Dunántúli Napló, 1984. november (41. évfolyam, 301-329. szám)

1984-11-26 / 325. szám

Labdarugó I1IB II. Debreceni K.-Szekszárd 4-1 (1-1) Debrecen, 500 néző. V.: Inges. Debrecen: Vadon — Fehér, Garam- völgyi. Takács, Makszin — Leiszt, Farkas, Magyar Á., — Bruder, László, Andrikó. Edző: Makrai Ba­lázs. Szekszárd: Horváth I. — Sza­bó, Hahn, Varga, Somodi, — Knész, (Kovács a <4. percben), Nagy, Me­gyeri, Weitner II., (Vida a S4. perc­ben), — Suba, Magyar. Edző: Ko­vács István. 24, perc: Fehér indította Brú­dert, aki fejjel hátracsúsztatott Lászlóhoz, ő ugyancsak fejjel a befutó Andrikó elé továbbított és a csatár az 5 és felesről a háló közepébe bombázott. (1-0). 35. perc: Formás szekszárdi támadás végén Megyeritől Ma­gyar kapott labdát, fejjel az őrizetlenül álló Suba elé csúsz­tatott, aki 8 méterről a balösz- szekötő helyéről a kapu bal ol­dalába lőtt. (1-1). 63, perc: Makszin 35 méter­ről ívelt a kapu elé. Varga hi­bázott, a résen lévő László 10 méterről előrevetődve a jobb alsó sarokba fejelt. (2-1). 75. perc: Farkas jobbról ke­resztbe vágta a labdát, Andri­kó középre gurított, és a befutó Lászlónak nem volt nehéz bel­sővel a kapuba találnia. (3-1). 87. perc: László kapott lab­dát a 16-oson belül, testcsellel elfektette a kapust, és 10 mé­terről a hálóba talált, (mester- hármas), (4-1). A játék elején a Kinizsi me­zőnyfölényben játszott, de a rit­ka ellenrohamokból a Szek­szárd jó helyzeteket hozott ösz- sze, de ezek kihasználatlanul maradtak. A hazaiak mezőnyfö­lénye fokozatosan érett góllá, majd egy gyors ellentámadás meghozta az egyenlítést. A má­sodik játékrészben többet tá­madtak a hazaiak, míg az utol­só negyedórában László mester- hármasa eredményezte a fölé­nyesnek látszó hazai győzelmet. Jó: Takács, Fehér, László, ill. Megyeri, Weitner II. Baja-Keszthely 1-0 (0-0) Baja, 3800 néző. V.: May. Baja: Farkas, — Andreidesz, Szabó, Prikidá- novics, Goldschmidt, Evanics, Szőcs, Harsányi, (Morvái a 86. percben), — Horváth E., Pelcker, Janicsák. Ed­ző: Rónai Sándor. Keszthely: Né­meth — Kovács, Földházi, Bagó, — Pál, (Major a 85. percben), Kanász, Sebestyén, — Halápi, Halász, (Hor­váth, a 72. percben), Rácz, Csepre- gi. Edző: dr. Dunai János. 79. perc: a bajai jobbszélső Horváth a posztjáról megfelelő helyről ívelt be félmagasan, Né­meth kapus röviden szabadított fel és a berobbanó Evanics az elfekvő kapus mellett a kapu közepébe lőtt. (1-0). Dr. Dunai János — az egyko­ri bajai váloqatott játékos — csapata alaposan felkészült er­re a találkozóra, mivel tudták, hogy a hazaiak törleszteni akartak a tavaszi 4-1-es bajai vereségért. Majdnem 80 percig tehetetlen volt a Baja, a 11 emberrel védekező Keszthely el­len, de az óriási fölény — ezt jellemzi a 14 szöglet is — vé­gül góllá érett. így a hagyo­mánytisztelő Sugovica-parti gár­da folytatta a páratlan soroza­tát (8 forduló alatt 14 pontot gyűjtöttek össze!) és győzelem­mel búcsúztak az őszi utolsó hazai mérkőzésükön. Jó: Szabó, Prikidánovics, Evanics, ill. Pál, Kanász. Kovács Zoltán Siófok-Szolnok 1-0 (1-0) Siófok, 1500 néző. V.: Körös. Sió­fok: Horváth II. — Brettner, Pardavi, Onhausz, Takács, (Marozsán, a 70. percben), Szajcz, Kiss, Olajos, — Tieber, Horváth I., (Zsadányi a szü­netben) , Jankovics. Edző: Szőke Mik­lós. Szolnok: Orosz — Porhanda, Ágh, Baram, Rózsavölgyi, — Katona, (Sugár, a 30. percben), Repka, László — Tóth, (Kántor az 53. perc­ben) . Csathó, Rostás. Edző: Lódi László. 