Dunántúli Napló, 1984. november (41. évfolyam, 301-329. szám)

1984-11-19 / 318. szám

Baja-22, sz. Volán 4-1 (2-1) Baja, 3800 néző. V.: Gergácz. Baja: Farkas — Tumó, Szabó, Prikidánovics, Andreidesz — Szőcs, Morvái, Harsányi — Hor­váth, Peker, Janicsák (Kottesz, a 78. percben). Edző: Rónai Sándor. 22. sz. Volán: Kertész —• Nagy, Balogh B., Fülöp (Györke, az 58. percben), Ba­logh J. — Ebedli, Rácz Gy. (Rácz I., a 86. percben), Hídvé­gi, Aranyosi — Vad, Kántor. Edző: Kanyó Gábor. 15. perc: Bal oldali szögletet Horváth mesterien ívelt be kö­zépre, ahol a védőktől erősen szorongatva Harsányi látványos csukafejessel küldte a labdát a hálóba (1-0). 17. perc: Újra Horváth volt a főszereplő, akit középen csak lerántani tudtak a hazai védők. Vitathatatlan 11-es. A büntetőt Pekker bődületes erővel vágta a bal felső sarokba (2-0). 44. perc: A hazai védőkről lepattant a labda. Kántor le­csapott rá, s a kifutó Farkas mellett a jobb alsó sarokba lőtt (2-1). 67. perc: A kitűnő Harsányit csak buktatni tudta Nagy, bün­tetőterületen belül. Ismét 11-es! Az ítéletvégrehajtó Prikidáno­vics biztosan lőtt a hálóba (3-1). 77. perc: Janicsák a közép­csatár helyén meglódult, majd a kapusba lőtte a labdát, Ker­tész csak kiütve tudott hárítani, amire Andreidesz ért oda elő­ször és higgadtan a kapu köze­pébe lőtt (4-1). Csupán negyed óráig volt egyenrangú fél a fővárosi csa­pat, erejéből a szerencsés gó­lon kívül mindössze négy szög­letre futotta. A Sugovica-parti- ak tetszés szerint dolgozták ki helyzeteiket, és csak az volt a kérdés, hogy ki lője be azt. Fő­leg Pekker és Horváth volt iga­zán elemében: ketten egy egész szezonra való helyzetet hagytak ki még így is. Jók: Pekker, Hor­váth, Szabó, Harsányi, Szőcs, ill. Kertész. Kovács Zoltán Nyíregyháza-Siófok 1-0 (1-0) Nyíregyháza, 3000 néző. V.: Lója. Nyíregyháza: Rapcsák — Cséke, Síron, Szikszói, Varga — Moldván, Bücs, Eszenyi (Csehi, a 73. percben), Pólyák, Vágó (Kiss M., a 63. percben), Kö­kény. Edző: Dalnoki Jenő. Sió­fok: Horváth II. — Brettner, Pardavi, Takács, Virágh — Szajcz, Kiss P., Olajos — lie­ber, Horváth I. (Zsadányi, a 79. percben), Jankovics (Marozsán, a szünetben). Edző: Szőke Mik­ii ós. 31. perc: Az előretörő Mold- vánt kecsegtető helyzetben Vi­rágh szögletre szerelte. Kökény jobb oldalról végezhetett sarok­rúgást, labdája jól szállt a ven­Diósgyőr-Keszthely l-l (1-0) Keszthely, 1300 néző. V.: Van- kó. Diósgyőr: Veréb — Szlovák, Szűcs, Oláh, Görgei — Kiss I., Menyhárt, Fükő — Szlivka, Dzurják, Szemere. Edző: Bán- kuti László. Keszthely: Németh Gy. — Kovács, Földházi, 'Ka­nász, Nikitscher — Major (Kiss J., a 73. percben), Halápi, (Ba­kó, a 39. percben), Pál — Csep- regi, Rácz, Horváth. Edző: dr. Dunai János: 45. perc: Egy szabadrúgás után Fükő 20 méteres lövését az előrehúzódó Oláh a kaputól 8 méterre lekezelte, és higgadtan a bal sarokba lőtt (1-0). 