Dunántúli Napló, 1982. október (39. évfolyam, 269-299. szám)

1982-10-24 / 292. szám

■■MK' 1 átjáróház volt a pécsi védelem MTK-VM-PMSC 5-3 (4-0) (Munkatársunk telelonjeien- tése) Hungária körút, 3000 néző. V.: Nagy B. MTVK-VM: Brünyi — Silye, Kürtösi, Turner, Szabados — Turtóczky (Varga II., a 38. perc­ben), Valuch, Borsó — Fodor, Pekker, Morgós (Fülöp, az 59. percben). Edző: Sárosi László. PMSC: Katzirz — Kincses, Torna, Brezniczky, ^chulteisz — Hrotkó (Lutz, a szünetben), Dárdai (Réti, az .57, percben), Mészáros, Gallai — Nagy, Do­hány. Edző: Szarvas László. Lőrincz Achilles-sérülése nem jött rendbe, így helyette Dár­dai futott ki a többiekkel a PMSC kezdőcsapata tagjaként. Hamar gólt kapott a pécsi csapat, méghozzá meglehető­sén „iskolás” módon. A 8. percben Schulteisz röviden adott haza, Fodor rácsapott, lefutotta Tornát, elhúzta Kat­zirz mellett is a labdát és egy kicsit kisodródva, az 5-ösről a kapu közepébe továbbított. (1-0). Hét perc múlva Morgós elől mentettek szögletre az utolsó pillanatban a piros-fe­kete hátvédek. Továbbra is az MTK-VM maradt támadásban, a PMSC-próbálkozások minden elképzelést nélkülöztek. A 19. percben Valuch a lesre játszó vendégv.édőket becsapva, le­adás Ijelyett egyedül tört ka­pura és a kiinduló kapus feje felett 20 méterről a kapuba ívelt, (2-0). A 25. percben már a harmadik gól került a pécsi kapuba, a msáodikhoz „ ha­sonlóan. Ezúttal is ajescsapda mondott csődöt. Borsó átívelé­se Jurtóczkyt teljesen egyedül találta, a középpályás rávezet­te a labdát Katzirzra és a te­hetetlen „portás” mellett a 16- os vonalról a hálóba gurított. (3-0). jóformán képtelenek vol­tak a pécsiek épkézláb ellen­akcióra szemmel láthatóan sokkolta őket az MTK-VM újabb gólja. Egészen a 43. per­cig, amikor Mészáros lövés he­lyett cselezett a 16-oson belül, oda is lett a helyzet. A válasz' ismételt hazai gól lett. A 44. percben Fodor lépett ki a jobb oldalon, belül bennragadtak a PMSC-„illetékesek", a jobb­szélső beadását Pekker 6 mé­terről, magasra felugorva fe­jelte a kapu közepébe. (4-0). A szünet utáni első komo-_ lyabb esemény: a 77. percben Katzirz melléről messziről fel­dúlt a labda egy beívelésnél. Borsó egyből kapura ívelt, íve­lése alig ment a jobb kapufa mellé. A 81. percben végre össze tudtak hozni egy gólt a piros-feketék. Nagy beadása után Brezniczky estében a bal kgpufát találta el közelről, az onnan tecsurgó labdát Dobány két lépésről kotorta be a háló­ba. (4-1). Egy perc múlva Do- bánv újra feliratkozott a góllö­vőlistára, eqy 20 méteres sza­badrúgást lőtt nagy erővel a szétuqró sorfal taqjai között Brünyi kapuiának jobb oldalá­ba. (4-2). Méq ugyanebben a percben bebizonyította, hogy ért a fifikós megoldásokhoz is. Az MTK-VM 16-osánál mea- ítélt úiabb szabadrúgásból 18 méterről a bal felső sarokba csavart. (Sorfalai nem is álltak a hazai védők.) (Mesterhár­mas!) (4-3). A végére is maradt izgalom. * Közvetlenül lefújás előtt Varga II. Tornát elfektet­ve elfutott a bal oldalon, be- guritott és Fodor 10 méterről, középről beállította a végered- • ményt. (5-3). Elképesztő hibákat produkált az első félidőben a PMSC vé­delme, a lestaktika balul ütött ki, igy 4, egyébként könnyű­szerrel „kivédhető” gól került Katzirz hálójába. Hiába eről­ködött fordulás után a pécsi 11, egy félidőnyi előnyt adott ellenfelének, ez