Dunántúli Napló, 1981. szeptember (38. évfolyam, 239-268. szám)

1981-09-14 / 252. szám

u Labdarugó lUB II. Megkezdődött a H. Rákóczi-Homló Kaposvár, 4000 néző, ve­zette: Tompa. Rákóczi: Horváth — Kozma, Zentai, Gulyás, Szlo­vák—Varga (Vékony a 64. perc. ben), Bódis, Kanyar, — Czabu- la, Fábián (Bíró a 64. percben). Házi. Edző: Magasházi József. Komló: Bien, — Iványi, Mács, Pál, Barta. — Hohmann, Szajcz, Róth — Homonnai, Mart.inko- vics, Stemler. Edző: Kontha Ká­roly. A 23. percben Hohmann ve­zetést szerezhetett volna a ven­dégeknek. Iványi indításával le­fordult az őt őrző Vargáról az ötös sarkáról azonban a vető­dő Horváthot találta el A 32. 1-1 (1-0) percben Fábián beadását kö­vetően Házi és Varga előtt adó. dott lehetőség. A 36. perc hoz­ta meg a Rákóczi gólját. Fá­bián baloldali szöglete' után Pál feje fölött elszállt a labda és a jókor érkező Szlovák 8 mé­terről a kapu közepébe fejelt. (1-0), A következő percben Há­zi közelről a vetődő Bienbe fe­jelte a labdát, a 40. percben Mács lyukat rúgott a komlói 16-oson, Házi egyedül tört ka­pura a gól elkerüléséhez a csa­tár ügyetlenségére és a kapus bravúrjára volt szükség. Az 52. percben egyenlített a Komló. Szajcz a jobboldalról, a Olajbányász—PVS K PVSK-pálya, 1500 néző. V.: Nagy. Olajbányász: Megyimó- recz — Bántó, Nagy, Kormos, Gondos — Horváth, Balogh, Savanya — Kelemen, László, Bélák. Edző: Madár Gábor. P',SK: Farkas — Hüber, Stájer, S^abó, Hammer — Szász. Ská- fár, Kaszás — Freppán (Miklós a 68. percben), Horváth, Var­ga (Héhl a 68. percben). Edző: dr. Dunai János. A vendégek vezették az első támadást A 3. percben Balogh lövése elkerülte Farkas kapu­ját. A túlsó kapunál az előretö­rő Szászt szögletre szerelték a védők. A 10. percben szerezte meg a vezetést a nagykanizsai csapat, Balogh lövését Farkas kiütötte, a labda Kelemenhez került, aki egy csel után lőtt, Stájer a labdát kézzel ütötte a kapu fölé 11-es! A büntetőt Bélák, a bal alsó sarökba küld­te. (1-0). A PVSK nem tudott kibontakozni. A 21. percben Stájer kézzel rántotta vissza Be- lókot. sárga lapot kapott. A ven­dégek nemcsak kapura voltak 2-0 (1-0) veszélyesebbek, de a középpá­lyán is jobban játszottak. A 28. percben Nagy remek érzéssel mentett Horváth elől. A 34. percben Kaszás beadása elsu­hant a kanizsaiak kapuja előtt. Ismét az Olajbányász támadott. A 41. percben Kelemen tört a pécsiek kapujára, lövése azon­ban célt tévesztett, A 43. perc­ben Horváth bombáját a ka­pufa mentette. Szünet után az Olajbányász irányította a játékot, neqyed- óra eltelte után feljött a PVSK, a vasutasok három szögletet ér­tek el. A 69. percben eldőlt a mérkőzés sorsa, Bélák szögletét Kelemen a pécsi kapuba fejel­te. (2-0). A 70. percben Szász felvágta Kelement, ezért sárga lapot kapott. Az Olajbányász minden csa­patrészében felülmúlta a PVSK-t, a pécsieknek csak felvillanásaik voltak. A nagykanizsaiak rászol­gáltak a győzelemre. Jók: Nagy, Kelemen, Bélák, Balogh, illetve Szász, Hammer. Hegyi István Mohács-Váméiul TE—Sopron 4-0 (1-0) Mohács, 2500 néző, vezette: Földvári. MVTE: Antal, — Far­kas, Rótt, Hancz, Berki — Hrot- kó, Megyeri, Lőrincz, — Ratting, Havasi, Jónás. Edző: Mathesz Imre. Sopron: Horváth Gy. — Benkő Drázsnyák, Török, Hor­váth G. — Dravarits, Deák, Pásztor, — Varga (Dercsár a 69. percben), Molnár (Nova- csek a 79. percben), Wilcsek. Edző: Mihalecz Boldizsár. A vendéqek sündisznó állá­sát előre törő Rottnak sikerült felnyitnia, mikor a 40. perc­ben kiugratta Jónást, aki lefut­va az alapvonalig ívelt át a kapu előtér másik oldalára és a jókor érkező Havasi után fe­jelhette a labdát az üresen ha­gyott hálóba. (1-0). Szünet után nanvobb sebes­ségre kapcsolt az MVTE. A 61. percben Ratting cselezett 18 méterre a kaputól, akit csak kézzel tudtak visszatartani. A szabadrúgást Jónás csavarta a jobbalsó sarokba. (2-0). A gól után kitámadtak a soproniak, minek eredményeként újabb gólt kaptak A 65. percben Ha­vasi lopta el védőjétől a labdát és a rá kétségbeesetten futó kapus mellett mesterien he­lyezte a balalsó sarokba (3-0). összetörtek a vendégek. A 73. percben Hrotkó tört ki a jobb oldalon, lágyan beívelt labdá­ját Havasi mellett tette maga elé. és a kapust elfektetve lőtt a balalsó sarokba. (4-0). Kapuvári László Szekszárd—Dunaújváros 2-0 (1-0) Dunaújváros, 2000 néző. V.: Eöry. Szekszárd: Pólyák - Sza­bó, Tóth, Paizs, Somodi - Var­ga, Sajó, Laki (Páli, a 87. percben), Adorján — Koroknai (Pölöskei, a 64. percben), Orosz. Edző: Teszler Vendel. Dunaújváros: Németh - Kel­ler, Dózsa, Bonnyai, Tímár - Miskovitz (Ress, a szünetben), Sulija, Weitner — Magyar, Su­gár, Csehi (Alföldi, a 62. perc­ben). Edző: Palicskó Tibor. A 43. percben Sajó a jobb­összekötő helyén szabadon kapta a labdát, s a lesre szá­mító hazai védők közül kilép­ve 16 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A 80. percben csak Pölöskei rajtolt a hosszan elörevágott labdá­ra. Az oldalvonaltól kapura ívelt, Németh öklözött, ám a berobbanó Adorján három mé­terről a hálóba továbbított (2-0). Erre a találkozóra a Szek­szárd alaposan megszervezte védelmét. Az első játékrészben szinte teljesen kikapcsolták a három dunaújvárosi csatárt. Szünet után négy támadóval próbálkozott a hazai együttes, de tartós mezőnyfölénynél töb­bet nem sikerült elérnie. A Szekszárd kontra támadásai mindig veszélyt jelentettek. Jók: Pólyák, Tóth, Sajó, Adorján, ill. Németh, Ress. MÍV DHC—Dombóvári SE 3-0 (0-0) Győr, 1200 néző. V.: Simon J. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Kovács R., Molnár Z., Háklár — Csóka, Hor­váth D. (Esztergom a 88. perc­ben), Deák (Irmes a 38. percben) — Papp, Tamási, Dobos. Edző: Mészá­ros Imre. Dombóvár; Szalai — Kur­di, Horváth (Ács a 78. percben). Magyar, Herber — Tóth-Bagi (Nagy a 78. percben), Herbst, Túrái, Mol­nár — Iván, Vircher. Edző: Herber József. A 62. percben Tamási átadásával Papp nagy lendülettel húzott kapu­ra, a kivétődő Szalai mellett hosszan szöktette magát és — noha a ka- ’pus nem ért hozzá — elesett. A já­tékvezető 11-est ítélt, a büntetőt Csó­ka a bal alsó sarokba vágta. (1-0). A 65. percben Dobos jobb oldali szöglete után Tamási fejjel a