Dunántúli Napló, 1982. június (39. évfolyam, 148-177. szám)

1982-06-07 / 154. szám

A Nyíregyháza maradt, az MTK VM feljutott Nyíregyháza-Nagykanizsa 4-1- (2-1) Nagykanizsa, Olajbányász pálya, 15 ezer néző. Vezette: Kuti (Szemes, Wimmer). Nyír­egyháza: Kovács - Cséke, Gás­pár, Szikszói, Szekrényes (Ba­bus a 64. percben), — Klénin- ger, Moldván, Lechner — Pó­lyák, Fecskú, Kiss M. Edző: Vár- hidi Pál. Olajbányász: Megyi- mórecz - Liviczky, Nagy, Sa- vanyó, Gondos (Bántó a 64. percben) - Balogh, Horváth, László, — Nyúl (Lukács a 64. percben), Füle dr., Kelemen. Edző: Madár Gábor. Nagy erővel kezdett a hazai csapat, az első percben Füle dr. elől az utolsó pillanatban mentettek a védők. A 7. perc­ben Liviczky beadását a berob­banó Nyúl elől mentették szög­letre a védők, majd egy perc múlva László 25 méteres bom­báját tenyerelte szögletre a vendégek kapusa. A 11. perc­ben Kelemen 12 méterről lőtt kapu fölé. Az olajosok támad­tak, és a vendéqek a 13. perc­ben védelmi hibából vezetést szereztek: Pólyák senkitől sem zavarva húzott el a jobb olda­lon, beadását a berobbanó Kiss 5 méterről fejelte a kapuba (1-0). A hazaiak a 32. percben egyenlítettek. Balogh 25 méte­Siófok, 4000 néző. Vezette: Maczkó. Siótok: Horváth II. — Brettner, Takács, Olajos, Virág — Karasz (Bocsev a 86. perc­ben), Bódi, Havasi, (Vaszil a 69. percben) - Károlyi, Horváth I.. Szabó. Edző: Szőke Miklós. Balmazújváros: Szabó I. — Sza­bó II., Szarvas, Urbán, Radócz, — Adorján, Jónás, (Papp a 64. percben) Tar — Vasilkó, Kegyes, Sólyom. Edző: Nagy Mihály. Rendkívül idegesen játszott előnye birtokában is a Siófok az osztályozó visszavágóján. A 40. percben viszont meghűlt a vér a hazai nézőkben, amikor Kegyes lövése a kapufán csat­tant. A 42. percben vezetéshez juthatott volna a fölényben ját­szó bányász, a megítélt 11-est 2-1 (1-1, 2-1, 2-1) Nagyatád, 2000 néző. V.: Bü­ki. Nagyatád: Beck - Kraft, Varga, Hoffmann, Simon — Se- gesdi, Fendrik, Kiss — Kovács J. (Ilics a 81. percben), Mohácsi, Brezovszki (Kovács L. a 112. percben). Edző: Fuisz János. Szigetvár: Győri — Módok, Her- genrőder, Révész, Kecskés — Pa­lotai (Karhecz, a 64. percben), Szőllősi, Gajág — Baumholczher, Bodó, Szilágyi (Marosi, a 44. percben). Edző: Meggyes Lajos. A Szigetvár kezdett nyugod- tabban, Óriási védelmi hiba nyomán a vezetést is megsze­rezte. A 8. percben egy sziget­vári felszabadító rúgásra, Beck kifutott, Kraft teljesen megza- vorodva elfejelte mellette a labdát, amit aztán a lesi pus­kás Baumholczher könnyűszerrel továbbított 8 méterről a hálóba. (0-1). Kettő percig tartott a gól utáni nagyatádi sokk, ekkor Se- gesdi 18 méterről egy cselt kö­vetően a gólvonalon elcsúszó rés lövése a kupufáról a gólvo­nalra, majd onnét kipattant, és a befutó Kelemen biztosan fe­jelte a kapuba (1-1). A hosz- szabbításban a 47. percben is­mét növelte előnyét a vendég-- csapat. Nagy és Pólyák össze­csapásából a nyíregyházi csa­tár került ki győztesen, aki 10 méterről a kapuba lőtt (2-1). Szünet után a 48. percben Moldván húzott el a balolda­lon, beadását Fecskó fejelte kapura, amely a kapus lábáról kipattant, és Gondos közelről a saját kapujábd fejelte (3-1). Dngól! Két perccel később Ke­lemen 1 méterről vágta fölé a labdát. A 