Dunántúli Napló, 1983. szeptember (40. évfolyam, 241-270. szám)

1983-09-19 / 259. szám

Siófok-Debreceni HYSC 0-0 Siófok, 3000 néző. V.: Palo­tai. Siófok: Málics — Brettner, Pardavi, Onhausz, Takács — Szajcz, Bódi, Olajos — Szabó (Petykó, a 78. percben), lie­ber, Mihalics (Havasi a 67. percben). Edző: Szőke Miklós. Debrecen: Szócs I. — Paróczai, Szigeti, Szűcs J., Deákvári — Selyem (Magyar Zs. a szünet­ben), Menyhárt, Czikora — Maqyar B., Kerekes, Jankovics. Edző: dr. Lakat Károly. Nagy taktikai harcot vívott a két csapat. A vendégek játé­kán látszott, hoqv egy pontért jöttek Siófokra, eleve lemond­tak a qólszétzési lehetőségek­ről. Jellemző a védekező tak­tikájukra, hogy a siófoki kapu­ra nem is ment lövés. A Bá­nyász végigtámadta és irányí­totta a játékot, de körülmé­nyes támadói miatt, nem bol­dogult a határozott és kemény debreceni védőkkel. Döntő volt. hogy a siófoki kulcsem­berek ezen a mérkőzésen mé­lyen tudásuk alatt szerepeltek. A játék képe és a helyzetek alapján a hazai csapat köze­lebb állt a győzelemhez. Jók• Pardavi, Takács Olojos, On­hausz, ill. Szócs I. (a mezőny legjobbja), Paróczai, Szigeti, Deákvári. Molnár József Bajai SK-Eger SE 5-1 (4-1) Baja, 2600 néző. V.: Vuk- mann. Baja: Farkas — And- reidesz, Szabó, Pintér, Popp — Evanics, Morvái, Prikidáno- vics — Harsányi (Pongó, a 81. percben), Pekker (Tumó, a 65. percben), Janicsák. Edző: Iva- nics Tibor. Eger: Bodolai — Barecz (Kiss, a 32. percben), Zsidai, Szert, Varga — Len­gyel, Méhesi, Simon — Kista- más, Csepregi, Szilágyi. Edző: Csank János. 3. perc: A hórihorgas kö­zéppályás Morvái az ötösről a jobb alsó sarokba bólintot­ta Janicsák beívelt szögletrú­gását. (1-0). 11. perc: Prikidánovics kö­zéppályán indította Pekkert, aki a védőfalon átcselezte magát és 20 méterről látványos gólt lőtt a kifutó kapus mel­lett. (2-0). 18. pere: Félpályánál indí­tották az egri középcsatár, Kisst, aki egyéni szólója után a kapu jobb oldalába rúgta a labdát. (2-1). 25. perc: Evanics a félpályá­nál mesterien indította Jani­csákot, csak szabálytalanul tudtak szerelni az egri védők. 11-es! A büntetőspecialista Prikidánovics bomba erővel rúgta a labdát a bal alsó sarokba. (3-1). 37. perc: Újra Janicsák ível­te a szögletet a hosszú sarok­ra, ahol Prikidánovics jó ütem_ ben ugrott fel, és csúsztatott fejesével növelte csapatának előnyét (4-1). 51. perc: Janicsák kápráza­tos cselekkel ment el a bal ol­dalon, betört a 16-oson belül­re, és gólhelyzetben önzetlenül adta le a labdát Pekkernek, aki nem hibázott. (5-1). A forduló bombamegleoeté- se született Baján, ahol kiüté­ses vereséget szenvedett a lis­tavezető Eger. Az egész csa­patrészében jobban játszó Du. na-parti gárda felejthetetlen csatárjátékkal, és hatalmas iramú első félidővel 45 perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jók: Janicsák (a me­zőny legjobbja), Pekker, Priki­dánovics, Morvái, ill. Kistamás. Kovács Zoltán Olajbányász­Bakony Vegyész 3-3 (2-2) Nagykanizsa, Olajbányász- pálya, 2200 néző. Vezette: Go­rát. Olajbányász: Fullér — Fo­dor, Martinkovics, Zalai, Bán­tó — Balogh, László, Hozbor (Varga II. a 66. percben) — Lukács (Kelemen a 73. perc­ben), Simon, Fuisz. Edző: Szőcs János. Bakony Vegyész: Andorka — Belső. Jugóvics, Baranvi, Mater — Feledi (Gör- di az 59. percben), Németh, Karsai (Lehner, a szünetben), Kelemen — Diósi, Árky. Edző: Temesvári Tibor. 