Dunántúli Napló, 1981. június (38. évfolyam, 148-177. szám)

1981-06-01 / 148. szám

Lovasversenyek Olajbányász- Várpalota l-l (1-1) Nagykanizsa, Olajbányász pálya, 2200 néző. Vezette: Kiss G. Olajbányász: Megyimórecz- Englóner, Nagy, Kormos, Gondos — Balogh (Savanyó, a 64. percben), Simonecz, László- Kelemen, (Bántó, a 64. perc­ben), Füle dr., Bélák. Edző: Madár Gábor. Várpalota: Pa­lotai - Pavics, Nagy III., Kis- bej, Bor - Szöllősi, Nagy IV., "Witmann — Mártái, Druskóczi, Nagy I. Edző: Kárpáti István. A 20. percben vezetést szer­zett a hazai csapat: Bélák hú­zott el a bal oldalon, akinek váratlan éles lövése a hálóba vágódott. (1-0). A 25. percben egyenlítettek a vendégek, Nagy IV. keverte meg a hazai védő­PVSK—Bábolna 0 PVSK-pálya 300 néző. Ve­zette: Nyári. PVSK: Sulyok — Hüber, Stájer, Grünwald (Szász a 73. percben), Szőcs — Skáfár, (Varga a szünetben), Tóth, Ka­szás, Kresz - Freppán, Hor­váth. Edző: Rónai István. Bá­bolna: Krass — Csikós, Filep, Deák, Haklár — Sebestyén, He­gedűs, Müller, (Baranyai, a 73. percben), Lipót — Nagy, Péntek (Horváth a 65. perc­ben). Edző: Haász László. A PVSK ragadta magához a kezdeményezést, a pécsiek birtokolták jobbára a labdát, a vendégek védekeztek, ritkán jutottak át a félpályán. A 20. percben Skáfár Freppán elé sarkalta a labdát, aki jó hely­zetben lőhetett, de nem tudta kihasználni a lehetőséget. Nem sokkal később ismét Freppán veszélyeztette a Bábolna ka­puját, lövését Krass védeni két, aki pontosan tálalt Druskó­czi elé, és a középcsatár 8 mé­terről a jobb sarakba lőtt. (1-1). Ezt követően ellaposodott a játék és a kapuk nem forogtak veszélyben. A 86. percben Bélák beadá­sát a pompásan felugró Füle dr. 6 méterről fejelte a kapuba, de a játékvezető érthetetlen módon kifelé rúgatott szabadot. Ezután nagy vita támadt a já­tékvezetővel, majd Kormosnak felmutatta a piros lapot. A lelkes várpalotaiak megér­demelten vitték el az egyik pontot. Jó: Nagy, illetve Nagy III., Kisbej, Druskóczi. Balogh Antal 0 tudta. A 32. percben Skáfár szabadrúgását mentette a bá­bolnaiak kapusa. Szünet után sem változott a játék képe, a pécsiek támad­tak, támadásaikban azonban nem volt erő. A bábolnaiak kapujuk előterébe tömörültek, csak szórványos támadásokra futott erejükből. Kevés esemény történt, a PVSK támadói ritkán jutottak lövéshez, a 70. perc­ben Freppán már csak Krassal állt szemben, de a kapu mellé gurított. A PVSK tervszerűtlenül, erőt­lenül játszott, a vendégek ha­tározottan, keményen véde­keztek, a döntetlen eredmény a bábolnai csapat sikere. A PVSK csapatából Hüber, Ská­fár, a vendégek közül Krass, Csikós és Lipót játéka érde­mel említést. Hegyi Lstván MVTE—Bakony Vegyész 2-0 (2-0) Veszprém, 1200 néző. V.: Bü­ki. MVTE: Antal - Farkas, Rótt, Hancz, Berki - Schwarckopf, dr. Zsolt, Lőrincz — Megyeri (Nyárs, a 80. percben), Havasi, Jónás. Edző: Mathesz Imre. Bakony Vegyész: Deák — Horváth, Bel­ső II., Éger, Belső I. — Németh, Kelemen, Csik (Zsadányi, a 65. percben) — Kozmor (Kopcsa, a szünetben), Jugovics (Görbitz). Edző: Németh Lajos. 29. perc: Jónás elfutott a bal­szélen, lapos lövését Deák el­nézte és a labda megakadt a hosszú sarokban. (1-0). 