Dunántúli Napló, 1983. június (40. évfolyam, 150-179. szám)

1983-06-06 / 155. szám

Keszthely—Bauxitbányász 3-1 (1-0) Tapolca, 5000 néző. V.: Sza­bó T. Keszthely: Béres — Ko­vács L. (Englóner, a 60. perc­ben), Paizs, Cziráki, Németh — Bál, Nagy T. (Kocsis, az 54. percben), Topor — Kiss, Rácz, Kovács- S. Edző: Gellei Imre. Bauxitbányász: Petrovics — Markán, Bencze, Farkas L. (Tú­ri, a 46. percben), Mater — Major, Ormai, Tendli (Lovász, a 46. percben) — Gosztola, Németh, Farkas Cs. Edző: Né­meth Lajos. 8. perc: Kovács S. egyéni játék után a bal alsó sarokba lőtt. 1-0. 51. perc: Túri kitűnő beadá­sát Németh megcsúsztatta, Far. kas Cs. közelről nem hibázott. 1-1. 57. perc: A tétovázó védők között Kovács S. talált a jobb felső sarokba, 2-1. 88. perc: Rácz labdáját Ko­vács S. a hálóba vágta. 3-1. A rendkívül küzdelmes mér­kőzésen a frissebb keszthelyiek megérdemelt sikert arattak. Jók: Kovács S. (a mezőny leg­jobbja), Béres, Paizs, Topor, Rácz, ill. Bencze, Mater, Túri. Kecskemét-Nagykanizsa 1-1 (1-0) Nagykanizsa, 4500 néző. V.: dr. Rákóczi. Kecskemét: Erdei — Hájer, Beles, Mohovics, Al­berti — Gugyerás, Mózner (So­mogyi, a szünetben), Nagy — Ravasz, Papp, Gólyák (Soós, a 88. percben). Edző: Szentannai József. Olajbányász: Fullér — Fodor, Csepregi, Kormos, Müller — Balogh, László, Hoszbor (Varga II., az 59. percben) — Lukács, Martinkovics, Kelemen (Fuisz, az 54. percben). Mb. edző: Kovácshegyi Lajos. A 39. percben a vendégek jutottak büntetőhöz. Miután Papp fejese a felső lécről ki­vágódott, a vendégek a kipat­tanó labdát rálőtték, mely a 16-oson belül helyezkedő Kor­mos kezét is érintette. A játék­vezető büntetőt ítélt, melyet Ra­vasz a kapu jobb oldalába he­lyezet. (1-0). A 81. percben egyenlítettek a hazaiak. Fuisz jobboldali beadása Martinko- vicsról Lukács elé pattant, aki az 5-ösről nem hibázott. (1-1). A hazaiak számpra sorsdöntő találkozó közepes iramú és szín­vonalú találkozón, közepes ira­mú és színvonalú mérkőzést lát­hatott a közönség. Jók: Erdei, Mohovics, Ravasz, illetve Lukács. Kápolnás Zoltán Hódmezővásárhely— Szekszárd 2-0 (0-0) Hódmezővásárhely, 3000 né­ző. V.: Győri. Hódmezővásár­hely: Ulbert — Szenti, Kanyar, Petrák, Talapa — Olasz, Fita- la (Fodor a 69. percben), Ma­ján (Szádeczky a 76. percben), — Tassi, dr. Bálint, Hegedűs. Edző: Bánkúti László. Szek­szárd: Hujber — Tapaszti, Bonnyai, Laki (Dienes a 40. percben), Weitner — Kniesz, Koroknai (Freppán, a 72. perc­ben) Kresz, Adorján — Megye­ri. Magyar. Mb. edző: Formag- gini Károly. 60. perc: Bal oldali beadást követően Tassi Ic-vése a védők­ről Bálint dr. elé pattant, aki 4 méterről a kapu jobb oldalá­ba helyezett (1-0). 