Dunántúli Napló, 1983. április (40. évfolyam, 90-118. szám)

1983-04-21 / 109. szám

■fix m mir» m MUnfHIu mfL^tP Kllu I«» „Igazságtalan lett volna a vereségünk" Rába ETO—PMSC 1-t (0-0) Eqy kihagyott pécsi helyzet a Rába ETO kapujánál: Lutz hi­bázik Arató László felvétele Ojmecsekalja, 12 000 néző. V.: Hartmann. Rába ETO: Kovács — Cson­ka, Hlagyvik, Turbók, Magyar — Hannich, Burcsa, Mile — Szabó, Szentes (Vági, a 88. percben), Hajszán. Edző: Vere. bes József. PMSC: Katzirz — Kincses (Kónya, a 29. percben), Róth, Gallai, Brezniczky — Lutz, Dár. dai, Hrotkó (Réfi, a 79. perc­ben) — Nagy, Vigh, Mészáros. Edző: Kovács Imre. A teltházas publikum öröm­mel' nyugtázta, hogy rögtön a PMSC lendült támadásba. Dár­dai hagyta ki az első helyzetet, alig a kezdés után 12 méterről fölé lőtt. Nem sokkal később Hrotkó elől az utolsó pillanat­ban mentett szögletre Hannich. A 7. percben újabb kínálkozó lehetőséget szalasztottak el a piros-feketék: ezúttal Mészáros rontott, jobbról csatártársai há­ta mögé továbbított, a győri védők felszabadítottak. A 18. percben Mészáros szép szóló után fölé-mellé durrantott. A túl_ só kapunál a következő perc­ben Hrotkó „eladott” egy lab­dát, Hannich ívelése azonban a bal kapufa mellett suhant el. Valamivel később Hrotkó tehet, te volna jóvá előbbi hibáját, de Kovács kapus orra előtt a középpályás lábáról leperdült a labda. A 27. percben Kin­cses meqsérült, két perc múlva Kónya váltotta fel. A 37. perc­ben Turbók hátulról lerántotta az egyedül kapura húzó Vighet, sárga lapot kapott érte. Ren- geteaet futottak lesre a pé­csiek, jól működött a győri les- taktika. A félidő második felé­re visszaesett a kezdeti hév a PMSC-seknéi, ám még így is előnnyel fordulhattak volna. Ugyanis közvetlenül az öltöző­be vonulás előtt Mészáros pa­zar labdával naaavá tette Nagyot, de utóbbi holtbiztos gólhelyzetben 10 méterről fölé helyezett. A szünet után mindjárt cső­döt mondott a győri lescsap­da. Mile bennragadt, Kónya azonban 40 méterről csúnyán az üres kapu mellé gurított. Az 50. percben Lutz kétszer is gólt rúghatott volna — mindkét al­kalommal túlkomolikálta a dol­got. Az 58. percben Burcsa 20 méterről rászúrta a labdát, amit Katzirz a léc fölé tenyereit. A 68. percben Burcsa sípszó után elrúgta a labdát, sárga lap járt érte. A 70. percben meg­született a Rába ETO vezető gólja. Hannich adott be jobb­ról és Burcsa 8 méterről pat­togós fejest küldött a jobb alsó sarokba. (1-0). A 86. percben Mészáros fütty után dühödten messzire rúgta a labdát, a bí­ró sárga lappal büntette. Két perccel a befejezés előtt egyenlített a PMSC. Nagy szög­letét Róth az 5-ösről a bal al­só sarakba fejelte. (1-1). Az új pécsi edző bemutatko­zása és a rangos partner kasz- szasikert eredményezett Újme- csekalján, de sokáig úgy tűnt, csak azt. Jobban kezdett ellen­felénél a PMSC, három helyze­tet hagyott ki az első tíz perc­ben. Később is mezőnyfölény­ben játszott, de a mérsékelt tel­jesítményt nyújtó Rába ETO há­lóját csak a véghajrában tud­ta bevenni. A győriek játéka csalódást keltett, góljukon kívül alig volt helyzetük. A látottak alapján az eredmény igazságos, a nézőket viszont joggal nem elégítette ki a 90 perc. A pé­csieknél