Dunántúli Napló, 1984. november (41. évfolyam, 301-329. szám)

1984-11-22 / 321. szám

IUB I. Jobb volt az újonc Eger—PMSC 1-0 (1-0) (Kiküldött munkatársunk telefonjelentése). Eger, 3000 néző. V.: Bay. (Divinyi, Körös). Eger: Bodolai — Varga, Zsidai, Schmutzner, Szert, — Szebegyinszky, Len­gyel, Csepregi, — Kiss Gy., Kiss T.,t (Horváth ]. a 72. perc­ben), Sass, (Szilágyi B., a 84. percben). Edző: Csank János. PMSC: Kollár — Schulteisz, (Czérna a 67. percben), Torna, Róth, Brezniczky, — Lutz, Dár­dai, Gallai, (Réti a 62. perc­ben), Lörincz — Dohány, Mé­száros. Edző: Rónai István. Az első negyedórában, akár három-négy gól is születhetett volna. Az egrieknek volt ugyan több gólt ígérő helyzete, de Mészáros és Dobány is beve- hette volna az egri várat. Nem túlzás várról beszélni, ugyanis a mérkőzésen bebizonyosodott, hogy a hevesi csapat nagyon erősen küzd a két pontért, ame­lyet a látott játék alapján egy­értelműen ők érdemeltek meg. A 21. percben Csepregi Sze­begyinszky lefejelt labdáját védhetetlenül rúgta Kollár mel­lett a bal sarokba. A hosszú percekig tartó tűzijáték a pé­csiek kapuja előtt ekkor veze­tett eredményre. (1-0). Tíz perc­cel később viszont a javuló for­mában játszó Mészáros lövését Bodolai némi szerencsével há­rította, majd Torna kapura lö­vését is sikerült ártalmatlanná tenni. A pécsiek percei követ­keztek. A 35. percben Mészá­ros jó cselek után alig lőtt fölé, nem sokkal később a ka­pust is elfektette, de kisodró­dott, és a hazai védőknek si­került menteniük. Feljött a PMSC! Dobány, majd . Brez­niczky került reménytkeltő hely­zetbe, valójában azonban nem érződött, hogv a pécsiek az eg­riek fölé tudnának kerülni a mérkőzés első részében. Sajnos a második félidőben sem az történt a pályán, amit a Pécs szeretett volna. Az 50. percben Szebegyinszky cselez­te maqát a pécsi kapu köze­lébe, Róthék azonban mentet­tek. Újra és újra a hazaiak ve­szélyeztettek. Kiss T., Kiss Gy. és Csepregi kerültek helyzetbe, óm Kollár és a többi pécsi vé­dő is sikerrel avatkozott köz­be. Ezekben a percekben a hevesiek heves tűzijátékát lát­hatta a közönség. A 63. perc­ben Schulteisz kemény belelé- pése miatt kapott sóraa lapot, ám ez sem tudta megfélemlíte­ni az egri csatárokat. A közép­pályásaik agresszívan letámad­ták a pécsieket, így nehéz dol­guk volt a pécsi középpályá­soknak, és csatároknak. A mérkőzés hajrájában az egri Csepregi kapott sárga lapot, bi­zonyítva ezzel a mérkőzés he­vességét. Rónai István cserék­kel próbált újítani. Döntő vál­tozást azonban ezzel sem tu­dott elérni. Sőt Kiss Gy. a 80. percben növelhette volna a ha­zaiak előnvét, de lövését Kollár naay bravúrral mentette. Az utolsó percekben is az egri csa-' pat veszélveztetett.. szerencsé­re eredmény nélkül. Hízelgő volt a PMSC számá­ra Szentmarjai Tibornak, az egriek első sikeredzőjének vé­leménye, hogy ilyen jó csapa­tot, mint a Pécs, a mostani őszön nem láttak Egerben. Na­gyon udvariasan, Csank János, az egriek vezető edzője is azt mondta a mérkőzés végén, hogy kitűnő csapatot győztek le. Ne­künk azonban azt kell megál­lapítanunk, hogy az egri csa­pat, csupán a helyzetek kiha­gyásában, (szerencsére) volt a PMSC-hez mérten újonc