21. perc: Jankovics jó ütemű átadásával Olajos kiugrott és a büntető területen belül Por­handa csak fellökni tudta. A 11-est Pardavi nagy erővel a jobb oldali kaoufának lőtte. A visszapattanó labdára Olajos érkezett és a kapu iobb sarká­ba bombázott. (1-0). A nagy iramú mérkőzés első félidejében a siófoki csapat irányította a játékot, a vendé­gek szervezetten védekeztek. A hazai csapat sok helyzetét nem tudta gólokra váltani. Szünet után a vendégek kitámadtak és még több helyzete adódott a hazai csapatnak, de a góllövés­sel továbbra is hadilábon áll­tak. A vendégeknek egyetlen komoly helyzetük volt az egész mérkőzésen. Az eredmény alakulása igen hízelgő a szá­mukra. A játék képe és a hely­zetek alapján 3—4 gólos hazai győzelem sem lett volna meg­lepetés. Jó: Olajos (a mezőny legjobbja), Pardavi, Jankovics, Tieber, ill. Boros, Ágh, Baram és Rostás. Molnár József Salgótarján-Nagykanizsa 3-1 (2-0) Nagykanizsa, Olajbányász-pálya, 1500 néző. V.: Lauber. Salgótarján: László — Nagy, Talapa, Zimonyi, Babcsán — Gyimesi, Balga, Juhász I., Földi — Oláh, Gyöngyösi. Edző: Haász Sándor. Nagykanizsa: Müll- ner — Fodor, Szőke, Kormos, Mül­ler — Balogh (Varga a 60. perc­ben), László. Horváth — Szirják, Si­mon (Hegedűs a 60. percben), Ke­lemen. Edző: Szőcs János. 15. perc: Gyöngyösi szöglet­rúgása után Balga szerezte meg a labdát, akii Juhász l-hez továbbított és a középpályás 6 méterről védhetetlenül lőtt a kapuba. 1-0. 41. perc: Az elalvó védők kö­zül Gyöngyösi lépett ki, oki a késlekedő kapust megelőzve he­lyezett a kapuba. 2-0. 75. perc: A szemfüles Földi nagy iramban hagyta faképnél a védőket, aki a kifutó kapus fölött lőtt az üres kapuba. 3-0. A PMSC—Bp. Honvéd mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a szerencse ezúttal Szabó Jenő, Siklós, Hajdú I. u. 1. szám alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje szombat, déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvényből lehet. A cím: HDN Pécs, Hu­nyadi út 11., 7601. Főmérkőzés: Csepel—PMSC: .......j............................................ P ótmérkőzés: Volán—Siófok: ..................................................... A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... A z NB II. további eredményei 22. sz. Volán*—Kazincbarcika 0-0. Rákoscsaba, 500 néző. V.: Köböl. Alacsony volt a színvo­nal, a hazai együttes közelebb állt a győzelemhez. Bakony Vegyész—Vác 2-2 (1-0). Vác, 3500 néző. V.: Ko­vács I. L. Góllövők: Bognár, Házi, illetve Kása (2). Teljesen menérdemelt a veszprémi pont­szerzés, bár a második játék­részben a Vác lényegesen jobb volt. Hódgép-Metripond—Nyíregy­háza 0-0. Hódmezővásárhely, 2000 néző. V.: Győri. Némi me­zőnyfölény a hazaiak oldalán állt, de a Nyíregyháza lényege­sen több helyzetet dolgozott ki. Volán SC—Tapolca 3-2 (1-1). Tapolca, 1200 néző. V.: Dri- gán. Góllövők: Szeibert, Hat- vanger, Seres, illetve Hegedűs (öngól). Kovács. A döntetlen jobban megfelelt volna a lá­tottaknak. Sopron—Dunaújváros 2-1 (2-0). Dunaújváros, 1200 néző. V.: Fekete. Góllövők: Dercsár, Wlaczek, illetve Németh. Sérü­lések miatt fiatalokat vetett be a Dunaújváros, akik csak az elején voltak elfogódottak. Ké­sőbb pedig balszerencséjük volt, mert 11-est hibáztak... Ózd—Diósgyőr 3-0 (1-0). Ózd, 4500 néző. V.: Szabó B. Góllövők: Kovács, Feledi, Far­kas. Csak azoknak meglepetés az eredmény, akik nem látták azt, hogy milyen jól játszott az Ózd. A LABDARÚGÓ NB II. ALLASA 88. perc: László jobboldali beadását Kelemen p^rdítette Szirják elé aki közelről lőtt a kapuba. 3-1. Hideg zuhany Nagykanizsán. A remek időben sorrakerült ta­lálkozón a vendégek léptek fel támadólag, akik szervezett és lendületes játékkal lepték meg a kanizsai olajosokat. A tarjáni legénység mind a két félidőben fölényben játszott, irányította a játékot, a teljesen szétesett ka­nizsaiak ellen. A találkozó nagy részében az olajosok idegesen és kapkodva játszottak, akik el­len a vendégek akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Földi, Gyöngyösi, Juhász I., Zimonyi. A Nagykanizsa csapa­tából senki sem dicsérhető. Balogh Antal 1. Volán 2. Vác 3. Szolnok 4. Siófok 5. Nyíregyháza* 6. Debr. Kinizsi 7. Salgótarján 8. Ózd 9. Sopron 10. Hódg.-Metr. 11. Baja 12. Kazincbarcika 13. Dunaújváros 14. Diósgyőr* 15. Olajbányász 16. Keszthely 17. Bakony Vegy. 18. Szekszárd 19. Tapolca 20. 22. sz. Volán 18 13 18 10 18 9 18 10 18 10 18 8 2 11 4 IQ 6 9 4 11 3 13 42-17 29 36-16 25 34-21 22 27- 20 22 28- 16 21 33-25 21 24- 17 20 25- 22 19 25- 24 19 19- 18 18 23- 25 18 24- 26 17 16-26 17 31-29 16 26- 34 15 20- 23 12 16-31 12 16-32 12 18-35 10 23-49 7 Megjegyzés: a *-gal jelöltektől 4-4 büntetőpont elvonva. Megyebajnokság Somberek-Steinmetz SE 3-2 (1-2). Somberek, 200 néző. V.: Venczler. Jó iramú mérkőzésen a második félidei játékával megérdemelten győzött Somberek. Góllövők: Schneider, Ko­vács, Illés, ill. Matoricz, Mikolics. P. Kesztyűgyár—Drávátok 2-1 (1-1). Drávátok, 100 néző. V.: Varga E. A Kesztyűgyár győzelme megérde­melt a minden elképzelés nélkül játszó Drávátok ellen. Góllövők: Sza­bina, Pauli, ill. Kövesi. Beremend-Bükkösd 4-0 (3-0). Bere- mend, 200 néző. V.: Balázs. Jó ira­mú mérkőzés, megérdemelt hazai győzelem. G.: Alföldi, Horváth, Illés I. és Illés II. P. Zsolnay-Dunaszekcső 1-0 (0-0). Dunaszekcső, 100 néző. V.: Szedeti. A második félidőben 10 emberrel játszó vendégcsapat nehéz küzdelem­ben győzött. Góllövő: Foral. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA A Bp. Honvéd elleni mérkőzés után nem a legvidámabb hangu­latban vonultak le a pályáról a PMSC labdarúgói. Ezt árulja el Róth és Dobány tekintete, mert ezt a mérkőzést megnyerhette volna a PMSC. Läufer László felvétele 1. Somberek 2. P. Zsolnay 3. U. PEAC 4. PBTC 5. P. Kinizsi 6. Beremend 7. Harkány 8. P. Postás 9. Villány 10. Geresdlak 11. Drávátok 12. Szentegát 13. P. Gázmű 14. Steinmetz SE 15. Vasasi B. 16. P. Kesztyűgy. 