Katzirz kevés dolgát jól látta el, Burcsa fejesét nem védhette. A védelem legjobbja Róth volt, de a többiekre sem lehet különösebb panasz. A középpályán Dárdai is, Lutz is sokat mozqott, használható labdákat adott, Hrotkó viszont nem találta a helyét, alig akadt jó megmozdulása. A csatárok lelkén rengeteg kihagyott hely­zet szárad. A Rába ETO-ban Kovács, Burcsa és Szabó igye­kezett jobban társainál. Verebes József: — Igazsá­gos döntetlen született, akarat, erőiből levizsgáztunk. Kovács Imre: — Igazságta­lanság lett volna a vereségünk, a döntetlennek is örülök, a győzelemhez feltétlenül köze­lebb álltunk. Horváth László ▼ Az NB I. további eredményei Vasas—Békéscsaba 2-1 (1-0). Békéscsaba, 10 000 néző. V.: Nagy B. Góllövők: Kiss (2, egyet 11-esből), III. Kőhalmi (11-es- ből). A közepes színvonalú talál­kozón, amelyen a küzdő jeHeg domborodott ki, a pontosztoz­kodás igazságosabb lett volna. Bp. Honvéd—ZTE 3-1 (0-0). Kispest. 4000 néző. V.: Huták. GóUövők: Esterházy, Kozma, Détári (11-esből), ill. Gass. Ki­állítva : Major. A kifejezetten gyenge szín­vonalú első 45 perc után a folytatásban a hazaiak egyér­telmű fölénybe kerültek és meg­érdemelten nyertek ilyen arány­ban is. DVTK—Tatabánya 0-0. Diós­győr, 6500 néző. V.: Palotai. Ritkán látható unalmas, ala­csony színvonalú mérkőzést ho­zott a 90 perc. A látottak alap­ján egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. MTK-VM—Videoton 2-1 (0-0). Hungária körút, 2500 néző. V.: Pádár. Góllövők: Fülöp, Varga II., ill. Szabó. A fehérváriak szerezték meg az első gólt, aztán visszafog­ták a tempót, a kék-fehérek bravúros hajrájuknak köszön­hetően fordítottak. Ú. Dózsa—Haladás 3-2 (3-1). Megyeri út, 3000 néző. V.: Maczkó. Góllövők: Kisznyér, Törőcsik, Kiss, ill. Dobóny (2, egyet 11-esből). Az elején úgy tűnt, hogy gól­záporral győznek az újpestiek, a végén azonban már kínos időhúzásra is szükségük volt a két pont megtartásához. Ferencváros—DMVSC 2-1 (0-1). Debrecen, 22 000 néző. V.: Urbán. Góllövők: Nyilasi (2), ill. Kerekes. Második félidei erőteljesebb, jobb játékával, nagyobb akará­sával, erőfölényével megérde­melt győzelmet aratott a Fe­rencváros. Nyíregyháza—Csepeli 3-0 (0-0). Nyíregyháza, 18 000 né­ző. V.: Szávó. Góllövők: Halász (11-esből), Vágó, Kiss M. A szünet után megtáltosodott a Nyíregyháza, a hamar elfá­radó csepeliek ellen akár na­gyobb arányban is nyerhetett volna AZ NB I. ÁLLASA 1. Rába ETO 23 14 4 S 54-27 32 2. Ferencváros 23 14 3 4 57-37 31 3. Bp. Honvéd 23 13 5 5 42-24 31 4. Csepel 23 10 9 4 34-31 2» 5. U. Dózsa 23 11 4 4 37-29 24 4. Vasas 23 10 4 7 49-34 26 7. Tatabánya 23 6 10 7 31-32 22 4. Diósgyár 23 7 7 9 29-37 21 9. Zalaegerszeg 23 6 4 9 29-33 20 10. Debrecen 23 6 4 9 26-35 20 11. Nyireqyháza 23 6 7 1 0 22-30 19 12. Haladás 22 7 5 10 22-33 19 13. Videoton 23 4 2 13 37-34 14 14. MTK-VM 23 7 4 12 29-46 14 15. Pécs 22 6 5 11 30-34 17 16. Békéscsaba 23 4 7 12 31-55 15 Megyebajnokság Steinmetz SE—Újpetre, 1-1 (1-0), Újpetre, 200 néző. V.: Sör. Jó iramú mérkőzésen a hajrában nyerhetett volna az Újpetre. A vendégek a bravú' rosan védő kapusuknak köszön­hetik az egy pontot. Góllövők: Tóth, ill. Király. Tenisztanfolyam A városi sportcsarnok