Dunántúli Napló, 1982. március (39. évfolyam, 59-89. szám)

1982-03-15 / 73. szám

Vaskos meglepetés Mohácson PVSK-Mohács-Véménd 1-0 (0-0) Bauxitbányász-Komló l-l (l-l) Várpalota-Dombóvár 3-I (2-0) Második a magyar női kézilabda-válogatott Presztízskérdést csinált a PVSK az MVTE elleni helytál- lásból, ezért okozott nagy meg­lepetést Mohácson. A hazai 11 szinte végig egykapuzott, . tíz szögletet is beívelhetett, a má­sodik félidőben a síél is segí­tette, de mindezek ellenére még az egyik pontot sem tudta ott­hon tartani. A krónikához tar­tozik, hogy Dömé--' :-Vakve­zető egészen kimagaslóan ve­zette a találkozót. A vasutasok csapatából Sulyok, Szabó és sé­rüléséig Hammer játszott jól, de látszott a többiek igyekeze­tén is, hogy ha mástól nem is, az MVTE-től pontot akartak ra­bolni. Az MVTE-ben nem akadt kiemelkedő teljesítmény, talán Rótt dicsérhető gyakori előre­töréseiért. Horváth László Ibn helyezkedő Markán ugyan­csak fejjel mentett. A 67. percben Homonnai jobb oldali szabadrúgását Mar- tinkovics négy lépésről a kapu fölé csúsztatta. Két perccel ké­sőbb Homonnai három méter­ről a gólvonalon elvetődő Ma­jorba fejelte a labdát. A 70. percben Mács érdemelt ki sár­ga lapot Gosztola buktatá­sáért. A 80. percben Róth már csak a kapussal állt szemben, de 6 méterről az elvetődő Déri lábát találta el. Magabizosan kezdett a ven­dégcsapat, megérdemelten ju­tott vezetéshez. Némi szeren­csével egyenlített a Bányász, ezt követően a második félidő egyes szakaszaiban nyomasztó fölényt harcoltak ki játékosai, de a győztes gól megszerzése nem sikerült. A komlói együt­tesből Iványi és Szajcz, a Bauxitbányászból Mater és Or­mai teljesítménye emelkedett társai fölé. Grünwald Géza de sorra kihagyták helyzeteiket. A 87. percben hibázott a hazai védelem, ezt Druskóczi kihasz­nálta és 13 méterről a jobb sa­rokba lőtt. (3-1). Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a lekesebben játszó vendégek rászolgáltak a győze­lemre. Jók: Nagy III., Druskóczi, Kaiser, a hazai csapatból sen­ki sem érdemel dicséretet. Gaál István * Az NB II. további eredmé­nyei: Sopron—Ajka 2-2 (1-1), Sabaria—MÁV DAC 2-2 (0-2), Bakony Vegyész—Dunaújváros 1-1 (0-0). A NYUGATI-CSOPORT ALLASA 1. Nagykanizsa 18 11 7 — 31-15 29 2. Bauxitb. 18 10 5 3 32-15 25 3. Szekszárd 18 12 1 5 23-15 25 4. Sopron 18 8 6 4 30-24 22 5. Keszthely 18 8 6 4 25-24 22 6. Dunaújváros 18 8 4 6 26-16 20 7. Kaposvár 18 7 6 5 21-15 20 8. Sabari'a 18 7 6 5 18-17 20 9. Mohács-V. 18 6 5 7 26-18 17 10. Komló 18 7 3 8 24-21 17 11. MÁV DAC 18 6 5 7 28-32 17 12. PVSK 18 6 2 10 23-27 14 13. Bakony V. 18 4 4 10 17-32 12 14. Ajka 18 2 7 9 18-30 11 15. Várpalota 16. Dombóvár 18 18 4 3 2 1 12 17-26 10 14 12-44 7 Mohács, 3000 néző. V.: Dö- mény. PVSK: Sulyok — Szász, Szabó, Kaszás, Scheffer — Szőcs, Hammer (Erdős a 72. percben), Kerner, Kresz — Var­ga, Freppán. Edző: dr. Dunai János. Mohács-Véménd: Antal — Hüber, Rótt, Hancz, Berki — Hrotikó (Lingl a 62. percben), Dárdai, Markovics (Lőrincz a szünetben) — Megyeri, Havasi, Ratting. Edző: Mathesz Imre. Hamar döntésre