Dunántúli Napló, 1984. április (41. évfolyam, 91-118. szám)

1984-04-08 / 97. szám

o nie i. Továbbra is veretlen a PMSC Volán SC-PMSC 2-2 (1-0) (Munkatársunk telefonjelentése) Czabán Samu tér, 1500 néző. V.: Urbán. Volán: Varga — Szabó S., Hatvanger, Hámori, — Kékesi, Szeibert, Seres, Forintos, Zom- bori (Szabó A. 68. percben), — Nyúl (Vincze 64. percben), Kajdi. Edző: Kiss Imre. PMSC: Bodnár — Schulteisz, Torna, Róth — Bendes (Gallai 69. percben), Dárdai, Czérna, Lőrincz, Brezniczky (Réti a szü­netben) — Nagy, Mészáros. Edző: Rónai István. Ilyet sem lehet minden nap látni: Mindkét csapat öt—öt középpályást vonultatott fel. A PMSC-ben Brezniczky, a Vo­lánnál Forintos lépett egy sor­ral előrébb. Két kihagyott pé­csi helyzettel kezdődött a talál­kozó. A 2. percben Bendes át­adásával Mészáros kilépett a leálló védők közül, a váloga­tott az alapvonal közeléből bal­ról visszagurított, de előbb Dár­dai, majd Nagy sem volt ké­pes a hálóba találni. Az első öt perc végén újra Dárdai hi­bázott, Nagy beadása után erőtlenül fejelt kapura, labdá­ja a felső lécről hullott vissza. A 9. percben az addigi egyet­len valamire való támadásából vezetést szerzett a Volán. Ké­kesi cselezgetett a jobboldalon, onnan élesen belőtt, és Brez­niczky olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy az a lábáról az elvetődő Bodnár mögött a hálóba vágódott, öngól. (1-0). A 20. percben Nyúl csúsztatott fejesét védte szögletre Bodnár. Hat perc múlva Róth buktatta Nyúlt, sárga lapot kapott érte. A 31. percben Bendes kísérle­tezett távoli lövéssel, Varga ök­lözött, Nagy ismételhetett, pat­togó fejesét követően azonban a védők a gólvonalról kivágták a labdát. Áz első félidő lefú­jása előtt 5 perccel Bendes szöktette Nagyot, aki viszont túl­komplikálta a dolgot, gólhely­zetben addig térült, fordult, amíg szerelték. A 44. percben Kajdi elől Bodnár kifutva men­tett. A szünet utáni első esemény: Hatvanger szabálytalanul lebir- kózta Mészárost. Urbán sárga kártyát mutatott fel neki. A 49. percben egyenlített a PMSC. Lőrincz szöktette a csereként beállt Réfit, a friss ember jobb­ról, kisodródva 10 méterről a hosszú sarokba bombázott (1-1). Nem sokat váratott magára a Volán vezető gólja. Az 53. percben Nyúl elcsípett egy le­pattanó labdát a jobb oldalon, és majdnem az ötös sarkáról nagy erővel lőtt a hálóba, a labda a kapufát is érintette, Bodnár valószínűleg begurítást várt. (2-1). A 75. perc hozta meg a második pécsi egyenlí­tést, Mészáros kétszer is meg­forgatta Hámorit, aztán jobbal 6 méterről a hálóba zúdította a labdát (2-2). Ezután már egyik csapat sem erőltette a góllövést. Majdnem érvényesült a régi igazság: gólhelyzetek sorozatát büntetlenül nem lehet kihagyni. A PMSC az első 10 percben megnyerhette volna a mérkő­zést, a végén ellenben örülhe­tett az egyik pontnak. Nagyék sorsdöntő pillanatokban később is hibáztak, emiatt eléggé ne­hezen sikerült meghosszabbí­tani a tavaszi pécsi veretlensé­gi sorozatot. 