Dunántúli Napló, 1982. május (39. évfolyam, 118-147. szám)

1982-05-31 / 147. szám

Labdarúgó-osztály őzök A remény megmaradt... Nyíregyháza - Nagykanizsa 3-1 (2-1) Nyíregyháza, 22 ezer néző. V.: Szóvá. Nyíregyháza: Ko­vács — Cseke, Gáspár, Szikszói, Szekrényes — Szűcs, Moldván, Kréninger — Pólyák, Fecsku, Kiss (Pető, a 43. percben). Ed­ző: Papp László. Nagykanizsa: Megyimórecz - Liviczky, Nagy, Gondos, Savanyó — Horváth, Kelemen (Bántó, a 70. perc­ben), László, Füle dr. — Nyúl, Balogh. Edző: Madár Gábor. Nagyszerű nyári időben, már 30 perccel a kezdet előtt zsúfo­lásig megteltek a nyíregyházi stadion lelátói. A város felőli kapu háta mögött — foglaltak helyet a lelkesebb, a zalai szur­kolók. A hazai „B” közép a megszokott helyén konfetti zu- hataggal köszöntötte a tiszta pirosban pályára lépő kedven­ceit. Már az első perc gólhely­zetet hozott az Olajbányász hálója előtt. Pólyák beívelését Kiss M. 10 lépésről kapu fölé talpalta. A hazaiak hatalmas erővel rohamoztak, az olajosok pedig a játék lassítására töre­kedtek. A 9. percben a szabály­talanul szerelt Füle dr. magán­jelenete legalább egy percet eredményezett a vendégek szá­mára, de Szávó nem méltatta figyelemre a rutinos játékos produkcióját. Még ebben a percben Szikszói csapott rá egy labdára, a 16-oson belülre lőtt Fecsku elé, aki rávezette a lab­dát Megyimóreczre, amikor há­tulról elkaszálták. Szávó azon­nal a büntető pontra mutatott, a kanizsaiak pedig protestál­tak. Ennek ellenére a játékve­zető hajthatatlan maradt, sőt a szövegben túl messzire menő Baloghot piros lappal küldte zuhanyozni. A kedélyek lecsil­lapultak, Cseke pedig nyugod­tan helyezett a hálóba. (1-0). A 17. percben Moldván átadá­sával Kiss M. lódult meg, mi­előtt a két vendégvédő közbe­avatkozott volna, hatalmas lö­vést zúdított Megyimórecz ka­pujára, a labda a felső léc alatt akadt meg. (2-0). Két nagy nyíregyházi helyzet ma­radt kihasználatlanul, jelezvén: a hazaiak nem adják alább... A 25. percben mégis a ven­dégek szépítettek. Horváth éle­te talán legnagyobb alakítását eljátszva, négy nyíregyházi vé­dőt fektetett le, majd az elve­tődő Kovács mellett laposan a hálóba lőtt. (2-1). A második játékrészben közel azonos taktikával kezdtek a csapatok. A nyíregyháziak men­tek előre, a kanizsaiak pedig középpályájukat megszállva próbálták megtörni a hazai lendületet. A 61. percben cső­döt mondott a vendégek les­taktikája. Szekrényes egyedül vágtathatott a kanizsai háló felé, ám kisodródva a léc mel­lé ívelt. Visszaesett a Nyíregy­háza! Már-már úgy tűnt, hogy beletörődnek az egygólos előnybe, amikor a 79. percben a kanizsai védelem megingá­sát a szemfüles balhátvéd. Szekrényes remekül használta ki és a védők közül kibújva fe­jelt Megyimórecz hálójába. (3-1). Drámai csatában két, a tak­tikát messzemenően betartó gárda mérkőzött meg egymás­sal az osztályozó első felvoná­sában. 