csa­pat, minden tekintetben jobb volt mint a PMSC. A mérkőzés kétharmad részében egyenlő erők nagyiramú küzdelmének tűnt a mérkőzés, de a gyors egri ritmusváltások nagyon sok gólhelyzetet eredményeztek a pécsi kapu előtt. Ezen a mér­kőzésen egyértelműen jobban játszottak az egriek. A jól ját­szó hazai csapatból is kitűnt Zsidai, Kiss T., Csepregi, Schmutzner, a PMSC-ből Kol­lár jól, Róth, Dárdai és Mészá­ros elfogadhatóan játszott. Rónai István: — Egyértel­műen jobb volt az egri csapat, a letámadásos játékot egészen magas színvonalon csinálták. Sajnos, vereségünk megérde­melt. Nem találtuk meg a ven­déglátók gyenge pontjait ezen a mérkőzésen. Csank János: — Óriási csa­tában, határozott játékkal egy jó csapatot győztünk le. Na­gyon örülök az eredménynek. Lombosi Jenő További eredmények: ZTE—Békéscsaba 2-2 (1-1). Békéscsaba, 2500 néző. v.: Nagy M. Góllövő: Nagy I., Ga- lántai, ill. Steigerwald (2), ki­állítva: Királyvári (88. p.). A Békéscsaba többet kezde­ményezett, de mégis örülnie kellett a döntetlennek, mert a helyzetkihasználással hadilá­bon állt A ZTE taktikusan, tu­datosan játszott, rászolgált a pontra. Jók: Csepregi II., Péter, Ga- lántai. Nagy I., ill. Királyvári, Steiqerwald, Takács. DMVSC—Ferencváros 1-0 (0-0). Debrecen. 14 000 néző. V.: Jaczina. Góllövő: Magyar Zs. A DMVSC szerdán is folytat­ta kiváló szereplését, megérde­melt győzelmet aratott a lelke­sen küzdő, de nagyon sok hi­bával játszó Ferencváros ellen. Jók: Mező, Paróczai, Kiss, Szabó. Mörtel, ill. Pintér, Ko­vács, Pogány. Videoton—Tatabánya 3-0 (1-0). Székesfehérvár, 6000 né­ző, v.: Nagy B. Góllövő: Sza­bó J., Burcsa, Mójer. Küzdelmes, jó színvonalú mérkőzésen a Videoton közép­pályás-sora jobban szervezte a játékot, csatárai sok helyzetet dolgoztak ki. Teljesen megér­demelten nyert a hazai le­génység az enerváltan, gyen­gén támadó Tatabánya ellen. Jók: Móier, Véqh, Csuhay, Horváth. Burcsa, .illetve Dom- bai, Lakatos, Hermann. MTK-VM—Cl. Dózsa 1-0 (1-0). Megyeri út, 3500 néző, v.: Szávó. Góliövő: Ebedli (ön­gól). Kiállítás: Balogh (56. p.). Az MTK-VM teljesen megér­demelten vitte el a Megyeri út­ról a két bajnoki pontot. Hatá­rozottan, iól védekezett, táma­dásai veszélyesek voltak. Jók: Tóth J., Fodor, Boda, Turner, ill. Kardos. Vasas—SZEOL AK 6-2 (1-0). Fáy utca, 1500 néző, v.: Ádám. Góllövő: Szijjártó (2), Híres, Csorba (11-tsből), Boros­tyán, Kuti, ill. Kun, Deák. Egy félidőn keresztül kiesési rangadóhoz „méltó” volt a já­ték, tükröződött a színvonalon a két csapat táblázaton elfog­lalt helyezése. Fordulás után — főleg a lelkesen rohamozó hazaiak jóvoltából — meg­élénkült a mérkőzés, pillanaton­ként kerültek veszélybe a ka­puk, s teljesen megérdemelten aratta kiütéses győzelmét a Va­sas. Jók: Farkas, Híres, Szijjártó, Kuti, Borostyán, ill. Gruborovics. Csepel—Bp. Honvéd 0-0. Csepel, 4000 néző, v.: Huták. Csalódást hozó 90 perc volt. Nagy küzdelem folyt a pályán, de a játékot sok hiba tarkítot­ta. A döntetlen végeredmény­ben megfelelt a játék képének. Jók: Géléi, Szabó, Gálhidi ill. Détári, Sallai, Menyhárt. Haladás—Rába ETO 3-1 (1-0). Győr, 8000 néző, v.: Nagy. Góllövők: Topor (2), Marton ill. Szentes. Gyenge teljesítményt