Dunántúli Napló, 1982. november (39. évfolyam, 300-329. szám)

1982-11-15 / 314. szám

Labdarúgó lUB II. Bajai győzelem Bajai SK-Nagybátony 3-0 (2-0) Szekszárdi Dózsa- Hódmezővásárhely 4-2 (2-1) Kecskemét-Nagykanizsa 5-1 (4-1) Vasárnap reggel megindul az őszi esőzés Baján is, és így a csapatok nem mély, de csú­szós talajon kezdték a játékot, mintegy 5 ezer néző előtt. Meglepő volt, hogy a Nagy- bátony is nyílt sisakkal ját­szott, és ezért változatos, jó iramú volt az első félidő. A második gól után iskolázott a BSK, és három-négy gólhely­zetet is kidolgoztak, melyet a csatárok sorra elhibáztak. A második félidő is jó iramban kezdődött. Ez jellemezte végig a mérkőzést. Igén jó és lelkes bajai csapat magabiztosan fek­tette kétvóllra a bányász együt­test. Nagyobb arányú' veresé­get a kitűnően védő vendég Kocsis akadályozta meg. Jók: Rótt (a mezőny legjobbja), Tú­rná, Popp, Morvái, Szőcs, il­letve Kocsis, Berták és B. Ko­vács. Farkas László lett a kapu közepébe fejelte a labdát (2-27? 86. perc: Lakit két védő is buktatta a 16-oson belül, 11- es. A büntetőt Tóth értékesí­tette (3-2). 89. perc: Tóth a felezővpnal- tól egyéni kitörésre vállalko­zott, buktatni sem tudták és 14 méterről a bal alsó sarok­ba bombázott (4-2). Az esőben, csúszós talajú pá. lyán mindvégig jó iramú, küz­delmes 90 percet vívott a két együttes. A négy hete nyeret­len Szekszárd óriási lendület­tel, elszánt hangulatban kez­dett és 20 perc alatt két gólos vezetés birtokába jutott. Ekkor úgy tűnt, képtelen magára ta­lálni a „padlóra került” HMSE. A vendégek azonban nem ad­ták fel, s a dózsás-védök hi­báját is kihasználva egyenlí­tettek. A találkozó hajrája új fordulattal szolgált. Ezúttal a pályaválasztó csapat mozgósí­totta erötartalékait és akarat­erejét siker koronázta: négy perc alatt lőtt két góllal meg­érdemelten tartotta otthon a két pontot. Jók: Megyeri, So- modi, Márkus, Paizs, ill. Tassi, Talapa, Varga, Fodor. Fekete László Baja, 5000 néző. V.: Göböl. Baja: Farkas — Túrná, Szabó, Rótt, Popp — Evanics, Morvái, Prikidánovics — Takács (Jani- csák, a szünetben), Szőcs, Ke­resztes (Kovács, a 75. perc­ben). Edző: Rónai Sándor. Nagybátony: Kocsis — Tamás, Antal, B. Kovács, Berták — Tóth (Szabó, az 56. percben), Berindán, Cséki — Kiss, Dóra (Bocsi, a 77. percben), Loch. Edző: Dávid Róbert. 15. perc: Prikidánovics jobb oldali szögletét Rótt nagy erő­vel fejelte a léc alá (1-0). 27. perc: ismét gólt szerzett a BSK. Prikidánovics jobbról mintaszerűen beívelt szögletét az előrehúzódó Rótt a balösz- szekötő helyéről a bal alsó sa­rokba lőtte (2-0). 88. perc: Kovács szöktette jobb oldalon Szócsőt, aki ügye­sen középre ívelt, és a berob­banó Prikidánovics a hálóba lőtt (3-0). Szekszárd, 1500 néző. V.: Lo- vassy. Szekszárd: Pólyák — Paizs, Tapaszd (Kneisz, a 46. percben), Varga, Somodi — Bonnyai, Márkus, Adorján — Magyar (Tóth, a 77. percben), Laki, Megyeri. Edző: Teszler Vendel. HMSE: Ulbert — Tas­si, Hegedűs F., Szenti, Talápa — Varga, Fehér (Fitala, a 75. percben), Maján, Fodor —Bá­lint dr., Stark. Edző: Bánkuti László. 