20 perc után úgy tűnt, hogy a Nagykanizsa már a padlón van, hiszen kétgólos hátránnyal és 10 emberrel kel­lett harcolni a hátralevő 70 percben. A vendégek ügyesen lestaktikát is alkalmazva törték meg a hazai próbálkozásokat, a nyíregyháziaknak pedig még gólhelyzeteiket sem sikerült ek­kor kihasználniuk. Kalenda Zoltán ♦ MTK-VM—Kazincbarcikai Ve­gyész 2-0 (1-0). Kazincbarcika, 12 000 néző, v.: Palotai. Góllövők: Borsó, Handel A területi bajnokságba jutásért Dombóvár­Enyine 2-1 (1-1) Dombóvár, 1000 néző. Ve­zette: Hartmann. Dombóvár: Szalai — Kovács (Bánai, a 80. percben), Engert, Hava­si, Csatári — Mikolics, Nagy, Pintér, — Lamm, Szieber, Fekete. Edző: Újvári Kálmán. Enying: Kötél — Tilhof, László, Kiss, Rédli - Berecky, Lakatos, Czehkis, Verbotoczky, Geregics, Bende, (Jobbágy, a 46. perc­ben). Edző: Saiga Géza. Ideges hangulatban kezdő­dött a mérkőzés. A hazaiak vetkőzték le először lámpalázu­kat és a 8 percben vezetést szereztek. Mikolics partdöbásá- val Szieber betört a 16-oson belülre, nehéz szögből laposan nagy erővel a vetődő Kötél alatt a balsarokba lőtt. (1-0). öt perccel később ismét Szie- bert ugrott ki a védők közül, a 11-es pontról lőtt, a vendégek kapusa lábbal mentett. A 29. percben Nagy emelt a 16-oson belülre, Mikolics lekezelte a labdát, egy csel után a jobb felső sarok fölé bombázott. A 33 percben a védelem megin­gását Bereczky használta ki 14 méterről ballal a jobb felső sarokba bombázott. (1-1). Szünet után a 48. percben is­mét vezetéshez jutott a Vasas. Sziebert beadását Nagy kapta kapura húzott a kimozduló Kö­téllel ütközött, de a középpá­lyásnál maradt a labda, és köz­vetlen közelről nem hibázott. (2-1). A 64 percben Fekete jobb oldali beadását Lamm 11 méterről a léc fölé fejelte. A 70. percben Gergics okozott za­vart, a hazai védelemben, aztán amikor szerelték Kovács kis híj- ján öngólt vétett. Ellenakcióból Lamm lapos lövését Kötél má­sodszorra a gólvonalon vetőd­ve mentette. A 84. percben Lamm lövése kivágódott a ka­pusról, Fekete azonban nagy helyzetben nem érte e1 a 11-es pontnál. Hiába támadott többet a dombóvári együttes, mert a szoros emberfogást és a les- taktikát kitűnően alkalmazó vendégek elérték céljukat. Mi­nimális vereséggel a jövő heti visszavágóra nyílttá tették a feljutás kérdését. Jók: Nagy, Sziebert, Szalai, illetve Gergics, Verbotoczky, Czehkis. Fekete László Sopron-NÁV NTE l-l (1-0) Nagykanizsa, MÁV NTE-pá- lya, 1000 néző. V.: Tompa. Soproni Postás: Venczel — Vessző, Horváth II., Földházi, Horváth I. — Gazdag, Plavecz, Kristály — Fehér, (Mester a 73. percben), Csontos, Csernó. Ed­ző: Mentes Pál. MÁV NTE: Szélig — Ifjovics, Sulyok, Si­mon, Csányi — Nagy L„ (Kepe a 38. percben, Palasits a 85. percben), Söjtör, Szabó F. — Fuisz, Lukács, Vincze. Edző: Pávlicz Ferenc. Az 5. percben váratlanul a vendégek szereztek vezetést: előbb Fehér lőtt a felső lécre, majd Csernók nagy lövését Szélig kiütötte, Csontos ismét­lését a kapus ismét csak kiütni tudta és Gazdag Széliget ki­cselezve lőtt a kapuba (1-0). A 21. percben Söjtör 35 méte­res lövését védte nehezen Ven­czel. öt perccel később Söjtör baloldalról belőtt szögletét kö­vetően Csányi az 5-ösrői lőtt a kapusba. A 32. percben Fu­isz három védőt is kicselezett, majd 6 méterről