2. perc: egy előrevágott lab­dára Árky csapott le, aki a ki­futó kapus fölött emelt az üres kapuba (0-1). 24. perc: Árky lépett ki a védők közül, Zalai a 16-oson belül buktatott. A büntetőt Diósi biztosan lőtte a kapuba (0-2). 38. perc: a kitörő Hozbort a kaputól 19 méterre buktatták. A szabadrúgást László lőtte, labdája a bal sarokban kötött ki (1-2). 40. perc: Bántó vezetett tá­madást, 35 méterről középre lőtte a labdát. Az érkező Lu­kácsot elsodorták, a kapus el­lentétes irányba mozdult és Bántó labdája akadálytalanul gurult az üres kapuba (2-2). 59. perc: Fuisz kitűnő lab­dát tálalt, a védők közül kilé­pő Balogh elé, aki 10 méter­ről a hosszú sarokba lőtt (3-2). 74. perc: Baranyai jobb ol­dalról belőtt labdáját Zalai el­vétette, és Diósi 5 méterről he­lyezett a kapuba (3-3). A veszprémiek ügyesen hasz­nálták ki a kanizsai védők gyenge játékát. A kanizsaiak később rákapcsoltak, és két perc alatt dolgozták le a hát­rányt. Kemény mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: László, Balogh, Fodor, il­letve Baranyi, Kelemen, Diósi. Balogh Antal A MÉV KUTATÓ-MÉLYFÚRÓ ÜZEM felvételre keres e fúró segédmunkásokat napi 12 órás munkaidőben, havi 15 nap munka (2 részben), 15 nap szabad. Kereseti lehetőség: 5000 Ft hó. Továbbá felvesz # lakatosokat, # motorszerelőket. (Kettős szakmával rendelkezők előnyben.) Kereseti lehetőség gyakorlattól függően: 5000—6000 Ft hó. JELENTKEZÉS AZ ÜZEM MUNKAÜGYI CSOPORTJÁNÁL, KÖVÁGÓSZÖLÖSON. Salgótarjáni TC Szekszárdi Dózsa 3-0 (2-0) Salgótarján, 2500 néző. V.: Drigán. Salgótarján: László — Mákos, Juhász, Kovács I., Bab csán — Zsidó, (Bartus, a 81 percben), Balga, (Tamás, ’ a szünetben), Tóth. — Kovács II. Berindán, Gyöngyösi. Edző Borbély András. Szekszárd: Su­ba — (Hujber, a szünetben) — Szabó. Weitner, (Knész, a 61. percben), Varga F., Somo- di. — Laki, Megyén!, Adorján, ~ Lauer, Márkus, Tóth. Edző: Formaggini Károly. 8. perc: Babcsán, a szék szárdiak térfelén megszerezte a labdát, kiugratta Gyöngyösit.p balszélen. A szélső kapásból középre pontos Kovács II. fe­jére ívelt, aki két lépésről a jobb sarokba fejelt. (1-0). 42. perc: Kovács II. jó lab­dát kapott Zsidótól, tovább gu­rította Gyöngyösihez, aki a 16- os vonalról pontosan a jobb alsó sarokba lőtt. (2-0). 