Dunántúli Napló, 1983. október (40. évfolyam, 271-301. szám)

1983-10-30 / 300. szám

Küzdelmés mérkőzés Mészáros és Varga küzdelme a labdáért. A győztes a Honvéd kapusa, Andrusch lett. Arató László felvétele Az ősz legbiztosabb jele: befejezik évadjukat a vitorlázórepülök. Ma, ha az időjárás megengedi, még tartanak egy utolsó üzem- napot a pogányi repülőtéren. Délután már megkezdik a gépek szétszerelését, a téli javítások, ápolások előkészítését. Március- ban folytatják a repülést, a 25—30 kezdő kiképzését. Képünk tegnap délután készült. T ornasz-ub Bp. Honvéd— PMSC l-l (l-l) Újmecsekalja, 8000 néző. Ve­zette: Drigán. Bp. Honvéd: Andrusch — Kerepeczky, Nagy A., Varga, Sallai — Détári, (Gere a 79. percben), Sikesdi, Gyimesi (Tóth a 86. percben) Kovács K., Dajka, Esterházy. Edző: Komora Imre. PMSC: Bodnár — Kónya, Torna, Róth, Brezniczky — Lutz, Gallai, Czérna, Lörincz, (Réti a 77. percben) — Nagy /., Mészáros (Hrolkó a 87. percben). Edző: Rónai István. A Bp. Honvéd Kovács Kál­mán személyében újoncot ava' tott, oki a sérült Bodonyi he­lyén játszott a jobbszélen. Ko­vács a kispestiek sajátnevelésű játékosa. A piros-feketék az előre megadott összeállításban léptek pályára és a találkozó előtt az öltözőben az volt a be­szédtéma, hoqy végre megsza­kad-e a csapat 10 éve tartó nyeretlenségi sorozata a Hon­véd ellen. Úgy indult a találkozó, hogy erre a sorozat-megszakításra nem lesz lehetőség. A Honvéd az első percben két alkalom­mal is veszélyeztette a pécsi kaput, de szerencsére Bodnár mindkét lövésnél jól helyezke­dett. Az ellentámadásnál Gal­lai került gólhelyzetbe,' ő azonban 6 méterről mellé lőtte a labdát. Lendületes volt a ta­lálkozó, mindkét oldalon adód­tak lehetőségek. A 10. perc­ben Gyimesi lövését védte Bodnár, majd Lutz lefutotta a kispesti védőket, átadása azonban Róthot lesen találta. Ezután Nagy I. került gólhely­zetbe, de nem helyezett kellő­en, így Andrusch elcsípte a labdát. A Pécs „megbünhő- dött" a kihagyott helyzetekért, mert a 13. percben a Honvéd szerzett vezetést. Gyimesi iveit a bal oldalról szabadrúgást a kapu elé, és a berobbanó Esterházy a megtorpanó Bod­nár mellett a kapu jobb olda­lába fejelt. (1-0). A női meg­zavarta a pécsi védőket, a Honvéd egyre-másra vezette támadásait. A 19. percben Es­terházy a kapufát találta el és a visszapattanó labdát Kovács K. közelről fölé vágta. Ezután fölénybe került a PMSC, de tá­madásaik nem sok veszélyt je­lentettek a kapura. A 42. perc­ben végre sikerült az egyen­lítés. A jobbösszekötő helyén Lőrincz indította Nagyot, a csa­tár elhúzott Varga és Sallai között, majd az 5-ös sarkáról úgy továbbított a hosszú sarok­ba, hogy a labda a jobb ol­dali kapufát is érintette. (1-1). A második félidőben pécsi támadásokkal folytatódott o játék. A 49. percben Mészá- ‘ ros elhúzott Varga mehett, de kisodródott és így csak az