Dunántúli Napló, 1985. október (42. évfolyam, 270-299. szám)

1985-10-03 / 272. szám

Kincses Viktornak, a PMSC búcsúzó labdarúgójának Baracs Ferenc, a Baráti Kör elnöke adja át ajándékát. Läufer László felvétele Kincses Viktor elbúcsúzott PMSC-NK Osijek 2-1 (1-1). Újmecsekalja, 500 néző. V.: Vavika. ünnepélyes pillanatok­kal kezdődött a barátságos nemzetközi mérkőzés, a játé­kos pályafutását befejező Kincses Viktort, az egyesület vezetői és játékostársai bú­csúztatták. A köszöntő szavak után Kincses Tibor szakosztály- elnök, az egyesület, Baracs Ferenc, a PMSC Baráti Kör elnöke pedig a szurkolók aján­dékait, a közönség vastapsa közepette adta át Kincsesnek, akinek egykori mestere, Ko­vács Imre is meghatottan gra­tulált. Ezután már a labdáé volt a főszerep. A PMSC Bodnár, Brezniczky dr., Torna, Róth, Kincses —■ Lutz, Dárdai, Ben- des, Czérna, — Dobány, Réfi összeállításban kezdett. A 10. percben Lutz a 16-os jobb sarkáról futtából, nagyerővel lőtt a hosszú sarokba. (1-0). A 17. percben felcsattanta vastaps. Kónya bejött a bú­csúzó Kincses helyére. A 30. percben Dzsekovot csak sza­bálytalanul tudják a pécsi vé­dők szerelni, a büntetőt a sértett lőtte a bal sarokba. (1-1). Szünet után Garami edző Takácsnak, Megyerinek, Túrinak és Csobothnak és Mártonnak adott játéklehető­séget. A 78. percben Dobány csetlett-botlott a védők között, majd estében a kapuba emelt. (2-1). A PMSC csak annyit adott ki magából, amennyi a győ­zelemhez szükséges volt. Sz. Cs. Kupaszerda Továbbjutott a Honvéd és a Videoton Megyebajnokság A BTC nyerte a rangadót PBTC-U. PEAC 2-1 (0-0), Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Varga E. Az első félidő ki­egyenlített játéka után feljött a PBTC és két gyors gólja ré­vén bebiztosította győzelmét. G.: Bodró, Stájer (11-esből), ill. Kovács. P. Kinizsi-Vasasi Bányász 5-2 (1-2). Kinizsi-pálya, 50 né­ző. V.: Horváth J. Második félidőbeli jobb játékával nyert a P. Kinizsi. G.: Anga dr. (2), Alberkovics, Tamás, Pál, ill. Varga (2). Ceresdlak-Újpetre 2-0 (0-0), Geresdlak, 100 néző. V.: Szalóki. Szünet után kereke­dett felül a Geresdlak. G.: Szigeti, Berki. Beremend-Harkány 3-2 (0-1), Harkány, 100 néző. V.: Kiss. Változatlanul gyengélke­dik a Harkány. G.: Kiss, Du­dás, Szász, ill. Schmidt, Fodor (11 -esből). P. Zsolnay-Szentlőrinc 4-2 (1-1), PVSK-pálya, 50 néző. V.: Kelemen. Jó iramú mér­kőzésen, az utolsó 10 percben nyert a hazai csapat. G.: Ki­rály (2), Foral, Kumli (öngól), ill. Majer és Dobos. Szentegát-P. Postás 2-1 (1-0), Szentegát, 50 néző. V.: dr. Rákóczi. A Postásra nézve az eredmény hízelgő. G.: Pa­lotai (2, egyet 11-esből), ill. Szabó. Drávátok—Villány. 