65. percben Bántó a kapu torkában fejelt fölé. A 75. percben Fecskó lépett ki a vé­dők közül, akinek lövése a ka­pusról kivágódott. A 72. perc­ben Megyimórecz a kitörő Lechnert buktatta a 16-oson belül. A büntetőt Cséke bizto­san értékesítette (4-1). A várakozásnak megfelelően a kanizsai csapat nagy lelke­sedéssel kezdett, és nyomban támadólag lépett fel. Nagy nyomás nehezedett a vendé­gekre, és ahogy lenni szokott, a nyíregyháziak szereztek veze­azonban Károly a felső lécre lette. A második félidő kísértetiesen hasonlított a 45 perc nyitányá­hoz. Horváth I. kettő lépésről azonban nem talált most sem a kapuba. Az 55. percben vi­szont igen. Ekkor Havasi labdá­ját a Drávacsoport gólrekordere 10 lépésről nagy erő-el bombáz­ta a kapu baloldalába. (1-0). A 77. percben a vendégek üd­vöskéje, Adorján kitört, először lövését Horváth II. kiütötte, de másodszorra Adorján nem hibá­zott. (1-1). A mérkőzést kővetően a kö­zönség önfeledten ünnepelhette azt a Siófoki Bányászt, amely idei szereplésére a sikeres osz- tályozókkal tette fel a koronát. Győri mellett a jobb alsó sa­rokba lőtt. (1-1).' Szünet után eleinte szinte ál­landóan a somogyi megyebaj­nok támadott. Meg is lett az eredménye: az 56. percben egy kavarodást követően Mohácsi az ötösről estében előnyhöz jut­tatta együttesét. (2-1). Teljesen beszorult a Szigetvár, csak a hajrára jött föl. Három perccel a befejezés előtt Baumholczher 14 méterről hatalmas kapufát rúgott, rögtön utána Bodó hi­bázott gólhelyzetben. A hosszabbításban sem vál­tozott a helyzet. így 11-es rú­gások döntötték el a területi bajnokságba jutást. Drámai büntetésvégrehajtás közepette a 11-esek közül a Nagyatád ötöt, a szigetvár négyet értéke­sített. így a hazai együttes lép­het eqy osztállyal feljebb. Lük­tető iramú, kemény, izgalmak­ban bővelkedő mérkőzést lát­hatott a szépszámú közönség. A ayorsan kapott gól csak per­cekig sokkolta a hazaiakat, ké­sőbb azonban magukra talál­tak, ami a szigetvári találkozó hátrányának ledolgozására volt csak elegendő a rendes játék­időben, A hosszabbítást követő tést. Az olajosok továbbra is támadásban maradtak, és megérdemelten egyenlítettek ki. A hosszabbításban ismét védelmi hiba következett, ame­lyet a vendégek kihasználtak. Szünet után Gondos öngólja már megpecsételte a kanizsai csapat sorsát, végül is a gólra- törőbben és. tervszerűbben ját­szó Nyíregyháza még ilyen arányban is megérdemelten nyert az olajosok ellen, amely­ben különösen a kulcsjátékosok nyújtottak mérsékelt teljesít­ményt. Jók: Szikszói, Gáspár, Moldván, Kiss, illetve Balogh, Liviczky. Balogh Antal * Kazincbarcika—MTK-VM 1-0 (0-0). Hungária krt., 6000 néző, v.: Jaczina. Gól lövő: Szobanyc. Kazincbarcika: Kasza - Szobo- nya, Tóth, Helgert, Fodor — Kálmán, Petrovics, Majoros — Koleszárik, Munkácsi (Szép 74. p), Gere. MTK-VM: Gás­pár - Szabados, • Varga I., Turner, Kovács — Turtóczky, Varga II., Borsó — Fodor, Fü- löp, Handel (Pekker 66. p.) A siófokiak biztosították, hogy Somogynak az ősszel induló íij bajnokságban is legyen NB-s csapata. Jók: Brettner, Bódi, Károlyi, Szabó,_ illetve Szarvas, Urbán, Adorján. Kovács Sándor Érd-Baja 0:3, összesítésben 7:0 a Baja javára. Nagybátony-NIKE Fűzfő 4:3, összesítésben 7:4 a Nagybá- tony