Dunántúli Napló, 1985. május (42. évfolyam, 118-147. szám)

1985-05-26 / 142. szám

Újabb pécsi bravúr idegenben PMSC—Debrecen 2-1 (1-0) (Tudósilónk telelonjelentése) Debrecen, 8000 néző. V.: Maczkó. PMSC: Kollár — Kónya, To­rna, Róth A., Brezniczky dr. — Lutz, Dárdai, Bendes — Lovász (Dobány, a 75. percben), Mé­száros, Túri (Csoboth, a 80. percben). Edző: Garami József. DMVSC: Mező — Paróczai, Szigeti. Deákvári, Kiss — Bücs, (Tóth a szünetben), Sándor, Supka — Magyar Zs., Mörtel, Benyó (Szabó J., a szünetben). Edző: dr. Puskás Lajos. Jó időben, félig telt ház előtt — többek között félszáznyi, pi­ros-fekete zászlókat lobogtató pécsi szurkoló jelenlétében — kezdődött a mérkőzés. Az első tíz perc eseménytelen volt. Ben­des a 21. percben 40 méterről ólig lőtt a jobb alsó sarok mel­lé. A 32. percben Lutz Túrit szöktette, aki a kaputól 10 mé­terre Szigetit és Deákvárit is elfektette cseleivel, majd kiug­rott és 8 méterről úgy talált be Mező kapujába, hogy a labda a jobb kapufa belső lapjáról vágódott be. (1-0). Középkez­dés után Kónya letalpalta Be- nyót, s ezért kapott jogosan sárga lapot. A sértett szabad­rúgása centiméterekkel kerülte el a pécsi kapu bal felső sar­kát. Ném sokkal később Lutz 30 méteres bombája Mező ka­puja fölött vágódott le. A fél­idő utolsó mozzanataként Mör­tel lábáról lecsúszott a labda, de veszélyesen kanyarodott a pécsi kapu bal sarka felé, de Kollár újheqgyel még szögletre tolta. Szünet után két perccel Ma- gyár Zs., a debreceniek legna­gyobb helyzetét hagyta ki, az 5-ös jobb sarkánál lövés he­lyett Mörtel mögé gurította a labdát. Később Kollár öléből pattant ki a labda, de dr. Brez­niczky résen volt és Magyar Zs. elől szögletre mentett. A 62. percben Tóth bonyolódott bele a cselezésbe a debreceni térfél közepén és a pécsiek elvették tőle a labdát. Mészáros Dár­daihoz fordított, aki elfutott és Szigeti kíséretében 11 méterről a vetődő Mező mellett a jobb alsó sarokba helyezett. (2-0). A 68. percben az egyik oldalon M<~n«ar Zs. célzott mellé, a másik oldalon Túri nagyon éles szögből fölé bombázott. Szűk negyedóra volt hátra, amikor az agilis Túri egymás után csapta be Szigetit és Deákvá­rit, de hosszú szöktetését Mező épp, hoqy el tudta csípni Do­bány elől. A 83. percben dr. Brezniczky a 16-oson belül két kézzel lerántotta derekánál fogva Szabót, de a már koráb­ban is nemegyszer tévedő Maczkó játékvezető ismét na­gyot hibázva nem ítélt 11-est. A 88. percben Szabó J. két védőt becsapott, előregurította 16-osnál várakozó Mörtelhez, aki 3 méterről beljebbről lőtt, és a labda Kollár hóna aljá­nál lelassulva vánszorgott be a hálóba. Nagy potyagól volt! (2-1). Az első félidőben mindkét együttes passzív felfogásban játszott, egy ideig a pécsiek 16- osuk előterét őrizték. Hamaro­san felismerték viszont, hogy a DMVSC nem erőlteti a támadá­sokat és fokozatosan felbáto­rodtak. Ennek eredményeként Túri szemfülessége révén e ve­zetést is megszerezték. A má­sodik játékrészben javult a já­ték színvonala és irama, a deb­receniek előtt is adódtak hely­zetek. A rendkívül sokat futó és lelkesebb pécsiek viszont máso­dik góljukkal bebiztosították győzelmüket. A pécsieknél Kollár az utolsó előtti percben bekapott gólig jól védett, de teljesítményét ez­zel lerontotta. Kónya sokszor Haladás VSE—Tatabánya 3-1 (3-1). Szombathely, 7000 néző. V.: Bay. Góllövők: Fitos (2), Schröter illetve Kiprich. Az első félidőben