2-2-t követően mindkét gárda belenyugodott szerintük a megmásithatatlan- ba: hogy ez a találkozó nem hozhat más eredményt, csak X-et. A PMSC ha bátrabb, a Czabán Samu térről is győztes­ként távozhatott volna. A PMSC-ben Bodnár a má­sodik gólnál jobb helyezkedés­sel talán háríthatta volna a lövést. A védelemben Torna biz­tos pont volt, Schulteisz sokat szabálytalankodott, mig Róth fáradtnak tűnt. Bendesnek a Dz NB I. további eredményei MTK-VM—Diósgyőr 3-1 (0-1). Hungária körút, 3000 néző, v.: Kovács. Góllövők: Fodor (2), Balogh, illetve Borostyán. A jól szervezett diósgyőri vé­dőkkel 50 percig nem boldo­gultak a hazaiak. Fodor két ügyes megoldása viszont meg­fordította a játékot, s végered­ményben a hazaiak megérde­melten győztek. Jók: Kürtösi, Fodor és Borsó, illetve Veréb, Görgei és Borostyán. Vasas—Tatabánya 2-0 (1-0). Fáy utca, 3000 néző, V.: Divi- nyi. Góllövők: Híres, Kiss. A Vasas — főleg akarata ré. vén — rászolgált közepes for­mával is a két pontra, a győ­zelemben nagy szerepet ját­szottak védőjátékosaik, Híres és Komjáti, akik fáradtságot nem ismerve segítették sokszor enervált csatáraik tevékenysé­gét. Jók: Leboniczky, Híres, Komjáti, Balogh, Rixer, illetve Barabás (csak igyekezetéért). Bp. Honvéd—ZTE 3-2 (2-1). Zalaegerszeg, 6000 néző, v.: Nagy B. Góllövők: Bodonyi (2), Esterházy, ill. Gass, Kereki. Az izgalmas 'hajrá a Hon­védé volt, s több lehetőség el- puskázása után végül is kicsi, karta a helyzetek alapján meg­érdemeltnek nevezhető, na­gyón értékes győzelmet. Jók: Sallai, Nagy, Bodonyi, Ester­házy. Gere, illetve Pecsics, Ke­reki, Galántai, Gass. Rába ETO—Ferencváros 3-2 (2-1). Győr, 15 000 néző. V.: Hartmann. Góllövők: Burcsa (2), Hannich illetve Kerekes, Szabadi. A rengeteg kihagyott gól­helyzete miatt vált a győriek számára szorossá és izgalmassá a mérkőzés a nem túl sokat mutató Ferencvárossal szemben. Jók: Burcsa, Kurucz, illetve Haaz és Rab. Ú. Dózsa—Nyíregyháza 3-0 (2-0). Megyeri út, 3000 néző, v.: Nagy L. Góllövők: Kisznyér (2). Fekete. Gyenge színvonalú, iram nél­küli mérkőzésen az Újpest fél­gőzzel is biztosan qyőzött, a nyíregyháziaknak alig volt le­hetőségük, szinte minden ere. jüket a védekezés kötötte le. A vasutascsapat helyzete egy­re kilátástalanabbnak látszik. Jók: Kovács J., Kardos, Amb­rus, Fekete, Kisznyér, illetve Moldván. SZEOL AK—Videoton 1-0 (0-0), Szeged, 8000 néző, v.: Győri. Góllövő: Segesvári. Közepes színvonalú, de rend. kívül küzdelmes mérkőzést lát­hatott a szép számú nézősereg. A szegedi gólig a hazaiak ját­szottak fölényben, a Videoton gyors kontraakciókra épített, de ezek nem sok veszélyt je­lentettek. A helyzetek alapján a SZEOL AK egygólos győzel­me megérdemelt. Jók; Szabó Gy.. Kozma, Segesvári, illetve Csuhay, Szabó.J. Haladás VSE—Csepel 0-0. Szombathely, 6000 néző, v.: Lauber. A 29. percben Marton össze­fejelt a védőkkel, a földre esett, majd letámogatták a pá­lyáról, kisebb agyrázkódást és orrporc sérülést szenvedett. A látottak alapján az egyik pon­tot megérdemelten vitte el a fővárosi együttes. Jók: Vörös, Preszeller, Nagy, illetve Ko­vács. Kőhalmi, Wéber. AZ NB I. ÁLLASA 1. Bp. Honvéd 21 13 5 3 45-17 31 2. Ű. Dózsa 21 10 9 2 37-21 29 3. Rába