72. perc: Földházi jobb oldali szögletére többen is felugrottak az ötösön belül, a labda Ko­vács fejéről csúszott a bal sa­rokba (1-1). A második félidő már szaka­dó esőben zajlott és a DVTK csak az eredmény tartására tö­rekedett. A hazaiak az egyenlí­tést követően óriási iramot dik­táltak, de két tiszta helyzetet is elhibáztak. Összességében el­lentétes félidők után igazságos döntetlen született. Jók: Veréb, Oláh, Menyhárt, ill. Kanász, Földházi, Csepregi. Pályázatot hirdetünk önálló pénzügyi előadói munkakör betöltésére 1985. január l-i hatállyal Feltételek: Bérezés: SZAKIRÁNYÚ KÖZÉPFOKÚ KÉPESÍTÉS ÉS 5 ÉVES SZAKMAI GYAKORLAT. MEGEGYEZÉS SZERINT. Jelentkezni lehet: SZÉK- ÉS KÁRPITOSIPARI VALLALAT SIKLÓSI GYARA, MUNKAÜGY, SIKLÓS, IPARTELEP U. 2. Az NB II. további eredményei Vác—Kazincbarcika 1-1 (1-0). Kazincbarcika, 1500 néző. V.: Plasek. Góllövők: Strausz, ill. Kerekes (11-esből). Volán—Ózd 1-0 (0-0). Cza­bán Samu tér, 500 néző. V.: Vukman. Góllövő: Szeibert. Szolnok—Tapolca 4-1 (1-1). Szolnok, 1000 néző. V.: Bubori. Góllövők: Baran (2), Rostás és Csató, ill. Németh. Sopron—Debreceni Kinizsi 3-2 (2-2). Sopron, 2300 néző. V.: Szemes. Góllövők: Wlczek, Szá­lai és Vámos, ill. Farkas (2, egyet 11-esből). Salgótarján—Hódgép 2-0 (0-0). Salgótarján, 1500 néző. V.: Czirba. Góllövők: Jónás, Földi. A szünetig meddő me­zőnyfölényben játszottak a ha­zaiak, a második részben lőtt gyors gól után már nyugodtan kombináltak. Bakony Vegyész—Dunaújváros 6-1 (1-1). Veszprém, 600 néző. V.: Segovits. Góllövők: Házi (3, kettőt 11-esből), Árky (2), Lech- ner, ill. Németh (11-esből). dégek kapuja elé, ott Pólyák megelőzte a védőket és 5 mé.- terről a siófoki kapu közepébe fejelt (1-0). A siófokiak a mezőnyben szé­pen adogattak, védelmük vi­szont nagyon sebezhetőnek bi­zonyult, és csak a szerencsének köszönhetik, hogy egy góllal megúszták a mérkőzést. Az igazsághoz tartozik, hogy azért a vendégeknek is akadt kihasz­nálatlan helyzetük. A küzdelmes mérkőzésen végül megérdemel­ten nyert a nyíregyházi gárda. Jók: Cséke, Síron, Varga, Mold­ván, illetve Brettner, Pardavi, Szajcz. AZ NB II. ALLASA 1. Volán 17 12 3 2 39-15 27 2. Vác 17 10 4 3 34-14 24 3. Szolnok 17 9 4 4 34-20 22 4. Nyiregyh.* 17 10 4 3 28-16 20 5. Siófok 17 9 2 6 26-20 20 6. D. Kinizsi 17 7 5 5 29-24 19 7. Salgótarján 17 6 6 5 21-16 18 8. Hódgép M. 17 6 5 6 19-18 17 9. Sopron 17 6 5 6 23-23 17 10. Ózd 17 6 5 6 22-22 17 11. Dunaújv. 17 6 5 6 15-24 17 12. Diósgyőr* 17 7 6 4 31-26 16 13. Kazincb. 17 5 6 6 24-26 16 14. Baja 17 6 4 7 22-25 16 15. Nagykanizsa 17 5 5 7 25-31 15 16. Keszthely 17 5 2 10 20-22 12 17. Szekszárd 17 3 6 8 15-28 12 18. Bakony V. 17 4 3 10 14-29 11 19. Tapolca 17 3 4 10 16-32 10 20. 