Dunántúli Napló, 1984. május (41. évfolyam, 119-148. szám)

1984-05-14 / 131. szám

Területi bajnokság Kazincbarcika-Keszthely 3-2 (2-1) Kazincbarcika,' 600 néző. V.: Szabó I. Kazincbarcika: No- vák — Szamosi, Kerekes, Hel- gert, Fodor — Petrovics, Kole­szárik. Majoros — Fister (Kal­már, a 65. percben), Leskó, Asszony (Kálmán, a 79. perc­ben). Mb. edző: Sáfrány Ist­ván. Keszthely: Németh Gy. — Kovács, Németh /., Kanász, Ni- kitscher (Hon/áth a 71. perc­ben) — Nagy, Major, Rácz, Földházi — Kiss, Halász. Edző: Kiss László. 6. perc: Helgert röviden adott haza, a kifutó Novák ka­pus elcsúszott a vízben, a „le­ragadt" labdára Rácz csapott rá és 20 méterről a jobb sa­rokba helyezte (0-1). 26. perc: Mintegy 30 méter­re a keszthelyi kaputól szabad­rúgáshoz jutott a Kazincbarci­ka. Petrovics nagy erővel a bal felső sarokba bombázta a labdát (1-1). 37. perc: Asszony a bal ol­Siólok, 1500 néző V.: Szemes. Siófok: Horváth II. — Brettnfer, Onhausz,' Olajos, Virág — Szajcz, Bódi. Belényesi (Pety- kó a szünetben) — Szabó, Horváth /., Fieber. Edző: Sző­ke Miklós. Ganz MÁVAG: Er­délyi — Rábaközi, Zimonyi, Aranyosi, Várhidi — Keresztesi, Schaffer Kovács (Zeidl, a 82. percben) Kisteleki. Nahoczky, Kiss (Földes a 87. percben). Edző: Megyeri Gvőző. 90, perc: Bódi- szögletét a kapus Horváth I. fejére ütötte, Baja, 4600 néző. V.: Hamar. Baja: Farkas — Fumo, Szabó, Pintér, Andreidesz — Evanics (Pongó, a 84. percben), Morvái, Prikidánovics — Janicsák, Pek- ker, Pécsi fHarkányi, a 71. perc­ben). Edző: Ivanics Tibor. Szek- szárd: Hujber — Szabó, Haán, Weitner (Kneisz, a 65. percben), Somodi — Varga, Kreisz (Lauer, a 69. percben), Dienes — Me­gyeri, Adorján, Magyar. Edző: Formaggini Károly. 6. perc: a 16-oson belül Adorján már csak kézzel tudott menteni. 11-esi A büntetőt Pri­kidánovics gyengén a kapu kö­zepébe lőtte, Hujber lábbal vé­dett. 12. perc: Prikidánovics és Szabó ütközése után a vendé­gek javára 11-est ítélt a játék­vezető, melyet Dienes biztosan értékesített (0-1). 41. perc: A kapu előtti tűzi­játék után 8 méterről Prikidá­dalról lőtte középre a labdát és Leskó mintegy 10 méterről a bal alsó sarokba továbbította (2-1). 81. perc: „Kis szöglet" után Koleszárik vezette be a 16-oson belülre a labdát, ballal lőtt és a labda Földházit is érintve vá­gódott a bal alsó sarokba (3-1). 82. perc: Elbámészkodtak a hazai védők, Rácz ügyesen hoz­ta helyzetbe Kisst, aki mintegy 8 méterről helyezte a hálóba a labdát (3-2). Nagyiramú, küzdelmes és vál­tozatos mérkőzést vívtak a csa­patok. A gól nem törte le a kiesés ellen küzdő hazai csa­patot, amely régen látott lelke­sedéssel és győzniakarással ve­tette magát a küzdelembe. Jók:- Leskó (a mezőny legjobbja), Kerekes, Petrovics, Koleszárik, ill. Németh Gy., Nikitscher, Nagy, Rácz. Kővári József onnan a labda Szajczhoz ke­rült, aki közelről a léc alá fe­jelt. (1-0). Óriási mezőfölényben játszó és a játékot végig irányító Bányász a helyzetek sokaságát hagyta ki és ezzel nehézzé tet­te győzelmét. A Ganz MÁVAG csapata csak a védekezéssel törődött és gyenge teljesítményt nyújtott. Jók: Onhausz, Olajos, Virág. ill. Erdélyi, Zimonyi, Schaffer. novics az elfekvő kapus mellett bepofozta a labdát a hálóba (1-1). 