Dunántúli Napló, 1982. november (39. évfolyam, 300-329. szám)

1982-11-01 / 300. szám

Területi bajnokság Labelcirügö HIB Csak a Siófok győzött Keszthely­Hagykanizsa 3-2 (3-t) Keszthely, 3500 néző. Vezet­te: Rúzsa. Keszthely: Sándorli - Englóner, Nagy III., Filó, Ni- kitscher, Pál, Calántai, Sebes­tyén (Nagy a 88. percben) - Antoni, Rácz, Horváth, Edző: Gellei Imre. Olajbányász: Me- gyimórecz - Fodor, Csepregi, Liviczki, (Hozbor a 42. perc­ben), Müller - Balogh, László, Kelemen — Bántó, Martinkovics, Fuisz. Edző: Jánki Miklós. 2. perc: Galántai szöglete után Megyimórecz elcsúszott, Antoni közeli lövését a gólvo­nalon egy mezőnyjátékos kéz­zel hárította. A megítélt bün­tetőt Nagy III. értékesítette (1-0). 14. perc: vendégtámadásnál a jobbról belőtt labdához Eng­lóner fejjel hozzáért, az irányt változtatva a kapus keze mel­lett a léc alá vágódott (1-1). 21. perc: Sebestyén beívelé­se átszállt a védők feje felett, és a berobbanó Horváth a ka­pu közepébe helyezett (2-1). 34. perc: a lesre játszó védők között- a lehetőséget remekül felismerő Horváth kirobbant, elfutott a balszélen, pontos be­adását Antoni a bal alsó sa­rokba vágta (3-1). 82. perc: ártatlannak tűnő helyzetben Kelemen 15 méter­ről a kapura emelt. Úgy tűnt, a labda Sándorfi biztos zsák­mánya, de végül a kapus kezét érintve a gólvonalon túlra ke­rült (3-2). A megyei rangadón felváltva adódtak a lehetőségek mindkét oldaloh, mert a két alacsony termetű irányító, Galántai és László jól alkalmazkodott a kö­rülményekhez. A második 45 percet keszthelyi mezőnyfölény jellemezte, de a támadók ren­geteg helyzetet elhibáztak, vagy a vendégkapus mentett ra­gyogóan. Küzdelmes, mégis kö­zepes színvonalú, sok egyéni hi­bával tarkított mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Jó: Nagy III., Pál, Ga­lántai, Sebestyén, illetve Megyi­mórecz, Balogh, László. Siófok- Nagybátony 2-1 (0-0) Siófok, 7200 néző. V.: Varga J. Siófok: Horváth II, - Brett- ner, Pardavi, Onhausz, Virág (Karasz a 64. percben) — Szajcz, Bódi, Olajos - Károlyi, Havasi (Szakács a 85. perc­ben), lieber. Edző: Szőke Mik­lós7 Nagybátony: Kiss I. - Csá­ki, Antal, Orosz, Tamás — Tóth (Szabó a 60. percben), Derindán, Pocsi - Kiss II., Dó­ra, Loch. Edző: Dávid Róbert. 58. perc: Pardavi szabályta­lankodott, amiért sárga lap járt volna, de mivel már ka­pott egy sárgát, ezért a játék­vezető a piros lapot mutatta fel neki. 60. perc: Havasi» a balolda­lon elfutott, beadásszerű éles lövését Kiss FI. csak beljebb tudta segíteni (f-0). 62. perc: Antal rosszul adott haza, Károlyi rácsapott a haza- adásra, és igen éles szögből jobb külsővel a sarokba nyeste a labdát (2-0). 82. perc: az egymásra váró hazai védők közül Kiss II. ki­ugrott és a tehétetlen Hqrváth II. mellett a bal alsó sarokba lőtt (2-1). Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a szervezetten és jól vé­dekező vendégek egy órán át kétessé tudták tenni az ered­mény alakulását. Annak elle­nére, hogy több mint fél órán keresztül a hazai csapat 10 em­berrel játszott, döntő fölényben volt és győzelme teljesen meg­érdemelt. Jók: Brettner, On­hausz, Virág, Szajcz, Károlyi, ill. Antal, Orosz, Kiss II. és Loch. Molnár József Szekszárd- Kazincbarcika 1-1 (0-0) Szekszárd, 3500 néző. Ve­zette: Szabó T. Szekszárd: Pó­lyák — Szabó, Tapaszd (Laki a 46. percben), Bonnyai, So­mod/ — Márkus, Varga, Ador­ján — Lauer (Megyeri a 60. percben), Suba, Tóth. Edző: Teszler Vendel. Kazincbarcika: Kasza — Szobonya, Sztahon, Hergert, Fodor — Petrovics (Kiss a 82, percben), Kálmán, Majoros — Fister, Leskó (Mun­kácsi a 80. percben), Szép. Edző: Frenkó László. 