Dunántúli Napló, 1983. november (40. évfolyam, 302-330. szám)

1983-11-14 / 314. szám

• Mief« • í « Területi bajnokság Nagykanizsa-Szekszárd 2-1 (0-0) Nagykanizsa, 2500 néző. V.: Lovassy. Olajbányász: Müllner — Fodor, Varga I., Kormos, Bántó - Varga II., László, Hozbor — Lukács (Kelemen, a 69. percben), Simon, Fuisz (Kilo, a 46. percben). Edző: Szöcs János. Szekszárd: Huj- ber — Szabó, Varga F., Laki, Weitner - Dienes, Kniesz, (Varga L. a 17., percben), Adorján - Megyeri, Márkus (Magyar, a 62. percben), Lau­er. Edző: Formaggini Károly. 73. perc: a csereként beállt Magyar lépett ki a védők kö­zül, első lövése a kívetődő ka­pusról visszapattant, majd a játékos estében is a kapuba ta­lált. (0-1.) 78. perc: László 20 méteres szabadrúgása a jobb felső sa­rokba vágódott. (1-3.) 90. perc: formás bal odali támadás végén Varga II. lőtte be a labdát, amelyet az ér­kező László védhetetlenül fe­jelt a kapuba. (2-1.) Végig jó iramú küzdelmes, de helyenként meglehetősen tisztátalan játékot hozott a mérkőzés. Az első 45 perc ki­egyenlített játéka után megle­petésre az erőszakos szekszár­diak jutottak vezetéshez. Az utolsó negyedórában a kani­zsaiak nagy erővel támadtak, a sírból hozták vissza a baj­noki pontokat. Jók: Müllner, Varga I., László, Fodor, ill. Hujber, Adorján, Varga F., Dienes. Balogh Antal Kosárlabda Siótok, 2500 néző. Vezette: Palik. Keszthely: Nemeth Gy. — Kovács, Kanász, Nikitscher (Németh K., a 62. percben), Földházi — Cziráki, Nagy (Ba­gó, a 78. percben), Majbr - Bocz, Rácz, Halász. Edző: Kiss László. Siófok: Horváth II. - Takács, Pardavi, Olajos, Vi- rágh — Szajcz, Bódi, Belényesi — Szabó (Horváth a 65. percben), Tieber, Havasi (Pety- kó, a 65. percben). Edző: Sző­ke Miklós. 15. perc: Bódi húzott el a jobboldalon, éles lövése az egyik védőt is érintve a gólvo­nalon túlra vánszorgott. (0-1.) 43. perc: a kitörő Halászt Takács a 16-os előtt felvágta, a játékvezető nagy meglepe­tésre 11-est ítélt. A büntetőt Major a bal alsó sarokba bombázta. (1-1.) 51. perc: Rácz szabadon kapta Major átadását, hosz- szan átvágta a labdát a má­sik oldalra, a jókor érkező Bocz mellel levetette, majd kapásból a hálóba bombázta. (2-1.) 92. perc: a játékvezető sza­bálytalanság miatt Pardavit kiállította. Az első félidő nagy részében fölényben játszott a Siófok, majd a 11-es felhozta a ven­dégeket, akik egy korszerű tá­madás végén a második gól­jukat is megszerezték. Végül a balatoni rangadón a keszthe­lyieknek lelkes játékkal sikerült megszakítani a siófokiak 12 hete tartó veretlenségét. Jók: Németh Gy., Kanász, Major, Bocz, Halász, ill. Bódi, Olajos, Takács. Molnár József Baja—PVSK 118-76 (69-40). NB I. férfiak. Baja 400 néző. V.: Dr. Náday, Szabó III. Ba­ja: Ágfalvi (12), L;kó" (26), Gorjanácz (26) Kiss (12), Pes- tality (22). Cs.: Kancsár (2), Szabó (12), Csanádi (—), Da­ra (4), Andori (2). Edző: Ko­vács József. PVSK: Vojte'k (14), Tóth (10) Rabb (6). Darázs (10), Varasdi (12). Cs.: Németh (20), Solti (4), Füzy (—), Ottó (—). Edző: Horváth Imre. A csoportrangadón kitűnő dobó­teljesítményt nyújtva a hazaiak az első nercektől kezdve naqy iramot diktáltak. Szünet után cserejátékosaik szereoeltetésé- vel is növelték előnyüket. ZTE—SAÉV 85-72 (43-35). NB I. férfiak, Kaposvár. Megyebajnokság Dunoszekcsö—Újpetre 1-1 (1-0). Újpetre, 250 néző. V.: Tossy, ló iramú mérkőzésen a második félidőben nagy fölény­ben játszó újpetreieknek csak az egyenlítés sikerült. Góilö- vők: Braun, ill. Kurucsai. Somberek—Vajszló 3-0 (2-0). Vajszló, 100 néző. V.: Berták. Meqérdemélt vendéggyőzelem. Góllövők: Kamii, Kovács, Szab€. Vasasi Bányász—Geresdlak 2-1 (1-1). Geresdlak, 150 néző. V.: Budai. A helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Göi'lövők: Virógh (2), ill. Farkas. Harkány—Drávafok 1-0 (0-0). Drávafök 100 néző. V.: Keresz­tes. A hazai csapat helyzetei sokaságát hagyta ki. Góllövő: Joó. Beremend—Szentlőrinc 2-0 (0-0). Beremend, 200 néző. V.: Kelemen. Második félidőben jobb játékukkal nyertek a be­remen di ek. G ól lövők: Szobi. Budai, A MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. Steinmetz SE 14 9 4 1 24-10 22 2. Somberek 14 9 3 2 26-11 21 3. Vasasi B. 15 9 3 3 26-19 21 4. U. PEAC 15 9 2 4 26-15 20 5. Üjpetre 14 7 6 1 14- 4 20 6. Drávafok 14 8 1 5 21-12 17 7. Beremsnd 14 6 3 5 20-16 15 8. Dunaszekcső 14 4 6 4 25-23 14 9. P. Kinizsi 14 5 4 5 21-21 14 10. Villány 14 6 2 6 17-17 14 11. Harkány 14 5 3 6 18-19 13 12. P. Postás 14 6 1 7 19-24 13 1?. P. Kesztyűgya r 15 4 4 7 27-27 12 14. Geresdlak 14 4 4 6 12-21 12 15. P. Zsolnay 14 3 5 6 16-16 11 16. Szentegát 14 3 3 8 19-23 9 17. Szentlőrinc 14 1 3 10 11-40 5 18. Vajszló 15 1 1 13 6-30 3 Asztalitenisz Dunántúli serdülő és újonc leány csapatverseny, Pécs. Eredmények. Újonc csapat: 1. Kaposplaszt, 2. P, Spartacus, 3. Dunavidéki Vendéglátó. Serdü_ lő csapat: 1. Tolnai VL, 2. Sa- baria, 3. D. Vendéglátó. Újonc egyéni: 1. Pál (Kaposplaszt), 2. Sebők (D. Vendéglátó), 3. Hor. váth (P„ Spartacus). Serdülő egyéni: 1. Vadál (Kaposplaszt), 2. Gombkötő (Sabaria), 3. Sztrich (Tolnai VL), • Lisszabon. A labda­rúgó EB 2. csoportjában: Por­tugália—Szovjetunió 1-0 (1-0). Ezzel a franciaországi döntőbe a portugálok jutottak. Az NB II. további eredményei Szolnok—Szabó L. SE 2-0 (0-0). Mezőtúr, 2 500 néző, ve­zette: Czirba. Góllövők: Csa­thó, László, Sorozatos játékvezetői téve­dések után a szolnokiak bizto­san használták ki helyzeteiket. A 23. percben Váczit (Szabó L. SE) kiállították. Eger—Debreceni MVSC 1-0 (1-0). Eger, 5 000 néző, vezette: Fekete M. Góllövő: Kiss T. Az érdeklődéssel várt rang­adón az Eger több akaratról tett tanúbizonyságot, a színvo­nalas csatában megérdemelt, nagyon fontos 2 pontot szer­zett. 22, sz. Volán—Kecskemét 5-1 (2-1). Rákoscsaba, 2 500 néző, vezette: Kokavecz. Góllövők: Németh, Dunai, Bartosik (11- esből), Goschler, Vad, ill. Ra­vasz (11-esből). A végig változatos, nagy ira­mú