akarta vinni a dolgot az MVTE, futószalagon gyártotta a támadásokat az el­ső félórában, ezek azonban a túlzott akarás és a körülményes- ikedés miatt kapura teljesen ve­szélytelennek bizonyultak Ezen felbátorodva a vasutasak is elő­re merészkedtek, főleg a trük­kös Freppán jóvoltából ellen­akciókkal is kísérleteztek. Mint például a 33. percben, amikor a cérnavékony center, Freppán 20 m-ről Antal kezébe bombáz­ta a labdát. Az első félidő 45. percétől legalább 35-öt a vasu­tasok térfelén pattogott a lab­da, de a nagy hibaszázalékkal Szekszárd- Kaposvár 0-0 Szekszárd, 4000 néző. V.: dr. Rákóczi. Szekszárd: Pólyák - Szabó, Tóth, Paizs, Somodi — Varga, (Csik a 71. percben), Laki, Adorján — Lauer, Sajó, Orosz (Mátyás a 81. percben). Edző: Teszler Vendel. Kaposvár: Horváth — Kozma, Zentai, Pet­rák, Csorba — Szlovák, Kakas, (Bódis a 88 percben), Kanyar — Fábián, Hámori, Házi, (Vé­kony a 88. percben). Edző: Csa­ba Gábor. A nagy tét érződött a két csapat játékán Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a Szekszárd, át­vette a játék irányítását. Az 54. percben a felfutó Szabó kever­te meg a Rákóczi védelmét, lö­vése elcsúszott a léc mellett. Egy perc múlva Lauer becselezte magát a 16-oson belülre, ne­héz szögből leadott lövése el­suhant a baloldali sarok mel­lett. A 80. percben Házi egy csellel tisztára játszotta magát,- már csak Pólyákkal állt szem­ben, a kifutó kapus azonban nagyszerűen mentett. A két szomszédvár presztízs- rangadója nagy taktikai csatát, közepes színvonalú küzdelmet hozott. A hazaiak támadó játé­kából hiányzott az átütőerő, így 1981. május 31-e óta először vesztettek pontot otthonukban. Jók: Pólyák, Szabó, Adorján, Lauer, ill. Kozma, Zentai, Szlo­vák, Hámori. Fekete László Keszthely- 0 la j bányász l-l (l-O) Nagykanizsa, Olajbányász­pálya, 6200 néző. V.: Nagy Z. Keszthely: Hajba — Kovács, Filó, Bagó, Gáspár — Pál, An­toni, Nagy L. — Kiss (Deme, a 80. percben), Rácz, Sebestyén. Edző: Gellei Imre. Olajbá­nyász: Megyimorecz — Gondos, Nagy, Kormos, Bántó — Ba­logh, Savanyó, László (Varga, a 80. percben) — Nyúl, Füle dr., Lukács (Liviczky, a 71. perc­ben). Edző: Madár Gábor. A széltől támogatott kani­zsaiak kezdtek jobban, támad­tak, de a 14. percben mégis a vendégek szereztek vezetést: Rácz beadását a védők elnéz­ték és a berobbanó Kiss a ki­futó kapus fölött emelt a há­lóba (1-0). A félidő hajrájá­ban előbb Kiss, majd Filó is sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Szünet után valamelyest fel­javultak a hazaiak, de a tá­madásokban nem volt átütő­erő. A hajrában aztán sikerült az egyenlítés: a 87. percben Balogh cselezgetett a 16-oson belül, majd Bántóhoz továbbí­tott, aki 10 méterről bombázott a bal felső sarokba (1-1). A zalai rangadón a gyenge teljesítményt nyújtó olajosok ezúttal csak a döntetlennek örülhetnek. Balogh Antal játszó MVTE egy árva helyzetet sem tudott teremteni. Szünet után eleredt az eső, igy még csúszósabb lett a fű, a haZai támadásaikat és az MVTE-játékosok észjárását azon­ban ez sem gyorsította fel. Az 57. percben Megyeri a 11-es