nagy helyzet­ben mellélőtt. A «második fél­időben nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, de még­is a vendégek előtt nyílott gól­szerzési lehetőség. Az 53. perc­ben Fehér jobb oldali beadá­sát Lavecz fejjel csúsztatta a kapufára. A 62. percben Sza­bó F. 25 méteres lövését a fel­ső léc mentette. Az egyenlítés a 69. percben sikerült a hazai­aknak. A kaputól 19 méterre Szabó F. ellen szabálytalan­kodtak, c szabadrúgást Söjtör a sorfal mellett mesterien csa­varta a kapuba (1-1). Kápolnás Zoltán Szigetvár-Nagyatád 2-1 (1-1) Szigetvár, 600 néző. Vezette: Soós F. Szigetvár: Győri - Bo- dóg, Tóth, Szöllősi, Hergenrő- der — Révész, Baumhalczer, Bodó — Szilágyi, (Goják), Pa­lotai, Kecskés. Nagyatád: Beck — Simon, Kovács, Hoffmann, Segesdi - Kiss, Varga, Mo­hácsi — Csedrik, Kraszt, (Tát­rai), Bredaszki. A második fél­idő jobb játékával megérde­melten nyert a Szigetvár. Gól­lövő: Baumhalczer, Hergenrő- der, illetve Mohácsi. Harmadik mérkőzését is megnyerte a PMSC PMSC-VÖEST Linz 1-0 (1-0) (Munkatársunk telelonjelentése) Mór egy hetet töltöttek a PMSC labdarúgói Felső-Auszt- ria fővárosában. Az osztrák ipar központja, az Egyesült Osztrák Vas- és Acélművek mellett még egy igazán nagy üzemmel ren­delkezik. A Chemie Linz műtrá­gya, műanyag, gyógyszer és ve­gyianyag gyártásával foglalko­zik. 8500 munkás dolgozik, az üzem egy évi termelési értéke 12 milliárd schilling. A PMSC labdarúgói ide is ellátogattak. OB. I., férfiak 10. forduló: Pécsi MSC—MTK VM 2,5—11,5. A Pé­csett lejátszott mérkőzésen a hazaiak közül döntetlenül végzett Koszorús, Lénárt, Tompos, Borsi, Kamarás. Képünkön (jobbról) a vendégek első számú játékosa Portisch mérkőzés közben. Fotó: Arató László Az NB II-be jutásért Siófoki Bányász- Balmazújváros 2-1 (1-0) Balmazújváros, 3000 néző. V.: Kuti. Siófok: Horváth II. — Brettner, Takács (Csépány, a szünetben), Olajos, Virágh — Vaszil, Bódi, Havasi (Zatykó, a 77. percben) - Károlyi, Horváth I. , Szabó. Edző: Szőke Miklós. Balmazújváros: Szabó I. — Radócz, Urban, Szarvas, Szabó II. — Jónás, Gém (Ábrahám, a szünetben). Tar — Kegyes, Vaszilkó, Sólyom. Edző: Nagy Mihály. Napos, szeles időben került sor a mérkőzésre. A Siófok ha­mar mezőnyfölénybe került, azonban a hazaiak védelme jól zárt. A siófoki Szabó előtt két­szer is, Horváth I. előtt pedig egyszer kínálkozott tiszta hely­zet. De hibáztak. A 42. perc­ben Bódi elé került a labda, aki 12 méterről megcélozta a bal felső sarkot és a labda a kapufa felső lapjáról vágódott a hálóba. (1-0). • Fordulás után az 52. percben Szabó 8 méterről mellé lőtt, de az 58. percben javított, ugyanis Horváth I. átadásából az 5-ösrő| az üres kapuba rúgta a labdát. (2-0). A 68. percben Tar hibázott góllal ke­csegtető helyzetben, a 74. perc­ben Vaszilkó 14 méterről a ki­futó kapus mellett a hálóba helyezte a labdát. (2-1). Ké­sőbb Szabó pár lépésről kapura lőtt, de Szabó I. lábbal mentett. Fülep Kornél A gyárlátogatás után ebéden látták vendégül az üzem és sportkör vezetői a pécsi sport­küldöttséget. A PMSC harmadik és egyben utolsó ausztriai