17. Bükfcösd 18. Duna szőhető 16 10 17 9 17 10 16 9 — 13 29- 9 25 37-19 24 33-25 24 25- 11 22 27- 17 21 29-24 19 29-20 18 24-21 17 14- 16 17 18-24 15 28- 24 14 26- 32 14 21-27 14 27- 21 13 28- 38 13 18-35 12 16-32 8 15- 49 8 T er illeti bajnokság Őszi első a Komló Komló—Szigetvár 4-1 (0-1). Szigetvár, 1000 néző. V.: Kö­vesi. Komló: Tihanyvári — Hammer, Mács, Klonfár, Var­ga (Papp) - Kresz, Hegyi (Ti- gyi), Vigh - Hüber, Zrínyi, In- cze. Edző: Csordás István. Szi­getvár: Győri — Iványi, Tapasz- ti, Révész (Dudás), Vörös (Kardos) — Bódog, Szállási, Uhrik, Szilágyi — Herbszt, Bo- dó. Edző: Csaba Gábor. Két ellentétes félidő, ami az első játékrészben nem sikerült a hazai csapatnak, az a máso­dikban sikerült a vendégek­nek. A helyzetkihasználásban jobb és szerencsésebb csapat győzött, azonban a helyzetek és a játék képe alapján az eredmény a Komlóra nézve hU zelgő. Góllövő: Vigh (4, egyet 11-esből), ill. Bódog. Mohács—Siklós 2-0 (0-0). Siklós, 1200 néző. V.: Kele­men. Mohács: Antal — Halmai, Berki, Reit, Óbert - Martina (Szeitz), Lőrincz, Lingl, Tóth - Vincellér (Tukerics), Freppán. Edző: Dárdai Ferenc. Siklós: Hausznek — Molnár, Kovács, Szabó - Petrétei, Kanyar, Fe- renczi, Varga L. (Affentaller) — Farkas (Pamer), Sztojka, Var­ga I. Edző: Botos Antal. Két jól felkészített csapat nagyiramú, változatos mérkőzését láthatták a nézők. Az első félidőben a hazaiak egészpályás letáma­dás játéka sok helyzetet te­remtett a mohácsi kapu előtt, de azokat a hazai csatárok ki­hagyták, vagy a ragyogóan védő Antal mindent mentett. A második félidőben változat­lanul a hazai csapat támadott, de a mohácsiak kontrajátéka három perc alatt kettő gólt eredményezett. Góllövők: Frep­pán, Vincellér. Boly—Csurgó 5-0 (1-0). Boly, 300 néző. V.: Pauer. Boly: Puch — Papsity, Fitt, Frőling, l<4bi I DOHÁNYGYÁR I A PócsI Dohánygyár kit műszakba 18 ivót betöltött női dolgozókat, 8 általános iskolai végzettséggel, cigarettagyártó- gépek kezelésére felvesz 6s bétán fi Kereseti lehetőség betanulás idő után: 3800,- Ft - 4300,- Ft. FELVESZ TOVÁBBÁ: liftszerelőt, villanyszerelőt, gépésztechnikusokat, géplakatosokat, férfi betanított és segédmunkásokat. JELENTKEZÉS HELYE:--------PÉCSI---------­D OHÁNYGYÁR Pécs, Dohány u. Z—6. Nagy — Márkus, Marián, Pa- tócs — Schulcz, Ratting, Ba­goly. Megbízott edző: Kövi Ist­ván. Csurgó: Kótai — C. Ko vács, Kovács J., Livicki (Beke) Mód (Takács) — Novák, Tele ki, Bódis — Bélák, Krénusz, Deme. Edző: Papp István. A minden részében jobb haza csapat határtalan lekesedés sei biztos győzelmet aratott G.: Bagoly (2), Ratting (2) Frőling. Paks—Mázaszászvár 1-1 (1-0). Mázaszászvár, 600 néző. V.: Haracsi. Paks: Kun — Agócs, Máté (Vörös), Héregi, Izsák — Kiss, Juhász, Blatt — Porga, Szabó, Balogh (Ben- csik). Edző: Vábró József. Má­zaszászvár: Bálint - Maglódi, Kólya, Katona, Komáromi — Agócsi, Guth, Róth I. (Czár), Hódósi — Beke, Dunai. Edző: Róth Antal. Az első félidőben a rendkívül enerváltan játszó hazaiak ellen megérdemelten vezetett a vendégcsapat. A második félidőben feljöttek a bányászok, ez azonban csak az egyenlítésre volt eléq. Gól­lövők: Blatt, ill. Maglódi. Nagyatád—PVSK 1-1 (0-0). Nagyatád, 500 néző. V.: Osz- termayer. Nagyatád: Szabó — Czink, Nagy, Dekanics, Sava- nyó — Ágoston, Kakas, Mo­hácsi — Szigeti, Kádár, Pintér. Edző: Váradi