Dunántúli Napló, 1985. augusztus (42. évfolyam, 209-239. szám)

1985-08-25 / 232. szám

Üsző Harkány Kupa Hagyományteremtő úszóver­seny megrendezését vállalta fel az MTSH, a Baranya Megyei Kézilabda MB II. Nagyatád—Pécsi Baromfifeldolgozó SK 30-29 (13-10). A Pécsett lejátszott férfimérkőzésen a hazaiak legeredményesebbjei: Harmat 9, Tabajdi 7, Fazekas 4 góllal. Képünkön a pécsiek fejeznek be góllal egy támadást. Fotó: Erb János Nemzetközi lovagló­verseny Kaposváron Területi bajnokság Harc a nagydíjért Idegenforgalmi Hivatal, a Ba­ranya Megyei Úszószövetség, a TASI, valamint a Baranya Me­gyei Fürdő Vállalat. A meghí­vásos, nemzetközi úszóverseny­re szeptember 21-én Harkány­ban, a felújított, 50 méteres, feszített víztükrű versenymeden­ce felavatása alkalmával kerül sor. A hagyományteremtő úszó­versenyen a meghívott hazai élmezőny mellett ott lesznek a csehszlovák a bolgár és jugo­szláv úszók társaságában mind­azon úszók a Dél-Dunántúlról, akik rendelkeznek a szintidőt elérő eredményekkel. A huszonkét kiírt verseny­szám — valamennyi 50 méterre szól — mellett megrendezik a 200 méteres női gyorsúszás és a 200 méteres felnőtt férfi gyorsúszás ,,Abay Nemes Osz­kár” emlékversenyt is, amely­nek győztese egy évre elnyeri az Abay Nemes család által felajánlott serleget. A névadó: dr. Abay Nemes Oszkár neves pécsi úszó volt, aki tagja volt az 1936-os berlini olimpián a bronzérmet szerzett magyar 4x200 méteres gyorsváltónak. Az úszó Harkány Kupa ver­senyen a pontversenyben min­den egyesület első kettő leg­jobb helyezést elért versenyző­jének és a váltónak az ered­ménye számít be. Az egyéni dí­jazásban az abszolút sorrend számít. A legtöbb pontot elérő hazai csapat egy évre elnyeri a Harkány Kupa vándorserle­get és végleg köp egy kisebb kupát. A vándrserleget csakis magyar csapat nyerheti el, míg a legtöbb pontot szerző külföl­di csapat külön díjazásban ré­szesül. Ugyancsak különdíja- zásban részesülnek az NDK ponttáblázat szerinti legered­ményesebb magyar és külföldi versenyzők. Az úszó Harkány Kupa meg­rendezésével a szervezők nép­szerűsíteni kívánják Baranya ezen idegenforgalmilag jelen­tős területének fejlődő testne­velési és sportkultúráját Éppen e cél érdekében a rendezők színvonalassá és hagyományos­sá kívánják tenni a versenyt, amit minden nyáron meg kí­vánnak rendezni. A verseny 1986-ban máris szerepel az or­szágos versenynaptárban. Pénteken kezdődött a CBA nemzetközi lovaglóverseny Ka­posváron. A háromnapos baj­nokságra Magyarország, Len­gyelország és Ausztria 65 lóval nevezett be. Hasonló színvona­lú versenyre hosszú évtizedek óta nem került sor az ország­ban. A rangos eseménynek a Kaposvári Mezőgazdasági Fő­iskola adott otthont, és erre az alkalomra elkészült a céllovag- ló-centrum is. A nemzetközi céllovagló-ver- seny egyben ifjúsági és felnőtt országos bajnokság is, a lovak ennek megfelelő programot tel- jesítenek. A bajnokság első napján az alapfokú feladatok, a középosztályú II. és az inter- médiaire II. versenyszámokra került sor. A versenybíróság tagjainak sorában ott találha­tó Albrecht tábornok, a bécsi spanyol lovasiskola volt pa­rancsnoka. nemeztközi szakte­kintély. Nem először bíráskodik Magyarországon, sőt több ed­zőtábort is tartott a magyar díjlovagló válogatott — Dallos Gyula, Dallos Beáta, Kövy And­rás és Lovász József — számá­ra, legutóbb