mérkőzésen a hazai csapat ilyen arányban is megérdemel­ten győzött. Hódqép-Metripond—Ganz- MÁVAG 2-0 (2-0). Hódmezővá­sárhely, 3 000 néző, vezette: Csáki. Góllövők: Stark, Fehér. A mérkőzést végigtámadó hazaiak csak az első félidőben tudták helyzeteiket értékesíteni. Bakony Vegyész—Ózd 2-1 (1-0). Veszprém, 2 200 néző, vezette: Gergácz. Gól lövők: Gőgicz (2), ill. Mohácsi. A játék képe alapján a veszp­rémiek nagyobb arányban is nyerhetlek volna. Kazincbarcika—Sopron 4-0 (0-0). Kazincbarcika, 400 néző, vezette;. Márton. Góllövők: Ba­bus, Fister, Kálmán, Szép. Szünet utáni kitűnő játékuk­kal biztos és megérdemelt győ­zelmet arattak a hazaiak. Debreceni Kinizsi—Salgó­tarján 1-1 (0-0). Debrecen, 500 néző, vezette: Varga. Góllövők: Sebők, ill. Földi. A nagy hideg mellett a szél­vihar is hátráltatta a csapato­kat, de a döntetlen a látottak alapján jogos. AZ NB II. ALLASA 1. Eger 17 10 5 2 35-19 25 2. Hódgép-Metr. 17 9 6 2 26-11 24 3. Békéscsaba 17 8 6 3 41-24 22 4. DMVSC 17 7 7 3 27-19 21 5. 22. sz. Volán 17 9 3 5 29-27 21 6. Szolnok 17 7 5 5 30-21 19 7. Nagykanizsa 17 6 7 4 37-37 19 8. Bakony Vegy. 17 7 4 6 33-34 18 9. Siófok* 17 7 7 3 34-20 17 10. Keszthely 17 5 7 5 25-19 17 11. Salgótarján 17 5 5 7 26-21 15 12. Ózd 17 4 7 6 27-30 15 13. Kecskemét 17 6 3 8 26-40 15 14. Baja 17 4 6 7 27-33 14 15. Szekszárd 17 4 6 7 15-24 14 16. Kazincbarcika 17 6 2 9 24-34 14 17. Sopron 17 5 4 8 15-28 14 18. Debr. Kinizsi 17 4 4 9 21-30 12 19. H. Szabó L. SE 17 3 5 9 19-25 11 20. Ganz-MÁVAG 17 2 5 10 17-38 9 * A Siófok csapatától 4 büntető­A Videoton—PMSC mérkőzés eredményét eltaláló olva­sóink közül a szerencse a sorsolásnál Erős Ottó, Pécs, Fel­sőmalom u. 15. 7621. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra. Pályázni csak a. lapból kivágott szelvénnyel lehet, amelyet szerkesztőségünk címére (Pécs, Hunyadi út 11. 7601) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC—Nyíregyháza ..; ..................................... P ótrpérkőzés: Szekszárd—Siófok ............................................ A pályázó neve: •................................................................___ La kcíme: ................................................................................... A tömörülő bőrgyári védelem egy kivételével minden PVSK-tá- madást meghiúsított. Képünkön Papp, a PBTC kapusa hárít. Arató László felvétele Két pont a Rákóczi előnye K. Rákóczi— Szigetvár 1-0 (0-0) Szigetvár, 1000 néző. V.: Máy. K. Rákóczi: Kutasi — Kurdi (Gyurkó), Zentai, Zaty- kó, Pandur — Kakas, Czabula, Biró — Gilitsch, Hanusz, Pin­tér (Urbán). Edző: Bőzsöny Já­nos. Szigetvár: Győri — Iványi, Tapaszti (Lengyeltóti), Tóth, Bódog — Dudás, Marosi, Ré­vész — Bodó, Vörös, Herbst (Gaják). Edző: Csaba Gábor. Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, de Dudás jó helyzetben mellé lőtt. Ezután mezőnyfölénybe került a Rá­kóczi és gyakran veszélyeztet­ték Győri kapuját. A máso­dik félidőre esett a játék szín­vonala. A győztes gólt a 81. percben szerezték meg a ka­posváriak, Bíró beadását Gyurkó közelről a hálóba per- dítette. A Rákóczi végig , töb­bet kezdeményezett, több helyzete volt, mint ellenfelének, így győzelme megérdemelt. A Kaposvár sikerében közreját­szott az is, hogy a hazai csa­tárok gyámoltalanul játszottak. G. Gy. Mohácsi TE- Bonyhád 2-1 (1-1) Mohács, 1600 néző. V.: Mű­dig. Mohács: Hornyák — Brecs- ka (Tóth), Rumszauer, Marko- vics. Kun — Lőrincz, Dárdai, Hámori P. — Vincellér, Frep- pán, Réti (Nyárs). Edző: Ma- thesz Imre. Bonyhád: Mucska — Fritsi, Horváth, Zircher, László — Palkó, dr. Sebestyén, Kovács — Balázs, György (Bá­lint), Máté (Bulla). Edző: Ko­vács István. A 7. percben hidegzuhany­ként kapott gólt a Mohács. Szöglethez jutottak a vendé­gek, a beívelt labda átszállt a védőkön és a fedezetlenül ma­radt Zircher gond nélkül bó­lintott a hálóba. (0-1.) Nem sokkal később, a 24. percben Vincellér cselezte be magát a büntetőterületre, a védők el­kaszálták, a büntetőt Freppán lőtte b bal felső sarokba. (1-1.) A 77. percben Vincellér tört kapu felé, amikor feltartóztat­ták. A szabadrúgást Lőrincz Freppán elé tálalta, aki 18 méterről ritkán látható lövés­sel küldte a labdát a jobb fel­ső sarokba, úgy, hogy a léc­ről pattant a labda a gólvonal mögé. (2-1.) A mohácsiak felőrölve az ellenfél szívós csapatmunkáját, pontrúgásokból elért góljaikkal rászolgáltak a győzelemre. K. L. Boglárlelle—Nagymányok 7-2 (4-1). Nagymányok, 300 néző. V.: Varga E. Boglárlelle: Horváth — Kolovics, Gulyás, Andermann, Fejes (Kalász) — Pirger, Koroknai (Rass), Pin­tér — Kiss, Juhász, Takács. Ed­ző: Bolla László. Nagymányok: Sass (Oláh) — Dávid, Tresch, Vincze (Kovács), Czárt — Nagy, Dénes, Bárdos — Bara­bás, Biró, Kárász. Edző: Koz­ma József. Boglárlelle megér­demelten győzött, de a gólkü­lönbség túlzott. Góllövők: Ko­roknai (2), Kiss (2), Juhász, Ta­kács, Pirger, ill. Nagy, Czárt. Boly—Siklós 1-0 (0-0). Sik­lós, 800 néző. V.: Szinger. Boly: Pudh — Papsity, Marián, Vigh, Fitt — Nagy Z., Schultz, Hrot- kó, Nagy J. — Baumholczer, Brezníczky. Edző: Bán László. Siklós: Hauszneik — Affental- ler Ferenczi, Batik, Varga — iPetrétei, Zrínyi, Kovács, Bíró (Horváth) — Szabó (Molnár), Joó. Edző: Csordás István. Nagy iramú, de közepes színvo­nalú mérkőzésen a hazai csa­pat sok helyzetet kihagyott és rúgott három kapufát is. A vendégcsapat első ellentáma­dása a 88. percben gólt ered­ményezett. Góllövő: Baumhol­czer. Kisdorog—Nagyatád 0-0. Kisdorog, 400 néző. V.: Sör. Kisdorog: Kiss I. — Papp, Ép­pel, Fábián, Nagy — Ódor (Ja­kab), Spiel. Klein — Kerekes, Hosnyánszky (Csómpór), Kiss II., Edző: Losonczi István. Nagy­atád: Szábó — Czim balek, Nagy II., Borsfái, Utasi, (Simo_ necz) — Miklós, Savanyó, Kiss, Vidák — Nagy I., Mohácsi (Ko­vács). Edző: Fuisz János. A közepes színvonalú küzdelmes találkozón mindkét csapat több helyzetet elhibázott. PBTC—PVSK 2-1 (1-0). Bőr­gyár-pálya, 600 