Dunántúli Napló, 1983. április (40. évfolyam, 90-118. szám)

1983-04-11 / 99. szám

Területi bajnokság Olajbányász-Nagybátony 3-0 (1-0) Nagykanizsa, 2200 néző. V.: Sárkány. Nagykanizsa: Müllner — Fodor, Nagy, Kormos, Mül­ler — Balogh (Békefi, a 79. percben), Csepregi, László — Lukács, Kelemen, Fuisz (Bántó, a 74. percben). Mb. edző: Ko­vácshegyi Lajos. Nagybátony: Kocsis — Szabó Gy., Orosz, Mihalkó, B. Kovács — Cséki, Bedő, Hug'yecz (Szabó J., a 46. percben), Vágó — Kiss Gy., Szabó L. Mb. edző: Baranyai Gyula. 42. perc: Az erőszakos Fuisz remekül futott el a bal oldalon, labdáját László továbbította az érkező Csepregi elé, aki 12 mé. térről a bal sarokba lőtt (1-0). 77. perc: László bal oldali Dorog-Szekszárd Szekszárd, 2000 néző. Ve­zette: Vukmann. Dorog: Pálin­kás — Buzsik, Goltschmidt, Kol­lár, Orsós, — Sikesdi Böröcz- ki, (Török a 85. percben), Schalk, Lukács I., — Dómján, Tamás. Edző: Ivanics Tibor. Szekszárd: Huiber, Weiszner, Tapaszti, (Stumpf a 71. perc­ben), Bonnyai, Tóth, — Megye­ri, Dienes, Freppán, Kresz, Var­ga L., Magyar J. Megbízott ed­ző: Formagini Károly. 21. perc: Freppán két védő kö­zül kiugrott, és 8 méterről le- cdott lövése a bal alsó kapu­fán csattant. 42. perc: Böröczki cselezge­tett a bal oldalon, beadását a berobbanó Dómján a bal alsó sarokba fejelte. (1-0). 61. perc: Freppán 16 méte­szögletét a magasra felugró Kelemen fejjel csúsztatta a hosszú sarokba (2-0). 84. perc: Kelemen a félpá­lyán kapott remek indítást, sen. kitől sem zavartatva húzott kapura, majd önzetlenül László elé tálalt, aki 10 méterről he­lyezett a kapuba (3-0). A sereghajtók gyenge iramú és alacsony színvonalú találko­zóját végig a kanizsai olajosok irányították, különösen a 75. perctől, amikor a vendégek jobbhátvédjét, Szabó Gy.-t ki­állították. Jók: László, Fodor, Kelemen, Fuisz, ill. Kocsis, Orosz, Kiss Gy. Balogh Antali l-l (1-0) rés szabadrúgása a kapufán csattant. 78. perc: Freppán cselsoro­zat után a bal összekötő he­lyéről középre emelt, a jókor érkező Dienes a kapu közepé­be fejelte a labdát. (1-1). Csapkodó, lagymatag „grund- focit” hozott az első félidő, amikor szinte egymás hibáiból éltek a csapatok. Szünet után valamelyest élénkült az iram, mindkét csapat feladta „sün­disznó” állását. A Dózsa egyen­lítő gólját követően nagy haj­rába kezdett, de a sok szabály­talansággal játszó dorogi vé­dők széttördelték az átütő erő nélküli akciókat. Jók: Pálinkás, Goldschmidt, Sikesdi, illetve Freppán, Megyeri, Weinner. Fekete László Egri SE—Bajai SK 4-2 (2-1) Eger, 2000 néző. Vezette: Kurmoi. Eger : Boár — Bilincsik, Zsidói, Patvaros, Szert — Len­gyel, Varga, Fforváth. — Mé- hesi, Móricz, Csepregi. Edző: Szentmarjai Tibor. Baja: Majz- linger — Tumo, Szabó, P rik i - dánovics, (Jamcsák a 46. perc­ben) Papp — Pintér, Morvái, Evanics, — Takács, Szőcs, Mor- gos. Edző: Rónai Sándor. 