75. perc: Kovács I. indításá­val Kovács II. balról laposan beadott Zsidó elengedte a labdát. Gyöngyösi ballal, ka­pásból, 16 méterről ismét a jobb alsó sarokba talált. (3-0). A hazaiak kezdettől fogva jobban alkalmazkodtak a csú­szós, helyenként mély talajhoz. A korán szerzett gól is meg­nyugtatta őket. Az STC meg­érdemelte a győzelmet, de a gólkülönbség túlzott. Jók: Ko­vács I., Tóth, Gyöngyösi, ill. Laki, Meg /éri, Adorján. Sopron- Keszthely 0-0 Sopron, 2500 néző. V.: Var­ga L. Sopron: Eller — Fehér (Fűzi, a 67. percben), Kocsis, Penkő, Horváth I. — Németh I-, Molnár, Wunder ~ Gosztola, Bogáti (Horváth; II., a 46. perc­ben), Dercsár. Edző: Galbács Pál. Keszthely: Németh Gy. — Paisz, Nikitcha, Németh L, Enalóner — Major, (Bagó, a 82. percben), Cziráki, Rácz, Nagy. — Halász, Kovács S., (Kiss, a 69. percben). Edző: Kiss László. A soproni csapattól hiába vártak javulást a hazai szurko­lók. A keszthelyiek tömören védekeztek, s megpróbáltak gyors ellentámadásokat vezetni. A döntetlen megfelelt a játék képének. Jók: Benkő, Molnár, ill. Nagy, Major, Németh Gy. Áz NB II. további eredményei Békéscsaba—Ózd 4-J (2-0). Békéscsaba, 2000 néző. V.: Nagy M. Góllövők: Sulia (3, kettőt 11-esből), Melis, ill. Pri­bék. 22. sz. Volán—Ganz-MÁVAG 2-0 (1-0). Rákoscsaba, 500 né­ző. V.: Bay. Góllövök: Bartosik, Ebedli. Debreceni Kinizsi—Szabp L. SE 2-0 (1-0). Debrecen, 500 néző. V.: Varga J. Góllövők: Sebők, Magyar A. Kazincbarcika—Hódgép Met- ripond 3-2 (0-1). Kazincbarci­ka, 1000 néző. V.: Puhl. Góllö­vők: Petrovics (3 — kettőt 11- esből). ill. Stark, Varga. Kecskemét—Szolnoki MÁV MTE 3-3 (2-2). Kecskemét, 1500 néző. V.: Bubori. Góllövők: Ra­vasz (11-esből) Pap, Patkós, ill. Párom (2 — egyet 11-esből), Rostás. A BAJNOKSÁG AUASA 1. Eger 9 6 2 1 20-12 14 2. HÓDGÉP M 9 5 3 1 19- 8 13 3. Debr. MVSC 9 3 6 — 13- 7 12 4. Bakony V. 9 5 1 3 19-20 11 5. 22. sz. Volán 9 5 1 3 16-18 11 6. Salgótarján 9 4 2 3 15- 9 10 7. Nagykanizsa 9 3 4 2 23-21 10 8. Szolnok 9 3 4 2 15-13 10 9. Békéscsaba 9 3 3 3 23-16 9 10. Ózd 9 2 5 2 14-12 9 11. Kecskemét 9 4 1 4 15-22 9 12. Siófok* 9 5 2 2 22-11 8 13. Kazincbarcika 9 3 2 4 14-17 8 14. Sopron 9 3 2 4 8-15 8 15. Szabó L. SE 9 2 3 4 11-11 7 16. Baja 9 3 1 5 17-19 7 17. Szekszárd 9 2 3 4 6-12 7 18. Keszthely 9 1 4 4 8-11 6 19. Debr. Kinizsi 9 2 — 7 10-20 4 20. Ganz-MÁVAG 9 — 3 6 9-23 3 U U1W>UA CII 4 büntető pontot levonnak. Szünet után fordított a Báty Boly—PVSK 3-1 (0-1). Boly, 300 néző. V.: Miseta. Boly: Puch — Papsity, Fitt, Nagy, Vigh — Hofscheuer (Danis), Marián, Nagy — Király (Schulcz), Baumholczer, Brez- niczky. Edző: Bán László. PVSK: Bank — Tóth, Hergen- röder, Kerner, Balogh — Erdős (Merkler), Kaszás, Hámori L, — Fábián, Stájer (Papp), Ra­dies. Edző: Meggyes Lajos. Jó iramú, színvonalas mérkőzésen a második félidei játéknak kö­szönheti a győzelmet a Boly. Góllövő: Baumholczer (2), Brezniczky, ill. Stájer. Rákóczi több helyzetet terem­tett, s végül egy jól eltalált 17 méteres lövéssel megérdemel­ten jutott a két ponthoz. A Komló harmadik hazai mérkő­zésén is erőtlen, ötlettelen tá­madójátékot produkált. Gól­lövő: Gyurics II. Nagyatád—Boglárlelle 1-0 (0-0). Nagyatád, 900 néző. V.: Varga E. Nagyatád: Szabó — Utasi, Nagy II., Czár, Savanyó — Kiss (Dekanics), Borsfái (Kovács), Mohácsi — Pintér, Nagy I., Vidák. Edző: Fuisz Já­nos. Boglárlelle: Horváth — Banknak, a