Lajos. PVSK: Mol­nár — Miklós, Lajtai, Ábraház (Gergics), Galla (Barcsa) — Szende, Kaszás, Hámori — Fábián, Baumholczer, Radics. Edző: Meggyes Lajos. Küzdel­mes mérkőzésen a vendégek közelebb álltak a gvőzelem­A Tolnai Vörös Lobogó asz­talitenisz csapata vasárnap Tolnán a női BEK-ben az elő­döntőbe jutásért fölényesen, 5-0 arányban győzte le az osztrák bainok DDC Judenbur- got. A találkozó némi megle­petéssel indult: Bolvóri Katalin nem kis szerencsével tudta csak legyőzni Maiért, aki ezen a napon az osztrák csapat legjobbjának bizonyult. Ezt kö­vetően a papírformának meg­felelően a tolnai lányok fölé­nyes győzelmet arattak, beju­tottak a legjobb négy közé: Tolnai VL—DDC Judenburg 5-0, Bolvári K.-Maier 2-1, Bolvári I. -Gsodam 2-0, Balogh-Fetter 2-0, Bolvári I.—Maier 2-0, Bol­vári K.-Fetter 2-0. Legújabb A Szaloniki sakkoliimpia 7. fordulójában a magyar csapa­tok vasárnapi mérkőzésének állása lapzártakor. Férfiak: Magyarország—Iz­land 2-1 (1). Nők: Magyarország—Szovjet­unió 0,5-0,5 (2). hez, a hazaiak csak a 90. percben egyenlítettek. Góllö­vők: Kakas, ill. Radics. Kisdorog—Újpetre 3-0 (0-0). Kisdorog, 400 néző. V.: Auman. Kisdorog: Sass - Berning, Klein, Páli, Horváth I. — Papp I., Ke­rekes, Márton — Szabó (And­rás), Horváth II., Ódor (Papp II.). Edző: Losonczi István. Újpetre: Horváth - Csupák, Kofiás, Hoff­mann, Rienl — Szabó, Báno- vics, Kolmann I. (Erdei), — Kolmann *!., Kurucsai, Kiss. Edzőt Kuaicsai László. Két el­lentétes félidő alaoján a Kis­dorog megérdemelten tartotta otthon a számára fontos két bajnoki pontot. G.: Kerekes (2), Horváth II. 3onyhád—Sellye 0-0. Bony- hád, 800 néző. V.: Polecsák. Bonyhád: Mucska — Beke, Ko­vács, Bajkai, Bálint (Joó) — Balázs, Sebestyén dr., Palkó — Pfeifer (György), Zircher, Bulla. Edző: Tornvi Barnabás. Sellye: Pál — Baumgartner, Vass, Pandur, Golubics — Kuti (Mester), Tóth, Schmidt — Császár. Szalóki, Keresztes. Edző: Berkecz József. A Bony­hád óriási mezőnyfölényben játszott, de erejéből csak öt kapufára tellett. A TERÜLETI BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE ŐSZI 1. Komló 15 11 2 2 36-12 24 2. Siklós 15 11 1 3 27-25 23 3. K. Rákóczi 15 11 — 4 44-17 22 4. Mohácsi TE 15 7 7 1 25-13 21 5. Mázaszászvár 15 5 6 4 28-21 16 6. Paks 15 7 2 6 27-24 16 7. Szigetvár 15 7 2 6 25-26 16 8. PVSK 15 5 5 5 18-15 15 9. Táncsics SE 15 6 2 7 25-22 14 10. Bonyhád 15 4 5 6 21-17 13 11. Csurgó 15 3 6 6 24-34 12 12. Boly 15 4 3 8 23-28 11 13. Kisdorog 15 5 1 9 19-29 11 14. Sellye 15 4 3 8 12-28 11 15. Nagyatád 15 2 4 9 17-34 8 16. Újpetre 15 3 1 11 15-41 7 héttői Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkj Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőséq telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készük ofszet rotációs elfárással Saphir 96-os qépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Enqe! János u. 3. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Maqvnr Posta Előfizethető hírlapkézbesítő Dostahivatalokná! és a kézbesítőknél Előfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft negyed évre 28,50 Ft fél évre 57,— Ff egy évre 114,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007