Dunántúli Napló, 1984. szeptember (41. évfolyam, 240-269. szám)

1984-09-30 / 269. szám

Vezetés, egyenlítés- győzelem PMSC-Haladás 3-2 (1-0) Újmecsekalja, 8000 néző. V.: Köböl. PMSC: Bodnár — Róth A, Torna, Brezniczky - Csoboth (Kincses a 63. perc­ben), Dárdai (Gallai a 88. percben), Czérna, Lőrincz - Réti, Dohány, Mészáros. Edző: Rónai István. Haladás: Hege­dűs — Bognár, Vörös Cs., Pásztor (Pados a 62. percben), Vörös I. - Nagy, Fitos, Topor, Marton - Gyurmánczy (Schrö­ter a szünetben), Dómján. Ed­ző: Rátkai László. Már az első percben kide­rült, hogy a PMSC összeállítá­sában eredetileg hátvédként jelölt Csoboth - lévén csak két csatára a vendégeknek — felnyomult a középpályára, a „takarítás" pedig a Róth A., Torna, Brezniczky trióra ma­radt, A 6. percben felhördült a közönséa: Róth A. középre fejelt, ártalmatlannak tűnt a helyzet, de a Vörös l.-től szo­rongatott Réfi 12 méterről ügyesen kapura emelt, s a lab­da a kint álló Hegedűs fölött elszállva a felső lécről pattant a mezőnybe. A 11. percben egymás után két szögletet rúghattak a vendégek — ered­ménytelenül. Két perc múlva Dárdai labdájával Réfi indult kapura, 8 méterről leadott lö­vése a kifutó Hegedűs lábáról a háló felé pörgött, de a be­rohanó Pásztor a gólvonal előtt hanvattvetödve visszahúz­ta a labdát. A 15. percben Nagy Dobány buktatásáért sárga lapot kapott. A 26. perc­ben gólt érlelt a PMSC fölé­nye. A vendégek 16-osának előterében Pásztor ügyetlenül nyúlt a labdához, Réfi rácsa­pott és a balösszekötő helyén szöktette Mészárost, aki kissé kisodródott, de 12 métertől így is higgadtan emelt Heaedüs fölött a kapuba (1-0). A gól után nem sok történt a 36. percig, amikor Dobány—Mészá­ros—Czérna volt a labda útja, de a fiatal középpályás 10 méteres lövése elakadt a kive­tődő Hegedűsben. A 46. perc­ben Fitos 25 méterről leadott nagyerejű szabadrúgását Bod­nár a baloldali léc mellől ütöt­te szögletre. Szünet után, az 56. percben nőtt a pécsiek előnye. Dobány buktatása miatt a szombathe­lyi kaputól 28 méterre szabad­rúgáshoz jutott a PMSC. Dár­dai Lőrincz elé pöccintette a labdát és a tömzsi középpályás óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (2-0). A megnyugtató hazai vezetés után váratlan fordulat következett. A 64. percben Dómján lövése Róth A.-ról Pados elé pattant, és az egy perccel azelőtt beállt nyur­ga újonc 14 méterről mesteri módon emelt a jobb felső sa­rokba Í2-1). Még nem volt vé­ge a Haladás-cserék gólpará­déjának. A 66. percben Schrö­ter rávezette a labdát a pécsi védőkre, kissé maga is csodál­kozott, milyen könnyedén jutott túl Tornán és Brezniczkyn, majd a kifutó Bodnár mellett a jobb alsó sarokba qurított (2-2). Át­meneti Haladás-fölény után a 74. percben naqy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt. A labda a gólvonaltól egy méterre a kapunak háttal álló Réfi elé került, aki mellel levette és mikor ráfordult vol­na a lövésre, Hegedűs „elütöt­te” a csatárt. A labda ugyan a hálóba gurult, de a játékve­zető, Köböl, 11-est ítélt. A szombathelyiek a kapus táma­dásáért az ő javukra szerettek volna szabadrúgást „kisírni", a pécsiek pedig a gólt szeret­ték volna érvényesíteni. Mégis büntető következett, amit Dár­dai egy ütemnyi kihagyás után megfontoltan a bal sarokba helyezett (3-2). A 75. percben Dárdai sárga lapot kapott Marton ellen elkövetett sza­bálytalanságáért, majd három perc múlva Schröter a