Dunántúli Napló, 1984. szeptember (41. évfolyam, 240-269. szám)

1984-09-24 / 263. szám

Siófoki Bányász-Váci Izzó 3-1 (1-0) Vác, 1200 néző. V.: Lója. Sió­fok: Horváth II. — Tretner, Par- davi, Takács, Virág — Kiss, Bó- di (Szgjcz, a szünetben), Olajos — Tieber, Horváth I., Jankovics (Boda, a 44. percben). Edző: Szőke Miklós. Vác: Pleskó — Kulnár, Krözsel, Strausz, Szatai '•— Kása, Bera (Mózner, a szü­netben), Bolonyi (Firedmann, az 57. percben), Csikós — Ko- valik, Adi. Edző: Both József. 22. perc: ellentámadás után váratlanul a vendégcsapat sze­rezte meg a vezetést. Bódi a balösszekötő helyéről ívelt lab­dával indította Jankovicsot, a szélső megiramodott, majd a kimozduló Pleskó mellett 7 mé­terről éles szögből a bal sarok­ba lőtt (1-0). 52. perc: Tieber jól vette ész­re, hogy a kitámadó váci védők megfeledkeztek Jankovicsról. Remekül indította a szélsőt, Jankovics kitört, és a balössze­kötő helyéről a kapu közepébe bombázott (2-0). 76. perc: Horváth I. jobbol­dali beadását Tieber közvetlen közelről továbbította a hálóba (3-0). 77. perc: Csikós jobb oldal­ról ívelt be szabadrúgást, amit Strausz 16 méterről’, egyből a kapuba lőtt (3-1). Szekszárd-Nyíregyháza 1-1 (1-0) Szekszárd, 2500 néző. V.: Gergácz. — Szekszárdi Dózsa: Horváth I. — Szabó, Varga, So- modi, Kovács B. — Megyeri, Weitner II., Dienes (Weitner I., a 83. percben) ;— Lauer (Ma­gyar, a 65. percben), Suba, Tóth. Edző: Kovács István. — Nyíregyházi VSSC: Rabcsák — Szobonya, Gilon, Szikszói, Var­ga — Eszenyi, Pólyák, Kökény (Buzsik, az 55. percben) — Moldván (Balogh, az 55. perc­ben), Kiss, Csehi. Edző: Dalnoki Jenő. 19. perc: Kovács B. hosszú át­adásával Dienes a bal oldalort kiugrott, az alapvonal közelé­ből begurított és a támadással futó Lauer közvetlen közelről a kapuba sodorta a labdát (1-0). 63. perc: a csereként beállt Buzsik szögleténél Horváth I. ki- eitette a labdát az 5-ösön Kiss elé. aki közelről a hálóba pöc­költe (1-1). Fekete László Ózdi Kohász-Bajai SK 3-0 (1-0) Baja, 2400 néző. V.: Varga S. Ózdi Kohász: Kocsis — Or- loczki, Sipor, Pribék, Kovács — Szilágyi, Utassy (Fodor, 88. perc). Tokár — Feledi, Vágó, Farkas. Edző: Szendrei Béla. Bajai SK: Farkas — Varga, Szabó, Goldschmidt (Rótt, 30. perc), Andreidesz — Harsó- nyi, Szőcs, Prikidónovics — Kottesz (Janicsák. 66. perc), Bekker, Pécsi. Edző: Rónai Sándor. A 45. perc. Vágó a bal ol- . dalról ível középre, Rótt visz­szafejelte a mezőnybe a lab­dát, Feledi lecsapott rá és 22 méterről egyből lövésre szánta el magát, ám a labda Vargán irányt változtatva a bal alsó sarokban kötött ki (1-0). 64. perc. Vágó a bal oldalon meg­ugrott és a késlekedő védők mellett a kapuba lőtt (2-0). 