tavasszal Kapos­váron. Tegnap huszonketten mérték össze tudásukat az fjúsági bajnokságban. Bodó Gábor, a BLK nagy ígérete a kitűnő Al­pok nyergében könnyedén nyer­te a versenyt, összpontszáma 500 volt. A Szent György díjért folyó küzdelemben már a versenyzők arcára kövesedett a nyugalom, a hazai közönség egyértelműen Dallos Gyulának szurkolt, a kaposváriak pedig Kövi András helyezéséért. Eredmények. Dallos Gyula Alpok nevű lován fölényesen nyerte a versenyt, pontszáma 1171; 2. a lengyel Wojczek Dabrowski Medá’rd nevű lován 1168 ponttal; 3. Lovász József, a Szilvásváradi MEDOSZ ver­senyzője, aki két lóval is meg­kísértette a szerencsét, Kapi­tány nevű lován 1135 ponttal győzött. A kaposvári Kövi And­rás Golf hátán a 9. helyezést érte le. A nagydíj nyertese: Dallos Gyula BLK (Bordal) 1562; 2. az osztrák Maria Naar-haben (Campezhe) 1552; 3. az ugyan­csak osztrák Heinz Breza Duhaj hátán, 1548. Érdekességként megjegyzendő, hogy Duhaj ma­gyar tenyésztésű ló, évekkel ez­előtt éppen Kaposvárról vásá­rolták meg. Klie Ágnes Mai sportműsor AUGUSZTUS 25.. VASARNAP LABDARÚGÁS. NB II.: Szeksiórdi Dózsa—Komlói Bányász, Szetcszárd, 17.00. Területi bajnokság: Somberek —Siklós, Somberek, 17.00, PVSK— Paks, vasutas-pálya, 17.00, Máza- szászvári Bányász—Kisdorog, Máza- szászvár, 17.00, Boglárlelle—Mohács, Boglárlelle, 17.00, Dombóvár—Bólyi MEDOSZ, Dombóvár, 17.00, Kapos­vári Rákóczi—Szigetvár, Kaposvár, 17.00. Megyebajnokság : Sásd—Vé- ménd, Sásd, 17.00, Villány—Szentlö- rinc, Villány, 17.00, Harkány—Má- goes, Harkány, 17.00, Sellye—Drává­tok, Sellye, 17.00, Geresdlak—Pécsi Hunor, Geresdlak, 17.00, Újpetre— Pécsi Postás, Újpetre, 17.00, Szentegát -U. PEAC, Szentegát, 17.00. KÉZILABDA. NB I. B„ férfiak: Bó­lyi MEDOSZ—Komlói Bányász, Boly, 17.00. HORGÁSZÁT. A MOHOSZ és a Magyar Televízió közös horgászver­senye. Kovácsszénája-tó, 0.00—11.00. AUTÓVERSENY. A Magyar Televí­zió ügyességi versenye, Misina-par- koló, 13.00. LOVASSPORT. Díjlovagló OB. Ka­posvár, Mezőgazdasági Főiskola pá­lyája, 8.00 és 16.00. KOSÁRLABDA. Sió Kupa nemzet­közi női torna. Zrínyi sportcsarnok, 8.00. TENISZ. A 33. DÉDASZ Kupa mér­kőzései. Légszeszgyár u. 8. TÖMEGSPORT. Tégla- és cserép­ipari vállalatok országos sparta- kiádjo. Pécs, Pollack Mihály Mű­szaki Főiskola, Nevelési Központ, PMSC-tekepálya, MHSZ-lőtér, JPTE Tanárképző Kar. Honvéd Táncsics SE—N. Vo­lán Dózsa 1-1 (1-0). Nagyka­nizsa, Volán-Dózsa pálya, 100 néző. V.: Horváth J. Honvéd Táncsics SE: Lukács — Papp L., Merkler. Macsi, Klonfár — Papp A., Csibi, Szántai, Kolom­pár — Gállá (Lengyeltóti), Gyurkó (Kovács). Edző: Köves László. N. Volán Dózsa: Fullér — Takács, Puskás, Kánig, An­tal — Orsós, Hollósi, Kecskés — Vincellér, Tkalecz (Jakabfi), Mózsi. Edző: Kovácshegyi Lajos. A 14. percben Kecskés bal ol­dali szabadrúgását Orsós 8 mé­terről a felső lécre vágta. A félidő első felében is jól ját­szó vendégek a 32. percben vezetést szereztek. Szántai több hazai védőt is kicselezve Papp A.-hoz játszott, aki 8 méterről a felső lécre lőtt. A kipatta­nó labdára Csibi rajtolt a leg­gyorsabban, s laposan a hosz- szú sarokba lőtt (1-0). Az 56. percben Hollósi 18 méteres lövése alig hagyta el a bal felső sarkot, majd 8 perc­cel később előbb Vincellér, majd Mózsi hagyott ki óriási helyzetet. A hazaiak támadásai a 74. percben érett góllá, Orsós labdája a jobb oldalon üre­sen álló Jakabfihoz került, aki 12 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt (1-1). Kápolnás Zoltán Megyebajnokság PBTC—Vasasi Bányász 9-1 (5-0). Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Venczler. A technikai és erőnléti fölényben játszó bőr­gyáriak játéka a gólokban is megmutatkozott. G.: Bodró 3, dr. Zsolt 3 (egyet 11-esből), Stájer 2, Vajda, ill. Varga. P. Kinizsi—Beremend 0-0. Ki­nizsi-pálya, 100 néző. V.: Mó- zer. Nagy helyzetek maradtak ki a mérkőzésen, igazságos dön­tetlen. A Videoton-Rába ETO mérkőzés végeredményét eltaláló pályázóink közül a sorsolásnál a szerencse Rácz Attila, Mo­hács, Radnóti Itp. 23. 4. em. 13. sz. ajtó alatti lakosnak ked­vezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, melyet szerkesztőségünk cimére kell elküldeni: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. Főmérkőzés: PMSC—Videoton: .............................................. Pótmérkőzés: Haladás—Siófok: .............................................. A pályázó neve: ................................................... .................... A pályázó lakcíme: ................................................................ !telt uasarlöink, figyelem! Vállalatunk az összes fiókjánál, lerakatánál, s pécsi, szigetvári és szekszárdi önkiszolgáló raktáránál 1985. AUGUSZTUS 27—30-IG tartja az éves vagyoninegállapító leltárát A leltár ideje alatt az árukiadás és a túraszállítás szünetel. (Az önkiszolgáló raktárainkban azonban már augusztus 29—30-án az Önök rendelkezésére állnakl) KÉRJÜK SZIVES MEGÉRTÉSÜKET. MECSEK / FÜSZÉRT 0-2-ről egyenlített a Videoton Rába ETO—Videoton 2-2 (1-0). Székesfehérvár, 15 000 néző. V.: Németh L. Góllövők: Hannich, Melis, illetve Májer, Vadász. Rába ETO: Mészáros — Csonka, Hlagyvik, Horváth R., Preszeller — Sarlós, Hannich, Rubold, Hajszán — Melis, Szentes (Szijjártó a 14. perc­ben, Rezi, a 37. percben). Videoton: Disztl P. — Végh, Disztl L., Csuhái, Vaszil (Bor- sányi, a 46. percben) — No- vath. Csongrádi, Vadász — Májer, Szabó, Kerekes. A két csapat a hagyomá­nyokhoz híven ezúttal is nagy küzdelmet vívott, és a Videoton rossz szériája ezen a találko­zón megszakadt. Végered­ményben a küzdelmes, heves iramú összecsapás igazságos döntetlennel zárult. Jók: Hlagyvik, Hannich, Ru­bold, illetve Végh, Májer, Csu­hái. Fáy utca, 8000 néző, v.: Molnár. Góllövők: Bücs, Szabó, Be- nyó, ill. Teodoru, Nyúl. Debrecen—Vasas 3-2 (0-1). DMVSC: Mező — Paróczai (Szabó 46. p.), Nagy, Mohá­csi, Kiss — Sándor, — Supka (Cseke 46. p.), Szűcs, Bücs — Magyar B., Benyó. Vasas: Gulyás — Farkas, Híres, Rácz, Csorba — Balog, Birinyi (Pecha 54. p.), Teodo­ru, Balogh — Borostyán (Nyúl 74. p.), Izsó. Az első félidőben szerzett vezetése tudatában a hazaiak könnyelműsködtek, és a ven­dégek ezt rövid idő alatt há­rom góllal bosszúlták meg. Hiába küzdött ezután a Va­sas, erejéből már csak a szé­pítésre futotta. A debreceniek győzelme teljesen megérde­melt. Jók: Bücs, Benyó, Kiss, illet­ve Balogh, Farkas, Rácz. Bp. Honvéd—Tatabánya 0-0. Fáy utca, 10 000 néző. V.: Körös. Kiállítva: Tóth (50. p.). Bp. Honvéd: Andrusch — Sallai, Nagy, Garaba, Tóth — Sikesdi, Gyimesi, Détóri — Bo- donyi, Dajka, László. Tatabánya: Dombai — Tep- szics, Lakatos, Szabó, Vincze — Emmer, Zircher, Hermann — Kiprich, Plotár, P. Nagy. Cserék: László