Dunántúli Napló, 1982. október (39. évfolyam, 269-299. szám)

1982-10-25 / 293. szám

Nagykanizsa-SZEOL AK 4-3 (2-2) Nagykanizsa, 4500 néző. V.: Tapolczai. Nagykanizsa: Me- gyimorecz — Fodor, Nagy, Csepregi, Müller - Balogh, László, Kelemen - Bántó, Mar- tinkovics, Hozbor (Lukács a 65. percben). Edző: Jánky Miklós. .SZEOL AK: Hornyák - Hevesi, Somogyi, Kutasi, Szabó — Oros­házi, Kozma, Tóth (Kovács a szünetben), Gruborovics — Ma­gyar (Czakó a 70. percben), Deák. Edző: Kaszás Gábor. 2. perc: a "kanizsai védők a kitörő Tóthot csak buktatni tud­ták a kaputól 25 méterre. A szabadrúgást Gruborovics vé­gezte el, akinek nagy erővel leadott lövése a kapu jobb ol­dalába vágódott. (0-1). 4. perc: Balogh előre ívelt labdáját László baloldalról lőt­te be középre, amelyet Martin­kovics 7 méterről biztosan fe­jelt a kapuba. (1-1). 13. perc: Deák kapott remek indítást, aki egy csellel beve- rekedte magát a kapu előte­rébe, és 14 méterről helyezett a kanizsai kapuba. (1-2). 36. perc: A szemfüles Mar- tinkovics ellopta a labdát a szegedi védőktől, kicselezte már a kifutó Hornyákot, de a kapus elhúzta a csatár lábát. A büntetőt Balogh lőtte, és labdája a kapufáról vágódott a hálóba. (2-2). 69. perc: egy gyors ellentá­madást vezettek a szegediek, amelynek végén Orosházi adta be a labdát, amelyet Deák 14 méterről bombázott a kanizsai kapuba. (2-3). 74. perc: Balogh jobboldali szöglete átszállt a védőkön, a labda Bántó elé került, akinek 10 méterről leadott lövése a kapufáról pattant a kapuba. (3-3). 90. perc: Lukács iramodott meg a jobboldalon, beadásá­ra Balogh érkezett, 'aki elől Hornyák menteni tudott volna, de a befutó védők Baloghot hátulról fellökték. A közelben lévő játékvezető nyomban bün­tetőt ítélt, amelyet Balogh biz­tosan értékesített. (4-3). A jó benyomást keltő szege­diek három alkalommal is meg­érdemelten jutottak vezetéshez, de a hajrában egy felesleges szabálytalanság miatt kényte­lenek voltak vereséggel távozni a dél-zalai városból. A döntet­len eredmény jobban megfelelt volna a játék képének. Jók: Müller, Kelemen, Bántó, Ba­logh, ill. Deák, Gruborovics, Kozma, Somogyi. Balogh Antal Tapolca-Bajai SK 3-1 (0-1) Tapolca, 2000 néző. V.: Ágos­ton. Bauxitbányász: Déri (Pet- rovics a szünetben) — Markán, Miklós, Farkas, Mater — Ma­jor, Tóth, Túri — Gosztola (Or­mai a szünetben), Németh, Horváth. Edző: Németh Lajos. Baja: Majzlinger - Túrná, Sza­bó, Rótt, Prikidánovics - Szőcs, Popp, Morvái, Evanics — Ra­dies (Janicsák az 50. percben). Keresztes (Kovács a 71. perc­ben). Edző: Rónai Sándor. A 26. percben mezőnyjáték után egy lepattanó labdát Sza­bó a hálóba bombázott. (0-1). Az 56. percben: Ormai jó labdával szöktette Túrit, aki az érkező Horváth-hoz játszott, s a tapolcai csatár a hálóba ko­torta a lab'dát. (1-1). A 72. percben: megszerezte a vezetést a hazai csapat. Or­mai 20 méteres szabadrúgása után a bal felső sarokban kö­tött ki a labda. (2-1.) A 75. percben: Ormai remek keresztlabdával dobta táma­dásba Tóthot, akinek beadását Túri fejelte a hálóba. (3-1.) A hazaiak az első játékrész­ben elkövették azt a hibát, hogy középen erőltették a