Dunántúli Napló, 1983. március (40. évfolyam, 59-89. szám)

1983-03-06 / 64. szám

m Jókor jött a győzelem PMSC-Videoton 3-0 (1-0) Újmecsekalja, 6000 néző. V.: Büki. PMSC: Katzirz — Brez- niczky, Torna, Róth, Schulteisz — Lutz, Gallai, Dárdai, Mé­száros — Nagy, Vigh (Réfj, az 57. percben). Edző: Szarvas László. Videoton: Disztl P. — Végh, Disztl L, Csuhay, Hor­váth G. — Kiss, Csongrádi, Vadász — Nagy T., Szabó, Horváth F., (Palkovics a 13. percben, Novath, a 49. perc­ben). Edző: Molnár Ferenc. A pécsiek lendültek előbb támadásba. A 3. percben Nagy Imre szöglete kapu mögé ke­rült. Tapogatódzó játékkal tel­tek el az első percek, később a pécsiek játszottak mezőny­fölényben. Horváth F. a 8. percben összecsapott Breznicz- kyvel, megsérült és kiállt. A vendégek a védekezésre össz­pontosítottak. A 12. percben Disztl L. a 16-oson belül sza­bálytalankodott Brezniczkyvel szemben, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Dárdai a jobb sarokba lőtte. (1-0.) A pécsiek maradtak támadásban. A 17. percben Vigh lövését védte a akik eddig a védekezésre Videoton kapusa. A vendégek, összpontosítottak, kitámadtak. Támadásaikban azonban nem volt elég erő, a 16-gshoz érve elfogyott a székesfehérváriak tudománya. A 30. percben Va­dász lerántotta Brezniczkyt, sárga lapot kapott. A 31. percben Vigh beadását Dárdai kapu fölé vágta. A félidő haj­rájában megélénkült a játék. ,A 38. percben Disztl P. Mészá­ros elől szedte fel a labdát. A 40. percben Nagy középre ívelt, Mészáros fejesét Disztl P. biztosan védte. A 42. percben Palkovics tört a pécsiek kapu­jára. Katzirz rávetődéssel tisz­tázott, Palkovicsot le kellett vinni a pályáról, bebicegett az öltözőbe. Az 51. percben lendületes pécsi támadás futott a pályán, Nagy Imre kicselezte a védő­ket, az alapvonalról hátragu­rított, de a befutó Vigh nem találta el a labdát. Az 52. percben a Videoton lendült támadásba. Nagy I. becselez- , te magát az ötösre, Katzirz most is a helyén volt. A Videoton az egyenlítésért harcolt. A pé­csi kapusnak többször kellett beavatkoznia a játékba. A ven­dégek támadtak, s a PMSC ért el gólt. Réfi alighogy be­állt, mindjárt jó megmozdulás­sal hívta fel magára a figyel­met, az 59. percben megsze­rezte Vightől a labdát, közép­re adott, Dárdai öt méterről jobbal a felső sarokba lőtt. (2-0). A 63. percben Nagy Im­re szabadrúgását a kapufa mentette. A pécsiek kétgólos vezetésük birtokában nyugodtan, maga­biztosan játszottak. A Video­ton még próbálkozott, de nem tudott szépíteni. A 86. perc­ben újabb gólt ért el a PMSC, Nagy Imre robogott el a szé­len, középre gurított, s Mészá­ros hat méterről a hálóba to­vábbította a labdát. (3-0.) Közepes színvonalú mérkőzést vívtak a csapatok. A pécsiek reményei valóra vártak. A PMSC két igen értékes pontot szerzett. A Videoton nem köny- nyen adta meg magát, a ven­dégek támadásaiban azonban kevés volt az elképzelés, A pé­csiek nagy akarással játszottak, a mezőnyben lényegesen töb­bet birtokolták a labdát, mint ellenfelük. A helyzetek kihasz­nálása is jobban sikerült mint legutóbb Újpesten. Szünet után a PMSC második gólja á legjobbkor jött, Dárdai akkor A HEI töipa Dárdai 11-esbő| lőtt góljával szerezte meg a vezetést a PMSC- nek. ' Fotó: Arató László lőtt a Videoton kapujába, ami. kor a fehérváriak voltak lendü. letben. A látottak alapján a pécsi csapat megérdemelten szerezte meg a két pontot, min­den tekintetben felülmúlta el­lenfelét. A pécsi