Dunántúli Napló, 1983. szeptember (40. évfolyam, 241-270. szám)

1983-09-15 / 255. szám

Bonyodalmak egy döntetlen körül Folytatás: a medence otán a zöld asztalnál Kötélhúzás - hónapokig Egy bajnokság az utolsó fordulóval szokott befejeződni. Nagy ritkán, óvás miatt a zöld asztalnál, néhány nappal az idényzárás után ér véget. De hogy a záróforduló után hónapokkal még nem húzzák le azt a bizonyos rolót, végleges tabella sem készül — arra nemigen akad példa. Most már ilyen eset is van. Remél­hetően nem precedenst teremtő ... A vízilabda OB II. B-ben sze­replő PMSC-nek június 12-re Hajdúszoboszlóra voit kiírva mérkőzése, a helyi Gázláng el­len. A pécsiek előre a szállást lekötötték, a találkozó előtt egy nappal el is utaztak, s busszal meg is érkeztek. S másnap idő­ben az uszodában a „tetthe­lyen” voltak. Ellenfelük, s a szö­vetségi ellenőr szintúgy, csak a két Szolnok; játékvezető nem fu_ tott be. A hajdúságiak kérésé­re (mert nézők is voltak a strandon szép számmal) a PMSC-pólósok ennek ellenére Vízbe szálltak, vegyes verseny- bíróság assziszlálásával leját­szották a meccset, ami 6-6-os döntetlent hozott. Hazatérve a PMSC sportköri vezetői rögtön levélben kérték a Magyar Úszó Szövetséget, hogy tekintse hi­vatalosnak a medencében elért eredményt, mert a kis költség- vetésű szakosztálynak nincs ar­ra még egyszer 25 ezer forint­ja, hogy Hajdúszoboszlóra utazzon, és ott újra mérkőzzön — már csak azért sem, mivel a piros-feketék vétlenek az ügy­ben. Erre a levélre hivatalos vá­laszt eddig nem kaptak, mind­össze a „zuhanyhíradó'ból" ér­tesültek arról, hogy a MUSZ újra akarja játszatni a találko­zót. Juhász György, a MUSZ ver­senybíróságának elnöke: — Feltétlenül újra kell játsza­ni a mérkőzést, mivel a maga­sabb osztályba jutás a tét. (Ha győz a PMSC, osztályozón sze­repelhet az OB ll/A-ba kerülé­sért, mert a második helyezett KÜLKER SC erről lemondott. — A szerk.) Értelmetlen lenne most kiirni a helyosztót, mert a csapatok már nincsenek edzés­ben. Az összecsapásra legha­marabb 1984 tavaszán kerülhet sor. az időpontról hamarosan döntés születik. A szövetség le­velet irt a Szolnok megyei TSH- hoz, hogy mivel ottani játékve­zetők hibáztak vállalják a pé­csiek újból felmerülő költségeit. A TSH ettől elzárkózik, leve­lünkre csak most a napokban válaszolt, ezért nem küldtünk eddig hivatalos értesítést a PMSC-nek. Sajnáljuk a történ­teket, ilyen esetre nem is em­lékszem mostanában. Dr. Bánfai György, a MUSZ vízilabda szakbizottságának tagja: — Szerintem újra sem kell játszani a mérkőzést akkor, ha a két csapat véglegesnek elfo­gadja az akkori 6-6-os ered­ményt. Ha nem Így lesz, nem tudom, ki fogja állni a pécsiek még egyszeri odautazásának költségeit. A szolnoki TSH nem, mert vétlen. A PMSC sem, mert szintén vétlen ráadásul pénze sincs erre. De nem tud áldozni erre a MUSZ sem; Hogy mi lesz? Könnyebbet kérdezzen ... * Egyelőre itt tart az ügy. Ami azért dagadt ilyen naggyá, mert — úgy hírlik — a két szol­noki játékvezető a bíráskodás helyett az éppen abban az idő­pontban Szolnokon folyó OB I- es pólómérkőzést akarta meg­nézni — és meg is nézte. Igaz, ezt állítólag korábban jelezték is, helyettesítésükről viszont a MUSZ nem gondoskodott. A (félhivatalos) mérkőzést a medencében