Dunántúli Napló, 1984. június (41. évfolyam, 149-178. szám)

1984-06-02 / 150. szám

12 Dunántúli napló 1984. június 2., szombat 1984. JÚNIUS SZOMBAT Szeretettel köszöntjük névnapjuk alkalmából KARMEN nevű kedves olvasóinkat A Nap kél 4.50 — nyugszik 20.35 órakor. A Hold kél 6.53 — nyugszik 23.41 órakor. Olvasószolgálat Hírek, tudósítások, információk, események közölhetők 10—12 óráig a 15-000 tel efon számon. Ügyeletes újságíró: PRAVICZ LAJOS Sze.'kesztőségi hírügyeletes: 16-tól 19 óráig: LÁSZLÓ JUDIT CB-rádió hívójelünk: Napló I. 16-tól 19 óráig a 25-ös csatornán. MOZI Petőfi: Három fivér (4, n7, f9) Kossuth: Fegyvercsempészek (10, 12) Elveszett egy kékszemű (2) Eszkimó asszony fázik (6, n9) Park: Fegyvercsempészek (4, 6, 8) Ságvári: István, a király (4, 6) DO- ZSO: Hüvelyk Panna (4, 6) Fekete Gyémánt: A Sáska napja (6) Jósze­rencsét: E. T. (4, 6) Komarov-kert: «ű Szuperzsaru (9) Mohács: Szerelem receptre (6, 8) Komló, Zrínyi: Szelíd motorosok (4, 6, 8) Komló, Május 1.: D. B. Cooper üldözése (f5, f7) Szi^ getvár: Csillaghullás (6) Siklós: Ele- fántstory (3) Szupermodell (8) Har­kány: Éretlenek (6, 8) Sellye: Csen­destárs (8) Mágocs: Zorán, a zsoké fia (3) Mázaszászvár: István, a ki­rály (6) Beremend: Misi-mókus ka­landjai (fő) Vajszló: 101 kiskutya (6) PLANETARIUM Planetárium! előadás: Csillagunk a Nap (16.30 órakor) Várható időjárás szombat estig: Országszerte napos idő lesz. Az északi szél eleinte helyenként meg­élénkül. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 8, 13. a legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 22, 25 fok között alakul. A péntek reggeli vízállások: Örti- los 171 cm, apadó, 14,8 fok, Barcs 226 cm, áradó, 13,0 fok, Drávasza- bolcs 297 cm, áradó, 13,9 fok, Mo­hács 508 cm, áradó, 16,0 fok. Képviselői fogadóóra Beiratkozás a Dolgozók Gimnáziumába A pécsi Dolgozók Gimnáziuma fel­vételt hirdet az 1984/85-ös tanévre az alábbi tagozatokra: ESTI TAGOZAT: hetenként 3 tanítá­si nap (hétfő, szerda, péntek). LEVELEZŐ (1 napos) TAGOZAT: csak IV. osztályban, hetenként I1 tanítási nap (csütörtök), LEVELEZŐ (2 napos) TAGOZAT: 1— II—III. osztályban, hetenként 2 tanítási nap (I—II. ostzályok: csü­törtök, péntek; III. osztály: hétfő, szerda). Beiratkozási feltételek: a gimná­ziumba felvehetők azok, akik munka- viszonyban vannak, az általános is­kola 8. osztályát sikeresen elvégez­ték, ill. azzal egyenértékű végzett­ségük van. JELENTKEZÉSI LAP kérhető június 4—22. között az iskolában — szom­bat kivételével — de. 8—12., valamint du. 13—1.7 óra között. BEIRATKOZÁS: a kitöltött jelent­kezési lappal, személyi igazolvány­nyal június 25-én 15—18_ óráig, jú­nius 26-án 8—11 óráig és 16—17.30 óráig. Dolgozók Gimnáziuma Igazgatósága — Díjátadás Madridban. A Pécsi Sopiana Gépgyár és a Szigetvári Cipőgyár több ma­gyar vállalattal együtt 1983. évi hazai és nemzetközi tevé­kenységéért nemzetközi minő­ségi díjat kapott Madridban, amit a napokban vettek át. — Energiatakarékos fénycsö­vek. Terven felül kötött szállí­tási szerződést májusban az EIVRT pécsi elektronikai gyára. Tungsra lux energiatakarékos fénycsöves lámpatesteket 7.5 millió forint értékben tőkés