pontról a jobb kapufát találta telibe, röviddel utána Hüber fejesét a gólvonalról mentette Hammer. A 82. percben Havasi buktatta Kernért, sárga lap lett a jutalma, A 91. percben (Ham­mer sérülése miatt hosszabbí­tott a játékvezető) robbant a meglepetés bombája. Egy, amúgy vaktóból küldött felsza­badítás utáni zűrzavarban a lepattanó labdát Kresz 40 mé­terről ívelte kapura. Antal a gólvonalról ügyetlenül Varga elé ejtette a labdát, aki két lépésről a hálóba lőtt. (1-0). Komló, 1500 néző. V.: Huták. Bauxitbányász: Déri — Markán, Bencze, Németh, Mater — Ma­jor, Tendli, Ormai — Hadászi (Ughy, a 46. percben), Gosz­tola (Orbán, a 82. percben), Horváth. Edző: Németh Lajos. Komló: Bien — Iványi, Mács, Pál, Tóth - Szajcz, Stemler, Róth — Homonnai, Martinko- vics, Hegyi. Megbízott edző: Faragó József. A 12. percben Stemler hátul­ról buktatta Tendlit a kaputól 20 méterre. A szabadrúgást Ormai átcsavarta a sorfal fö­lött, s a labda a baloldali léc­ről gurult a jobb sarokba (1-0). A 28. percben Róth jobb oldali szögletét Hegyi a felső lécre fejelte, a lepattanó labda a gólvonal előtt álló beállás Né­meth fejéről jutott a hálóba, öngól! (1-1) A 35. percben is­mét szöglet után alakult ki helyzet a vendégek kapuja előtt, Róth ívelését Homonnai fejelte 8 méterről, a gólvona­Dombóvár, 600 néző. V.: Var­ga E. Várpalota: Háry — Kai­ser, Nagy III., Háberdorfer, Bor — Kisbej, Nagy IV., Tricskó — Mokány, Mártái (Druskóczi a 46. percben), Lahner (Pávics a 85. percben). Edző: Jánky Mik­lós. Dombóvár: Foki (Horváth a 46, percben) — Lakos, Por- csa, Hosszú, Herbei — Tóth — Bogi, Herbst, Kovács (Kurdi a 46. percben) — Iván, Túrái, Lan- dek. Edző: Vicze János. Már az első perc végén meg­szerezhette volna a vezetést a hazai csapat Tóth-Bagit buktat­ták a 16-oson belül, a meg­ítélt 11-est Túrái rosszul helyez­te és Háry kivédte a büntetőt. A mezőnyben a vendégek kez­deményeztek többet, s a 38. percben megszerezték a veze­tést. Mokány baloldalról becsa­vart szöglete a szél segítségé­vel a bal felső sarokba hullott. (1-0). A 42. percben Tricskó jobboldalról belőtt szögletét az erős szél a jobb sarokba csa­varta. (2-0). Szünet után az 52. percben Iván remek labdát ívelt közép­re és Herbst három méterről a bal sarokba lőtt. (2-1) Ezután jobbára a haZoiak támadtak, Neubrandenburgban vasár­nap befejeződött a XIII. nem­zetközi női kézilabdatoirna. Az NDK lett a végső győztes, mi­után a zárómérkőzésen 24-16 (12-9) arányban győzött Jugo­szlávia ellen. A 2. helyet Ma­gyarország érdemelte ki a Szovjetunió elleni 24-24 arányú döntetlen után. Félidőben a magyar lányok vezettek 13-10- re. A torna végeredménye: 1. NDK 3 2 — 1 70-60 6 2. Magyarország 3 111 74-71 3 3. Szovjetunió 3 111 64-71 3 4. Jugoszlávia 3 1 — 2 64-70 2 A gólkirálynői címet Gódorné Nagy Mariann szerezte meg 47 góllal a 45 gólt elért jugoszláv Merdan előtt. Gódorné 20 gól­lal többet dobott, mint az egész magyar csapat. Asztalitenisz. Kanizsa Bútor- gyár-MEDOSZ ÉRDÉRT 20-5 (Nagykanizsa, NB I. női mérkő­zés Kanizsai győztesek: Jurik- né (5), Pata (4), Schmeller (4), Bogyó (4), Papp (3). SPORT Területi bajnokság Siklóson nyert a Kiss J. SE Kiss J. SE—Siklós 2-0 (2-0). Siklós, 400 néző, v.: Lugosi. A Siklós lélektelenül játszott, a vendég Kiss J. SE pedig lelke­sen. Góllövők: Ferenczi, Krisz- bai. Mázaszászvár-Sellye 2-2 (2-0). Mázaszászvár, 500 néző, v.: Au- mann. Az első félidőben a Má­zaszászvár, a másodikban a Sellye játszott jobban. Gól lö­vők: Agócs, Hódosi ill, Vass, Goják. PBTC—Tamási 4-2 (2-1). BTC- pálya, 100 néző, v.: Vukman, A végig küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a PBTC. Góllövök: Jurin (3, egyet 11-es­tről), Tóth, ill. Horváth (2). Kisdorog—Barcs 2-0 (0-0). Barcs, 500 néző, v.: Miseta. Nemzetközi női kézilabdatorna Szünet utón gólratörően ját­szott a Kisdorog. Góllövők: Odor, Hosnyánszki. Siófok—Bátaszék 2-1 (1-0). Siófok, 600 néző, v.: Tóth I. Az orkánszerű szélben alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt Góllövők: Olajos (2), ill. Bosnyák. Táncsics SE—Paks 0-0. Ka­posvár, 300 néző, v.: Kövesi. Mindkét csapat erejéből csak 1-1 kapufára futotta. A Paks szervezettebben játszott. Boly—Zsolnay SE 1-0 (0-0). Ifjúsági stadion, 200 néző, v.: Pauer. Egyenlő erők küzdelmé­ből a szerencsésebb csapat ke­rült ki győztesen. Góllövő: Far­kas. Bonyhád-Latinca SE 2-1 (1-0). Bonyhád, 500 néző, v.: Tatai. A Bonyhád már az első félidő­ben bebiztosíthatta volna győ­zelmét, de kihagyott helyzetei miatt, szünet után, csak küz­deni akarásának köszönheti a két pontot. Góllövők: Horváth (2), ill. Bujdos. a lfelour Kupát A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siófok 2. Kisdorog 3. Sellye 4. Táncsics SE 5. Bonyhád 6. Latinca SE 7. Paks 8. Tamási 9. Siklós 10. Bóly 11. Kiss J. SE 12. Mázaszászvár 13. PBTC 14. Bátaszék 15. Barcs 16. Zsolnay 18 15 3 — 47-7 33 18 8 5 5 33-24 21 18 8 5 5 33-26 21 18 6 7 5 21-19 19 18 5 8 5 20-21 18 18 5 7 6 25-23 17 18 5 7 6 26-28 17 18 7 3 8 23-25 17 18 4 9 5 12-14 17 18 6 5 7 22-25 17 18 6 4 8 24-25 16 18 7 2 9 27-29 16 18 6 4 8 21-27 16 18 5 6 7 16-22 16 18 5 4 9 24-35 14 18 5 3 10 11-35 13 Megyebajnokság Geresdlak—Szigetvár 2-6 (2-4), Szentegát—Beremend 1-0 (0-0), P. Kinizsi—Sásd 2-2 (0-2). A MEGYEI 1. OSZTÁLY ÁLLASA 1. Szigetvár 16 12 3 1 34-12 27 2. P. Kesztyűgy. 16 9 5 2 19-10 23 3. Vajszló 15 7 6 2 19-9 20 4. Villány 15 7 5 3 22-13 19 5. P. Kinizsi 16 7 5 4 31-26 19 6. U. PEAC 15 6 6 3 27-10 18 7. Somberek 16 6 6 4 26-22 18 8. Drávátok 16 6 4 6 23-18 16 9. Vasasi B. 15 5 4 6 20-18 14 10. Beremend 16 4 4 8 19-28 12 11. Geresdlak 16 5 2 9 22-42 12 12. Szentegát 16 4 3 9 16-29 11 13. Steinmetz SE 16 2 6 8 18-30 10 14. P. Postás 16 3 3 10 20 32 9 15. Sásd 16 1 6 9 20 37 8 16. István-akna visszalépett Egy BTC-gól a 16 közül az Osijek elleni összecsapáson Fotó: Vasárnap a helyosztó mér­kőzésekkel folytatódott a Pé­csi BTC jubileumi nemzetközi kézilabdatofnája a városi sport- csarnokban. Az 5. helyért leját­szott találkozón a Mezőgép biztosan győzött a Kesztyűgyár ellen. Nagy harc jellemezte a 3. helyért lejátszott RK Osijek— BTC találkozót, melyen végül is c rutinosabb