50. perc: Janicsákot 17 mé­terre a kaputól szabálytalanul buktatták. A megítélt szabad­rúgást Pekker élesen a bal alsó sarokba lőtte a sorfal mellett (2-1). A kezdetben kihagyott 11-es és a sikeres 11-es (kapott gól) megzavarta a Sugovica-parti csapatot. Ezután heves küzde­lem alakult ki a mezőnyben: a vendégek fegyelmezetten és szorosan védekeztek - a ba- jaiak elkeseredetten támadtak. A folyamatos mezőnyfölény gó­lokká érett, így a hazaiak tá­madó szellemű játéka meghoz­ta a szekszárdiak elleni eddigi első győzelmet. Jók: Tumo, Sza­bó, Morvái, Evanics, ill. Hujber, Somodi, Magyar. Kovács Zoltán AZ NB II. további eredményei BÉKÉSCSABA—DEBRECENI MVSC 3-1 (2-0) Békéscsaba, 14 000 néző. V.: Nagy B. Góllövők: Pásztor, Steigerwald, Melis, ill. Deák­vári. A hazaiak az elért három gól mellett két büntetőt elhi­báztak, két kapufát lőttek. Az is igaz, hogy a debreceniek is két alkalommal a kapufát talál­ták el. A mérkőzés összképe alapján a remek formában lé­vő Békéscsaba megérdemelten nyert. H. SZABÓ LAJOS SE—HÓD- GÉP 3-1 (2-0). Mezőtúr, 1500 néző. V.: Huták Antal. Góllö­vők: Juhász, Mihalovics, Kruk, ill. Tasi. KECSKEMÉT—SOPRON 1-1 (1-1). Kecskemét, 2000 néző. V.: Puhl. Góllövők: Papp, ill. Vámos. DEBRECENI KINIZSI—ÓZD 1- 0 (0-0). Debrecen, 1000 néző. V.: Aczél. Góllövő: Farkas. SALGÓTARJÁN—22. SZ. VO­LÁN 1-1 (0-0). Rákoscsaba, 1000 néző. V.: Kokavecz. Góllö­vők: Juhász, ill. Bartosik. EGER—BAKONY VEGYÉSZ 2- 2 (1-0). Veszprém, 2500 né­ző. V.: Bay. Góllövők: Kiss Gy., Lengyel, ill. Belső, Baranyi. AZ NB II. ALLASA 1..Eger 30 19 6 5 57-30 44 2. Békéscsaba 30 17 7 6 71-34 41 3. DMVSC 30 15 9 6 53-34 39 4. Hódgép-Metr. 30 14 7 9 39-28 35 5. Siófok* 30 13 12 5 49-34 34 6. Szolnok 30 12 8 10 53-39 32 7. Nagykanizsa 30 10 12 8 51-48 32 8. Bakony Vegy. 30 12 7 11 48-50 31 9. 22. sz. Volán 30 10 10 10 37-42 30 10. Keszthely 30 10 9 11 42-35 29 11. Baja 30 10 8 12 50-50 28 12. Debr. Kinizsi 30 10 8 12 41-42 28 13. Ózd 30 9 9 12 39-53 27 14. Kecskemét 30 9 9 12 41-57 27 15. Salgótarján 30 8 10 12 35-37 26 16. Sopron 30 9 8 13 27-44 26 17. Szekszárd 30 8 9 13 33-45 25 18. Kazincbarcika 30 10 4 16 43-60 24 19. Szabó L. SE 30 7 8 15 33-46 22 20. Ganz-MÁVAG 30 4 8 18 30-67 16 ' A Siófoktól 4 büntetőpont levonva. NB-s ifjúsági bajnokság PMSC—Bajai SK 3-2 (2-2). Baja, 100 néző. V.: Kiliti. PMSC: Bogyay — Tomka, Drágán, Márton, Vidák — Túri, Lőrincz. (Puskás), Csoboth, Vető — Ud- vardi, Pillinger (Bojás). Edző: Garami József. G.: Vidák, Vető, Drágán, ill. Földes, Ézsi (11-es- ből). Jók: Tomka, Drágán, Vi­dák, Túri. Serdülők: PMSC—Baja 2-2 (1-1). Gedövári „dupla” győzelme Nagykanizsa-Szolnok 3-0 (1-0) Siófok—Ganz-MÁVAG 1-0 (0-0) Molnár József Bajai SK-Szekszárdi Dózsa 2-1 (1-1) Megyebajnokság P. Postás—Ceresdlak 1-1 (1-0). Geresdlak, 100 néző. V.: Kovács. A hazai csapatnak több helyzete volt, de azok ki­maradtak. Góllövők: Muth (ön­gól), ill. Schwarczkopf. Villány—Dunaszekcső 1-0 (C-0). Dunaszekcső, 200 néző. V.: Balajti. A vendégek jobban játszottak. Góllövő: Friedrich. Harkány—Vajszló 3-1 (2-0). Vajszló, 100 néző. V.: Horváth. Az elképzelés nélkül játszó Vajszlónak egy pillanatig sem volt esélye. Góllövők: Petro­vics (2), Bódi L. (11-esből), ill. Koller. Újpetre—Vasasi 3ányász 2-0 (0-0). Újpetre, 300 néző. V.: Zákányi. Szünet utáni jobb já­tékával biztosan nyert a hazai csapat. — Góllövők: Kurucsai, Kolmann. Drávafok—P, Zsolnay 2-1 (1-0). Drávafok, 100 néző. V.: Thassy. A hazaiak győzelme nagyobb különbségű is lehetett volna, de számos helyzetet ki­hagytak. Góllövők: Kövesi, Ka- nósz, ill. Varga. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA: 1. Steinmetz SE 29 19 8 2 58-20 46 2. Újpetre 29 18 9 2 42-16 45 3. U. PEAC 28 20 3 5 58-24 43 4. Somberek 29 14 9 6 46-30 37 5. Drávafok 29 16 4 9 43-30 36 6. Villány 29 15 5 9 40-33 35 7. Beremend 28 13 6 9 43-30 32 8. P. Postás 29 14 4 11 43-40 32 9. Vasasi B. 29 12 7 10 46-40 31 10. P. Kesztyűgy. 29 8 10 11 52-48 26 11. Harkány 29 9 8 12 33-38 26 12. P. Kinizsi 29 9 8 12 33-41 26 13. Dunaszekcső 29 9 7 13 45-49 25 14. P. Zsolnay 29 7 9 13 39-34 23 15. Geresdlak 29 6 8 15 25-42 20 16. Szentegát 29 6 7 16 33-53 19 17. Szentlőrinc 29 4 6 19 29-68 14 18. Vajszló 29 1 2 26 13-85 4 Nagykanizsa, 1500 néző. V.: Karát. Olajbányász: Müllner — Fodor, Martinkovics, Kormos, Hozbor — Balogh (Kelemen, az 56. percben), Horváth, László L., — Lukács (Bélák, a 74. perc­ben), Simon, Fuisz. Edző: Szöcs János. Szolnok: Boros — Por- banda, Baran, Retka, Molnár — Rostás (Csató, az 59. perc­ben), Ág (Zavaczki, az 58. perc­ben), Katona — Kántor, Sugár, László. Edző: Lódi László. 28. perc: A szolnoki kaputól mintegy 20 méterre, szabadrú­gáshoz jutott a hazai csapat. László L. leguritott labdáját Fuisz nagy erővel vágta a bal felső sarokba (1-0). 54. perc: Fuisz remek indítást kapott, aki elnyargalt a bal ol­dalon, belőtt labdáját Simon kapta, aki biztosan helyezett a kapuba (2-0). 67. perc: Kelemen szép cse­lekkel játszotta magát tisztára a bal oldalon, pontosan lőtte be a labdát, és a felugró Lász­ló L. a bal sarokba fejelt (3-0). Mindvégig változatos játék, jó iram, és nagy küzdelem jel­lemezte az esős időben, csúszós talajon sorra került találkozót. Az Olajbányász igen jó csa­patmunkát nyújtva, veszélyes támadójátékkal felőrölte a ven­dégek védelmét, és minden te­kintetben felülmúlták az elő­kelő helyen tanyázó szolnokia­kat. Jók: Martinkovics, Hozbor, László L., Horváth, Fuisz, ill. Boros, Baran, Molnár, Katona. Balogh Antal A Bp. Honvéd—PMSC mérkőzés eredményét 8 pályá­zónk találta el és a sorsolásnál a szerencse Lucza Imre, Szentlőrinc, Arany J. u. 14. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A szelvények beérkezési határideje péntek, déli 12 óra. Pá­lyázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Címünk: Pécs, Hunyadi út 11. 7601. Főmérkőzés: PMSC—Videoton: ................................................ P ótmérkőzés: PVSK—Szigetvár: ................................................. A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... Vasárnap az olaszországi Abano Termében lebonyolítot­ták a kardvívó Világ Kupa zá­ró viadalát a Luxardo Kupáért. Gedövári Imre nemcsak ezt a versenyt, de a VK-t is meg­nyerte. — A Luxardo Kupa végeredménye: 1. Gedövári Im­re, ... 6. Varga József, ... 8. Abai Péter. Kosárlabda MÁV NTE—Sabaria 59-33 (22-18). Szombathely, NB II. női mérkőzés. A kanizsai lányok a hátralevő fordulók eredmé­nyeitől függetlenül már meg­nyerték a bajnokságot és ősztől az NB l-ben rajtolnak. Mindezek díszei ■ehetnek egy lakásnak.., Import padlószőnyegek, import függönyök, import takarók Egyik szebb, mint a másik ... ezt ajánlja a Mecsek truház lakástextil-osztálya (II. emeleten). . Nehéz helyzetben tisztáz a bonyhádi védelem, a Siklós—Bony- hád találkozón. _ Szabó Géza felvétele A Mázaszászvár újabb győzelme Mázaszászvár—Sellye 2-0 (0-0). Mázaszászvár, 800 néző. V.: Sör. Mázaszászvár: Bálint — Maglódi, Kólya, Katona, Czár — Agócsi, Guth, Beke, Róth I. — Dunai, Róth II. Edző: Róth Antal. Sellye: Heilmann — Golubics, Vas, Kréning, Orsós — Tóth, Schmidt, Mózer, Baumgartner — Otártics, Zrí­nyi (Kerekes). Edző: dr. Dunai János. Második félidei jobb já­tékával biztosan nyert a hazai csapat. Góllövők: Róth II., Be­ke. Mohácsi TE—Nagymányok 2-0 (0-0). Mohács, 1200 néző. V.: Polecsák. MTE: Kun — Tóth, Rumszauer, Pirkhoffer, Reit — Markovics, Hámori, Lőrincz — Freppán, Vinczellér, Martina (Nyárs). Edző: Mathesz Imre. Nagymányok: Oláh — Ecker, Bajkai, Dávid, Mázi — Nagy, Vincze (Krász), Feik (Bakó), Dénes — Lőrincz, Kovács. Ed­ző: Kozma József. Közepes ira­mú, de sok hibával tarkított mérkőzést láthatott a közönség. Igaz, a hazaiak számtalan gól­helyzetet hoztak össze, de csak a 49. percben került először a labda a vendégek hálójába. G.: Vinczellér (2). Nagyatád—Boly 2-0 (1-0). Nagyatád, 800 néző. V.: Pauer. Nagyatád: Szabó — Dekanics", Nagy II., Vidák, Savanyó — Kiss, Borsfái, Mohácsi, Szigeti — Nagy I., Dékány (Pintér). Edző: Váradi Lajos. Boly: Hirth — Papsity, Hancz, Frelics, Fitt — Nagy, Fröling, Marián, Schultz (Király) — Bekker, Brezniczky. Edző: Bán László. A csúszós talajon a hazaiak vé­gig fölényben játszottak, még számos gólhelyzetet és egy li­est is kihagytak. Góllövők: Nagy I. (2). Komlói Bányász—PBTC 2-0 (0-0). Komló, 400 néző. V.: Var­ga E. Komló: Tihanyvári — Bar­ka, Mács, Incze, Barta — Cser- venka, Katona, Tigyi (Hammer) — Vigh, Hüber, Heavi. Edző: Mihalecz Boldizsár. PBTC: Pé­ter — Bálint, König, Tóth (Georgi), Lutz — Aradi, Bodor, Szabó — Vajda (Varga), Ba­goly, Ábrahám. Edző: Görgényi János. A rengeteg helyzetet el­hibázó Bányász nehezen nyert a végig jól harcoló kiesőielölt- tel szemben. G.: Hüber, Barta. Siklós—Bonyhád 1-1 (0-0). Siklós, 900 néző. V.: Laskai. Siklós: Hausznek — Affentáler, Ferenczi, Kanyar, Luczek — Joó, Kovács, Petrétei, Kolompár (Molnár J.) — Varga, Molnár Cs. Edző: Csordás István. Bony­hád: Mucska — Hübner, Ba­lázs, Kovács, Bálint — dr. Se­bestyén, Zircher (Pfeifen), Hor­váth, Beke — György, Bulla (Papp). Edző: Kovács István. Két jól felkészített csapat nagy iramú, színvonalas mérkőzést ví­vott. Az eredmény megfelelt a játék képének, a hazai nézők a tavaszi forduló legjobb mérkő­zését láthatták. Góllövők: Ko­vács (11-esből), ill. Horváth. K. Rákóczi—Kisdorog 1-0 (1-0). Kisdorog, 900 néző. V.: Kulcsár. K. Rákóczi: Hajdú — Pető, Zentai, Kurdi, Zatykó — Kakas (Gyurkó), Gilitsch, Ur- bán — Czabula, Bántó, Hosszú. Edző: Bözsöny János. Kisdorog: Kiss I. — Berning, Éppel, Nagy, Papp — Stiel, Márton, Klein — Ódor (Kerekes), Hosnyánszki (Csámpár), Szabó. Edző: Lo- sonczi István. Az esőtől felázott pályán óriási iramot diktált mindkét együttes, a döntetlen jobban megfelelt volna a talál­kozó összképének. G.: Urbán. Szigetvár—Boglárlelle 3-2 (1-1). Szigetvár, 700 néző. V.: Osztermajer. Szigetvár: Győri — Révész, Tapaszti, Iványi, Tóth — Bódog, Szöllősi, Francz (Uhrik), Vörös (Herbst), Bodó, Szilágyi. Edző: Csaba Gábor. Boglárlelle: Both — Kolovics, Gulyás, Andermann, Kenész — Hollósi, Juhász, Pintér — Kiss (Karajos), Pusztai, Takács B. Edző: Bolla László. Végig jó iramú, küzdelmes mérkőzés, a Szigetvár helyzetei alapján több góllal nyerhetett volna. A ven­dégcsapat a szerencsével sem állt hadilábon. G.: Bodó (2), Uhrik, ill. Pusztai, Pintér. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA: 1. K. Rákóczi 2. Mohács 3. Siklós 4. Bonyhád 5. Nagyatád 6. Komló 7. Mázaszászvár 26 8. Kisdorog 9. Sellye 10. Boly 111 Táncsics SE 12. Szigetvár 13. PVSK 14. Boglárlelle 15. PBTC 16. Nagymányok 19 1 12 13 13 7 12 7 10 10 11 8 11 7 10 8 9 8 6 11 9 5 8 7 6 11 7 5 6 4 1 4 6 50-21 39 1 46-19 37 6 36-16 33 7 38-31 31 6 36-25 30 7 35-25 30 8 37-24 29 8 40-26 28 9 24-28 26 9 29-33 23 12 30-38 23 11 25-33 23 9 28-37 23 14 40-51 19 16 22-48 16 21 7-o8 6 hétfői Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkl Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-725 Szerkesztőség telex: 12-421 ________Kiadó telex: 12-320________ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 3. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hirlapkézbesitő oostahívataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft neayed évre 28,50 Ft fél évre 57.— Ft egy évre 114,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007