lejátszották. A csata a zöld asztalnál folyik to­vább. Ki tudja, még meddig... H. L. Népsport Ország Világ DN 1. Frankfurt—Bremen x 2 2 x X 2. FC Köln—VIL BOCHUM 1 1 1 3. Uerdingen-Leverkusen 1 x 2 1 1 X 4. Dortmund—Bielefeld x 1 1 2 1 X 5. Kaiserslautern—Düsseldorf X 1 1 2 1 2 6. VfB Stuttgart-Mönchengladbach 1 X 1 1 7. Ascoli— Aveilino x 2 2 x 2 x 8. Lazio—Internazionale 1 X x 2 1 1 X 9. Milan-Verona x 2 1 1 X X 10. Pisa-Juventus 2 x 2 2 11. Sampdoria—Roma 1 X x 2 x. 12. Torino-Fiorentina 1x2 1 X 1 X 13. Napoli—Genoa 1 X Pótmérkőzések: 14. Atalanta—Cavese 1 x 2 x 1 2 1 X 15. Perugia—Como x 1 x 2 X 16. Pistoiese-Cagliari x 1 x 1 X 1 A VEJTI „RÁKÓCZI” MGTSZ faipari üzemébe felvesz jó kereseti lehetőséggel: ■ asztalos szakmunkásokat ■ faipari gépmunkásokat (betanított munkásokat) JELENTKEZÉS: VEJTI „RÁKÓCZI” MGTSZ ELNÖKÉNÉL SZEMÉLYESEN, VAGY VÁJSZ LÓ 14-ES SZÁMÚ TELEFONON, A dolgozókat a munkáltató munkahelyre és munkahelyről lakásukra, saját autóbusszal szállítja. Kupaszerda A magyar mérleg: három vereség, egy győzelem Az 1983—84. évi nemzetközi labdarúgó kupaidény rajtján, szerte Európában 64 mérkőzést játszottak, s ezekből négy ta­lálkozón a magyar klubok is érdekeltek voltak. A magyar mérleg: három vereség (kika­pott a Bp. Honvéd, az Ú. Dó­zsa és oz FTC, mindhárom ide­genben) és egy győzelem (a Rába ETO jóvoltából). BEK Sütő, a Kinizsi játékosa (fehérben) közelről az üres kapu helyett a kapufát találja el. Szabó Géza felvétele Somberek—U. PEAC 1-0 (10). Somberek, 200 néző. V.: Mátyus. Két jól felkészült csa­pat nagy taktikai küzdelmét hozta a mérkőzés. Góllövő: Komli. Kiállítva: Brukner (U. PEAC). P. Kinizsi—Vajszló 3-1 (3-0). Kovácstelep, 50 néző. V.: Kul. csár. Már az első félidőben eldőlt a találkozó, amikor is a sörgyáriak tetemes előnyre tettek szert. Góllövők: Nagy T., Anga, Sütő, illetve Kalanber- ger. Szentegát—Harkány 2-1 (1-0). Harkány, 150 néző. V.: Mise­te. A vendégcsapat megérde­melten győzött. Góllövők: Al- mási, Merényi, illetve Petco- vics. A rajthoz állás helyett megfutamodás A hazatérők vizsgálata Az Egyesült Államok Atléti­ka] Szövetsége (TAC) megbí­zásából egy öttagú bizottság vizsgálja meg annak a 11 amerikai atlétának az ügyét, akik az elmúlt hónapban en­gedély, és versenyzés nélkül hazatértek a caracasi Páname­rikai Játékokról. Mint ismere­tes, Venezuelában jó néhány sportoló „akadt fenn” a rend­kívül szigorú dopping-vizsgála. ton, s az atléták ekkor válasz­tották az indulás helyett a ha­zatérést. A vizsgáló bizottság elnöké­nek Richard Hollander ügyvé­det nevezték ki, aki egyébként a TAC nemzetközi versenybi­zottságának is az élén áll. Hollander elmondta: a testü­let elsősorban azt vizsgálja, hogy a sportolók előzetesen tudtak-e a dopping-vizsgálat szigoráról, miként zajlottak le ezek a dopping-vizsgálatok. Természetesen az sem lehet közömbös, hogy az amerikai atléták miért választották a sokak által elítélt megoldást, a megfutamodást... Edzőmérkőzés PMSC—PBTC 11-1 (5-0). Új- mecsekalja, 200 néző. V.: dr. Rákóczi. PMSC: Bodnár (Lu­kács) — Kincses (Hüber I.), To­rna (Kónya), Schulteisz (Gallai). Brezniczky — Lutz (Hrotkó), Dárdai (Hüber II ), Czérna — Nagy (Pillinger), Réfi, Mészá­ros (Varga). Az NB l-es csapat mindkét, félidőben