mérkőzésére vasárnap este a VÖEST Linz el­len került sor. A vendéglátók Linztől 60 km-re fekvő járási székhelyre, Vöcklabruckba vit­ték a mérkőzést. A 13 ezer la­kosú kisváros sporttelepén, a Voralpen-stadionban játszott a két csapat, 3000 néző előtt A PMSC: Bodnár — Hüber, Torna, Róth (Morvái a 66. percben), Schulteisz — Lutz, Dárdai, Gal- lai - Nagy (Radies a 81. perc­ben), Kardos (Réfi a 71. perc­ben), Mészáros összeállításban játszott. Jó iramban indult a mérkőzés, a linziek presztízst csináltak a pécsiek elleni talál­kozóból. A 11. percben Nagy vitte fel a labdát a szélen, be­adását Dárdai és Mészáros elől középre vágták a védők. Fel­jöttek az osztrákok, Bodnárnak volt alkalma bebizonyítani jó formáját. A 30. percben szerzett vezetést a PMSC. Kardos sza­badrúgást harcolt ki a szöglet­zászlótól néhány méterre. Nagy középre ívelt labdáját Róth fej­jel a hálóba továbbította (1-0) a PMSC javára. A 42. percben Nagy növelhette volna a pé­csiek előnyét, Gallai labdájá­val kiugrott a védők közül, már csak a kapussal állt szemben, senki sem zavarta, de a kapus­ba lőtt. Szünet után is a pé­csiek irányították a játékot, a hazaiak az egyenlítésért küz­döttek. A 75. percben Réfi in­dította Mészárost, aki becsapta hátvédjét, de 14 méterről bizta­tó helyzetben kapu fölé bom­bázott. A PMSC harmadik ausztriai mérkőzésén is sikeresen szere­pelt. A Linz legyőzése idegen­ben értékes fegyverténynek szá­mít. A pécsiek küzdőszelleme ezen a mérkőzésen is töretlen volt, a csapat legjobbjának ez­úttal Torna bizonyult, de Gallai és Mészáros is jó formát muta­tott. A PMSC sportküldöttége az eredeti tervtől eltérően egy nappal korábban, kedden az esti órákban érkezik hoza. Hegyi István TOTO 1. Cavese—Pistoiese ve. 1-1 X 2. Lazio—Cremonese ve. 0-1 2 3. Palermo—Reggiana ve. 1-1 X 4. Pisa—Spal ve. 1-0 1 5. Rimini—Brescia ve. 1-0 1 6. Sambenedet.—Lecce ve. 1-1 X 7. Sambenedet.—Lecce I. f. 0-0 X 8. Sampdoria—Perugia ve. 1-0 1 9. Sampdoria—Perugia 1.- f. 0-0 X 10. Varese—Bari ve. 3-1 1 11. Varese—Bari 1. f. 1-0 1 12. Verona—Catania ve. 4-2 1 13. Verona—Catania 1. f. 2-0 1 +1 * 14. Foggia—Pescara ve. 2-0 1 MOFA :::::: A Mohácsi Farostlemezgyár alkalmaz üzemi segédmunkásokat, nagyvasútüzemi tolatásvezetőket, — vizsgára előkészítés biztosítva —, olajkazánfűtőket, vízlágyítót, olajtéri kezelőket, traktorvezetőt, géplakatosokat. Kilépés hatálya alatt állókat nem alkalmazunk. Heti 40 órás — folytonos — munkarend. 33,3 százalékos műszakpótlélT. Havi kereset: 3200—5000,— Ft. Üzemi konyhán ebéd: 10,— Ft-ért. Műszakhoz igazodó autóbuszjárót. JELENTKEZÉS A GYÁR MUNKAÜGYI CSOPORTJÁNÁL. MOHÁCS, BUDAPESTI ORSZÁGÚT. TELEFON: 392/114 mellék. A Pécsi Bőrgyár dolgozókat felvesz: O lakatos O esztergályos O hegesztő O tetőfedő O kőműves O segédmunkás munkakörökbe. Felvétel esetén gyermekének óvodai, bölcsődei elhelyezését biztosítjuk. JELENTKEZNI LEHET A VALLALAT MUNKAÜGYI OSZTÁLYÁN PÉCS, BOLGÁR NÉPHADSEREG ÚTJA 52. hetíoi Dunántúli napló _ Az MSZMP B«'i.ny. mrgyJl UPI» Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007