5. perc: Móricz jobb oldalról keresztve ível labdáját Horváth védhetetlenül fejelte a jobb al. só sarokba. (1-0). 21. perc: Szőcs Pintér lab­dájával elment a jobb oldalon, Icoosan belőtt labdáját a szem­füles Morgás, 5 méterről a há­lóba perdítette. (1-1). 30. perc: Csepregi cselezte be magát az 5-ös sarkáig, be­lőtt labdáját még mentették a bajai védők. Az érkező Méhesi közelről nagv erővel a léc alá bombázott. (2-1). 52. perc: Lenavel az eléje pattant labdát kisodródva a ki­futó Majztinger mellett a há­lóba küldte. (3-1). 65. perc: Janicsák cselezge­tett a 16-oson belül, és Pat­varos szabó lytlanul szerelt 11- es! A megítélt büntetőt Szőcs higaadtan a jobb alsó sarok­ba lőtte. (3-2). 78. percben nagy védelmi hi­bából szerezte meg a negyedik gólt az Eger. Majzlinger kigu­rította a labdát Takácsnak, aki röviden adta azt vissza, és a berobbanó Csepregi laposan a hálóba lőtte. (4-2). A második félidőben Prikidá. novics helyére, Rónai a BSK ve­zető edzője Janicsák személyé­ben újabb támadót küldött a pályára, mely a vendégcsapat támadó széllé nü taktikáját bi­zonyította. A bajai csapatnak lehetőségei is voltak a gólszer­zésre, de ezt a csatárok sorra elhibázták. Jók: Móricz, Méhe­si, Lengyel illetve Szőcs. Farkas László Kazincbarcika-Siófok 1-0 (0-0) Kazincbarcika, 3500 néző. V.: Hazafi. Kazincbarcika: Ondrék — Farkas, Sztahon, Helgert, Fodor — Petrovics, Kálmán (Vajda, a 80. percben), Majoros — Fister, Leskó (Mun­kácsi, a 60. percben), Szép. Edző: Frenkó László. Siófok: Horváth — Brettner, Pardavi, Riczu, Takács — Szajcz, Bódi, Belényesi — Mészáros. Tieber, Szabó. Edző: Szőke Miklós. 88. perc: Jobb oldali kazinc­barcikai akciót követően Fodor elé került a labda, és ő 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). Küzdelmes, nagy iramú, szin. vonalas találkozót láthattak Ka. zincbarcikán a nézők. Mindkét csapat bátran rohamozott, a vendég lestaktikája az első 45 percben kissé fejetlenül táma­dó hazaiakat rendre csapdába csalta. A nagy taktikai csatá­ban szünet után mezőnyfölény, be került a KVSE, de a góllö­vés sokáig nem sikerült. A ven. dégek rászolgáltak volna az egyik pontra. Jó: Ondrék, Far­kas, Sztahon, Fodor, Kálmán, illetve Brettner, Pardavi, Ta­kács, Tieber. Kecskeméti SC-Keszthely 4-3 (3-I) Kecskemét, 4000 néző. Vezet­te: Köböl. KSC: Erdei — Má- jer, (Horváth a 85. percben), Gugyerás, Mozovics, Andreidesz, — Somogyi. Mózner, Porógi, (Nagy az 55. percben), Ravasz, Papp Goják. Edző: Szentannai József. Keszthely: Bolemányi, — Paizs, Németh, Kocsis, Cziráki, — Kovács, Tobor, Vörös Nagy T., — Bocz, Horváth Z. Edző: Gelled Imre. 8. perc: Go jók jobb oldali szögletét Mozovics Somogyi elé fejelte, ő a kiinduló Bolemá­nyi mellett a jobb sarokba lőtt. (1-0). 