háló­ba csúsztattatott. (2-0). A 70. perc­ben Csóka lövése a kapufáról vágó­dott vissza, Tamási rárajtolt, ám a büntetőterületen belül buktatták. Ez már 11-es volt, de a játékvezető ez­úttal továbbot intett. A 85. percben közvetett szabadrúgás után Csóka 22 méteres lövése az elmélázó Szalai feje fölött a léc alá került. (3-0). * AZ NB II. TOVÁBBI EREDMÉNYEI Keszthely-Bakony Vegyész 4-2 (2-0), Ajka-Sqbaria 1-3 (0-1), Várpalota—Bauxitbányász 0-1 (0-0). NB II. 1. Bauxitb. 2. Nagykanizsa 3. Sabaria 4. Kaposvár 5. Szekszárd 6. Mohács-V. 7. Dunaújváros 8. MÁV DAC 9. Komló 10. Sopron 11. PVSK 12. Keszthely 13. Várpalota 14. Bakonyv. 15. Ajka 16. Dombóvár ALLASA 5 5 — — 12-2 10 5 4 1 — 12- 4 9 5 3 2 — 6- 2 8 5 3 1 1 7- 2 7 5 3 — 2 5- 6 6 5 2 1 2 10- 4 5 5 2 1 2 8- 4 5 5 1 3 1 10- 8 5 5 2 1 2 5- 6 5 5 1 2 2 7-10 4 5 2 — 3 6- 9 4 5 2 — 3 8-13 4 5 1 1 3 6- 5 3 5 1 1 3 7-15 3 5 — 2 3 4-11 2 5 — — 5 1-13 0 súlyemelő vb és EB kaputól 30 méterre végzett el szabadrúgást. A kapu elé lőtt labdáját Hohmann elvetődve az ötösről Horváth fölött emelte a hálóba. (1-1). A 78. percben a Komló megszerezhette volna a győztes gólt Egy hazai kapu­kirúgás utón Zentai rosszul vet­te át a labdát a 16-oson, és Homonai rácsapott, elhúzott Horváth mellett is, de kisodród­va az alapvonal közeléből a jobboldali kapufát találta el. A Rákóczi az első félidő já­téka alapján biztos győztesnek érezhette magát, s szünet után is a komlói kapu került elő­ször veszélybe. Az egyenlítő gólt követően viszont kiegyenlí­tetté vált a játék, a hajrában pedig az erőteljesebbnek lát­szó komlóiak kétszer is fordít­hattak volna. Mindezek alap­ján döntetlennek mindkét gárda örülhet. Jók: Zentai, Gulyás, Ka­nyar, illetve Pál, Hohmann, Róth. Grünwald Géza Szombaton a franciaországi Zilleben megkezdődött a 35. súlyemelő világ- és 41. Európa- bajnokság.­Az esti órákban a jelzett 12 induló helyett mindössze 11-en léptek porondra az 52 kilo­grammban, mivel egy tunéziai távol maradt- Két magyar indult — Oláh és Pátrovics. Az évek óta olimpiai és világ­bajnok szovjet Oszmonalijev vi­lágcsúcs-beállítással nyert. A fiatal lengyel Gutowski 140 kg- mal megbirkózott volna a lehe­tetlennel, de túl nagy volt a súly számára. Lökésben világ­bajnok: Oszmonalijev (szovjet) 137,5 kg, 2. Gutowski (lengyel) 130 kg. 3. Oláh 130 kg, ... 5. Pátrovics 130 kg. Az Európa- bajnoki értékelés ebben a fo­gásnemben az 1—3. helyen ha­sonló, Pátrovics a 4. Szakításban a súlycsoportban régóta ural­kodó szovjet Oszmonalijev 110 kilogrammal a vb—EB első, vb —EB második helyezett Gutowski (lengyel) 110 kg,. vb-harmadik Manabe (japán) 107,5 kg, vb 4—6. Oláh (magyar), Chai Ju Cheng (kínai) és Tói Wei Chong (kínai), vb—8. Pátrovics (ma­gyar) 95 kg. Az’52 kg-os súlycsoport ösz- szetett világbajnoka: Kanibek Oszmonalijev (Szovjetunió) 247,5kg (110, 137,5), világcsúcs­beállítás. 2. Jacek Gutowski (Lengyelország) 240 (110, 130), 3. Kazuto Manabe (Japán) 240 (107,5. 132,5), 4. Oláh Béla (Magyarország) 235 (105, 130), 5. Tai Wei Chong (Kína) 232,5 (105, 127,5), 6. Chai Ji Cheng (Kína) 230 (105, 125), 7. Pát­rovics Géza (Magyarország) 225 (95. 