Dunántúli Napló, 1984. augusztus (41. évfolyam, 210-239. szám)

1984-08-23 / 231. szám

Halogatott mérkőzés A honvédosok góljaival Magyarország-Svájc 3-0 (0-0) A 36. Magyarország—Svájc mérkőzést az alábbi együttesek kezdték Prokop (NDK) bíró síp­jelére, 12 ezer néző előtt. Magyarország: Disztl P. — Sallai, Csuhay, Róth, Péter — Hqnnich, Caraba, Détári — Bodonyi, Törőcsik, Hajszán. Svájc: Engel — Wehrli, Geiger, Egli, In Albon — Bárberis, Fav­re, Hermann, Decastel — Pon­te, Broschier. Csere: Róth és Hannich he­lyett Disztl L. és Dajka (mind­kettő a szünetben), Törőcsik helyett Mészáros a 63. perc­ben, Hajszán helyett Esterházy a 65. percben, ill. Decestel és Ponte helyett Schöllibaum és Cina a 77. percben. A 3. percben Hermann ha nehezen is, de három védőn is túljutott, középre lőtt labdá­ját Broschier próbálta a kapu­ra továbbítani, de Róth időben érkezett, és közbelépett. A 8. percben az első veszélyes ma­gyar támadás végén Hannich Hajszán felé továbbított, de Egli higgadtan szerelt, s még egy jó indításra is maradt ide­je. A 13. percben Törőcsik jó csel után Garabát indította, a hátvéd kivárt, s amikor továb­bított, Bodonyi már lesre futott (más lapra tartozik, hogy a jobbszélső senkitől sem zavar­tatva mellé lőtt). A 15. percben Törőcsik egyéni akciója kapott tapsot, csavart lövését Enqel bravúros vetődéssel . hárította. Alig fél perccel később a bal­oldalról ismét Törőcsik próbál­kozott, most már kevesebb ve­széllyel. A 20. percben Gara- ba, Bodonyi és Törőcsik felesle­gesen hóromszögezett a svájci 16-os előtt, addig, amíg Geiger közöttük nem termett és felsza­badított. A svájciak egyre bát­rabban és erőteljesebben ját­szottak, a magyarok viszont képtelenek voltak áttörni a „svájci reteszt”. A 34. percben Csuhay ügyetlenkedett el egy helyzetet, majd Détári kapott jó labdát, 12 m-ről lőtt, de a ven­dégkapus újra jól számította ki a labda útját. Nem sokkal ké­sőbb Hannich indítása után Törőcsik szorongatott helyzetből estében lőtt, nem volt esélye Engellel szemben. A 42. perc­ben a felfutó Garaba 16 m-ről a jobb felső sarok mellé lőtt, a félidő utolsó percében pedig a svájci Hermann jó cselek után éppenhogy csak eltévesztette a jobb alsó sarkot. A pihenőre csak a vendégek térhettek elé­gedetten ... Fordulás után Róth és Han­nich helyett Disztl L. és Dajka játszott, a svájciak változatlan tizeneggyel folytatták. A szinte állandó magyar támadások folytatódtak, de továbbra sem jelentettek különösebb veszélyt. A sokáig nagyon türelmes kö­zönség az 57. percben már fü­tyült, amikor Hajszán kitűnő helyzetbe került, de a 16-oson belül tovább akart cselezni és szerelték. A 62. percben In Al­bon sárga lapot kapott, mert visszahúzta Bodonyít. A magyar csapatot Mezey György cserék­kel próbálta felébreszteni, a 63. percben Törőcsiket Mészáros, két perccel később pedig Haj­szánt Esterházy váltotta fel. Az utóbbi csere után már hat Honvéd-játékos volt a pályán, A 66. percben Bodonyi jobbol­dali beadására Garaba rob­bant be, de ütközött a kapus­sal, így a labdát nem tudta egészen közelről sem a hálóba továbbítani. Az újonc Détári ka- nott taosot a 70. percben, ami­kor hosszú labdát adott Dajká­nak, 20 m-es vágta után visz- szakapta, egyből lőtt, de erőt­lenül. A 71. percben Péter jó labdával indította a balszélen Bodonyit, aki elviharzott és éles beadását Esterházy 2 m-ről a hálóba továbbította (1-0). Két perc múlva Péter növelhette volna az előnyt, jól játszott ösz- sze Mészárossal, már