javára. Az egycsoportos, 20 csapatos NB II. résztvevői: Volán, SZEOL AK, Ózd, Ka­zincbarcika, Nagykanizsa, Bauxitbányász, Szekszórd, Keszthely, Sopron, 22. sz. Vo­lán, Dorog, Kecskemét, Ganz MÁVAG, Eger, Hódmezővásár­hely, Debreceni Kinizsi, Salgó­tarján, Baja, Nagybátony és Siófok. büntetőrúgások során a szeren­cse a nagyatádiak mellé szegő­dött, — ez döntött. Jók: Fendrik, Segesdi, Simon, ill. Hergenrőder, Révész, és a sérüléséig Palotai. Horváth László Enyingi MEDOSZ- Dombóvári Vasas 5-1 (3-1) Enying, 1200 néző. V.: Pál- völgyi. Enying: Kötél — Tilhoff, László, Kiss, Révl — Bereczki, Lakatos, Csehkis (Semjén, a 78. percben), Verbóczki, Gergics, Bende (Jobbágy a 77. perc­ben). Edző: Saiga Géza. Dom­bóvár: Szalai — Kovács, En­ged, Havasi, Csatári — Miko- lics (Álló a szünetben), Nagy, Pintér — Lamm, Szieber, (Bá­nói a 78. percben), Fekete. Edző: Újvári Károly. Jól kezdtek a hazaiak a má­sodik percben, szabadrúgás után Bereczki átadását Ver- bóczky lőtte a kapu bal olda­lába (1-0). A 13. percben jobb­oldali enyingi akció végén Gergics 10 méterről lőtt a féc alá (2-0). A 29. percben szé­pítettek a vendégejc, Nagy lö­vése a kapusról kipattant, és a jókor érkező Csatári a kapu jobb oldalába továbbított (2-1). Feljöttek Ti dombóváriak, sokat támadtak, de eredménytelenül. A 39. percben a jobb oldali beadás után a Verbóczki fejese a kapufáról pattant pontosan Bende elé, aki laposan a bal alsó sarokba bombázott. (3-1). A második félidőben ellapo­sodott a játék, mindkét csapat mintha elfáradt volna. A 70. percben egy szép enyingi akció végén Bereczki a léc alá vágta a labdát (4-1). A 88. percben a csereként beállt Jobbágy 18 méterről nagy góllal állította be a végeredményt (5-1). A Fejér megyei bajnok min­den tekintetben jobbnak bizo­nyult a Tolna megyei Dombó­vár csapatánál, és megérde­melten jutott 6-3-as összesített gólkülönbséggel a területi baj­nokságba. Jók: Lakatos, Ver­bóczki, Gergics, Bende, ill. Csatári, Mikolics. Hollósi Ferenc Soprani Postás- MflV NTE 4-0 (1-0) Sopron, 2000 néző. V.: Hart­mann. Sopron: Venczel - Vesz- sző, Horváth G. II., Földházi, Horváth G. I., — Lavecz (Mentes a 70. percben), Gazdag (Pápa a 88. percben), Kristály — Fehér, Csontos, Csernok. Edző: Mentes Pál. Nagykanizsa: Szélig - Sza­bó Gy., Sulyok, Simon, Csányi (Kovács a 46. percben), — Lu­kács (Palasics a 65. percben), Szabó F., Fújsz, Ifjovics — Söj- tör, Vincze. Edző: Pávlicz Fe­renc. A 17. percben Csernok szög­letét Horváth Gy. II. a hálóba fejelte. (1-0). A 79. percben a Szabó Gy. kezezése miatt meg­ítélt 11-est Kristály a hálóba lőtte. (2-0). A 86. percben Fehér beadását Csernok a kapusba lőtte, a kipattanó labdát Cson­tos közelről továbbította a háló­ba (3-0). A 90. percben Csontos beadása után Fehér lövése a vendégek kapusát is érintve ju­tott a hálóba. (4-0) Idegesen kezdtek a hazaiak, csak az első gól után tudtak fölénvt kiharcolni. A második félidő első 20 percében a ven­déqek iátszottak fölényben, a hajrá viszont eavértelműen * a hazai csapaté volt. amely meg­érdemelten szerezte mea a terü­leti bainokságba való iutás jo­gát. Jók: Venczel, Horváth G. II., Lavecz, Csernok, ill. Ifjovics és Söjtör Weisz Ferenc Jugoszláviába utazott a PMSC A PMSC