exportra, 1,5 kilowattos ceruza­halogén lámpákat pedig 9,5 millió forint értékben rubelex. portra küldenek. Horváth Lajos országgyűlési képviselő képviselői fogadó­órát tart 1984. június 4-én 8.00- tól 11.30-ig a Baranya megyei Tanács (Pécs, Rákóczi út 34.), II. emelet 210-es számú szobá­ban. — Cigarettagyártó-gépsor. Három részből álló Skoda gyártmányú AC 11 típusú ci­garettagyártó-gépsor érkezett a Pécsi Dohánygyárba, üzem­be helyezésére rövidesen sor kerül a csehszlovák szerelők közreműködésével. Értéke: 8 millió forint, teljesítménye 3000 cigaretta percenként. — Mérges gomba. Pénte­ken a kaposvári vásárcsarnok­ban tartott gombaszakértői vizsgálat során három eladó­nál mérges gombát találtak. Ezt azonnal elkobozták és meg­semmisítették, de mint kiderült, a gombákból — habár ez tilos — a vizsgálat előtt is adtak el. Az ügyben eljáró megyei rend­őrkapitányság kéri, hogy azok, akik pénteken a kaposvári vá­sárcsarnokban gombát vásá­roltak, azt vizsgáltassák meg a szakértővel, mielőtt fogyaszta­nák. A lottó nyerőszámai A Sportfogadási és Lottó Igazga­tóság közlése szerint a Szentpéter- fán megtartott 22. heti lottósorsolá­son a következő számokat húzták ki: 20, 36, 39, 50, 84 A Magyar Néphadsereg kijelölt törzsei és csapatai az éves kiképzési tervnek megfelelően talékos hadkötelesek bevonásával — harcászati gyakorlatot hajtanak végre. EZ)-05-07 Rosszul lett a volánnál. Weith Já­nos, a Volán 12-es Vállalat gépko­csivezetője tegnap délután a 6-os fő- közlekedési úton a Vasas II. elága­zástól 200 méterre — vezetés közben rosszul lett, s az árokba borult az általa vezetett Skoda billenős teher­gépkocsival. A vezetőfülkében elekt­romos rövidzárlat keletkezett. A tü­zet a pécsi tűzoltók eloltották. Weith Jánost — aki sérülést szenvedett — a mentők a helyszínen elsősegélyben részesítették. A becsült anyagi kár 75 ezer forint. Halálos baleset. Tegnap délután Szabadszentkirály és Gerde közsé­gek között, a szabadszentkirályi Bé­ke Tsz épülő sertéstelepén halálos baleset történt. A sertéshizlaldát a szövetkezet gmk-ja építette. A vas­beton-lábazat betonozása közben a szerkezet egyik végén megroppant a tartóoszlop. A tartó vaspillérek és vasbetongerendák, valamint az át­hidalók leszakadtak. Az építmény összedőlt. A tetőszerkezet alatt dol­gozó Szabó Jenő 43 éves kőműves, velényi lakosra tartóvasgerenda zu­hant. A kőműves a helyszínen meg­halt. A baleset körülményeit a rendőrség szakértők bevonásával vizsgálja. Tanácstagi beszámoló lesz 1984. június- 4-én (hétfőn) 18.00 órakor Vasas I., Kossuth Kultúrotthonban (Búzakalász u. 47.), 4. számú vá- laszótkerület tanácstagja: Keresztúri György. Bejelentés érkezett Huszár János Sarohin tábornok út 47. szám alatti olvasónktól, miszerint a másfél hete elkészült és átadott új útszegélyt, a 39-es végállomásánál és az Egri Gyula út kereszteződésében már bontják. A Közúti Építő Vállalattól, a kivi­telezőtől megtudtuk, hogy a terve­zésnél nem számoltak jól a csuklós autóbuszok kanyarodási sugarával, ezért kell kiigazítást végezniük. A munkálatokkal rövid időn belül végeznek. Halálozás Fájdalomtól megtört szívvel tudat­juk, hogy drága jó feleségem, draga