66. . perc. Újra a bajai védelem hi­bázott és Feledi egyéni szólója után Farkast kicselezve 6 mé­terről gurított a hálóba (3-0). Kovács Zoltán D. Kinizsi-Olajbányász 0-0 Debrecen, 2000 néző. V. Bo­gyó. Debrecen: Vadon — Vaj­da, Takács, Puskás (Kalapos, a szünetben), Makszim — Magyar A. (Magyar L., a 62. percben), Farkas, Andirkó — Fehér, Lász­ló I., Sebők. Edző: Makray Ba­lázs. Nagykanizsa: Csáki — Bo­dor, Szőke, Kormos, Müller — Balogh (Horváth, a 68. perc­ben), László L., Hegedűs, Hoz­bor — Lukács, Kelemen (Czir- ják, a 73. percben). Edző: Szőcs János. A Kinizsi 4—3—3 hadrend­ben igyekezett eredményt elér­ni, de a vendégcsapat 4—4—2 felállásban jól és eredménye­sen védekezett. Sőt, a mezőny­ben jobban adogatva többször jelentettek veszélyt a debreceni kapura. Keszthely-Salgótarján 1-1 (0-0) Keszthely, 2500 néző. V.: Horváth O. Keszthely: Németh Gy. — Kovács (Jónás, a 73. percben). Kanász, Németh I. — Pál. Nikitscher, Sebestyén, Földházi — Kiss, Rácz, Halász (Horváth Z., a 87. percben). Edző: dr. Dunai János. Salgó­tarján: László — Papcsán, Juhász, Zimonyi, Mákos (Urbá- nyi. a 37. percben) — Nagy, Oláh, Földi, Balga — Kovács, Gyöngyösi. Edző: Haász Sán­dor. 64. perc: Nikitscher partdo­bását a védők kifejelték, Kiss a 16-os vonalától ollózva ismét beemelte a kapu elé a labdát, és a berobbanó Halász 5 mé­terről a bal alsó sarokba fe­jelte (1-0). 80. perc: Jónás jó labdát kapott, a védők késlekedtek, és a 16-oson belülre érve Jó­nás úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a bal kapufa éléről ju­tott a kapuba (1-1), Az NB II. további eredmé­nyei: Volán—Bakony Vegyész 3-1 (3-0). 22, sz. Volán—Tapolca 5-2 (2-0). Felveszünk számviteli főiskolai végzettséggel, gyakorlattal rendelkező munkaerőt vezetői munkakörbe JELENTKEZÉS: A SZÖVETKEZET FŐKÖNYVELŐJÉNÉL, PÉCS, MADÁCH IMRE U. 10., PÉCSI CIPŐIPARI SZÖVETKEZET. Elveszett BARANYA-TOLNA M. TÉGLA- ÉS CSERÉPIPARI VÁLLALAT i MNB 240-02501 3 számú háromszögletű, anyagátvevő bélyegzője Használata 1984. szepetmber 14-től érvénytelen. Sopron—Szolnok 1-1 (1-0), Diósgyőr—Kazincbarcika 3-1 (1-1). Dunaújváros—Hódgép Met­ripond 2-1 (2-1). AZ NB II. ALLASA 1. Volán 9 7 1 1 22-10 15 2. Vác 9 7 — 2 23- 8 14 3. Szolnok 9 5 2 2 20-10 12 4. Salgótarján 9 3 5 1 11- 6 11 5. Ózd 9 4 3 2 17-14 11 6. D. Kinizsi 9 4 3 2 15-12 11 7. Siófok 9 5 1 3 14-15 11 8. Nyíregyháza* 9 6 1 2 19-10 9 9. Keszthely 9 4 1 4 15-10 9 10. H. Metripond 9 3 3 3 10- 9 9 11. Dunaújváros 9 3 3 3 8-11 9 12. Nagykanizsa 9 2 4 3 13-15 8 13. Diósgyőr* 9 5 1 3 20-13 7 14. Sopron 9 1 4 4 9-14 6 15. Kazincbarcika 9 2 2 5 10-17 6 1.6. 22. sz. Volán 9 2 2 5 17-25 6 17. Szekszára 9 2 2 5 10-19 6 18. Bakony V. 9 2 2 5 6-18 6 19. Baja 9 1 2 6 6-18 4 20. Tapolca 9 — 2 7 8-19 2 * Négy-négy büntetőpont levonva. Takács a hazaiak egyik legjobbja ezúttal is sikerrel célozta meq az ózdi kaput. Fotó: Läufer László PMSC-Ózd 32-22 (16-11) NB I. férfimérkőzés. Városi sportcsarnok, 1500 néző. V.: Soós, Szabó. PMSC: Gerde- sics — Kőszegi (5), Kedvest), Takács (12), Perger (3), Hang (3), Kunos (1). Csere: Kova- csics (kapus), Hunyadi, Ivanics, Kovács, Steer. Edző: KoleszáV György.A PMSC végig nagy fö­lényben játszott, és csupán az volt kérdéses, hogy milyen kü­lönbségű lesz a győzelmük. A piros-feketék három perccel a találkozó vége előtt 12 góllal vezettek. Az Ózd legjobb do­bója Kovács (7) volt. * PMSC-Jászberényi Lehel 24-23 (14-9). NB I. B. női mér­kőzés. Legjobb pécsi dobók: Horváth (10), Mészáros (7). NB I. B. férfiak: Újpesti Dé­zsa-Komlói Bányász 32-26 (16-12). Az Újpesten lejátszott rangadón az egyre jobb for­mát mutató bányászok, főleg a második félidőben játszottak meggyőzően. Ld.: Érsek (10), Ambrusics (8). NB II. férfiak: Bólyi MEDOSZ -Honvéd Katona József SE 23-16 (11-10). A baranyaiak a Zalaegerszegen kivívott győzel­mükkel, függetlenül a még visszalévő négy mérkőzés ered­ményétől, megnyerték a baj­nokságot. Ld.: Hegedűs (10), Puppi A. (7). Megyebajnokság U. PEAC—Drávafok 2-1 (0-1). Drá- vafok, 200 néző. V.: Misete. Végig nagy iramú, kemény mérkőzésen szerencsés 11-essel győzött a ven­dégcsapat. G.: Kovács, Katona (11- esből), illetve Kecskés. Somberek-Pécsi Postás 1-0 (0-0). Somberek, 150 néző. V.: Tassi. A mérkőzést végig támadó hazaiak végül is egy jól eltalált lövésből szerzett góllal tudtak nyerni a lel­kes vendégek ellen. G.: Nyárs. Geresdlak-Vasasi Bányász 3-0 (0-0). Geresdlak, 300 néző. V.: Puch. A hazaiak nagy erőfölénye csak a második félidőben mutatko­zott meg gólokban. G.: Jén, Farkas, Krikler. PBTC-Bükkösd 3-1 (0-0). Bükkösd, 100 néző. V.: Vertényi. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a szünet után a pécsi csapat rutinja döntött. G.: Stájer 2, Varga, ill. Suba. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. P. Zsolnay 7 5 1 1 21-10 11 2. Somberek 6 3 3 — 8- 1 9 3. PBTC 6 4 1 1 10- 4 9 4. P. Kinizsi 5 3 2 — 8- 1 8 5. U. PEAC 4 3 1 — 5- 2 7 6. Harkány 6 3 1 2 11- 9 7 7. Villány 6 3 1 2 7- 7 7 8. Steinmetz SE 5 2 2 1 15- 6 6 9. Beremend 6 2 2 2 7- 7 6 10. P. Kesztyűgyár 6 2 2 2 5-11 6 11. Drávafok « 2 1 3 9-10 5 12. Vasasi B. 6 2 — 4 14-15 4 13. P. Gázmű 6 2 — 4 7-10 4 14. Geresdlak 6 1 2 3 6-73 4 15. P. Postás 6 1 1 4 5- 8 3 16. Bükkösd 6 — 3 3 7-12 3 17. Szentegát 4 1 1 2 5-10 3 18. Dunaszekcső 5 — — 5 5-19 — i A. Bielefeld—Fortuna Düs. 1-1 x Karlsruher SC—Hamb. SV 1-1 x Bayer Leverk.—Möncheng. 3-2 1 Bayern M.—1. FC Köln 2-0 1 B. Uerdingen—VfB Stuttg. 3-2 1 FC Saarbr.—Hannover 96 3-0 1 Fortuna Köln—MVS Duisb. 0-0 x VfR Bürstadt-SC Freib. 2-1 1 St. Pauli—Darmstadt 3-0 1 Ascoli—Verona 1-3 2 Cremonese—Torino 2-1 1 Fiorentina—Milan 0-0 x Udinese—Lario 5-0 1 + 1 Napoli—Sampdoria 1-1 x Pontosztozkodás a pécsi rangadón PVSK—Komlói Bányász 1-1 0-0), Vasút-pálya, 1500 néző. V.: Kövesi. PVSK: Bank — Mik­lós, Szende (Gergits), Hámori, Lajtai — Fábián, Kaszás, Bar­csa, Sipos — Ábrahám (Ba­logh), Radics. Edző: Meggyes Lajos. Komló: Tihanyvári — Hammer, Mács, Incze, Klonfár — Zrínyi, Katona, Kresz, Vigh — Hüber (Papp), Varga, (He­gyi). Edző: Csordás István. Az első félidőben a Komló lendü­letesen kezdett, a mezőnyben többen birtokolták a labdát, két nagy helyzetük is adódott. A hazai csapat kontratámadások­kal kísérletezett. A 32. percben Hámori lefejelte a labdát Ábra­hámnak, aki 11 méterről bizto­san lőtt a hálóba. A második félidő is komlói fölényt hozott. A hazai csapat beszorult. A sorozatos