Dunántúli Napló, 1982. október (39. évfolyam, 269-299. szám)

1982-10-11 / 279. szám

í Szekszárd-22. sz. Volán 2-1 (1-0) Rákoscsaba, 3500 néző. V.: Szekszárd: Pólyák — Szabó, Ta­paszti, Bonnyai, Somodi - Var­ga, Lauer (Kresz a 67. perc­ben), Márkus - Adorján, Suba (Tóth a 74. percben), Laki. Ed­ző: Teszler Vendel. 22. sz. Vo­lán: Kertész - Kosztolnik, Csi- der (Hajdú az 52. percben), Vaszilev, Huszár — Bartosik, Németh, Aranyosi (Rojik a 70. percben) - Vad, Kotul, Szakái. Edző: Halácsi László. 42. perc: Jobbról rúgott szögletet Adorján, a csavart beívelésbe az alapvonal előtt álló Suba beletette a fejét, így a labda a hálóba vágódott. (1-0) 53. perc: Lauer mindenkit faképnél hagyott és a nehéz­kesen forduló Vaszilev mellett elhúzva a jobb alsó sarokba lőtt. (2-0). 68. perc: Viharos támadást vezetett a Volán, Szakái indí­tásával Németh elfutott és nem hibázott. (2-1). Kemény harcot vívott az utób­bi időben rapszodikusan sze­replő hazai együttes a remek taktikát alkalmazó szekszárdiak­kal. Többet támadtak a rákos­csabaiak, de ezek a támadá­sok nem jelentettek kapura ve­szélyt. A játék képe alapján, pontosabban a második fél­idő hajráját figyelembe véve a Volán a döntetlenre rászolgált volna. Jók: Pólyák, Tapaszd, Lauer, Adorján, ill. Kosztolnik, Huszár, Szakái. Siófok—Bauxitbányász 1-1 (0-0) Tapolca, 2000 néző. Vezette: Adóm. Siófok: Horváth II. - Brettner, Pardavi, Onhausz, Vi­rág — Takács, Bódi (Belényesi a 80. percben), Karasz, (Szajcz a 63. percben) - Károlyi, Hor­váth /., Tieber. Edző: Szőke Miklós. Bauxitbányász: Déri- Tóth, Lovász, Farkas, Mater — Major, Ormai, Túri — Hor­váth, Németh, Gosztola. Ed­ző: Németh Lajos. 76. perc: Bódi szöglete után Déri kapus megtorpant és a jókor érkező Szajcz a hálóba fejelt. (1-0). 86. perc: Major remek be­adását Farkas fejjel a jobb alsó sarokba továbbította. (l-1) Az erősen felázott, síkos ta­lajon mindkét csapat támadó szellemben kezdett, a Siófok okos labdatartás után több gyors ellentámadást vezetett. A hazaiak lendületét a jól al­kalmazott lestaktika törte meg. Szünet után a kitűnően védő vendégkapus többször remekül hárított. Összességében a jó erőkből álló Siófok megérde­melten jutott értékes bajnoki ponthoz. Jók: Horváth II., Par­davi, Onhausz, Horváth I., ill. Tóth, Mater, Túri, Gosztola. Az NB II. további eredményei Salgótarján-Kecskemét 2-1 (2-0). Salgótarján, 2000 néző. V.: Jaczina. Góllövő: Varga, Földi, ill. Mózner. Kazincbarcika-Úzd 3-1 (2-0). Kazincbarcika, 6500 néző. V.: Divinyi. Góllövő: Petrovics (2, egyet 11-esből), Fister, ill. Szta- hon (öngól). Volán—Nagybátony 4-1 (3-0). Czabón Samu tér, 1100 néző. V.: Bay. Góllövő: Nyúl, Szeibert, Krómer, Kiss (öngól), ill. Dóra. Eger-Keszthely 4-2 (1-1). Eger, 3000 néző. V.: Drigán. Góllövő: Csepregi (2), Barta (2), ill. Bagó, Baár (öngól). Hódmezővásárhely-Debrece- ceni Kinizsi 3-2 (2-0). Hódme­zővásárhely, 4000 néző. V.: Ro- xín. Góllövő: Stark (2), Fehér, ill. Vajda, Tóth. Ganz-MÁVAG-Dorog 2-1 (2-0). Kőbányai út, 2000 néző. V.: Köböl. Góllövő: Kovács, Gregor (11-esből), ill. Tamás. SZEOL AK-Sopron 2-0 (1-0). Sopron, 6000 néző. V.: Büki. Gólövő: Tóth, Deák. AZ NB II. ALLASA 1. Volán 10 7 1 2 24-11 15 2. Szekszárd 10 6 3 1 13- 9 15 3. SZEOL AK 10 6 2 2 22-12 14 4. Kazincbarcika 10 5 2 3 20-13 12 5. Bauxitbány. 10 4 4 2 15-13 12 6. Debreceni K. 10 4 3 3 18-13 11 7. Eger 10 5 1 4 20-16 11 8. Hódmezővás. 10 5 1 4 16-14 11 9. Sopron 10 4 3 3 14-13 11 10. Salgótarján 10 4 2 4 15-14 10 11. Ózd 10 3 4 3 15-15 10 12. Siófok 10 3 3 4 14-16 9 13. 22. sz. Volán 10 2 4 4 18-20 8 14. Kecskemét 10 3 2 5 12-14 8 15. Nagykanizsa 10 3 2 5 14-17 8 16. Keszthely 10 3 2 5 11-15 8 17. Nagybátony 10 3 2 5 11-20 8 18. Ganz-MAVÁG 10 3 2 5 14-27 8 19. Baja 10 2 2 6 9-15 6 20. Dorog 10 2 1 7 14-22 5 Kajak-kenu Vasárnap folytatódott Duna. varsányban a világ legjobbjá­nak tartott NDK ifjúsági kajak, kenu válogatottja és a magyar fiatalok kétnapos küzdelme. Ezen a versenynapon mindösz. sze egy számban, a kenu 2-es- ben született magyar győze­lem, illetve a női kajak né­gyesben is magyar hajó ért célba először, ám nem az az egység, amelyet válogatottként neveztek a fiatalok szakveze­tői. így végül az NDK-sok to­vább növelték előnyüket, s biz­tosan nyerték a pontversenyt is: NDK-Magyarország 77-63. Autósport Befejeződött a Vili. Salgó Ku­pa rali, amely egyben az or­szágos I. és II. osztályú bajnok­ság idei utolsó futama volt. A benevezett 189 párosból már az edzéseken és a gépátvéte­len „elvérzett" 66, az esélyes Ferjáncz-dr. Tandari k'ettős pe­dig távolmaradt a versenytől. A szombati kezdésnél rajthoz állt 123 kocsiból 88 ért célba. Az abszolút győztes a Külker SC színeiben BMW kocsiján ver­senyző Barka-Horváth páros lett. A PMSC—DVTK mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a sorsolásnál a szerencse Kond Árpád, Pécs, Viola u. 14. sz. alatti lakosnak kedvezetti aki a 100 forintos vásárlási utalványát postán kapja meg. Az e heti szelvények beérke­zési határideje szombat déli 12 óra, ezeket szerkesztőségünk címére (Pécs, 7601 Hunyadi út 11.) nyílt levelezőlapon kell beküldeni. Főmérkőzés: Rába ETO—PMSC: .......................•..................... P ótmérkőzés: Dombóvár—Komló: .............................................. A pályázó neve: .............