1-0 (1-0), Villány, 50 néző. V.: Radó. A Drávafok a második percben elért góllal győzött. G.: Hor­váth. Sásd—Mágocs 2-0 (1-0), Sásd, 100 néző. V.: Zákányi. Alacsony színvonalú mérkőzés. G.: Borbély, Nagy I. a megyebajnoksag allasa 1. PBTC 10 8 — 2 35-10 16 2. Sellye 9 5 4 — 24- 6 14 3.U. PEAC 10 6 2 2 26-10 14 4. Drávafok 10 7 — 3 18-12 14 5. Steinmetz SE 9 5 3 1 14- 8 13 6. Vasasi B. 11 4 3 4 24-28 11 7. Beremend 10 4 3 3 18-22 11 8. P. Kinizsi 9 3 4 2 15- 8 10 9. Geresedlak 9 5 — 4 10-12 10 10. Szentlőrinc 10 4 1 5 17-15 9 11. Sásd 9 4 1 4 11-10 9 12. P. Zsotnay 9 3 3 3 17-17 9 13. Szentegát 9 4 — 5 14-24 8 14. Újoetre 10 2 3 5 13-20 7 15. Villány 9 2 2 5 6- 9 6 16. P. Postás 10 2 2 6 10-18 6 17. Mágocs 10 1 4 5 8-20 6 18. P. Hunor 10 2 1 7 8-23 5 19. Harkány 9 2 — 7 8-24 4 Röplabda EB Kedden este Hollandia hat városában befejeződtek a 14. férfi és női röplabda Európa- bainokság csoportküzdelmei. A férfiaknál nem született meg­lepetés, az esélyes csapatok kerültek a hatos döntőbe. A nőknél viszont alaposan felbo­rult a papírforma: a legna­gyobb szenzációt az éremre pályázó magyar (kikaptak a Hollandiától) és a bolgár együttes kiesése jelentette, de vártlan a „pofozógépnek" el­könyvelt olaszok remek teljesít­ménye is. BEK: BP. HONVÉD— SHAMROCK ROVERS 3-1 (0-0). Dublin, 5000 néző, v.: Fer­guson (skót). Góllövők: Détá- ri (2), Cseh, illetve Coady. Bp. Honvéd: Andrusch — Sallai, Nagy, Garaba, Cseh — Sikesdi, Fitos, Détári, Kovács — Bodonyi Dajka. Shamrock Rovers: J. Byrne — Kenny, Kely, Eccles, Brady — Voady, Byrne, Doolin, O’Brien — Lar­kin, Hitchcock. Az első 45 percben túl sok izgalom nem volt. A jég a 70. percben tört meg, Dajka el­rohant a jobboldalon, átlőtte a labdát a túlszélen üresen felfutó Bodonyinak, aki a rá­futó hátvéd elől sarokkal gyö­nyörűen középre adta és Dé­tári jobb belsővel belőtte (1-0). A 73. percben Détári a 16-os vonalánál kapott egy labdát, klasszikus lövőcselt csinált, és belsővel az üres kapuba lőtte a labdát (2-0). Az írek a két Honvéd-gól­ra nyolc perccel a mérkőzés lefújása előtt Coady révén tud. tak válaszolni (2-1). A 86. perc­ben Cseh talált a hálóba (3-1), A Bp. Honvéd 5-1-es össze­sítéssel került a 16 közé. KEK: TATABÁNYAI BÁNYÁSZ- RAPID WIEN 1-1 (0-0) Tatabánya, 5000 néző, v.: Martinez (spanyol). Góllövók: Schmidt (50. p.), ill. Weinho- fer (62. p.). Tatabánya: Józsa — Tepszics, Szabó, Emmer (Udvardi l„ 55 p.), Vincze J. — Hermann, Schmidt, Vincze I., Udvardi II. — Kiprich, Plotár (Simon 67. p.). Rapid Wien: Konsel — Lainer, H. Weber, Kienast (Garger 58. p.), Braun- eder — Brucic, Weinhofer, Kranjcar (Pacult 73. p.), Will- furth — Halilovic, Krankl. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, percekig a Rapid 16- osa környékén pattogott a labda, de a tatabányaiak nem jutottak helyzethez. Szünet után is a hazaiak tá­madtak. Az 50. percben Vin­cze I. bal oldalról adott Schmidthez, aki 8 méterről éles szögből lőtt a kapuba (1-0). Az 53. percben Emmer egy összecsapásnál megsérült, Ud­vardi I. váltotta fel, aztán Schmidt a 61. percben meg­rúgta Brucicot, ezért sárga la­pot kapott. A 62. percben a hazaiak 16-osánál pattogott a labda, a védők, annak ellené­re, hogy többször is elrúghat­ták volna a labdát, csak topo­rogtak, körülményeskedtek, Weinhofer viszont határozott volt, és a 