22. sz. Volán 17 2 2 13 23-49 6 * Nyíregyházától és Diósgyőrtől 4­4 büntetőpont levonva. Kosárlabda BSE-PVSK 77-63 (36-24) NB I. női mérkőzés. Városi sportcsarnok, 300 néző. V.: Ju­hász, Szász. PVSK: Varga (16). Sztojkovics (20), Horváth (4), Balázs (8), Kiefer (5). Csere: Hollós (8), Pongrácz (2), Metz­ger (—), Pott (—). Edző: Varga Ferenc. A BSE az 5. percben már 10-3-ra vezetett, ettől kezdve viszont feljött a PVSK és a 11. percben 4 pont volt az előnyük (14-18). A félidő hajrájában még együtt járt a két csapat (24-24), de ezután elhúzott a fővárosi együttes, kihasználta a vasutasok visszaesését és né­hány perc alatt bebiztosította győzelmét. A hajrában Varga három pontos kosarai jelentet­ték az eseményt, de csak a hát­rányt sikerült csökkenteni. A BSE legjobb dobói: Németh (17), Szöllősi (16) és Nagy (14) voltak. U. PEAC—Szombathelyi Ta­nárképző 79-72 (40-35). NB II. férfiak, Szombathely. P. Postás—Soproni MAFC 94-89 (57-45). NB II. férfiak, Pécs. P. Postás—Soproni Vasút 53-83 (27-40). NB II. nők, Pécs. Megyebajnokság Geresdlak-Dunaszekcső 4-0 (2-0), Geresdlak, 150 néző. V.: Dervenkár. A helyzetek alapján a győzelem még nagyobb ará­nyú is lehetett volna. G.: Flink, Farkas, Krikler, Keszler (11-es­ből). Harkány-U. PEAC 4-1 (3-0) Harkány, 200 néző. V.: Szinger. A jól játszó hazai csapat ilyen arányban is teljesen megérde­melten nyert. G.: Stefán (2) Petrovics, Kapitány, ill. Ko­vács L. Szentenát-Villány 1-0 (0-0). Villány, 200 néző. V.: Tatai. A Villány végig támadott, de nem bírt a jól védekező Szen- tegáttal, akiknek egyik ellen- támadása góllal végződött. G.: Gulyás. . Pécsi Gázmű-Bükkösd 2-1 (1-1). Bükkösd. 100 néző. V. Kövesi. Második félideji jobb játékával nyert a Gázmű. G.: Szász (2), ill. Kiss. \ MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. Somberek 15 9 5 1 26- 7 23 2. P. Zsolnay 16 8 6 2 36-19 22 3. U. PEAC 16 9 4 3 31-24 22 4. PBTC 15 9 3 3 24-10 21 5. P. Kinizsi 16 7 6 3 26-16 20 6. P. Postás 16 6 5 5 24-19 17 7. Beremend 16 6 5 5 25-24 17 8. Villány 16 7 3 6 13-14 17 9. Harkány 15 6 4 5 27-20 16 10. Drávátok 15 6 2 7 27-22 14 11. P. Gázmű 16 6 2 8 21-24 14 12. Steinmetz SE 15 5 3 7 25-18 13 13. Szentegát 15 5 3 7 26-32 13 14. Geresdlak 15 5 3 7 15-24 13 15. Vasasi B. 16 5 2 9 28-38 12 16. P. Keszűgyár 15 4 2 9 16-34 10 17. Bükkösd 15 1 6 8 16-28 8 18. Dunaszekcső 15 3 — 12 15-48 6 Komló—MÉM 6,5-7,5. OB ll-es mérkőzés. A komlóiak közül Iván X., Kiss, Száz, Sásdi és Polgár nyert, Iván A., Molnár és Windischmann döntetlent értek el. A Komlói Bányásznak sike­rült kiharcolnia az OB ll-ben maradást. Tóth Zita újabb aranyérme Vasárnap a debreceni városi sportcsarnokban befejeződött az idei mesterfokú tornászbajnok­ság. A szerenként! döntők so­rán 9 női és 10 férfi versenyző mutathatta be ismét szombati szabadon választott gyakorla­tait. A női összetett bajnok Tóth Zita (PMSC) kitűnően szerepelt, ugrásban az első helyen vég­zett. Felemás korláton a má­sodik, talajon ugyancsak máso­dik lett. A Szekszárd—Nagykanizsa eredményét hatan találták el, s közülük a szerencse Pázmándi János, Komló, Kossuth Lajos u. 99. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A heti szelvények be­érkezési határideje szombaton déli 12 óra, és pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. A cím: HDN Pécs, Hu­nyadi út 11. 