Dunántúli Napló, 1985. október (42. évfolyam, 270-299. szám)

1985-10-07 / 276. szám

Diósgyőri VTK-Komlói Bányász 3-3 (l-O) Komló, 3500 néző. V.: Ko­vács I. L. DVTK: Piel - Szlo­vák, Szűcs, Oláh, Görgei - Kiss (Menyhárt a 81. percben), Fükő, Balogh, Lippai — Szlil- ka, Dzurják. Edző: Bánkúti László. Komló: Boán — Schulteisz (Barta az 58. perc­ben), Vukmann, Gallai, Papp dr. — Katona (Varga a 42. percben), Hohmann, Irinyi, Kresz — Vigh, Fekete. Edző: Csordás István. Az első helyzetet a hazaiak­nak sikerült kialakítaniuk a 7. percben. Hohmann a 16-os jobb oldali sarkától ívelt sza­badrúgását követően Papp dr. üresen maradt, de 10 méterről kapu fölé fejelt. A 15. percben jobb oldali szöglet után ismét Papp. dr. fejelhetett, de ezút­tal is -rosszul célzott. Az első kapura lövést a 17. percben kellett Baánnak mentenie. Szlifka 17 méteres lapos lab­dáját fogta a jobb saroknál. A 28. percben Boán bravúrjá­ra volt szükség. Dzurják hagyta faképnél a védőket, mór a 16-oson belül járt, amikor a komlói kapus remek vetődéssel elvette előle a labdát. A 37. percben Dzurják—Balogh ak­ciót követően o középpályás lövését mentette Boán de két perc múlva már tehetetlen volt o komlói kapus. Vukmann az További eredmények SZEOL-DÉLÉP—Sopron 1-0 (0-0). Szeqed, 2000 néző. V.: Orovecz. Góllövő: Kun. A hazaiak nagyobb arányú győzelmét a kitűnően védő sop­roni kapus, Horváth akadá­lyozta meg. Szekszárd—Veszprém 3-0 (0-0). Szekszárd, 1500 néző. V.: Bubori. Góllövők: Selmeczi (2), Kniesz. Második félidei jobb játéká­val rászolgált a hazai csapat a két pontra. A 87. percben a szekszárdi Vargát a játékveze­tő kiállította. Kazincbarcika—Eger 1-1 (0-0). Kazincbarcika, 5000 né- ző. V.: Szilágyi S. Góllövők: Török, illetve Varga. Küzdelmes találkozón igaz­ságos pontosztozkodás. Nyíregyháza—Nagykanizsa 1-0 (0-Ö). Nagykanizsa. 1800 néző. V.: Hartmann. Góllövő: Csehi. Alacsony színvonalú mérkő­zésen megérdemelten győztek a vendégek. H. Szabó L. SE—Keszthely 1-1 (1-0). Mezőtúr. 1000 néző. V.: Németh L. Góllövők: Híd­végi, illetve Kiss (11-esből). A hazai csapot közelebb állt a győzelemhez. Dunaújváros—Baja 3-2 (2-1). Dunaújváros, 2000 néző. V.: Fekete M. Góllövők: Törő (2), Csorba, illetve Bognár, Szűcs. A hazaiak végig nagy fölény­ben játszottak, több góllal is győzhettek volna. Szolnok—Vác 3-1 (1-0). Vác, 1000 néző. V.: Lázin. Góllövők: Hegedűs, Baran (11-esből), László, illetve Bera. Helyzetei alapján megérde­melten szerezte meg a két Dontot a Szolnok. Salgótarján- -Metripond 0-0. Salgótarján, 3000 néző. V.: Roxin. A Salgótarján mélyen tudá­sa alatt játszott, igaz, 70 per­cen ót támadott, de a Metri- pond védelme — „döntetlenre játszva" — széttördelte a mér­kőzést, s ezzel e'érte célját. Debreceni Kinizsi—Ganz- MÁVAG 1-1 (1-1). Kőbányai út, 1000 néző. V.: Kurmai. Gól­lövők: Andirkó. illetve Fejes. A lelkesen játszó hazaiak mindent megtettek az egy pont megszerzéséért, s