55. perc: Lauer az alapvonal mellett elhúzott, félmagas be­adását Tóth előrevetődve, 6 méterről a kapu közepébe fe­jelte (1-0). 78. perc: Pólyák a 16-oson kívülre futva kézzel mentett. A megítélt szabadrúgásból Pét. rovics a rosszul felálló sorfal mellett a bal alsó sarokba lőt­te a labdát (1-1). Utoljára 1978 júniusában ta­lálkozott egymással bajnoki mérkőzésen a két csapat, ak­kor Kazincbarcikán 5-0-ra a Vegyész nyert. A mostani, rangadó jellegű összecsapásuk nagy iramú, kemény, küzdelmes 90 percet hozott két ellenté­tes félidővel. Az első játékrész­ben negyed óra után enyhe mezőnyfölényt harcolt ki a Ve­gyész, erre utalt a kapufa és egy óriási kimaradt helyzet. Szünet után rákapcsolt a Dó­zsa, aktívabb támadójátékkal megérdemelten szerzett veze­tést. A gól után is a hazaiak kezdeményeztek többet, hely­zeteik kimaradtak, és a hajrá­ban pontrúgásból lőtt góllal egyenlített a barcikai gárda. A találkozó összképe alapján a döntetlen igazságos. Jók: Sza­bó, Lauer, Bonnyai, Somodi, illetve Szobonya, Petrovics, Majoros. Fekete László Baja-Volán 0-0 Baja, 5000 néző. V.: Nagy B. Baja: Farkas — Tumo, Sza­bó, Rótt, Popp — Kernya, Mor­vái, Prigidánovics — Sárközi, Keresztes, Jarticsák (Kovács). Edző: Rónai Sándor. Volán: Kovács — Szabó, Dunai, Már­kus, Krómer — Forintos, Nyúl, Kékesi — Major, Szeibert, • A határidőig beérkezett szelvények közül csak egy volt helyesen kitöltött. A PMSC—Ferencváros eredményét Csik Gyuláné, Pécs, Hajdú Gyula u. 26. IX. em. 35. sz. alatti lakos találta el, akinek a ICO forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A szelvények beérkezési határideje szom­bat déli 12 óra. Címünk: Pécs, Hunyadi út 11. 7601. Pá­lyázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Főmérkőzés: Csepel—PMSC: ................................................. Pó tmérkőzés: Komló—Sellye: ................................................. A pályázó neve: ....................................................................... A pályázó cime: ....................................................................... Zomb ori. Edző: dr. Lakat Ká­roly. A bajai csapat két játékosát volt kénytelen nélkülözni. Szőcs egy mérkőzésről való eltiltását töltötte, míg Evanics két sárga lapja miatt nem állhatott csa­pata rendelkezésére. Dr. Lakat Károly csapatából Fekete izomszakadása miatt hiányzott. Mind a két csapaf biztonsági játékra rendezkedett be és en­nek az volt a következménye, hogy a két 16-os közt folyt a játék, a kapuk alig kerültek veszélybe. A második félidő már élénkebb játékot hozott, elsősorban azért, mert a BSK játékosai bátrabb támadójá­tékot produkáltak. A játék képe alapján reális eredmény született a .mérkőzé­sen, melynek irama és színvo­nala a közepes osztályzatot érdemelte ki. Jók: Szabó, Rótt, Morvái, Kovács, Sárközi, ill. Kékesi, Krómer, Szabó, Forin­tos. Farkas