kapuban Katzirz ma­gabiztosan, jól védett. Róth biztos pont volt a védelemben, Brezniczky erejéből többször felfutásra is tellett. Torna nyu­godtsága, határozottsága jól érvényesült. Gallai jól őrizte a Videoton játékmesterét, Csong­rádit. Mészáros a mezőnyben sokat dolgozott, szünet után egy időre visszaesett, de a haj­rában ismét felijött. Dárdai két góljával döntően hozzájárult a győzelemhez. Lutz hasznos tag­ja volt a csapatnak. Réfi beál- litása jó húzásnak bizonyult, nagy kedvvel, ügyesen játszott. Nagy Imre a végén lendült já­tékba. A Videoton legjobbjai Disztl P., Nagy T., Horváth G. voltak. Szarvas László, a PMSC ed­zője: — Sikerült megismételnünk Újpesten nyújtott jó játékunkat, ezúttal helyzeteink 50 százalé­kát is ki tudtuk használni. Molnár Ferenc, a Videoton edzője: — A két pont sorsa már ak­kor eldőlt, amikor megtörtént a játékvezető-küldés. Gratulálok a győztes csapatnak. Hegyi István AZ NB i. Állasa 1. Csepel 17 10 6 1 32-18 26 2. Rába ETO 17 12 1 4 45-19 25 3. Bp. Honvéd 17 10 3 4 31-19 23 4. Ferencváros 17 8 3 6 41-31 19 5. Ü. Dózsa 17 7 5 5 23-20 19 6. Vasas 16 6 6 4 33-25 18 7. Debrecen 17 5 7 5 21-22 17 8. Videoton 17 7 1 9 29-27 15 9. MTK-VM 17 6 3 8 22-36 1 5 10. Pécsi MSC 17 6 2 9 26-30 14 11. Tatabánya 17 4 6 7 23-28 14 12. ZTE 17 4 5 8 19-25 13 13. Diósgyőr 16 4 5 7 21-30 13 14. Nyíregyháza 17 4 5 8 14-23 13 15. Haladás 17 4 5 8 14-27 13 16. Békéscsaba 17 4 5 8 27-41 13 A 17. forduló nyolcadik mérkőzését vasárnap játsszák le a Fáy utcában 11 órakor kezdődik a Vasas—Diósgyőr találkozó. Az NB I. ifjúsági bajnokság Videoton—PMSC 3-1 (2-1), Pécsújhegy, 200 néző. V.: Ágoston. PMSC: Lukács — Tóth, Háhn, Szabó Gy., Bér- czy — Csoboth (Gájár), Uh­rich, Czérna — Udvardi, Lo­vász (Papp). Edző Garami Jó­zsef. G.: Gyenti, Baranyi, Mi- halics, ill. Uhrich. A PMSC- ből Udvardi és Uhrich teljesít­ménye dicsérhető. Nőnap a műjégpályán Nem lesz szünnap március 7- én, hétfőn a pécsi műjégpályán: rendkívüli nyitvatartással 18-tól 20 óráig üzemel a sportlétesít­mény. Az ök: a nőnap. Erre va­ló tekintettel hétfőn minden nő ingyen mehet be a műjégpályá. ra, a férfiaknak viszont dupla helyárat kell fizetniük. Kosárlabda NB I. PVSK—Ganz MÁVAG 100- 89 (44-51), Budapest, férfi mér­kőzés. V.: Czifra, Szabados. Legjobb dobók: Rab (31), Vá­rasdi (22), Vojtek (16), ill. Gál (31), Demeter (28). Kitűnt Rab, Varasdi, ill. Gál. Az NB I. további eredményei Nyíregyháza—Ú. Dózsa 1-0 (0-0), Nyíregyháza, 17 000 né­ző. V.: Németh L. G.: Czeczeli. Zömében inkább nagy csa­ta dúlt a pályán, a labdarúgás szépségeiből ezúttal keveset láthattak a nyíregyházi nézők. Az újpestiek döntetlenre ját­szottak és ez megbosszulta magát. Jók: Gáspár, Moldván, Kiss, ill. Kollár és Kiss S. MTK-VM—DMVSC 2-1 (1-1), Debrecen, 12 000 néző. V.: Győri. G.: Bognár, Boda, ill. Farkas. Nem várt eredményt hozott a debreceni találkozó. A ven­dégek két kapushibából sze­rezték meg elsősorban a győ­zelmet, no meg azért, mert a játék egyes részeiben nem volt elég tűz a DMVSC-ben a győzni akaráshoz. Jók: Gás­pár, Törő, Sörös, Borsó, ill. Sallai, Farkas, Menyhárt. Csepel—Haladás 4-1 (0-1), Csepel, 5000 néző. V.: Hart­mann. G.: Dékány (2), Kele­men, Mészöly, ill. Hauzer. Meglehetősen ellentétes fél­időket láthatott a pálya közön­sége. Az első játékrészben a vendégek játszottak eredmé­nyesebben. Szünet után len­dültek csak játékba a csepeli­ek, végeredményben megérde­melten nyertek. Jók: Kőhalmi, Dékány, Budavári, ill. Hege­dűs, Hauzer. Bp. Honvéd—Békéscsaba 3-2 (2-2), Békéscsaba, 8000 néző. V.: Pádár. G.: Bodonyi (2, egyet 11-esből), Kerepecz- ky, ill. Kurucz (2). Közepes színvonalú találko­zón mindkét csapat nagy hiba- százalékkal játszott, az egysé­gesebb, jobb erőben lévő fő­városiak győzelme megérde­melt. Jók: Andrusch, Garaba, Bodonyi, ill. Kurucz. Rába ETO—Tatabánya 3-2 (2-0), Győr, 20 000 néző. V.: Kovács. G.: Hannich, Szepesi, Póczik, ill. Kökény, Emmer. A Rába ETO-nak nagyon meg kellett szenvednie a győ­zelemért, a védelmi megingá­sokat jól használták ki az egyébként szürkén játszó bá­nyászcsapat játékosai. Jók: Turbéki, .Hannich, Hajszán, ill. Horváth, Hermann. Zalaegerszeg—FTC 2-2 (1-0), Népstadion, 8000 néző. V.: Di- vinyi. G.: Soós (2), ill. Pölös- kei, Szokolai. Megérdemelt sikert aratott a Népstadionban a Zalaeger­szeg, 50 percen keresztül nagy­szerűen játszottak. A középpá­lyát okosan átengedték a zöld­fehéreknek és gyors ellentáma­dásokkal operáltak. Jók: Ke- reki, Soós, Konrád, ill. Zsibo- rás, Kóch, Murai. Fedettpályás atlétikai EB Bakosi bronzérmes, Újhelyi balszerencséje Szombaton megkezdődött Budapesten a XIV- fedettpályás at­létikai bajnokság versenysorozata. Magyarországnak az első pontot a Komlóról elszármazott Vanyek Zsuzsa szerezte, aki nyol­cadiknak biztosította helyét a döntőben, bár elmaradt idei leg- jobbjától (653), de jól sikerült hatodik ugrásával a 6. helyet érte el. A magyar versenyzők közül a 60 m-es férfi síkfutásban a cse­peli Kiss nem tudott döntőbe kerülni. Újhegyi Sándor, az Új­pesti Dózsa EB-ezüstérmes ver­senyzője minden gond nélkül került a középfutamba, 47,51 mp-es ideje azonban elmaradt néhány napos országos csúcsá­tól (46,69). A másik két ma­gyarnak, Melczernek és Takács­nak nem sikerült bejutnia a kö­Nagy érdeklődés kísérte tegnap Bárdos György világ, és Európa- bajnok fogathajtónk rövid bemutatóját Uszögpusrtán. Körtvélyesi László felvétele Pécsi Kinizsi—Szentegát 0-1 (0-0), Kovácstelep, 50 néző. V.: Szinger. A mérkőzés ele­jén 11-est hibázó hazaiak a mérkőzés nagy részében min­den elképzelés nélkül, széteső- en játszottak. A vendégcsapat győzelme megérdemelt. G.: Szabó. Jók: Merényi, Zákányi, a hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni. Pécsi Kesztyűgyár—Geresd­lak 1-1 (1-0), Ifjúsági Stadion, 100 néző. V.: Tóth I. Két el­lentétes félidő, igazságos dön­tetlen. Góllövők: Szabina, ill. Weszják. Beremend—Villány 2-0 (1-0), Beremend, 200 néző. V.: Kain. Közepes' iramú mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Góllövők: Sibak, Kiss (11-esből). tftcii sportműsor LABDARÚGÁS. Területi bajnok­ság: Siklós—Kisdorog, Siklós, 14.30. Boly—Mázaszászvár, Boly, 14.30. Pécsi BTC—PVSK, Bőrgyár­pálya, 14.30. Sellye—Komló, Sely- lye, 14.30. Dombóvár—Mohács, Dombóvár, 14.30. Megyei mérkő­zések : Postás—Újpetre, Postás-pá­lya, 10.00. Sásd—Szigetvár, Sásd, 14.30. Szentlőrinc—Zsolnay, Szent­■ őri ne, 14.30. U. PEAC—Vajszló, Ifjúsági Stadion, 14.30. Vasasi Bá­nyász—Drávafok, Kovácstelep, 14.30. RÖPLABDA. A téli teremkupa helyosztó ifjúsági és serdülő mér­kőzések: Tanárképző Főiskola. U. PEAC—506. DSK, fiúk, 8.00. 501. DSK—U. PEAC ifi fiúk, 9.00. VM ifi—Széchenyi Gimn., fiúk, 10.00. U. PEAC serd.—Gép- és Gyorsíró leány, 12.00. Steinmetz Szakk.