Dunántúli Napló, 1985. augusztus (42. évfolyam, 209-239. szám)

1985-08-21 / 228. szám

Labdarúgó MNK Baranyai vonatkozású eredmények a legjobb 64 közé jutásért Nagykanizsai Olajbányász-PVSK 0-0 (tizenegyesekkel 4-2) Vdsút-pálya, 600 néző. V.: Szalai. Nagykanizsa: Csáki-- Hóbár, Szőke, Rumszauer, Hozbor (Fodor) — Horváth, László, Szajkó — Lukács, Mar- tinkovics, Fuisz (Kormos). Ed­ző: Teszler Vendel. PVSK: Tá- bit — Miklós, Hámori, Szende, Lajtai — Fóbián (Barcsa), Ka­szás, Gergics — Baumholczer (Pál), Freppán, Ábrahám. Ed­ző: Horváth László. Szinte le lehetett olvasni az első félidőben a játékosok ar­cáról: csak minél előbb le­gyünk túl ezen is. Ebből aztán logikusan következik, hogy öl­döklő iramról, fogcsikorgató akarásról szó sem lehetett. A rendes játékidőben a szünet után élénkült a játék, de mind­két oldplon helyzetek sokasá­ga maradt ki. Mivel a hosz- szabbítás sem hozott döntést, sok lehetőségből egyet sem tudtak kihasználni a csapatok, 11-esek döntöttek. Ebben a Nagykanizsa bizonyult jobb­nak 4-2 arányban, így tovább­jutott. Jók: László, Csáki, Hó­bár, ill. Miklós, Hámori, Szen­de. H. L. Ember ember hátán. Tömegjelenet a PVSK—Nagykanizsai Olaj­bányász MNK-mérkőzésen. Fotó: Lauer Gy. PMSC-Hévíz 1-0 (0-0) Hévíz, 700 néző. V.: Huták. PMSC: Bodnár — Czérna, To­rna, Róth, Brezniczky dr. - Me­gyeri, Túri, Dárdai, Lőrincz (Bendes, az 57. percben) - Lovász, Mészáros (Pillinger, a 46. percben). Napsütéses, meleg időben, kissé göröngyös pályán a pé­csiek fölényével telt el az első negyedóra. A 16. percben Túri szinte a kapu torkából lőtt mellé, majd rögtön ezután Dár­dai célzott rosszul jó helyzet­ből. A 18. percben: Túri az üres kapu mögé emelte Me­gyeri kitűnő átadását. A 31. percben Lovász lőhetett volna gólt, de 14 méterről a bal kapufa mellé vágta a labdát. A 34. percben Rácz szöglete után Naszádos közeli fejesét bravúrral védte Bodnár. A fél­idő hajrájában Mészáros fejelt fölé két lépésről, aztán Lőrincz közeli lövését hárította parádé­san a hévízi kapus. A második félidő pécsi góllal kezdődött. A 48. percben egy rövid felszabadító rúgás Túri elé került, akinek 25 méteres nem igazán eltalált lövése Ka­nászról a hálóba pattant (ön­gól 1-0). Mindenki arra számí­tott, hogy a pécsiek megnyug­szanak és hengerelnek, ehe­lyett azonban kiegyenlítetteb­bé és eseménytelenebbé vált a játék. A 69. percben Rácz ra­vaszul a léc alá csavart sza­badrúgását Bodnár ügyesen ütötte szögletre. A nagy meleg ellenére élénk iramú, küzdelmes mérkőzést vivtak a csapatok. Az első fél­időben jelentős fölényben ját­szott a PMSC, akár féltucat gólt is rúghatott volna, de helyze­teit elpuskázta. Fordulás után hamar előnyhöz jutottak a pi­ros-feketék, de aztán vissza­estek, s végül örülniük kellett a szerencsés találattal kivívott továbbjutásnak. Jók: Torna, Róth, Megyeri, ill. Kovács, Ka­nász, Rácz. Tarsoly József Mázaszászvár- Mezőfalva 4-0 (2-0) Mezőfalva, 400 néző. V.: dr. Szőke. Mázaszászvár: Bá­lint - Róth, Csaba, Komáromi, Katona - Kólya, Bocz, Herédi — Beke, Hódosi, Czár. Edző:, Róth Antal. A mindvégig nagy fölényben játszó bányászoknak egy percig sem okozott gondot a továbbjutás. G.: Róth (2, egyet 11-esből), Hódosi, Beke. Szigetvár- Csurgó 1-0 (0-0) Csurgó, 500 néző. V.: László J. Szigetvár: Győri — Révész, (Bálint), Lengyeltóti, Iványi, Vö­rös (Karhesz) — Szöllösi, Bó­dog, Gajág — Szilágyi, Bodó, Pintér. Edző: Pichler Imre. Kö­zepes színvonalú, küzdelmes mérkőzés. Egyenlő erők küzdel­méből a szerencsésebb vendé­gek egy védelmi hibát kihasz­nálva szerezték meg a győzel­met jelentő gólt, amely szá­mukra a továbbjutást jelentette. G.: Bodó. Jók: Lengyeltóti, Ivá­nyi, Pintér, illetve Novak, Bódis. A