túl sok volt. 4-0 után már teljesen mindegy volt a PMSC-nek, kitámadott és az utolsó 10 percben erősen visszaesett MTK-VM ellen a „kamatos” szépítésre is tellett neki. Kár, hogy csak a véghaj­rában hittek a pécsi labdarú­gók annak a hétközi edzői ta­nácsnak, miszerint a Hungária körúton is lehet gólt lőni. Ami­kor egy gólosra csökkentette hátrányát a pécsi csapat, egy újabb fegyelmezetlenség, soka­dik védelmi megingás eldön­tötte a végül is gólzáporos mér­kőzés sorsát. .A PMSC-ből szin­te mindenki közepesen vagy an­nál gyengébben játszott. Kat- zirzot a védői sokszor hozták sakk-matt helyzetbe, de ő is megingott jánéhányszor. A vé­delem átjáróháznak bizonyult, a középpályások — talán Mészá­ros kivételével, aki látott-futott, igyekezett — végig halványok voltak. A két tagú csatársor képviselői 80 percig mintha pá­lyán sem lettek volna, utána viszont Dobány kettő perc alatt háromszor is betalált, dicséret érte. Az MTK-VM legjobbjai: Valuch, Fodor, Borsó és Kürtösi voltak. Horváth László Az NB I. további eredményei Csepel-ZTE 2-0 (2-0). Csepel, 2000 néző. V.: Németh L. Gól­lövő: Tulipán (2). Békéscsaba—Rába ETO 3-2 (2-2). Békéscsaba, 12 000 néző. V.: Divinyi. Góllövök: Tisza (11-esből), Melis, Pásztor, illet­ve Hannich és Szepesi. • DVTK-Videoton 1-0 (0-0). Diósgyőr, 6000 néző. V.: Győri. Góllövő: Tatár. Debrecen—Nyíregyháza 1-1 (•1-0). Nyíregyháza, 17 000 né­ző. V.: Kuti. Góllövő: Farkas, illetve Farkas. . NB I. ifjúsági bajnokság PMSC—MTK-VM 2-0 (1-0). Hungária körút, 1000 néző. V.: Maczkó. PMSC: Lukács - Fe- renczi, Hahn, Szabó Gy., Bér- czy - Csoboth (Uhrik), Bolyás, Bendes, Czérna - Udvardi (Gá- jár), Lovász (Papp). Edző: Ga­rami József. Góllövők: Hahn, Czérna. A PMSC legjobbjai: Hahn, Szabó Gy., Bolyás, Ben­des voltak. Góllövőlista Dobány az élen Az NB I. osztályú labdarúgó­bajnokság szombati öt mérkő­zésén összesen 18 gól született, s a legeredményesebb játékos a pécsi Dobány volt, mester- hármast ért el, így a góllövő­lista élére került, amely pilla­natnyilag így áll: 8 gólos: Dobány (Pécsi MSC), 7 gólos: Váradi (Vasas), Hannich (Rába ETO), 6 gólos: Nyilasi (Ferencváros), 5 gólos: Burcsa (Rába ETO), Esterházy (Bp. Honvéd), Májer (Video­ton), Szokolai (Ferencváros), Tulipán (Csepel). AZ NB I. ALLAS A: Sakk VI. Tenkes Kupa nemzetközi verseny Harkányfiirdőn A Siklósi SE és a Járási Sport­felügyelőség 1977-ben- rendezte meg először sakkversenyét, ak­kor még 24 fő részvételével. Az idén hatodik Ízben sorra kerülő tornán minden eddiginél na­gyobb mezőny jött össze az or­szág minden területéről, köztük olyan élvonalbeli klubokból, mint a Bp. Vasas, ZTE, Bp. Vo­lán, Mereszjev SE, Bp. Tipog­ráfia, PMSC. Ezenkívül Romá­niából, Csehszlovákiából és Ju­goszláviából érkeznek verseny­zők. A 82 versenyző között — ez­úttal első ízben - mesterek, nemzetközi cimviselők is van­nak. Színes és Gyantár jugo­szláv, Magdan Gézát,' Nagy Zoltán és Panitchi román, vala­mint Jan Horniak csehszlovák mesterek mellett Káposztás, Mészáros és Kadas magyar mesterek indulása mesterver­sennyé avatja a főversenyt. A nagy érdeklődéssel várt ver­seny október 23-tól 30-íg tart Harkányfürdőn az Állami Gaz­daságok üdülőjében. 