Dunántúli Napló, 1984. április (41. évfolyam, 91-118. szám)

1984-04-24 / 112. szám

Labdarugó l\IB II. Szekszárd-Békéscsaba 4-3 (3-0) Szekszárd, 3000 néző. V.: Ádám. Szekszárd: Hujber — Szabó, Háhn, Weitner, Somodi — Varga F., Dienes (Lauer, a 78. percben), Adorján — Me­gyeri, Varga L. (Knies a 75. percben), Magyar. Edző: For- maggini Károly. Békéscsaba: Újhelyi — Királyvári, Kerekes, Rácz (Gyurmáczy, o 26. perc­ben), Fabulya — Pásztor, Plás- tyik, Sulija — Kanyári (Steiger­wald, a 78. pereljen), Melis, Szekeres. Edző: Pataki Tamás. 12. perc: Magyar cselsoro­zat után betört a 16-oson be­lülre, Kerekes buktatni sem tudta és a csatár 14 méterről a bal sarokba lőtte a labdát (.1-0). 18. perc: Varga L. átemelte a labdát Ráczon, Megyeri rá­csapott és az ötösről a bal al­só sarokba pofozta (2-0). 33. perc: Adorján indította Magyart, aki elhúzott védője mellett, pontosan ívelt közép­re és Varga L. előrevetődve, hat lépésről a hálóba fejelt (3-0). 46. perc: Varga F. csatázott a csabai védőkkel, a 16-os ol­dalvonalától középre emelt, s Adorján az ötös sarkáról a há­lóba fejelte a labdát (4-0). 57. perc: Pásztor legurított szögletét Melis futtából úgy lőtte a jobb sarokba, hogy a labda az egyik védő testét is érte (4-1). 72. perc: Varga F. és Hahn összezárt Szekeres előtt, aki feldobta magát, a bíró 11-est ítélt. A közönség óriási fütty­koncertje közepette Sulija érté­kesítette a büntetőt (4-2). 87. perc: Gyurmánczy lesgya­nús helyzetben kapott egy át­adást, a bírói síp néma ma­radt, a csereként beállt csatár a 11-esről a léc alá vágta a labdát (4-3). Kitűnő iramú, eseményekben, akciókban és gólokban is gaz­dag mérkőzést láthatott a kö­zönség. Az első játékrészben a kieséstől menekülő Szekszárd remek támadójátékkal lepte meg az NB I. felé menetelő vi­harsarki együttest. A hazaiak teljesen megérdemelten, re­mekbe szabott gólokkal vezet­tek 3-0-ra. A szünet utáni újabb gyors hazai gólt köve­tően már-már úgy tűnt, hogy padlóra kerültek a vendégek. Nem igy történt, „feltápászkod- tak” és az ajándékba kapott 11-es után kitámadtak, szoros­sá tették a mérkőzést. Teljesen megérdemelt hazai siker szüle­tett. Jók: Magyar, Adorján, Hujber, Megyeri, Háhn, ill. Pásztor, Plástyik, Gyurmánczy. Fekete László Kecskemét-Keszthely l-l (1-0) Keszthely, 3600 néző. V.: Kiss G. Kecskemét: Erdei — Hoff­meister, Hegyi, Mohovics, Gu- gyerás — Somogyi, Grósz, Nagy J. — Mózner (Patkós, a 79. percben), Papp, Gádor. Ed­ző: Kurucz István. Keszthely: Németh Gy. — Halápi, Nikit- scher, Kanász, Földházi — Ma­jor, Nagy T. (Torsa, a 64. perc­ben), Horváth Z. ;— Kiss, Rácz, Halász (Németh /., a 90. perc­ben). Edző: Kiss László. 23. perc: Gádor egy szabad­rúgást 22 méterről ballal a bal felső sarokba csavart (1-0). 69. perc: Torsa labdája Kiss elé pattant, aki 10 méterről fél- magasan a bal sarokba helye­zett (1-1). 71. perc: Hegyi ellen szabály­talankodtak a védők. Hegyi a földre esett és ott belerúgott Kissbe, ezért piros lapot kapott. A közepes színvonalú mérkő­zésen a Keszthely csapatából a hatalmas mezönyfölény elle­nére is hiányzott a kellő átütő­erő, s igy a lelkes vendégek megérdemelten szereztek pon­tot. Jók: Erdei, Gugyerás, Gö­dör, ill. Halápi, Földházi. Mecsek Expressz Kupa A Dunai (Steinmetz SE) és Pirbus (Komlói Bányász) mérkőzésén pontozással a komlói versenyző (balról) győzött pehelysúlyban Fotó: Maletics László A vasárnapi