15. perc: Somogyi középen ki. ugrott, Paizs a 11-es ponton hátulról buktatta. A büntetőt Ravasz laposan a jobb sarok­ba vágta. (2-0). 18. perc: Goiák bal oldalon az alapvonalig cselezte magát, beadását Papp 7 méterről fe­jelte a léc alá. (3-0). 32. perc: 25 méterről szabad, rúgásból a későn vetődő Erdei kapus fölött Kovács ügvesen a bal sarokba emelt. (3-1). 48. perc: Papp két védőt be­csapott, majd balra ívelt, ahon­nan Mózner előrevetődve a léc­re fejelte a labdát, ami on­nan a hálóba pattant. (4-1). 75. perc: Bóczót még jóval a 16-os előtt egyesült erővel szerelték, a keszthelyi játékos bedobta magát a büntető te­rületre, és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Paizs lőtte be. (4-2). 80. perc: Nagy T. jobbról Vörös elé adott, aki 5 méterről a kapu közepébe emelt. (4-3). Nagv iramú, érdekes küzdel­met láthatott a közönség és mindenekelőtt 7 gólt. A Kecs­kemét a játék egyes szakaszai, ban jól játszott ám, amikor na. gyobb előnyre jutott, mindig le­eresztett. Jók: Hájer, Somogyi. Az NB II. további eredményei Sopron—Debreceni Kinizsi 0-0. Sopron, 3500 néző. V.: Ka­rát. Hiába támadott többet a hazai csapat, a iól záró debre­ceni védelmet nem tudta áttör­ni. Volán—Bauxitbányász 3-0 (0-0). Tapolca, 4000 néző. V.: Jaczina. A szünet után a hely­zeteit kihasználó vendégcsapat megérdemelten győzött. G.: Magos (2), Bene. Hódmezővásárhely—Ganz- MÁVAG 3-0 (1-0). Hódmező­vásárhely, 4500 néző. V.: Mes­ter. Gregor 32. percben történt kiállítása után döntő fölénybe került a hazai gárda. G.: Stark (2), Varga. Salgótarján—SZEOL 3-1 (1-1). Salgótarján, 4000 néző. V.: Hu­ták. A szünet után lendülete­sebben játszó tarjániak rászol­gáltak a győzelemre. G.: Földi (2), Szedlák, illetve Szabó. Ózd—22. sz. Volán 3-2 (0-2). Rákoscsaba, 3000 néző. V.: Ko- kavecz. Izgalmas mérkőzésen 0-2-ről a 85. percben szerezte meg a győzelmet az Ózd. G.: Tokár, Dudás, Mohácsi, illetve Kotul (2). AZ NB II. ALLASA 1. Volán 26 14 7 5 57-24 35 2. Kecskemét 26 11 8 7 37-27 30 3. Siófok 26 10 10 6 36-31 30 4. Kazincbarcika 26 13 4 9 41-38 30 5. SZEOL AK 26 12 5 9 47-34 29 6. Salgótarján 26 12 5 9 42-31 29 7. Hódmezőv. 26 13 3 10 42-35 29 8. Eger 26 12 3 11 51-41 27 9. Keszthely 26 11 4 11 39-40 26 10. Baja 26 9 7 10 36-35 25 11. Debr. Kinizsi 26 8 9 9 31-30 25 12. Sopron 26 9 7 10 28-30 25 17. Szekszárd 26 9 7 10 30-38 25 14. Bauxitbányász 26 9 6 11 33-38 24 15. Ózd 26 8 8 10 39-45 24 16. 