11. perc: Márkus partdobá- sónál Magyar fejjel megcsúsz­tatta a labdát, Adorján 14 méteres lövése az egyik védőt érintve ai elmozduló Ulbert mellett a kapu közepébe vá­gódott (1-0), 19. perc: Paizs indította re­mekül Bonnyait, aki a vonal mellett elhúzott, beadását Me­gyeri az ötösről előre vetődve a hálóba fejelte (2-0). 32. perc: a kiugró Fodort Tapaszti buktatta, ezért sárga lapot kapott. Stark 20 méte­res szabadrúgása a sorfalon megpattanva a bal alsó sarok­ba vágódott (2-1). 76. perc: a csereként beállt Fitala lövése kivágódott a ve­tődő Pólyákról, a kapus a föl­dön maradt és a berobbanó Bálint dr. a tétovázó védők fe­Kecskemét, 1200 néző. Vezet­te: Földvári. Kecskemét: Erdei — Hájer, Gügyerás, Mohovics, Albert - Somogyi, Geiger, Moz­ner - Ravasz, Horváth (Soós, a 76. percben), Fürtös. Edző: Szentannai József. Olajbányász: (vlegyimórecz — Loviczki, Nagy, Csepregi, Müller - Kelemen, Balogh, Hozbor - Lukács, Mar- tinkovics, Bántó (Békefi, a 60. percben). Edző: Jánky Miklós. 6. perc: Mozner két védő kö­zött úgy ugrott ki, hogy közben visszarántani sem tudták. Éles beadását a jókor érkező Ravasz a bal sarokba lőtte (1-0). 17. perc: Martinkovics ügyes csellel két védőt is becsapott, majd a tisztán álló Bántó elé gurított, aki a kiinduló Erdei mellett egyenlített. (1-1) 23. perc: Somogyi jobb olda­li beadására jókor érkezett Gei­ger és egyből a hálóba továb­bított. (2-1). 25. perc: Somogyi a 11-es pont táján szerzett labdát, visz- szagurított Geigerhez, aki 18 méterről laposan az előrevető­dő kapus hasa alatt a hálóba gurított. (3-1). 27. perc: A kiugró Ravasz 6 méterről nagy gólt lőtt. (4-1). 68. perc: Ravasz szögletét Mozner lekezelte és 10 méter­ről a lábak között betalált a jobb sarokba. (5-1). A felázott talajon mindvégig élvezetes volt a játék. Bár a Kecskemét 4 perc alatt három gólt lőtt és ezzel lényegében el­dőlt a mérkőzés, a vendégcsa­pat egy pillanatra sem adta fel. Azt is lehet mondani, hogy az eredmény ellenére a Nagykani­zsa nen játszott alárendelt sze­repet. Jók: Mozner, Somogyi, Geiger, Gügyerás, Ravasz, illet­ve Nagy, Kelemen, Hozbor, Martinkovics. AZ NB II. TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: SZEOL AK—Volán SC 1-1 (1-1), Szeged, 6000 néző. V.: Szávó. Góllövő: Deák, ill. Nyúl, Salgótarjáni FC—Kazincbar­cika 4-1 (3-0), Salgótarján, 2000 néző. V.: Nagy L. Gól­lövő: Kovács II. (2, egyet 11-es- ből), Juhász és Kovács III., ill. Fodor. Keszthely—Bauxitbányász 3-1 (2-0), Keszthely, 2000 néző. V.: Maczkó. Góllövők: Antoni, Nagy III. (11-esből), Pál, ill. Major (11-esből). Dorog—Eger 1-0 (0-0). Do­rog, 1200 néző. V.: Roxin. Gól­lövő: Csizmadia (11-esből). az nb ii. Állasa 1. Volán SC 15 9 4 2 34-13 22 2. SZEOL AK 15 8 3 4 32-20 19 3. Kazincbarcika 15 8 3 4 28-20 19 4. Szekszárd 15 7 4 4 20-20 18 5. Salgótarján 15 7 3 5 27-21 17 6. Eger 15 7 2 < 30-23 16 7. Siófok 15 5 6 4 22-19 16 8. Debr. Kinizsi 15 5 6 4 23-21 16 9. Módmezőv. 