csak 10 m-re volt a kaputól, de Enqel- be lőtte a labdát. A 77. perc­ben kettős csere történt a sváj­ciaknál, Decastel és Poste he­lyett Schöllibaum és Cina állt be. A 83. percben a svájci ka­pu előtt Hermann nagyot hibá­zott, szinte odaadta a labdát Esterházynak, aki 7 m-ről egy­ből a kapu baloldalába bom­bázott (2-0). A 88. percben a szétzilált svájci védelem mellett Péter Bodonyit játszotta mea. és a szélső Iodos lövést küldött a hálóba (3-0). A világbajnoki selejtezőkre készülő két válogatott küzdelme nem hozta lázba a közönséget, és nyilván nem rémisztette meg Területi bajnokság t* Siklós—Komló 3-2 (0-1). Siklós, 1000 néző. V.: Varga E, Siklós: Hausznek — Molnár (Affentaller), Ferenczi, Kovács, Szabó — Petrétei, Kanyar, Ko­lompár, Varga L. (Pamer) — Sztojka, Varga I. Edző: Botos Antal. Komló: Tihanyvári — Mács, Hammer Klonfár (In- cze), Tigyi — Katona, Cserven- ka (Martin). Hüber, Zrínyi — Varga, Vigh, Edző: Csordás István. A háziak ausztriai sze­replése miatt előrehozott talál­kozón az első félidőben a hazaiak irányították a játékot, de a Komló kontrajátéka volt eredményes. Szünet után a Sik­lós fokozta oz iramot, a Komló elfáradt, ez utóbbi döntött. Kiállítva: Zrínyi a 89. percben, „szövegelésért”. G.: Varga I. (2) Kovács (11-esből), illetve Vigh (2). PMSC—Baja 1-0 (1-0). NB-s ifjúsági bajnoki mérkőzés. Ba­ja, 100 néző. V.: Vén. G.: Pa- laczki. NB-s serdülő bajnok­ság: Baja—PMSC 2-1 (0-1). Megyebajnokság Pécsi Gázmű—Harkány 3-1 (0-0). V.: Szedeli, 150 néző. Megérdemelt hazai győzelem. G.: Papp (2), Szász, illetve Joó. a jövendő ellenfelek megfigye­lőit. Kezdettől a magyar válo­gatott volt a támadóbb, de már tartani kellett attól a hosszú eredménytelenség miatt, hogy Svájc válogatottja 62 esztendő után ismét pontot szerez Buda­pesten. Jól megerősített, szerve­zett volt a svájci védelem, lát­szott, hogy egy jobb támadójá­ték ellen is sikerrel helytóllha- tott volna. A magyarok próbál­koztak, de csak Détári játéka volt „vb-selejtező szintű”. Végül is jó hajrával, jó cserékkel, Es­terházy eredményességével si­került ugyanolyan arányban győzni, mint az 1981 októberé­ben lezajlott emlékezetes nép- stadionbeli világbajnoki selej­tezőn. Ettől függetlenül ez a 90 perc is mutatta, hogy első­sorban a támadójátékban még igen sok a javítanivaló. Mezey György, magyar szö­vetségi kapitány: — Nagyon értékes a jó svájci csapat elleni 3-0 arányú győzelem. Úgy tűnt, mintha az elején a svájciak kissé lebe­csülték volna csapatunkat, s ezért súlyosan fizettek. Már az első félidőben előnyt szerezhet­tünk volna a kialakult helyze­tek alapján, a lényeg az, hogy a végén sikerült a győzelmet kicsikarni, nem is minimális különbséggel. A magyar együt­tesből nem emelek ki és nem is marasztalok el senkit. A sváj­ciaktól tetszett Engel kapus,és Hermann munkabírása. Paul Wolfisberg, svájci szö­vetségi kapitány: — A legutóbb is 3-0-ra kap­tunk ki Budapesten . . . láttam a magyarokat májusban, ami­kor Székesfehérvárott Norvégia ellen 0-0-ra játszottak, azóta lényegesen többet tudnak, ha- tározottabbak és keményeb­bek. Szó sem volt arról, hogy védekezésre állítottam volna be a svájci csapatot, a magya­rok szüntelen rohamai késztet­tek bennünket a túlzott véde­kezésre. Az utánpótlás válogatottak mérkőzése Magyarország—Svájc 2-0 (0-0). Népstadion, 1000 néző, v.: Czemarmazowicz (lengyel). Góllövők: Zsinka, Bognár. Niki Lauda útban a futamgyőzelem felé. Vasárnap rendezték meg Zeltwegben a Forma 1-es outók Osztrák Nagydíját, amelyet a hazaiak ked vence, Lauda nyert meg McLaren kocsiján. Fotó- riporterünk, Körtvélyesi László a helyszínen kapta lencsevégre Laudát és autóját. Nyíregyháza—Dunaújváros 2-0 (0-0). Nyíregyháza, 2500 néző, v.: P. Varga J. Góllövők: Kiss M„ Csehi. Változatos, jó iramú mérkő­zésen megérdemelten győzött a Nyíregyháza. Keszthely—Tapolca 2-0 (0-0). Keszthely, 2000 néző, v. Kiss G. Góllövők: Pál, Halász. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a Keszthely nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Sopron—Baja 4-1 (2-1). Sopron, 2800 néző, v.: Ka- ráth. Góllövők: Vámos, Molnár, Bogáti, Dercsár, ill. Kottesz. A soproniak ilyen arányban is megérdemelték a győzelmet, sokkal jobban játszottak, mint a Baja. Debreceni Kinizsi— Szolnok 1-0 (0-0). Szolnok, 2600 néző, v.: Ju­hász. Góllövő: Sebők. A taktikusabb Debrecen a 80. percben érte el a győztes gólt az erőtlen szolnokiak el­len. Szekszárd— 22. sz. Volán 3-0 (1-0). Szekszárd, 1500 néző, v.: Lo- vassy. Góllövők: Kovács B. (2), Weitner I. A Szekszárd szellemes, gól- ratörő játékkal feledtette váci kudarcát. Vác—Salgótarján 2-1 (1-1). Salgótarján, 3500 néző, v.: Szőke. Góllövők: Krómer, Strausz, illetve Juhász. A második félidőben gyor­sabb vendégek rászolgáltak c győzelemre. Volán—Nagykanizsa 3-2 (3-0). Czabán Samu tér, 500 néző, V.: Bognár. Góllövők: Morgós, Magos, Handel, ill. Simon, He­gedűs. Az első 45 perc után bizto­san vezető Volán a maga szá­mára nehezítette meg a győ­zelmet. Ózd—Siófok 4-1 (2-0). Ózd, 5000 néző, v.: Palik. Góllövők: Utassy (2), Barlovszki, Feledy, ill. Jankovics. A kitűnően játszó Ózd biz­tosan győzte le a kupagyőz­test. DVTK— HÓDGÉP-Metripond 1-0 (1-0). Diósqyőr, 2000 néző, v.: Mes­ter. Góllövő: Szűcs (11-esből). A látottak alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. Bakony Veqyész— Kazincbarcika 1-1 (1-0). Veszprém, 1200 néző, v.: Sza­bó T. Góllövők: Diósy, illetve Fodor. Közepes színvonalú mérkőzé­sen igazságos döntetlen. 1. AZ NB II. Vác ALLASA 2 2 — 6-1 4 2. Ózd 2 2 — — 6-2 4 3. Debr. Kinizsi 2 2 — — 4-1 4 4. Sopron 2 1 1 — 6-3 3 5. Volán 2 1 1 — 4-3 3 6. Kazincbarcika 2 1 1 — 2-1 3 7. Keszthely 2 1 — 1 2-1 2 8. Bakony Vegyész 2 — 2 — 1-1 2 9. Szekszárd 2 1 — 1 3-4 2 10. Siófok 2 1 — 1 3-5 2 11. Naaykanizsa 2 — 1 1 5-6 1 12 Szolnok 2 — 1 1 3-4 1 13. Salgótarján 2 — 1 1 1-2 1 Hódgép-Metr. 2 — 1 1 1-2 1 15. Dunaújváros 2 — 1 1 0-2 1 16. 22. sz. Volán 2 — 1 1 2-5 1 17. Baja 2 — 1 1 1-4 1 18. Taoolca 2 — — 2 1-4 — 19. Nyíregyháza* 2 1 — 1 3-3 — 20. Diósgyőr* 2 1 — 1 2-2 — évi összteljesítményükből 4 bün­tetőpontot levonnak. 1. Magyarország—Mexikó 2. Bielefeld—B. München 3. Braunschweig—FC Köln 4. Kaiserslautern—VFB Stuttgart 5. Karlsruhe—Mannheim 6. Leverkusen—Düsseldorf 7. Dortmund—Hamburg 8. St. Pauli—Wattenscheid 9. Fortuna Köln—Kassel 10: Frei bürg—Hertha BSC 11. Oberhausen—Aachen 12. Bürstadt—Nürnberg 13. Duisburg—Hannover + 1 14. Cagliari—Juventus Népsport 1 x x 2 Képes Sport 1 2 1 x 1 2 1 1 2 x 1 1 2 2 2 1 x DN 1 2 1 2 x 2 1 1 x 1 2 1 Örök diuat... Nemesszörme-bemutató és-vásár SZEPTEMBER 8 IG. AJÁNLATUNK: • Mormota 3 4-es bunda 16 000 Ft-ért • Mormota bunda 24 900 Ft-ért • Nutria rövid bunda 22 000 Ft-ért • Nutria hosszú bunda 33 900 Ft-ért • Pézsma bundák 18 500 Ft tói 37 000 Ft-ig • Perzsaláb extra bunda 26 000 Ft-ért • Platina róka bunda 70 000 Ft-ért A legújabb modellek közül választhat. AKONZUM SKÁLA-COOP ÁRUHÁZBAN PÉCS. KOSSUTH TÉR Előkészületi mérkőzés PMSC-SZEOL AK U (0-0) Újmecsekalja. 