komlói támadások a 75. percben hozták meq az egyenlítést, Vigh beadását Papp közelről lőtte a hálóba. Jók: Hámori, Bank, Lajtai, ill. Mács, Papp és Zrínyi. Mohácsi TE—Sellye 4-0 (0-0), Mohács, 1200 néző. V.: Tóth. MTE: Antal — Tóth, Berki, Mar- kovics, Reit — Lőrincz, (Hámo­ri T.), Óbert (Vinczellér), Szeitz — Biber. Freppán, Lingl. Edző: Dárdai Ferenc. Sellye: Bán — Baumgartner, Vass, Pandur, Golubics, Kuti — Tóth, Simit, — Császár, — Szabó (Borbály), Szalóki. Edző: Berkecz József. A hazaiak hamar felébredtek és átvették a játék irányítását. A sellyeiek csak a védekezésre fordították erejüket. A mohácsi­ak ügyesen szőtték támadásai­kat, ezt bizonyította három ha­talmas kapura lövésük, amit a vendéqek kapusa bravúrosan hárított. Szünet után nyomasz­tó hazai fölényt hozott, de a támadások meddők maradtak. Aztán iött a 76. perc és per­cek alatt néqy qóllal terhelték meg a vendéaek hálóját a mo­hácsiak. G.: Vinczellér (2), Bi­ber, Lingl. Kaposvári Rákóczi—Szigetvár 5-0 Í4-0). Kaposvár. 1500 néző. V.: Fazekas. K. Rákóczi: Sán- dorfi — Kurdi, Gulyás, Pető, Kurdán — Prukner, Varga fSzántó), Gilitsch (Balázsi — Czauber, Biró, Gvurics. Edző: Bözsönv János. Szigetvár: Hal­ler — Iványi. Tapaszd, Révész, Szilágyi — Bodoq, (Lengyeltó­ti. Szőlősi. Herbszt Palotai (Ul­rich) — Kardos, Bodo. Edző: Csaba Gábor. Förqeteqesen kezdett a kaposvári csapát, s a vendéqek méq fel sem ocsúd­tak, amikor negyedóra eltelté­vel már 4-0-ra vezetett a hazai envüttes. Különösen Biró volt ekkor elemében. Szünet után már fékezett a kanosvári csa­pat, amely több aólt is lőhetett volna. G.: Biró (3), Varga és Kurdi. Siklós—Mázaszászvár 4-2 (2-0), Siklós, 800 néző. V.: Szinaer. Siklós: Hausznek — Affentáller, Ferenczi, Kovács, Szabó — Lu- czek, Kanyar, Petrétei, — Pam- mer, Sztojka, Varga (Molnár). Edző: Botos Antal. Mázaszász­vár: Bálint — Czár, - Mgglódi, Komáromi, Csoboth — Kója, Róth, (Dunai), Gúth, Beke — Hódosi, Aqócsi. Edző: Róth An­tal. Közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat látványos tá­madójátékot mutatott, és 4-0-ra vezetett. A vezetés könnyelmű­vé tette őket és a lelkes szász­váriak az utolsó öt percben két gólt rúgtak. G.: Parnmer (2), Sztojka, Kanyar, ill. Hódosi, Maglódi. Nem kevesebben, mint tizenheten találták el a PVSK— Komlói Bányász területi rangadó pontosztozkodását pályá­zóink közül, akik szelvényeinek sorsolásán a szerencse ifj. Boros Ignác, Tamási, Hunyadi u. 22. sz. alatti lakosnak ked­vezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küld­jük el. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehetp a beküldési határidő: pénteken déli 12 óra. Szerkesztőségünk címe: Pécs, Hunyadi út 11. 7601. Főmérkőzés: PMSC—Haladás: ................................................. Pótmérkőzés: Komlói Bányász—Mohácsi TE: .......................... A pályázó neve: ............. ..................................................... A pályázó lakcíme: .........^........................................................ T áncsics SE—Nagyatád 1-0 (0-0). Nagyatád, 800 néző. V.: Pauer. Honvéd Táncsics SE: Pesti — Mim, László, Miklós, Vukmann, — Ratting, (Bohner), Pazaurek, Meksz, (Kiss), — Nagy, Jurin, Hanusz. Edző: Csordás Győző. Nagyatád: Zsobrák — Utasi, Nágy II., Vi- ák, Savanyó, — Kiss, Ágoston, Mohácsi, — Szigeti, Nagy l„ Kakas. Edző: Váradi Lajos. A hazaiak nem tudtak veszélyes helyzeteket kialakítani a jól ^védekező és szervezetten játszó vendégek ellen. A gól úgy szü­letett, hogy a partjelző lesál­lást jelzett, a iátékvezető felül­bírálta, és Meksz két védőt ki­cselezve a kapura lőtt. G.: Meksz. Csurgó—Újpetre 5-2 (0-2). Újpetre, 500 néző. V.: Kleiber. Csurgó: Kótai — Liviczky, Czár, Kovács, Novák — Kiss, Bódis, Krénusz, Eleki (Takács), — De­rne, Bélák. Edző: Papp István. Újpetre: Horváth — Csupák, Kófiás (Stávics), Kohlmann J. — Szabó (Kiss), Riegl, Kohlmann O. — Bánovics, Kurucsai, Hof­mann, Erdei. Edző: Kurucsai László. Az első félidőben jól játszott az Újpetre. A második félidőben a vendégek durva játéka miatt a hazaiaknak há­rom játékosuk is lesérült, telje­sen visszaestek, és a lelkesen játszó vendégek megérdemelten nyertek. G.: Kovács, Bódis, De­rne, Krémusz, Takács, ill. Kuru­csai, Kiss. Bonyhád—Boly 3-2 (3-1), Bonyhád, 1200 néző. V.: Hara- csi. Bonyhád: Mucska — Beke; Kovács, Bajkai, Bálint — Ba­lázs, Joó, Palkó — Zircher, György (Csámpár) Bulla, (Pfei­fer). Edző: Tornyi Barnabás. Boly: Puch — Papsity, Fitt, Frei- lits (Mózer), Fröling — Mar­ján, Márkus, Patócs, —Schulcz (Becsker), Varga, Pintér. Edző: Bán László. A 80 percen keresz­tül jól játszó Bonyhád ellen az utolsó 10 percben megítélt 11- es izgalmassá tette a véghajrát. G.: Balázs, Palkó, Zilcher, ill. Márkus (2), egyet 11-esből). Kisdorog—Paks 3-1 (0-0), Kisdorog, 1000 néző. V.: Pálfy. Kisdorog: Kiss —Verning, Klein, Pálfi, Pap I. — Márton (Pap II), Spiel I., Odor, Horváth — Ke­rekes (András), Szabó. Edző: Losonczi István. Paks: Tóth — Agócs, Kiss. Blatt, Héreqi — Izsák, Szabó, (Bencsik) Porqa, (Vörös), Máté — Balogh, Ju­hász. Edző: Vábró József. Szü­net után a Kisdorog gólokra váltotta mezőnyfölényét. G.: Szabó, (2), András ill. Balogh. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siklós 6 6 — _ 1 6- 9 12 2. K. Rákóczi 6 5 — 1 16- 6 10 3. PVSK 6 3 2 1 11- 4 8 4. Mohácsi TE 6 3 2 1 10- 4 8 5. Komló 6 3 1 2 15- 7 7 6. Bonyhád 6 2 2 2 1.0- 7 6 7. Paks 6 3 — 3 11-10 6 8. Csurgó 6 2 2 2 14-16 6 9. Szigetvár 6 3 — 3 10-14 6 10. Mázaszászvár 6 2 1. 3 11-11 5 11. Kisdorog 6 2 1 3 8-10 5 12. H. Táncsics SE 13. Nagyatád 14. Sellye 15. Boly 1.6. Újpetre 1 2 3 1 2 3 2—4 1 1 4 1 — 5 etioi ej> couljcte* i Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-72Ő Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs. Engel János u. 5. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex- 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő oostahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft negyed évre 28,50 Ft fél évre 57,— Ft egy évre 114,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007