*.................................................. A pályázó lakcíme: .................................................................. Megyebajnokság Szentlőrinc-Villány 2-2 (1-0). Villány, 200 néző, v.: Tatai. Küzdelmes mérkőzésen gyenge helyzetkihasználása miatt vesz­tett pontot a Villány. Góllövők: Major (2), ill. Molnár (2). P. Kesztyügyár-Szentegát 2-1 (0-1). Szentegát, 100 néző, v.: Thassy. Szerencsés góllal győ­zött a P. Kesztyűgyár. Góllövők: Varga, Pauli, ill. Bén (11-esből). Steinmetz SE—Vasasi Bányász 2-0 (1-0). Postás-pólya, 300 né­ző v.: Kovács. A Videoton elle­ni, szerdai MNK-mérkőzés előtt biztató formában játszott a honvédcsapat. Góllövők: Du­dás, Hámori (11-esből). Sásd-Beremend 1-0 (0-0). Sósd, 100 néző, v.: Benkő. Nagy lelkesedéssel küzdött a Sásd. Góllövő: Lukács. P. Zsolnay-Űjpetre 1-0 (1-0). Újpetre, 200 néző, v.: Balázs. Szerencsés győzelmet aratott a helyenként túl keményen játszó Zsolnay. Góllövő: Varga. Szigetvár-Vajszló 3-1 (1-1). Szigetvár, 300 néző, v.: Kul­csár. Nyomasztó fölényben játszott a Szigetvár. Góllövők: Szilágyi, Bodó, Karhecz, ill. Ko- lesánszky. Drávafok-P. Postás 2-0 (1-0). Drávafok, 200 néző, v.: Szedeli. A mély talajú pályán vívott ta­lálkozón a hazaiak jobb erőnlétüknek köszönhetik a két pontot. Góllövők: Kovácsevics, Szabó L. A megyebajnokság állása 1. Szigetvár 10 8 1 1 34-12 17 2. U. PEAC 9 6 1 2 21-10 13 3. Steinmetz SE 9 5 3 1 18-10 13 4. Vasas! B. 9 6 — 3 14- 7 12 5. P. Kinizsi 10 4 4 2 17-11 12 6. Beremend 9 5 1 3 21-10 11 7. Drávafok 10 5 1 4 15- 9 11 8. P. Kesztyűgy. 10 4 3 3 19-18 11 9. Zsolnay SE 10 5 — 5 16-13 10 10. Somberek 10 4 2 4 21-21 10 11. Szentegát 10 4 1 5 16-18 9 12. Sásd 10 4 1 5 5- 9 9 13. Szentlőrinc 10 2 4 4 17-18 8 14. Geresdlak 10 3 2 5 9-38 8 15. Pécsi Postás 10 2 2 6 14-20 6 16. Villány 10 1 4 5 12-22 6 17. Újpetre 10 1 4 5 11-22 6 18. Vajszló 10 1 2 7 13-25 4 Területi bajnokság Két pont a Rákóczi előnye Kaposvári Rákóczi-Máza- szászvár 2-0 (2-0), Mázaszász- vár, 600 néző. V.: Kleiber. Rá­kóczi: Horváth - Pető, Zentai, Petrák, Csorba - Gyurics (Sző­ke), Prancz, Vékony (Kakas) — Boros, Nagy’ Véber. Edző: Csa­ba Gábor. Mózaszászvár: Pál (Oláh) - Borsos, Maglódi, Ka­tona, Komáromi - Czár, Kólya (Kővári), Guth, Hódosi - Agó- csi, Beke, Edző: Róth Antal. Már a 10. percben vezetést szerzett a Kaposvár. A Boros buktatásáért megítélt szabad­rúgást Vékony Csorba elé gu­rította, aki 18 méterről az el­mélázó kapus mellett a bal sarokba lőtt. (1-0). Két perccel később ismét a szászváriak há­lójába került a labda. Boros beadása nyomán Pál kapusról kiperdült a labda és Nagy kö­zelről a kapuba továbbított (2-0). Ezután kitámadott a Má- zaszászvár, de elkapkodták a lehetőségeket. A 36. percben egy kaposvári ellentámadás végén Vékony a kapufát talál­ta el. Egy perc múlva Agócsi kapott sárga lapot reklamálá­sért. A 40. percben Beke ha­gyott ki óriási helyzetet, kö­zelről kapu fölé lőtt. Szünet után a hazaiak kezd­tek jobban. Az 55. percben Guth az oldalhálóba fejelt. Ez­után a felfutó Komáromi hibá­zott gólhelyzetben. A 64. perc­ben Agócs már csak a kapussal állt szemben, de megijedt a lehetőségtől és a vetődő