PVSK kapusának nemegy bravúros védése volt. Ké­pünkön Szabó Géza a vasutasok kapusának egy védését örö­kítette meg, a bólyi győzelemmel végződött területi bajnoki mérkőzésen. Sellye—Bonyhád 2-1 (1-1). Sellye, 500 néző. V.: Szerecz. Sellye: Heilmann — Golubics, Vass, Schmidt, Mózer — Ba­umgartner, Tóth, Szalóki (Zrí­nyi) — Pfeiffer, Otórtics, Ma­jor. Edző: dr. Dunai János. Bonyhád: Múcska — László, Kovács, Máté, Beke — Balázs, Sebestyén (Bálint), Lajtai — Zircher, György (Wirth), Bul­la. Edző: Kovács István. Végig jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen a két jól felkészült csapat közül, ha nehezen is, de meg­érdemelten győzött a hazai együttes. Góllövő: Otártics, Tóth, ill. Balázs. Kisdorog—Pécsi BTC 5-2 (1-0). Kisdorog, 400 néző. V.: Szentgyörgyi. Kisdorog: Stölk- ler — Berning, Éppel, Fábián, Nbgy — Spiel, Kiss II.; Csám­pát — Meksz, Kerekes, Klein. Edző: Losonczi István. PBTC: Fiedler — Georgiu, Kőnigh, Biró, Tóth — Aradi, Bodor, dr. Zsolt — Varga, Abrahám, Bagoly. Edző: Polgár József. Vizes, csúszós talajú pályán könnyű győzelmet aratott a jól játszó Kisdorog. Góllövők: Klein T3), Meksz (2), ill. Varga, Georgiu. Mázaszászvár—Nagymányok •0 (2-0). Mázaszászvár, 700 néző. V.: Pálfi. Mázaszászvár: Bálint — Czár, Maglódi, Ka­tona, Komáromi — Guth (Kő­vári), Kólya, Róth I. (Hódosi) — A.gócsi, Dunai, Beke. Edző: Róth Antal. Nagymányok: Ba­logh (Oláh) — Egri, Bajkai, Túrós, Dávid — Dénes, Vincze, Kárász (Tamás) — Kovács, Bárdos, Barabás. Edző: Kozma József. Kilencven percig me­zőnyfölényben játszott a hazai csapat, de a második félidő­ben a gólhelyzetek sokaságát hagyta ki. Góllövő: Agócsi, Dunai K. Rákóczi—Komlói Bányász 1-0 (0-0). Komló, 400 néző. V.: László. Rákóczi: Kutasi — Kurdi, Pető, Zentai, Zatykó — Gyurics I., Kakas, Gilits — Czabula, Gyurkó (Gyurics II.), Hanusz (Hosszú). Edző: Bö- zsönv János. Komló: Tihanyvá- — Macs, Incze, Katona, Barta — Cservenka. Tigyi (Bar­ka), Orsós (György) — Hegyi, Vigh, Dudás. Edző: Mihalecz Boldizsár. A végig bátran tá­madó szellemben futballozó Kolovics, Fejes, Andermann (Pusztai), Gulyás — Pilger, Ju­hász, Pintér — Kalász, Vass, Kiss. Edző: Bolla László. Küz­delmes mérkőzésen csak nehe­zen nyert a nagyatádi csapat. A 85. percben a partjelző megsértéséért Vasst (Boglár­lelle) kiállították. Góllövö: Pin­tér. Siklós—Mohács 1-1 (0-0). Siklós, 700 néző. V.: Kövesi. Siklós: Kiss — Batik, Kovács, Ferenczi, Farkas — Petrétei, Zrínyi, Molnár J. — Szabó, 1. Üjpetre 6 5 1 — 9- 3 11 Horváth (Molnár Cs.), Varga. 2. Somberek 6 5 — 1 13- 5 13 Edző: Csordás István. Mohács: 3. Drávátok 6 4 1 1 10- 4 9 Hornyok — Tóth, Rumszouer, 4. Vasasi B. 6 4 1 1 14-13 9 Markovics, Brecska — Ambrus, 5. Steinmetz SE 6 4 1 1 9- 5 9 Dárdai, Hámori P., Lőrincz — 6. Villány 6 4 — 2 13- 9 8 Nyárs, Freppán. Edző: Mathesz 7. P. Postás 6 4 — 2 11- 9 8 Imre. A sáros, mélytalajú pá­8. P. Kinizsi 6 2 2 2 7- 5 6 lyán az első félidőben hatal­9. Beremend 6 2 2 2 11-10 6 mas és magas színvonalú küz­10. Geresdlak 6 2 2 2 5- 6 6 delem folyt, több helyzettel. A 11. Dunaszekcsö 6 3 — 3 12-14 5 második félidő elején a Mo­12. Szentegát 5 2 1 2 12- 7 5 hács szerencsés körülmények 13. U. PEAC 5 2 — 2 9- 9 4 között vezetést szerzett, utána 14. P. Zsolnay 6 — 3 3 5-10 3 beállt védekezni, ekkor a mér­15. Harkány 6 1 — 5 8-12 2 kőzés színvonala nagyot esett. 