7601. Főmérkőzés: PMSC—Bp. Honvéd: ............................................. P ótmérközés: Szigetvár—Komló: ........................................... A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... A siklós! kapus, Hausznek magabiztosan hárít egy kapu elé iveit labdát. Preiner Tamás felvétele Kaposvári Rákóczi—Kisdorog 9-2 (3-2). Kaposvár, 700 néző. V.: Vavika. Kaposvár: Sándorfi — Kurdi, Pető, Urbán (Zatykó) — Prukner, Karasz, Gilitch, Varga — Gyurits (Göbölös), Bíró, Bántó. Edző: Bözsöny Já­nos. Kisdorog: Schlapp — Be­ring, Spiel (Pap A.), Klein, Pap L. — Ódor, Horváth J., Páli —- Horváth P. Szabó, Kerekes, Csordás. Edző: Losonczi István. Negyedóra alatt már 3 gólos előnyre tett szert a kaposvári csapat, amelyre ezt követően a vendégek kettővel válaszoltak. Szünet után az irreális mély ta­lajon is ötletesen játszó Rákóczi tetszés szerint rúgta a gólokat, s ilyen arányban is megérde­melten nyert. G.: Karasz (3, egyet 11-esből), Bíró (2), Gö­bölös (2), Kurdi, Prukner, ill. Szabó, Kerekes. Mázaszászvár—Csurgó 2-2 (1-0). Csurgó, 500 néző. V.: Dra- vecz. Mázaszászvár: Bálint — Czár, Kólya, Maglódi, Komá­romi — Agócsi, Guth, Katona — Hódosi, Dunai, Róth A. Ed­ző: Róth Antal. Csurgó: Kótai — Liviczki, C. Kovács, Kovács J., Novák — Kiss (Beke), Bódisj Bélák — Deme, Takács (Kré- nusz), Elek. Edző: Papp István. A hazai csapat, ha nehezen is, de megszerezte az egyik pontot. 2-0-ás mázaszászvári vezetés­nél Bélák (Csurgó) 11-est hibá­zott. G.: Róth A., Guth (11-es- ből), ill. Katona (öngól), Beke. Paks—Táncsics SE 3-1 (2-0). Paks, 600 néző. V.: Varga. Paks: Kun — Agócs, Kiss, Blatt, Hé- regi — Izsák, Porga, Máté — Balogh, Juhász, Szabó. Edző: Vábró József. Táncsics: Pesti — Mács, Miklós, Vikmann, Mim — Jurin (Kiss), Hanusz, Szajkó — Pazaurek, Meksz, Bohner. Ed­ző: Csordás Győző. Sáros, mély talajú pályán küzdelmes mér­kőzést vívott a két csapat. A látottak alapján az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. G.: Blatt (2, egyet 11-esből), Juhász, ill. Kiss. Újpetre—Nagyatád 2-0 (1-0). Újpetre, 300 néző. V.: Dörnyei. Újpetre: Horváth — Szipi, Kó- fiás, Riegl — Hoffmann (Er­dei), Szabó, Kolmann J., Kol- mann O. — Bánovics (Csupák), Kurucsai, Kiss. Edző: Kurucsai László. Nagyatád: Szabó — Maróti (Utasi), Nagy, Savanyó, Dekanics — Krivarics, Kakas, Mohácsi — Pintér, Czink (Kiss), Áqoston, Edző: Váradi Lajos. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zaiak jobban alkalmazkodtak a mély talajhoz és fejenkénti jó játékkal, biztosan nyertek. G.: Kurucsai (2). Sellye—Szigetvár 1-1 (0-0). Sellye, 500 néző. V.: Cservölgyi. Sellye: Pál — Golubics, Kuti, Keresztes (Orsós), Tóth — Schmidt, Vass, Pandur — Csá­szár, Szalóki (Molnár), Baum­gartner. Edző: Berkecz József. Szigetvár: Győri — Révész, Ta- paszti, Iványi, Bódog — Szőlősi, Uhrich, Vörös, Szilágyi (Dudás) •— Bodó, Herbszt (Kardos). Ed­ző: Csaba Gábor. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a lehetősé­geit kihagyó Sellye győzelmet szalasztott el. 1-0-nál Szalóki kétszer, Iványi egyszer 11-est hibázott. G.: Szalóki, ill. Bodó. Mohácsi TE—Bonyhád 2-2 (1-1). Mohács, 600 néző. V.: Hosszú. MTE: Antal — Tóth, Berki, Markovics, Reit — Óbert (Martina), Lingl, Szeitz (Lő- rincz). Halmai — Vinczellér, Freppán. Edző: Dárdai Ferenc. Bonyhád: Mucska — Beke, Ko­vács, Bajkai, Bálint — dr. Se­bestyén, Pfeifer (György), Ba­lázs, Palkó — Zircher, Bulla. Edző: Tornyi Barnabás. A játé­kosok ügyesen alkalmazkodtak a nehéz talajhoz és nagyiramú, élvezetes játékkal rukkoltak ki. Szünet után a mohácsiak kerül­tek fölénybe, több kihagyott helyzetük is volt, de a vendé­gek kontratámadásai rendre gólveszplyt jelentettek. G.: Vin­czellér, Freppán, ill. Bulla (2). Komlói Bányász—Boly 3-0 (2-0). Komló, 400 néző. V.:Tóth. Komló: Tihanyvári — Hammer, Mács, Incze, Klonfár — Kresz, Hüber, Zrínyi (Tihi) — Hegyi, Vigh, Varga (Papp). Edző: Csor­dás István. Boly Puch — Pap- sity, Hancz, Nagy, Fitt — Már­kus, Frőhling, Marián, Patócs — Ratting, Varga (Bagoly). Ed­ző: Kövi István. Már a második percben vezetést szerzett a Komló, s a végig védekezésre kényszerülő bólyiak a továb­biakban sem tudták vitássá ten­ni a Bányász győzelmét. G.: Hüber (2), Hegyi. Siklós—PVSK 1-0 (0-0). Vasutas-pálya, 400 néző. V.: Szentgyörgyi. Siklós: Hausznek — Molnár, Kovács, Affentaller, Szabó — Varga L., Petrétei (Lutzek), Kanyar, Ferenczi — Sztojka, Farkas (Varqa I.). Ed­ző: Botos Antal. PVSK: Molnár — Miklós, Szende, Hámori, Ger- qics — Kaszás, Herqenrőder, Barcsa (Fábián) — Baumhol- czer, Ábrahám, Radics. Ed­ző: Meggyes Lajos. A hazai csa­pat az első félidőben nagy ira­mot diktált, a Siklós védekezés­re kényszerült. Baumholczer két esetben került óriási gólhely­zetbe, de a vendégvédők, ha üggyel-bajjal is, de mentettek. A második játékrészben Varga I. beállításával feljavult a ven­dégek támadójátéka, ekkor már több gólhelyzet is adódott. A győztes gól a 89. percben esett. G.: Ferenczi. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siklós 2. Komló 3. K. Rákóczi 4. Mohácsi TE 5. Szigetvár 6. Mázaszászv. 7. Paks 8. Táncsics SE 9. PVSK 10. Bonyhád 11. Csurgó 12. Sellye 13. Boly 14. Kisdorog 15. Nagyatád 16. Újpetre 14 11 1 2 27-23 23 14 10 2 2 32-11 22 14 10 - 4 42-16 20 14 6 7 1 23-13 1» 14 7 2 5 24-22 16 14 5 5 4 27-20 15 14 7 1 6 26-23 15 14 6 2 6 24-20 14 14 5 4 5 17-14 14 14 4 4 6 21-17 12 14 3 6 5 24-2» 12 14 4 2 8 12-28 10 14 3 3 8 18-28 9 14 4 1 9 16-2» 9 14 2 3 9 16-33 7 14 3 1 10 15:38 7 hétfői Dunántúli napió Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000. 19 óra utón: 15-726 Szerkes7tőséa telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Fngel János u. 3. 7630 Tel.: 13-177. 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Maqvar Posta Előfizethető hírfapkézbesitő postahivataloknál _______és a kézbesítőknél_______ E lőfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft neayed évre 28,50 Ft fél évre 57,— Ff eqv évre 114,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007