tetszés sze­rint érte el góljait. Góllövők: Réfi (5), Dárdai (2), Hüber II. (2), Hrotkó (2), illetve Aradi (11-esből). • WASHINGTON: Az Egye­sült Államok szenátusának egy albizottsága kétnapos ülés ke­retében vizsgálja az 1984-es Los Angeles-i olimpia] játékok biztonságára tett intézkedése­ket. A tanácskozáson meghall­gatják a Fehér Ház egyes al­kalmazottait, a CIA, a had­ügy-, a külügyminisztérium és az FBI képviselőit is. Női kosárlabda EB Változatlanul nagy izgalmak közepette zajlanak a XIX. női kosárlabda Európa-bajnokság miskolci csoportjának küzdel­mei, a meglepetés sem ma­rad el. A szerdai első talál­kozón mindenki azokat a ro­mánokat tippelte volna győz­tesnek, akik a nyitónapon hosszabbításos csatára kény­szerítették Mayyarországot, azonban a holland válogatott felborította a papírformát. Eredmény: Hollandia—Romá­nk 55-54 24-28). Ezután lépett pályára a ma­gyar válogatott Lengyelország ellen. A magyarok jó játékot nyújtva mindvégig vezettek és végül hétpontos győzelmet arattak. Ezzel Magyarország már a legjobb négy közé ju­tott csoportjából. Legközelebbi ellenfelünk Jugoszláviq. Magyarország—Lengyelor­szág 80-73 UEFA Kupa Rába ETO-FC Vikingur 2-1 (2-1) Győr, 27 ezer néző. Vezette: Philippides (ciprusi). G.: Ma­gyar és Burcsa, ill. Thorvards- son. Rába ETO: Kovács - Csonka, Hlagyvik, Magyar - Burcsa, Szepesi, Mile, Vági (Szentes, 55. p.) — Szabó (Ku­ruc, 78. p.), Horváth, Hajszán. Vikingur FC: Kristiansson - Gislasun, Thorvaldsson, Hal- derson, Adalstenson - Olafson, Torfason, Marelson — Thor- vardss, Bjorson (Marteinson, 58. p.), Carlson (Carasen 85. P-). A 22. percben Hajszán küz­dött a labdáért, ami Magyar elé került, a győri balhátvéd nehéz szögből a hálóba talált (1-0). Újrakezdés után Thor- vardsson ügyesen kitört a győri védők mellett, és kiegyenlített (1-1). A 25. percben Hajszán 12 méterről a kapufát találta el. A 33. percben Szabó ment el a jobb szélen, középre adott, és Burcsa úgy továbbí­tott a kapuba, hogy a labda egy izlandi védőt is érintett (2-1). A második félidőt végigtá­madta a Rába ETO, helyzete, két is kidolgozott, de több gólt már nem tudott rúgni. A mérkőzés nagy részében fölényben játszott a Rába, de iátéka erőlködő, és minden el- kéDzelés nélküli volt. A vendé­gek 1<itűnően védekeztek, kont­ratámadásaik mindiq veszélyt jelentettek a gyengélkedő ha­zai védőkkel szemben. További eredmények: Dyna­mo Berlin-Jeunesse Esch (lu­xemburgi) 4-1, (2-1), Dinamo Minszk—Grasshoppers (svájci) 1-0 (1-0), Spartans Hamrun (máltai)—Dundee United (skót) 0-3 (0-2), Fenerbahcse (török)— Bohemians Prága 0-1 (0-0), Partizán Belgrád—Viking Sta­vanger (norvég) 5-1 (3-1), Ath- lone Town—Standard Liege 2-3 (1-2), Lech Poznan— Atletico Bilbao 2-0 (2-0). KEK AEK Alhén-U. Dózsa 2-0 (0-0) Athén, 30 000 néző. Góllövők: Kottis (65. p.), Ross (89. p.). A hazaiak kezdettől nagy lendülettel harcoltak, sokat tá­madtak, de helyzeteik kima­radtak. A félidő nagy részében az Ú. Dózsa térfelén folyt a játék, a magyar csapat nem sok veszélyt jelentett. Fordulás után változtatott eddig; passzív játékfelfogásán a lila-fehér gárda, és mind­járt adódtak helyzetek. Az 56. percben Törőcsik jó cselek után tálalt Ambrus elé, de a hazai védők az utolsó pillanat­ban mentettek. A 