15 7 1 7 29-27 15 10 Sopron 15 5 5 5 21-22 15 11. Bauxitbányász 15 5 4 6 22-23 14 12. Nagykanizsa 15 6 2 7 27-30 14 13. Keszthely 15 6 2 7 23-27 14 14. Ózd 15 5 4 6 23-29 14 15. Baja 15 5 3 7 20-19 13 16. Kecskemét 15 4 5 6 21-21 13 17. Nagybátony 15 5 3 7 19-29 13 18. 22. sz. Volán 15 3 5 7 24-31 11 19. Dorog 15 5 1 9 20-29 11 20. Ganz-MAVAG 15 3 4 8 16-37 10 Kosárlabda A ZTE legyőzte a MAFC-ot. A vasárnapi kosárlabda for­duló legnagyobb érdeklődéssel kísért eseménye a férfi „A” cso­port rangadója volt. A listave­zető MAFC látogatott Zala­egerszegre, ahol 2200 néző te­kintette meg az izgalmas ösz- szecsapást. A hazaiak jó játék­kal, pontos támadásokkal 80:78 (41 :39)-re legyőzték a műegye­temistákat, és ezzel az „A” cso­portban hármas holtverseny alakult ki az élen, a MAFC, a ZTE és a Ganz-MÁVAG között Mindhárom csapat 18-18 pon­tot gyűjtött, a sorrendet az egy­más elleni eredmények hatá­rozzák meg. Röplabda Ankarában került sor vasárnap a férfi röplabda bajnokcsapatok első fordulójának visszavágójára a török Eczacibasi és a Csepel között. A vendéglátó török együttes 3-1 ‘ (18, 16, —11, 13) arányban győzött. A budapesti első mérkőzésen hasonló volt a győzelmi arány a Csepel ja­vára, a játszmákon belüli több pont elérésével (62, illetve 47) a magyar bajnokcsapat jutott tovább. A PMSC—Vasas mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a szerencse Nokk Béla, Nagyatád. Somogyszobi u. 24. szám alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásár­lási utalványt postán küldjük el. E heti szelvények beérkezési határideje szombat déli 12 óra. Címünk: Pécs, Hunyadi út 11., 7601. Pályázni csak a lapból kivágott szelvényekkel le­het. Főmérkőzés: PMSC—Nyíregyháza: ............................................. S P ótmérkőzés: Komló—Boly: ......................................................... A pályázó neve: ........................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... S P hétfői ($ I : . ■■■■ Megyebajnokság Steinmetz SE-Újpetre 4-3 (2-1). Postáspálya, 100 néző. V.: Tóth J. Végig nagy iramú mérkőzésen a vendégcsapat jó játéka szorossá tette a mérkő­zés alakulását. G.: Hámori (2), Dudás (2), ill. Tóth, Bánovics, Kiss (11-esből). Szigetvár-Somberek 3-0 (1-0), Somberek, 50 néző. V.: Vencz: ler. liven arányban is megérde­melten győzött a vendégcsapat. G.: Szilágyi, Palotai, Bodó. Szentlőrinc-Geresdlak 3-1 (0-1). Szentlőrinc, 200 néző. V.: Fedeli. Második félidei játéka alapján megérdemelten győzött a