16. P. Kesztyűgyár 6 — 2 4 9-14 2 A hazai csapat a 86. percben 17. Vajszló 6 1 — 5 3-12 2 egyenlített. Kiállítva: Kovács 18. Szentlörinc 6 — — 6 6-25 — (Siklós) és Nyárs (Mohács), az 58. percben. Góllövők: Zrínyi, ill. Lőrincz. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Sellye 2. Nagyatád 3. Boly 4. Siklós 5. K. Rákóczi 6. Mohács 7. Táncsics SE 8. PVSK 9. Bonyhád 10. Szigetvár 11. Kisdorog 12. Mázaszászvár 13. PBTC 14. Komló 15. Boglárlelle 16. Nagymányok 3 3 4 1 3 2 3 2 3 1 1 5 3 1 2 2 2 2 2 2 2 1 1 3 2 1 1 2 1 1-9-39 1 11- 6 9 1 14- 9 8 1 8-4 8 2 9-47 -7-67 2 11-11 7 2 11- 9 6 2 9-10 6 2 6-76 2 9-9 5 2 6-65 3 8-12 5 3 7-9« 4 6-11 3 5 2-17 1 Az NB I. legjobb góllővöi 4 gólos: Dékány (Csepel), Kardos, Kiss S. (Ú. Dózsa), Mi­le (Rába ETO). Nyúl (Volán), Pogány (Ferencváros), jSzabó (Videoton). 3 gólos: Dárdai (Pécs), Do­hány (Haladás), Fekete (Ü. Dózsa), Fodor (MTK-VM), Gru- borovics (SZEOL-AK), Plotór (Tatabánya), Szabó F. (Hala­dás), Szeíbert (Volán), Szepesi (Rába ETO). Megyebajnokság Dunaszekcsö—Szentlörinc 4-2 (2-2). Dunaszekcsö, 200 néző. V.: Keresztes. Erős ira­mú mérkőzés, megérdemelt ha­zai győzelem. Góllövők: Ko­vács (2), Pál, Frányó II., ill. Balogh, Kovács. Vasasi Bányász—Szentegát 3-2 (1-0). Szentegát, 100 né­ző. V.: Zákányi. Küzdelmes mérkőzésen szerencsés góllal győztek a vendégek. Góllövők: Varga, Boqdán, Róth, illetve Tóth, Kismáté. (A mérkőzést szombaton játszották.) Somberek—Harkány 2-1 (0-1). Somberek, 200 néző. V.: Sólyom. A lelkesen védekző vendégek ellen csak nehe­zen győzött a hazai csapat. Góllövők: Kovács, Pártényi, ill. Szabó. Geresdlak—Villány 3-2 (0-1). Geresdlak, 100 néző. V.: Szin- ger. Szünet után fordított o Geresdlak. Góllövők: Förkas (2), Cseke, ill. Cseh, Majer. Újpetre—U. PEAC 2-0 (1-0). Üjpetre, 250 néző. V.: Radó. Jó játékká) nyert az Üjpetre. Góllövők: Szabó. Kiss. Beremend—Vajszló 2-0 (1-0). Vajszló, 50 néző. V.: Horváth. Gyengén játszott a Vajszló. Góllövők: Németh B., Raczka. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA hétfői Dunántúli napló v A2 MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek; Bálinq József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Fe.diős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-725 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készü-t ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 3. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor mb. igazgató Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hirlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft negyed évre 28,50 Ft fél évre 57,— Ft egy évre 118,— Ft indexszám: 25054 ISSN 0133-2007