igazgatósága — figyelembe véve a rendszeresen délután iskolába járók kérését — kellő számú jelentkező esetén ter\isz- tanfolyamot indít 6—16 év közöttiek részére a városi műjégpálya műanyag borítású teniszpályáin, hétköznap délelőtti foglalkozásokkal. Érdeklőd­ni a műjégpályán lehet személyesen vagy telefonon (23-923), hétköznapo­kon 8 és 16 óra között. Szeretettel meghívjuk Ont... SKALA KÓPÉ ANGYALAI tavaszi—nyári diuatbemutatő A PÉCSI NEMZETI SZÍNHÁZBAN április 26-án 19 órakor. A BEMUTATOTT RUHÁK A KONZUM ÁRUHÁZBAN MEGVÁSÁROLHATÓK! A MŰSORBAN FELLÉPNEK: NEVADA eqvüttes, CSERHÁTI ZSUZSA táncdalénekes KOMÁR LÁSZLÓ táncdalénekes GÁLHÁZI LÁSZLÓ bűvész A SKÁLA-COOP manökenek MŰSORVEZETŐ: Dévényi Tibor DIVATKONFERANSZIÉ: Bay Éva JEGYEK VÁLTHATÓK: A KONZUM ÁRUHÁZ HIRLAPOSZTÁLYÁN (Pécs, Kossuth tér), a színház pénztárában 8 SKÁLA-COOP 10.30—19 óráig (kedd szünnap) valamint a színház szervezési osztályán. (Telefon: 11-965). JÓ SZÓRAKOZÁST KÍVÁNUNK Nemzetközi autó­verseny Pécsett A szocialista országok Bé­ke-Barátság Kupa 1983. évi versenysorozatának második (magyarországi), az 1983. évi magyar rali bajnokságnak el­ső futama kezdődik Pécsett pénteken. A Nemzetközi Me­csek Rallye-re 110 páros küld­te el nevezését, köztük a szovjet, az NDK, a csehszlo­vák, a lengyel és bolgár vá­logatott csapatok. Rajthoz áll a teljes magyar élgár­da. A rajt pénteken 16 óra­kor lesz a pécsi Széchenyi térről, s a versenyzőknek 700 kilométert kell autózniuk. Ezen belül 40 gyorsasági szaka­szon 290 kilométert teljesí­tenek. Favoritnak a szovjet Brundza, a cseh Kvaizar, a tavalyi Mecsek Kupa-győztes Pech és a magyar bajnok Ferjáncz számít. Az idei Me­csek Rallye dupla pontszámú és ezért nem mindegy a ha­zai éllovasok számára, hogy hol végeznek a versenyben. Az eredményhirdetés vasár­nap délelőtt tíz órakor lesz. A BBK-versenyen szereplő magyar válogatott csapat tagjai: Ferjáncz—dr. Tanda- ri (Bp. Volán), Szuhanyik— Hómon (P. Volán), Dudás— Doma (Bp. Volán), Hideg— Kecskeméti (Kaposvár). A csapat ötödik párosát a ver­seny előtt jelölik ki. Nosztalgia­mérkőzés Az elmúlt három évtizedben a Pécsbányatelepi Bányász (PMSE) és a Pécsi Bányász színeiben szerepelt futballisták játszanak pénteken délután 5 órakor nosztalgiamérkőzést a pécsbányatelepi pályán. Ismét pályára lép többek között Judt, Kovács J., Kocsis E., Gyimesi, dr. Kosa, Kresz, Krivanek, Kása, Pintér, Keszler, Oskó, Ulrich, Gyurkó, Varga, Stier, Varjas, hogy csak néhányat említsünk az egykori kedvenc pécsbánya­telepi futballisták közül. T — Nemzetközi mérkőzés: Szliven—Siklós 2-1 (1-1). Figyelmeztető tragédia Kedden délután többen is hívták a szerkesztőség CB-rá- dióját: életveszélyes a mecseki utakon a közlekedés, a Me­csek rali résztvevői versenytempóban járják az utakat. Este már egy segélykérés nyomában mentünk fel az Ár­pádtető felé vezető útra. A Kecskeméti Volán két versenyzője akkor már halott volt a romhalmazzá vált Ladában. A „civil" kocsiból, amellyel frontálisan ütközött a kisodródó verseny­autó, egy súlyos, életveszélyes, egy nyolc napon túl gyógyuló súlyos, és egy nyolc napon belül gyógyuló sérültet emeltek ki a mentők. A tragikus eset mellett semmiképpen sem mehetünk el szó