Dunántúli Napló, 1984. június (41. évfolyam, 149-178. szám)

1984-06-04 / 152. szám

^?*Í*I*f*Í '.'.-A* . . .v.-.v , , . . . . Videoton—Ferencváros 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 12 000 néző, V.: Nagy B. Góllövő: Szabó. Videoton: Disztl P. — Végh, Disztl L, Csuhay, Horváth G. — Csongrádi — Wittmann, Va- p.), Szabó Novath (Horváth, a 35. p.). FTC: Zsiborás — Szántó, Dó­zsa, Rab, Takács — Ebedli, Ru- bold, Pogány — Murai, Répá- si (Dukon 62. p.), Kvaszta. A 12. percben Dózsa sza­bálytalanul szerelte ^Novathot, o fehérvári szélső megsérült, néhány perces ápolás után még tovább játszott, de a 35. perc­ben végleg elhagyta a pályát. A 14. percben ismét Dózstj volt a „főszereplő”, csúnyán feltar­totta Horváth Gábort, de most is csak szóbeli feddést kapott. A 21. percben Horváth G. fu­tott fel a baloldalon, beadá­sát Novath az ötös sarkáról lőt­te kapura, Zsiborás jó érzékkel kiütötte a labdát, Novath is­mételhetett, de ekkor az oldal­hálót találta el. A 27. percben Pogány baloldalról beívelt sza­badrúgását Disztl P. csak má­sodszorra tudta hárítani. A 30. percben Majer átjátszotta őr­zőjét, lapos beadását Szabó úgy fejelte a hálóba, hogy a labda a vetődő Zsiborás előtt felpattant, és a kapu balolda­lába jutott (1-0). A 47. percben Dózsa becsú­szó szerelése nem sikerült, Má­MTK VM-ZTE 0-0 Hungária körút, 3000 néző, v.: Makó. MTK-VM: Brünyi — 'Balogh, Turner, Kovács J. — Katzen­bach — Borsó, Varga II. (Tur- tóczky 45. p.), Tóth — Bognár, Boda, (Mandel 57. p.). Fodor. ZTE: Balázs — Varga I. Pe- csics, Kereki, Péter — Sipos (Fehér 75. p.) — Soós, Czi- gány, Galántai — Gass, Ko­vács S. (Farkas 66. 77.). Az első nagy lehetőség Fo­dor előtt kínálkozott, aki Pe- csics könnyelmű hazadása jó­voltából került óriási gólhely­zetbe, ám az MTK VM csatára gyengén lőtt és a kimozduló Balázs szögletre tudott mente­ni. Nem sokkal ezután újabb óriási gólhelyzetet ügyetlenked­Vasas-Rába ETO 6-2 (2-1) jer látta kárát, a fehérvári szél­ső nem tudott tovább játszani. Az 55. percben a 16-osra be­törő Csongrádit Szántó felvág­ta, a játékvezető nem ítélt bün­tetőt. A 74. percben Pogány felvágta Véghet, a' játékvezető sárga lappal figyelmeztette a zöld-fehér játékost. A 80. perc­ben Dózsa szabálytalankodott Horváth Ferenccel szemben, Nagy Béla játékvezető most túl szigorúan a piros lapot mutatta fel az FTC védőjének. A 90. percben Csongrádi beadásá­ba Ebedli kézzel beleütött. A büntetőnek Szabó állt neki, lö­vése előtt Zsiborás elmozdult és kiütötte a labdát. A játékvezető újra rúgatta a büntetőt, most is Szabó volt a végrehajtó, s a kapu jobb oldalába tartó lö­vést Zsiborás szögletre ütötte. A fehérváriak a nagy tét tu­datában végig óriási lendület­tel játszottak. Az FTC tartalé­kos együttesének legyőzése azonban így is a vártnál nehe­zebbnek bizonyult. Igaz, ebben közrejátszott, hogy a vendégek túl kemény játéka miatt No­vath és Májer is harcképtelen­né vált. Ez befolyásolta a Vi­deoton játékát. Ha nehezen is, de végül megérdemelten győ­zött a fehérvári együttes. Jók: Horváth G., Májer, Csongrádi, illetve Zsiborás, Ta­kács. tek el a hazaiak: Fodor balról ívelt középre, a labda a kapu­tól 2 méterre álló Boda elé ke­rült, de a középcsatár a bal kapufát találta el. A 27. perc­ben