jó édesanyánk, drága jó mamánk, testvérünk, unokatestvérünk, sógor­nőm, tántink, nászasszony és kedves rokon, HEGEDŰS JÓZSEFNÉ Bihácsi Margit osztályvezető madám, a POTE Szülészeti Klinikájának nyug­díjasa váratlanul itthagyott bennün­ket. Szeretete, amellyel körülvette családját, nagyra növelte az ő irán­ta való szeretetünket és nagy fáj­dalmat hagyott vissza mindnyájunk­nak. Szerettünket 1984. június 4-én 12 órakor, a központi temetőben kí­sérjük a sírig. Részvétnyilvánitás mel­lőzését kérjük. Férje, gyermekei és a nagy rokonság. Fájó szívvel tudatjuk, hogy édes­anyánk, nagyanyánk, dédanyánk, OZV. KŐSZEGI JANOSNÉ Vadász Mária volt patacsi lakos, hosszú szenvedés után, 78 éves korában elhunyt. Te­metése június 5-én, 12.30 órakor lesz a központi temetőben. Minden külön értesítés helyett. A gyászoló család. Fájó szívvel tudatjuk, hogy szere­tett férjem, apám, apósom, nagy­apánk, dédapánk, ID. TÓKA JANOS 72 éves korában váratlanul elhunyt. Temetése június 5-én 3 órakor lesz a berkesdi temetőben. Gyászoló csa­ládja. Fájdalommal tudatjuk, hogy OZV. HORVATH FERENCNÉ Vida Júlia 77 éves korában, május 27-én várat­lanul elhunyt. Utolsó útjára június 5-én fél 12 órakor kísérjük a pécsi központi temetőben. Gyászolják: leá­nya, veje, unokája, dédunokái és a széles körű rokonság. Fájdalomtól megtört szívvel tudat­juk, hogy drága jó édesanyánk, nagy­mamánk, KULT ISTVANNÉ, volt pécsbányatelepi lakos, 62 éves korában elhunyt. Temetése kedden, iúnius 5-én 1/2 3 órakor lesz a pécs­bányatelepi temetőben. Gyászoló lá­nyai és unokái. „Nyomok” a buszváróban A szükség nem mindig ott jön az emberre, ahol a legalkalma­sabb lenne elvégezni. Sőt jó né­hányszor akkor, amikor se égen, se földön nem talál olyan helyet (illemhelyet), ahol szabad fo­lyást engedhet meg magának. Ekkor vagy vissza tudja tarta­ni, vagy . . . Nos, esetünk ,,hőse” a fent említett mindkét változatot elve­tette, 1200-as Ladájával megállt a nagypostavölgyi fedett autó- buszmegálló előtt, a motort le sem állítva berohant, sebtében letolta nadrágját, annak rendje, módja szerint leguggolt az egyik sarokba, s elvégezte nem is olyan kis dolgát, majd megkönnyebbül­ve távozott. Az esemény után ér­kező ember, aki hivatott a busz­váró takarítására, kevésbé volt könnyed, mikor meglátta, hogy mit hagyott oft az autós. Annyi ideje még volt, hogy felírja a kocsi rendszámát. S lévén senki a közelben, bosszankodva csak magától kérdezhette: miért a buszváróba? Tényleg, miért oda, ahová százak állnak be naoonta, ha esik az eső, fúj a szél? Drámatörténeti sorozat Középiskolásoknak szerveztek drá­matörténeti sorozatot, a Pécsi Nem­zeti Színház művészeinek közreműkö­désével. A sorozat harmadik elő­adásaként tegnap Pécsett, a Mina­ret-udvarban a Középkori dráma tör­ténetéből adott elő Győry Emil, Kul- ka János, Kuncz László, Matoricz Jó­zsef, N. Szabó Sándor, Sólyom Ka­talin és Unger Pálma. Az érdeklő­dök egyebek mellett passiójátékot, trubadúrdalokat és más középkori műfajban megírt akkori darabokat láthattak és hallhattak. A drámatör­téneti sorozat utolsó találkozóján, jú­nius 12-én a reneszánsz drámáról ren­deznek vitát. Vízcsötisztitás A Pécsi