ritkán látható, nagyszerű játékkal rukkolt elő a Haladás, ötlete­sen, sokat mozogva szőtték tá­madásaikat. Szünet után vál­tozott a játék képe, a ven­dégcsapat is bátrabban tá­madott, és ekkor sok gólhely­zetet tudott teremteni Hege­dűs kapuja előtt. Csepel—Ferencváros 0-0. Csepel, 10 000 néző. V.: Pá­dár. Sorrendben hatodik bajnoki mérkőzésén nem kapott gólt a csepeli csapat, így a gyári együttes csendben gyűjtögeti pontjait. A második félidő hajrájában úgy tűnt, a hazaiak elégedettek az egyik ponttal is. A Ferencváros, a pontszer­zéssel javított helyzetén. Bp. Honvéd—Eger 1-0 (0-0). Eger, 10 000 néző. V.: Hart­mann. Góllövő: Sikesdi. Remek első félidő után, a második játékrészben alapo­san elromlott a játék színvo­nala, a Honvéd egy jól elta­lált lövésnek köszönheti azt a két pontot. vállalkozott felfutásokra, a hát­védsorban ezúttal Torna és Róth volt méltó párja. A középpályá­sok közül valamennyien jól ját­szottak, tucatnyi alkalommal átszelték a pályát. Közülük Dár­dai a második félidőre javult fel, mig a sor legjobbja Bendes volt, aki lövésekre is vállalko­zott. A csatárok közül Mészá­ros nehezen boldogult Deákvá­rival és a góllövés helyett ez­úttal inkább társai kiszolgálá­sára vállalkozott. Túri gyakran változtatta helyét, lélektanilag megnyugtató gólt szerzett. A Pécsi MSC győzelme a helyze­tek és a játék összképe alap­ján feltétlenül megérdemelt. A DMVSC legjobbjai Paróczai, Kiss és Supka voltak. Garami József: — Nagysze­rűen küzdő csapatom megérez­te a döntő lehetőségeket és helyzeteit kihasználta. Úgv ér­zem, megérdemelten nyertünk és remélem, hogy ez a meg­nyugtató győzelem a bennma­radásunkat garantálja. Dr. Puskás Lajos: — Jó já­tékvezetés mellett a nagyobb akarattal játszó csapat nyert. Középpályás sorunk roppant gyenge teljesítményt nyújtott. Csubák Zoltán Vasas—Békéscsaba 3-0 (1-0). Fáy utca, 2000 néző, v.: Huták. Góllövők: Nyúl, Csík, Pecha. Csak idő kérdése volt, hogy a Vasas mikor kerekedik a Bé­késcsaba fölé, a piros-kékek bi­zonytalan kezdés után mind jobban belelendültek, sok fu­tással, s egyre veszélyesebb támadásokkal biztosan győzték le a Békéscsabát. ZTE—U. Dózsa 1-0 (0-0). Me­gyeri út, 800 néző, v,: Győri. Góllövő: Török. Rába ETO—MTK-VM 4-2 (1-2), Győr, 10 000 néző, v.: Lázin. Góllövők: Weimper, Hajszán, Kurucz, Hannich (11-esből) ill. Bognár, Kékesi. AZ NB ALLASA 1. Bp. Honvéd 27 18 5 4 53-21 41 2. Videoton 25 13 6 6 38-21 32 3. Rába ETO 27 13 6 8 49-46 32 4. Csepel 26 10 9 7 21-15 29 5. Zalaegerszeg 27 11 7 9 34-30 29 6. Haladás 27 10 9 6 31-27 29 7. Vasas 27 8 11 8 47-39 27 8. Debrecen 27 10 7 10 32-31 27 9. Pécs 27 9 8 10 30-31 26 10. Ferencváros 27 10 6 11 31-34 26 11. Békéscsaba 27 10 6 11 34-47 26 12. U. Dózsa 27 9 7 11 33-30 25 13. MTK-VM 27 10 4 13 34-40 24 14. Tatabánya 27 9 5 13 38-44 23 15. Eger 27 9 4 14 23-37 22 16. Szeged 26 4 2 20 23-53 10 Vasárnap játsszák: 5ZEOL-AK—VIDEOTON Röviden Labdarúgás. Nemzetközi mérkőzés: Beremend—Zanatlija Osijek (jugoszláv) 5-5 (3-2). Beremend, 150 néző. V.: Nagy. Kézilabda. Komló-TFSE 21-19 (10-10). NB I. B. férfi­ak, Budapest. Legjobb komlói dobók: Ambrusics, Kertész, Makai (5-5). PBTC-Herend 25-23 (16-12). NB II. nők, Pécs. A legjobb pécsi dobó, Gyúrok 11 gólt lőtt. Kosárlabda. U. PEAC-P. Postás 62-36 (25-17). NB II., nők. TOTO 1, Braunschweig—Bremen 0-2 2 2, Bochum—VfB Stuttgart 2-1 1 3, Leverkusen-1. FC Köln 4-4 x 4 Mönchengladb.