Dunántúli Napló, 1985. szeptember (42. évfolyam, 240-269. szám)

1985-09-22 / 261. szám

Zúgott a „Szép volt, fiúk! A Volán kapusának sok dolga akadt. Itt menteni próbál egy beívelést Cseri László felvétele (Folytatás az I. oldalról) a kapus felett fejelte át a labdát, majd azt —* le sem ejt­ve — másodszorra pár lépésről ugyancsak fejjel a léc alá jut­tatta. (1-0). A 38. percben Hat- vanger kapott sárga lapot To­rna buktatásáért. A 40. perc­ben növelte előnyét a PMSC. Megyeri jobb oldali szögletét Róth A. 7 méterről erőteljes fejessel küldte a kapu bal­oldalába. (2-0). Az első félidő utolsó percében Lőrinczet „ju­talmazta” a játékvezető sárga lappal, mert hátulról elka­szálta Krómért. A szünet után tovább „szí­nesedett” a játék. Előbb Forin­tos Megyeri elgáncsolásáért, majd az 56. percben Katona Czérna buktatásáért került a sárga kártyások táborába. A 65. percben Mészáros már a büntetőterületen belül járt, amikor Huszár buktatta. A megítélt 11-est Túri a jobbrc mozduló kapus mellett a bal alsó sarokba rúgta. (3-0). So­rozatban maradtak ki a pécsi helyzetek. Először Túri, majd Dobány lövését védte Varga kapus. A 73. percben Mészá­ros sérülése miatt lebaktatott a pályáról, innen kezdve 10 emberrel játszott a PMSC. (Mészáros: — Senki sem bán­tott, az amúgy is érzékeny bal láblejembe nagy fájdalom nyi­lait, nem tudtam tovább foly­tatni a játékot.) A 76. percben állította be a végeredményt a PMSC. Dobány Túri átadásával addig cselez­getett a 16-oson belül, amíg lövőhelyzetbe került, és 11 mé­terről meglőtt labdája a jobb alsó sarokba „surrant". (4-0). Bő félóráig nem tudta fel­törni a Volán-reteszt a PMSC, bár majdnem felbillent a pá­lya. A közlekedésiek a későb­biekben sem mentek át sok­szor a félpályán, amikor pedig átértek, meggyőződés nélkül próbáltak valamit kitalálni. A kétgólos előny után sem fé­keztek le a pécsiek, továbbra is szinte egykapuztak. Az ál­landóan beszoruló Volán nem tudott kibontakozni a kénysze­rű „ölelésből”, hiába akart, nem - tudott épkézláb akciót összehozni. A pécsiek ragyogó játéka láttán jogosan harsant a zárósipszó után, a mámoros hazai szurkolótábor „Szép volt fiúk!*' szavaló kórusa. A pécsi­ek kitűnő teljesítményét az sem tudja kisebbíteni, hogy a Volánban egy harmatgyenge csapatot ismert meg a pécsi közönség. A PMSC-ben Bodnárnak nem kellett megizzadnia, alig akadt dolga. A védelem legjobbja Róth A. volt, góljáért is csak dicsérni lehet. A többiek is jól segítették a támadást. A kö­zéppályán Megyeri két gól­passzal tette le a névjegyét. Túri a szünet után javult fel. Az elöl tanyázóknak nem ment különösképpen. Takács többet volt a földön, mint a talpán. Mészáros néhányszor önzöskö- dött, bár nagyon akart, és a gólja klasszisra vall. A Volán­ban a négy gól ellenére Varga nem védett rosszul, rajta kivül Hatvanger, és Krómer emelhe­tő ki. Garami József: - Az idegen­beli vereségek szerencsére nem viselték meg a csapatot. Jó játékkal vettük ezt a hazai akadályt. Novák Dezső: - Amit a Vo­lán produkált, annak nem sok Siófok, 8000 néző. V.: Puhl. Siófok: Kovács — Brettner, Pardavi, Nagy, Virágh — Kiss, Bódi, Szajcz — Boda (Maro­zsán, a 67. percben), Horváth I., Handel (Takács, a 72. perc­ben)). Edző: Szőke Miklós.' Ú. Dózsa: Szendrei — Amb­rus, Herédi, Kovács E., Szabó — Rostás, Steidl, Vigh (Pál- kovics, a 60. percben) — Ba­logh, Kiss, Dékány (Harasztia, o szünetben). Edző: Göröcs János. A 13. percben Bódi 30 mé­teres hatalmas erejű szabad­rúgása a jobb oldali kapufán csattant. A 30. percben meg­született a mérkőzés egyetlen gólja. Bódi remek labdával in­dította Bodát, ő kicselezte a ráfutó Szabót. Élesen középre adott, Horváth I. átlépte a labdát, ezzel megzavarta Ko­vács E.