ol­dalhálót találta el. Nem sok­kal később ismét Mé-záros ke­rült helyzetbe, de tétovázott, és igy Kerepeczky szerelte. A 65. percben Brezniczky röviden adott haza, Esterházy rácsa­pott a labdára, de Bodnár idő­ben érkezett, bravúrral kivető­dött elé és szögletre mentett. Ebben az időszakban ismét a Honvéd irányította a játékot. A 75. percben Varga kapott sárga lapot, mert fellökte Mé­szárost. Egy perc múlva Nagy I. felvágta Dajkát, a pécsi csatárnak is felmutatta á sár­gát a játékvezető. A 80. perc­ben Kovács K. kilépett a lest reklamáló pécsi védők között, de megijedt a lehetőségtől és igy Bodnár határozott kivetö- déssel elcsíphette a labdát. Küzdelmes mérkőzést látha­tott az újmecsekaljai pálya kö­zönsége. A Honvéd azonnal döntésre akarta vinni a dol­got, nagy lendülettel támadni kezdett. A PMSC is hasonló felfogásban kezdett, igy a ta­lálkozó első szakasza többször is tapsra ragadta a nézőket. A Honvéd nem hibázta el a felkinálkozó lehetőséget és igy hamar vezetéshez juthattak. Ez szemlátomást megzavarta a PMSC-t, akik a szerencsének köszönhetik, hogy elkerülték az újabb gólt. A félidő második felében viszont a piros-feketék irányitottak és a mezőnyfölény eredménye lett az egyenlítés. Ez a lendület megmaradt a második félidő elejére is, de újabb gólt már nem sikerült elérni. Az utolsó félórában a Honvéd birtokolta többet a labdát, támadásaikból azon­ban hiányzott oz erő, igy a pécsi védelem rendre vissza­verte a kispestiek próbálkozá­sait. A látottak alapján egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. A pécsi kapuban Bodnár a gólnál bizonytalan volt, de utána több jó védése volt. A hátvédsorból ezúttal Torna tűnt ki, a többiek hullámzó teljesítményt nyújtottak. A PMSC legjobbjának a közép­pályás Lutz bizonyult, aki jól szerelt és ügyesen indított is. Lörincz az első félidőben jól játszott, de azután elszürkült. Czérna és Gallai csalódást okoztak, akárcsak Mészáros. VASAS—VOLÁN 2-1 (0-1). Fáy u., 1500 néző, v.: Divinyi. Góllövök: Kiss, Müller, illetve Nyúl. SZEGED—NYÍREGYHÁZA 2-0 (1-C). Szeged, 4000 néző, v.: Palo­tai. Góllövők: Deák és Somo­gyi­TATABANYA—HALADAS VSE 2-1 (1-D. Szombathely, 6000 néző, v.: Lázin. Góllövők: Király (öngól). Plotár, ill. Dobány (11-esből). Kiállítva: Király» (59. p.). CSEPEL—Ú. DÓZSA (0-0). Csepel, 5000 néző, v.: Urbán. ZTE—FERENCVÁROS (2-0) (1-0). Kecskemét, 18 000 néző, v.: Lauber. Góllövők: Gass, Török. RABA ETO—MTK-VM 4-3 (0-0). Győr, 80C0 néző, v.: Jaczina. Góllövők: Hannich (2, egyet 11-esbol), Szentes, Szabó, ill. Fodor, Fülop és Borsó. VIDEOTON—DVTK 2-1 (1-0). Székesfehérvár, 4000 néző, v.: Maczkó I. Góllövők: Dalkovics, Szabó ill. László. Röplabda U. PEAC—Külker SC 1-3. NB II. ferfimérkózés. Nagy, góljáért és néhány ügyes megoldásért érdemel emlitésL A Honvédban Kerepeczky, Var­ga, Détári és Esterházy játszott