közön­ség közé rúgta a pályára be­dobott tartaléklabdát és szor­goskodását is sárga lappal ju­talmazta az újonc bíró. A haj­rában már csak ez jelentett színt; egy perccel a befejezés előtt az előre törő Róthot Bog­nár hátulról felrúgta, ezért őt is lappal dorgálta meg a já­tékvezető. Egyszer valaki a labdarúgás „tudorai" közül azt javasolta, hogy egyenlő állás esetén a szögletarány döntsön. Az ötlet­ből szerencsére semmi sem lett, mert a mérlegelés hamis­ságát a mostani első félidő is igazolta. Ekkor ugyanis a szögletarány 5-2 volt a Hala­dás javára, mégis teljes fö­lényben játszott a Pécs. Ahogy mondani szokták; csak egy csapat volt a pályán. A halvá­nyabban játszó pécsi középpá­lyások helyett Róth és Torna segítette a támadásokat, csak a helyzetkihasználáson múlott a több gólos előny. Szünet után ez valóra vált, de telje­sen érthetetlen módon anélkül, hogy a játék képe jelentősen megváltozott volna, két perc alatt kiegyenlített a Haladás. 0. DÓZSA—VASAS 2-1 (1-0). Népstadion, 20 ezer néző. V.: Nagy B. Góllövők: Törő- csik, Ambrus, illetve Nyúl, Meglepetést hozott a mér­kőzés, a Vasas volt az esélye­sebb, de nagy mezőnyfölénye ellenére, gyatra támadójátéka miatt vesztesen hagyta el a pályát. Az 0. Dózsa kitűnően védekezett és akciói lényege­sen veszélyesebbek voltak, mint az ellenfeléé. CSEPEL—ZTE 1-0 (1-0). Csepel, 1500 néző. V.: Roxin. Góllövő: Budavári (11-esből). . Az NB l-es színvonalat alig­ha elérő találkozó véqig unal­mas játékot hozott. A döntet­len sokkal közelebb állt volna a valósáqhoz, a csepejjek sze­rencsés körülmények között el­ért 11-essel győztek, BP. HONVÉD—FTC 2-1 (1-t). Népstadion, 40 000 néző. V.: Jaczina. Góllövők: Détári, Var­ga, ill. Szántó (11-esből). A válogatottakkal teletűzdelt Bp. Honvéd csak keserves küz­delemben győzött a lendületes lelkes, de az ilyen heves csa­tákhoz még nem szokott Ferenc­város ellen. Mégsem a rutin volt a döntő a két együttes kö­zött, hanem a két kapus közöt­ti különség, Zsiborás nagy po­tyagólt kapott, ugyanakkor Ándrusch bravúrokkal mentett. Ekkor úgy tűnt, a figyelmetlen­ségért ponttal kell fizetni a PMSC-nek, de játékosait di­cséri, hogy nagy elszántsággal „bepréseltek" még egy gólt és ezután már biztosan fogták a gyeplőt. A közepes színvonalú találkozón a sok gól mellett, így végül hazai sikernek is örülhetett a közönség. A PMSC-ből Bodnárnak egy bravúros védése volt, a gólok­ról nem tehetett. A hátvédek közül Brezniczky, Torna és Róth a sorrend. A középpályán Cso­both szorgalmával, Dárdai hasznos mezőnymunkájával és a 11-es értékesítésével tűnt ki, Lőrincz kocogás játék után pa­rádés gólt lőtt, Czérnán lát­szott a hosszú kihagyás. A csatársorban Réfi és Mészáros dicsérhető, Dobány halvány volt. A szombathelyiek leg­jobbja: Topor, Fitos és Nagy voltak. Dárdai elől csak önfeláldozó vetődéssel tud tisztázni a szombat­helyi védő. Fotó: Maletics L. További eredmények Rónai István: — Majdnem el­játszottunk egy biztosnak lát­szó mérkőzést, de a játékosai­mat dicséri, hogy végül is újí­tani tudtak. Rátkai László: — Gratulálok csapatomnak, hogy 0-2-ről is talpraállt. Csak azt sajnálom, hogy nemcsak a 22 játékos dönt a pályán. Belénessy Csaba DEBRECEN—MTK-VM 1-1 (1-1). Debrecen, 7000 néző. V.: Maczkó. Góllövők: Mörtel ill. Fodor. Az első félidőben a vendé­gek a második játékrészben a hazaiak játszottak jobban. Az alacsony színvonalú mérkőzé­sen a