-t, és Szajcz a jobb al­só sarokba lőtt (1-0). A 35. percben Boda remekül húzott el a jobb szélen, becsapta a rárohanó Vighet, erős lövését Szendrei csak lábbal tudta a bal sarok elől kirúgni. Szünet után a 48. percben a jobb szélen elhúzó Bodát Szabó lerántotta a 16-oson belül, a jogos büntető azonban elmaradt. A 76. percben Ko­BÉKÉSCSABA- RABA ETO 2-2 (2-1). Békéscsaba, 10 000 néző, v.: Nagy B. Góllövők: Steigerwald, Fabulya, illetve Hannich (2). FERENCVÄROS- HALADAS 2-1 (1-1). öllői út, 20 000 néző, v.: Maczkó. Góllövők: Takács, Szántó, illetve Dómján, köze volt a labdarúgáshoz. A játékosok többségének hoz­záállásban, küzdeni tudásban sokat kell javulnia, hogy meg­úszhassak a kiesést. Horváth László vács E. szándékosan belerú­gott az őt szerelő Horváth I.- be, a játékvezető azonnal ki­állította a magáról megfeled­kezett játékost. Az újpesti csa­pat teljesen elvesztette a fe­jét. A 87. percben a kitörő Nagyot Ambrus hátulról csú­nyán felvágta, ő sem úszta meg piros kártya nélkül. Az első perctől kezdve a siófokiak a kezükbe vették a játék irányítását és alig en­gedték szóhoz jutni a szórvá­nyos támadásokra számító új­pestieket. A mutatott játék képe alapján a nagyobb ará­nyú hazai győzelem sem lett volna meglepetés. A siófoki kapuban Kovács hibátlanul vé­dett, csak jó mondható el a hátvédekről is. A középpályán Bódi régi napjaira emlékeztet­ve irányított. A csatársorban a hihetetlen gyors és jól csele­ző Bodát az újpestiek nem tudták tartani, s csak többszö­ri szabálytalanság árán tudták szerelni. Horváth I. és Handel is megtette a magáét, csak nem sikerültek a befejezéseik. Az újpesti csapatból csak Szendreit, Herédit és Rostást lehet kiemelni. Molnár József ZTE—-MTK-VM 1-1 (1-0). Zalaegerszeg, 5000 néző, v.: Hartmann. Góllövők: Nagy I.. illetve Szeibert. CSEPEL-VASAS 1-0 (0-0). Csepel, 1500 néző, v.: Divi- nyi. Góllövő: Stefanov. Kiállít­va: Balog T. és Birkás. TATABANYA -DMVSC 2-1 (1-0). Debrecen, 5000 néző, v.: Roxin. Góllövők: Plotár, Kip- rich, illetve Benyó. BP. HONVÉD- VIDEOTON 3-0 (1-0). Fáy utca, 2000 néző, v.: Pá­dár. Góllövő: Détári (2, egyet 11-esből), Kovács. AZ NB 1. ALLASA 1. Bp. Honvéd 10 6 3 1 16- 6 15 2. PMSC 10 6 2 2 18- 7 14 3. Rába ETO 10 3 5 2 21-16 11 4. Ferencváros 9 5 1 3 14-12 11 5. Haladás 10 5 1 4 15-14 11 6. Tatabánya 10 3 5 2 10-10 11 7. Zalaegerszeg 10 2 6 2 13-14 10 8. MTK-VM 10 4 2 4 13-12 10 9. Videoton 10 3 4 3 11-12 10 10. Ú. Dózsa 10 3 3 4 10-12 9 11. Vasas 10 3 3 4 11-15 9 12. Békéscsaba 9 3 2 4 13-13 8 13. Siófok 10 3 2 5 13-14 8 14. Debrecen 10 2 4 4 9-15 b 15. Bp. Volán 10 2 3 5 13-21 7 16. Csepel 10 3 7 «•IS 6 A PMSC—Volán mérkőzést egyetlen pályázónk sem ta­lálta el. A Siófok—Újpest pótmérkőzést eltalálok közül a szerencse Vidéki Ernő, Kaposvár, Honvéd u. 27. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utal­ványt postán küldjük el. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, amelyet péntek délig kell a szerkesztő­ségünk címére (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) beküldeni. Főmérkőzés: Siófok—PMSC ......................................................... Pótmérkőzés: Táncsics SE—K. Rákóczi .................................... A pályázó neve: ............................................................................. Lakcíme: .......................................................................................... S iófoki Bányász —Ú. Dózsa 1-0 (0-0) További eredmények Sikeres hírverés az úszásnak (Folytatás az 1. oldalról) Az első ízben kiírt Harkány Kupa nemzetközi sprintverse­nyen 13 hazai és három kül­földi klub 280 versenyzője lé­pett rajtkőre. A kupát a 10 új­vidéki, 3 zentai és 8 nyitrai sportoló avatta nemzetközivé. A hazai klubok közül — a rendező TASI után — a BVSC, a soproni, a debreceni, a kecs­keméti, a szekszárdi és a PMSC csapata volt a legnépe­sebb, de képviseltették magu­kat a kaposváriak, a dombóvá­riak, a pápaiak, fűzfőiek; a siklósiak, de az Universitas PEAC versenyzői is. Külön el­ismerést érdemelnek a Dél-Du­nántúlról összegyűlt versenybí­róság tagjai, akik biztosították a 29 versenyszám több mint 70 futamának zavartalan le­bonyolítását. Az első ízben kiírt Harkány Kupa sprint úszóverseny csa­pat vándordíját a legtöbb pon­tott gyűjtött BVSC csapata nyerte. A legeredményesebb külföldi klub cím a Csehszlo­vákiából érkezett Nyitra együt­tesének jutott. A 200 méteres férfi gyorsúszásban az „Abay Nemes Oszkár” emlékverseny győztese, egyben a család ál­tal felajánlott vándorserleg tulajdonosa Zombori József (BVSC). K. L. Területi bajnokság Kosárlabda Baranya Expressz Kupa Szigetvár—Bonyhád 5-2 (2-0). Szigetvár, 500 néző. V.: Hosszú L. Szigetvár: Győri (Haller) — Iványi, Lengyeltóti, Baumann, Révész — Szőlősi, Bódog, Szi­lágyi — Karhesz (Gajág), Bo- dó, Pintér. Edző: Pichler Imre. Bonyhád: Múcska — Balázs, Palkó, László (Bajkai), Horváth — Éppel, Pfeifer, Hüber, Pilisi (György), Bulla, Stercz. Edző: Tornyi Barnabás. Jó játékveze­tés mellett a minden csapat­részben jobb és a helyenként szellemesen játszó hazai csa­pat biztosan szerezte meg a győzelmet. G.: Bodó (3), Pin­tér, Szilágyi, ill. Balázs, György. Folytatódott Pécsett, a váro­si sportcsarnokban a Baranya Expressz Kupa nemzetközi. női torna. Ma az 5—6. helyért 12.45-kor a KSC a Temesvárral, 14.15-kor a 3—4. helyért a Poz­nan a Kragujeváccal, a döntő­ben pedig 15.45-kor a PVSK a Tungsram SC-vel találkozik. Szombati eredmények. Kra gujevác-PVSK 69-62 (38-37). 100 néző. V.: Cserkuti, Parádi. Ld.: Kovacsevics (12), Sakics (11), Jovanovics (10), ill. Ba­lázs (17), Hollós, Varga (13- 13). KSC—AZS Poznan 90-84 (49-39). Pécs. V.: Szabó IV., Szabados. Ld.: Sütő (24), Fück (18), Hegedűs (17), ill. Kubiak (20), Grzeszozyk (17), Mro- zinska (15). Tungsram SC-KSC 64-47 (35-27). V.: Szabó IV., Cserku­ti. Ld.: Nedoba (25), Rátvay (16) , Dórán (13). ill. Fück (20), Hegedűs (14). Temesvár-Kragujevác 69-65 (37-37). V.: Görgényi, Parádi. Ld.: Bodea (19), Gradinaru (17) , ill. Deszpotovics (20), Jo­vanovics (16), Cirkovics (15). Ma kerül sor egyébként Cser- venkáné Padragi . Gyöngyi (PVSK) búcsújátékára. Megye­bajnokság U. PEAC—Beremend 4-1 (2-0). Pécsújhegy, 50 néző. V.: Zákónyi. Első félidei jobb játékával nyert a hazai csapat. G.: Baranyi (2), Bér- dt, Kovács, ill. Dudás. Szentegát—Vasasi Bányász 2-0 (1-0). Vasas, 150 néző. V.: Kovács N. A gyengén játszó Vasasi B. el­len rászolgáltak a vendégek a győ­zelemre. G.: König (öngól), Máté. Pécsi BTC—Mágocs 5-0 (1-0). Bőr­gyár-pálya, 200 néző. V.: Kovács. A nagyszerűen játszó BTC nagyobb gólkülönbséggé) is nyerhetett v.olna a gyenge napot kifogó Mágocs el­len. G.: Stájer (4), dr. Zsolt. Drávafok—P. Postás 