ez azért volt különösen nehéz feladat, mert az 53. percben Bodnárt kiállí­tották. Pielnek, a diósgyőriek kapusának az utolsó pillanatban sikerült elütni a labdát a rohamozó komlói csatár elől Fotót Beck Péter oldalvonal mellől rossz haza­adással Dzurjókot indította, a középcsatár Kiss elé sarkallt, aki 13 méterről a kapu köze­pébe lőtt. (1-0.) Szünet után az első DVTK- támadás újabb gólt hozott. Görgei ívelt be szabadrúgást a bal oldalról. Kiss lefejelt lab­dáját Fükő 10 méterről a kapu jobb oldalába bombázta. (2-0.) öt perccel később szé­pített a Komló. Vukmann jobb oldalról belőtt labdája átke­rült a másik oldalra, onnan Varga középre emelt, Fekete eszmélt elsőnek, és három vé­dő között, négy lépésről a ka­pu jobb oldalába továbbított. (2-1.) Az 56. percben egy vé­delmi hibát kihasználva ismét kétgólosra növelte előnyét a vendégcsapat. Schulteisz hibá­jából indulhatott az akció, amelynek végén Kiss átadását Szlifka rúgta a hálóba. 3-1.) A 76. percben Gallai 8 méte­res lövését Piel Hohmann elé ütötte, aki sarokkal pöccintett a jobb alsó sarokba. (3-2.) Koc­káztatott a Komló, Papp dr. eló: rement csatárnak, ez a 83. percben eredményt hozott. Papp dr. az alapvonalig cse­lezte magát, középre adását a berobbanó Fekete vágta a ka­pu bal oldalába. (3-3). Grünwald Géza Kosárlabda Meglepetés a MÁV házirangadón Dombóvór-PVSK 104-91 (43-52) Pécs, városi sportcsarnok, 500 néző. V.: Faidt, Hajniss. PVSK: Marijanovics (25), Ottó (7), Varasdi (13), Rabb (17), Tóth (11). Cs.: Nagy (12), II- csik (4), Kövecses (—), Rich­ter (2). Edző: Szamosi Nándor. Az eredmény alakulása 10-4 (4. p.), 10-10 (5. p.), 23-23 (11. p.), 25-32 (15. p.), 40­52 (20. p.), 65-64 (28. p.), 64- 73 (29. p.), 79-79 (33. p ), 92- 83 (36. p.). A „nemzetközi" mérkőzésen — magyar, jugoszláv és len­gyel kosaras is pályára lépett — az elején nem tisztelte az újonc a „régi motorost". Tíz perc kellett ahhoz, hogy át­vegyék a pécsiek a vezetést. A PVSK-ban üde színfoltot je­lentett az idegenlégiós zágrábi Marijanovics, aki felpörgette csapatát. Korlátlan úr volt a levegőben, remekelt a kosárra dobásban is. A szünet után 1 pontra fel­zárkózott a Dombóvár, de Nagy triplái jól jöttek. Ez sem tudta azonban megnyugtatni a Sza­mosi-legénységet. Miedzik ve­zérletével a vendégek a 33. percben kiegyenlítettek, sőt át is vették a vezetést. A lengyel játékos egyszerűen nem tudott hibázni. Előbb Nagy, majd Varasdi kipontozódott. Izgal­masan alakult a hajrá. Az utolsó 4 percet a dobóváriak bírták jobban idegekkel, bár az igazsághoz tartozik, hogy a játékvezetők döntő pillanatok­ban az ő javukra fújtak. A dombóvár legjobb dobói: Miedzik (39), Chudeusz, Lo­vász (20—20) voltak. Szamosi Nándor: — A Dom­bóvár jól játszott, a két 2 mé­teres lengyellel uralták a me­zőnyt. Meg kívánom azonban jegyezni, hogy a játékvezetők kétes Ítéleteikkel, sorsdöntő pillanatokban mindig a kárunk­ra tévedtek. H. L. Me^yeKiaiiiiiíksog Újpetre—Drávátok 1-1 (1-0). Üjpetre, 250 néző. V. Vovika. Nagy lelkesedéssel játszott a tartalékos hazai csapat. G.: Horváth T, Sellye—Sásd 3-f (2-0). Sellye, 500 néző. V.: Varga E. Alacsony színvonalú, csapkodó játék. G.: Tóth, Pandur, Pfeif­fer (11-esből), ill. Orsós. Geresdlak—Steinmetz SE 0-0. Geresdlak, 150 néző. V.: Bodló. Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Harkány—Villány 2-0 (1-0) Harkány, 200 néző. V.: Benkő Megérdemelt hazai győzelem Kiállítva Bíró és Czékó (mind kettő Villány). G.: Maráz, Pa tocskai. Pécsi Postás—Szentlőrinc 1-1 (1-0). Universitas PEAC—Mó- gocs 0-0. Pécsi Kinizsi—Pécsi Zsolnay 4-0 (2-0). Pécsi Hunor —Szentegát 1-4 (0-0). Vasast Bányász—Beremendi Építők 0-5 (0-2). A MEGYEBAJNOKSAG AUASA 1. PBTC 10 8 — 2 35—10 16 2. Sellye 10 6 4 — 27—7 16 3. U. PEAC 11 6 3 2 26—10 15 4. Steinmetz SE 10 5 4 1 14—8 14 5. Drávafok 11 7 — 4 18—13 14 6. Beremend 11 5 3 3 23—22 13 7. P. Kinizsi 10 4 4 2 19—8 12 8. Geresdlak 10 5 1 4 10—12 11 9. Vasasi B. 12 4 3 5 24—33 11 10. Szentlőrinc 11 4 2 5 18—16 10 11. Szentegát 10 5 — 5 18—25 10 12. Sásd 10 4 1 5 12—13 9 13. P. Zsolnay 10 3 3 4 17—21 9 14. Újpetre 11 3 3 5 14—20 9 15. P. Postás 11 2 3 6 11—19 7 16. Mágocs 11 1 5 5 8—20 7 17. Villány 10 2 2 6 6—11 6 18. Harkány 10 3 — 7 10—24 6 19. P. Hunor 11 2 1 8 9—27 3 Kaposvári Rákóczi - PVSK 3-0 (1-0) Kaposvár, 4000 néző. Ve­zette Osztermajer. Kapos­vár: Sándorfi — Kurdi, Riczu, Petrák, — Brukner, (Barna), Deákvári, Gilitsch (Pém) Meksz Czabula, Biró. Magyar. Edző:. Madár Gábor. PVSK: Tábit — Galla, Hámori, Lajtai, Miklós — Fábián, Kaszás, Gergics — Abrahám, Freppán, Pál. Edző; Horváth László. Rákóczi rohamokkal indult a mérkőzés és a kaposváriak már az első fél órában három gólszerzési lehetőséget is el­puskáztak. A 44. percben megszületett a hazaiak vezető gólja, Kurdi a pécsi térfél kö­zepéről oldalról ívelt előre egy szabadrúgást, Deákvári ugrott a legmagasabbra, és fejéről a labda, élesen vágódott a jobb sarokba. (1-0). Szünet után sem változott a játék ké­pe, és ez a 67. percben újabb góllá érett, Biró indította Bruk nert, aki a kifutó Tábiton át akarta emelni a labdát, a ka pusnak ugyan sikerült beleüt nie, a pettyes Bíróhoz került aki éles szögből az üres ka pu jobb oldalába bombázott (2-0). Három perccel később a lesre játszó vasutas védelem mellett Magyar ugrott meg a bal oldalon, Tábit megint csa kifutott a kapuból, és csak el kaszálni tudta a szélsőt. Vitat hatatlan 11-es, melyet Biró éie sen lőtt a bal sarokba. (3-0] Mohács—Kisdorog 4-C (1-0). Kisdorog, 400 néző. Ve zette: Aumann. Mohács: An tál — Tóth, Óbert, Pirkhoffer Újvári — Markovics, Ambrus Jurin — Bóhner, Lingl (Lő- rincz), Martina. Edző: Rónai István. Kisdorog: Kiss (Lé- mann) — Berling, Klein, Hor­váth J„ Páli — András (Odor), Márton, Horváth B„ — Szabó, Hosnyászky, Török. Edző: For- maggini Károly. Az erőnléti problémákkal