Hor- váthot találta el. A 72. perc­ben Petrák kapott sárga lapot, mert felvágta Hódosit. A lendületesen kezdő kapos­váriak jól kihasználták a ha­zai csapat kapusának hibáit és még negyed óra sem telt el, amikor kétgólos előnyre tettek szert. Ezután a játék lassításá­ra törekedtek, amelynek követ­kezménye az lett, hogy me­zőnyfölénybe került a Máza- szászvár. Szünet után szinte egykapura játszottak a hazaiak, de elrontották a legjobb hely­zeteket is. Igaz, Horváth ka­pus nagyszerűen védett, de ha a mázaszászvári csatárok vala­mivel határozottabbak, akkor könnyen kiegyenlíthették volna kétgólos hátrányukat. Jók: Hor. vóth, Zentai, Vékony, ill. Ka­tona, Guth, Hódosi. L. L. Komlói Bányász-MVTE 3-0 (2-0). Komló, 700 néző. V.: Osztermajer. Komló: Bien — Barka, Mács, Pál, Barta — Ti- gyi, Túrái (Gyurina), Stemler - Hegyi, Kardos, Dunai (Hüber). Edző: Mihalecz Boldizsár. MVTE: Hornyák — Óbert, Grün. wald, Szeitz, Berki - Ambrus (Bohner), Dárdai, Markovics (Szigeti) — Schwarczkopf, Lő- rincz, Lingl. Edző: Mathesz Im­re. A 9. percben már második gólját lőtte a Komló, ekkor még nagy különbségű hazai győ­zelemre lehetett számítani. A vendégek azonban nem adták fel, a második félidőben töb­bet támadtak, a hazaiak ellen­akciói viszont veszélyesebbek voltak, s a hajrában újabb komlói gól született. Góllövő: Stemler (2), Kardos. Jön a Hungária cirkusz! SZIGETVARON A VÁSÁRTÉREN csak kél napig 12-ÉN 19 ÓRAKOR, 13-ÁN 15.30 és 19 ÓRAKOR Attrakciók parádéja, cirkusz vb, artisták, bohócok) lovak, oroszlánok. Jegyek válthatók az elővételi pénztárban, a centrumban és a cirkusz pénztáránál 9-től 18 óráig. A Sellye nyert Kisdorogon A kaposváriak második gólja a mázaszászváriak hálójában Fotó: Arató Bóly-Siklós 2-1 (1-1). Boly, 800 néző. V.: Kain. Boly: Puch — Farkas, Hancz, Vukmann, Staub (Végh) — Fitt, Ulrich, Ki­rály - Ratting (Schulcz), Baum- holczer, Brezniczky. Edző: Bán László. Siklós: Hausznek — Batik (Farkas), Kovács, Feren- czi, Mim — Petrétei, Zrínyi, Hor­váth — Nyárs, Pazaurek (Vin- cze), Szabó. Edző: Csordás István. A jól felkészült két csa­pat találkozóján a jobb erő­ben lévő Boly nyert. A mérkő­zésen a Siklós két 11-esből csak egyet értékesített. Kiállít­va: Farkas (Boly), Nyárs (Sik­lós). Góllövők: Király, Ulrich, ill. Zrínyi (11-esből). PVSK-Dombóvár 2-0 (0-0). PVSK-pálya, 500 néző. V.: Pa­zaurek. PVSK: Juhos — Miklós, Bari, Tomka, Ott — Skáfár (Szabó), Kaszás, Erdős, Stájer — Kaufmann (Varga), Radics. Edző: Lendvai Miklós. Dombó­vár: Foki — Kurdi, Hosszú, La­kos, Porcsa - Tóth-Bagi, Herbszt, Patocskai (Francz), Kovács — Iván, Landek. Edző: Szabó László. Küzdelmes mér­kőzést hozott a területi baj­nokság vasutas rangadója. A PVSK a második félidőben tel­jesen felőrölte a vendégek ere­jét és akár több gólos győzel­met is arathatott volna, ha helyzeteit