Borsó beadására Boda ér­kezett, a fejelés pillanatában Kereki hátulról ellökte. A játék­vezető nem adta meg a nyil­vánvaló 11-est. A 63. percben Borsó ugrott ki a balösszekötő helyén, 10 méterre a kaputól a lövés pil­lanatában Czigány felvágta. Nagy meglepetésre a játékve­zető 11-es helyett ezúttal is to- vábbot intett... A 90. percben Pecsics felvágta Handelt, ami­ért sárga lapot kapott. Győr, 25 000 néző, v. : Divinyi. Góllövők: Kiss (2), Birkás, Hí­res, dr. Birinyi, Kuti, illetve Han- nioh (2, 11-esekből). Kiállítva: Kurucz (60. p.). Vasas: Kakas — Pecha, Híres, Komjáti (Rácz 78. p.), Csorba — Balogh, dr. Birinyi, Csik — Kiss, Birkás (Kuti 53. p.), Izsó. Rába ETO: Leskó - Szíjártó, Hlagy- vrk. Mile, Magyar - Kurucz, Hannich, Vági (Szepesi 39. p) — Szabó (Horváth 75. p.), Szen­tes, Hajszán. A Rába lépett fel támadólag. A 6. percben Kiss jobbról ívelhetett be szögletet, Birkás 10 méterről fejelhetett és a labda a kapuba vágódott (1-0). A 12. percben Hannich szabadrúgása után Szentes lö­vése elakadt a vetődő Kakas­ban. A 20. percben Kurucz-Sza- bó összjáték után a győriek jobbszélsőjét felvágták a 16-o- son belül, a büntetőt Hannich értékesítette (1-1). A 23. perc­ben Kiss baloldalról ívelt be szabadrúgást, a győriek kapusa ismét rosszul ért a labdához és Híres közelről a hálóba továb­bított (2-1). Fordulás után Ma­gyar lövését Kakas bravúrral védte. Az 55. percben Leskó ve­tődve kiütötte a labdát, közben összefutott egy Vasas-játékossal és elesett, Kiss pedig az üre­sen maradt kapuba bombázott. (3-1). A 60. percben a játék­vezető Kuruczot, feltehetően beszédért kiállította. Két perc­cel később hibáztak a győri védők, és Birinyi közelről a há­lóba fejelt (4-1). A 65. percben Kuti lesgyanús helyzetből nö­velte a vendégek előnyét (5-1). A 85. percben Kuti jól futott el a baloldalon, Leskó rosszul in­dult ki a kapujából és a mel­lette elszálló labdát Kiss a há­lóba továbbította (6-1). A 88. percben Hannich újabb 11-est értékesített (6-2). Régen volt már Győrben, hogy a hazai csapat saját ott­honában ilyen katasztrofális ve­reséget szenvedett. Ezt köszön­hette a bizonytalanul védő ka­pusának, a kihagyott gólhelyze­teknek és az ideges játékának. A Vasas nem mutatott nagy tel­jesítményt, de kihasználta el­lenfele hibáit. A Rába részé­ről méltatlan volt ez a befeje­zés. Jók: Kakas, Peha, Birinyi, illetve Magyar. BP. HONVÉD—VOLÁN SC 6-6 (3-1) Czabán Samu tér, 6000 né­ző, v.: Bay. Góllövők: Esterházy (3), Daj­ka (2), Bodonyi, ill. Szeibert (3), Vincze, Krómer, Forintos. Furcsa gólfesztivált hozott a találkozó. A már bajnok Bp. Honvéd és a bentmaradását az utolsó pillanatban biztosító Vo­A PMSC—Ú. Dózsa mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a sorsolásnál a szerencse Jakab Béla, Nagykani­zsa, Kossuth tér 14. szám alatti lakásnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje, szombaton déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Címünk: Pécs, Hunyadi út 11. 7601. Főmérkőzés: Mohács—Kaposvári Rákóczi: .............................. P ótmérkőzés: Ssigetvár—Sellye ......................................................... A pályázó neve: .................................................................................... A pályázó lakcíme: ............