-Mannheim 3-0 1 5. Bürstadt-Blau Weiss 90 0-0 x 6. Stuttgarter Kickers-Aachen 1-1 x 7. Offenbach-St. Pauli 0-0 x A többi mérkőzést vasárnap játsz­szák. i aB«Mpp9Hpp|Mra ^ SÍ E P£1 A Beton- és Vasbetonipari Művek komlói rar/ gyártelepén I megnyitottuk boltunkat, | ahol kedvező feltételek mellett biztosítjuk az fed eladást az alábbi termékekből: S ♦ PK FÖDÉMPANEL 2,40—6,60 m hosszúságig J2] (60 cm-es változatokkal) ^ \5T| * H 42-ES GERENDA (tulajdonságai hasonlóak az E 7/42-es gerendához) fed ♦ TRANSZPORTBETON B 70-től B 400-ad H minőségig. Fenti termékeket a helyi ÉPFU házhoz szállítja r^/ U-, és igény szerint a helyszínen elhelyezi. ^ Magángépjárműveket is kiszolgálunk. Lä fed Érdeklődni lehet: 72-81 -262-es telefonszámon. E H Várjuk ügyfeleink jelentkezését az alábbi címen: KOMLÓ, IPARI U. 4. r?) Épitöanyagbolt nyitvatartása 7—15 óráig ^ (hétfőtől péntekig) Lä /£| ELŐRE IS KÖSZÖNJÜK TERMÉKEINK IRÁNTI S bizalmati g További eredmények Ki megy? Ki marad? Edzőkeringő a területi bajnokságban Ilyenkor, a szezon vége felé, amikor megkezdődnek a hát­térben a tárgyolások, az a kérdés erősödik fel, hogy me­lyik edző marad, melyik megy? Ezúttal a területi bajnokság csapatainál puhatolóztunk: lesz-e csere a kormánykeréknél, azaz ősztől ki ül fő helyen a kispadon? Komlón érthetően elégedet­tek Csordás István ténykedésé­vel, érvényes szerződése van a következő bajnoki évadra is, tehát marad. Róth Antal irá­nyítja a munkát ősztől is Má- zaszászváron, itt sem lesz vál­tozás. Szigetváron Csaba Gá­bor szerződése a nyáron lejár, lUlegyabiiiiiiik^ag Egy labda — körülötte hat láb. A túlerőben lévő, sötét mezes bőrgyáriak szerelik a villányi játékost. Fotó: Erb Beremend—Vasasi Bányász 4-1 (1-1). Beremend, 200 néző. V.: Kovács. A második fél­időben jobb volt a Beremend. G.: Dudás (2), Horváth, Héhl, (11-esből), ill. Szabó. P. Postás—Zsolnay 2-1 (1-1). Postás-pálya, 100 néző. V.: Benkő. Küzdelmes mérkőzésen, a hajrában kerekedett felül a Postás. G.: Nemes, Szabó L., ill. Lauer. Szentegát—Steinmetz SE 1-0 (0-0). Szigetvár, 200 néző. V.: Szalóki. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem. G.: Kis- máté. PBTC—Villány 3-0. U. PEAC—Hunor SK 2-0 (0-0). Ifjúsági stadion, 100 né­ző. V.: Varga E. A végig lel­kesen játszó vendégek nehe­zen adták meg magukat, de végül is biztos hazai győze­lem született. G.: Kovács, Pál. LABDARÚGÁS. Területi bajnokság: Siklós—Ki sdorog, Siklós, 17.0CX, Bony- hód—Újpetre, Bonyhád, 17.00, Sziget- vár-PVSK, Szigetvár, 17.00, Boly— Mohács, Boly, 17.00, Mázaszászvár- Sellye, Mázaszászvár, 17.00. Megye­bajnokság: P. Kinizsi—Harkány, Ko­vácstelep, 10.30, Somberek—Geresd- lak, Somberek, 17.00, Drávátok—Bük- kösd, Drávafok, 17.00. TENISZ. OB ll-es férfi csb.: Gold­berger—Komlói Si és Tenisz Klub, Budapest, 11.00. KÉZILABDA. NB I. férfiak: Várpa- lota-PMSC, Várpalota, 11.00. NB II. nők: Hunor SK-Szombathely, Vadász u., 11.00. KOSÁRLABDA. Felszabadulási Ku­pa, nők: PVSK—Ganz-MÁVAG, városi sportcsarnok, 11.00. ATLÉTIKA. Tehetségkutató verseny, Tüzér u., 9.00. A Debrecen—PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a szerencse Boros Margit, 7090 Tamási, Hunyadi út 30. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forintos vá­sárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények be­érkezési határideje, pénteken, déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvényen lehet, melyet szerkesztőségünk cí­mére kell beküldeni: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. Főmérkőzés: Honvéd PMSC ........................................................ P ótmérközés: Videoton—ZTE ........................................................ A pályázó neve: ........................................................................ A pályázó lakcíme: ....................................................................... K ŐMŰVES MUNKASOKAT, SEGÉDMUNKÁSOKAT (lehet átalánydijas elszámolásban is). Vízvezeték-szerelő segédmunkásokat felveszünk ÉLISZ, Felszabadulás u. 16. , Telefon: 14-234 nem lesz hosszabbítás. Ide o hírek szerint Bán Lászlót sze­retnék „leigazolni”. A PVSK-nál minden valószínűség szerint Botos Antalé lesz a karmeste­ri pálca. Sellyéről Berkecz Jó­zsef megy, utódáról egyelőre nincs biztos információ. Felme­rült Balázs Lajos (most Stein­metz SE) neve is, de lehet, hogy helyből oldják meg az edzőkérdést. Bolyban ősztől is Kövi István lesz a szakvezető, bár lehet, hogy szaktanácsadót kap maga mellé. Erre az utób­bi posztra állítólag bejelentke­zett Meggyes Lajos, aki a PVSK-tól vonul nyugdíjba. Sik­lóson a pótlásra több név is felmerült. Ezek: Rónai István, Koller Nándor, Vincze György. Úgy tűnik, hogy mégis Csa­ba Gábor teszi át a székhelyét ide Szigetvárról. Mohácson még nem döntöttek, hogy ki lesz ősztől. Minden attól függ ugyanis, hogy megcélozzák-e az NB ll-t avagy sem. Természete­sen önjelöltek máris vannak oz edzőségre, még Pécsről is. A legvalószínűbbnek azonban az látszik, hogy Dárdai Ferenc lesz a jövőben is a szakvezető. A tolnai csapatoknál az in­formációink szerint sehol sem lesz változás. Kisdorogon to­vább hajt a Losonczi István— Formaggini Károly féle tan­dem. Bonyhádon Tornyi Barna­bás neve szerepel ősztől is az összeállítás végén. Pakson is elégedettek Vábró Józseffel, itt sem indokolt a váltás. A Csurgóról nincs hírünk. Nagyatádon bizonyára a me­net közben játékosból edzővé előlépett Nagy Lajos dirigálja az együttest ezentúl is. Szinte készpénznek vehető, hogy a K. Rákóczinál csere lesz. Sokan sejtetni engedik, hoqv a szak­osztályban munkálkodó Madár Gábor veszi át a stafétabotot Bőzsöny Jánostól. H. L. * Táncsics SE—Komló 1-1 (1-0). KaDosvár, 1000 néző. V.: Dörnyei. Táncsics: Lukács Miklós, Drágán, Meksz, László — Paop (Kovács), Szántai, Klomfár, Kolompár — Pfeifer (Gyurkó), Juhász. Edző: Csor­dás Győző. Komló: Tihanyvóri — Tigyi, Vukmann, Katona, Barta — Hohmann (PaDp), Zrí­nyi (Varga), Hüber, Kresz — Hegyi, Vigh. Edző: Csordás István. Félóra elteltével a ha­zaiak egy jobboldali szöglet­rúgás után megszerezték a ve­zetést. A gólt követően is többet kezdeményeztek a hon­védjátékosok és a helyzeteik alapján tovább növelhették volna előnyüket, de a támadók döntő helyzetekben hibáztak. Szünet után mindkét csapat elszántan vetette maqát a küzdelembe, a kapuk előtt több óriási gólhelyzet is volt, de ebből csak a vendégeknek si­került egyenlíteni, mig a ha­zaiak a holtbiztos helyzeteiket sem tudták értékesíteni. A helyeztek alapján a honvédcsa­pat közelebb áHt a győzelem­hez. Góllövők: Pfeifer, ill. Vigh. D n vasárnapi unäntüli qpió Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-72< Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 11,- Ft. negyedévre 33,— Ft, félévre 66,— Ft, egy évre 132,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007