jugoszlávok meg­érdemelten győztek a lelkes hazaiak ellen. Ritkán látható, drámai küz­delemmel ért véget 'a Vasas— Ferencváros összecsapás az első helyért. A Vasas biztos vezetés birtokában kiengedett, a Ferencváros ezt kihasználva egyenlített, majd átvette a ve­zetést és a piros-kékek csak az utolsó percben elért góllal egyenlítettek. A kétszer 5 per­ces hosszabbítás első félide­jében a Vasas két góllal veze­tett és a Fradi csak az utolsó másodpercekben egyenlített. Következtek a büntető dobások, amelyekből mindkét csapat egy- egy 7 méterest hibázott és újabb büntető dobásokra ke­rült sor. Végül a ferencvárosi Rácz hibázott, s igy a piros­kékek—. drámai küzdelemben megszerezték a Velour Kupát. A szép és értékes díjakat Sze­keres Istvánné, a Bőrgyár igazgatója adta át. Arató Eredmények: Mezőgép—Kesz­tyűgyár 13-10 (5-5). V.: Ná­daséi, Tóth. L. d.: Kovács (8), ül., Lendvai (5). RK Osijek— Pécsi BTC 21-16 (10-5). V.: Buvári, Szalai. L. d.: Taniga (9), ill., Pintér (5). Vasas—Fe­rencváros 20-20 (18-18, 7-11). V.: Kiss, Papp. L. d.: Kenessey (5), ill., Kobilik (8). A torna végeredménye: 1. Vasas, 2. Ferencváros, 3. RK Osijek, 4. PBTC, 5. Mezőgép, 6. Pécsi Kesztyűgyár. Kovács Miklós Súlyemelés Az olimpiai bajnok Baczakó csak harmadik. Athénben, a Csicsibakos nemzetközi súlyemelőverseny második 'napján az olimpiai bajnok Baczakó Péter is po­rondra lépett a 90 kilósok kö­zött. Meglepetésre a moszkvai aranyérmes magyar súlyemelő csak a 3. helyet szerezte meg egyéni csúcsánál 22,5 kilóval gyengébb eredménnyel, s a győztestől 15 kilóval maradt el. Eredmények: 90 kg: 1. Manukjan( szovjet) 370 kg, 2. Userov (bolgár) 367,5 kg, 3. Baczakó (magyar) 355 kg. Kosárlabda PVSK—TFSE 71-63 (35-39) NB I. női mérkőzés, Budapest. Universitas PEAC—Sabária 82-76 (34-31), Komlói Bányász —Haladás VSE 89-32 (50-17). NB II. női mérkőzések 1. Sabaria—MÁV DAC 2-2 x 2. Bakony—Dunaújváros 1-1 x 3. Komló—Bauxitbányász 1-1 x 4. MÁV Előre—Ganz-MÁVAG 4-5 2 5. Debr. USE—Szabó L. SE 1-1 x 6. Asztalos J. SE—D. Kinizsi 2-1 1 7. Avellino—Napoli 3-0 1 8. Genoa—Internazionale 1-1 x 9. Milan—Catanzaro 0-1 2 10. Roma—Juventus 0-3 2 11. Torino—Fiorentina 2-2 x 12. Foggia—Pisa 1-1 * 13. Varese—Sampdoria 2-0 1 + 1 14. Como—Ascoli 1-2 2 Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 A PMSC—Bp. Honvéd mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a szerencse Pap Erika, Pécs, Kócsag, köz 3. szám alatti pályázónknak kedvezett, akinek a 100 forintos utal­ványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési ha­tárideje március 20., szombat déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvényen lehet, amit a szerkesztőség címé­re (Pécs, Hunyadi út 11., 7601) kell beküldeni. Főmérkőzés í Qzd-PMSC: ............................................................. Pótmérkőzés: Mohács-Véménd TE—Olajbányász: ........................ A pályázó neve: .............................................................................. A pályázó lakcíme: .........................................................................