ETO 21 9 7 5 46-38 25 4. Videoton 21 10 4 7 30-20 24 5. Tatabánya 21 9 6 6 28-26 24 6. Vasas 21 9 5 7 28-21 23 7. Pécsi MSC 21 7 8 6 26-25 22 8. MTK-VM 21 8 5 8 31-35 21 9. Zalaegerszeg 21 8 4 9 25-26 20 10. SZEOL AK 21 7 6 8 25-29 20 11. Haladás 21 8 4 9 22-28 20 12. Ferencváros 21 6 7 8 34-35 19 13. Csepel 21 6 7 8 25-27 19 14. Volán 21 4 8 9 27-38 16 15. Nyíregyháza 21 4 4 13 19-42 12 16. Diósgyőr 21 2 7 12 14-34 11 középpályán több jó átadása volt, kár hogy a második fél­időre elszürkült. A többiek kö­zepesen játszottak. Elöl Nagy óriás helyzeteket hagyott ki. Mészárosnak nem ment jól a játék, mégis egyszer megvillant, akkor viszont megmutatta: va­lójában mit tud. A Volán leg­jobbjai a pálya minden pont­ján felbukkanó Kékesi, Szeibert és a sérülés miatt lecserélt gól­veszélyes Nyúl voltak. Kiss Imre: — Biztos győzel­met engedtünk ki a kezünkből. Az utolsó 10 perc játéka meg­bocsáthatatlan egy olyan csa­patnál, amelyik kiesés ellen küzd. Rónai István: — Kétszer is egyenlíteni tudtunk, ez dicsére­tes. A döntetlen- igazságos. Horváth László NB-s ifjúsági bajnokság PMSC—Videoton 3-1 (3-0), Pécsújhegy, 200 néző. V. Hő- dör. PMSC: Bogyay — Tomka, Márton, Bérczy, Vidák (Sági) — Csoboth, Túri (Paletta), Vető (Szirtes), Bojás — Lovász, Ud- vardi. Edző: Garami József. G.: Bojás, Udvardi, Pál (öngól), ill. Hetyési. A PMSC-ből Bérczy, Csoboth és Lovász nyújtott át­lagon felüli teljesítményt. Pécsi tájfutó napok 800 induló a Mecsek Kupán Szombaton délelőtt kellemes tavaszi időben Komló—Zobák- puszta térségében folytatódott a IX. nemzetközi pécsi tájfutó napok rendezvénysorozata. A Mecsek Kupán 800 tájfutó, köz­tük finnek és jugoszlávok indul­tak. A Keleti-Mecsek gyöngy­szeme, a Móré vár sok borsot tört a versenyzők orra alá, nem­különben Pápai János, a PVSK válogatottja, mint a viadal pá­lyakitűzője. Az idény első tétre menő viadalán a felnőtt I. osz­tályú számok voltak a legizgal­masabbak. A férfiaknál sokáig a volt pécsiek, most veszprémi színekben futó Sziebert Péter és Nagy Márton állt a legjobban. A verseny derekán a székesfe­TOTÓ 1. Bremen—Uerdingen 5-2 1 2. Bayern M.—VFB Stuttgart 2-2 x 3. Mannheim—Kaiserslautern 2-0 1 4. Oberhausen—Freib. vas. játsszák 5. Charlottenburg—Aachen vas. játsz. 6. Lüttringhausen—Karlsr. vas. játsz. 7. Saarbrücken—Duisburg 2-0 1 8. Stuttg. K.—Wattenscheid 0-0 x 9. Cavese—Cagliari vas. játsszák 10. Empoli—Monza vas. játsszák 11. Padova—Atalanta vas. játsszák 12. Palermo—Arezzo vas. játsszák 13. Perugia—Varese vas. játsszák Pótmérkőzések: 14. Offenbach—Leverkusen 0-2 2 15. Pistoiese—Pescara vas. játsszák 16. Sambenedettese—Lecce vas. játsz. Területi bajnokság Nehéz helyzetben bravúrral tisztáz a BTC kapusa a Kisdorog elle­ni területi bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. Fotó: Szabó G. Megyebajnokság Pécsi Postás—Kesztyűgyár 2-1 (0-0). Postás-pálya, 100 néző. V.: Kelemen. Küzdelmes mérkő­zésen tíz emberrel győzött a Postás. Kiállítva a 62. percben Szabó Szilárd. G.: Szabó Sz., Peti, illetve Erdei. Beremend—Vajszló 6-0 (3-0). Beremend, 150 