22. sz. Volán 26 7 9 10 41-47 23 17. Dorog 26 8 7 11 28-36 23 18. Ganz-MÁVAG 26 9 5 12 32-57 23 19. Nagykanizsa 26 10 2 14 40-46 22 20. Nagybátony 26 6 4 16 29-56 16 Megyebajnokság Vasasi Bányász—Vájsz ló 4-1 (1-0). Vajszló, 100 néző. V.: Benkő. A na­gyobb tapasztalattal rendelkező csa­pat győzött. G.: Szőcs, Srankó, Vi- ráa, Varga, ill. Szép. Somberek—Geresdlak 3-1 (1-0). Ge­resdlak, 300 néző. V.: Zákányi. Küz­delmes mérkőzés, megérdemelt ven­déggyőzelem. G.: Komli, Jakab, Ko­vács. iíl. Pártényi. Kiállítva; Győri és Illés, mindkettő Somberek. Szentlőrinc—P. Kinizsi 4-2 (1-0). Szentlőrinc, 350 néző. V.; Kovács N. Kitűnő iramú mérkőzésen megérde­melten pvőzött a hazai csaoat. Gól­lövők: Németh, Kása, Zsdrál, Ko­vács (11-esből). ill. Gáli, Grosics. P. Postás—Sásd 4-0 (1-0). Postás­pálya, 100 néző. V.: Mátvus. Gyenge színvonalú mérkőzésen ilyen arány­ban is megérdemelt Postás-győzelem született. G.: Peti (11-esből), Bódis, Vincié, Paior. Vil'ány—Drávafok 1-0 (1-0). Drává­tok. 150 néző. V.: Sólyom. A második félidőben nyomasztó fölénnyel játszó hazai csapat nem tudta helyzeteit gólra váltani. G.; Macsi B. A MEGYEBAJNOKSAG ÁLLASA 1. Szigetvár 23 16 5 2 65-?2 37 2. U. PEAC 23 14 5 4 52-?3 33 3. Steinmetz SE 22 12 6 4 3739 30 4. Drávafok 23 12 5 6 37-15 29 5. Szentlőrinc 23 10 8 5 45-3"J 28 6. Beremend 23 12 3 8 39-27 27 7. Szenteqát 23 9 6 8 77-37 24 8. Kesztyűgyár 23 7 9 7 34-33 23 9. Villány 22 8 7 7 26-,0 23 10. Vasasi B. 23 9 4 10 72-27 22 11. P. Kinizsi 23 7 8 8 31-33 22 12. Somberek 23 7 6 10 31-39 20 13. P. Zsolnay 27 8 3 12 31-72 19 14. Újpetre 21 6 6 9 28-34 18 15. P. Postás 23 6 5 12 34-39 17 16. Geresdlak 23 6 5 12 19-64 17 17. Vajszló 23 4 3 16 27-52 11 18. Sásd 23 4 2 17 7-39 10 MTE—Boly 1-0 (0-0). Mo­hács, 2500 néző. V.: Dörnyei. MTE: Hornyok — Tóth, Berki, Mankovics, Pirkhoffer — Amb­rus, Hámori (Szigeti), Dárdai — Schwairczkapf, Bohner. Lőrincz. Edző: Mathesz Imre. Boly Puch — Popsity, Hancz, Fitt, Vigh — Sohultz, Nagy, Marián — Baumholczer, Ratting. Brez- niczky (Paata). Edző: Bán Lász­ló. A 64. perc: Hancz hátulról le­rántotta a lépéselőnnyel kapura törő Schwarczkopfot, amiért a játékvezető kiállította, az eddig hiba nélkül játszó védőt. 86. perc: Bohner a 16-oson belül cselezgetve átesett az őt körülvevő négy bólyi játékos, Fittnek a lábán. A játékvezető 11-est ítélt, a büntetőt Berki a jobb alsó sarokba lőtte. (1-0). 90. perc: Ratting füttyszó után a közönség felé rúata a labdát, néki is piros lapot mutatott fel Dörnyei. Az első 20 percben jóformán félpályáig sem engedte ki el­lenfelét az MTE, akkor hely­zetei is adódtak de kihagyta azokat. Később is a mohácsiak játszottak mezőnyfölénvben, ko­moly gólszerzési lehetőségük viszont egészen a 11-esig nem volt. Kiállítás után a vendégek hősiesen védekeztek (csak Rat- tingot hagyták elől, ám a bün­tető megpecsételte sorsukat ezen az ideges hangulatú, ren. geteg szabálytalansággal fű­szerezett, közepes színvonalú és iramú mérkőzésen. Jók: Dárdai, Markovics, Lőrincz, ill. Puch, Fitt. H. L. Pécsi BTC—Dombóvári VMSE 1-0 (1-0). Dombóvár, 400 néző. V.: Keircza. PBTC: Fiedler — Georgiu, Tóth Biró, Lutz — Kö­nig (Tóth A.), Aradi, Bodor — Jurin, dr. Zsolt, Ábrahám (Vár­helyi). Mb. edző: Görgényi Já­nos. Dombóvár: Horváth — Ha­vasi, Banai, Lakos, Farkas — Helmecíi (Ács), Kurdi, Tóth-Ba- gi — Iván, Szieber, Dudás (Borbély). Edző: Szabó László. Hiába támadta végig a máso­dik félidőt a hazai csapat, med­dő csatárjátéka miatt még a döntetlent sem sikerült kihar­colnia. G.: Ábrahám. H. Táncsics SE—Kisdorog 1-0 (0-0). Kaposvár, 500 néző. V.: Köves. Táncsics: Füredi — Ham­mer, Szeicz (Balázs), Óbert, Laj­tai — Martin, Magyar, Szigeti — Varga I. (Pintér), Martina, Bagoly. Mb. edző: Csordás Győző. Kisdorog: Kiss I- — Pe­rina, Fábián, Éppel, Nagy — Óber, Horváth, Papp — Szaj­kó (Meksz, Niéher). Kiss II., Klein. Edző: Losonczi István. Eseménytelen első félidő után (amelyben mindkét csapat sok hibával játszott), valamivel jobb folytatás következett. Szünet utón különösen a hazaiak ja­vultak fel, s bár négy perccel a befejezés előtt elég szeren­csés gólt lőttek, megérdemel­ten jutottak a két pont birto­kába. G.: Pintér. Komlói Bányász—Bonyhád 3-2 (2-1), Komló, 400 néző. V.: Pa. zaurek. Komló: Sákovios — Ko- lornfár, Incze Katona, Pokecz — Orsós (Zsolt), Tornán, Sipos — Kardos, Hüber, Sztojka. Edző: Mihalecz Boldozsár. Bonyhád: Mucska — László, Horváth, Ko. vács. Nagy — Stercz, (Szőcs), Puch kapus, a vendégek egyik legjobbja öklözéssel tisztáz a mohácsi csatárok elől. Soós Mihály felvétele Sebestyén, Máté — György, Palkó, (Lángi), Bulla. Edző: Fertőszögi Béla. Megszenvedett a győzelemért a Komló. Az első félóra végén a Bonyhád jutott vezetéshez, szünetig azonban fordított a Bányász. A második félidőben mindvégig a vendégek irányí­tottak, egyenlítő góljuk után azonban egy felesleges szabály­talanság .miatt mégis elvesztet­ték az eqyik pontot. G.: Sztojka, Orsós, Kardos (11-esből), ill. György, Bulla. Siklós—Paks 4-0 (2-0). Siklós, 900 néző. V.: Ducsai. Siklós: Hausznek — Farkas, Kovács, Ferenczi, Mim, — Petrétei, Horváth, Nyárs, (Szabó K.), — Szabó V., (György), Pazaurek, Alt. Edző: Csordás István. Paks: Turóczi, — Klein, Bencsik, (Fü- löp), Pesti, Ébert, — Szabó, Vörös, Blatt, Sandi —, Lam­bert, Somodi, (Osztermajer). Edző: Bagó Béla. A Siklós nagy technikai és taktikai fölényben volt, a vendégek erőtlenül ját­szottak, csak védekeztek, de azt is szervezetlenül. Góllövők: Pazauerek, Szabó V., Kovács, Petrétei. Sellye—Kaposvári Rákóczi 2-1 (1-0). Kaposvár, 1600 néző. V.: Osztermajer, Sellye: Hel- mann — Golubics, Schmidt, Vass, Mózer — Otártics (Krén), Tóth I., Krénusz — Pfeifer (Du­dás), Szalóki, Varga. Edző: dr. Dunai János. K. Rákóczi: Hor­váth — Kakas, Zentai, Brancz, Csorba, — Bódis, (Pető) Wal­ter, — Czabula, Hámori, Biró, Hosszú (Wéber). Megbízott ed­ző: Zag József. A kaposvári csapat szinte kapujához sze­gezte a