tá­madásokat, ahol a jól megter­mett Szabó és Rótt fejjel és lábbal egyaránt biztosan rom­bolt. Szünet után a közben 10 főre fogyatkozó vendégcsapat (Szócsőt a játékvezető a 39. percben kiállította) nagy erő­feszítéseket tett az eredmény tartására, de a hazaiak Orma) beállításával átszervezted csa­patukat, és ez eredményesnek bizonyult. Jók: Markán, Ormai, Horváth; illetve Szabó, Rótt, * Morvái. Az NB II. további eredményei Eger—Kecskemét 0-0. Eger, 3500 néző. V.: Eőri, Hallatla­nul gyenge mérkőzésen a mu­tatott játék alapján egyik csa­pat sem érdemelt volna pon­tot. Salgótarján—22. sz. Volán 1-0 (1-0). Rákoscsaba, 3000 néző: V.: Wimmer, Góllövő: Kovács Hl- Szabadrúgás-gól­lal győzött a vendégcsapat, a kínálkozó helyzeteinek egész sorát kihagyó közlekedésiek el­len. Nagybátony—Dorog 1-0 (0-0). Nagybátony, 1500 néző. V.: Szabó B. Góllövő: Loch, A mindkét félidőben több hely­zetet teremtő Nagybátony szá­mos lehetőségéből csak egyet tudott gólra váltani. Hódmezővásárhely—Űzd 3-0 (1-0). Hódmezővásárhely, 4000 néző. V.: Király. Góllövők: Pri­bék (öngól), Varga, Bálint. Mezőnybeli jobb játéka elle­nére csak szerencsés gólokkal nyert a vendéglátó együttes. Kazincbarcika—Keszthely 1-0 (1-0). Kazincbarcika, 3000 né­nő. V.: Horváth L. Góllövő: Leskó. A Kazincbarcika gár­dája saját dolgát nehezítette meg, mert hatalmas mezőny­fölénye mellett ordító gólhely­zetek sokaságát hagyta ve­szendőbe menni. Volán SC—Debreceni Kini­zsi 4-0 (2-0). Czabán Samu tér, 1500 néző. V.: Kovács L. Góllövők: Forintos, Fekete, Ma­gos, Dunai (11-esből). A ven­dégek csak a 20. percben lőt­tek először kapura, a későb­biek során is a Volán fölénye jellemezte a találkozót, ame­lyet tetszetős, könnyed játék­kal, magabiztosan nyert nieg a közlekedési gárda. A7 KJR II Al I ACA Ganz MAVAG-Siófok 0-0 1. Volán 12 8 2 2 2*12*18 2. Kazincbarcika 12 7 2 3 23-14 16 3. Szekszárd 12 6 3 3 14-14 15 4. SZEOL AK 12 6 2 4 26-18 14 5. Eger 12 6 .2 4 22-16 14 6. Bauxitbányász 12 5 4 3 18-15-14 7. Hódmezőv. 12 6 1 5 20-17 13 8. Debr. Kinizsi 12 5 3 4 19-17 13 9. Sopron 12 5 3 4 19-18 13 10. Salgótarján 12 5 2 5 18-17 12 11. Nagykanizsa 12 5 2 5 21-21 12 12. Nagybátony 12 5 2 9 15-21 12 13. Siófok 12 3 5 4 15-17 1f 14. Kecskemét 12 3 4 5 14-16 10 15. Keszthely 12 4 2 6 15-18 10 16. Ózd 12 3 4 5 16-21 10 17. 22. sz. Volán 12 2 5 5 20-23 9 18. Ganz-MAVAG 12 3 3 6 15-30 9 19. Baja 12 3 2 7 13-19 8 20. Dorog 12 3 1. 8 17-25 7 Kimondottan rossz napja volt tegnap a góltotózóinknak, az 5-3-as MTK-VM—PMSC találkozó eredményét ugyanis senki­nek, míg a pótmérkőzésként szereplő Komlói Bányász—Kapos­vári Rákóczi 1-0-ás eredményét is csak három pályázónknak sikerült eltalálnia, közöttük a szerencse Rózsavölgyi Ferencné, 7626 Pécs, Felsővámház u. 70. szám alatti lakosnak kedvezett, aki 100 forintos vásárlási utalványát postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezésének határideje szombat déli 12 óra, ezeket szerkesztőségünk címére (Pécs, Hunyadi út 11., 7601), nyílt levelezőlapon kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC—Ferencváros: ......................................... P