néző. V.: Benkő. A hazaiaknak nem kellett meg­erőltetni magukat, könnyed já­tékkal is fölényes győzelmet arattak. G.: Ragány (2), Né­meth (2), Horváth, Tobi 11-es- ből. Vasasi Bányász—Szentegát 4-0 (2-0). Vasas, 300 néző. V.: Sör. A bányászcsapat a helyze­tek alapján még nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Szabó, Dobsi, Varga, Bog­dán II. Steinmetz SE—Zsolnay 3-1 (2-0). Zsolnay-pálya, 100 néző. V.: dr. Rákóczi. Jó játékvezetés mellett a helyzetek jobb ki­használásával a Steinmetz meg­érdemelten nyert. G.: Gettó, Matoricz, Bodró ill. Czinger. Újpetre—U. PEAC 3-1 (1-0). Ifjúsági stadion. Az újpetrei csapat pécsi győzelme megle­petés. Kézilabda Pécsi BTC—Eger 22-17 (14-8). NB I. B női mérkőzés, Pécs. Ld.: Dukát (7), Tollas (4). Szo- mor (3). Komlói Bányász—TFSE 24-23 (13-9). NB I. B férfi mérkőzés, Budapest. A komlóiak legjobb dobói: Ambrusics (5), Szalka (5), Érsek (5). Kisdorog—BTC 3-1 (1-0). Bőrgyár-pálya, 150 néző. V.: Laskai. Kisdorog: Kiss I. — Ber- ning, Nagy, Éppel, Papp — Marton, Spiel, Klein, Kiss II. (András) — Szabó, (Hos- nyánszki), Kerekes. Edző: Lo- sonczi István. BTC: Péter — Papp, — Bálint Gy., König, Gö­rög, Lutz — Aradi, Bodor, Sza­bó — Vajda (Bagoly), Ábra­hám, Bálint Cs. Edző: Görgényi János. A nagyon gyenge telje­sítményt nyújtó BTC sima vere­séget szenvedett a közepes já­tékot produkáló Kisdorogtól. G.: Spiel, Klein, Kiss II., ifi. Nagy öngól. Tenisz a mű jégen Van, aki a salakra esküszik, mások a műanyagon érzik job­ban magukat és a labdát. Te­niszezője válogatja . .. Vége már néhány hete a kor­csolyaidénynek, a műjégpályán egy tipikusan tavaszi-nyári sportág, a tenisz lesz ismét egyeduralkodó. Idén újra három műanyag-pályán, kulturált kö­rülmények (öltözők, büfé) között püfölhetik a labdát a tenisz­kedvelők, április 9-től egészen szeptember 2-ig. A városi mű­jégpálya játékterein szünnap nincs, mindennap 7.00—12.00 és 14.00—20.00 között lehet te­niszezni. Ebben az évben új szolgáltatást is bevezetnek, aki igényli, havi 40 forintért öltöző- szekrényt bérelhet, ahol meg­őrzik teniszfelszerelését. A csa­ládtagoknak, ismerősöknek, vá­rakozóknak lengőteke áll ren­delkezésre, amit ingyen hasz­nálhatnak. Az idényre különféle bérlete­ket bocsátanak ki. Egy pálya egy órára, létszámtól függetle­nül (akár négyen is igénybe ve­hetik) 80 forint, egy olyan bér­let ára, ami 10 alkalomra (mindig egy-egy órára) érvé­nyes: 500 forint. Egy pálya ára a teljes szezonra, alkalmanként egy-egy órára összesen 1050 forint. Hétköznap délutánonként majdnem teljesen foglaltak a pályák, szombat-vasárnapra vi­szont még elfogadnak előjegy­zéseket, mert a hétvégeken üresek a játékterek. A nyáron tenisziskola is in­dul ugyanott, április végén pe­dig női és férfi párosok részé­re lakóterületi bajnokságot rendeznek. A csapatbajnokság — 22 együttessel — április kö­zepén indul, a csb-találkozókra hétfőn és csütörtökön délutá­nonként kerül sor. Egyébként szó van arról, hogy idővel hat újabb műanyag borítású pályát alakítanak ki a műjégpálya melletti szabad te­rületen. hérváriak válogatottja, Benedek