42 perc: Zsolt középen átkígyózott a vé­dőkön, jobbra passzolt labdáját a szabadon hagyott Jónás kö­zelről védhetetlenül lőtte a ka­puba. (2-0). Az egységesebb, tudatosab­ban játszó vendégek könnyen győztek a sokat támadó, de gólképtelen veszprémiek ellen. Jók: Antal, Rótt, Havasi, Jónás, ill. Belső II., Éger. Sopron — Komlói Bányász 3-0 (2-0) Sopron, 400 néző. Vezette: Hartmann. Sopron: Edöcs — Benkő, Drázsnyák, Huber, Li­pót - Szendrik, Deák, Horváth Gy., — Varga, Molnár, (Török a 62. percben) Dercsár (Makai a 25. percben). Edző: Mihalesz Boldizsár. Komló: Bien — Ivá- nyi, Stemler, Mács, Barta — Katona Mód, Gyurina, Róth I., -Hegyi, (Róth II., a 72. nercben) Radics. Edző: Kontha Károly. 2. perc: Molnár ügyesen ki­ugratta Deákot, aki 12 méter­ről a kapuba bombázott. (1-0). A 24. percben Mács leterítette Dercsárt, a megítélt szabad­rúgást Varga Molnár elé pöc­költe és a középcsatár 25 mé­terről félmagasan a jobb sa­rokba lőtt. (2-0). 64. percben ügyes soproni támadás végén Mács a 16-oson belül lerántot­ta Makait, a megítélt 11-est Makai nagy erővel vágta a hálóba. (3-0). Dombóvár— Haladás 2-2 (l-l) Dombóvár, 2200 néző. V.: Pál- völgyi. Dombóvár: Foki — Ba- nai. Horváth, Lakos, Porcsa — Tótbagi, Herbst,'Nagy (Vörös a 78. percben) — Túrái, Zircher, Landek. Edző: Herbei József. Haladás: Hegedűs — Horváth, Vörös, Király, Preszeler, Halmo- si (Nagy a 75. percben), Fitos, Kulcsár — Garics, Szabó F„ (Holdósi a 15. percben), Hegyi. Edző: Palicskó Tibor. A 12. percben kiuqratták Gá­ncsot. aki a kifutó Foki mellett 8 méterről a kapu közepébe lőtt. (0-1). A 21. percben Tót­bagi Zircher összjáték végén Tú­rái 7 méterről a jobb alsó sarok­ba talált (1-1). A 63. percben Horváth elfutott a bal oldalon, mintaszerű beadását a szaba­don hagyott Kulcsár 9 méterről a bal alsó sarokba fejelte. (1-2). A 68. percben Banai remek lab­dát küld középre, Zircher 4 mé. térről a jobb alsó sarokba fe­jelte. (2-2). Gaál István Az NB II. további eredmé­nyei: Péti MTE—Honvéd Rákóczi 0-1 (0-0), Tapolcai Bauxitbá­nyósz-Ájkai Alumínium 3-2 (1-2). A Sabaria—MÁV DAC Keszthely—Szekszárd 1-0 (0-0) Szekszárd, 2000 néző. V.: Pá­dár. Keszthely: Hajba - Paizs, Filó, Bagó, Gáspár - Cziráki, Antoni, Szabó — Bogáti, Rácz (Nagy a 88. percben), Simon. Edző: Gellei Imre. Szekszárd: Pólyák — Szabó, Tóth, Somodi, Bonnyai — Weitner, Varga, Kniesz - Lauer (Lieszkovszky a 75. percben), Koroknai (Orosz a szünetben), Pölöskei. Edző: Magasházi József. A 69. percben dőlt el a ta­lálkozó sorsa. Bogáti miután elvesztette a labdát az alap­vonal közelében, a 16-os oldal­vonalánál látványosan feldob­ta magát. A játékvezető „meg­ette" és ‘szabadrúgást ítélt. A beívelt labdát Cziráki a háló­ba továbbította. (1-0). Jó iramú, változatos küzdel­met vívott a két együttes. A vendégek szervezettebben és kapura veszélyesebben játszot­tak, de ennek ellenére szeren­csés körülmények között sze­rezték meg győzelmüket Jók: Hajba, Filó, Bogáti, Antoni, ill. Szabó, Tóth, Pölöskei. Fekete László mérkőzést később játsszák. AZ NB II. ALLASA 1. Haladás 35 18 16 1 81-36 52 2. Olajbányász 35 19 9 7 75-45 47 3. Keszthely 35 18 9 8 58-43 45 J. Mohács-V. 35 15 12 8 45-28 42 5. Sabaria 34 16 10 8 41-33 42 6. PVSK 35 14 11 10 49-34 39 7. Bauxitbány. 