Dunántúli Napló, 1982. szeptember (39. évfolyam, 239-268. szám)

1982-09-13 / 251. szám

Területi bajnokság Olajbányász-Ganz-MÁVAG 6-1 (2-0) Nagykanizsa, 4200 néző. V.: Vankó. Olajbányász: Megyimó- recz — Fodor, Nagy, Csepregi, Müller — Balogh, László, Kele­men — Bántó, Martinkovics, (Békefi a 73. percben), Hozbor. Edző: Jánky Miklós. Ganz- MÁVAG: Fiel — Aranyosi, Zi- monyi, Kovács B., Várhidi (Vei- land a 46. percben) — Kovács T., Schaffer, Farkas — Bodnár, Földes, Horváth. Edző: Kiss László. 27. perc: Kelemen remekül húzott le az alapvonalig, belőtt labdájára Martinkovics érkezett, de a befutó Várhidi ellökte a csatárt. A nyilvánvaló büntetőt Balogh a kapu bal oldalába lőtte. (1 -0.) 37. perc: László szögletét a védők röviden mentették, a labdát Hozbor szerezte meg, akinek 20 méteres lövése a hosz. szú sarokban kötött ki. (2-0.) 51. perc: szabadrúgást köve­tően Horváth ment el a védők mellett, beadását Bodnár három lépésről továbbította a kapuba. (2-1.) 56. perc: Horzbor fabdáját Bántó Martinkovicshoz továbbí­totta, aki öt méterről az áljva maradt védők között helyezett a kapuba. (3-1.) 65. perc: Nagy mesterien tá­lalt a középen kilépő Bántóhoz, aki a kifutó kapus mellett gurí­tott az üres kapuba. (4-1.) 78. perc: Hozbort a 16-oson belül Aranyosi buktatta. A 11-est Balogh biztosan értékes!, tette. (5-1.) 81. perc: Békefi nagyszerű cselekkel kígyózott át a védőkön és a kifutó Piel mellett a bal sarokba lőtt. (6-1.) Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban, akik az első ne­gyedórában három nagy hely­zetet is kihagytak. Ezt követően játékba lendültek az olajosok, és vezetésre tettek szert. Szünet után újból a vendégek percei következtek, de aztán beindult a kanizsai „gépezet", és játéko­saik lendületes támadójátékkal rendre bevették az elfáradó fő­városiak kapuját. A gólokban gazdag és nagyiramú mérkőzé­sen a remek napot kifogó hazai­ak ilyen arányban is rászolgál­tak a győzelemre. Jók: László (a mezőny legjobbja), Nagy, Balogh, Kelemen, Bántó, Hoz­bor, illetve Zimonyi, Schaffer, Bodnár. Balogh Antal Bajai SK-22. sz. Volán l-l (1-0) Rákoscsaba, 3000 néző. V.: Varga ). Baja: Majzlinger - Glavatity, Szabó, Prikidánovics, Papp — Szőcs, Pesti, Evanics — Kovács, Keresztes (Sárközi, a 80. percben), Janicsák (Takács a 67. percben). Edző: Rónai Sándor. 22. sz. Volán: Kertész - Csider, Vaszilev, Bartosik, Czár - Rojik (Hajdú, a szünet­ben), G rose hier (Juhász a 60. percben), Aranyosi — Kikilai, Kotul, Szakái. Edző: Halácsi László. 44. perc: Szűcs—Pesti— Szűcs adogatás után Kovács­hoz került a labda, aki éles szögből a 16-os oldalvonaláról a jobb sarokba bombázott. (1-0). 