muta­tott a győri csapat, védelme a szokásos szürke játékát mutat­ta, míg a sokszor megcsodált csatóriátéka ezúttal enervólt és erőtlen volt. Iqy a jól védekező és a veszélyes kontrákra építő Haladás sikere teljesen meg­érdemelt. Jók: Hegedűs, Vörös Cs., To­por, fii. Szabó. AZ NB I. ÁLLASA 1. Videoton 12 8 3 1 21- 8 19 2. DMVSC 12 7 3 2 15- 9 17 3. MTK-VM 12 6 3 3 19-11 15 4. Bp. Honvéd 12 6 3 3 12- 7 15 5. Tatabánya 12 5 3 4 18-12 13 6. Csepel 12 5 3 4 11- 7 13 7. Rába ETO 12 5 3 4 20-20 13 8. Zalaegerszeg 12 4 4 4 17-15 12 9. Pécsi MSC 12 5 2 5 15-14 12 10. Haladás 12 5 2 5 11-11 12 11. Eger 12 4 3 5 9-16 11 12. Ú. Dózsa 12 4 2 6 11-10 10 13. Vasas 12 3 4 5 16-17 10 14. Békéscsaba 12 4 2 6 12-22 IQ 15. Ferencváros 12 3 2 7 12-19 8 16. SZEOL 12 — 2 10 8-29 2 Juniorok mérkőzése PMSC—Eger 1-1 (0-0). Eger, 200 néző. V.: Kálmán L. PMSC: Bodnár — Paletta, Tompa, Márton, Bojár, Bézsi, Túri, Cso- both, Pillinger, Lovász (Szo- mor), Udvardi (Vető). Kiállítva: 'Csoboth a 60. percben. G.: Pillinger, ill. Bartos. A mérkő­zés 90. percében 11-essel egyenlített a hazai csapat. Jó: Márton, Pillinger, ill. Aranyos, Bartos. 1. Bielefeld—Dortmund 2. Düsseldorf—Hamburg 3. 1. FC. Köln—Leverkusen 4. Schalke 04—Frankfurt 5. Uerdingen—Kaiserslautern 6. Blau-Weis 90—Bürstadt 7. St. Pauli—Offenbach 8. Ascoli—Roma 9. Atalanta—Avellino 10. Fiorentina—Intemazionale 11. Milan—Sampdoria 12. Taranto—Bari 13. Varese—Pisa -fi 14. Torino—Verona Képes Nép­Dunántúli Sport sport Napló x 2 1 2 1 2 x 2 2 x 1 x 1 1 1 1 2 x 1 x 1 2 x 1 1 X X X 1 X 1 2 2 x 2 x 2 x 1 1 X 1 X x 1 2 X 1 x 2 ' 1 X 1 X x 1 2 1 x 2 x 2 X x 1 x 1 Mai sportműsor KOSÁRLABDA. Nemzetközi férfi- mérkőzés: PVSK—Stalboberk Bytom (Lengyelország), városi sportcsarnok,. 17.00. A Telesport csütörtöki vendége: Buda István November 22-én, csütörtökön a Telesport 18.40 órakor kez­dődő műsorának vendége Bu­da István államtitkár, az OTSH elnöke, aki a hazai és nemzet­közi sportélet időszerű témái­val kapcsolatos kérdésekre vá­laszol. Közvetítés Moszkvából, a vízilabda BEK-döntőről Bővült a Magyar Televízió hétvégi sportműsora, november 24-én, szombaton 13.55 órai kezdettel közvetítés lesz Moszk­vából a CSZK VMF Moszkva— Vasas vízilabda BEK-döntő első találkozóról. * Végleges már, hogy a Parti­zán Béig rád—Videoton UEFA Kupa labdarúgó mérkőzés 17 órakor kezdődik Belgrádban; a december 12-i visszavágóról is közvetít a Magyar Televízió. Olcsóbban az KONZUM Expóban! exPO r (Pécs, •| Vásár­ír- " csarnok) • Import NŐI PULÓVER 350 Ft helyett 98 Ft-ért • Import NŐI FARMER (törökös) 750 Ft helyett 420 Ft-ért • Férfimellény 360 Ft helyett 210 Ft-ért • Női otthonka 215 Ft helyett 140 Ft-ért Pécsi vívók Lvovban Egy hetet töltöttek edzéssel és versennyel az OB l-ben szereplő pécsi vívók Lvovban. A Gaál Csaba és Danka Sándor edzők irá­nyításával a Szovjetunióban járt versenyzők párbajtőrben 14-11- re verték a hazai csapatot. A csapatban szerepelt Csobó Zsolt, Tánczos László, Jobszt Kázmér, Masszi György és Horváth Iván. „Kirándul a család" Értékelték a túramozgalom baranyai helyzetét A Sporthivatal székházában került sor a túramozgalom ér­tékelésére. Az országban csak Baranya