16-os vonalról fél­fordulatból a kapu bal oldalá­ba vágta a labdát (1-1). összesítve a Rapid 3 ponttal, 6-1-es összesítéssel jutott a KEK legjobb 16 közé. UEFA: FF MALMÖ—VIDEOTON 3-2 (0-1) Malmö, 10 000 néző, v.: Mi- nozisyili (szovjet). Góllövők: Eminovski, Erlandsson, Larsson, illetve Csuhay, Szabó (11-es­ből). FF Malmö: Möller — An- dersson, Arvidsson, Eminovski, T. Persson — Borg, Paucstadt, Erlandsson, Palmer — Larsson (Engqvist 77. p.), B. Nilsson. Videoton: Disztl P. — Csuhay, Disztl L., Novath, Horváth — Végh, Kurucz, Csongrádi (Bor- sányi 77. p.), Vadász — Májer (Kerekes 77. p.) Szabó. A 16. percben Májer szögle­tére Csuhay valósággal bele­dobta magát, fejéről a labda előbb a felső lécre, majd Möl­ler hátára, s onnan a kapu közepébe pattant (0-1). Az 52. percben Disztlék rövi­den szabadítottak fel, a labda Eminovskiig jutott, aki távolról hatalmas gólt lőtt a jobb fel­ső sarokba (1-1). A 60. perc­ben egy. szögletre Erlandsson emelkedett a legjobban, s fe­jéről a labda a kapuba került (2-1). A 72. percben Disztl P. Palmer beívelését röviden ütöt­te ki, a labdára Larsson rácsa­pott, s közelről a hálóba he­lyezett (3-1). Három perccel a lefújás előtt Kurucz lendülete­sen kiugrott, betört a 16-oson belülre, ahol Borg kézzel állí­totta meg a labdát. A 11-est Szabó értékesítette (3-2). A fehérvári csapat ismét összeszedte magát, s kupaha­gyományaihoz méltóan az utol­só pillanatban is tudott újíta­ni. Jók: Eminovski, Borg, Lars­son, illetve Disztl P., Kurucz, Szabó. A két mérkőzés alapján 3-3 az eredmény, de az idegenben Az ÉPGÉP Pécsi Gyára PÉCSI TELEPÉRE • lakatos, hegesztő szak- és betanított munkásokat (lehet nyugdíjas is) O szerviz tmk-munkára: — villanyszerelő és- lakatos szakmunkásokat. MOHÁCSI TELEPÉRE • őr-portás (nyugdijas) • üzemi takarítót, • hegesztő-, lakatos szak- és betanított munkásokat, • segédmunkásokat. Jelentkezés: Pécsett az üzemvezetőnél, szervizvezetőnél, Pécs, Nagyárpáai u. 11. Mohácson, a gyáregységvezetőnél, Mohács, Budapesti ou. 12. Kosárlabda Ronchetti Kupa A legjobb hazai játékos, Hollós (fehér mezben) a jugoszláv já­tékosok gyűrűjéből is pontot szerez a PVSK-Vozsdovác Ronchetti Kupa mérkőzésen. Gyengén játszottak a vasutasok KK Vozsdovác—PVSK 87-65 (38-35) Városi sportcsarnok 200 né­ző. V.: Kapanli (török), Tsaga- milisz (görög). Vozsdovác: Marjanovics (14), Zsizsics (10), Milosevics (33), Tonkovics (16), Ninkovics (8). Cs.: Bo- zsinovics (—), Szavics (4), Vu- kadinovics (2). Edző: Boriszlav Csorkovics. PVSK: Hollós (25), Pongrócz (2), Varga (12) Hor­váth (—), Balázs (18). Cs.: Pott (1), Veres (4), Kiefer (3), Ha­lász (—), Koszter (—). Edző: Varga Ferenc. Kipontozódott: Marjanovics (32. p.). Az eredmény alakulása: 8-8 (6. p.), 28-18 (11. p.), 36-35 (19. p.), 63-46 (31. p.), 77-58 (38. p.). Az első félidőben idegesen játszott a PVSK, ekkor a né­zők még azt hihették hogy ez nem tart sokáig. Nem így tör­tént. A vasutasok rosszul dob­tak, gyatrán védekeztek, nem tudták