47. perc: Hajdú pontos lab­dával ugratta ki Kikilait a jobb­összekötő helyén és a szélső néhány lépés után mintegy 14 méterről a bal alsó sarokba he­lyezte a labdát. (1-1). A szokottnál kissé álmosab­ban kezdett a hazai gárda, és a nagyon lelkes, harcos felfo­gásban küzdő vendégek éle­sen nyílttá tették az első félidőt. Ráadásul a közlekedésiek a gólhelyzeteknél nem összponto­sítottak kellően, igy szintén tör­vényszerűen következett a ba­jai gól. A szünetet követő azon­nali egyenlítés sem zökkentette ki lendületéből a bajai gárdát, ebben a játékrészben is szer­vezettebben és tetszetősebben játszott, mint a rákoscsabaiak. A kék-fehérek csak az utolsó percekben tudtak tartós mezőny­fölényt kiharcolni, de ez már kevés volt ahhoz, hogy meg­akadályozzák a meglepetéssze­rű, de teljesen megérdemelt ba­jai pontrablást. Jók: Majzlinger, Szabó, Prikidánovics, Szőcs, ill. Vaszilev, Kikilai. Soproni SE-Siófok 4-2 (3-2) Sopron, 5000 néző. V.: Ko­vács L. Sopron: Pálinkás - Fe­hér, Drázsnyák, Vámos, Nagy - Fűzi (Czibula, az 54. perc­ben), Szalai, Horváth G. — Molnár (Wilcsek, a 74. perc­ben), Bogáti, Dere sár. Edző: Galbács Pál. Siófok: Horváth L. II. — Brettner (Havasi, a szü­netben), Pardavi, Onhausz, Vi­rág — Karasz, Szajcz, Takács, Tieber — Horváth L. I. Szabó. Edző: Szőke Miklós. 7. perc: Dercsár húzott el a bal szélen, beadásszerű lövése a kapufát érintve jutott a jobb felső sarok tóján a hálóba. (1-0). 18. perc: Vámos egyéni játék­kal áttörte a vendégek védel­mét, de Brettner felvágta. Bo­gáti 22 méteres szabadrúgása a sorfalat érintve vágódott a bal sarokba.. (2-0). 26. perc: Karasz a 16-osnál keresztbe adta a labdát, és Szajcz 16 méterről kapásból a bal alsó sarokba kúidte. (2-1). 41. perc: Szalai beadását Tieber elcsípte, és mintegy 6 méterről a soproni kapuba he­lyezte. (2-2). 45. perc: Dercsár Brettner mellett megszerezte a labdát és 18 méterről óriási erővel a léc alá vágta. (3-2). 46. perc: Horváth G. elfu­tott a bal szélen, amikor a 16- oson belülre érve Karasz kibil­lentette egyensúlyából, majd a siófoki fedezet kézzel nyúlt a labdához. A büntetőt Fűzi érté­kesítette. (4-2). A jó iramú, rendkívül küzdel­mes mérkőzésen az érettebben játszó siófokiak a mezőnyben egyenrangú ellenfeleknek bizo­nyultak. A soproniak annak kö. szönhetik győzelmüket, hogy az ellenfél jobb oldali védelmét szinte minden támadásukkal megadásra késztették. Jelentős lélektani előnyhöz jutott a ha­zai, csapat azzal is, hogy köz­vetlenül az első félidő befeje­zése előtt, majd pedig a szü­net utáni első percben sikerült gólt szereznie. Végeredményben a helyzeteiket jobban kihasz­náló soproniak megérdemelten győztek, bár a gólkülönbség túlzott. Jó: Vámos, Dercsár, Drázsnyák, ill. Heben Szajcz, Pardavi. Szekszárd-Keszthely 0-0 Szekszárd, 3000 néző. V.: Rú­zsa. Szekszárd: Pólyák — Var­ga, Tapaszd, Paizs, Somodi — Márkus. Laki, Adorján — Lauer, Kresz, Tóth (Suba, a 63. perc­ben). Edző: Teszler Vendel. Keszthely: Hajba — Nagy III., Antoni,, Filó, Englóner — Pál, Galárrtai, Szabó — Kiss, Rácz, Sebestyén (Deme, a 46. perc­ben). Edző: Gellei Imre. 77. perc: a percek óter fordít­va ítélkező Rúzsa játékvezető tetézte hibáját, és kis híján el­döntötte a mérkőzést. A kapura törő Rácztói elpattant a labda, a csatár eldobta magát a 16-os­on belül, a játékvezető 11-est ítélt. Galántai büntetőjét Ózon­ban Pólyák remek érzékkel hárí­totta. 81. perc: Márkus jobb oldali beadását Suba két védő között a hálóba fejelte, a játékvezető előbb gólt ítélt, majd a partjel­ző meghallgatása után lés cí­mén visszavonta azt. Hatalmas iramot diktálva kez­dett a Dózsa, egy órán át szin­te a kapujához szögezte ellen­felét. Az NB l-ben edződött keszthelyi védelemnek alaposan feladták a leckét a sokmozgá- sos, bátor támadójátékukkal a lilák. Hiába játszott azonban döntő mezönyfölényben a hazai gárda, jobbnál jobb helyzeteit kihagyta. Az utolsó félórában . kiegyenlítődött a küzdelem, a Haladás gyors kontraakciókkal Veszélyeztetett. Sajnálatos mó­don a játékvezető főszereplővé lépett elő. A hazaiakat sújtó té­ves Ítéleteire a 81. percben tet­te fel a koronát, amikor Suba szabályos gólját másodszorra visszavonta. A Dózsa még soha nem nyert a Keszthely ellen, ez­úttal azonban nem a vendég­csapat játéka fosztotta meg a teljesen megérdemelt két pont. tál. Jók: Pólyák, Varga, Somodi, Adorján, ill. Hajba, Antoni, Sza­bó, Kiss, Fekete László Az NB II. további eredményei Kecskemét-SZEOL AK 1-1 (0-0). Kecskemét, 3500 néző, v.: Bogyó. Góllövők: Horváth, illet­ve Szabó. Kazincbarcika-Nagybátony 4-0 (1-0). Kazincbarcika, 3500 néző, v.: Mester. Góllövők: Munkácsi (2), Kiss L., Petrovics (11-esből). Hódmezővásárhely—Volán 3-1 (2-0). Hódmezővásárhely, 6000 néző, v.: Kuti. Góllövők: Fehér, Csernus és Fitala, illetve Szei- berth. Bauxitbányász-Dorog 5-2 (2-2). Tapolca, 4000 néző, v.: dr. Rákóczi. Góllövők: Goszto- la (4) és Miklós, illetve Csizma­dia (2). Sidlgótarjáni TC-Ózd 1-1 (1-0). Salgótarján. 5000 néző, v.: Huták. Góllövők: Juhász, il­letve Utassy. Eger—Debreceni Kinizsi 1-0 (1-0). Eger. 4000 néző, v.: Feke­te. Góllövő: Móricz. AZ NB II. ALLASA 1. Bauxitbányász 6 4 2 — 10- 4 10 2. Sopron 6 3 2 1 11- 7 8 3. 22. Volán 6 2 3 1 10- 7 7 4. Ózd 6 2 3 1 8- 6 7 5. Volán SC 6 3 1 2 8- 7 7 6. Keszthely 6 3 1 2 7- 7 7 7. Szekszárd 6 2 3 1 6- 6 7 8. Eger 6 3 — 3 10- 7 6 9. STC 6 2 2 2 10- 8 6 10. Hódmezővás. 6 3 — 3 9- 8 6 11. Debr. Kinizsi 6 2 2 2 8- 7 6 12. SZEOL AK 6 2 2 2 6- 5 6 13. Kazincbarcika 6 2 1 3 11- 9 5 14. Olajbányász 6 2 1 3 IMI 5 15. Baja 6 2 1 3 8- 9 5 16. Siófok 6 2 1 3 10-13 5 17. Dorog 6 2 1 3 9-12 5 18. Nagybátony 6 2 1 3 7-13 5 19. Kecskemét 6 1 2 3 7- 9 4 20. Ganz-MAVAG 6 1 1 4 7-18 3 TOTO 1. Salgótarján—ózd 1-1 X 2. Hódmezőv.