mérkőzésen ellenfelét. A sellye azonban nemcsak hő­siesen védekezett, hanem két kontra támadást követően a 70. percben már 2-0-ra veze­tett. A hajrában csak szépítés­re futotta a kaposváriak erejé­ből. Góllövő: Szalóki, Varga, illetve Kakas. Nagyatád—Enying 2-1 (0-0), Enying, 200 néző. V.: Sör. Nagyatád: Szabó — Utasi, Si­üMlilm&P&i Csomagküldő szolgálatunk utánvéttel, j háztól házig szállít kerékpárokat • Mini kempingkerékpárt (16-os kerékkel, 4—7 éves gyerekeknek), ára: 1930 Ft • 16-os, hajlított vázas, könnyített kerékpárt, gyerekeknek, ára: 1630 Ft • Csaba merev vázas kempingkerékpárt, ára: 2930 Ft • Csillag összecsukható kempingkerékpárt, ára: 3150 Ft valamiht Csepel kerékpárokhoz alkatrészeket, Megrendelését várjuk: Budapest Vili,, József krt.41.1085 monecz, Czár, Savanyó, Kiss — Borsfái, Mohácsi, Pintér — Fendrik, Czimbalek, (Lóki, Mik­lós). Edző: Fuisz János. Enying: Kötél, — Tilhoff, Lakatos, Ko­vács, Rédli, — Bereczky, Máté, Szálkái (Juhász) — Bujtás, (Si­pos), Gergics, Jobbágy. Edző: Saiga Géza. Az első félidőben kiegyenlítettebb volt a játék. A második félidő 70. percében szerezték meg a vezetést a ven­dégek, maid a 80. percben Kötél 11-esével egyenlítettek a hazaiak. A vendégek a győztes gól megszerzéséért nagy hajrát indítottak és Mohácsi a 84. percben hatalmas bombagólt lőtt. G.: Pintér, Mohácsi, ill. Kötél (11-esből). PVSK—Mázaszászvári Bá­nyász 2-0 (1-0). PVSK-pálya, 300 néző. V.: Albert. PVSK: Bank — Tóth, (Ott), Bari, Sza­bó, Kerner, — Kaszás, Erdős, Varga, — Fábián, Stájer, Szász, (Skáfór). Edző: Horváth László. Mázaszászvári Bányász: Oláh (Pál) — Herold, Katona, Komá­romi, Maglódi — Czár, Guth, Kővári, Beke —. Agócsi, Viszló (Dunai). Edző: Róth Antal. A veszélyes helyzetben lévő két csapat küzdelmes mérkőzé­sén meg kellett izzadni a hazai csapatnak a győzelemért. A mérkőzés első negyedórájában a vendégcsapat támadott ve­szélyesebben és két kapufát is rúgott. Ezután átvette a játék irányítását a PVSK és még 10 emberrel is növelni tudta első félidőben szerzett előnyét. Gól­lövő: Varga, Fábián, kiállítva: Bari (PVSK) az 59. percben. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siklós 21 12 3 4 26-10 29 2. K. Rákóczi 21 13 2 6 40-16 28 3. Komló 21 12 2 7 40-25 26 4. Sellye 21 10 6 5 36-21 26 5. MTE 21 11 4 6 23-16 26 6. Boly 21 10 4 7 36-31 24 7. Nagyatád 21 7 9 5 28-26 23 8. Kisdorog 21 10 2 9 33-29 22 9. Bonyhád 21 6 8 7 33-31 20 10. Táncsics 21 7 5 9 35-34 19 11. PBTC 21 6 6 9 20-32 18 12. Dombóvár 21 4 9 8 19-26 17 13. PVSK 21 6 5 10 31-47 17 14. Paks 21 6 4 11 26-42 16 15. Mázaszászvár 21 4 7 10 19-34 15 16. Enying 21 2 6 13 24-52 10 héttői Dunántúli napló ... i MSZMP B»rw Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Fe'.oíős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007