hazai csapat. G.: Major (2), Nagy, ill. Much. P. Kinizsi-Drávafok 1-0 (0-0). Kovácstelep, 50 néző. V.: Ben- kő. Közepes színvonalú, de jó iramú mérkőzésen egy szeren­csés fejes gól döntött a hazai csapat javára. G.: Szabó. Villány-Sásd 1-0 (1-0). Sásd, 20 néző. V.: Sólyom. Villány mindvégig kézben tartotta a já­tékot. G.: Fridrich. Vajszló—P. Zsolnay 1-0 (1-0). Vajszló, 150 néző. V.: 'Tatai. Küzdelmes mérkőzés, igazságos hazai győzelem. G.: Császár. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Szigetvár 15 12 1 2 49-15 25 2. Steinmetz SE 15 10 4 1 30-16 24 3. U. PEAC 15 9 3 3 34-17 21 4. P. Kinizsi 16 7 6 3 25-17 20 5. Beremend 15 8 1 6 30-21 17 6. Drávafok 15 7 3 5 20-12 17 7. Kesztyűgyár 15 6 5 4 26-23 17 8. Szentlőrinc 15 4 6 5 24-22 14 9. Villány 15 4 6 5 17-24 14 10. P. Zsolnay 16 6 1 9 21-22 13 11. Vasasi B. 15 6 1 8 18-21 13 12. Somberek 15 5 3 7 24-29 13 13. Szentegát 15 5 3 7 19-25 13 14. Újpetre 15 4 4 7 21-27 12 15. Geresdlak 15 5 2 8 14-49 12 16. P. Postás 15 4 2 9 22-28 10 17. Sásd 15 4 2 9 6-18 10 16. Vajsiló 15 2 3 10 18-33 7 Büntetett az UEFA Az UEFA fegyelmi bizottsága a leg­utóbbi európai nemzetközi labdarúgó­találkozókon tapasztalt sportszerűt­lenségeket súlyosan büntette. Külön­böző klubok összesen 60 ezer svájci frankot kénytelenek befizetni az eu­rópai szervezet pénztárába, és egy egész sor játékos kapott rövidebb- hosszabb eltiltást. Közöttük található az újpesti Szabó is, aki a lila-fehé­rek soron következő UEFA Kupa ren­dezvénysorozatában egy mérkőzésen nem játszhat. Területi bajnokság Kaposvárott szerzett pontot a Mohács Kaposvári Rákóczi—MVTE 0-0. Kaposvár 500 néző. V.: Oster- majer. K. Rákóczi: Horváth — Prancz, Hámori, Zentai, Csor­ba — Kakas, Véber, (Gyurics), Czabula, Biró, Nagy, Vékony. Edző: Csaba Gábor. MVTE: An­tal — Rumszauer, Szeitz, Óbert, Berki — Schwa rczlkopf. Marko- vics, Dárdai, Lőrincz — Szigeti (Bohner), Lingl. Edző: Mathesz Imre. Szakadó esőben vívott ne­héz csatát a két csapat. A ké- nyelmeskedő kaposváriakkal szemben kezdetben a vendégek főiként Lingl révén több veszé­lyes támadást is vezettek. Szü­net után Csorba lesgólja hozta tűzbe a csapatokat és a ma­roknyi közönséget. Három sár­ga lap jelezte (kettő mohácsi, egy kaposvári) hogy egyre ke­ményebbé vált a küzdelem. A Mohács-Véménd hősiesen vé­dekezve végül is 97 perces(!) csatában meg tudta akadályoz­ni a későn hajrázó Rákóczit abban, hogy nagy fölénye elle­nére megszerezze a két pontot. Komló—BTC 1-1 (1-0). Bőr­gyár-pálya 200 néző. Vezette: Vukmann. Komló: Barka — Mács, Pál, Barta, — Stemler, (Túrái), Tigyi, Róth — Kardos, Homonnai Hüber (Dunai). Ed­ző: Mihalecz Boldizsár BTC: Fiedler — Buczkó. Biró, Aradi, Lutz — Bodor, (Khün), Várhe­lyi Lajos. — Gettó, Jurin, (Ba­ra), Ábrahám. Edző: Oskó Lász­ló. Az első félidőben a rutino­sabb Komló kihasználta