89. perc: Bal oldali szöglet után Olasz két méterről a ka­pu közepébe fejelt (2-0). A jól védekező szekszárdiak az első félidő derekától ellen- támadásokra is vállalkoztak. Szünet után tartós fölényt har­coltak ki a vásárhelyiek, igaz, a vendégek ellencsapásai ekkor is veszélyesek voltak. A végig támadó, helyzeteit jobban ér­tékesítő hazai együttes győzel­me megérdemelt. Jók: Szenti, Maján, ill. Hujber, Weitner, Adorján. Siófok—Debr. Kinizsi 4-4 (2-2) Siófok, 2500 néző. V.: Nagy B. Siófok: Horváth II. — Brettner, Pardavi, Onhausz, Takács, (Rizu, a 33. percben) — Szabó, Bódi, Olajos — Tieber, Hor­váth I., (Károlyi, a 30. percben), Havasi. Edző: Szőke Miklós. Debrecen: Kun — Haila, Ta­kács, Garamvölgyi, Orenstein — Tőzsér, Andrikó, Magyar (Sza­bó, a szünetben) — Barna, Bo- donyi, Vajda (Tóth, a 70. perc­ben). Edző: Nagy György. 10. perc: Takács a félpályá­ról indult, remekül tálalt a fel­futó Horváth I. elé, aki 8 mé­terről a kapu jobb sarkába lőtt (1-0). 32. perc: Vajda szögletét Tő­zsér felugorva a bal alsó sarok­ba fejelte (1-1). 39. perc: Bodonyi labdájával Barna kapura húzott és 8 mé­terről élesen a felső sarokba lőtt (1-2). 40. perc: Egy kapu előtti ka­varodás után a visszapattanó labdára Bódi rácsapott és kö­zelről nem hibázott (2-2). 50. perc: Tieber ragyogó szóló után a jobb szélen elment, éles lövése először a kapufára pat­tant, majd onnét Tieber elé, aki nem hibázott (3-2). 58. perc: Károlyi beadását Tieber lekezelte, kiugrott és az elébe futó Kun elvétette a lab­dát és Tieber nem hibázott (4-2). 69. perc: A kitörő Bodonyit Olajos felvágta a büntetőn be­lül, a 11-est Halla értékesítette (4-3). 76. perc: Bodonyi kiugrott a leálló védők közül, közelről nem hibázott (4-4). Az utolsó 20 percben a sió­foki csapat 10 emberrel kény­szerült tovább játszani, mivel Bódi elhagyta a pályát sérülése miatt. Ezután a hazai csapat erősen visszaesett, és a lelkes vendégeknek sikerült óz egyen­lítés. Jók: Szabó, Tieber, Brett­ner, ill. Garamvölgyi, Tőzsér és Barna. Molnár József Baja—Nagybátony 4-3 (2-3) Nagybátony, 800 néző. V.: Makó. Baja: Farkas — Túrná, Szabó, Pintér, Popp — Evanics, Morvái (Kovács, a 61. percben), Prikidánovics (Glavatity, a 46. percben) — Takács, Szőcs, Mor­gás. Edző: Rónai Sándor. Nagy­bátony: Kocsis — Szabó Gy., Orosz, Mihalkó, B. Kovács (Hu- gyecz, a 69. percben) — Csá­ki, Bene (Gyurácz, az 58, perc­ben), Szabó L. — Lászlók, Kiss Gy., Loch. Mb. edző: Baranyai Gyula. 5. perc: Kiss Gy. beadását Loch ügyesen tálalta középre az üresen hagyott Szabó L. elé, utóbbi 8 méterről a tehetetle'n kapus mellett a kapu bal olda­lába bombázott. 0-1. 8. perc: Morgás tört a kapu elé és az 5-ös csücskéről a jobb sarokba helyezett. 1-1. 24. perc: Lászlók keresztlab­dájával Kiss Gy. tört kapura, majd 10 méterről a háló jobb oldalába bombázott. 1-2. 32. perc: Morgás szögletét a fedezetlenül maradt Takács fejelte a későn vetődő Kocsics mellett a kapuba. 2-2. 41. perc: Kiss Gy. ugrett ki a lesre játszó védők közül és Farkas fölött emelt a kapuba. 2-3. 73. perc: Szőcs a 16-os tájé­kán több védőt is kicselezett, majd Evanicshoz játszott, aki közelről gurított a hálóba. 3-3. 