Vízmű értesíti a közülete- két és a lakosságot, hogy 1984. jú­nius 4-én 20.00 órától június 5-én 06 óráig csőtisztitási munkálatok miatt az alább felsorolt területen nyomásesés, egyes helyeken víz­hiány várható: Ybl Miklós út, 39-es dandár út, Bánki Donát út, Páfrány út, Kovácstelep egész területe. Kér­jük a lakosság szives megértését és türelmét. Egészségügyi szolgálat KÓRHÁZI FELVÉTELES UGYELETEK Mindennapos felvételi ügyeletek gyermek belbetegek részére, Pécs város: POTE Gyermekklinika, Sziget­vár város és járás, a pécsi és a volt sellyei járás: Megyei Gyermek- kórház. Gyermeksebészeti, kórházi felvételt igénylő gyermekfülészeti be­tegek, 'égett és forrázott gyermekek részére páratlan napokon: POTE Gyermekklinika, páros napokon: Me­gyei Gyermekkórház, Pécs* és a me­gye egész területéről. Felnőtt belgyógyászat, I. kerület: II. sz. Belgyógyászati Klinika; II. kerület: Megyei Kórház (fertőző épü­let). III. kerület: I. sz. Belgyógyá­szati Klinika. Sebészet, baleseti se­bészet: Megyei Kórház. Égési sé­rülések: Honvéd Kórház. Koponya- és agysérülések: Idegsebészet. Pécs vá­ros és a csatolt községek ideg- és elmebetegei részére: POTE Ideg- és Elmeklinika. Felnőtt fül-, orr-, gégé­szet: POTE Fül-, Orr-, Gégeklinika. Szemészeti betegek: POTE Szemé­szeti Klinika. SZOMBATON NYITVA TARTÓ GYÓGYSZERTÁRÁK Pécs, Kossuth L. u. 81., 10/8. sz. gyógyszertár 7.30—13.30 óráig, Pécs, Bajcsy-Zs. u. 23-, 10/14. sz. gyógy­szertár 7.09—18.00 óráig, Pécs-Kerl- város, Krisztina tér 10., 10/57. sz. gyógyszertár, 7.00—12.00 óráig. ÉJSZAKAI ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁRÁK Pécs, Kossuth L. u. 81. 10/8. sz. gyóqyszertár; Pécs, Bajcsy-Zsilinszky u. 23. 10/14. sz. gyógyszertár. SOS-ÉLET telefonszolgálat díjmen­tesen hívható a 12-390-es számon —• este 7-től másnap reggel 7 óráig. ORVOSI ÜGYELET Az Egyesített Egészségügyi Intézmé­nyek az alábbiak szerint biztosítja a körzeti orvosi ellátást szombati és vasárnapi napokon o sürgős orvosi ellátásra szoruló betegek részére: A felnőtt lakosság, valamint az abaligeti körzet lakossága részére: szombaton reggel 7 órától hétfő reg­gel 7 óráig a Lánc utcai rendelő- intézet földszinti körzeti orvosi ügye­leti helyiségeiben. Telefon: 14-347. Fogászati ügyelet: szombaton 13 órától hétfő reggel 7 óráig a Lánc utcai rendelőintézet földszinti fogá­szati ügyeleti helyiségeiben — a gyermekek részére is. Gyermeklakosság részére: szomba­ton reggel 7 órától hétfő reggel 7 óráig a Gyermekklinikán, Pécs, Jó­zsef A. u. 7. (bejárat a Bajnok u. felől). Telefon: 10-938. A berendelt betegek ellátása 8—13 óráig törté­nik ugyanitt. Ha a megadott telefonszámok nem jelentkeznek, a beteghez hívást 09-nek (posta) is be lehet jelenteni. — Havonta tizeier férfika­bátot exportál az USA-ba a Május 1. Ruhagyár komlói gyáregysójje. Teljes kapacitás­sal tőkés exportra termelnek. — Menetrendváltozás a MA- HART-nál. A MAHART Balato­ni Hajózási leányvállalata ér­tesíti az utazóközönséget, hogy a balatoni személyhajó- és kompjárat június 3-tól az elő­nyári menetrend szerint közle­kedik Pályázati felhívás A BARANYA MEGYEI ÉLELMISZERKERESKEDELMI VÁLLALAT a vonatkozó rendeletek alapján 5 éves időtartamra szerződéses üzemeltetésre az alábbi boltjait hirdeti meg: • 517. SZ. MUNKAHELYI ÉLELMISZER VEGYES ÜZLET, Pécs, Közraktár u. 1-5. O 889. SZ. HUSÜZLET, Kövágószölös, Újtelep 7. Az érdeklődőknek tájékoztató adatokat adunk vállalatunk közgazdasági osztályán, Pécs, Ifjúság útja 11. Telefon: 24-844. A pályázatokat írásban kérjük benyújtani 1984. június 28-ig. A VERSENYTÁRGYALÁS HELYE: PÉCS, IFJÚSÁG ÚTJA 11. A VERSENYTÁRGYALÁS IDEJE: 8 ÓRAKOR. 