küszködő ha­zaiak ellen félgőzzel is győ­zött a Mohács. Góllövők: Ambrus, Bohner, Ling, Jurin. Szigetvár—Boly 1-1 (1-1). Szigetvár, 600 néző. Vezette: Baki. Szigetvár: Győri — Ivá- nyi, Lengyeltóti, Baumann (Gó­lyák, Faragó), Révész — Szöl- lősi, Bódog, Szilágyi — Vörös, Bodó, Pintér. Edző: Pichler Imre. Boly: Puch — Papsity (Ivik), Mózer, Panta, Fitt — Halmai (Fröling), Bruder, Schneider ■— Ratting, Szomor, Becker. Edző: Szőke József. Úgy indult a mérkőzés, hogy a szigetvári csapat félgőzzel, nagy különbséggel nyer, de miután a vendégeknek sikerült az egyenlítés a hazaiak csak szenvedtek, és egy szezonra való helyzetet hagytak ki. Gól­lövő: Bodó, illetve Mózer. Táncsics SE—Mázaszászvár 2-2 (1-0). Mázaszászvár, 500 néző. Vezette: Pauer. Táncsics SE: Lukáts — Papp, (Kovács), Kiss, Macsi (Virágh) Klonfár, Tigyi, Velker, Szántai, Kolom­pár — Juhász, Gyurics. Edző: Köves László. Mázaszászvár: Pesti — Komáromi, Kólya, Ka­tona, Herold — Cservenka (Dunai), Kaufmann (Roth), Guth — Agócsi, Hódosi, Beke. Edző: Róth Antal. A több gól­helyzetet kidolgozott hazai csa­pat ellen a lelkes vendégcsa­pat megérdemelten szerezte meg az egyik pontot. Góllövő: Juhász, Venkler, illetve Dunah Beke. Tóth Zita sérülése A szerda óta tartó tornásznapok leglényegesebb „fejezete" a szom* bati versenynap volt. Ekkor bonyoli- tották le a nők bajnokságának 12-es döntőit. Sajnálatos, hogy a nagy esélyes, féltáv után biztos éllovas pécsi Tóth Zita korlátgyakorlata te* ugráskor térdsérülést szenvedett, igy a hajrában nem vehette fel a har­cot riválisaival. — Szerencsére nincs szükség mű­tétre — mondta Molnár Ferenc, a Pécsi PMSC egyik mestere. — Tanít­ványom még néhány napig a sport­kórházban marad, de megkísérli a lehetetlennek tűnő felépülést a mon- treáli világbajnokságra. Erre az eseményre november 3— 10. között kerül sor, és ha a pécsi tornászlány valóban rendbejön, ak­kor Lukács József, a női válogatott mestere számításba is venné. Tóth Zita mellett egy másik bajnokjelölt is feliratkozott a hiányzók listájára. Az egykori ifjúsági Európa-bajnok, a békéscsabai Zsilinszki (ő a 3. helyen állt) kisebb combhúzódása miatt maradt távol. A két tornász­lány távollétében a Ladányi Andrea let az egyéni bajnok. Kertbarátok figyelmébe AJÁNLJUK ÚJ VÁSÁRLÁSI LEHETŐSÉGKÉNT AZ OKTÓBER 21-ÉN NYITÓ TITÁN ÁRUHÁZUNKAT! Kerti szerszámok, mezőgazdasági gépek és még számos áruféleség széles választékát kínáljuk Önnek. Keressen fel bennünket a következő cimen: PÉCS, VERSENY U. 21. TELEFON: 72/13-030; 13-866 KERESKEDELMI VÁLLALAT AZ NB II. ÁLLASA 1. Eger 11 7 4 — 20—8 18 2. Szeol-DÉLÉP 11 6 2 3 22—10 14 3. Diósgyőr 11 5 4 2 22—15 14 4. Dunaújváros 11 5 4 2 17—10 14 5. Komló 11 6 2 3 22—16 14 6. Salgótarján 11 6 2 3 13—8 14 7. Keszthely 11 6 2 3 14—12 14 8. Ganz MAVAG 11 5 2 4 18—15 12 9. Szekszárd 11 4 4 3 12-14 12 10. Szolnok 11 5 1 5 18—17 11 11—12. H. Szabó L. 11 SE 4 3 4 15—14 