500 néző. V.: dr. Rákóczi. PMSC: Kollár — Brezniczky, Torna, Schulteisz, Gallai — Réti (Bendes), Dár­dai, Czérna — Lovász (Cso- both). Dohány, Lörincz. Edző: Rónai István. SZEOL AK: Hor- nyák — Szabó Gy., Kozma, So­mogyi (Balázs). Polyvás — Vojnics (Orosházi). Móricz, Grubo'ovics — Kovács. Birkás, Balogh (Bárány). Edző: Kaszás Gábor. Kihagyott helyzetek jellemez­ték az első félidőt; a szurkoló- szomontó „tettesek": Dárdai (10. perc), Réfi (30. perc), Dobány (31, perc), Vojnict (37. perc) és újra Dobány (39. perc). A szünet után az 57. perc­ben megtört a jég: Réfi bal oldali beadását "Dobány leha­jolva a 11-es pontról fejelte a jobb sarokba. (1-0). Az eqyenlítés a 89. percben sike­rült a vendéaeknek. Ekkor Bir­kás—Orosházi—Kovács három­szögelés végén Kovács gurított 6 m-ről a hálóba. (1-1). Az edzők — kiváltképp Ró­nai István — csak abban biza­kodhatnak: lesz ez még jobb is! Végia n PMSC kezdemé­nyezett többet, de gólhelyzetek sorát hagyta ki, a védelme pe­dig erősen megérezte Róth A. távollétét. A szegedieknek sem csupán az az egyetlen lehető­ségük votit. amiből gólt rúgtak. A játék mindkét részről hagyott kívánnivalót maga után H. L. Kereki Innsbruckba szerződött Kereki Zoltán, a Zalaeger­szegi TE labdarúgója Ausztriá­ban, az első ligás SW Innsbruck együttesében folytatja pályafu­tását. A két egyesület megál­lapodását, mely szerint az oszt­rák klub 20 ezer dollárért szer­ződtette a volt válogatott hát­védet, az OTSH jóváhagyta. A harmincegy esztendős játékos 315 NB l-es mérkőzésen szere­pelt a Haladás VSE, majd a ZTE színeiben és 50 gólt szer­zett. Címeres mezben 37-szer lépett pályára, s védő létére 7-szer vette be az ellenfelek kapuját. Röviden Karate. Országos felnőtt All Style verseny, Fonyód. Eredmé­nyek. 57 kg: 3. Szentkereszti. 74 kg: 2. Nagy, 3. Vidák. 84 kg: 3. Schlapp (mind Do-Zso SE). Hexasakk. A Pécsett rende­zett országos ifjúsági verse­nyen Horváth (Do-Zso SE) győ­zött Keresztényi (csehszlovák) és Nagy (Bp.) előtt. Labdarúgás. A Kesztyűgyár SE labdarúgó szakosztálya to- borzót rendez az 1969, aug. 1. és 1972. szept.között születettek részére. Jelentkezni lehet minden kedden és csü­törtökön 15 órakor a pécsbá- nyatelepi pólyán Bódi Zoltán edzőnél. A P. Kinizsi labdarú­gó szakosztálya kovácstelepi pályáján úttörőtoborzót tart az 1969. augusztus 1-e után született fiúk részére, 1984. au­gusztus 29-én 16.00 órakor. Természetjárás. Nvílt túra in­dul augusztus 25-én, ennek célja a túrázói minősítés meg­szerzése. Az útvonal: Magyaf- egregy—Vörösfenvő kulcsoshoz —Kisúi bánya—Püspökszent- lászló—Zengő—Pécsvárad. Tá­volság: 20 km. Találkozás 8.45 órakor o pécsi buszpályaudva­ron., a bonyhádi járatnál. Visz- szaérkezés: 18 óra körül. Ökölvívás. A Fesztivál Kupán, Szegeden a komlói Kalónyos súlycsoportjában a 3. helyen végzett. Dunántúli1 napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatala Pécs, Pf: 134. Hunyadi út 11. 760i Telefon: 15-000. 19 óra utón: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Enqel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszt' « Mnqvar Posta Előfizethető hírlapkézbesítS postahivataloknál és kézbesítőknél. Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Előfizetési díj. egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,— Ft _______egy évre 400,— Ft________ Egy kimaradt siklósi helyzet Sztojka (sötét mezben) elől ment Tihanyvári, a komlóiak kapusa. Szabó Géza felvétele