helyett Kere- peczky (46. p.), Tepszics helyett Udvardi (52. p.), Gyimesi he­lyett Fitos (68. p.). Folytatódott a Tatabánya kü­lönös sorozata, negyedik ta­lálkozója végződött egymás után 0-0-ra, Az alacsony szín­vonalú összecsapáson a 40 percet tíz emberrel játszó Hon­véd jól küzdött, rászolgált az egy pontra. AZ NB I. ALLASA 1. Bp. Honvéd 4 2 2 — 4-2 6 2. MTK-VM 3 2 1 — 7-3 5 3. FTC 3 2 1 — 8-5 5 4. Debrecen 4 2 1 1 5-6 5 5. Pécs 3 1 2 — 5-2 4 6. Rába ETO 4 1 2 1 10-9 4 7—8. Vasas 4 1 2 1 6-5 4 Videoton 4 1 2 1 6-5 4 9. Tatabánya 4 — 4 — 0-0 4 10. Békéscsaba 3 1 1 1 5-5 3 11. Ú. Dózsa 3 1 1 1 6-7 3 12. Haladás 3 1 1 1 5-6 3 13. Siófok 3 1 — 2 5-5 2 14. ZTE 3 — 2 1 4-5 2 15. Bp. Volán 3 — — 3 3-8 — 16. Csepel 3 — — 3 1-7 — Ifjúsági labdarugó vb Két gól előny úszott el... Szombaton a Szovjetunió négy városában megkezdődött az V. ifjúsági labdarúgó vb 16-os döntője. Magyarország a jereváni „Alcsoportban biz­tosnak tűnő győzelmet enge­dett ki a kezéből, 2-0-ás előny utón az utolsó másodpercek­ben egyenlített ki Kolumbia válogatottja: Magyarország­Kolumbia 2-2 (0-0). Jereván, Razdan stadion, 10 000 néző, v.: Sandoz (sváj­ci). Góllövők: Pintér (11-es- ből), Zsinka, illetve Perez, Rod­riguez. Magyarország: Petry — Szal­ma, Pintér, Szélpál, Keller — Deák (Csoboth 55. p.), Kovács E., Orovecz (Zsivótzky 62. p.), Vincze - Zsinka, Kovács K. Az első negyedórában a dél-amerikaiak át sem jöttek a félvonálon. A 7. percben Ko­vács E. fejesét a gólvonalról vágták ki a védők, a sajtó­teraszról úgy tűnt - gól volt... A 19. percben Cordo­ba durván felvágta Kovács K.-t, de elmaradt a sárga lap. A magyar fölényre jellemző: az első kolumbiai kapuralövési kísérlet a 23. percben volt. A félidő középső harmadában azután a Keegan-módra cse­lezgető Castana többször za­vart okozott. A 46. percben Vincze óriási szabadrúgásánál Nino szeren­csével tisztázott, majd a cse­reként beállt Csoboth bombá­ja pattant szögletre. Az 58. percben végre jött a jogos magyar gól. Vincze bátran be­tört a büntetőterületre, Ampu- dia csak felvágni tudta. A 11- est Pintér a bal alsó sarokba vágta (1-0). Tíz perc múlva Kovács K. kényszerítő átadá­1. AIK Stockholm—Brage vasárnap játsszák 2. Göteborg—Oster 4-2 1 3. Kalmar-Orgryte vasárnap j. 4. Mjallby—Hammarby vasárnap j. 5. Norrköping-Malmö vasárnap j. 6. Trelleborg-Halmstad vasárnap j. 7. Brönshöj—Lyngby 0-3 2 6. Frem—Bröndby 0-3 2 A többit vasárnap játsszák. sóval Zsivótzky ugrott meg, de kiszorították, és 8 m-ről mellé lőtt. A 85. percben Vincze esz­ményi labdával futtatta Zsin- kát, aki faképnél hagyott min­denkit, és a kapus mellett ra­vasz gólt lőtt 8 m-ről (2-0). Biztosnak tűnt a siker, amikor jött az „áramszünet". A 88. percben Perez 6 m-ről a bal alsó sarokba gurított (2-1), majd 60 másodperccel a lefú­jás előtt Rodriguez 20 m-ről leadott lövését Petry maga mellé ejtette. A labda végig­gurult a gólvonalon, és mi­előtt az MTK-VM kapusa fel­eszmélt volna, már hiába ka­pott a labda után (2-2). Vilét prolCIA'i«, vasárnapi Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 11,— Ft negyedévre 33,— Ft félévre 66,- Ft egy évre 132,— Ft Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Pasta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor téri., - 1900 -, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 ISSN 0133-2007 Indexszám: 25 054