játék képe és a hely­zetek alapján igazságos ered­mény született. RÁBA ETO-EGER 2-2 (0-0). Eger, 10 000 néző. V.: Büki. Góllövők: Kurucz (2),. ill. Var­ga, Kiss T. Élvezetes, gyors, jó játéknak örülhettek az egri szurkolók, annál is inkább, mivel mind­ebben a hazaiak vállaltak fő­szerepet. Rutintalanságuk azonban az egyik pont elvesz­tését eredményezte. A Rábá­nak a szerdai kupamérkőzésre nagyot kell javulni, még a tisz­tes helytálláshoz is. AZ NB I. ALLASA 1. Csepel 5 4­1 8-3 8 2. Bp. Honvéd 5 4 — 1 6-3 8 3. Videoton 5 3 1 1 11- 6 7 4. Pécsi MSC 5 3 1 1 7-4 7 5. Ferencváros 5 3 — 2 9-7 6 6. Rába ETO 5 2 2 1 7-7 6 7. Debrecen 5 2 1 2 6-5 5 8. Eger 5 1 3 1 4-6 5 9. MTK-VM 5 1 2 2 6-5 4 10. Tatabánya 4 1 2 1 5-4 4 11. Zalaegerszeg 5 1 2 2 5-5 4 12. Ú. Dózsa 5 2 — 3 5-6 4 13. Békéscsaba 5 2 — 3 5-11 4 14. Vasas 5 1 1 3 5-7 3 15. Haladás 5 1 — 4 4-7 2 16. SzEOL AK 4­T 3 1- 8 1 Tenisz DK Megcsappant remények Megyebajnokság P. Postás—Drávafok 2-1 (1-1). Postás-pálya, 100 néző, V.: Kiss J. A helyzetek alapján rászolgált a Postás a győze­lemre. G.: Potocsár, Pető ill. Bizderi. Somberek—Beremend 2-1 (1-1). Beremend, 300 néző. V.: Dervenkár. Küzdelmes mérkő­zés, szerencsés vendégsiker. G.: Nyárs (2), ill. Koleszár (11-esből). U. PEAC—Dunaszekcső 3-1 (2-1). PVSK-pálya, 100 néző. V.: Bencze. A könnyen veze­tést szerzett egyetemisták ké­sőbb könnyelműsködtek, de végül is biztosan nyertek. G.: Katona, Szabó, Kovács L., ill. Frányó II. Szentegát—P. Gázmű 3-2 (1-2). Szentegát, 100 néző. V.: Kövesi. A találkozót végig­támadó Szentegát a szünet után fordítani tudott. G.: Szűcs, Lengyeltóti, Alvári, ill. Jokl, Ivanek (öngól). P. Kinizsi—Bükkösd 2-2 (2-0). Kovácstelep, 50 néző. V.: Szin- ger. A lelkesen védekező Bük­kösd megérdemelten vitte el idegenből az egyik pontot. G.: Juhász, Pál, ill. Nemes I., Erdei. Siklós—Boly 2-2 (1-0). Boly, 600 néző. V.: Varga E. Siklós:- Hausznek — Affentaller. Pa- mer, Szabó, Ferenczi — Ko­vács, Petrétei, Luczek (Mol­nár), Kanyar — Sztojka, Var­ga. Edző: Botos Antal. Boly: Puch — Papsity, Frőling, Vi­rág, Fitt — Patócs, Marián, Márkus — Schulcz (Bagoly), Varga, Pintér (Panta). Edző: Bán László. A hazai csapat egészpályás letámadással, vé­gig kezében tartotta az irányí­tást mégsem tudott nyerni, mert játékosai a két gólon kí­vül hat biztos gólhelyzetet hi­báztak el. Kiállítva: Márkus a 84. percben utánrúgásért. G.: Sztojka (2), ill. Varga (2). — Szombaton a párossal folytatódott a Budapest Sport- csarnokban a Magyarország— Spanyolország tenisz Davis Ku­pa mérkőzés a világcsoportba jutásért. Már közhelynek számít, de mint oly sokszor, most is meghatározó jelentőségű volt a páros a végső győzelem szempontjából, s a magyar szakvezetés előzetesen legalább 50 százaléknyi esélyt adott Ta- róczynak és Kissnek. A magyar kettős azonban csak egy játsz­mán keresztül tudott komoly el­lenállást kifejteni, utána már viszonylag könnyen megadta magát, összesen 129 perc játék­idő alatt. Sergio Casal, Emilio San­chez—Taróczy Balázs, Kiss Sán­dor 11:9, 6:3, 6:4. Teke P. Gázmű—Kaposmérői Épí­tők 6-2. NB II, férfimérkőzés, Pécs. Legjobb pécsi pontfogók: Berta 440, Kismihály 435, Ma- tusik 428, Körmöczi 414. Táncsics SE—Kisdorog 2-1 (1-0). Kaposvár, 800 néző. V.: Radó. Táncsics: Pesti — Ma­rsi, Miklós, Vukmann, Mim — Jurin, Nagy, Hanusz — Meksz, Pazaurek, (Pfeifer), Kolompár (Bohner). Edző: Csordás Győ­ző. Kisdorog: Kiss — Berning, Páli. Klein, Papp L. — Spiel, Ódor, Márton (Papp A.), Hor­váth — Kerekes (András), Szabó. Edző: Losonczi István. Annak ellenére, hogy a Tán­csics támadott többet, csak ke­servesen. egy szerencsés góllal született meg a honvédek el­ső hazai győzelme. G.: Paza­urek, Miklós, ill. Odor. László László, a magyar vá­logatott szövetségi edzője így értékelt: — Csak az első játszmában voltak lehetőségeink, 4:4 után például hajszálon múlott, hogy nem mi jutottunk vezetéshez, sajnos a továbbiakban nem volt kétséges a találkozó végső kimenetele, Taróczy bármennyi­re is igyekezett, nem tudta pó­tolni partnerének hiányossága­it. Ismét beigazolódott, hogy továbbra sincs nemzetközi szin­tű tudású második játékosunk. A vasárnapi befejező két egyesre 15 órai kezdettel kerül sor, először Taróczy Casallal, majd Aguilera Kiss-sel mérkő­zik. 1. Hamburg-Kaiserslautern 3-2 1 2. Düsseldorf-Bremen 3-2 1 3. Mannheim-Uerdingen 2-1 1 4. Darmstadt—Oberhausen 2-1 1 5. Homburg—Aachen vasárnap játsszák 6. Solingen—Wattenscheid ,, 7. Ulm—Bürstadt 4-1 1 A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Kosárlabda U. PEAC—Sárbogárdi Video­ton 93-68 (46-39). NB II. férfi­mérkőzés, Pécs. Labdarúg« HB II. Siófok—22. sz. Volán 5-1 (4-0). Siófok, 2000 néző. V.: Láng. Góllövők: Horváth, Olajos, Tie- ber, Zsadányi, Pardavi, ill. Vad. NB l-es utánpótlás bajnokság Haladás—PMSC 2-1 (0-0). Újmecsekalja. 3000 néző. V.: dr. Rákóczi. PMSC: Bogyay — Vidák, Tomka, Márton, Róth J. — Lutz, Bojás, Bendes, Go- ják (Ézsi) — Vető (Palettajj Pillinger. Edző: Garami József. Góllövők: Schöffer, Pártli. ill. Pillinger. A pécsieknél Bogyay, Tomka és Bendes játszott jól. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. Területi bajnokság: Sellye—K. Rákóczi, Sellye, 15.00, Komló—Mohács, Komló, 15.00, Csur- gó—PVSK, Csurgó, 15.00, Paks—Új- petre, Paks, 15.00, Mázaszászvár— Nagyatád, Mázaszászvár, 15.00, Szi- getvár—Bonyhád, Szigetvár, 15.00. Megyebajnokság: PBTC—Geresdlak, Bőrgyár-pálya, 10.00, Villány—P. Kesz­tyűgyár, Villány, 15.00, Harkány— Steinmetz SE, Harkány, 15.00. KÉZILABDA. NB I. férfiak: Veszpré­mi Építők—PMSC, Veszprém, 10.30. KOSÁRLABDA. NB II. férfiak: P. Postás—Fűzfő, Pécs, Veress E. u., 11.Oö. KERÉKPÁR. Országos hegyibajnok­ság pécsi versenyzők részvételével, Budapest, Hármashatárhegy, 10.00. TENISZ. Mohács város amatőr bajnoksága. Mohács, Kórház-pálya, 8.30. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Miízki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja • a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó:Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél Indexszám: 25 054 fél évre 204,— Ft egy évre 400,— Ft Előfizetési díj egy hónopra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft ISSN 0133-2007 Nagy küzdelmet hozott a Bőly—Siklós összecsapás. A siklósi Sztojka két gólt lőtt, képünkön az egyik látható. Szabó Géza felvétele Centrum hétfő 1984. OKTÓBER 1-ÉN 20% VISSZATÉRÍTÉS kiskamasz anorák 420—11CO,— Ft-ig. CENTRUM ÁRUHÁZ, A VAROS KÖZPONTJÁBAN! PÉCSI S&W Centrum Áruház FELVESZÜNK üzemfenntartási munkák előkészítésére MŰSZAKI ÜGYINTÉZŐI MUNKAKÖRBE gyakorlattal rendelkező szakembert. Feltétel: gépész és villamos szakirányú közép-, vagy felsőfokú végzettség. Jelentkezés: a szövetkezet műszaki vezetőjénél, Pécsi Cipőipari Szövetkezet, Pécs, Madách Imre u. 10. Területi bajnokság TOTO