a Bőr­gyár védelem megingását, és vezetést szerzett. A második fél­időben az eredmény tartására törekvő Komlót meglepte a BTC és megérdemelten egyenlített. Góllövő: Homonnai, illetve Ab. raihárn. Boly—PVSK 2-2 (1-1), Boly, 300 néző. V.: Radó. Boly: Puch Papsity, Hancz, Vukmann, Pan­to - Schultz (Ulrich). Király (Staub), Fitt, - Baumholczer, Ratting. Brezniczky. Edző: Bán László. PVSK:. Juhos — Kerner, Bari, Kaszás, Varga — Merqel (Erdős), Szabó Tomka, Ott (Foral) — Fáiban. Stájer. Edző: Lendvai Miklós. Jó iramú, válto­zatos nagy küzdélemben igaz­ságos pontosztozkodás. G.: Brez- niczky, Staub, ül. Kerner, Stá­jer. Siklós—Dombóvár 2-0 (1-0), Siklós, 1200 néző. Vezette: Du- csai. Siklós: Hausznek — Ba­tik, Kovács, Ferenczi, Mim, (Far­kas) — Petrétei. Zrínyi, Szabó V. — Nyárs, Pazaurek (Hor­váth), György. Edző: Csordás István. Dombóvár: Foki — Ko­vács, Hosszú, (Francz), Farkas, Lakos — Kurdi, Iván, Nikházi Dudás, Gyurádinovics, — Herbst, Landek. Edző: Szabó Géza. A Dombóvár lelkesen, és keményen küzdött a hazai csa­pat csak igen jó teljesítmény- nvel tudott győzni. Góllövő: Szabó V., és Francz (öngól). Sellye—Honvéd Táncsics SE 2-1 (1-1), Sellye, 300 néző. V.: Dravecz. Sellye: Kollár— Golu- bics, Schmidt, Krén, Dudás — Otártics, Tóth I., Marinka, — Tóth II., Varga, Pfeiffer. Edző: dr. Dunai János. Táncsics: Fü­redi — Petkó, Hammer, Kovács, Lajtai — Balázs (Szigeti), Kato­na, Varga — Martina, György (Jakab), Pintér. Edző: Zsoldos László. Ha a gólhelyzeteit ki tudja használni, akkor több góllal is győzhetett volna a jól játszó hazai csapat. G.: Otár­tics, F^feiffer ill. Varga. Nagyatád—Mázaszászvár 3-3 (1-1). Nagyatád, 600 néző. V.: te: Albert. Nagyatád: Szabó — Utasi, Ciár, Savanyú, Si- monecz, — Kiss, Miklós, Tbkócs, (Borsfái), Pintér, Fendrich, Lóki, (Mohácsi). Edző: Fűlsz János. Mázaszászvár: Pá | — Borsos, Kófya, Komáromi, Katona, — Gúth (Viszló), Beke, Aqócs, Hódosi — Kővári, Fodor. Edző: Róth Antal. Végig küzdelmes ta­lálkozón a vendégek kétgólos előnyét a hazaiak csak az utol­só percékben egyenlítették ki. Góllövő: Fendrich (2, egyet 11- esből), Mohácsi, illetve, Gúíh, Kővári, Agócs. Paksi SE—Enyingi MEDOSZ 4-0 (2-0). Paks, 400 néző. Ve­zette: Varga. Paks: Németh — Dinnyés, Blatt, Garamvölgyi, Pesti, — Bemosik, Lambert, (Sandi), Szabó — Vörös, Ko­vács, (Sipos), Porga. Edző: Ba­bó Béla. Eny'rng: Kötél — Til- hoff, Lakatos, Bend, Szálkái, Kiss, — László, Sémién. Rédli, (Lepsényi) — Geraics, Ver- boczki, Bereczki. Edző: Saiga Géza. A „négypontos” mérkő­zésen a hazaiak minden csa­patrészben felülmúlták ellenfe­lüket. győzelmük naayobb kü­lönbségű if lehetett volna. A 82. percben Porqa kiállítva. Góllö­vők: Blatt, Lambert, Porga, Sí­pos. Bonyhádi MSC—Kisdorogi MEDOSZ 2-1 (1-0), Kisdorog, 800 néző Vezette: Sör. 