130). Öttusa-Mb „Négy és fél tusával” is két érem Zielona Gorából Torma Ibolya Atlétika Torma biztosan 60 méter felett a IV. Pannónia Kupa versenyen Eszményi versenyidőben hu­szonhárom (kissé sok) verseny­számot bonyolítottak le. Kiemel­kedő eredményt hozott a női gerelyhajítás: Torma Ibolya, a PMSC válogatott dobónője jó sorozat közben háromszor ha­jította 60 m fölé a gerelyt; rajta kívül még ketten értek el 50 m-nél jobb eredményt. A férfi­aknál az újvidéki Taihmann 1500 méteren érte a legjobb eredményt. Igen színvonalas versenyt hozott a férfi magas­ugrás: a győztes Kiss (PMSC) mögött (2,08), a negyedik he­lyett is 2,04-et ugrott. A magyar öttusa sport tör­ténetében a legszebb fejeze­tek egyik jellemző momentu­ma mindig is a nagy hajrá volt, a vert helyzetből is a végső diadalhoz vezető futás. Újabban egészen más idők járnak, a magyar öttusázók - a legszebb sikerek közepette is — gyakran kerülnek pácba a 4000 méteres terepen elért eredményeik miatt, vagy ha nem is, hót alaposan ronta­nak esélyeiken, s persze a végső mérlegen is. Csaknem így történt az elmúlt szomba­ton a lengyelországi Zielona Gorában befejeződött 25. vi­lágbajnokságon is, ' ahol az ötödik versenyszámban a 15 háromfős csapat között a ma­gyar trió a 14. helyre szorult. Percekkel, sokszáz ponttal ma­radt alul a végső összesítés­ben ezüstérmes gárda, a vi­lágbajnok Lengyelországgal Labdarúgó NB I. Videoton-Ú. Dózsa 1-0 (0-0). Székesfehérvár, 10 000 néző, vezette: Palotai. Gólszerző: Nagy Tibor. nb i. allasa 1. Csepel 6 4 1 1 8- 7 9 2. Rába ETO 6 4 — 2 19-15 8 3. Ü. Dózsa 6 3 2 1 9- 5 8 4. Bp. Honvéd 6 3 2 1 12- 9 8 5. Nyíregyháza 6 3 2 1 7- 5 8 6. Videoton 6 3 1 2 13- 8 7 7. Haladás 6 3 1 2 12- 7 7 8. PMSC 6 3 1 2 9- 7 7 9. Tatabánya 6 2 3 1 12-11 7 10. Ózd 6 3 — 3 13- 8 6 11. Ferencváros 6 3 — 3 11-10 6 12. Diósgyőr 6 2 2 2 «• 8 6 13. Vasas 6 1 3 2 12-12 5 14. Békéscsaba 6 2 1 3 10-12 5 If. ZTE 6 2 1 3 6-10 5 16. DMVSC 5 1 1 3 8-11 3 17. Volán 5 — 1 4 4-12 1 18. SZEOL AK 6 — — 6 2-16 Kerékpár Az országos kerékpáros pálya­bajnokságon a 25 km-es pont­versenyben a PMSC versenyző­je, Szabó az 5. helyet szerezte meg. szemben, s bizony lényegesen jobban futottak a dobogó kö­zelébe sem jutott mexikóiak, kanadaiak, japánok, bolgárok és "finnek, s a felsorolást még folytatni lehetne. Talán nem túlzás az a meg­állapítás, hogy a két újoncot is felvonultató magyar váloga­tott „négy és fél tusával" is két éremhez jutott Zielona Gorá­ban, arra célozva, hogy a fu­tásban a többi számhoz ké­pest lényegesen kevesebbet adtak a magyar versenyzők. Bi­zonyíték, hogy a lovaglástól az úszásig minden versenyszám­ban akadt egy magyar em­ber, aki a legjobb három közé került. Így Szombathelyi a lovaglásban második volt, aztán a vívásban harmadik, következett Császári, aki jel­képes bronzérmet nyert az úszásban, majd ismét Szom­bathelyi, akit a lövészetben csak ketten előztek meg. És a futásban? Nos, ez az erőpró­ba Szombathelyinek a 32., Dobinak a 38., Császárinak pedig a 43. helyet jelentette. További kommentárra aligha van szükség, legfeljebb egy megjegyzésre: sürgető feladat a futóedzések mennyiségének és minőségének felülvizsgálá­sa, új módszerek bevezetése, mert máskülönben __ Jo bb eredmények: férfiak: 100 m: 1. Tóth (Kaposvár) 10.9 (előfutam­ban 10.6). 