Dunántúli Napló, 1983. május (40. évfolyam, 119-149. szám)

1983-05-22 / 140. szám

Területi bajnokság MTE—Komlói Bányász 2-0 (1-0). Mohács, 1500 néző. V.: Kleiber. MTE: Hornyok — Tóth, Berki, Mankovics, Brecs'ka — Ambrus, Dárdai, Lőrincz — Schwarczkopf, Bohner, Szigeti (Hámori). Edző: Mathesz Imre. Komló: Boán — Barka, Incze, Katona, Koloafár (Hornon nai) — Cservenka (Orsós), Mács, Kar­dos. Tornán — Hüber, Hegyi. Edző: Mihalecz Boldizsár. A mohácsiak léptek fél tá­madóan, ám a kapujuk elé két. tős védelmű vonalat kiépített bányászok ellep csak fgjóra el­teltévéi, a sokadik beívelt és kivágott labda után teremtettek helyzetet. A 32. percben Schworczikopf beívelését Lő­rincz 8 méterről védhetetlenü! fejelte a léc alá. (1-0). Szünet után gyorsan növelték előnyüket a Duna-partiak. A 49. percben Berki erős, laposra sikerült kifli- szabadrúgása akadt meg Boán hálójának jobb felső sarkában. (2-0). A gólt követően nagyon akartaik a vendégek, ám ekkor Hornyák állta útját próbálko­zásaiknak, úgy, 'hogy közben az ellentámadások mindig gól- veszélyt .jelentették a komlóiak kapujára. A nagy forróság ellenére is igazi jó focit láthattak' ezen a mérkőzésen az újvárosi stadion­ba kilátogató nézők. Jók: Mar- kovics. Hornyok, Berki, Lőrincz, ill. Incze, Mács, Homonnai. K. L. NB I. ifjúsági bajnokság PMSC—Csepel 4-2 (2-0), Új- mecsekalja, 1000 néző. V.: Hor- . váth Gy. PMSC: Lukács — Tomka (Uhrich), Háhn, Szabó, Pauska — Kónya, Bendes, Czér- na — Udvardi (Bérczy), Lovász, Pillinger (Bojás). Edző: Garami József. G.: Bojás (2), Udvardi, Lovász, ill. Imre (11-esből), Pe­tő. A pécsi csapat legjobbjai: Bendes, Háhn, Czérna és Lo­vász voltak. A legjobbkor jött a győzelem A félidő utolsó percében Mészáros megszerzi a PMSC vezető gólját Arotó László telvetele PMSC—Csepel 3-0 (1-0) Ojmecsekalja, 8000 néző. V.: Lázin. PMSC: Katzirz - Kin­cses, Torna, Róth (Hrotkó, a 90. percben), Brezniczky - Lutz, Dárdai, Callai, Lőrincz — Nagy, Mészáros. Edző: Kovács Imre. Csepel: Kovács - Varga, Go­dán, Wéber, Gálhidi - Kele­men, Mészöly, Fischl (Lazsányi, a 65. percben) - Tulipán, Dé- kány (Vincze, az 58. percben), Budavári. Edző: Keszthelyi Mi­hály. Mindkét csapat az előre jel­zett összeállításban lépett pá­lyára. A csepeliek valamivel nyugodtabban készülődtek, ért­hető, hiszen a PMSC számára ezúttal létfontosságú volt a mérkőzés, míg a fővárosiak már elszalasztották annak a lehe­tőségét, hogy dobogós helyen végezzenek. Már az első percben szabad­rúgáshoz jutottak a pirps-feke- ték, de Lőrincz 20 méteres lö­vését biztosan hárította Kovács. A másik oldalon Dékány tört be a pécsi kapu előterébe, perdítését Katzirz vetődve véd­te. A PMSC kezdeményezett va­lamivel többet, de támadásaik­ból hiányzott az erő és így a pécsi próbálkozások elakadtak a csepeli 16-osnál. A 15. perc­ben Nagy került jó helyzetbe, az ötösről azonban az oldalhó- lóba lőtt. /C 24. percben Mészá­ros húzott el a jobb oldalon, kapu elé lőtt, a berobbanó Lő­rincz azonban négy méterről estében fölé vágta a labdát. Ezután hosszú perceken ke­resztül alig történt valami, mindkét csapat idegeskedve, kapkodva játszott. A 37. perc­ben Fischli távoli lövését védte Katzirz. A másik oldalon Nagy 10 méterről kapásból kapura lőtt. Kovács .a levegőben úszva szögletre tenyerelte a' labdát. Már-már úgy tűnt, hogy gól néttcüli félidő után térhetnek pihenőre a csapatok, de a fél­idő utolsó percében mégis si­került a piros-feketéknek meg­szerezniük