ótmérkőzés: Siklós—Mohács-Véménd TE: A pályázó neve: A pályázó lakcíme: Megyebajnokság Villány—Vasasi Bányász 1-0 (0-0). Villány, 200 néző. V.: Ra- dó. Jó iramú mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem. Gól­lövő: Májer. DráVafok—Szentlőrinc 1-1 (1-1). Drávafok, 150 néző. V.: Thassy. Igazságos döntetlen, annak ellenére, hogy a Drá­vafok 11-est hibázott. Góllö­vők: Szabó B., ill. Major (11- esből). Üjpetre—Geresdlak 3-0 (0-0). Újpetre, 300 néző. V.: Szedeli. A második félidei jobb játékával szerezte meg első hazai győzelmét az Üjpetre. Góllövők: Scheffer, Kiss Kol- mann. Sásd—Somberek 1-1 (1-0). Somberek. A megyebajnoksag allasa 1. Szigetvár 12 9 1 2 37-15 19 2. Steinmetz SE 12 7 4 1 24-13 18 3. P. Kinizsi 13 6 4 3 22-15 16 4. Beremend 12 7 1 4 27-14 15 5. U. PEAC 12 6 3 3 24-14 15 6. Drávafok 12 5 3 4 16-10 13 7. P. Kesztyűgyár 12 4 5 3 20-19 13 8. Vasasi B. 12 6 — 6 16-13 12 9. Zsolnay 13 6 — 7 19-17 12 10. Szentlőrinc 12 3 5 4 20-19 11 11. Sorfiberek 12 4 3 5 23-25 11 12. Szentegát 12 5 1 6 18-21 11 13. Üjpetre 12 3 4 5 16-22 10 14. Sásd 12 4 2 6 6-12 10 15. Geresdlak 12 4 2 6 10-41 10 16. Villány 12 2 5 5 13-22 9 17. P. Postás 12 3 2 7 18-24 8 18. Vajszló . 12 1 3 8 14-27 5 Kosárlabda PVSK—ZTE 68-53 (39-29). NB I. női mérkőzés, Zalaeger­szeg. P. Postás—Zalaegerszegi Fő­iskola 87-64 (41-30), NB II. férfi mérkőzés, Pécs. Röplabda Pécsi Vörös Meteor—Dunaúj­városi Építők 3-0, NB II. női mérkőzés, Pécs. Pécsi Vörös Meteor—Bácsbo- kodi TSZ SK 1-3, NB II. férfi mérkőzés, Pécs. Kézilabda Szekszárd—Pécsi MEZŐGÉP 20-19 (11-10), Szekszárd, NB II. női mérkőzés. Autósport A 7. fordulóval befejeződött a szocialista országok autós ralli csapatainak versengése a Béke és Barátság Kupáért. Az utolsó, 950 kilométeres tá­von lebonyolított viadalon - amely a 25. volt a Wartburg ralli versenyek sorában — a csehszlovák válogatott győzött 34 576 ponttal. A további sor­rend: NDK 35 647, Szovjetunió 36 392, Bulgária 36 584, Ma­gyarország 37 380. ____________ Műkorcsolya Nemzetközi műkorcsolyázó és jégtánc versenyen női egyéni műkorcsolyázó versenyszámban a kötelező gyakorlatok után Téglási Tamara pillanatnyilag a 9. helyen áll. Jobb a helye­zése a jégtánckettősök között indult Engl Klára—Tóth Attila duónak: ők jelenleg az előkelő 3. helyet foglalják el. Á Kisdorogbeérte a Kaposvárt Négy, csíkos mezes vasutassal szemben mindössze két paksi védő, így aztán nem volt „csoda”, hogy a kapott egy góllal szemben hármat lőttek a hazaiak. Fotó: Arató László Dombóvár-Táncsics SE 4-1 (1-1). Kaposvár, 300 néző. V.: Sárkány. Dombóvár: Foki — Kurdi, Hosszú, Lakos, Farkas — Tóth-Bagi, Herbszt (Francz), Kovács (Tóth) — Iván, Dudás, Landek. Edző: Szabó László. Táncsics’ SE: Füredi — Petró, Kovács (Balázs), Hammer, Her­bei — Tóth, dr. Zsolt, Katona (Varga) — "Martina, György, Pintér. Edző: Zsoldos László. 