1984. JÚNIUS 2-ÁN Június 3-tól új menetrend Tájékoztató a Pécsre érkező és induló vonatokról Június 3-ón 0 órakor lép életbe a MÁV és a Volán új menetrendje, amely 1985. június 1-ig lesz érvény­ben. Mint erről már korábban tá­jékoztattuk olvasóinkat, a nemzetközi, a hivatalos és az úgynevezett terü­leti vasúti menetrend — utóbbi a MÁV pécsi Igazgatósága körzetéhez tartozó megyéket érinti — megvásá­rolható a MÁV pécsi és kaposvári menetjegyirodájában, továbbá a vas­útállomásokon. A Volán által kiadott autóbusz-menetrend is kapható már amit Pécsett, Komlón, Szigetváron, Mohácson, Siklóson vehet meg az utazóközönség, továbbá a pécsi Vo­lán-irodában. A továbbiakban kivo­natosan közöljük a Pécsről induló és érkező vonatok menetrendjét, il­letve azokat a változásokat, amit a Volán vezet be június 3-tól. A Pécsről induló vonatok: 3 óra 55 perc — személy — Bátaszék. 5 óra 00 perc — gyors — Győr. 5 óra 05 perc — személy — Mohács—Ősi jek. 5 óra 15 perc — személy — Buda­pest. 5 óra 40 perc ■— gyors — Szom­bathely. 6 óra 00 perc — Mecsek expressz — Budapest. 6 óra 05 perc — személy — Balatonmária: közle­kedik szabadnapokon, augusztus 25- ig. 6 óra 20 perc — személy — Sze­ged, szabad- és munkaszüneti napo­kon: a vonat Bátaszékről gyorsvo­natként közlekedik. 6 óra 25 perc — személy — Mohács. 6 óra 40 — személy — Barcs. 6 óra 40 — sze­mély — Bátaszék. 7 óra 07 perc — személy — Tapolca. 7 óra 20 perc — gyors — Budapest: csak munka­napokon. 7 óra 25 perc — személy — Siófok: augusztus 26-ig naponta, augusztus 27.—november 4-ig, illetve március 2-től szabad- és munkaszü­neti napokon. 7 óra 25 perc — sze­mély — Harkány. 7 óra 35 perc — személy — Nagykanizsa. 8 . óra 35 perc — gyors — Budapest: szabad- és munkaszüneti napokoo. 10 óra 55 perc — személy — Szigetvár. 11 óra 15 perc — személy — Mohács. 11 óra 50 perc — személy — Bátaszék. 12 óra 45 perc — személy — Nagy­kanizsa. 13 óra 28 perc — gyors — Budapest. 13 óra 35 perc — személy — Villány—Barcs. 14 óra 00 perc —4 személy — Barcs. 14 óra 25 perc — személy — Bátaszék. 14 óra 30 perc — Személy — Budapest. 14 óra 50 perc — személy — Sellye. 14 óra 55 perc — személy — Mohács. 15 óra 50 perc — személy — Nagykanizsa. 16 óra 20 perc — gyors — Balaton- szentgyörgy: november 2-ig és már­cius 1-től a hét utolsó munkanapján. 16 óra 42 perc — gyors — Szombat­hely. 16 óra 50 perc — személy — Sárbogárd. 16 óra 55 perc — sze­mély — Szeged: Bátaszéktöl gyors. 17 óra 00 perc — Baranya expressz — Budapest. 17 óra 00 perc — sze­mély — Mohács. 17 óra 30 perc — személy — Barcs. 17 óra 55 perc — személy — Bátaszék. 19 óra 15 perc — gyors — Budapest: szabad- és munkaszüneti napokon. 19 óra 25 perc — személy — Barcs. 