Bácsalmás—Mohácsi Tsz SE mérkőzés eredménye lap­zártáig nem érkezett meg. öttusa ub Hizsér es a magyar válogatott az élen Kézilabda PMSC-NCK BLAUW VITT 23-20 (10-9) A PMSC férfi kézilabdacsa­patának vendégeként Pécsett tartózkodó holland első osztá­lyú együttessel lejászott talál­kozón a városi sportcsarnokban szoros mérkőzésen győzött a pécsi csapat. A legeredménye­sebb góllövők: Putics (6), Ta­kács (5), ill. Vinczent (4) Ma- joor (4), Habraken (4). Kínos perceket élt át kedden délelőtt Melbourne-ben dr. Török Ferenc szövetségi kapi­tány és vele együtt a magyar küldöttség minden tagja az öttusa világbajnokság harma­dik napján. A hétfői - botrá­nyosan rosszul rendezett — párbajtőrvívás után általános meglepetésre az amerikai és az angol csapat vezetői óvást nyújtottak be a magyarok el­len, s azt követelték nagy dér- rel-dúrral, hogy az egyéniben vezető Mizsért, valamint Fá­biánt és Demetert zárják ki a versenyből. Furcsa beadványu­kat azzal indokolták, hogy a magyarok hétfőn este a ver­senybíróság külön engedélye nélkül hagyták el a vívótermet, mielőtt kihirdették volna, hogy kiknek kell doppingvizsgálatra jelentkezniük. A magyarokat végül nem marasztalták el a rendezők. Kedden este a melbourne-i úszóközpontban a 300 méte­res úszással folytatódott a vi­lágbajnokság. A résztvevőket hét futamba osztották, az ele­jén mentek az összetettben gyengén állók, a végén a leg­jobbak. öt öttusázónak sike­rült 1300 pontnál is jobb tel­jesítményt elérnie, azaz 3:16 perc körüli időt úsznia, köztük Fábiánnak, aki az 54 induló között 5. lett. A szakaszgyőzel­met az olasz (ex-úszó) Toraldo szerezte meg, megközelítve minden idők legjobb öttusa világbajnokságon elért ide­jét. Mögötte a szovjet Avgye- jev volt a második leggyor­sabb, aki ezzel ki is köszörülte a vívásban ejtett csorbát. Fá­biánról még csak annyit, hogy jó két másodperccel megjaví­totta egyéni csúcsát, miként Demeter is, aki bekerült az el­ső húszba. Nem vallott szé­gyent a két szám után vezető Mizsér Attila sem, 1192 pont­jával továbbra is éllovas ma­radt. Az úszás csapatversenyét a Szovjetunió nyerte 40 pontnyi előnnyel a britek előtt, a har­madik helyet az olaszok fog­lalták el, aztán következtek a magyarok. Ennek az újabb jó teljesítménynek köszönhetően a magyar hármasfogat a szer­dai befejező versenynap előtt tartja első helyét, igaz, mind­össze 48 pontos előnnyel a második helyre feljött Szov­jetunióval szemben. A szak­emberek véleménye az, hogy az első helyért mór csak ez a két csapat verseng, s a papír­forma szerint a győzelem min­den bizonnyal a Szovjetunióé lesz. Számolni kell még a franciákkal is, akik harmadik­ként 336 ponttal következnek dr. Török Ferenc együttese mögött. Ami pedig az egyéni öszetettet illeti, ott Mizsér előnye a világbajnoki címvédő szovjet Sztarosztyinnal szem­ben minimális 16 pont. Express-Sopianae kismaratoni Baja-Pécsi BTC 4-3 (I-2) Bőrgyár-pólya, 300 néző. V.: Lang. Baja: Farkas — Pintér, Goldschmidt, Molovics, Andrei- desz — Hrotkó, Morvái, Bog­nár, Csincsák — Meszlényi (Pri- beli, az 58. percben), Pongó. Edző: Linka József. PBTC: Bér­ezés — Bodor, Aradi, Szabó, Varga (Pánczél L„ a 63. perc­ben) — Bodró, Vajda, dr. Zsolt, Mikolics — Stájer, Lajos I., (Gettó, a 87. percben). Edző: Vincze György. 22. perc: egy a 16-os kör­nyékéről kétségbeesett felsza­badító rúgásra Stájer a pálya közepén rácsapott, és a lest reklamáló bajai védők között biztosan emelt a kifutó kapus felett a hálóban (0-1). 27. perc: egy pontatlanul el­rúgott bajai szabadrúgást Vaj. da elcsípett és a jobb össze­kötő helyéről, 25 méterről a ve­tődő kapus mellett, egyből, éle­sen a hosszú sarokba lőtt (0-2). 