kihasználja. A 73. percben Hosszú 1-0-ás PVSK vezetésnél 11-est hibázott. Gól­lövők: Stájer, Radics. Sellye-Kisdorog 2-1 (1-1). Kisdorog, 500 néző. V.: Ducsai. Sellye: Kollár — Golubics, Vass, Krén, Dudás — Schmidt, Otár. tics, Szalóki, Lombosi — Mózer, Varga. Edző: dr. Dunai János. Kisdorog: Stölkler - Nier, Klein, Páli, Nagy - Éppel, Odor, Horváth - Spiel, Hosnyánszky (Papp), Dobos. Edző: Losonczi István. Gyengén játszott a kis- dorogi csapat, ráadásul rendre kihagyta helyzeteit és ez meg­bosszulta magát. Góllövők: Otártics, Golubics, ill. Hor­váth. Bonyhád-Paks 4-1 (3-0). Bonyhád, 400 néző. V.: Kövesi. Bonyhádi Mucska — Papp (ömböli), Kovács, Horváth, Nagy - Sebestyén, Izsák, Wirth — Pfeiffer, Orosz (Joó), Bulla. Edző: Fertőszegi Béla. Paks: Kun - Dinnyés, Blatt, Vörös (Somodi), Pesti — Garamvölgyi, Lambert, Szabó — Kovács, Por- ga, Bencsik. Edző: Bagó Béla. A kapu előtt határozottabb Bonyhád megérdemelten nyer­te a Tolna megyei rangadót. A 69, percben Porga büntető­jét Mucska kivédte. Góllövők: Sebestyén (3), Bulla, ill. Lam­bert. Nagyatád-Pécsi BTC 2-0 (2-0). Nagyatád, 1100 néző. V.: Pauer. Nagyatád: Szabó - Utasi, Miklós, Hoffmann, Simo- necz — Kiss, Borsfái (Simon), Mohácsi — Pintér (Kovács II), Henrich, Lóki. Edző: Fuisz Já­nos. PBTC: Fiedler — Tóth, Bíró, Lutz, Bodor — Jokl, Aradi, Ba­goly — Gettó, Abrahám (Vár­helyi), Lajos. Edző: Oskó Lász­ló. Az első félidőben már el­dőlt a két pont sorsa. Szünet után feljavultak a vendégek, de gólt nem tudtak lőni. Góllö­vők: Kiss, Lóki. A területi bajnokság állása 1. K. Rákóczi 9 7 — 2 20- 5 14 2. Kisdorog 9 5 2 2 18- 9 12 3. Bóly 9 5 2 2 16-12 12 4. Siklós 9 5 2 2 12- 8 12 5. Sellye 9 4 3 2 10- 7 11 6. Komló 9 5 — 4 16-11 10 7. Dombóvár 9 3 4 2 9- 5 10 8. Táncsics SE 9 3 3 3 20-18 9 9. Nagyatád 9 3 3 3 10-10 9 10. MVTE 9 3 2 4 6-88 11. PVSK 9 3 2 4 12-18 8 12. Bonyhád 9 2 3 4 14-16 7 13. Mázaszászvár 9 2 3 4 8-17 7 14. Enying 9 1 4 4 16-20 6 15. PBTC 9 1 3 5 8-16 5 16. Paks 9 1 2 6 8-23 4 Armin Kogler, a szupersportoló Armin Kogler síugró világ­bajnok nyerte az osztrák él­sportolók szupertízpróbáját, így ő lett az év szupersportolója a szomszédos országban. A há­romnapos versenyt minden év­ben megrendezik, tavaly és ta­valyelőtt a szintén síző Franz Klammer végzett az élen. A világbajnok Világ Kupa győztes Armin Koglert válasz­tották tavaly az év legjobb sportolójának. Az eredményhir­detés után adott interjúban nevetve mondta az újdonsült szuperbajnok: már igazán csak ez a címe hiányzott... nettől Dunántúli naplö _ A, D'-.JI... O'ICU-'JQ—)«»- l»P,» Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Feielős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telelt: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vézető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 •ISSN 0133-2007