László Az NB II. további eredményei Salgótarjón-Eger 5-3 (2-2). Salgótarján, 3000 néző. V.: Hartmann. Góllövők: Földi (2), Varga, Kovács III., Szoó, ill. Len­gyel, Csepregi, Móricz. A tar­jám nézők az őszi idény leg- színpompásabb játékát láthat­ták kedvenceiktől, a helyenként ragyogóan kombináló hazaiak mindvégig tartották 1-2 gólos előnyüket a szintén jól játszó egriekkel szemben. Ózd-Bauxitbányász 4-3 (1-2). Ózd, 2000 néző. V.: Fekete. Góllövők: Dudás, Mohácsi (11- esből), Utassy, Becsei, ill. Farr kas, Túri, Horváth. Szünet után óriási lendülettel támadott az Ózd, fölénybe is került és egy jó cserével fordítani is tudott. Debreceni Kinizsi-Ganz-Má- vag 0-0. Debrecen, 1000 néző. V.: Lázin. Jó iramú mérkőzés, igazságos eredmény. SZEOL AK-Hódmezővásár- hely 4-1 (2-0). Szeged, 7000 né­ző. V.: Huták. Góllövők: Deák (2), Gruborovics, Kozma, ill. Stark. Nagy iramú küzdelem­ben a SZEOL AK jól kihasznál­ta helyzeteit, a Hódmezővásár­hely a mezőnyben egyenrangú ellenfél volt. Kecskemét-Sopron 1-1 (1-1). Kecskemét, 2000 néző. V.: Me­zei. Góllövők: Horváth, ill. Mol­nár. Igen kemény, szikrázó csa­tát vívott a két együttes gyenge bíráskodás mellett. Dorog-22. sz. Volán 2-0 (0-0). Dorog, 1500 néző. V.: Bártfai. Góllövők: Goldschmidt, Tamás. Az utolsó negyedóra hozta a két gólt és az igazi küzdelmet. AZ NB II. 1. Volán 2. Kazincbarcika 3. SZEOL AK 4. Szekszárd 5. Eger 6. Salgótarján 7. Bauxitbányász 8. Debr. Kinizsi 9. Sopron 10. Hódmezővásárh. 11. Siófok 12. Nagykanizsa 13. Keszthely 14. Ózd 15. Nagybátony 16. Kecskemét 17. Ganz-MÁVAG 18. 22. sz. Volán 19. Dorog 20. Baja Állasa 13 8 3 2 29-12 19 13 7 3 3 24-15 17 13 7 2 4 30-19 16 13 6 4 3 15-15 16 13 6 2 5 25-21 14 13 6 2 5 23-20 14 13 5 4 4 21-19 14 13 5 4 4 19-17 14 13 5 4 4 20-19 14 13616 21-21 13 13 4 5 4 17-18 13 13 5 2 6 23-24 12 13 5 2 6 18-20 12 13 4 4 5 20-24 12 13 5 2 6 16-23 12 13 3 5 5 15-17 11 13 3 4 6 15-30 10 13 2 5 6 20-25 9 13 4 1 8 19-25 9 13 3 3 7 13-19 9 Második a Vasas Genovában vasárnap befejeződött a vízilabda BEK középdöntő mérkőzés* sorozata. Az utolsó játéknapon az olasz bajnok Stefanel Recco ellen szállt vízbe a piros-kék együttes le­génysége, és a házigazdáktól 12-8 (4-2, 1-3, 3-1, 4-2) arányú vereséget szenvedett. A másik összecsapáson a holland De Robben 17-9 (5-3, 3-2, 4-2, 5-2)-re verte a francia Marseille gárdáját. Végeredmény: 1. Stefanel Recco 6 p., 2. Vasas 4 p., 3. De Robben 2 p., 4. Marseille 0 pont. Megyebajnokság Öt gólt lőtt a Szigetvár Steinmetz SE—Sásd 1-0 (0-0). Sásd, 120 néző. V.: Botykai. Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak öngóllal vesz­tettek, a sásdl kapus kiejtett egy lö­vést és a labda a hálóba perdült. G.: Király (öngól). Vasasi Bányász-Szentegát 1-1 (0-0). Pécsújhegy, 100 néző. V.: Balázs. A végig nagy fölényben játszó bányász­csapat ellen a vendégeknek egy helyzet is elég volt a döntetlen meg­szerzésére. G.: Virág, ill. Kiss. Somberek-Újpetre 1-0 (0-3). Som­berek, 150 néző. V.: Keresztes. A lelkes Újpetre ellen csak a hajrában kerekedett felül a Somberek. G.: Fazekas. U. PEAC—Szentlőrinc 1-0 (1-0). Szentlőrinc, 150 néző. V.: Kiss. Erős iramú mérkőzésen a vendégcsapat a 4. percben szerzett góllal győzött. A