—Mohács VTE leány, 13.00. NB II. mérkőzés: Steinmetz—Bács- bokod, férfiak, Eszék u. 12. Hon­véd Aurora—U. PEAC, nők, Buda­pest 11.00. KOSÁRLABDA. NB I. mérkőzés: PVSK—Ganz MÁVAG, férficsapa­tok, városi sportcsarnok, 11.00. zépfutamba, elmaradtak idei legjöbbjuktól- A 60 méteres női gátfutásban a győri Csehi And­rea három századdal maradt el idei legjobbjától, de egyéni csúccsal sem tudott volna dön­tőbe kerülni. Pafóczai András az eddigi EB-ken kétszer ezüstérmet, egy alkalommal pedig a 3. he­lyet szerzett atléta kiábrándí­tóan futott 800 méteren, de 1:50,07 perces idejével mégis biztosította helyét a középfu­tamban. Ez nem sikerült Szabó Zsoltnak, aki 1:50,62 perces idővel kiesett. A női 400 méteren a tatabá­nyaiak versenyzője Forgács Ju­dit, a vasárnap délutáni ötös­döntőbe verekedte magát, Ba­kosi Béla, a kétszeres Európa- bajnok hármasugró most is ki­tett magáért, jobb bokája sé­rült volt, de a döntőben má­sodikra minden erejét össze­szedte és 16,90 méteres ugrá­sával bronzérmet szerzett. A több mint 5000 néző kíván­csian várta, hogy a 400 m kö­zépfutamában a tavalyi EB- ezüstérmes Újhelyi Sándor mi­ként szerepei- Az Ú. Dózsa ígé. rete az első 200 m után három méterrel vezetett, 260 méternél azonban Lovacsev rálépett a sarkára előbb Újhelyi, majd a szovjet futó is elesett egyikő­jük sem tudta folytatni a ver­senyt. A zsűri azonban kép­magnóról visszajátszotta az ese­tet, vizsgálva, vajon szabályta­lan mozdulat okozta-e a bal- szerencsét. Egy órával Újhelyi balszerencséje után értékelték a 400 m második középfutamá­ban történteket, és a zsűri meg­állapította, hogy a szovjet Lova­csev szabálytalanságot követett el. Ezért őt kizárták az EB-küz. delmeiből, és egyidejűleg elren. delták e középfutam újrafutá- sát. A szovjet csapatvezetés ezt követően ellenóvással élt. A pécsi Szabó Tamás az erő- • sebb középfutamban elért 5. helyével olyan időre volt ké­pes. 1500 méteren, amellyel a vasárnapi döntő résztvevői kö­zül a 4. legiobb időt mondhat­ja magáénak -— 3:43,97 perces teljesítményével. Férfi súlylökés, Európa-baj- nok: Janisz Bojarsz (Szovjetunió) 20,56 m. Női távol. Európa-bajnok: Éva Murková (Csehszlovákia) 677 cm, 2. Helge Radke (NDK) 663 cm, 3. Heike Daute (NDK) 661 cm .... 6. Vanvek Zsuzsa (Ma. gyarország) 639 cm. Férfi 60 m, Európa-bajnok: Stefano Tilli (Olaszország) 6,63 mp. 60 m női gát, Európa-bajnok: Bettine lahn (NDK) 7,75, vilóg- és Európa-csúcs. Hármasugrás, Európa-bajnok: Nyikolaj Nuszijenko (Szovjet­unió) 17,12 m, 2. Gén nagyíj Valjukevics (Szovjetunió) 16,94, 3. Bakosi Béla (Magyarország) 16.90. Építtetők, figyelem! MOST VÁSÁROLJA MEG ÉPÍTÖANYAG- . ^ SZÜKSÉGLETÉT IÁFÉEZg ff szentlőrinci telepünkön, amíg a készlet tart: • Cement, 30 Ft/q kedvezménnyel • E—7/24-es vb-gerenda • E—7/42-es vb-gerenda • E—7/48-as vb-gerenda • E—7/54-es vb-gerenda • FF 46—24-es vb-gerenda • A—12-es vb-áthidaló • A—16-os vb-áthidaló • A—20-as vb-áthidaló • A—24-es vb-áthidaló • A—28-as vb-áthidaló 0 20-as — 30-as tokoscső • 80/100-as kútgyűrű • Ásványgyapot 4—10 cm vastag • Hajópadló 10—14 cm széles • Bejárati és belső ajtók 0 Erkélyajtók — ablakok stb. ÉRDEKLŐDNI: SZENTLŐRINC, 71-102 TELEFONON. Dunántúlt llnnlo Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Bál ing József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf; 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000. 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex- 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,— Ft egy évre 400,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 .