400 m: 1. Gluhák (Újvi­dék) 50.8, 2. Filakovity (MVTE) 51.5. 800 m: 1. Kovács A. (MVTE) 1:59.5 (az országos serdülő bajnok). 1500 m: 1. Taihmann 3:46.9, 2. Freier (PMSC) 3:50.4, 3. Kiskirály (KBSK) 3:54.9. Magasugrás: 1. Kiss 2,08, 2. Raus 2,04 (mindkettő PMSC), 3. Ge­lencsér (Kaposvár) 2,04, 4. Kovács (Szekszárd) 2,04. Távoíugrás: 1. Skul- téti (Kaposvár) 6,91, 2. Szikszói (PMSC) 6,86. Súlylökés: 1. Fehér (PMSC) 16,19. Nők: 100 m: 1. Ger- gőcs (PMSC) 12.5. 1500 m: 1. Pé- ley (PMSC) 4:31.7, 2. Rogányi (PMSC) 4:43.7. Gerelyhajitás: 1. Torma (PMSC) 60,58, 2. Nikolauszné (PMSC) 51,94, 3. Ferenczi (Ü. Dó­zsa) 51,64. Magas: 1. Vaszkó (Szek­szárd) 1,65, Villányi Nándor * Baranya legrangosabb atlétikai viadala volt a tegnapi. A verseny­zők nagy eröbedobássa! küzdöttek, hogy a versenyidény zárása előtt még minél jobb eredmények szület­hessenek. Nagy kár, hogy a rende­zők sem a nézőkre, sem a sporto­lókra nem voltak tekintettel. Pontat­lanul kezdődtek a versenyszámok, kevés volt a versenybíró. A műsor­közlő hetyke hozzánemértése pedig mindenkit irritált. Igazgatóságnak ti­tulálta az elnökséget, s mintha kü­lön kis küzdelmet vívott volna a ver­senyzőkkel: mindig akkor bömbölt fel a hangosbemondó, amikor a leg­esélyesebbek a dobásra koncentrál­tak, vagy finiseitek a futószámok. Pécsett is van már közönsége az ab létikának, ám a szakosztály úgy tű­nik mindent megtesz, hogy eltaná­csolja és bosszantsa az érdeklődő­ket. A sportok királynője több sze- retetet érdemel a szakosztálytól, a rendezőktől I E. A PMSC—Volán mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a sorsolásnál a szerencse Hening József, Pécsvárad, Radnóti u. 3. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forin­tos vásárlási utalványt postán kapja meg. E heti szelvényeink beérkezési határideje szombat déli 12 óra. Pályázni csak a" lapból kivágott szelvényen lehet. Címünk: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. Fömérközés: Várpalota—PVSK .......................................... ........ P ótmérkőzés: Dombóvár—Dunaújváros ..................................... A pályázó neve: .................................................................... A pályázó cime: .................................................................... T erületi bajnokság Hat gólt lőtt a Sellye és a Tamási Sellye—Barcs 6-0 (1-0). Sellye. 