75. perc: A tétova védők kö­zött ismét Evanics volt eredmé­nyes. 4-3. A hazai szurkolók szomorúan állapíthatták meg: a már hó­napokkal ezelőtt padlóra került csapatukból a becsvágy is hiányzik. Jók: Szabó, Glavatity, Szőcs, illeve Cséki, Szabó L., Mihalkó. Forró hangulat a kaposvári rangadón Az NB II. további eredmé­nyei: Eger—Dorog 2-0 (1-0), SZEOL AK—Volán 2-1 (1-0), Kazincbarcika—Salgótarján 3-1 (1-0), 22. sz. Volán—Sopron 1-1 (1-0), Ganz-MÁVAG—Ózd 4-0 (2-0). A BAJNOKSÁG ALLASA KÉT FORDULÓVAL A BEFEJEZÉS ELŐTT 1. Volán 36 17 12 7 78-41 46 2. SZEOL AK 36 18 9 9 66-42 45 3. Salgótarján 36 18 7 11 58-42 43 4. Siófok 36 14 13 9 61-46 41 5. Kecskemét 36 14 12 10 52-43 40 6. Hódmezőv. 36 17 5 14 52-52 39 7. Baja 36 13 12 11 56-45 38 8. Kazincbarcika 36 15 7 14 55-53 37 9. 22. sz. Volán 36 13 10 13 63-60 36 10. Sopron 36 12 12 12 39-39 36 11. Eger 36 15 5 16 66-56 35 12. Keszthely 36 15 5 16 59-55 35 13. Ózd 36 13 9 14 58-61 35 14. Debr. Kinizsi 36 10 14 12 45-46 34 15. Szekszárd 36 13 8 15 43-61 34 16. Nagykanizsa 36 14 5 17 54-62 33 17. GANZ-Mávag 36 13 7 16 56-84 33 18. Dorog 36 10 11 15 44-54 31 19. Bauxitbány. 36 11 7 18 47-61 29 20. Nagybátony 36 8 4 24 47-96 20 Az ősz hajú kapus bravúrja Drámai események zajlottak Ka­posvárott, az NB l-et megjárt Kom­ló és Kaposvár kánikulában leját­szott mérkőzésén. A csúcsot az je- jentette, amikor a játékvezető Baánt (aki korábban a bravúrok sorát vitte végbe) kiállította. Homonnai már- már felhúzta a kapusmezt, amikor Mihalecz edző úgy döntött, hogy Er- dősit küldi a kapuba. A több mint negyvenéves sportember, annak ide­jén Kaposvárott számtalan bravúrt vitt végbe, mint a K. Honvéd még ma is emlegetett kapuvédője. Most — a kaposváriak bánatára — az ősz hajú kapuvédő újfent bebizonyította, hogy még ma is képes bravúrokra. Igaz ugyan, hogy Csorba 11-esét nem tudta hárítani. Aztán Bíró is meg­zörgette mögötte a hálót. De a 89. percben a kaposvári nézők már a helyükről felálltak, amikor Bíró újból egyedül állt a kapussal szemben. A pettyes azonban Erdösi ökléről most kipattant a mezőnybe. A veterán kapusnak oroszlánrésze volt abban, hogy a szétzilálódott komlói csapat pontot rabolt a listavezetőtől. K. S. Nigéria legyőzte a Szovjetuniót a junior világbajnokságon Mexikóban nagy érdeklődés mellett, meglepetésekkel zajlik a junior labdarúgó világbaj­nokság. A nagy szenzáció, hogy Nigéria legyőzte a szov­jet válogatottat. Eredmények: C-csoport: Argentína—Kína 5-0 (1-0), Csehszlovákia— Ausztria 4-0 (1-0). D-csoport: Nigéria—Szovjet­unió 1-0 (0-0), Hollandia— Brazília 1-1 (0-0). Kerékpár Dunántúl 4 fős csapatbaj­nokságát Győrben rendezték. Eredmények. Felnőttek: 100 km: 1. PMSC (Lóki—Hirth—Kará­csony—Szilvási Zs.) 1.15,14 mp. Ifjúságiak. 70 km: 2. PMSC (Molnár—Kovacsics—Szilvási— F.—Boldizsár) 1.41,45. Serdülők. • 50 km: 1. PMSC (Ottó—Novotny •—Kunos—Ferk) 1.13,53. Úttörők. 20 km: 2. Pécsi Sportiskola 34,32. Komlói Bányász—Kaposvári Rákóczi 3-3 (1-0). Kaposvár, 1600 néző. V.: May. Komló: Baán — Barka, Incze, Katona, Klomfár (Mács) —• Orsós (6r- dősi), Kardos, Tornán — Ho­monnai, Hüber, Hegyi. Edző: Mihalecz Boldizsár. Kaposvár: Németh — Pető. Zentai, Prancz, Csorba — Gillisch, Hámori (Czabula), Kakas — Bódis (Vé- ber), Bíró Nagy. Mb. edző: Zag József. Az első fél órában a ka­posvári csapat 5 abszolút hely­zetet elhibázott, s ezt