já­ték alapján a döntetlen eredményt megérdemelte volna a hazai együt­tes. G.: Kónya. Drávafok—Vajszló 2-1 (2-0). Vajszló, 100 néző. V.: Horváth. A vendégek sikeréhez nem fért kétség. G.: Szabó B., Kovácsevics, ill. Kolesánszky. Szigetvár—Beremend 5-0 (1-0). Be- remend, 500 néző. V.: Sör. 1-0-s ve­zetésnél a beremendl kapus, Murin a kiállítás sorsára jutott és ezután már egy pillanatig sem tudta szoros­sá tenni a mérkőzést a hazai gárda. G.: Bodó (2), Szilágyi, Palotai, Lóth (öngól). A MEGYEI 1. OSZTÁLY ÁLLASA 1. Szigetvár 13 10 1 2 42-15 21 2. Steinmetz SE 13 8 4 1 25-13 20 3. U. PEAC 13 7 3 3 25-14 17 4. P. Kinizsi 14 6 5 3 23-16 17 5. Beremend 13 7 1 5 27-19 15 6. Drávafok 13 6 3 4 18-11 15 7. P. Kesztyűgy. 13 5 5 3 23-20 15 8. Vasasi B. 13 6 1 6 17-14 13 9. Somberek 13 5 3 5 24-25 13 10. P. Zsolnay 14 6 — 8 20-20 12 11. Szentegát 13 5 2 6 19-22 12 12. Szentlőrinc 13 3 5 5 20-20 11 13. P. Postás 13 4 2 7 22-24 10 14. Üjpetre 13 3 4 6 16-23 10 15. Sásd 13 4 2 7 6-13 10 16. Villány 13 2 6 5 14-23 10 17. Geresdlak 13 4 2 7 10-45 10 18. Vajszló 13 1 3 9 15-29 5 Nehezen nyert a listavezető Támad a fehérmezes Borgyár a Mázaszászvár elten K. Rákóczi—H. Táncsics SE 1-0 (1-0), Kaposvár, 1100 néző. V.: Var­ga E. Rákóczi: Horváth — Pető, Zentai (Gyurlcs), Prancz, Vékony — Kakas, Hámori, Csorba — Czabula, Bíró, Nagy (Wéber). Edző: Csaba Gábor. Táncsics: Füredi — Petró, Hammer, Katona, Lajtai — Tóth (Ba­lázs), dr. Zsolt, Varga II. (Szigeti) — Martina, György, Pintér. Edző: Zsoldos László. Nagy lendülettel kezdett az esélyesebbnek tartott Rá­kóczi, s hamarosan vezetést is sze­reztek a zöld-fehérek. A gyors gól azonban nem a Rákóczit, hanem a Táncsicsot rázta föl, amely ezt kö­vetően, még akkor is egyenrangú ellenfele .volt a listavezetőnek, ami­kor a 75. percben Petrát utánrú- gásért a játékvezető kiállította. G.: Bíró. Sellye—PVSK 2-0 (1-0), Sellye, 400 néző. Vezette: Máy. Sellye; Kollár — Golobics, Vass, Schmidt, Dudás — Otártics, Tóth, Lombosi (Marinka) — Szalóki, Varga, Mozer. Edző: dr. Dunai János. PVSK: Papp — Mik­lós, Bari, Kaszás, Kerner — Szabó, Erdős (Tomka), Skáfár (Merkl) — Radics, Stájer, Varga. Edző: Lendvai Miklós. Küzdelmes, végig jó iramú mérkőzésen biztosan győzött a jó for­mában játszó hazai együttes. Gól­lövő: Varga (2). Dombóvár—Enying 2-0 (1-0), Dom­bóvár, 500 néző. V.: Sólyom. Dom­bóvár; Foki — Nikházi, Hosszú, La­kos, Farkas — Tóth-Bagi (Tóth), Herbst, Kurdi — Iván, Dudás (Gyu- radinovics), Landek. Edző: Szabó László. Enying: Kötél — Tilhoff, Sem- jén, Rédli (László). Kiss — Lakatos (Lepsényi), Csehkis, Bende — Ger- gics, Verbóczki, Bereczki. Edző: Sai­ga Géza. Az utolsó negyedórától el­tekintve a végig nagy fölényben ját­szó hazai csapat rossz helyzetkihasz­nálása miatt nem nyert nagyobb arányban. G.: Tóth-Bagi, Foki (11- esből). PBTC—Mázaszászvár 1-0 (1-0), Bőr­gyár-pálya, 200 néző. Vezette: Radó. PBTC: Fiedler — Buczkó, Tóth, Bíró, Lutz — Bodor, Aradi, Lajos — Ba­goly, Ábrahám, Gettó. Edző; Oskó László. Mázaszászvár: Pál — Borsos, Kólya, Katona, Komáromi — Kővári, Guth, Hódosi (Viszló) — Agocsi (Czár), Beke, Fodor. Edző: Róth An­tal. Alacsony színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. G.: Gettó. Paks—Komlói