'Bony- hád: Mucska — László, Kovács, Horváth, Nagy — Szőcs, Se­bestyén, Stercz — Lángi, Pfe­iffer, (Orosz), Bulla. Edző: Fer­tőszögi Béla. Kisdorog: Stockier — Eppéf, Horváth. Páli. Nogy, — Podd, (Szajkó), Odor, Fá­bián, Kiss II., — Klein, Hos- nányszkv, Edző: Losonczi Ist­ván. Kemény mérkőzésen mind­két oldalon sok helyzet maradt kihasználatlanul. A játék össz­képének a döntetlen jobban megfelelt volna. A 65. percben Nagy, (Kisdorog) kiállítva. Gól­lövők: Bulla, Sebestyén, illetve Klein. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA ■ 1­K. Rákóczi 14 9 2 3 26-10 20 2. Siklós 14 9 2 3 18- 9 20 3. Komló 14 8 1 5 24-15 17 ’ 4. Sellye 14 6 5 3 16-12 17 ; 5. Kisdorog 14 7 2 5 25-19 16 6. Nagyatád 14 6 4 4 21-17 16 7. Dombóvár 14 5 4 5 17-12 14 8. Bóly 14 5 4 5 25-25 14 9. Bonyhád 14 4 6 4 21-21 14 10. MVTE 14 5 3 6 10-14 13 11. Táncsics SE 14 4 3 7 25-28 11 is. PBTC 14 3 5 6 15-22 11 13. PVSK 14 4 3 7 22-30 11 14. Mázaszászvár 14 3 5 6 14-24 11 15. Paks 14 4 2 8 20-31 10 16. Enying 14 2 5 7 19-28 9 ÖNT IS VARJA a liászprogrammal MEGÚJULÓ 200 ÉVES MECSEKI SZÉNBÁNYÁSZÁT Felveszünk 18—35 éves férfiakat az alábbi föld alatti munkakörbe és havi keresettel: CSAPATCSILLÉS (bétán, munkás) 5900— 7 800,— Ft VÁJÁR (szakmunkás) 7200—10 000,— Ft BANYALAKATOS (szakmunkás) 5400— 6 500,— Ft Továbbá: hűségjutalom, szénjárandóság, 3/3-os műszakbeosztás, ötnapos munkahét, munkásszállá. Nős férfiak részére, munkával szerzett érdemek alapján 1,5-2 éven belül kedvezményes lakásjuttatás. . Feltételeink: hosszabb, folyamatos előző munkaviszony, nálunk végzett alkalmassági vizsgálat. CÍMÜNK: MECSEKI SZÉNBÁNYÁK MUNKAÜGYI OSZTÁLYA. PÉCS, KOMJAT ALADÁR U. 5. 7629 TELEFON: 24-863 Vtl*g proletArJet, héttői Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos»' Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Fe.olős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárássgl Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel : 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Siófok-Debreceni Kinizsi 1-1 (0-0) Debrecen, 1000 néző. V.: Nyári. Siófok: Horváth II. — Karasz, Onhausz, Takács, Brett- ner — Szajcz, Havasi, Olajos — Károly, Tieber (Belénessi, a 42. percben), Horváth I. Edző: Szőke Miklós. Debrecen: Kun — Fehér, Takács, Leiszt, Halla —• Szabó, Tőzsér, Andirkó — Kerekes (Garamvölgyi, a 61. percben), Bodonyi (Magyar, a 67, percben), Vajda. Edző: Nagy György. 83. perc: Havasi 50 méter­ről szabadrúgás után kereszt­be küldte a labdát, Szajcz ki­lépett vele, 13 materről a ka­pu jobb oldalába lőtt (1-0). 88. perc: Vajda a balolda­lon húzott el, és éles szögből a hálóba gurított (1-1). A mérkőzés nagyobbik ré­szében mezőnyfölényben voltak a hazaiak, akik nehezen vi­selték el a siófokiak lestakti­káját. Ennek ellenére közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Be- lényessi, Olajos, illetve Kun, Fehér.