elfogadhatóan. Komora Imre: — Küzdelmes mérkőzés volt. úgy érzem, va­lamivel közelebb álltunk o győzelemhez. Rónai István: — Csak a já­ték küzdő jellege domboro­dott ki, a színvonal elmaradt a várakozástól. Lázár Lajos HB-s ifjúsági bajnokság PMSC—Nagykanizsa 7-1 (2-0), Újmecsekalja, 800 néző. V.: Pólfi. PMSC: Bogyai (Vá- radi) — Sági, Bérczy, Lőrincz, Drágán — Csoboth, Túri, Vető — Lovász, Pillinger (Molnár), Szirtes (Udvardu). Edző: Gara­mi József. Góllövő: Túri (3), Udvardi, Vető, Lovász, Pillin­ger, illetve Hegedűs. Serdülők: PMSC—Nagykani­zsa 3-1 (2-0). 1. Videoton 11 8 1 2 22- 6 17 2. Tatabánya 11 7 3 1 17- 9 17 3. Bp. Honvéd 11 6 3 2 17 8 15 4. Ú. Dózsa 11 5 5 1 21-13 15 5 Rába ETO 11 4 6 1 21-18" 14 6. Vasas 11 4 4 3 14-12 12 7. Csepel 11 4 2 S 16-13 10 8. Haladás 11 4 2 5 14-16 10 9. Szeged 11 3 4 4 13-17 10 10. Pécs 11 3 3 5 13-16 9 11. Zalaegerszeg 11 3 3 5 7-12 9 12 MTK-VM 11 3 2 6 16-22 8 13. Diósgyőr 10 2 4 4 8-11 6 14. Volán 11 2 4 5 14-21 8 15. Ferencváros 10 1 4 5 13-21 6 16. Nyíregyháza 11 2 2 7 9-20 6 A Ferencváros—Diósgyőr mérkőzési november 9-én játsszák le. Elutaztak az eszéki sportvezetők Szombaton délben elutazott a megyei TSH vendégeként hó. rom napig Baranyában tartóz­kodó eszéki sportvezető küldött­ség. Az eszéki sportvezetők itt­létük alatt ismerkedtek a me­gye nevezetességeivel, látoga­tást tettek oz Universitas PEAC- nál és a komlói sportfelügyelő, ségen. Baranya sportvezetői­vel értékelték az 1983. évi együttműködést és egyeztették az 1984. évi feladatokat A két szerv között' eredményes együttműködésben kiemelkedő munkát végzett az eszéki terü­leti sportszövetség titkára, Andielko Srdjak, aki megkapta a Baranya megyei TSH dísz­érmét. melyet Orosz Ottó, a TSH elnöke adott át. Megyebajnokság U. PEAC—Villány 1-0 (0-0). Pécsújhegy, 100 néző. V.: Ben- kő. Nagy küzdelemben máso­dik félidei jobb játékával nyert a hazai csapat. Góllövő: Far­kas. P. Kesztyűgyár—Dunaszekcsö 3-3 (1-1). Pécsbányatelep, 100 néző. V.: Rákóczi dr. Az izgal­makban bővelkedő mérkőzésen, háromszor vezetett a Kesztyű­gyár, de gyenge védekezése miatt meg kellett elégednie a döntetlennel. Góllövő: Pauli (2, egyet 11-esből), Luszek, il­letve Frányó II. (2), Frányó I. (11-esből). Steinmetz SE—Somberek 1-1 (1-0). Postás-pálya, 150 néző. Vezette: Burai. Jó iramú mér­kőzésen az első félidőben a katonacsapat, mig szünet után a listavezető játszott jobban. Góllövő: Matorich, illetve Komli. Harkány—Pécsi Kinizsi 2-1 (0-0). Kovácstelep, 100 néző. V.: Kiss. A Harkány jól kihasz­nálta a Kinizsi védelmének hi­báit és rászolgált a két bajno­ki pontra. Góllövő: Petrovics (2, egyet 11-esből), illetve Lé­be r. Szombaton a női egyéni ösz. szetett döntő előtt még min­denki arról beszélt, hogy meny­nyire nem tudták hozni forrná, jukat a nagy kínai riválisok a későbbi világelső, szovjet Dmit- rij Bilozercsev