1. Rába ETO 9 7 — 2 27- 7 14 2. Csepel 9 6 2 1 17-11 14 3. Ferencváros 8 6 1 1 23- 9 13 4. Vasas 8 4 1 3 19-14 9 5. Bp. Honvéd 8 4 1 3 13-1T 9 6. Békéscsaba 9 3 3 3 15-17 9 7. Diósgyőr 9 3 3 3 12-14 9 8. Videoton 9 4 — 5 18-16 8 9. Debrecen 9 2 4 3 9-12 8 1Ó. Ú. Dózsa 8 2 3 3 12-14 7 11. Tatabánya 8 2 3 3 10-12 7 12. Pécs 9 3 1 5 14-19 7 13. MTK-VM 9 3 1 5 12-25 7 14. Haladás 8 2 2 4 8-14 6 15. Nyíregyháza 9 2 2 5 7-14 6 16. ZTE 9 2 1 6 8-15 5 Ribli legyőzte Gligoricsot Az újvidéki nemzetközi sakk­tornán a befejező, 13. forduló előtt a korábban függőben maradt partikat folytatták. Ezek. egyikében a magyar Ribli Zpl- tán rs érdekelt volt, mégpedig a mór veteránnak számító ju­goszláv nagymester, Gligorics ellen. Ribli megszerezte d tel­jes pontot, így fél pontra meg-*' közelítette az élen haladó hol­land Van der Wiel-t. Az élmezőny állása a 12. for- -duló után: Van der Wiel 8, Popovics, Ribli, Quinteros 7,5— 7,5 pont. Asztalitenisz Pécsi Spartacus—VEGYTERV 11-4. NB II. női méikőzés, Pécs, pécsi győztesek: Raffai (4), Eszényi (4), Mausz (3), Polák (T). Kézilabda PMSC—ÁFOR SC 29-21 (16-8). NB I. B. női mérkőzés, Pécsújhegy, 100 néző. A pé­csiek legjobb dobói: Horváth (9), Balázsné (9), Érdősi (5). Komlói Bányász—TFSE 30-21 (15-10). NB 1, B. férfimérkőzés, Komló, 300 néző. Végig vezet­ve, biztosan nyert a hazai gár­da. A komlói legjobb dobók: Teimel (7), Duna (5), Plangór, Putj.cs, Steer (4—4). PMSC—Dunaújváros 23-21 (11-14). NB I. B. férfimérkőzés. A pécsiek legjobb dobói: Ked­ves (8), Hunyadi és Érsek (4—4). Labdarúgó megyebajnokság . Steinmetz SE-Beremend 3-1 (0-1). Postás-pólya, 100 néző. V.: Sólyom. Második félidőben a honvédcsapat jó támadójá­tékával biztosan győzött az időnként keményen játszó ven­dégek ellen. Góllövők: Hámori (2, egyet 11-esből), Dudás, ill. Sibak. Kesztyűgyár-PEAC 1-1 (1-0). Pécsbányatelep, 100 néző. V.: Tatai. Az ideges hangulatú, iz­galmas mérkőzésen a Kesztyű­gyár a helyzefek alapján köze­lebb állt a győzelemhez. Gól­lövők: Pauli (11-esből), ill. Ma­jor (11-esből). Pécsi Kinizsi-Szigetvár 1-0 (1-0). Szigetvár, 250 néző. V.: dr. Rákóczi. A lelkesen játszó vendégcsapat» megérdemelten nyert a szétesően játszó Sziget­vár ellen. Góllövő: Grosícs. Zsolnay-Postás 2-1 (2-1). Zsolnay-pálya, 200 néző. V.: Kulcsár. Közepes színvonalú mérkőzésen a 10 főre olvadt vendégcsapat ellen keserves győzelem, Góllövők: Horváth I., Balogh II., ill. Peti. Kiállítva: Noveczky (Postás, a második félidőben). Röplabda U. PEAC—Békéscsabai Vo­lán 3-1. NB If. férfimérkőzés, Pécs. Kosárlabda Hollós szerez pontot a Vasas Izzó elleni mérkőzésen Fotó: Arató l. Vasas Izzó—PVSK 84-65 (38-34). NB I. női mérkőzés, Pécs, városi sportcsarnok, 400 néző. V.: Berki, Harsány: PVSK: Hollós (13), Bundászné (2), Sztojkovics (25), Verbőcziné (18), Balázs (7). Csere: Pad­ragi (—), Csanlkó (—), Hor­váth (—). Edző: Szittya Imre. A rangadón a 11. percben 19-18 volt a PVSK javára, de ezután Kijs, Váczi és Boksay révén fo­kozatosan fölénybe került az Iz­zó. A hazaiak ugyan nem vé­dekeztek rosszul, de támadá­saikat rendre elkapkodták, sok labdát eladtak, nagyon pontat­lanul dobtak. Jellemző, hogy Bundászné és* Balázs egyetlen egy pontot sem szerzett az első félidőben. Szünet után a PVSK nagy erőfeszítéseket tett a fel­zárkózás érdekében, de tovább-, ro is sokat hibáztak játékosai. A 34. percben azután előbb a kitűnően játszó Sztojkovics pontozódott ki, majd Balazs és Verbócziné is, és ha a vendegek távolról