Dunántúli Napló, 1985. szeptember (42. évfolyam, 240-269. szám)

1985-09-29 / 268. szám

lőrincinek ebből a lövéséből nem lett gól, de egy mósik alkalommal bevette Kovács kapuját. A támadáshoz Brettner, Réti és Dobány asszisz tál. lauter László felvétele A szünet után „iskoláztak** a pécsiek PMSC-Siófok 3-0 (1-0) (Munkatársunk telelonjelentése) Siófok, 6000 néző. V.: Szabó B. PMSC: Bodnár - Kónya, To­rna, Róth A., Brezniczky dr. - Megyeri, Túri, Czérna, Lörincz (Dárdai a 73. percben) - Réfi (Takács a 79. percben), Do­bány. Edző: Garami József. Siófok: Kovács - Brettner, Pardavi, Nagy, Virágh — Kiss (Ma rozsán a 62. percben), Bó- di (Handel a 62. percben), Szajcz — Boda, Horváth I., Jan- kovics. Edző: Szőke Miklós. A 2. percben Lőrincz 25 mé térről' suhintotta rá a labdát Kovács kapus nagy lelki nyu galommal nézte annak röppá lyáját, de a bőrgolyó majdnem megtréfálta, mert vészesen le csapódva a felső lécről pat tant a kapu fölé. Ezután előbl Nagy, majd Réfi került hely zetbe, de mindketten rosszul céloztak. A 18. percben Bód 20 méteres szabadrúgása zú gott el a bal felső sarok felett lőrincz, majd Boda kísérlete­zett távolról - sikertelenül. Még az első félórában egy cseles szabadrúgás-variáció végén Dobány jobb oldali be­adásáról késtek le a belsők. A 34. percben megszerezte a vezetést a PMSC. Róth A. kilé­pett, már bent járt a 16-oson belül, amikor Pardavi és Virágh ollóba fogta. A két siófoki vé­dő közreműködése nyomán Róth A. elesett, és a játékve­zető határozottan a 11-es' pontra mutatott. A büntetőt Túri, az ellenkező irányban el­mozduló kapust becsapva, a jobb alsó sarokba helyezte (1-0) Rögtön utána Pardavi hibájából Dobány megugrott, kicselezte Kovácsot is, de a közben visszaérő középhátvéd nagyot taszított rajta a bünte­tőterületen belül. Szabó B. most nem adott tizenegyest. A 40. percben Brezniczky kapott sárga lapot, mert a játékveze­tő szerint akadályozta egy szabadrúgás elvégzését. A szünet után az 55. perc­ben Nagy hátulról leterítette Rétit, ezért sárga lapot muta­tott fel neki a játékvezető. A 61. percben növelte előnyét a PMSC. Lőrincz-Dobány-Lőrincz háromszögelés után a közép­pályás kitört és 13 méterről ballal kilőtte a hosszú alsó sarkot (2-0). A 63. percben Dobány reklamált, sárga kár­tya lett a „jutalma". A 75. percben adta meg a kegye­lemdöfést a Siófoknak a PMSC. Róth A. tálalt Megyeri elé, ó a jobb szélen elfutva elfektette a kapust, majd 4 méterről az üres kapuba helyezett (3-0). Magabiztos, taktikus játékkal szerzett újabb győzelmet ide­genben a PMSC. Az első fél­időben egyértelműen a pécsi­ek kezdeményeztek többet, har­cosan, jól játszottak, ekkortájt a Siófok kapuját többször csak a szerencse mentette meg a góltól. A szünet után kitáma­dott a hazai együttes. Ez na­gyon „feküdt" a PMSC-nek, a fellazult hazai védelmet sok­szor átjátszottak a pécsi játé­kosok. 