döntőkkel befe­jeződött az ökölvívó Mecsek Expressz Kupa a PVSK-sport- .csarnokban. Ezen 22 egyesü­let 112 ökölvívója indult. A PVSK üdvöskéje, Hart mindhá­rom napon kitűnően öklözött, és nem véletlen, hogy a döntő­ben kiütéssel győzött. A leg­színvonalasabb mérkőzést a harmatsúlyú Pirbus (Komló) és Dunai (Steinmetz SE) küzdelme hozta, amely a komlói fiú győ­zelmével végződött. Eredmények. Győztesek. Ifjú­ságiak, 48 kg-tól fölfelé: Bog­dán (Kaposvári Dózsa), Keszeg (PVSK), Orsós (Komló), Laka­tos (Balassagyarmat), Gabányi (Vasas), Orsós (Komló), Nagy (Kaposvár), Petrányi (Vasas), Hart (PVSK), Füri (Komló), Werb (PVSK). Felnőttek. 51 kg-tól fölfelé: Pocsai (Békési), Karmacsi (Paks), Pirbus (Komló), Tégli (Építők), Márton (Tatabánya), Trenka (Tatabánya), Kertész (Vasas), Sári (Steinmetz SE), Mészáros (Tatabánya), Andics (Építők), Becsei (Szegedi D.). A pontverseny végeredmé­nye: 1. Vasas 52, 2. Komló 43, 3. Steinmetz SE 43. K. M. Szolnok, 3500 néző. V.: Ro- xin. Baja: Farkas — Túrná, Sza­bó, Morvái,- Rótt (Andreidesz, a 33. percben) — Pintér, Eva- nics, Janicsák — Kardos (Pon- sgó, a 75. percben), Pekker, Szőcs. Edző. Ivanics Tibor. Szol­nok: Boros — Porhanda, Cson­tos, Repka (Zavaczky, a szünet­ben), Baran — Rostás, Sugár, Molnár L. — Kántor, Csapó (Tóth, a 65. percben), László. Edző: Lódi László. 7. perc: László kicselezte a bajai védőket, beadásával Mol­nár L. kilépett, elhúzta Farkas mellett a labdát és kisodródva a hálóba helyezte (0-1). 15. perc: A bajaiak szabad­rúgást íveltek a szolnoki kapu előterébe, Morvái visszafejelte a labdát Janicsák elé, aki a bal alsó sarokba bombázott - (1-1). 26. perc: Pekker kiugrott a tétovázó védők között, a bal fel­ső sarokba lőtt (2-1). 93. perc: Egy bajai ellentá­madás végén Pekker beállította a végeredményt (3-1). A bajaiak alaposan felké­szültek a mérkőzésre, Ivanics edző taktikailag és pszichikai- lag is mesterien ráhangolta csapatát az összecsapásra. A vendégek mozgékonyságban, összjátékban és gyorsaságban magasan felülmúlták a szolno­kiakat. Robbanékony, jól cse­lező csatáraikkal olykor meg­oldhatatlan feladat elé állítot­ták az ezúttal lassú és merev MÁV-védőket. Kifogástalanul védekeztek és helyzeteik jobb kihasználásával nagyobb kü­lönbséggel is győzhettek volna. Nem riadtak vissza az időhú­zástól, ezért a játékvezető négy percet hosszabbított. Jók: Far­kas, Morvái, Pekker, Szőcs, ill. Csontos. Az NB II. további eredményei Ozd-22. sz. Volán 0-0. Ózd, 3500 néző. V.: Csáki. Az alacsony színvonalú ta­lálkozón a jól védekező főváro­siak megérdemelten szereztek egy pontot. Debreceni MVSC-Bakony Vegyész 2-0 (0-0). Debrecen, 8000 néző. V.: Kurmai. Góllö­vő: Benyó (2). A többet támadó és sokkal tervszerűbben játszó DMVSC rászolgált a győzelemre. Éger-Debreceni Kinizsi 3-2 (3-0). Eger, 7000 néző. V.: Nagy B. Góllövők: Varga, Ta- bér, Ludánszky (öngól), illetve László, Magyar A. Az első félidőben ragyogóan játszott az Eger, és fölényes vezetésre tett szert, szünet után azonban nagyon feljött a Deb­receni Kinizsi és közel állt az egyenlítéshez. A debreceni csa­pat két 11-est elhibázott. Ganz-MÁVAG-Kazincbarcika 2-0 (0-0). Kőbányai út, 1000 néző. V.: dr. Rákóczi. Góllövők: Kisteleki, Kovács A. Egyenlő erők találkozóján a többet támadó Ganz-MÁVAG megérdemelten győzött. AZ NB II. ALLASA 1. Eger 27 18 5 4 52-26 41 2. Békéscsaba 27 15 6 6 64-33 36 3. Debr. MVSC 27 14 8 5 47-29 36 4. Hódgép M. 27 13 7 7 35-23 33 5. Siófok 27 11 12 4 46-31 30' 6. Szolnok 27 11 7 9 50-35 29 7. Bakony V. 27 11 6 10 43-45 28 8. Keszthely 27 9 9 9 37-29 27 9. N.kanizsa 27 8 11 8 45-46 27 10. 