19 óra 45 perc — személy — Mohács. 20 óra 55 perc — személy — Osijek. 22 óra 10 perc — személy — Barcs. 22 óra 15 perc — személy — Bátaszék. 22 óra 35 perc — személy — Mohács. 22 óra 45 perc — személy — Dombó­vár. A Pécsre érkező vonatok: 4 óra 20 perc — gyors — Budapest: munka­szüneti napokon és a hét első mun­kanapján. 4 ■'óra 50 perc Mohács. 4 óra 55 perc Dombóvár. 5 óra 28 perc Bátaszék. 5 óra 45 perc Mo­hács. 5 óra 55 perc Barcs. 6 óra 30 perc Barcs: munkanapokon. 6 óra 50 perc Mohács. 6 óra 55 perc Ba­ja. 6 óra 58 perc Barcs. 7 óra 02 perc Sárbogárd. 7 óra 17 perc Pécsh várad: július 27-től munkanapokon. 8 óra 20 perc Nagykanizsa. 8 óra 25 perc Mohács és Barcs. 9 óra 05 perc Bátaszék: szabad- és munkaszü­neti napokon. 9 óra 40 perc — Ba­ranya expressz Budapest: munkana­pokon. 9 óra 45 perc Bátaszék: mun­kanapokon. 10 óra 00 perc — gyors — Szombathely, Kaposváron át. 10 óra 10 perc Osijek. 10 óra 35 perc Barcs. 10 óra 45 perc — Baranya expressz — Budapest:' szabad- és munkaszüneti napokon. 10 óra 50 perc Szeged. 12 óra 35 perc Mohács. 13 óra 00 perc Dombóvár. 13 óra 20 perc Szigetvár; közvetlen sellyei vonatrésszel. 13 óra 24 perc Baja. 14 óra 20 perc Nagykanizsa. 15 óra 35 perc — gyors — Budapest. 16 óra 15 perc Mohács. 16 óra 36 perc Har­kány. 17 óra 25 perc Bátaszék. 17 óra 45 perc Dombóvár: közvetlen barcsi vonatrésszel. 18 óra 05 perc Villány. 18 óra 50 perc — gyors — Budapest. 19 óra 03 perc Mohács. 19 óra 06 perc Nagykanizsa. 19 óra 40 perc Balatonszentgyörgy: novem­ber 4-ig naponta, március 3-tól a hét első munkanapját megelőző napon. 20 óra 15 perc Budapest. 20 óra 20 perc Székesfehérvár: szeptember 30- tói csak Siófokról. 20 óra 45 perc Tapolca: augusztus 26-ig naponta. 20 óra 40 perc Osijek. 20 óra 50 perc Bátaszék. 21 óra 15 perc Barcs. 21 óra 30 perc Balatonszemes: a hét első munkanapját megelő.ő napon. 21 óra 35 perc — Mecsek expressz — Budapest. 21 óra 45 perc — gyors; — Szombathely. 21 óra 50 perc — gyors — Győr. 21 óra 55 perc Sze­ged. A Volán Vállalat Baranya megyé­ben nyolc új járatot indít, illetve 22-nek hosszabbítja meg az útvona­lát, ami 21 településnek biztosítja a jobb közlekedést illetve összekötte­tést. így munkanapokon Ózdfalu, Belvárdgyula, Kispeterd, Felsőszent' márton, Gerde és Drávaszabolcs, munkaszüneti napokon Besence, Ga­lambospuszta, Hegyhátmaróc, Tékes, Pétért, Pécsdevecser, Kiskassa, Kő- vágótöttös, Cserkút, a hét minden napján Basal, Drávapitli, Kesiü, a nyári tanítási szünetben munkana­pokon pedig Patapoklos, Szebény és Feked kap jobb összeköttetést. Jú­nius 3-án 0 órától néhány járat indu­lását módosítják: az eddig Sziget­várról 14 óra 50 perckor induló autó­buszok 10—20 perccel, az Orfüröl 6 óra 50 peickor Pécsre közlekedő já­rat 20 perccel korábban indul. A me­netrendváltozással egyidöben a Szi­getvárról 5 óra 50 perckor Kapos­várra, valamint a Kaposvárról 13 óra 25 illetve 17 óra 25 perckor Sziget­várié közlekedtetett autóbuszjárat a továbbiakban hétfőtől szombatig nem indul. A Szigetvárról 15 óra 30 perc­kor Kaposvárig közlekedő autóbusz munkaszüneti napok kivételével Te- recser,/pusztáig szállítja az utazókat-