kitűnő részidővel élre ugrott és ezt az előnyét a 13. kilométer végén is megtartotta. A nőknél a válogatott Káló, Csőkör és Rostás szoros küzde­lemben egymás közt el is dön­tötték a Mecsek Kupa sorsát. A többi 16 kategóriából kitűnt a két junior; Oláh és Nagy, a ser­dülőknél a kaposváriak üdvös­kéje, Pavlovics Gábor teljesít­ménye. Az A-kategóriás PVSK mint házigazda egyetlen ver­senyzőjét sem indította a verse­nyen, a rendezés sikere érde­kében. Eredmények: Nők. Fel­nőtt I. o.: 1. Káló, DVTK, 2. Cső­kör, Veszprém. 3. Rostás, Hód­mezővásárhely. II. o.: 1. Muzs- nai, OSC. ... 6. Vass P. orvos­egészségügy. III. o.: 1. Barócsi, Jászárokszállás, Szenior: 1, Schlosszer, Bp. Postás. 2. Fal- tiszné, Pécsi Meteor ... 4. Ba- ronekné, P. orvosegészségügy. Juniorok: 1. Oláh, Nyíregyháza. Ifjúságiak: 1. Káló, DVTK. Ser­dülők: 1. Pfeiffer, SMAFC. Út­törők: 1. Deseő, K. lombik. Fér­fiak: fein. I. o.: 1. Benedek, Szfv. Volán. 2. Lantos, BEAC. 3. Nagy, Veszprém. II. o.: 1. Bokros, MEAFC. III. o.: 1. Rie- sing, Szegedi VSE. Juniorok: 1. Nagy, Veszprém. Ifjúságiak: 1. Makra, OSC. Serdülők: 1. Pav­lovics, Kap. Rákóczi. Úttörők: 1. Panyi, Bp. Postás. Szenior 43 évesek: 1. Schmidt, Pét, 35 éve­sek: Deseő, K. lombik. Dr. Kiss Endre Kosárlabda NB I. A BP. HONVÉD NYERT ZALAEGERSZEGEN A férfi kosárlabda NB l-ben szombaton lejátszották a záró fordulót. Egy mérkőzés elma­radt, mert a pécsiek nem ér­keztek meg Körmendre. A nap legkiemelkedőbb teljesítménye a listavezető Bp. Honvédhoz fűződik, a sokszoros bajnokcsa­pat imponáló fölénnyel nyert a 3000 nézőtől támogatott ZTE otthonában. Ezzel szilárdan őr­zi első helyét és nagy küzde­lem várható a rájátszásban, amelyen az első négy csapat­nak részt kell vennie. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. Területi bajnokság: K. Rákóczi—Komló, Kaposvár, 16.30. Bonyhád—Sellye, Bonyhád, 16.30. PVSK—Boly, PVSK-pálya, 16.30. Nagy- mányok—Mázaszászvár, Nagymányok, 16.30. Mohács—Siklós, Mohács, 16.30. Szigetvár—Táncsics SE, Szigetvár, 16.30. Megyebajnokság: Drávátok— P. Kinizsi, Drávátok, 16.00. Villány— Geresdlak, Villány, 16.00. Szentlő* rinc—Dunaszekcső, Szentlőrinc, 16.00. Harkány—Somberek, Harkány, 16.00. TÁJFUTÁS. Pécsi tájtutó napok. PVSK Kupa váltóverseny, Komló, Zo- bákpuszta, 8.00. KÉZILABDA. NB I. tértiak: PMSC— Veszprémi Építők, városi sportcsar­nok, 11.00. NB I. B. nők: PMSC— Goldberger, városi sportcsarnok, 12.45. NB II. tértiak: Boly—Katona SE, Bály, 14.00. NB II. nők: Z. Cao­la—P. Kesztyűgyár, Zalaegerszeg, 11.30. KOSÁRLABDA. NB II. tértiak: Sop­ron—Pécsi Postás, Sopron, 14.30. Pé­ti MTE—U. PEAC, Péttürdő, 11.30. NB II. nők: Soproni Postás—P. Pos­tás, Sopron, 13.00. RÖPLABDA. NB II. nők: Nagyka­nizsai Olajbányász—P. Vörös Mete­or, Nagykanizsa, 10.30. Dimaptan napló ___ A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf: 134 Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000. 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Előfizetési díj e-iv hóra 34,- Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,- Ft egy évre 400,— Ft