22. sz. Volán 27 9 9 9 34-39 27 11. Baja 27 9 8 10 46-44 26 12. ózd 27 8 9 10 37-43 25 13. Salgótarján 27 8 8 11 33-31 24 14. Debr. K. 27 8 8 11 36-39 24 15. Sopron 27 9 6 12 26-40 24 16. Kecskemét 27 9 6 12 38-54 24 17. Szekszárd 27 7 8 12 29-42 22 18. Szabó L. SE 27 6 7 14 28-41 19 19. K.barcika 27 8 3 16 34-57 19 20. Ganz M. 27 4 7 16 27-60 15 * A Siófok összeredményéből 4 bün­tetőpont levonva. A Tatabánya—PMSC mérkőzés eredményét egyetlen pályá­zónk sem találta el, így a nyertest a Mohács—Szigetvár ta­lálkozó eredményét helyesen megtippelők közül választottuk ki. A szerencse Medvetzky Alida, Pécs, Budai Nagy Antal u. 1. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásár­lási utalványt postán küldjük el. A szelvények beérkezési ha­tárideje péntek déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvényekkel lehet. Címünk: Pécs, Hunyadi út 11., 7601. Főmérközés: PMSC—Csepel: ............... Pó tmérkőzés: Nagykanizsa—Keszthely: A pályázó neve: ........................................ A pályázó lakcíme: ................................ T UNGSRAM RT ALKATRÉSZGYÍRA FELVÉTELRE KERES A. marós, M. esztergályos szakmunkásokat szerszámkészítő üzemrészbe, jtk. 16—30 éves női dolgozókat elektroncső szerelésre, egyműszakos foglalkoztatásra. * JELENTKEZÉS: PÉCS, GYORGY-AKNA Elérhető: 31 Y és 31-es autóbusz-végállomásról. Kisdorog—Boglárlelle 3-3 (2-1). Boglárlelle, 1000 néző. V.: Sör. Kisdorog: Kiss I. — Berning, Éppel, Nagy, Pap — Márton (Hosnyánszki), Klein, Spiel, Kiss li. — Kerekes, Sza. bő (Ódor). Edző: Losonczi Ist­ván. Boglárlelle: Both — Ko- lovics, Bolla, Pirger, Pintér — Andermann, Takács, Hollósi — Koroknai (Csirkovics), Karajos (Juhász), Pusztai. Edző: Bolla László. A jobb vendégek ellen a második félidőben feljavult Balaton-partiaknak sikerült az egyik pontot otthon tartani. Koroknai a 38. percben 11-est hibázott. A 89. percben Pir- gert törlesztésért kiállította a játékvezető. G.: Klein, Kiss II.. Kerekes, ill. Pusztai (2, egyet 11-esből), Koroknai. tos, jó iramú mérkőzésen a kontratámadásokat jól alkal­mazó Nagyatád rászolgált a meglepetésszerű két pontra. G.-: Nagy I. (2), Mohácsi. Mohácsi TE—Szigetvár 2-0 (1-0). Mohács, 1500 néző. V.: Laskai. MTE: Kur> — Tóth, Rumszauer, Pirkhoffer, Reit — Hámori (Martina), Dárdai, Markovics (Réti) — Vinczellér, Freppán, Lőrincz. Edző: Mathesz Imre. Szigetvár: Győri — Vörös, Iványi, Tóth, Révész — Prancz, Marosi, Bódog, Szilágyi — Bo. dó, Dudás (Uhrik). Edző: Csa­ba Gábor. Mindkét együttes játékosai nagy akarással küz­döttek. A szigetváriak támadó­játéka nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára. G.: Freppán (2). Sellye—Komló 1-1 (1-0). Sellye, 1200 néző, V.: Laczko- vics. SeHye: Heilmann — Go- lubics, Schmidt, Krén, Orsós — Szalóki, Vass, Mózer — Mes­ter, Otártics, Zrínyi (Molnár). Edző: dr. Dunai János. Komló: Tihanyvári — Klomfár, Incze, Tigyi, Barta — Cservenka, Ka. tona, Tornán — Vigh, Hüber, Hegyi. Edző: Mihalecz Boldi­zsár. A két baranyai csapat találkozója igazi rangadó volt, végig nagy iramú, élvezetes játékot láthatott a nagy szá­mú közönség. A Komló 11-est hibázott. G.: Otártics, illetve Cservenka. Nagyatád—Bonyhád 