labdarúgó-csapata alighogy hazaérkezett ausztriai portyájáról ismét útrakelt. A csapat vasárnap délben Jugo­szláviába utazott, kedden Sza­badkán lépnek pályára a piros­feketék. Bajaf Nagybátony és Siófok az NB ll-ben Siófok-Balmazújváros l-l (0-0) A területi bajnokságba jutottak: Nagyatád, Enying, Soproni Postás Nagyatád-Szigetvár Wilander diadala Párizsban A párizsi nemzetközi tenisz- bajnokság férfi «gyes döntőjé­ben a 17 éves és 10 hónapos svéd Mats Wilander minden idők legfiatalabb győztese lett. A svédek új, nagy tehetsége egymásután kiütötte a verseny­ből az első helyre pályázókat, sorrendben nyert a csehszlovák Lendl, az amerikai Gerulaitis és az argentin Clerc ellen, majd a döntőben a veterán argentin Vilas-nál is jobbnak bizonyult. A döntőben 4 óra 47 perces küzdelmet vívtak, s Wilander 1-6, 7-6, 6-0, 6-4 arányban győzött. Kerékpár Vasárnap délelőtt Székesfehér­vár környékén rendezték meg az országúti hosszútávú Dunántúl bajnokságot, aho| a fő verseny­számban ismét biztos PMSC-si- ker született. Eredmények. Fel­nőtt-junior 146 km: 1. Hirfh József (PMSC), 2. Biró János (PMSC), 3. Nyerges Zoltán (Vi­deoton). Ifjúságiak 112 km: 3. Molnár Károly (PSI). Nők. Fel­nőttek 30 km : 3. Gyulassy Zsó­fia (PMSC). Serdülők 20 km: 3. Veér Eszter (PSI). * A 34. osztrák kerékpáros körverseny 5. szakaszán ismét szovjet győzelem született az összetett versenyben addig is vezető Musickij révén. A csa­patversenyben a Szovjetunió halad az élen, a magyar együt­tes a 8. helyet foglalja el. A PMSC versenyzője, Várun je­lenleg a 38. helyen áll. TOTO 1. Lazio—Varese 3-2 1 2. Bari—Sambenedettese ve. 0-0 X 3. Brescia—Cremonese ve. 2-3 2 4. Catania—Cavese ve. 4-1 1 5. Lecce—Palermo ve. 2-1 1 6. Pescara—Verona ve. 0-0 X 7. Pescara—Verona 1. félidő X 8. Pistoiese—Pisa ve. 0-0 X 9. Pistoiese—Pisa 1. félidő 0-0 X 10. Reggiana—Perugia ve. 2-1 1 11. Reggiana—Perugia 1. félidő 1-1 X 12. Spal—Foggia ve. 0-1 2 13. Spal—Foggia 1. félidő 0-0 X rf- 1 14. Sampdoria—Rimini ve. 0-0 X hötföi Dunántúlt napló _ _ M3ZMP B.r.ny. mxgy.! l.pj. . , Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Fei:»iős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárássah- Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 I SOMOGY MEGYEI IPARCIKK ____8 — s í/ vásár a hullámokon! A SIÓFOKI HAJÓÁLLOMÁSNÁL, A KATAMARÁNON június 7-én, 8-án, 11-én és 12-én, A FONYÓDI KIKÖTŐBEN június 9-én, A BADACSONYI KIKÖTŐBEN június 10-én ÉLELMISZER, RUHÁZAT, MŰSZAKI ÁRUK. Az áruk többsége 10—50 SZÁZALÉKOS ÁRENGEDMÉNNYEL! MINDENNAP VALAMI MEGLEPETÉS! NYITVA: mindhárom helyen 10—18 óráig! A fehérmezes pécsi védők hárítanak egy Vasas támadást , Fotó: Arató László PMSC—Vasas 2-2 (1-1), Pécs- újhegy. V.: dr. Rákóczi. PMSC: Lukács — Kófiás, Bari, Vukr mann, Pauska — Bojás, Uhrich (Csobolh), Bérczy (Merkler), — Pillinger, Hüber, Udvardi (Gá- jár). Edző: Garami József. A ki­jelölt játékvezetők nem érkeztek meg, így a fél órával később kezdődött találkozót pécsi játék­vezető vezette egy partjelzővel. A piros-feketék helyzeteik alap­ján több góllal nyerhettek vol­na. Góllövők: Udvardi, Bojás, ill Szabó A., Zemczov. A pécsi csapatból Bojás, Bérczy és Hü­ber teljesítménye emelkedett az átlagos fölé. H^HHiÉiMiiiiiíHiiiiii