63. percben Kiss mesterien indította Herédit, aki tökéletes helyzetbe került, de kivárt a lövéssel és a vé­dők mentettek. A 66. percben egy 20 méteres lövést Szendre] kiütött, de balszerencséjére Kottis elé, aki 10 méterről a hálóba fejelte a labdát (1-0). Változatlanul az AEK-nek vol­tak lehetőségei, a 89. percben egy ártalmatlannak látszó hely­zet végén Ross gyenge lövése Szendreiről a hálóba pattant (2-0). További eredmények: Fama­gusta Paralimni (ciprusi)—Be- veren (belga) 2-4 (1-2), La Va­letta (máltai)—Glasgow Ran­gers 0-8 (0-6), Mersin lyk— Szpartak Várna 0-0. Larissza-Bp. Honvéd 2-0 (1-0) Larissza. 14 000 néző, góllö­vő: Maloumidisz (11-esből), Kmiecik. Nagy lendülettel kezdett a hazai együttes, már a második percben Parafesztosz hatalmas bombáját kellett Andruschnak hárítanio. A 15. percben Vuti- ridasz és Valaorasz adogatott a 16-os bal oldalánál, majd Valaorosz betört, és Gere már csak elhúzni tudta a lábát. A vitathatatlan 11-est Maloumi­disz lőtte a hálóba (1-0). A második félidőben a hal­latlanul lelkes görögök tovább kezdeményeztek. A 63. percben Maloumidisz féloályás szóló után tiszta helyzetből lőtt mel­lé. Egy perccel később jobb­oldali Honvéd-szöglet után Dajka alia lőtt fölé. A 75. percben Nagy A. 18 méterre saját kapujától szabálytalanko­dott, a bíró szabadrúgást ítélt és egyideiűleq Nagynak sárga lapot adott. A szabadrúgás el­végzését akadályozó Kerepeczki is megkapta a sárgát. A ka­varodásban c lengyel Kmiecik a jobb felső sarokba emelte a labdát <2-0). PSV Eindhoven-FTC 4-2 (3-1) Eindhoven, 8000 néző. V. : Curtney (angbf). Góllövők: Kol- hof (16. és 81. perc), Thoressen (17., 41. p ), ill. Ebedli (27. p.). Kvaszta (70. p.). A Ferencvárosnak 0-2-ről és 1 -3-ról még sikerült felzárkóz­nia, de a holland Haant és a norvég Thoresent felvonultató PSV Eindhoven mindig újítani tudott. A második félidőben oz FTC egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult, sokáig esélye volt, hogy csak egygólos vereséget szen­ved, de védelmi hibából ne­gyedszer is megrezdült Zsiborás hálója. További eredmények: Vest- mannaeyjar (izlandi)-Carl Zeiss Jena 0-0, Dinamo Kijev— Laval (francia) 0-0, Widzew Lodz-Elfsborg (svéd) 0-0, Lo­komotív Plovdiv—PAOK Szalo- niki 1-2 (0-1), U. Craiova—Haj­dúk Split 1-0 (0-0), Sportul Studentesc (román)—Sturm Graz 1-2 (1-0), Trabzonspor (török)-lnternazionale 1-0 (0-0), Bánik Ostrava-1903 Kop­penhága 5-0 (3-0), Drogheda United—Tottenham Hotspurs 0-6 (0-3), Spárta Prága—Real Madrid 3-2 (1-1). Szpartak Moszkva—HJK Helsinki 2-0 (1-01. Vitoria Guimaraes (por­tugál)—Aston Villo 1-0 (0-0). T Dunántúlt nanio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lap]a Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf: 134. Hunyadi út 11. 760* Telefon: 15-000. 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Felelős vezető: Farkas Gábor mb. igazgató Pécsi Szikra Nyomda Pécs. Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177. 13-696. Telex- 12-21C Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírla pkézbesítő postahivataioknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,— Ft egy évre 400,— Ft Indexszám* 25 054 ISSN 0133—2007 III- * * lilll ílPpiil . - :' * ■ , - ■ M •; ’ I í hj U .X.*XI s I «1; £• f»ITpi