40 percen át úgy tűnt, hogy könnyén nyer a hamar vezetést szerzett Táncsics. A 45. perc­ben azonban 11-esből egyen­lítettek a vendégek, majd szü­net után egy szögletrúgást kö­vetően már ők vezettek. A for­dulatot mégis az jelentette, hogy dr. Zsolt 11-esét Foki ki­védte, és ez szárnyakat adott a Dombóvárnak. Góllövők: Foki (11-esből), Hosszú, Iván, Landek, ill. György. Mázaszászvár-Sellye 0-0. Mázaszászvár, 300 néző. V.: Varga. Mázaszászvár: Pál - Kővári (Czár), Maglódi, Ko­máromi, Katona - Viszló, Kó- lya, Hódosi — Agócsi, Guth (Borsos), Beke. Edző: Róth An­tal. Sellye: Kollár — Schmidt, Vass, Krén, Dudás — Viszló, Golubics, Tóth, Lombosi — Mó- zer, Szalóki. Edző: dr. Dunai János. Igazságos döntetlen. Nagyatád-Siklós 1-0 (1-0). Nagyatád, 1000 néző. V.: Osz- termajer. Nagyatád: Szabó r- Utasi, Czár, Hofmann, Simo- necz - Kis (Simon), Borsfái (Lóki), Mohácsi - Pintér, Fend- rik, Miklós. Edző: Fuisz János. Siklós: Hausznek — Batik, Ko­vács, Ferenczi, Mim — Petrétei, Zrínyi, Horváth - Alt, (György), Pazaurek, Szabó. Edző: Csor­dás István. A vendégek a má­sodik félidőben erősen feljavul­tak, végig fölényben játszottak, de a jobbnál jobb helyzeteket tehetetlen csatársoruk nem tudta kihasználni. Góllövő: Pintér. Enying-MVTE 3-0 (1-0). Enying, 200 néző. V.: László. Enying: Kötél - Tilhoff, Sem- jén, Kiss, Rédli — Bereczki, Bende, Csehkis, (Kovács) — Verboczki, Gergics, Jobbágy, (Lakatos). Edző: Saiga Géza. MVTE: Hornyák — Brecska (Rumszauer), Grünwald, Berki, Óbert - Szeicz, Lőrincz, Amb­rus, (Bohner) - Schwarczkopf, Lingl, Markovics. Edző: Ma- thesz Imre. Az Enying végig irá­nyította a játékot. Kiállítva: Rumszauer (MVTE). Góllövők: Verboczki (2, egyet 11-esből), Bereczki. PVSK-Paks 3-1 (1-1). PVSK- pálya, 300 néző. V.: Vukman. PVSK: Sáfárik — Miklós, Bari, Tomka, (Szabó), Kerner — Ská- fár, Kaszás, Erdős - Radios, Stájer, Varga (Foral). Edző: Lendvai Miklós. Paks: Németh — Dinnyés, Blatt, Debreceni, (Ébert), Pesti - Garamvölgyi, Bencsik, (Vörös), Szabó, Ko­vács — Lambert, Porga. Edző: Bagó Béla. Alacsony színvonalú mérkőzésen csak a mérkőzés hajrájában tudott felülkereked­ni a PVSK. A paksiak 2-1-es mérkőzésállásnál több biztos gólhelyzetet hagytak ki. Kiállít­va: Pesti, a 84. percben. Gól­lövők: Stájer, Radics, Foral, ill. Lambert. Kisdorog-Bóly 4-3 (4-2). Kis­dorog, 800 néző. V.: Pazaurek. Kisdorog: KissI. — Éppel, Klein;, Nier, Nagy - Ódor, Horváth, Sajkó, (Fábián) — Dobos, Hos- nyánszky, Meksz. Edző: Loson- czi István. * Boly: Kubatov — Rapsity, Vukman, Fitt, Panta — Király, Nagy, (Marián), Schulcz, (Staub) - Ratting, Baumhol- czer, Vigh. Edző: Bán László. A vendégek az első 15 percet leszámítva egyenrangú ellenfe­lek voltak, és közel álltak az egyik pont megszerzéséhez. Góllövők: Dobos (3, egyet • 11-esből), Horváth, ill. Baum- holczer (11-esből), Vigh, Klein (öngól). Pécsi BTC-Bonyhád 1-1 (1-0). Bonyhád, 600 néző. V.: Ducsai. PBTC: Fiédler — Buczkó, Tóth, Bíró, Lutz — Fodor, Jurin (Vár­helyi), Jokl, Aradi — Bagoly, Ábrahám. Edző: Oskó László. Bonyhád: Mucska - László, Kovács, Horváth, Nagy - Joó, (Ömböli), Sebestyén, Izsák, (Fritschi) - Pfeiffer, Orosz, Bulla. Edző: Fertőszegi Béla. Alacsony színvonalú találkozón a bonyhádi csapat az idény leggyengébb játékát nyújtotta. Góllövők: Bodor; ill. Sebes­tyén. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. K. Rákóczi 11 8 _ 3 24- 9 16 2. Kisdorog 11 7 2 2 24-13 16 3. Komló 11 7 — 4 19-12 14 4. Siklós 11 6 2 3 14- 9 14 5. Sellye 11 4 5 2 12- 9 13 6. Nagyatád 11. 5 3 3 15-13 13 7. Dombóvár 11 4 4 3 14- 8 12 8. Boly 11 5 2 4 22-20 12 9. MVTE 11 4 2 5 8-12 10 10. PVSK 11 4 2 5 18-23 10 11. Táncsics SE 11 3 3 5 22-24 9 12. Bonyhád 11 2 5 4 17-19 9 13. Enying 11 2 4 5 19-22 8 14. Mázaszászvár 11 2 4 5 9-20 8 15. PBTC 11 1 4 6 10-19 6 16. Paks 11 2 2 7 12-27 6 VttAfl proletárjai! •eyaeUljatakl mm lapló Arm! tO* fOrtn* A , Hí-- ■.» "■»UY« '« Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Feieíős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: ’134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszt! a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Soproni SE-Szekszárd 3-1 (1-1) Sopron, 5000 néző. V.: Van- kó. Sopron: Horváth Gy. — Fehér, Benkő, Vámos, Nagy — Fűzi, Szalai, Walczek (Deák, a 63, percben), — Bogáti, Mol­nár, Dercsák, (Horváth G., a 63. percben). Edző: Galbács Pál. Szekszárdi Pólyák — Sza­bó, Tapaszti, Bonnyai, Somo- di — Varga, Dienes, Adorján (Laki, a 69. percben) — Lauer, Suba, Tóth (Magyar, az 56. percben). Edző: Teszler Ven­del. 15. perc: vezették a vendé­gek első veszélyes támadásu­kat, amelynek végén szöglet­hez jutottak. Dienes beívelt labdáját Suba fejjel a hálóba csúsztatta (0-1). 25. perc: miután erősített a Sopron, Molnár baloldali szög­letét Bogáti fejelte a hálóba (1-1). 51. perc: Vámos két remek csel után mintegy 25 méterről bombázott a jobb felső sarok­ba (2-1). A 73. percben Bogáti lövé­sét Pólyák kiütötte, a labdát Molnár Szalai elé játszotta, aki mintegy 14 méterről óriási erővel lőtte a hálóba (3-1). Változatos, igen jó iramú, rendkívül küzdelmes mérkőzést hozott a két ’csapat összecsa­pása. A Szekszárd azonban nem igazolta jól hírnevét, já­tékosai rengeteget szabályta­lankodtak, ugyanakkor mind a védekezésben, mind pedig a támadásban elemi hibákat kö­vettek el. A második félidőben nagyszerűen játszó soproni együttes megérdemelten győ­zött. Jók: Vámos, Szalai, Fe­hér, Molnár, illetve Adorján, Somod!,. Budapest, Kőbányai út, 1500 néző. V.: Karmai. Ganz-MÁVAG: Piel — Aranyosi, Zimonyi, Ko­vács B., Farkas — Schaffer, Gregor (Horváth, az 52. perc­ben), Várhidi — Bodnár, Kiste­leki, Földes, Edző: Kiss László. Siófok: Horváth II. —• Brettner, Pardavi, Onbausz, Virágh — Karasz. Bódi, Olajos — Károlyi (Szajcz, az 57. percben), Hor­váth I., Tieber. Edző: Szőke Miklós. Sárga lap: Horváth I. a 10., Farkas a 33., Horváth II. a 81., Karasz a 84. és Kovács B. a 90. percben. Mérsékelt iramú, alacsony színvonalú játékkal telt el az első félidő. A siófokiak gyors szélsőik kiugratásával próbál­koztak, de helyzeteiket mindig kihagyták. A hazaiak ötlettelen próbálkozásait viszont többnyire már csírájában elfojtották a Bányász-védők. Szünet után sem lett érdekesebb, színvona­lasabb a játék. A hazaiak ugyan valamivel lelkesebben, nagyobb akarás­sal játszottak, mint az első fél­időben, de ez is kevés volt az eredményességhez, a vendége­ket pedig szemmel láthatóan kielégítette az egy pont meg­szerzése. Jók: Piel, Kovács f)., illetve Brettner, Onhausz.