nélkül. A raliversenyek szabályai egyértelműen leszöge­zik: ha a versenyző nem lezárt pályaszakaszon halad, kö­teles betartani a KRESZ előírásait. A verseny rajtja előtt pedig nincs lezárt útszakasz! Mégis évek óta folynak a „fe­kete” edzések. Veszélyeztetve a közúton zajló forgalmat. A halálos baleset, reméljük, véget vet egyszer s mindenkorra a „fekete” edzéseknek, éppen az autósport érdekében... A mohácsi versenysport aranytartalékai Testnevelési óra a Brodarics téri Általános Iskolában Mohács város minőségi sport­ját ma 90 százalékban a tizen, évesek tartják vállaikon. ör­vendetes tény ez főleg akkor, ha tudjúk, hogy a város és kör­nyéke a korábbiakban sem szűkölködött tehetséges fiata­lokban. Ma azonban nemcsak egy-két sportágban vannak nagy ígéretek, hanem az atlé­tikától a tornáig, szinte vala­mennyiben. Mindennek persze vonnák előzményei. Többek között az, hogy a mindig is ne­velő egyesület hírében álló MTE mellett iétrejött a város sportiskolája, sőt — ha nem Is a legkedvezőbb körülmények között —, de kialakították a testnevelési tagozatot a Park utcai iskolában. Végül is ezek a jelentős változások tették le­hetővé azt is, hogy a Kisfaludy Gimnáziumban is indulhatott testnevelési tagozat. Két éve, a Brodarics téri Ál­talános Iskola megnyitása után új alapokra helyezték a testne. velési tagozati oktatást, s jól­lehet ennek igazi eredményei még csak évék múlva jelent­keznek, máris jó jel — a Park utcai iskola eredményeivel együtt —, hogy atlétikában, evezésben és ökölvívásban is 2—2 aranyjelvényes sportolóval dicsekedhetnek, hogy megho­nosodott a városban á csel­gáncs, sikerrel szerepelhetnek országos versenyeken tornában és röplabdában a gimnazisták, velük együtt szinte tarolnak a Dr. Marek József Mezőgazdasá­gi Szakközépiskola atlétái a korosztályukban megrendezett versenyeken, de még az is, hogy a nagy hagyományokkal rendelkező labdarúgó-szaiko;z_ tály éppen most, szinte isme­retlen fiatalokkal képes régi hírnevéhez méltóan szerepelni. A testnevelés tagozatos Bro­darics téri Általános Iskolában, ahol az 580 tanuló 60 száza­léka a sport elkötelezettje, to­vább folyik a testnevelést elő­segítő felszereiésék gyarapítá­sa. A 12x24 méter alapterületű, ketté osztható terem mellett nagy társadalmi összefogással elkészült egy 24x48 méteres sa­lakpálya, egy ötsóvos, 75 mé­ter hosszú futópálya, de már megkezdték a szertár és két 24x48 méteres bitumen borítá­sú pálya építését is. Mindezzel azonban nem ér véget az is­kola sportlétesítményeinek bő­vítése. Megvan már a helye egy füves labdarúgópályának és az azt körülvevő futópályá­nak. Az iskola 6 testnevelő tanárá. nak munkáját dicséri, hogy a tavaly megrendezett területi testnevelési tagozatos iskolák atlétikai versenyét, valamint a téli megyei testnevelési tagoza­tos iskolák tornaversenyét — a pécsi iskolák távollétében — a Brodarics téri diákok nyer­ték. K. L. Dunántúli nnnlo Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya, megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000. 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex- 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,— Ft egy évre 400,— Ft Indexszám- 25 054 ISSN 0133—2007