is eredményesek tud­tak volna lenni, még nagyobb különbséggel is nyerhettek vol­na. A Vasas Izzó legjobbjai: Kiss (42) Boksay (22), Váczi (12). Komlói Bányász—Zalaeger­szegi Volán 66-58 (26-26). NB II. női mérkőzés, Komló. Dombóvári VMSE—U. PEAC 79-69 (36-43). NB II. férfimér­kőzés, Dombóvár. Elnapolták a sorsolást Zürichből jelenti az APA, hogy rekordnevezés érkezett az 1984-es Los Angeles-i olimpia labdarúgó-tornájára. Száz or­szág jelezte részvételét, és ere­detileg szombaton délután kel­lett volna a csoportbeosztást elkészíteni és sorsolni Ez azon­ban véleménykülönbségek miatt elmaradt. Már az európai játékrendben nem volt megegyezés; 22 or­szág nevezett az öreg konti­nensről, ebből 4 jut a 16 közé. Az az elgondolás merült fel, hogy 4 ötös csoportot alakíta­nak ki és két előselejtezőt tar­tanak. Izrael besorolása Euró­pába is vitára adott okot. Ázsia-Óceánia (3 továbbjutó Mai sportműsor VASÁRNAP, OKTÓBER 24. LABDARÚGÁS. Területi mérkő­zések: Komlói Bőnyósz-K. Rákó­czi, Komló, 13.30. PVSK—Paks, PVSK-pálya, 10.30. Nagyatád-Sik- lós, Nagyatád, 13.30. Kisdorog- Boly, Kisdorog, 13.30. Bonyhád- BTC, Bonyhád, 13.30. Mázaszász- vár-Sellye, Mázaszászvár, 13.30. Enying—MVTE, Enying, 13.30. Me­gyei mérkőzések: Villány-Vasasi Bányász, Villány, 10.00. Somberek —Sásd, Somberek, 13.30. Drávátok —Szentlőrinc, Drávátok, 13.30. Űj- petre-Geresdlak, Újpetre, 13.30. Országos ifjúsági bajnokság: Sik­lós-Komló, Siklós, 13.30. Sellye- Baja, Sellye, 13.30. KÉZILABDA. NB II. mérkőzések: Latex Pamut-BTC, női csapatok, Szombathely, 10.00. Szív. KOFÉM- Pécsi Kesztyűgyár, női csapatok, Székesfehérvár, 10.00. Szekszárd- Mezőgép, női csapatok, Szekszárd, 10.00. Bóly-U. PEAC, férficsapa-" tok, Boly, 11.00. RÖPLABDA. NB II. női mérkőzé­sek: Pécsi Vörös Meteor-Dunaúj­városi Epitők, női csapatok, II. sz. Gyakorló Iskola, 11.00. Pécsi Vörös Meteor-Bácsbokodi TSZ SK, férfi­csapatok, II. sz. Gyakorló Iskola, 13.00: Steinmetz SE—Békéscsabai Volán, férficsapatok, 508-as Szak­munkásképző Intézet, Kertváros, 10.00. MODELLEZÉS. Rádióirányitású műrepülők országos bajnoksága, pogányi repülőtér, 8.00. KOSÁRLABDA. NB I. mérkőzés: Zalaegerszeg-PVSK, női csapatok, Zalaegerszeg, 16.00. lesz) és Dé!-Amerika (2) selej­tezőjük rendjét szövetségük évi kongresszusukon maguk akar­jak elkészíteni. Az észak-közép- amerikai, karibi labdarúgó szö­vetség tagországpi közül kettő, Afrikából három csapat jut a döntőbe. Automatikusan részt­vevője a finálénak az olimpiai bajnokságot védő Csehszlová­kia és a rendező Egyesült Álla­mok, a további 14 csapat öt földrészről kerül ki. A Los Angeles-i olimpiai szer­vező bizottság képviselője, Mi­chael Alford bejelentette, hogy négy stadion áll a labdarúgó- torna megrendezésére, nem vezettek_ eredményre a tárgya­lások e tekintetben Washing­tonnal, Philadelphiával, India- napolisszal és St. Louis-zal. Az Eurovízió amiatt tiltakozik a FIFA-nál, hogy az ABC televí­ziós társaság csak Los Angeles­ből akar közvetíteni labdarúgó­mérkőzést. Dunantült TtQPlfl Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek Báiing József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf- 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hfrlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,— Ft egy évre 400,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007