megyében szerveződik jelenleg ez a nagy sikerű túra- sorozat. A részt vevő családok az év folyamán 19 túra során megismerték szinte az egész Mecseket, sőt eljutottak a Zse- licbe és a Villányi hegységbe is. Az egyes túrák iránt egész évben nagy érdeklődés mutat­kozott - főleg a többgyerme­kes családok köréből —, állapí­tották meg a szervezők. Jövőre folytatják — kiegészítve az igé­nyek szerint egy-két alkalom­mal többnapos és szakági (ke­rékpáros, sí stb.) túrákkal is. Az értékelésnél nagy tapsot kapott Nagy Dezsőné Roberta és Le­vente nevű gyermekeivel, akik az összes túrán részt vettek. A jövő évi tervek megbeszélését követte a gyermekek által ké­szített fotók díjazása, majd nagy izgalom közepette zajlott a sorsolás, amelynek során sok értékes turisztikái tárgy talált gazdára, a Hazafias Népfront megyei Bizottsága és a B. m.-i úttörőelnökség ajándékaként Ezután a gyermekek a Mecsek turisztikával kapcsolatos vetél­kedőn vettek részt, amellyel zárult is a jóhangulatú össze­jövetel. Adorján és Sax győzött Szerdán délelőtt befejezték a két magyar együttes még függőben lévő játszmáit. A fér­fiaknál Pintér nem tudta győ­zelemig fokozni előnyét a sváj­ci Gobet ellen, döntetlenben egyeztek meg, így Magyaror­szág 3-1 arányban győzött Svájc ellen. A nőknél Verőd legyőzte Van der Mije-t, ezzel csökken­tette a vereség arőnyát, Hol­landia 2-1-re győzött Magyar- ország ellen. Ezzel két forduló után a ma­gyar férficsapat 7, a női 3,5 ponttal rendelkezik. Az esti harmadik fordulóban a férfiaknál Magyarország— Szovjetunió, a nőknél Magyar- ország—Norvégia mérkőzésekre került sor. A sakkolimpia második ver­senynapján nemcsak a magyar női csapat veresége jelentett meglepetést. Hasonló szenzá­ciónak számít a nagymesterek­ből álló nyugatnémet férfivá­logatott kudarca Indonézia el­len, s az is váratlan, hogy az abszolút esélyes szovjet női gárda csak 2-1-re verte Kana­dát, a világbajnoknő, Csibur- danidze remizett Shterenberg- gel. További egyéni érdekes­ség: a csehszlovák nemzetközi nagymester, Smejkal kikapott az ismeretlen 16 éves Sri Lan- ka-i Harinlaltól. A 2. forduló érdekesebb eredményei. Férfiak: Indoné- zia-NSZK 2.5-1.5 (!), Kuba- Argentína 2-2. Nők: Jugoszlá- via-Svájc 2.5-0.5, Bulgária— Franciaország 3-0, Szovjet­unió—Kanada 2-1. Törőcsik: Lausanne? A közelmúltban Budapesten jártak a svájci Lausanne lab­darúgó csapatának vezetői és Törőcsik András, az Ú. Dózsa sokszoros válogatott labdarú­gójának esetleges szerződteté­séről tárgyaltak. A megbeszé­lések a jövő héten folytatód­nak, szerdán Hólya István, az Ú. Qózsa elnöke, valamint Csáki Sándor, az OTSH elnö­kének tanácsadója utazik Lau- sanne-ba, ahonnan várhatóan végleges válasszal térnek haza. Karate-felvétel A Nevelési Központ shotokan karate csapata felvételt hirdet kezdőknek és haladóknak. Je­lentkezni kedden és csütörtö­kön 16 órától lehet a Nevelési Központ sportirodájában. Dunőntüli inroio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kjadó:Braun Károly * Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírliapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,- Ft egy évre 400,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007