ellen. Rokon esetként történt meg a nők­nél, hogy Natalja Jurcsenko, a szovjet együttes tavalyi világ­kupa győztese meglepően sokat rontó riválisokkal szem­ben harcolta ki élete első egyéni világbajnoki aranyér­mét, és a csapatban megszer­zett elsőség után most a má­sodik bajnoki címet szerezte. A magyarok sajnos nem tud­tak tökéletes gyakorlatokat be­mutatni, mindhárman hibáztak, Csányi és Óvári gerendán, Kö­teles pedig korláton. 1983. évi női egyéni Összetett vi­lágbajnok: Natalja Jurcsenko (Szov­jetunió), 79.3S0 pont: 2. Olga Mosztyepanova (Szovjetunió) 79.000; 3. Szabó Katalin (Románia) 76.945; 4. Sztojanova (Bulgária) 78.775; 5. Frolova (Szovjetunió) 78.725, 6. Agache (Románia) 78.575 ... 18. Csányi Erika (Magyarország) 76.950 .. . 24. Köteles Krisztina (Magyar­ország) 76.425 ... 28. Óvári Éva (Magyarország) 76.175. Vasárnap délelőtt 10 órától a férfi szerenként! döntőkben lólengésben a világbajnoki összetett ötödik Guczoghy, gyű_ rűn pedig Donáth mutathatja be ismét szabadon választott­ját. Mondani sem kell, hogy Guczoghy esetében akár a leqkellemesebb meglepetés is elképzelhető . . . Délután 4 órától majd a négy női szer finalistái küzdenek, Jurcsenko 1. Braunschweig—Uerdingen 1-2 2 2. Offenbach—Bielefeld 2-2 x 3. Düsseldorf—Vfb Stuttgart 3-0 1 4. Mönchengladb.—Hamburg 4-0 1 5. Kassel—Karlsruhe 3-0 1 6. Charlottenburg—Darmstadt 1-2 2 7. Ulm—Duisburg 3-1 1 8. Lüttringhausen—Fortuna Köln vasárnap játsszák 9. Ascoli—Udinese „ ,, 10. Genoa—Torino ,, ,, il Milan—Lazio „ „ 12. Pisa—Internazionale „ ,, 13. Verona—Fiorentina ,, ,, pótmérközések 14. O.hauäen—Aachen ,, ,, 15. Pistoiese—Arezzo ,, ,, 16. Monza—Cremonese ,, ,, Mai sportműsor LABDARÚGÁS. Területi bajnokság: Komló—Nagyatád, Komló, 13.30. Má- zaszászvár—Boly, Mázaszászvár, 13.30. Siklós—K. Rákóczi, Siklós, 13.30. Kis- dorog—Sellye, Kisdorog, 13.30. Szi­getvár—PVSK, Szigetvár, 13.30. Mo­hács—Boglárlelte, Mohács, 13.30. PBTC—Nagymányok, Bőrgyár-pálya, 13.30. Megyebajnokság: Beremend— P. Zsofnoy, Beremend, 14.00. Drává­tok—P. Postás, Drávátok, 14.00. Ge- resdlak—Szentlörinc, Geresdlak, 14.00. Vajszló—Vasasi Bányász, Vajszló, 14.00. Ujpetre—Szentegát, Üjpetre, 14.00. KÉZILABDA. NB I. férfiak: PMSC- Bp. Spartacus, városi sportcsarnok, 11.00. Nemzetközi ifjúsági fiútorna, városi sportcsarnok, 8.00. KOSÁRLABDA. NB I. nők: PVSK— Tungsram SC, Városi sportcsarnok, 16.00. NB I. férfiak: Alföldi Olajba nyász—PVSK, Szolnok, 11.00. NB II.. férfiak: Pécsi Postás—Keszthelyi Ha­ladás, Komarov Gimnázium, 11.30. NB II. nők: Pécsi Postás—Komlói Bá­nyász, Komarov Gimnázium, 10.00. Szigetvár—Soproni Postás, Szigetvár, 9.30. RÖPLABDA. NB II. nők: Pécsi Vö­rös Meteor —Kaposvári Sl„ II. sz. Gyakorló, 11.00. TÁJFUTÁS. November 7. emlékver­seny, Fehérkút, 10.30. VÍVÁS. Területi ifjúsági és serdülő csapatbajnokság, Egyetemi tornacsar­nok, 