Bányász 3-2 (2-1), Paks, 500 néző. V.: Ducsai. Paks: Németh — Somodi, Blatt, Garamvöl- gyi, Vörös — Bencsik, Lambert, Sza­bó — Kovács, Porga, Sandi (Weisz). Edző: Bagó Béla. Komló; Bien — Barka, Mács, Pál, Barta — Cserven- ka (Róth), Stemler, Tigyi — Hegyi, Hüber, Túrái (Homonnai). Edző: Mi- halecz Boldizsár. A nagyobb aka­rással játszó hazaiak rászolgáltak győzelmükre a kulturáltabb futballt felvonultató Bányász ellen. G.: Blatt (2, egyet 11-esböl), Lambert, illetve Túrái TH-esLől). Hüber. Bonyhád—Boly 1-1 (1-0), Boly, 600 néző. V.: Laczkovics. Bonyhád: Mucs- ka — László, Kovács, Horváth, Nagy — Papp, Sebestyén, ömböli — Orosz, Bulla, Stercz. Edző: Fertőszegi Béla. Boly; Kubatov — Papsity, Hancz, Vukmann, Panta — Fitt, Nagy (Ul­rich), Király — Ratting, Baumholczer, Vigh (Farkas). Edző: Bán László. A hazai csapat az első félidőben 4—5 holtbiztos gólhelyzetet kihagyva, meg­szenvedett a döntetlenért. Góllövők: Orosz, illetve Baumholczer (11-esből). Siklós—Mohács-Véménd 1-0 (0-0). Siklós, 1200 néző. V.: Rudecz. Sik­lós: Hausznek — Batik, Ferenczi, Kovács, Mim — Petrétei, Zrínyi, Vin- cze (Horváth) — Alt (Nyárs), Sza­bó, György. Edző: Csordás István. Mohács-Véménd: Antal — Tirhoffer (Rumszauer), Grünwald, Óbert, Ber­ki — Szeicz (Bohner), Schwarczkopf, Ambrus, Lőrincz — Lingl, Markovics. Edző: Mathesz Imre. A mérkőzés já­tékvezetője, Kleiber nem érkezett meg, és így félórás várakozás után kezdődött a találkozó, melyet az egyik partjelző vezetett. Szünet után a Siklós mezőnyfölénybe került, de csak nehezen tudott nyerni a lelke­sen és jól védekező Duna-partiak el­len. G.: Kovács. Nagyatád—Kisdorog 3-0 (2-0). Nagyatád, 1200 néző. V.: Kövesi. Nagyatád: Szabó — Utasi, Czór, Hoffmann, Simonecz — Kiss, Takács (Borsfái), Mohácsi — Pintér (Lóki), Fendrich, Miklós. Edző: Fuisz János. Kisdorog: Kiss (Stöcker) — Oáji, Klein, Nagy, Éppel — Ódor, Morvái, Sajkó (Spiel) — Dobos, Hosnyánszki, Meksz. Edző Losonczi István. A Nagy­atád ezúttal is „elkapott" egy él­lovast, jó iramú mérkőzésen megér­demelten nyertek a hazaiak. G.: Miklós, Fendrich, Kiss. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. K. Rákóczi 12 9 — 3 25- 9 18 2. Kisdorog 12 7 2 3 24-16 16 3. Siklós 12 7 2 3 15- 9 16 4. Nagyatád 12 6 3 3 18-13 15 5. Sellye 12 5 5 2 14- 9 15 6. Dombóvár 12 5 4 3 16- 8 14 7. Komló 12 7 — 5 21-15 14 8. Bóly 12 5“ 3 4 23-21 13 9. Bonyhád 12 2 6 4J8-20 10 10. MVTE 12 4 2 A* 8-13 10 11. PVSK 12 4 2 6 18-25 10 12. Táncsics SE 12 3 3 6 22-25 9 13. Enying 12 2 4* 6 19-24 8 14. PBTC 12 2 4 6 11-19 1 15. Mázaszászvár 12 2 4 6 9-21 8 16. Paks 12 3 2 7 15-29 8 A Pécsi Vasas Ipari Szövetkezet azonnali belépéssel felvesz szerszámgép-felújítási munkára 6—8 éves szakmai gyakorlattal rendelkező, sokoldalú LAKATOS, ESZTERGÁLYOS, MARÓS SZAKMUNKASOKAT, VALAMINT FÉRFI ÉS NŐI SEGÉDMUNKÁSOKAT. Jelentkezés: a PÉCSI VASAS IPARI SZÖVETKEZET GÉPGYÁRTÓ ÜZEMÉBEN Pécs, Szalai András u. 15. Főművezetőnél. Világ proletárja), •gyeeUljetekl riTgrnsn Dunántúli napló - ­Az MSZMP Baranya megyei Bizottságónák i lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Feíelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 pra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007