a vezetést. Nagy a balösszekötő helyén kiugratta .Mészárost, aki 12 méterről a kapu bal oldalába továbbított (1-0). A KONZUMTÓL SZERETETTEL... Pécs, Kossuth tér 30 százalék engedményt adunk ételárainkból, keddtől péntekig, ha nálunk tartja TARSAS RENDEZVÉNYEIT ÉS ESKÜVŐI VACSORÁJÁT • kitűnő ételek, italok, • zene, szolid árak, működő klímaberendezés. Asztalfoglalás: az étterem vezetőnél, telefon: 24-422/89. Yrvwvvvvrvwrvvvrvwvvrvvvvvrv^^vyvvyvvv^yrw/yyvv •WVVV'H ' WYVyyyy1 • Szünet után pécsi helyzettel folytatódott a játék. Mészáros elvette a labdát Wébertől, kö­zépre gurított, Lőrincz azonban egy gondolattal elkésett. Az 52. percben Tulipáó kézzel vissza­rántotta Mészárost, és ezért sárga lapot kapott a csepeli játékos. Nem sokkal később Budavári veszélyes szögletét hárította Katzirz. A 62. percben Nagy átjátszott három csepeli védőt, már csak a kapussal állt szemben, de 8 méterről mellé lőtt. A 67. percben növelte elő­nyét a PMSC. Brezniczky indí­totta Mészárost, a csatár 30 méteren keresztül vezette a lab­dát, közben átjátszotta Kele­ment, Vargát és Godánt is, majd hat méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-0). A gól után újabb pécsi helyzetek követ­keztek, de Dárdai lövését védte Kovács, Mészáros pedig fölé lőtt. A 75. percben Mészáros már a csepeli ötösnél járt, ami­kor Wéber kibillentette egyen­súlyából a pécsi csatárt. A já­tékvezető a 11-es pontra mu­tatott. A büntetőt Dárdai a bal alsó sarokba lőtte (3-0). Ezután vezetett néhány lendületes tá­madást a Csepel is, de kapura nem jelentettek veszélyt. A 87. percben Róth egy összecsapás­nál megsérült és nem tudta tovább fojytatni o játékot. A lehető legjobbkor jött ez a győzelem! A kritikus helyzetben' lévő pécsiek számára ugyanis minden más eredmény azt je­lentette volna, hogy lépéshát­rányba kerülnek riválisaikkal szemben. Az első félidőben is igyekeztek a piros-feketék, de a görcsös akarás miatt sok hi­ba csúszott a játékukba. A Csepel a védekezésre összpon­tosított, és igy az első félidő színvonala elmaradt a kívánal­maktól. A félidő utolsó percé­ben lőtt pécsi gól fordulatot hozott a játékban, a piros-fe­keték megnyugodtak, átgondol- tabbak, tervszerűbbek lettek támadásaik. A Csepel is kitá­madott az egyenlítés reményé­ben, így élvezetes, változatos volt a mérkőzés. Mészáros má­sodik góljával bebiztosította a megérdemelt pécsi győzelmet. A PMSC kapujában Katzirz megbízhatóan védett. A hát­védsor legjobbjának Brezniczky bizonyult, de Torna és Róth sem okoztak csalódást. Kö­zéppályán Dárdai igyekeze. téért, Lőrincz jó indításaiért ér­demel dicséretet. Mészáros két gólija önmagáért beszél. Ezút­tal Nagy is jól játszott. A Cse­pelből Godán, Fischli és Buda­vári teljesítménye emelkedett az átlagos fölé. Kovács Imre: Úgy érzem, minden tekintetben felülmúltuk ellenfelünket, és ilyen különb­ségű győzelmünk is megérde­melt. Keszthelyi Mihály: A PMSC nemcsak lelkesebben-, hanem jobban is játszott. Lázár Lajos Hz NB I. további eredményei Ú. Dózsa—Videoton 1-0 (0-0). Megyeri út, 3000 néző. V.: Nagy M. Góllövő: Kiss. Az első félidő gyenge játékd után meglepetésre az Újpest akkor lendült bele, fokozfa a tempót, s vette át a játék irá­nyítását amikor Kardos kiállí­tása után 10 játékosa maradt. A lila-fehérek a 2, játékrészben sokkal bátrabban-és veszélye­sebben támadtak, ezért megér­demelték a győzelmet. Haladás—Nyíregyháza 1-0 (0-0). Szombathely, (zárt kapuk mögött). V.: Kiss G. Gólfövő: Papp. Mindkét csapat igen idege­sen és kapkodóan lépett pá­lyára, az első félidőben még egy közepes iramú mérkőzés folyt, sok szabálytalansággal. Szünet után teljesen ellaposo­dott a játék. Bp. Honvéd—DVTK 1-0 (0-0). Kispest, 4000 néző. V.: Győri. Gállövő: Détári. Néhéz mérkőzésen szerezte meg a 2 pontot a bajnoki cí­mért még versenyben lévő Hon­véd együttese. A Diósgyőr jobb helyezésért küzdött, jól véde­kezett. A látottak alapján a döntetlen sem lett völna meg­lepetés, csakhogy a DVTK gólt nem rúgott. MTK-VM—Békéscsaba 3-0 , (2-0). Hungária körút, 2000 né­ző. V.: Nagy B. Góllövők: Bor­só, Boda, Turtóczky. A Békéscsabának a bentma- rqdóshoz feltétlenül szüksége lett volna a 2 pontra, s ennek megfelelően a találkozó nagy részében többet is kezdemé­nyezett. A lila-fehérek kihagy­ták jó helyzeteiket, ugyanakkor az MTK-VM az idő múlásával egyra jobban magára talált és időnként látványos támadó­játékkal megérdemelt győzel­met aratott. DMVSC—Vasas 2-1 (0:0)f Debrecen, 8000 néző. V.: Né­meth L. Góllövők: Farkas, Jan- kovics, illetve Kiss L. (11-esből). A tavaszi szezon legjobb já­tékát nyújtotta a DMVSC együt­tese. Sokat futottak, bátran tör­tek kapura, megérdemelten nyertek a hazaiak. . ZTE—Tatabánya 1-0 (1-0). Zalaegersze'g, 3000 néző. V.: Szabó B. G.: Varga. Végig igen küzdelmes, és az első félidőben a közepesnél jobb színvonalú mérkőzést vív­tak a csapatok. A ZTE-t meg­nyugtatta a gyors vezető gól, s a szünetig helyenként ötlete­sen játszva könnyen tovább növelhette volna előnyét. A második 45 percben is a ha­zaiak kezdeményeztek többet, igazi helyzetet azonban már nem tudtak tecemteni. A hét­közi fordulóban az 0. Dózsa ellen remekelt vendégek tá­madójátéka ezúttal alig-alig ütötte meg az NB 1-es szintet. AZ NB I. ALLASA: 1. Bp. Honvéd 2. Rába ETO 3. Ferencváros 4. Ü. Dózsa 5. Csepel 6. Vasas 7. Tatabánya 8. Zalaegerszeg 9. Diósgyőr 10. Debrecen 11. MTK-VM 12. Haladás 13. Péfcs 14. Nyíregyháza 15. Videoton 16. Békéscsaba 26 16 5 5 50-v29 37 25 16 4 5 63-28 36 25 16 3 6 64-40 35 26 12 6 8 40-35 30 26 10 10 6 41-39 30 26 11 6 9 52-43 28 26 8 10 8 37-34 26 9 10 31-36 23 9 10 30-39 23 9 10 29-39 23 5 12 36-48 23 7 11 24-36 23 7 12 37-45 21 8 12 22-33 20 3 15 39-42 19 7 14 35-64 17 A Rába ETO-Ferencváros zést ma játsszák. mérkő­Olimpiai ötpróba Orfíín Az olimpiai ötpróba tömeg­sportakció futószámára szom­baton délelőtt Orfűn, a Pécsi­tó körül került sor. A korai, 9 órai kezdés is későinek bizo­nyult. Mint kiderült, a rekkenő hőség nagyobb ellenfél volt, mint a versenytáv. A rajtnál 184 férfi és 32 hölgy sorako­zott fel. Közülük 148-an, illetve 28-an teljesítették sikerrel a 28 és 14 kilométeres próbát. A nők 14 kilométeres távján Rogányi Izabella, a PMSC 17 éves ifjúsági válogatott ver­senyzője győzött kiváló, 55 per­ces idővel Kelemenné Kiss Ma. riann és a 14 éves Kovács Ildi­kó előtt. A férfiak 28 kilométe­rén a Komlói Bányász „vete­ránja”, a 41 éves Homoki Vin­ce jó eredménnyel, 91 percet futva, győzött Kiskirály Ernő és Huszti István előtt. Végül is mind a 176 szintidőn belüli próbázó győztesnek érezhette magát. A jó hangulatú, s igen komoly teljesítményt követelő mezőnyben egyaránt megtalál­ható volt az élsportoló és ko­cogó, a 40 éves és örvendete­sen sok tizenéves, K. E. Sági Tamás felvétele Kézilabda PMSC—Várpalota 18-18 (8-8). NB I., férfimérkőzés, Várpalota, 1000 néző. V.: An­dorra, Schobert. PMSC: Kova. csics — Hunyadi (2), Putics (3), Walter, Perger (2), Kova- csevics (2), Takács (2). Csere: Markovics (kapus), Kőszegi (3). Kedves (3), Fehér (1). Ed­ző: Koleszár György. Nagy el­szántsággal kezdett a PMSC Várpalotán, a hazai kudarcot szerette volna feledtetni, A pi­ros-feketék Kőszegi góljával vezetést szereztek. Többszöri vezetés után döntetlennel vo­nult az öltözőbe a két csapat. A második félidő huszáros pé­csi rohamokkal kezdődött, a 45. percben kétgólos előnyre tettek szert a piros-feketék. A visszalévő játékrészben kiállí­tások miatt állandó emberhát­rányban játszott a PMSC. A mérkőzés utolsó percében a hármas émberelőnyben lévő Várpalota csak hétméteressel tudott kiegyenlíteni. A Várpa­lota legjobb dobói: Horváth (9), Kertész (6). PMSC—Soroksári VOSE 29-17 (13-7). NB I. B, női mérkőzés. L. d.: Horváth (16), Mészáros (7), Deák (2). Mezőgép—Latex Pamut 19-14 (8-9). NB II., női mérkőzés. Megyebajnoksag Újpetre—Zsolnay 1-0 (1-0), Zsalnay-pálya, 200 néző. V.: Podpácz. A számos gólhelyze­tet kihagyó Zsolnay ellen sze­rencsés góllal nyert a vendég­csapat. Kiállítva: Barta (Zsol­nay), a 25. percben. Góllövő: Kiss. P. Kinizsi—Somberek 3-2 (2-1). Kovácstelep, 100 néző. V.: Keresztes. Az első félidei jó játékuk alapján megérdemelten győztek a hazaiak. Góllövők: Kanizsa, Juhász' (2), ill. Héhl, Komli. Vasasi Bányász—Honvéd »Steinmetz SE 1-1 (0-0), Vasas, 150 néző. V.: Kain. Közepes színvonalú mérkőzésen igazsá­gos döntetlen. Góllövők: Virág, ill. Dudás. P. Kesztyűgyár—Szentegát 2-2 (0-1), Pécsbányatelep 100 néző. V.: Kiss J, A nagyon kemény mérkőzésen a Kesztyűgyár sok helyzetet hagyott ki, így a dön­tetlen igazságos. Gól lövök: har­csa, Pauli, ill. Alvári, Kismáté II. Kézilattda- szurkolá gyűlés A PMSC NB l-es férfi kézilabda szakosztálya má­jus 23-án, hétfőn 16.00 órai kezdettel szurkológyűlést tart a Bástya sörözőben, melyen részt vesznek a csa­pat vezetői és a játékosok is. Mai sportműsor Labdarúgás. Területi bajnokság: Siklós—Boly, Siklós, 17.00. PBTC— Nagyatád, Bőrgyár-pálya, 17.00. Sellye—Kisdorog, Sellye, 17.00. K. Rákóczi—Mázaszászvár, Kaposvár, 17.00. Dombóvár—PVSK, Dombóvár, 17.00. Megyebajnokság': SzentlőrLnc— Villány, Szentlőrinc, 18.00. Vajszló— Szigetvár, VajszlÖ, 18.00. Beremend— Sásd, Beremend, 18.00. Geresdlak— U. PEAC, Geresdlak, 18.00. P. Pos­tás—Drávátok, Postás-pálya, 18.00. Nemzetközi mérkőzés: MTE—ATSV Timelkam (osztrák), Mohács, 18.00. Sakk. OB. I. férfiak: PMSC— Tungsram SC, MÉV-központ, 9.00. OB II.: Komló—Medicor SC, Komfő, 9.00. Tájfutás. Megyei csapatbajnokság, Büdöskút, 9.30. Kézilabda. NB II. férfiak: Boly— Honvéd Katona SE, Bóly, 14.00. MÁJUS 23., HÉTFŐ Kosárlabda. Nemzetközi mérkőzés­sel egybekötött gálaműsor, városi sportcsarnok. PVSK—Bp. Honvéd öregfiúk, 17.00. Pécs válogatott— Long Island egyetem (amerikai), 18.00. Kosárlabda P.. Postás—NIKE Fűzfő 82-66 >(42-26). NB II. férfi mérkőzés. Szigetvári VSZSE—Szombat- helyi Sabaria 56-50 (26-21). NB II. női mérkőzés. Dunantau napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Bál ing József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun» Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000. 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült o/szet rotációs eljárással Saphir "96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex- 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hfrlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,— Ft egy évre 400,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007