2-0 után - amikorra el­fáradt a siófoki csapat - már „iskolázott" a PMSC. A Siófo­kon a kettős csere sem segi- tett. Egy percig sem férhetett kétség a piros-feketék győzel­méhez, legalább ennyivel job­bak voltak ezen a délutánon ellenfelüknél. Jellemző, hogy negyedórával a befejezés előtt a hazai közönség elindult ha­zafelé, ekként minősítve „ked­vencei" teljesítményét. A PMSC-ben Bodnár jól vé­dett, bár sok dolga nem volt. A mezőny legjobbja a tanári­on futballozó Róth A. volt, aki szünet után csatárként roha­mozott. A középpályán nyerte meg ezt a csatát a pécsi együttes. A „fedezetek" közül Lőrincz nyújtotta a legjobb játékot. Elöl Dobány nagyon akart, de lövésekkel nem volt szerencséje. Réfinek nem ment különösebben a játék, de még így sem lógott ki a sorból. A Siófok legjobbjai: a három gól ellenére Kovács kapus, Bódi és Jankovics voltak. Garami József: — A középpá­lyás sorunk javuló játéka ered­ményezte a szép sikert és a fö­lényes győzelmet. Szőke Miklós: - A PMSC semmi kételyt nem hagyott afe­lől, hogy ö most a jobb. Mi az eddigi teljesitményeinket meg se közelitettük. Horváth László A Siófok PMSC 0-3-as végeredményét eltalált pályázóink közül a szerencse Kispap György keszüi lakosnak kedvezett, akit, kérünk, hogy jelezze szeresztöségünknek pontos lakás­címét, hogy jutalmát, a 100 forintos vásárlási utalványt el­küldhessük neki. Pályázni csak a lapból kivágott szelvény­nyel lehet, amelyet péntek délig kell a szerkesztőségünk cí­mére (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) beküldeni. Fömérkőzés: PMSC-ZTE: ............................................................. Pótmérkőzés: DMVSC Siófok: .................................................... A pályázó neve: ............................................................................. Lakcíme: ......................................................................................... T ovábbi eredmények Volán-Békéscsaba 2-0 (1-0). Czabán Samu tér, 1000 néző, v.: Nagy M. Góllövő: Forintos, Morgós (11-esből). Kiállítás: Szepesi (41 p.). Az" alacsony színvonalú találkozón a több gólhelyzetet kialakító Volán 10 emberrel is otthon tudta tar­tani a két pontot. Zalaegerszeg-Rába ETO 1-1 (0-0). Győr, 13 000 néző. V.: Lázin. Góllövők: Péter, illetve Hajszán. Fegyelmezett játékot nyújtottak a vendégek és jól záró védelmüket nehezen lehe­tett átjátszani, ellentámadása­ik pedig rendre veszélyesek voltak. Bp. Honvéd-Ferencváros 2-0 (1-0). Népstadion, 25 000 néző. V.: Kovács I. L Góllövő: Détári (2, egyet 11-esből). A Bp. Honvéd szervezett csa­patjátékával magabiztosan nyerte a rangadót. Videoton-DMVSC 1-1 (1-1). Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Hartmann. Góllövők: Kerekes ill. Mörtel. Nem sikerült a fehérváriak főpróbája a Malmö elleni, szerdai UEFA kupa mérkőzés előtt. A csapat játéka elma­radt a kívánalmaktól, bár kez­detben úgy indult, hogy bizto­san tartja Fehérváron a két pontot az együttes. Nem Így történt, mert a Debrecen nem­csak kitűnően védekezett, ha­nem időnként jó ellentámadá­sokat is vezetett, s a látottal: alapján megérdemelten rabolt pontot. Vasas-Ü. Dózsa 6-3 (3-1). Népstadion, 20 000 néző. V.. Pádár. Góllövök: Borostyán (3), Balogh A. (2, egyet 11-esből), Nyúl, ill. Ambrus (2), Rostás. Területi bajnokság Kaposvári Rákóczi—Honvéd Táncsics SE 3-1 (1-1). Kaposvár, 2500 néző. V.: Tóth I. Rákóczi: Sándorfi ­Deákvári, Riczu, Petrák,. Kraft (Kurdi) - Prukner, Judik (Ma­gyar), Gilitsch - Czabula, Bi­ró, Murai. Edző: Madár Gábor. Táncsics SE: Lukács - Papp, Kiss, Macsi, Klonfár - Szántai, Merkler, Kolompár (Csibi) — Tigyi, Juhász, Gyurics. Edző: Köves László. A gyenge közép­pályás játékot nyújtó Rákóczi­val szemben a Táncsics 65 per­cen keresztül egyenrangú el­lenfél volt. Csak miután elfá­radt a Honvéd-csapat, kereke­dett felül a Rákóczi. G.: Cza­bula, Riczu, Biró, ill. Gyurics. AZ NB i. Állasa 1. Bp. Honvéd 11 7 3 1 18- 6 17 2. Pécs 11 7 2 2 21- 7 16 3. Rába ETO 11 3 6 2 22-17 12 4. Zalaegerszeg 11 2 7 2 16-14 11 5. Haladás 10 5 1 4 15-14 11 6. Tatabánya 10 3 5 2 10-10 11 7. Vasas 11 4 3 4 17-18 11 8. Ferencváros 10 3 1 4 13-14 11 9. Videoton 11 3 5 3 12-13 11 10. MTK-VM 10 4 2 4 13-12 10 11. Ú. Dózsa 11 3 3 5 13-18 9 12. Bp. Volán 11 3 3 5 15-21 9 13. Debrecen 11 2 5 4 10-16 9 14. Békéscsaba 10 3 2 5 13-15 8 15. Siófok 11 3 2 6 13-17 8 16. Csepel 10 3 — 7 6-15 6 Megye­bajnokság Vasas! Bányász-Hunor SE 4-0 (1-0). Pécsbányatelep, 100 néző. V.: Szalóki. A sportsze­rű mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó bányász­csapat megérdemelten győzött. Góllövők: Ott, Benkő J„ Fara­gó, Róth. Steinmetz SE—P. Kinizii 1-0 (0-0). Postás-pólya, 100 néző. V.: Szenttamási. A mezőnyben jól játszó sörgyáriak ellen a lelkes honvéd csapat egy vé­delmi rövidzárlat után szerez­te meg a győzelmet. Góllövő: Bólint (11-esből). Sellye—Zsolnay 4-2 (0-0). PVSK-pálya, 150 néző. V.: Ko­vács N. A sok gólhelyzetet ki­hagyó hazai csapat súlyos vé­delmi hibákból szenvedett ve­reséget. Góllövők: Pfefer (2), Kuti, Szalóki, ill. Szinger, Ki­rály. Sásd—Harkány 2-0 (1-0). Sásd,100 néző. V.: Balajti, Biz­tos hazai győzelem. Góllövő: Horváth (2). Cselgáncs-vb Szöulban a 65 és a 71 kg- osok küzdelmét rendezték, meg. Utóbbiaknál a magyar színek képviselője, Hajtás Bertalan, a Miskolci VSC sportolója az el­ső fordulóban brit ellenfelet kapott: Kerrith Brown kokéval legyőzte a magyar sportolót, aki így kiesett. A 65 kilósok kö­zött a kevéssé ismert szovjet Jurij Szokolov szerezte meg az aranyérmet. A 71 kg-os kategó­riában a Los Angeles-i olim­pia aranyérmese, a dél-koreai Byung Keun Ahn megismételte győzelmét. 1. Düsseldorf-Barem Münch. 4-0 1 2. Frankfurt—LeveHrusen 1-0 1 3. Bochum—Bremen 2-3 2 4. Mannheim—Mönchenglodb. 3-1 1 5. Freiburg-Karlsruhe 1-0 1 6. Braunschweig—Fortuna Köln 0-0 x A többi mérkőzést vasárnap játsz­szák. Ifídeo-foci A Siófok—PMSC labdarúgó-mérkő­zés videofelvételét ma 11 órától le­het megtekinteni a pécsi Aranykacsa étteremben. A „PMSC-mozi" holnapi vetítéseinek időpontját hétfői lapunk­ban közöljük. Kosárlabda VI A Bocjkopolonko C. Zvexdo koiárlabda-mérközésen tárnod a Bácskopalánko. Fotó: Tóth László Zágrábba került a Konzum Kupa Kosárlabdamatiné volt teg­nap a pécsi városi sportcsar­nokban. A második kört ját­szották a csapatok a Konzum Kupa nemzetközi férfitornán. A PVSK a szombati recept sze­rint folytatta: Jelentős előnyt szerzett a Bácskapalánka el­len, melyből két pontot sike­rült a végére is megmenteni. A másik mérkőzésen a tapasz­taltabb zágrábiak második fél­idei teljesítményükkel biztosan nyertek a Zvezda csikócsapat ellen. Délután a bácskapalánkaiok sima győzelmet arattak a te­hetséges, ámde még nem harc­edzett belgrádi fiatalok felett, majd következett a Konzum Kupa sorsát eldöntő