tartani a ponterős, ma­gas Milosevicset, aki szórta a kosarakat. A szünet előtti és utáni 3. percben alakult csak izgalma­san a találkozó. Rövid időre megtorpant, ám aztán ismét lábra kapott a Vozsdovác,. Játé kosai rutinosan kijátszották a UEFA­selejtező Ma, csütörtökön 14.30 óra­kor kezdődik a Czabán Samu téri Volán stadionban a Ma­gyarország—Csehszlovákia UEFA torna selejtező labdarú­gó mérkőzés. A 16 éven aluli válogatottak a jövőre, Görög­országban sorra kerülő UEFA Torna tizenhatos döntőjébe jutásért küzdenek. A csoport­ban van még az NDK is. A magyar keret tagja Braun (PMSC) is. 30 másodperceket, nem dobták el felelőtlenül a labdákat. A 31. perctől letámadásra tértek át a pécsiek, edzőjük sűrűn cserélt — ez sem segített azon­ban. A mindvégig jobban össz­pontosító jugoszlávok a végén sem engedtek ki, így tetemes előnnyel fejezték be a mérkő­zést. A PVSK-ban a mindvégig derekasan harcoló Hollósnak nem akadt méltó társa. A PVSK 22 pontos hazai ve­resége azt jelenti, hogy semmi reménye sem maradt a jövő heti visszavágóra, amit Bel- grádban játszanak. H. L. Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 • Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítö postahivatalnál, a hírlapkézbesitőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelófizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor téri., — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft negyedévre 129,- Ft egy évre 516,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 lőtt gólokkal a Videoton jutott a 32 közé. BOHEMIANS PRAGA- RÁBA ETO 4-1 (2-1, 3-1, 3-1). Pozsony, 15 000 néző, v.: Bér gamo (olasz). Góllövők: Hrus- ka (2, egyet 11-esbő), Marcik Micinec, illetve Hajszán. Bohemians Prága: Svengr — Scasny (Skoda 70. p.), Ondra Marcik, Levy - Sajtár, Zelensk} Koukal — Janecka, Micinec Hruska. Rába ETO: Mészáro; — Turbók, Hlagyvik, Horváth Rezi — Csonka (Rugovics 55 p., Szijjártó 84. p.), Rubold Hannich, Preszeller - Melis Hajszán. A 8. percben Levy a balösz- szekötő helyéről végzett el sza badrúgást: Janecka középre emelt Marcikhoz, aki két lépés­ről a hálóba lőtt (1-0). A 14 percben Zelensky vágta fe Hannichot, sárga lapot kapott A 18. percben Sajtár hosszé labdát küldött a kapu elé, : Micinec 8 méterről a dermed ten álló Mészáros mellett a ba sarokba fejelt (2-0). A 44. percben Hannich — Ru bold—Hajszán összjáték végér a balszélső 16 méterről higgad tan, a kiinduló kapus mellet helyezett a jobb alsó sarokbe (2-1). A 86. percben Levy elkaszál ta Hajszánt, ő is sárga lapo kapott. Három perccel későbt a kiugró Levyt a 16-oson belü fellökte Rezi. A büntetőt Hrus ka a jobb felső sarokba he lyezte (3-1). Hosszabbítás következett. 4 109. percben Janecka húzott e a jobbszélen, beívelése átszáll több játékos feje fölött, Hrus ka zavartalanul fejelhetett, láb dója a jobb kapufa tövérő előbb végiggurult a gólvona­lon, majd a bal sarokban kö­tött ki (4-1). A legjobb 32 közé 5-4-e< összesítéssel a Bohemians Prá­ga jutott.