9.00. számára az a tét, hogy ma­rad-e két budapesti aranynak vagy a négy szerenként: döntős helyét újabb világelsőségekre váltja-e? Súlyeraelő-vb A súlyemelő világ- és Európo-boj- nok4ág nyolcadik versenynapján, szombaton a kisnehézsúlyúak (100 kg) versenyét rendezték meg, ame lyen 20 ország 26 sportolója indult. Szakításban világ- és Európa-baj­nok: Alekszander Popov (Szovjet^ unió) 187.5; 2. Kuznyecov (Szovjet­unió) 182.5; 3. Groapa (Románia) 180; 4. Komar (Lengyelország) 180; 5. Hlavati András (Magyaror­szág) 180, új országos csúcs. A mo- gyai versenyző nehezebb testsúlyo miatt szorult az 5. helyre. A 100 kilós súlycsoportban világ- és Európa-bajnok • Pavel Kuznyecov (Szovjetunió) 422.5 kg (182,5, 240)« 2. Popov (Szovjetunió) 422,5 kg (187,5, 235), 3. Komar (Lengyelor­szág) 407,5 (180, 227,5). Lökésben világ- és Európa-bajnok Kuznyecov (Szovjetunió) 240 kg, 2. Popov (Szovjetunió) 235, 3. Komar (Lengyelország) 227,5 kg. Kosárlabda MTK-VM—PVSK 92-68 (38-39). NB. I. női mérkőzés, Budo- pest. V.: dr. Náday, Szilvásy. Legjobb pécsi dobók: Sztojko- vics (31). Hollós (15), Balázs (14). U. PEAC—Szombathelyi Ta­nárképző 72-56 (32-23). NB II. női mérkőzés, Pécs. U. PEAC—Bakony Vegyész 60-66 (36-37). NB II. férfi mér­kőzés. Jó tanulóg Jó sportoló Négy szerv — az OTSH, a KISZ KB, a SZOT, valamint a Művelődési Minisztérium — támogatásában az idén először irtok ki országos pá­lyázatot középiskolások számára o Jó tanuló, jó sportoló cím elnyeré­sére. Három iskolatípusban (gimná­zium, szakközépiskola, szakmunkás­képző) megyénként egy-egy tanulót jelölhettek a címre és az ünnepé­lyes díjátadás szombaton volt Buda­pesten a KISZ KB székházában. Ba­ranyából Martina Tibor atléta (Mo­hács, Kisfaludy Gimnázium), Lovas Agnes tájfutó (Pécs, Gépipari Szak­középiskola) és Polák Erika aszta- liteniszezó (Pécs, Egészségügyi Szak­iskola) kapott emlékplakettet. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000. 19 óra után: 15 726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12 320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Felelős vezető: Farkas Gábor rnb. igazgató Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tol : 13 177, 13-696 Telex- 12-2K Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204.— Ft egy évre 400,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 „DRW CSÖBÉRLO ÜZEME (TATE) I." 4 4 fo segédmunkást ♦ 4 fö nyugdíjas éjjeliőrt, ♦ 1 fo nyugdíjas takarítónőt VESZ FEL MUNKAHELY: segédmunkások, változó. nyugdíjas éjjeliőrök, változó, nyugdíjas takarítónő, állandó. FIZETÉS: segédmunkásnak 26,— Ft-os. órabér j- teljesitménybér. Nyugdíjas éjjeliőrnek 2860,— FVhó. Nyugdíjas takarítónőnek 2860,— Ft hó. JELENTKEZNI LEHET. PÉCS, ÜSZÖGPUSZTA DRW, CSÖBERLÖ ÜZEME (TATE I.) Czilják József üzemvezetőnél. (72) 14-839-es telefonszámon. További eredmények Az NB I. állása