3-0. (2-0). Bonyhád, 1200 néző. V.: Mise. ta. Nagyatád: Zsobrák — Uta- si, Nagy L„ Vidák, Savanyú — Kádár, Borsfái, Mohácsi — Szigeti, Nagy I. — Dekanics (Kiss). Edző: Váradi Lajos. — Bonyhád: Mucska — Balázs, Horváth, Kovács, Beke — Stercz, dr. Sebestyén, Palkó — Pfeiffer (Papp), György, Bulla. Edző: Kovács István. Változa­Nagymányok—Siklós 1-1 (1-1). Nagymányok, 400 néző. V.: dr. Csapó. Nagymányok: Oláh — Kovács, Egri, Vincze (Verese), Mázi — Bakó, Bajkai, Bárdos — Lőrincz (Zombori), Nagy, Dénes. Edző: Kozma József. Siklós: Hausznek — Molnár J., Affentaller, Luczek, Varga — Petrétei (Farkas), Bíró (Joó), Kovács — Kanyar, Molnár, Ko. lompár. Edző: Csordás István. Kitűnő játékvezetés mellett, ha szerencsével is, de megérde­melten tartották otthon az egyik pontot a sereghajtó ha­zaiak. G.: Bárdos, ill. Petrétei. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 3. Bonyhád 4. Siklós 5. Nagyatád 6. Kisdorog 7. Komló 8. M.szászvár ». PVSK 10. Sellye 11. Boly 12. Táncsics 13. Boglárlelle 14. Szigetvár 15. PBTC 23 23 23 23 23 23 23 23 23 SE 23 23 23 23 14. Nagymányok 23 17 1 11 11 12 5 11 4 » 10 9 7 9 7 8 7 4 11 8 7 4 10 7 5 4 5 5 7 4 3 1 4 5 45-17 35 1 42-17 33 4 34-24 29 4 31-14 28 4 33-22 28 7 35-24 25 7 30-24 25 8 29-22 23 4 28-28 23 8 22-25 23 7 28-28 22 11 23-24 19 12 35-44 17 11 18-30 17 14 20-42 15 18 7-43 4-• 'isi1 * Tovább tart a Safari Rallye. Az úttalan afrikai sivatagokon ke­resztül vezető verseny egyik résztvevője, Bjorn Waldegaard lát­ható Toyota gépkocsijával. Megvebajnokság Beremend—Geresdlak 3-0 (3-0). Beremend, 300 néző. V.: Thassy. Első félidei ötletes já­tékával nyert a Beremend. G.: Virágosi, Németh, Kirchner. Villány—Drávátok 1-0 (1-0). Villány, 200 néző. V.: Kulcsár. Jó iramú mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem született. G.: Fekete (11-esből). A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Steinmetz SE 26 18 6 2 53-18 42 2. U. PEAC 26 18 3 5 53-23 39 3. Üjpetre 26 15 9 2 37-16 39 4. Drávafok 26 14 4 8 37-24 32 5. Somberek 26 12 8 6 38-28 32 6. Beremend 26 13 5 8 39-24 31 7. Villány 26 14 3 9 37-31 31 8. Vasasi B. 26 12 5 9 43-35 29 9. Postás 26 13 3 10 39-37 29 10. P. Kesztyűgy. 26 7 9 10 45-42 23 11. Dunaszekcső 26 8 7 11 42-42 23 12. Harkány 26 8 7 11 29-35 23 13. P. Kinizsi 26 7 8 11 29-38 22 14. P. Zsolnay 26 6 8 12 36-31 20 15. Szentegát 26 6 7 13 31-44 19 16. Geresdlak 26 6 6 14 23-39 18 17. Sz.lőrinc 26 3 6 17 25-63 12 18. Vajszló 26 1 2 23 10-76 4 Kosárlabda MÁV NTE-Komlói Bányász 114-43 (60-14). NB II. nők, Nagykanizsa. Heidelbergben a női ifjúsá­gi kosárlabda JEB selejtező tor­nán a magyar válogatott 15 pont különbséggel, 94-79 (48- 39) arányban győzött az NSZK ellen és így az első helyen végzett. O RÓMA: Az olimpiai vízi­labda selejtező torna végezté­vel kialakult a Los Angeles-i olimpián részt vevő csapatok 12-es mezőnye: Szovjetunió, Magyarország, NSZK, Hollan­dia, Kuba, Egyesült Államok, Jugoszlávia, Olaszország, Spa­nyolország, Ausztrália, Görög­ország, Kína. A magyarok el­lenfelei Los Angelesben az A csoportban: Kína, Spanyolor­szág, Kuba. hötföi Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 3. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hirlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft negyed évre 28,50 Ft fél évre 57,— Ft egy évre 114,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007 Baja-Szolnok 3-1 (2-1)