31. perc: a 16-os bal sarká­nál pattogott a .labda, a ha­zaiak egymásra vártak, nem így Andreidesz, aki rácsapott a labdára, és a késlekedő Bér­ezés kapus mellett az ellenkező sarokba gurított (1-2). 58. perc: szerencsésen cse­rélt a Baja. Pribeli beállt, meg­kapta a labdát, felfutott a bal szélen, beadását pedig a kö­zépen legjobbkor érkező Bog­nár 6 méterről védhetetlenül fejelte a kapu közepébe (2-2). 83. perc: szöglethez jutott a Baja. A beívelés után védők és csatárok egyaránt felugrottak, ám a labda mégis Bognár lá­bára, onnan pedig a kapuba perdült (3-2). 86. perc: Pribéli ismét a bal szélen tört előre, a mindenki által várt beadás helyett azon­ban a rosszul helyezkedő kapus felett a bal felső sarokba emelt (4-2). 88. perc: Mikolics bal oldal­ról beadott és az egyedül ha­gyott Stájer az elmélázó bajai kapus mellett, 10 méterről a kapu közepébe fejelt (4-3). Szerencsés gólokkal szerzett vezetést az első félidőben a Bőrgyár, és ekkor még úgy tűnt, hogy van mit keresnie, a gyen­ge napot kifogó Bajával szem­ben. Szünet után azonban el­fáradtak a hazaiak, Bérezés ka­pus pedig potyagólt potyagól után kapott. Így a Baja, ha nehezen is, de végül megérde­melten jutott tovább. Jók: Hrotkó, Bognár, illetve Stájer. Sz. Cs. Komló-H. Bottyán SE 10-0 (1-0) Lenti, 500 néző. V.: Vukmann. Nagyszerűen tartotta magát az első félidőben a megyebajnok- sógban szereplő honvéd-együt­tes, ám a második félidő ele­jén egy potyogott követően összeomlottak és a Komló tet­szés szerint érte el góljait. G.: Vigh 4, Hegyi és Zrínyi 2—2, Hüber és Schulteisz. Tegnap rendezték meg a futást népszerűsítő Express—Sopianae kismaratoni versenyt. Ennek táv­ja 20 km volt. A cél és a rajt a pécsi műjégpályánál volt. Nyolcvankilencen rajtoltak, 86-an ér­tek célba. Az igazolt versenyzőknél a férfimezőnyben Bauer (Komló), a nőiben Farkas A. (Kaposvár) nyert. Az amatőröknél, a férfiaknál: 1. Kürti, a nőknél: 1. Vida. A veteránoknál, a nőknél: 1. dr. Varga, a férfiaknál: 1 Tabajdi. Felvételünk a rajtnál készült. Lauer Györgyi felvétele Mai sportműsor Labdarúgás, öregfiúk mér­kőzés: Magyar válogatott— Szigetvár. Szigetvár, 17.00. w Építkezők, figyelem! A DÉL-DUNÁNTÚLI TUZÉP VÁLLALAT egyes telepein és a pécsi Fészek Áruházban engedményes vásár AUGUSZTUS 21-TŐL 20—40 százalékkal olcsóbban kaphatók # különféle építőanyagok, # egyes falburkoló csempék, % mázas padlóburkoló lapok, # belső ajtók, # tapéták stb. VARJUK KEDVES VÁSÁRLÓINKAT! DÉL-DUNANTÚLI TUZÉP VÁLLALAT Röviden Tenisz. OB II. CSB, férfiak: P. Spartacus—MAFC 7-2, Pécs. P. Spartacus—VM Közért 8-1, Pécs. OB II. CSB nők: Siófok— P. Spartacus 6-3, Pécs. A pécsi férfiak a VM Közért legyőzésé­vel az OB. I. kapujában állnak. Kézilabda. Környe—P. Ba­romfifeldolgozó 32-28 (14-11). NB II. férfi mérkőzés. Legjobb pécsi dobók: Tabajdi (7), Vük (4). Asztali labdarúgás. 17 csapat részvételével zajlott le Pécsett a Velkovics Kupa. Az indulók között két jugoszláv csapat is szerepelt. Eredmények: 1. Bp. Testvériség, 2. TUZÉP I. (Szend- rei, Nagy II., Balia I.), 3. HER­MÉSZ Budapest, 4. Állami Biz­tosító, Budapest, 5. Vác I., 6. TUZÉP II. (Kubescha, dr. Kras- sóy, Studer). Egyéni: 1. Földi, 2. Béres (mindkettő Bp. Test­vériség), 3. Balia I. (TUZÉP I.). Ifjúságiak: 1. Radvánszky (Kom­ló). Sakk. Mecsekvölgye Kupa csapatverseny, Pellérd. Végered­mény: 1. Pécsi Vörös Meteor, 2. Zsolnay, 3. Villány. Dunántúli napló Ar MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesitőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor téri,,. - 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 43,- Ft negyedévre 129,— Ft félévre 258,— Ft egy évre 516,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007