néző. V.: Hor­váth. PBTC: Papp — Tóth, Kö­nigin, Cséplő, Georgia — Biró (Johl), Varga, Szabó — Bodor, Bagoly, Ábrahám. Edző: Pol­gár József. PVSK: Bank — Tóth, Kaszás, Stájer, Kerner — Merkler Erdős, Skáfár (Hor­váth), Fábián (Balogh) — Há­mori L., Radios. Edző: Meggyes Lajos. A Bőrgyár nagyobb aka­rása győzelmet eredményezett. Góllövők: Ábrahám, Bagoly, ill. Hámori L. Komló—Mázaszászvár 2-0 (1-0). Komló, 500 néző. V.: Po. leosák. Komló: Tihanyvári — Jankai Mács, Incze, Barta (Kionfár) — Cservenka, Kato­na, Orsós — Kovács, Vigh, Po'kecz (Hegyi). Edző: Mihalecz Boldizsár. Mázaszászvár: Pesti — Czár, Maglódi Katona. Ko­máromi — Kővári, (Csoboth), Kólya, Róth A., Guth — Dunai P. (Ott) Róth J. Edző: Róth Antal. A 7. percben egy sza­badrúgást követően esett a ha­zaiak vezető gólja. Ezután a komlóiak erejüket a mázaszász. vári támadások rombolására összpontosították és a lefújás előtti percekben büntetőből' biztosították be győzelmüket. Góllövők: Katona, Incze (11-es­ből). A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. K. Rákóczi 14 10 1 3 25-11 21 2. Mohács* 14 8 5 1 30- 9 19 3. Bonyhád 14 7 4 3 20-14 18 4. Siklós 14 7 3 4 19-10 17 5. Nagyatád 14 5 6 3 17-13 16 6. PVSK 14 4 6 4 19-16 14 7—8. Sellye 14 5 4 5 13-14 14 7—8. Szigetvár 14 5 4 5 13-14 14 9. Komló 14 4 5 5 19-15 13 10. Kisdorog 14 5 3 6 20-17 13 11. Boly 14 4 5 5 19-20 13 12. Boglárlelle 14 5 2 7 26-24 1 2 13. Mázaszászvár 14 4 4 6 13-17 12 14. Táncsics SE 14 5 2 7 18-26 12 15. PBTC 14 5 1 8 16-28 11 16; Nagymányok 14 1 1 12 5-44 3 * két büntetőpont levonva Ökölvívás PVSK—Steinmetz SE 14-14. NB III. csb-mérkőzés, Komló. Érdekesség: Komlón ezt meg­előzően egy évtizede rendeztek utoljára csapatbajnoki találko­zót. * Zalaegerszegen az országos serdülő bajnokságon a Dom­bóvári Spartacus versenyzői há­rom aranyérmet és két bronzot szereztek, s megnyerték az ösz- szetett pontversenyt is. héttői Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitxki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Feielős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 _______Kiadó telex: 12-320_______ Kés zült ofszet rotációs eljárással • Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 3. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor mb. igazgató Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál ________és a kézbesítőknél________ E lőfizetési díj: ecjy hóra 9,50 Ft negyed évre 28,50 Ft fél évre 57,— Ft egy évre 118,— Ft Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007 H PÉCSI DOHÁNYGYÁR két műszakba 18 évet betöltött női dolgozókat 8 általános iskolai végzettséggel, CIGARETTAGYÁRTÓ- ÉS CSOMAGOLÓGÉPEK kezelésére felvesz és betanít Kereseti lehetőség betanulási idő után: 3200—3500,— Ft. Felvesz továbbá vegyipari, vagy élelmiszeripari szakközépiskolát végzetteket gyártásközi minöségellenőri munkakörbe. JELENTKEZÉS:------— PÉCSI-------­D OHÁNYGYÁR Pécs, Dohány u. 2—8. Keszthelv-Siófok 2-1 (1-1)