Zaprude— PVSK-összecsapás. Anélkül, hogy untatni akarnánk olva­sóinkat az ismétlésekkel: fél­időben még nyolc ponttal ve­zettek a hazaiak, de végül nyolcpontos vereség lett belő­le, s ezzel a Konzum Kupát a Zaprude Zagreb együttese nyerte. Eredmények. PVSK—Bácskapalánka 74-74 (39-29). V.: Slittya, Parádi. L. d.: Rab (24), Vora.di (14), III. Maletin (2J). Zaprude Zagreb—C. Zveida utánpótlás 100-83 (41-44). V.: dr. Páli, Slittya. L. d.: Marinko- vics (29), Uielac (23), Deák (14), itt. tlics (34). Bácskapalánka—C. Zveida utánpótlás 47-7« (40-34). V.: dr. Páli, Parádi. I. d.: Sztojkovict (22), Horvát (20), Maletin (14), ill. Bencsics (24), liics (14). Zaprude Zagreb—PVSK »0-91 (45-93). V.: Szittya, Cserkuti. L. d.: Deák (37), Szavovics (14), ill. Vorasdi (37), Rab (19). A torna végeredménye: 1. Z. Zagreb, 2. PVSK, 3. Bácska­palánka, 4. C. Zvezda. A legjobb dobó: Varasdi (PVSK), a legtechni­kásabb mezőnyjátékos: Deák (Zap. rude), a legsportszerübb csapat a Bácskapalánka lett. B. Cl. Sakk A Moszkvában zajló férfi sakkvilágbajnoki döntő 10. játszmája a 37. lépésnél dön­tetlennel ért véget. Az állás: Karpov-Kaszparov 5.5:4.5. A címvédő Karpov tartja egypontos előnyét. A követke­ző, 11. partira a tervek szerint október elsején, kedden kerül sor. Kézilabda. PMSC-Bp. AFOR 29-20 (15-16). NB I. B. női mérkőzés, Pécs, 100 néző. V.: dr. Gyöngyösi, dr. Kékes-Sza­bó. Ld.: Körmendiné (7), Mé­száros (5), Dolmány (5), ill. Bosnyák (9). Bp. Postás—Nagy­kanizsai Olajbányász 18-15 (11-8). NB I. B. női mérkőzés, Nagykanizsa. Ld.: László (9), Cséplőné (3) Nagykanizsai Olajbányász—Hőgyész 42-24 (16-11). Nagykanizsa, NB II. férfimérkőzés. Kosárlabda. U. PEAC-P. Postás 71-69 (33-37). NB II. férfimérkőzés, Pécs. Röplabda. U. PEAC-Zirc 0-3. NB II. férfimérkózés. Asztalitenisz. Tolnai Vörös Lobogó—Kanizsa Bútorgyár 14-11. Nagykanizsa, NB I. női mérkőzés. Izgalmakban bővel­kedő, változatos mérkőzésen nagy küzdelemben nyertek a tolnaiak.. Győztesek: Balogh (5), Bolvári I. (4), Bolvári II. (4), Koiser (1), ill. Gazsi (3). Bogyó (3), Mausz (2), Bízó (2), Katona (1). P. Spartacus-Ka- posplast 8-8. NB II. női mér­kőzés, Pécs.. Pécsi győztesek: Soós (4), Eszenyi (3), Raffai (1). Cselgáncs. I. osztályú nem­zetközi versenyen Baján súly­csoportjában 3. lett Szakács, 5. Rigó és Kovács (mind PVSK). A Mecsek FŰSZERT Vállalat felvételt hirdet az alábbi munkakörök betöltésére: • ÁRUKÍSÉRŐ, • KONZERVRAKTARI FÉRFIDOLGOZÓ (kiemelt bérezéssel, kereskedelmi szakképesítés előnyben). (Albérletben lakóknak hozzájárulást fizetünk.) • RAKTÁRHÁZIGAZGATÓ-HELYETTES (ÜZEMELTETÉSI) Feltétel: felsőfokú végzettség, kereskedelemben eltöltött gyakorlat. JELENTKEZÉS: személyesen vagy Írásban a személyzeti előadónál. Raktárbázis: Pécs, Megyeri u. 59. MECSEK füszért V.l*« 4||»«vl|9l«ll vasárnapi Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 11,- Ft negyedévre 33,- Ft íélévre 66,- Ft egy évre 132,— Ft Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbelítő postahivatalnál, o hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest. V., József nádor tér 1., - 1900 -, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással á HELIR 215-96162 ISSN 0133-2007 Indexszám: 25 054 Wmm^ W* \ Hl fnáTnTgM il I si mm