11 Nyíregyháza 11 5 1 5 15—14 11 13. Sopron 11 3 4 4 13—13 10 14. Nagykanizsa 11 3 3 5 15—20 9 15. Vác 11 4 1 6 9—15 9 16. Debr. Kinizsi 11 2 4 5 13-17 8 17. Veszprém 11 3 2 6 12—19 8 18. Metripond 11 3 1 7 16—24 7 Bonyhádi MSC—Siklós 0-0. Bonyhód, 500 néző. Vezette: Pólfy. Bonyhód: Mucska — László, Hüber, Balázs, Fritsi — Juhász, dr. Sebestyén, Palkó 1— Pilisi. György, Bonyai (Szűcs). Edző: Tornyi Barna­bás. Siklós: Pál — Molnár, Kovács, Ferenczi, Mim — Biró (Herbst), Kanyar, Petrétei, Bagoly — Kovács, Sztojka. Edző: Csaba Gábor. A védeke­zésre berendezkedett siklósi vé­dőfalat csak sokkal jobb tá­madójátékkal lehetett volnp feltörni a bonyhádiaknak. Boglárlelle Somberek 3-0 (0-0).' Somberek, 500 néző. Ve­zette: László. Boglárlelle: Ka­sza — Gulyás, Zentai, Herédi, Pintér — Fekete, Kötél (Ge­rencsér), Mihalics — Farkas (Németh) Koroknai, Juhász. Edző: Pusztai László. Sombe­rek: Heilmann — Müller, Ne- her, Helhl, Illés — Komli, Dár­dai, Csibi (Ferenczi) -— Faze­kas, Jakab, Martini (Tragan). Edző: Kerner György. A ven­dégcsapat lelkesedésben, já­tékban egyaránt felülmúlta a hazaiakat. Ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arat­tak. Góllövők: Koroknai, Miha­lics, Juhász. További eredmények: Dom- bóvár-Paks 1-1 (0-0), Nagy­atád— Nagykanizsai Volán Dó­zsa 0-0. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. PVSK 9 7 _ 2 30—10 14 2. K. Rákóczi 9 6 2 1 24—8 14 3. Mohács 9 5 3 1 17-5 13 4. Boglárlelle 9 5 2 2 10—6 12 5. Szigetvár 9 3 5 1 10—7 11 6. Dombóvár 9 3 3 3 15—16 9 7. Bonyhád 9 3 3 3 8—15 9 8. Táncsics 9 2 4 5 11—12 8 9. Siklós 9 2 4 3 9—10 8 10. Nagykanizsa 9 2 4 3 9—13 8 11. Kisdorog 9 2 4 3 6—11 8 12. Boly 9 3 2 4 13—19 8 13. Mázaszászvár 9 3 1 5 13—13 7 14. Nagyatád 9 2 2 5 6—17 6 15. Somberek 9 2 1 6 7—17 5 16. Paks 9 — 4 5 5—13 4 TOTO 1. Dortmund—Uerdingen 5-2 1 2. Saarbrücken—Hamburg 2-2 x 3. Hannover—1. FC Köln 3-1 1 4. Kassel—Braunschweig 2-1 1 i. Blau Weiss 90— Stuttgarter Kickers 1-1 * 6, TB Berlin—Oberhausen 2-2 x 7. Como—Fiorentina 0-0 i P. Internaxionale—Verona * 0-0 x 9. Lecce—Napoli 0-0 x 10. Pisa—Bari 1-1 s 11. Róma—Torino 2-0 1 12. Sampdoria—Milan 1*1 x 13. Campobasso—Ascoli 2-2 x 14. Sambenedettese—Lazio 1-1 x Dunäntüli napló Ar MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Menyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Káro'y Szerkesztőséq és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs. Ennél János u. 8. 7630 Tel.: 13-177. 13-696. Telex: 12 211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hirlapkézbesítö postahivatalnál, a hírlapkézbesitóknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelóf i zetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest. V., József nádor téri.- 1900 —. közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj eqy hónapra 43,— Ft negyedévre 129.— F; egy évre 516,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007