600 néző, v.: Rákosi. Durvaságokkal tar­kított mérkőzésen a II. félidőben 10 főre csökkent Barcs ellen a hazaiak fölénye, gólokban is megmutatko­zott. Gól lövők: Matoricz, Szabó, Gó­lyák (11-esből), Vass, Markovics, Lombosi. Honvéd Kiss J. SE—PBTC 2-2 (1-1). Kapoly, 400 néző, v.: Szinger. Köze­pes iramú és színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Góllö­vők: Kádár, óber ill. Jurin, Hámo­ri L Honvéd Latinca SE—Honvéd Tán­csics SE 3-1 (1-0). Marcali, 400 né­ző. v.: Burai. Izgalmas, színvonalas mérkőzésen hyert a Latinca SE. Gól­lövők: Ferenczi (2). Mixtaf ill. Zsolt. Bátaszéki SZVSE-Bólyi MEDOSZ 2-1 (0-0). Bátaszék, 600 néző. V.: Szentgyörgyi. Szünet utáni jó játé­kával a hazai együttes rászolgált pvőzelmé'e. A 21. percben Bosnyák (Bátaszéki 11-est hibázott. Góllövők: Mezei (2), ill. Vigh. Paksi SE—Siklósi SE 1-1 (0-0). Paks, 13C0 néTő. V.: Vukman. Unal­mas első félidő után valamelyest íovult a iáték irama, de tartós fö- lénvt eovik csapat sem tudott kihar­colni. Góllövők: Kovács, ill. Pazau- rek. Siófoki Bányász—Kisdorogi ME­DOSZ 3-1 (0-0). Kisdorog, 300 né­ző. V.: Kövesi. A Siófok 0-1-ről for­dított, nagyszerű játékkal megérde­melten vitte el a két Donto*. Gól­lövők: Horváth (2), Szabó, ill. Kiss II. Bonyhádi MSC—Mázaszá<zvári Bá­nyász 1-0 (1-0). Bonyhád, 1000 néző. V.: Laczkovics. A végig jóiramú, küzdelmes találkozón a vendégcsa­pat nem tudta értékesíteni helyze­teit, íov a szerencsésebb csapat nyert. Gól lövő: Bagoly. Tamá«i MEDOSZ—Zsolnay SC 6-0 (3-01. Tamási. 600 néző. V.: Pálfi. A helyzeteit iól kihasználó tamási gárda ilyen különbséggel is rászol­gált a két pontra, az igen gyenge napot kifogó pécsiek ellen. Gól- lövők: Rab (31, Vaszari (2), Szajkó. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siófok 5 4 1 __ 1 5- 2 9 2. Bonyhád 5 3 2 — 7- 4 8 3. Sellye 5 2 3 __ 1 1- 3 7 4. Siklós 5 2 2 1 5- 4 6 5. Tamási 5 2 1 2 8- 5 5 6. Latinca SE 5 1 3 1 8- 7 5 7. Barcs % 2 1 2 11-1? 5 8. Paks 5 1 3 1 9-10 5 9. Bátaszék 5 2 1 2 5- 8 5 10. Kiss J. SE 5 1 2 2 7- 8 4 11. PBTC 5 1 2 2 4- 6 4 12. Táncsics SE 5 1 2 2 4- 8 4 13. 7'olnay 5 1 2 2 2- 8 4 14. Mázaszászvár 5 1 1 3 10-12 3 15. Kisdorog 5 1 1 3 7-11 3 16. Boly 5 1 1 3 2- 7 3 Megyebajnokság U. PEAC—Vasasi Bányász 0-1 (0-0), Szigetvár—Geresdlak 2-1 (1-0), Vil­lány— István-akna 0-1 (0-0), Vajszló —Drávafok 1-0 (0-0), Beremend— Szentegát 2-0 (0-0), Somberek—Stein­metz 4-2 (3-2), Sásd—P. Kinizsi 1-4 (0-3), P. Postás—P. Kesztyűgyár 0-1 (0-0). A MEGYEBAJNOKSÁG ALLASA 1. Somberek 5 3 2 __ 1 2- 6 8 2. P. Kesztyügy. 4 4 — — 6- 1 8 3. Szigetvár 5 3 1 1 12- 4 7 4. Beremend 5 3 1 1 13- 7 7 5. Vajszló 5 2 3 — 8- 2 7 6. Drávafok 4 2 1 1 10- 4 5 7. Vasasi B. 5 1 3 1 4- 4 5 8. P. Kinizsi 5 2 1 2 7- 9 5 9. P. Postás 4 1 1 2 6- 5 3 10. Steinmetz SE 3 1 1 1 4- 5 3 11. Villány 5 1 1 3 4- 7 3 12. István-akna 5 1 1 3 3-12 3 13. U. PEAC 2 1 — 1 2- 2 2 14. Szenteaát 4 1 — 3 3- 8 2 15. Geresdlak 5 — 2 3 5-12 2 16. Sásd 4 — — 4 3-14 — Rono új világcsúcsa A kenyai Henry Rono vasár­nap a norvég fővárosban 13:06.20 perccel új világrekordot állított fel az 5000 m-es síkfu­tásban. Rono saját világrekord­ját adta át a múltnak, a régi 13:08.4 perc volt és ezt 1978. április 8-án az amerikai Berke- ley-ban futotta. Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a • Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomaa Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 4133-2007 • Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 1