3-2 (2-0). Pos­tás-pálya, 100 néző. V.: Kiss J. A döntetlen reálisabb lett volna. G.: Szabó L. (2), Kovács, ill. Kocsis (11- esből), Nemes. A P. Kinizsi—Véménd mérkőzés elmaradt, mert állítólag a Véménd visszalépett. (Azért állítólag, mivel erről hivatalosan senki sem értesí­tette szerkesztőségünket.) Juniorbajnolcság PMSC Bp. Volán 3-1 (1-1). Üjmecs^kalja, 1500 néző. V.: Vukmann. PMSC: Kollár — (Bogyay) — Paletta, Tomka, Berényi, Palaczki — Lutz, Bér- czy Márton, Vető (Bojás) — Udvardi, Réfi. Edző: Botos An­tal. G.: Bérczy, Palaczky, Ud­vardi, illetve Fetzer. A pécsi csapat legjobbjai: Paletta, Tomka, Berényi és Palaczki vol­tak. 1. Hannover—Saarbrücken 2-0 1 2. Kaiserslautern—Uerdingen 5-1 1 3. Shalke 04—Hamburg 1-0 1 4. VfB Stuttgart—1. FC Köln 5-0 1 5. Kassel—Stuttgarter Kickers 3-0 1 A többi mérkőzést vasárnap játsz* szák. Mai sportműsor Labdarúgás: NB II. Komló—Készt hely. Komló, 16.00. Területi bajnok­ság: Somberek—PVSK, Somberek, 16.00. K. Rákóczi—Mohács, Kaposvár 16.00. Mázaszászvár—Boly, 16-00. Kisdorog—Siklós, Kisdorog, 16.00. Megyei I. osztály: Geresdlak—Szent- lőrinc, Geresdlak, 16.00. Sellye— Steinmetz, Sellye, 16.00. Harkány— P. Zsolnay, Harkány, 16.00. Villány— Sásd, Villány, 16.00. Újpetre—Hunor SK, Üjpetre, 16.00. Kézilabda: NB I., férfiak: PMSC— Ú. Dózsa, Pécs, városi sportcsarnok 11.00. NB I. B., nők: Özd—PMSC, Ózd 9.30. NB I. B., férfiak: Boly— Bp. Spartacus, Boly, 14.30. Kosárlabda: Baranya Expressz Ku­pa, női nemzetközi torna, Pécs, vá­rosi sportcsarnok. Helyosztók, az 5. helyért: 12.45, a 3. helyért 14.15, az első helyért 15.45. Röplabdo: NB II.. férfiak: DUTÉP —Steinmetz SE, Kecskemét, 16.00. NB II., nők: Ferroglobus—MTE, Bu­dapest, 13.00. T. Volán—Pécsi VM, Tatabánya, 10.00. Sakk: OB I., férfiak: PMSC—Sta­tisztika, Pécs, Ércbányász-szálló, 9.00. Tollaslabda: Területi felnőtt baj­nokság. Pollack Mihály Műszaki Fő­iskola, 9.00. Szörf. II. IBUSZ Kupa, Pécsi-tó, Közúti Igazgatóság üdülője, 11.00. A Pécsi Dohánygyár két műszakba 18 évet betöltött női dolgozókat, 8 általános iskolai végzettséggel cigarettagyártó gépek kezelésére felvesz és betanít Kereseti lehetőség betanulási idő után: 4100—4700,— Ft. FELVESZ TOVÁBBÁ: érettségizett, gyakorlattal rendelkező bérelszámolót, • esztergályos, • marós, • géplakatos szakmunkásokat, • és férfi segédmunkást. JELENTKEZÉS HELYE:--------PÉCS D OHÁNYGYÁR Pécs, Dohány u. 2—8. Olimpiai ötpróba Hórom helyszínen, Pécsett, Mohácson és Komlón rendez­ték meg tegnap az Olimpiai ötpróba tömegsportakció futó kispróbáját. Pécsett 382-en in­dultak (ebből 95 nő), 373-a,r teljesítették a próbát (közülük 91 nő volt). Komlón 25-en raj­toltak (7 nő), a teljesítők szá­ma 17 (3 nő) volt. Mohácson 34 résztvevő (8 nő) akadt, a futópróbát 29-en (7 nő) telje­sítették. Asztalitenisz Úl-Vasútépitők-U. PEAC 18-7. NB II. férfiak. Pécsi győz­tesek: Diófási (3), Davidovics (2), Pataki, Hanák (1-1). P. Spartacus-Vegyterv 12-4. NB II. nők, Pécs. Pécsi győzte­sek: Soós (4), Raffai (4), Eszé- nyi (4). Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jené Kiadja o Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 pénzforgalmi jelzőszámra. F.lőfizetési díj egy hónapra 11,— Ft negyedévre 33,— Ft reiévre 66,— Ft egy évre 132,— Ft Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen' Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor téri., — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 ISSN 0133-2007 Indexszám: 25 054