-.................................................................. I án a tét nélküli mérkőzésen felszabadultan és nagy kedvvel játszott. Jók: Nagy, Gyimesi, Esterházy, ill. Krómer, Vincze, Szeibert. SZEOL AK—HALADÁS VSE 1-1 (1-1) Szombathely. 5000 néző, v.: Kőrös. Góllövők: Kutasi, illetve Dobány. Hasonló taktikát választott mind a két csapat A gyors kontratámadásokra épített taktika azonban nem mindig sikerült. Igaz, ebben közreját­szott az is, hogy számtalan tá­madás lesen akadt el. A Sze­ged veszélyesebb volt, a Hala­dás többet támadott. így a döntetlen igazságos. Jók: Sza­bó, Kozma, Gruborovics, illetve Vörös, Nagy. TATABÁNYAI BÁNYÁSZ— CSEPEL 2-1 (1-1) Tatabánya, 2500 néző, v.: Kurmai. Góllövők: Kiprich (11- esből), Barabás, ill. Csu- csánszky. Nagy küzdelemben győzött a Tatabánya. A Csepel sokat szabálytalankodott, reklamált, ezért kerültek hátrányos hely­zetbe. Az okozta a vesztüket, hogy mindennel foglalkoztak, csak a játékkal nem. Jók: La­katos, Udvardi. Barabás, Plo. tár, ill. Kőhalmi, Kovács, Wé- ber. NYÍREGYHÁZA— DIÓSGYŐR 7-2 (3-0) Diósgyőr, 1000 néző, vezette: Jaczina. Góllövők: Kiss M. (2), Vágó (2) (egyet 11-esből), Csehi (2) (egyet 11-esből), Bücs, ill. Szlifka, Dzurják. Ez a mérkőzés antifutball volt. A hazai védelem hibát- hibóra halmozott, nem egy esetben valósággal átjáróház­nak bizonyult, tálcán kínálták a nem különösebben nagy meggyőződéssel futballozó Nyíregyházának az irányítást. Az eredményre egyik csapat sem lehet különösebben büsz­ke. .. Jók: ezen a mérkőzésen egyetlen játékost sem lehet ér­tékelni ... A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Bp. Honvéd 2. Rába ETO 3. Videoton 4. U. Dózsa 5. Tatabánya 6. Vasas 7. Zalaegerszeg 8. MTK-VM 9. SZEOL AK 10. Pécs 11. Csepel 12. Ferencváros 13. Haladás 14. Volán 15. Nyíregyháza 16. Diósgyőr 30 19 30 14 30 16 30 12 30 13 30 14 30 11 30 10 30 10 30 8 30 9 30 9 30 10 30 7 30 8 30 2 7 4 9 7 5 9 11 7 9 8 5 11 8 11 9 11 9 11 12 10 9 12 9 12 6 14 11 12 8 14 9 19 69-30 45 66-58 37 47- 31 37 49-33 35 40-37 35 46-40 33 38- 37 30 39- 44 29 42- 44 29 36-38 28 36-43 27 43- 44 27 29-42 26 48- 60 25 35-49 24 27-60 13 Az egyenlő pontszámmal végzett csapatott között az egymás elleni eredmény döntött. A 37 pontos Rába ETO és Videoton között azért végzett előbb az ETO, mert kétszer 2-1-re verte a székesfe­hérváriakat. A 35 pontos U. Dózsa és Tatabánya között 3-1 az összesí­tés az U. Dózsa javára, 3-0 és 0-1 alapján. A 29 pontos MTK-VM és SZEOL AK között az MTK végzett előbb, mert egyszer 2-0-ra győzött, a másik mérkőzés 0-0 volt. A 27 pon­tos Csepel és Ferencváros közül a Csepel 1-0 és 2-1-es győzelem alap­ján került előbbre. Villány—P. Zsolnay 2-1 (0-0). Villány, 300 néző. V.: Sólyom. A hazai csapat könnyedén győ­zött. G.: Molnár, Barka (11-es­ből), ill. Potocsár. Szentlőrinc—Beremend 1-1 (0-0). Szentlőrinc, 200 néző. V.: Thassy. Közepes iramú mérkő­zésen a sok helyzetet kihagyó Szentlőrincnek meg kellett elé­gednie a döntetlennel. G.: Zse­be, ill. Kirchner. Harkány—Drávátok 1-1 (1-1). Harkány, 150 néző. V.: Vavika. Egyenlő erők küzdelme, igazsá­gos eredmény. G.: Pátocskai, ill. Péter (öngól). Somberek—Vajszló 5-0 (2-0). Somberek, 200 néző. V.: Mise- ta. Magabiztosan győztek a hazaiak. G.: Andrássi (3), Sza­bó, Jakab. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Újpetre 33 21 10 2 56-22 52 2. U. PEAC 33 24 3 6 70-27 51 3. Steinmetz SE 33 21 8 4 67-26 50 4. Villány 33 19 5 9 45-34 43 5. Somberek 33 15 10 8 54-36 40 6. Drávafok 33 17 6 10 52-37 40 7. Vasosi B. 33 14 9 10 56-42 37 8. Beremend 33 14 8 11 48-36 36 9. P. Postás 33 14 6 1 3 49-48 34 10. P. Kesztyűgy. 33 10 11 12 61-52 31 11. P. Kinizsi 33 10 10 13 38-44 30 12. Harkány 33 10 10 13 38-46 30 13. Dunaszekcső 33 10 8 15 49-61 28 14. P. Zsolnay 33 7 10 16 42-41 24 15. Geresdlak 33 6 11 16 29-48 23 16. Szentegát 33 7 8 18 38-61 22 17. Szentlőrinc 33 4 9 20 33-75 17 18. Vajszló 33 2 2 29 16-105 6 TOTÓ 1. St. Gallen—Grasshoppers 1.-1 x 2. Luzern—Basel 4-1 1 3. Young Boys—Lausanne 1-3 2 4. Zürich—Servette 0-1 2 5. Wettingen—Aarau * 1-2 2 6. Arezzo—Como 1-0 1 7. Campobasso—Atalanta 2-1 1 8. Cavese—Pescara 3-2 1 9. Cesena—Padova 0-0 x 70. Cremonese—Palermo 3-3 x 11. Monza—Cagliari 3-3 x 12. Sambenedettese—Pistoiese 1-1 x 13. Triestina—Catanzaro 3-2 1 + 1 14. Bellinzona—Sion 3-4 2 Kézilabda Lehel SC-BTC 27-18 (13-8). NB I. B. női mérkőzés, Jászbe­rény. A Mecsek Áruház II. emeleti hanglemezosztályán kitfináen összeválogatott hanglemezkinálatot talál ÍZELÍTŐ A VÁLASZTÉKBÓL: • Cziffra György: Holdfény és Almodás # Keresd meg a sehol sincs várat # Hamupipőke királyfi • Szerelemből sosem elég 9 Melis György: Muzsikánál nincs jobb barát MÜSORKAZETTAKNAL: Super HITS, Neoton, Dolly-Roll. VÁLASSZON TETSZÉS SZERINT. ' Harc a labdáért a BTC térfelén a második félidőben Fotó: Maletics PVSK—PBTC 4-1 (3-1). PVSK-pálya, 400 néző. V.: Osz- termajer. PVSK; Bank — Mik­lós, Hámori L., Kaszás, Lajtai — Németh (Kővári), Barcsa, Stájer — Fábián, Radics, Ba­logh. Edző: Meggyes Lajos. PBTC: Papp — Georgiu, Csép­lő, Lutz, Königh — Bagoly, Aradi, Szabó A. (Takács), Sza­bó Gy. — Vajda, Varga (Bá­lint). Edző: Görgényi János. A PVSK a 20. percben már 2-0-ra vezetett és gyakorlatilag ekkor eldőlt a két pont sorsa. A má­sodik félidő kiegyensúlyozott játékot hozott, a vasutasok há­rom perccel a befejezés előtt növelték előnyüket. G.: Radics (2), Stájer (2), ill. Vajda. Kaposvári Rákóczi—Szigetvár 2-1 (1-1), Kaposvár, 2500 né­ző. V.: Dörnyei. Kaposvár: Haj­dú — Kurdi, Zentai, Urbán, Pető — Kakas, Czabula (Gu­lyás) — Biró, Gílitsch, Hosszú (Gyurics), Gyurkó. Edző: Bő- zsöny János. Szigetvár: Győri __ Iványi, Tapaszti, Révész, T óth — Szöllősi, Bódog, Vörös (Marosi) - Ulrich, _ Szilágyi, Dudás (Palotai). Edző: Csaba Gábor. A vendég Szigetvar már a 3. percben vezetést szer­zett és ezzel nehéz helyzetbe hozta a hazaiakat. A Rákóczi végig támadott, de csak keser­vesen tudta kiharcolni a mini­mális egygólos győzelmet. G.: Pető (11-esből), Biró, ill. Ulrich. Boglárlellie—Nagymányok 3-1 (1-1), Boglórlelle, 600 néző. V.: Kelemen. Boglárlelle: Both Kolovics, Gulyás, Barabás, Pin­tér _ Kenéz (Andermann), Kiss, Hollósi (Karajos) — Ko- roknai, Juhász, Pusztai. Edző. Bolla ’ László. Nagymányok: Oláh — Ecker, Bajkai, Dávid, Mázi — Nagy, Béresé, Gyéké- nyesi (Feik) — Dénes, Bakó, Lőrinci (Kovács). Edző: Kozma József. Alacsony színvonalú mérkőzésen a több gólhelyze­tet kidolgozó Balaton-partiak megérdemelten győztek. G.: Juhász, Koroknai, Pusztai, ill. Nagy. Boly—Siklós 