követően a Komló szerzett vezetést. A 60. percben már 3-1-re vezetett a ikamlíói csapat, amikor Baán kapus egy támadásnál kímélet­lenül beletaposott Nagyba. A játékvezető 11-est ítélt, a ka­pust pedig kiállította. Helyére a veterán Erdősi állt be, Orsós elhagyta a játékteret. Az utolsó fél óra Kaposvárott valóságos futball-dráma volt. Ennek so­rán a játékvezető a pirost kö­vetően három sárgát is kiosztott a komlóiaknak. A Rákóczi még egyenlített, s imármár úgy tűnt, hogy Bíró labdája a győztes gólt jelenti, de Erdősi óriási bravúrral védte az öt méterről küldött bombát. így maradt — az iqazságos — döntetlen. Gól-, lövők: Hegyi (2) Homonnai, ill. Czabula, Csorba (11-esből), Bíró. Dombóvár—H. Táncsics SE 2-2 (1-0). Dombóvár, 400 néző. V.: Tóth. Dombóvár: Horváth — Lakos, Márton, Acs, Horcsa — Havasi, Nikházi. Gyónó (Dudás) — Iván, Bazsonyi Landek (Tóth-Bagi). Edző: Fenyvesi Jó­zsef. Táncsics SE: Füredi — Balázs, Óbert, Szeicz, Lajtai — Szigeti, Martin, Varga (Feke­te) — Bagoly (Tóth), Martina, Pintér. Mb. edző: Csordás Győ­ző. A sok helyzetet kihagyó ha­zai csapatnak a végén a dön­tetlenért is meg kellett küzde­nie. Góliövők: Bazsonyi Lakos, fii. Varga I. (2). ra Pécsi VSK—Paksi SE 2-0 (1-0). Paks, 500 néző. V.: Ha- racsi. PVSK: Bank — Szász, Szabó, Varga, Güldner (Foral) — Merkler, Erdős, Skáfár (Ba­ri) — Fábián, Rohár, Radics. Edző: Horváth László. Paks: Turóczi — Somodi, Vörös, Só- thy, Fülöp — Lambert (Sipos), Bencsik, Szabó — Fazekas (Ba­kó), Porga, Sandi. Edző: Bagó Béla. Alacsony színvonalú, unalmas, eseménytelen mérkő­zésen a győzelmet jobban aka­ró pécsiek rászolgáltak a két pontra. G.: Radics, Szabó. Mohácsi TE—Enying 9-1 (8-0). Mohács, 1000 néző. V.: Fülöp. Mohács: Hornyák — Brecska, Dárdai, Berki — Ambrus, Mar- kovics, Lőrincz (Cseperka), Bóh- ner (Kovács) — Schwarczkopf, Hámori, Szigeti. Edző: Mathesz Imre. Enying: Kötél — Tilhoff, Lakatos, Kiss — Csehkis, Berecz- ki, Szálkái, Gergics —Verbőcz- ki, Jobbágy, Bujtás. Edző: Saiga Géza. Hiába volt 32 fokos ká­nikula, a hazai csapat Hámori vezérletével könnyedén és ötle­tesen érte el góljait. A második játékrészben alábbhagyott a hazaiak lendülete, igaz, hogy ebben főszerepet játszott a vendégek kapuvédője, aki öt alkalommal bravúros produkció­jával mentette meg csapatát a még súlyosabb vereségtől. Gól­lövők: Hámori (6), Ambrus (2), Bóhner, illetve Verbóczki (11-es­ből). Siklós—Nagyatád 1-0 (1-0). Siklós, 600 néző. V.: Dörnyei. Siklós: Hausznek — Farkas, Kovács, Ferenczi, Batik (Szabó) — Mim, Petrétei, Zrínyi — Altt Pazurek, Nyárs. Edző: Csordás István. Nagyatád: Szabó — Utasi, Simanecz, Kraft, Savanvó — Kiss (Vidák), Borsfái, Mohá­csi, Czár — Fendrik (Dekanics), Takács. Edző: Fuisz János. A Nagyatád védekezésre rendez­kedett be, és kontrára iátszott. A hazaiak végig mezőnyfölény­ben játszottak és győzelmük megérdemelt. Kiállítva: Fendrik (Nagyatád). Góllövő: Nyárs. Bonyhád—Pécsi BTC 1-0 (C-C). Bőrgyár-pálya, 250 néző. V.: dr. Csapó. Bonyhád: Mucs- ka — László, Kovács, Horváth, Nagy (Lánqi) — Pfeiffer (Izsák), Palkó, Stercz — Se­bestyén, György, Bulla. Edző: Fertőszegi Béla. BTC: Fiedler — Georgiu, Bíró, Tóth, Lutz — König (Bodor), dr. Zsolt, Aradi — Jurin, Várhelyi (Var­ga), Ábrahám. Edző: Oskó László. Az első félidőben a BTC több helyzetét nem tudta értékesíteni. A második félidő­ben nagyobb sebességre kap­csolt mindkét csapat, és egy jól eltalált lövéssel vezetést szerzett a Bonyhád. Amit ma­gabiztos játékkal végig tartani tudott és így megérdemelt győ­zelmet aratott. Góllövő: Sebes­tyén. ' Kisdorog—Boly 4-2 (0-1). Boly, 400 néző. V.: Pazaurek. Kisdorog: Stölkler — Berning, Klein, Nagy, Éppel — Meksz, Spiel. Kiss II. — Hosnyánszki, Horváth (Csámpár), Ódor. Ed­Több éves gyakorlattal és gimnáziumi érettségivel rendelkező, adminisztrációs munkában jártas, gyors- és gépírót felveszünk JELENTKEZÉS SZEMÉLYESEN: Mecseki Ércbányászati Vállalat, II. sz. Bányaüzem munkaügyi csoportjánál. LEVÉLCÍMÜNK: MECSEKI ÉRCBÁNYÁSZATI VÁLLALAT, II. SZ. BÁNYAÜZEM, 7614 PÉCS 14, POSTAFIÓK 121. Támad a bőrgyári csapat és bánja. Bonyhád érzékeny vereséget mért a patinás múltú pécsi csapatra. Fotó: Arató László ző: Losonczi István. Boly: Puch — Papsity, Hancz, Vigh, Fitt — Vukmann, Nagy (Schulcz), Marián — Ratting, Baumhol- czhet, Panta, Edző: Bán László. G.: Meksz, Spiel. Kiss, Csám­pár, ill. Panta, Vukmann. A második félideji játéka alapján megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat. Sellye—Mázaszászvár 1-0 (1-0). Sellye, 600 néző. V.: Ra- dó. Sellye: Helmann — Golu- bics, Vass, Schmidt, Mózer — Otártics, T^th. Krénusz — Pfei- fért, Szalóki, Varga. Edző: dr. Dunai János. Mázaszászvár: Pesti — Komáromi, Maglódi, Katona, Harold — Kólya (Kő­vári), Agócsi, Czár, Hódosi — Fodor (Guth), Beke. Edző: Róth Antal. A nagy meleg el­lenére végig jó iramú küzdel­met hozott a két csapat talál­kozója. G.: Tóth. Kiállítva: Guth (Mázaszászvár), a 87. percben. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. K. Rákóczi 29 17 5 7 59-25 39 2. Sellye 29 16 7 6 48-26 29 3. Siklós 29 15 9 5 35-18 39 4. MTE 29 16 4 9 41-26 36 5. Komló 29 14 4 11 53-35 32 6. Nagyatád 29 11 10 8 43-37 32 7. Boly 29 12 7 10 49-49 31 8. Táncsics SE 29 11 8 13 55-46 30 9. Kisdorog 29 14 2 13 46-41 30 10. Bonyhád 29 10 9 10 40-42 29 11. PVSK 29 9 7 13 43-51 25 12. Mázaszászvár 29 8 8 13 37-44 24 13. PBTG 29 8 7 14 26-41 23 14. Dombóvár 29 6 13 13 21-48 22 15. Paks 29 8 4 17 36-64 20 16. Enying 29 3 7 19 21-83 13 Bolla Mária ezüstérmes a női vitorlázó EB-n A vasárnap Saint Hubert- ben (Belgium) véget ért 3. női vitorlázó repülő Európa-baj- nokságon kitűnően szerepeltek a magyar versenyzőnők. Bolla Mária, az MHSZ Postás Repülő Klub tagja az összetett pont­versenyben ezüstérmet nyert. Dr. Daróczy Éva, az MHSZ Cse­pel Repülő Klubból az ugyan­csak előkelő 7. helyen végzett. Viléig proletárjai. héttői Dunántúli napló __ * i MSZMP U»-—-» rxruyji Biroll->»«».'ii> '«PH Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Miízki En/in Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károlf Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007