-hely—Volán SC 3-1 1 3. Kecskemét—SZEOL AK 1-1 X 4. Szekszárd-Keszthely 0-0 5. Cagliari—Roma 1-3 7 6. Ascoli—Genoa 0-0 X 7. Cesena—Pisa 0-0 X 8. Sampdoria—Juventus 1-0 1 9. Torino—Avellino 4-1 1 10. Verona—Internationale 1-2 ? 11. Lecce—Como 2-1 1 12. Cremonese—Catania 0-1 2 13. Reggiana—Bari 0-0 X-f~ 1 14. Varese—Bologna 0-0 X Hét 6 pontos követi a Kisdorogot Komló-PVSK 4-2 (2-0) PVSK-pálya, 1000 néző. Ve­zette: Pálfi. Komló: Bien — Barka, Mács, Pál, Barta — Stornier, Tigyi, Róth — Hegyi, Kardos, Dunai. Edző: Mihalecz Boldizsár. PVSK: Sulyok (Juhos)- Miklós, Szabó, Kaszás, Ker­ner - Foral, Szász, Skáfár - Radics, Horváth (Stájer), Varga. Edző: Lendvai Miklós. Az öt sérültjét nélkülöző ven­déggárda kapott jobban lábra, és a 12. percben meg- is sze­rezte a vezetést. Dunai beadá­sát követően Róth fejesénél a gyengén pattogó labdát Sulyok sután maga mögé a Halóba te­nyerese. (Nagy potyagól!) (1-0). Tíz perc múlva Hegyi visszaguritott, s a mozgékony Kardos 13 m-ről a bal sarokba bombázott. (2-0). A 40. perc­ben Horváthot sérülés miatt le kellett cserélni. A szünet után az 55. percben Stemler több mutatós csel vé­gén 20 m-ről lőtt az újonnan beállt Juhos hálójába. (3-0). Hat perccel később egy 2-3 hú- zásos bányász ellentámadást Hegyi fejezett be góllal. (4-0). Innen kezdve megállt a komlói gólgyártás és a lefékező bá­nyászok ellen előbb Skáfár a 74. percben (4-1), majd tíz perccel a befejezés előtt Stájer szépített. (4-2). A csak szavakban megfiata­lított (az előzetes nyilatkozatok­kal ellentétben az „öregek” maradtak) vasutasok ellen a komlóiak ügyes taktikával, vil­lámgyors kontraakciókból négy gólt lőttek, bő 60 perc alatt, aztán visszavettek lendületük­ből. Csak Stájer beállítása után volt méltó partner a PVSK, de ezzel is csupán a vereség ará­nyán tudott javítani. Jók: Kar­dos, Mács, Stemler, Róth, illetve Stájer. Horváth László Bóly-K. Rákóczi 2-0 (1-0). Boly, 800 néző. V.: Rákosi. Bóiy: Puch — Vukmann, Farkas, Papsity, Hancz — Fitt, Király (Staub), Ulrich Baumholczer (Vigh), Ratting, Brezniczky. Ed­ző: Bán László. K. Rákóczi: Horváth — Pető, Zentai, Csorba, Véber (Petrák) - Hámori, Cza- bula, Kakas — Bódis (Hanusz), Szőke, Vékony. Edző: Csaba Gábor. Helyzetei alapján na­gyobb különbséggel is nyerhe­tett volna a Boly. Kiállítva: Petrák és Hámori (mindkettő Kaposvár), illetve Farkas (Boly). Góllövő: Ratting, Ulrich. Nagyatád-Dombóvár 1-0 (0-0). Nagyatád, 1100 néző. V.: Burai. Nagyatád: Beck — Mik­lós (Lóki), Simonecz, Hoffmann, Utasi — Kiss, Fendlik, Borsfái — Mohácsi, Pintér, Takács (Si­mon). Edző: Fuisz János. Dombóvár: Foki - Kurdi, Hosz. szú, Lakos, Porcsa - Tóth-Bagi, Herbst, Patocskai - Landek (Kovács), Gyuradinovics (Du­dás), Iván. Edző: Szabó László. Végig sportszerű, küzdelmes mérkőzésen nehezen született meg a hazai siker. Góllövő: Lóki. Sellye-Siklós 0-0. Sellye, 600 néző. V.: Sör. Sellye: Kollár — Dudás, Schmidt, Krén, Lombosi (Marinka) — Golubics, Tóth I., Mózner — Otártics, Varga, Tóth II. (Biró). Edző: dr. D unai Já­nos. Siklós: Hausznek — Batik (Bori), Kovács, Ferenczi, Mim A PMSC—Bp. Honvéd (1-3) találkozó végeredményét eltalált pályázóink közül a szerencse Fehér Sándor, Pécs, Nagyszkókói út 10. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek nye­reményét, a 100 forintos vásárlási utalványt.postán küldjük el. Pályázni csak a lapból kivágott szelvényen lehet, melyet szombat déli 12 óráig kérünk szerkesztőségünk cimére (Pécs, Hunyadi út 11. 7601) eljuttatni, nyílt levelezőlapon. Főmérkőzés: Haladás—PMSC: .......................................... .............. P ótmérkőzés: Sellye—PBTC: ........................:........................................ A pályázó neve: ................ .............................................................. A pályázó címe: ....................................................................................... A komlóiak negyedik gólja a PVSK ellen: Hegyi „kötényt” ad Ju­hosnak, a labda a kapus lába között átgurulva köt ki a kapuban- Petrétei, Szabó K., Zrínyi - Alt, Pazaurek, Farkas (Szabó), Edző: Csordás István. Az ala­csony színvonalú mérkőzésen két jó védelmet és két gyenge csatársort láthatott a közönség. Táncsics SE-Mázaszászvár 6-0 (2-0). Mázaszászvár, 600 néző. V.: Máy. Táncsics: Füredi- Petró, Hammer, Magyar, Laj­tai - Pintér, Megyeri, Katona- Martin, Varga I., Varga II. Edző: Zsoldos László. Máza­szászvár: Pál — Borsos, Magló- di, Komáromi., Katona - Kólya, Beke, Guth - Agócsi, Hódosi, Viszló. Edző: Róth Antal. Egy pillanatig sem volt kétséges a lelkes Táncsics győzelme. Gól­lövők: Megyeri (2), Varga II., Martina, Katona (öngól), Ma­gyar. Bonyhád-Enying 4-2 (2-1). Bonyhád, 700 néző. V.: Radó. Bonyhád: Mucska - Lángi (Papp), Orosz, Nagy, László, — Kovács, Sebestyén, Ihász, — Horváth, Bulla, Wirth (Pfeifert). Edző: Fertőszegi Béla. Enying: Kötél — Tilhof, László, Bende, Rédl — Bereczki, Semjén, Csehkis (Szabadi) - Verbóczki, Gergics (Lepsényi), Jobbágy. Edző: Saiga Géza. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csapat végig fölényben játszott. A 70. percben Orosz (Bonyhád) 11-est hibázott. Góllövők: Bulla, Orosz, Lángi, Ihász, illetve: Verbóczki, Lepsényi. Kisdorog—MVTE 2-1 (0-1). Kis- dorog, 1100 néző. V.: Laskai. Kisdorog: Kiss I. — Horváth, Klein, Páli, Nagy — Odor, Kiss II. (Stier), Szajkó - Dobos (Papp), Hosnyánszki, Meksz. Edző: Losonczi István. MVTE: Kornyák — Reit, Óbert, Szeicz, Berki — Ambrus, Dárdai, Mar- kovics (Ripszán) — Schwarcz- kopf, Óbert (Korsós), Lingl. Ed­ző: Mathesz Imre. A Kisdoro'g szinte végig támadta a mérkő­zést, de helyzeteit nem tudta kihasználni, így saját magának nehezítette meg a mérkőzést. Góllövők: Hosnyánszki, Hor­váth, ill. Ambrus. TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Kisdorog 5 4 1 — 13-4 9 2. K. Rákóczi 5 3 — 2 13-5 6 3. Táncsics SE 5 2 2 1 15-9 6 4. Dombóvár 5 2 2 1 6-1 6 5. Komló 5 3 — 2 9-7 6 6. Sellye 5 2 2 1 6-4 6 7. Nagyatád 5 2 2 1 6-5 6 8. Siklós 5 2 2 1 3-4 6 9. Bonyhád 5 1 2 2 8-8 4 10. MVTE 5 1 2 2 2-3 4 11—12. Boly 5 1 2 2 7-9 4 PBTC 5 1 2 2 7-9 4 13. Mázaszászvár 5 1 2 2 4-11 4 14. Enying 5 — 3 2 8-11 3 15. PVSK 5 1 1 3 6-14 3 14« Paks 5 1 1 3 3-12 3 Gólözön Szigetváron Szigetvár-Geresdlak 9-0 (4-0). Szigetvár, 600 néző. V.: Kulcsár. A játék képe alapján mintha' nem egy osztályban ját­szott volna a két csapat. Gól­lövők: Bodó (5, egyet 11-esből), Palotai (2), Révész, Szilágyi. P. Kinizsi-Vasasi Bányász 2-0 (1-0). Kovácstelep, 150 néző. V.: Benkő. A jobb mezőnyjáté­kot mutató hazai csapat bizto­san nyert az éllovas ellen. Gól­lövők: Pál, Matán. Villány-Zsolnay SE 2-0 (1-0). Villány, 300 néző. V.: Thassy. A jó iramú mérkőzésen a villá­nyiak lelkesebbek voltak. Gól­lövők: Fridrich, Keibl. Drávátok-Újpetre 3-1 (2-0). Újpetre, 300 néző. V.: Keresz­tes. A helyzeteit jobban kihasz­nálta a Drávátok és ez döntött. Góllövők: Kovács I., Szabó L., Szabó B., ill. Illés. Szentlőrinc-Sásd 2-0 (0-0). Sásd, 250 néző. V.: Antalfi. Gyenge színvonalú mérkőzés. Góllövő: Major (2). ■ Somberek-P. Kesztyűgyár 2-2 (1-2). Somberek, 500 néző. V.: Kain. Két jól felkészült csapat találkozóján igazságos döntet­len született. Góllövők: Jakab, Fazekas, illetve Székelyhídi, Garai. A MEGVEBAJNOKSAG ALLASA 1. Vasasi B. 6 5 — 1 11- 4 10 2. Szigetvár 6 4 1 1 22- 6 9 3. Beremend 6 4 1 1 19- 8 9 4. P. Kinizsi 6 3 2 1 12- 7 8 5. Drávátok 5 3 1 1 8- 3 7 6. U. PEAC 4 3 — 1 8- 5 6 7. P. Kesztyűgyár 6 2 2 2 11-13 6 8. Somberek 5 2 1 2 12-11 5 9. Szentlőrinc 6 2 1 3 11-11 5 10. Villány 6 1 3 2 8-11 5 11. Szentegát 6 2 1 3 6-10 5 12. P. Zsolnay 5 2 — 3 9- 8 4 13. Sásd 6 2 — 4 3- 6 4 14. P. Postás 6 1 2 3 8-12 4 15. Vajszló 6 1 2 3 9-14 4 16. Steinmetz SE 3 1 1 ' 1 6- 5 3 17. Üjpetre 6 — 3 3 9-13 3 18. Geresdlak 6 1 1 4 4-29 3 Vlltg proletárjai, [fan W"~T^K"T JTTM •gyeaUIJetokl Dunántúli napiö ... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Válkilat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és ■kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7607 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-42» Kiadó telex: 12-320 Készült-of szék rotációs eljárással Saphir 96-os gépen ’ Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007