4-3 (2-3), Boly, 500 néző. V.: Radó. Boly: Hirth — Papsity, Hancz, Freilics, Fitt __ Frőling, Virágh, Marián ( Panta) — Schulcz, Bekker (Schneider), Brezniczky. Edző: Bán László, Siklós: Hausznek — Molnár, Kolompár, Farkas, Ferenczi — Petrétei (Affental- ler), Molnár Cs. (Biró), Kovács — Kanyar, Zrínyi, Varga. Edző: Csordás István. A nagy meleg ellenére óriási küzdelemben megérdemelten nyert a Boly. G.: Schulcz (2, egyet 11-esből), Brezniczky, Frőling, ill. Kanyar, Zrínyi, Petrétei, Nagyatád—Kisdorog 2-1 (1-1), Nagyatád, 800 néző. V.: Kain. Nagyatád: Szabó —Uta- si, Dekanics, Vidák, Savanyó — Kiss, Szigeti, Kádár, Péter — Nagy I. (Dékány), Kulcsár. Edző: Vóradi Lajos. Kisdorog: Kiss I. — Berning, Klein, Nagy, Éppel — Papp, Kerekes (Spiel), Szabó — Sáfár, Kiss II., Odor (Hosnyánszky). Edző: Losonczi István. A hazaiak kevés hely­zetükből is eredményesek vol­tak. G.: Dékány, Nagy I., ill. Kerekes. Mohács-Bonyhád 1-0 (0-0). Bonyhád, 1800 néző. V.: Vuk­mann. Mohács: Kun - Rum- szauer, Tóth, Reit, Dárdai — Markovics, Freppán, Hámori P. — Lőrincz, Vincellér (Réti), Mar­tina. Edző: Mathesz Imre. Bony­hád: Mucska - Beke, Kovács, Horváth, Bólint - Balázs, dr. Sebestyén, Palkó — Zircher, György (Hüber),' Joó (Papp). Edző: Kovács István. A jobban hajrázó, több helyzetet kidolgo­zó mohácsi gárda, ha szeren­csével is, de mindkét pontot el­vitte. G.: Hámori P. Mázaszászvár-Komlói B. 2-0 (1-0). Mázaszászvár, 1000 néző. V.: Hosszú. Mázaszászvár: Bá­lint — Maglódi, Kólya, Katona, Komáromi - Agócsi, Guth (Róth Zs.), Beke (Csoboth), Hódosi - Dunai, Róth J. Edző: Róth An­tal. Komló: Tihanyvári — Klon- fár, Mács, Incze, Barta - Cser- venka, Hamer, Katona (Tigyi) — Vigh, Hüber, Hegyi. Edző: Mihalecz Boldizsár. Jó iramú, izgalmas mérkőzésen a maga­biztosan játszó Mázaszászvár biztosan nyert. G.: Dunai (2). Táncsics SE-Sellye 4-0 (1-0). Sellye, 500 néző. V.: Albert. Táncsics SE: Pesti - Miklós, Óbert, Vukmann, Mim — Szeitz (Hanus) Nagy, Jurin - Ratting (Pazaurek), Meksz, Bohner. Ed­ző: Csordás Győző. — Sellye: Heilmann — Golubics, Vass (Krén), Orsós, Baumgartner - Schmidt, Tóth, Szalóki — Csá­szár (Mester) Otártics, Zrínyi. Edző: dr. Dunai János. Lelkes, gyors, sokmozgásos játéka alapján ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet aratott a honvéd csapat. G.: Meksz (2), Pazaurek, Bohner. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. K. Rákóczi 29 22 1 6 62-24 45 2. Mohács 29 15 13 1 56-20 43 3. Siklás 29 13 6 8 41-26 3« 4. Nagyatád 29 11 12 6 39-27 34 5. Mázaszászvár 29 12 9 8 41-26 33 6. Komló 29 12 9 8 37-27 33 7. Bonyhád 29 13 7 9 41-35 33 8. Kisdorog 29 12 8 9 48-31 32 9. Szigetvár 29 10 7 11 32-37 27 10. Sellye 29 9 9 11 26-35 27 11. Boly 29 7 12 10 35-41 26 12. Táncsics 29 10 5 14 35-45 25 13. PVSK 29 7 11 11 35-46 25 14. Boglárlelle 29 9 5 15 46-59 23 15. PBTC 29 7 4 18 29-56 18 16. Nagymányok 29 1 4 24 9-77 6 hétfői Dunäntüli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mítzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 3. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesitö postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft negyed évre 28,50 Ft fél évre 57,— Ft egy évre 114,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007