35 16 7 12 54-53 39 8. Bábolna 35 13 12 10 38-47 38 9. Komló 35 14 9 12 39-33 37 10. Sopron 35 13 9 13 51-41 35 11. MÁV DAC 34 12 11 11 55-47 35 12. Szekszárd 35 11 11 13 36-34 33 13. Ajka 35 11 9 15 45-49 31 14. Bakony V. 35 8 15 12 38-47 31 15. Várpalota 35 9 11 15 44-57 29 16. Sellye 35 10 8 17 48-65 28 17. Dombóvár 35 7 14 14 34-60 28 18. Rákóczi SE 35 9 9 17 38-49 27 19. Fűzfő 35 8 5 22 35-63 21 20. Pét 35 8 3 24 42-82 19 Sellye-Fűzfő 3-2 Sellye, 800 néző. V.: Dö- mény. Sellye: Fiedler — Bau­mann, Vas, Krén (Otártics, a 66. percben), Lombosi (Varga, a 35. percben). — Hosszú, Markovics, Amigya — Elmájer, Szabadi, Gólyák. Edző: Koller Nándor. Fűzfő: Takács — Kör- li, Gál I., Szanyi, Fehér — Glök (Szegedi a 69. percben), Gál B., Csurgó — Cike, Fekuli- disz, Püspöki. Edző: Kalló Pál. A 2. percben Szabadi a 16-oson belül buktatta Püspö­kit, a 11-est Fiedler mentette. A 12. percben Fekulidisz indí­totta Gáli l-et, aki 12 méter­ről a jobb sarokba lőtt (0-1). A 60. percben Markovics be­tört a 16-oson belül, lövésébe Szanyi kézzel beleütött, a meg­ítélt 11-est Golyók a belső sa­Asztalitenisz Kanizsai Bútor—Pécsi Sparta­cus 22-3. NB I. női mérkőzés, Pécs. Győztesek: Jürikné (5), Papp A. (5), Boldizsár (5), Schneller (5), Desseffy (2), ill. Mausz (1), Andi (1), Eszényi (1). (0-1) rokba rúgta. (1-1). A 70. perc­ben Varga balszélen elfutott, az alapvonalról beadott, a jó­kor érkező Elmájer védhetet­lenül fejelt a hálóba. (2:1). A 72. percben Szanyi jól szök­tette a balszélen Cikét, aki két védő között biztosan helyezte a labdát a bal sarokba (2-2). A 88. percben Hosszú Szabadi elé emelte a labdát, aki 5 mé­terről fordulásból naqy qólt lőtt. (3-2). Pécsi vitorlázó­repülő-bravúr Szieberth Béla, az MHSZ pé­csi repülőklub vitorlázórepülő szakosztályvezetője, az V-ös ÉPFU dolgozója vasárnap si­kerrel repülte végig ä gyémánt­koszorús teljesítmény repülés­hez szükséges 500 km-es távol­ságot. Pécsről elindulva . Szeg­halomig és vissza repült. A tel­jesítmény szenzációja, hogy ez volt a pécsi repülőklub első 500 km-es távrepülése. A PVSK—Bábolna mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a szerencse Ambrusics Zsuzsa, Pécs, Kacsóh Pong­rác u. 12« szám alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forin­tos vásárlási utalványt postán küldjük el. A heti szelvények beérkezési határideje: június 6., szombat déli 12 óra. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601.) Főmérkőzés: Komló—Olajbányász: ................................................ . P ótmérkőzés: MVTE—Bauxitbányász: ............................................ A pályázó neve: .:......................................................................... A pályázó lakcíme: ..............................................................................• • K épeinken balról: díjugratás Üszögpusztán, és Fintha Gábor, a pénteki dijnajtas es a vasamapi akadályhajtás győztese TOTO 1. Szekszárd—Keszthely • 0:1 2 2. Dombóvár—Haladás 2:2 x 3. Sopron—Komló 3:0 1 4. Bakony—Mohács-V. 0:2 2 5. Pénzügyőr—Budafok 1:0 1 6. Váci Izzó—Dorog 2:1 1 7. Kecskemét—Ganz-MAVAG 1:1 x 8. Lehel SC—Popp J. SE 3:2 1 9. Atalanta—Bari 1:0 1 10. Foggia—Genoa 0:0 x 11. Milan—Lazio 1:1 x 12. Monza—Varese 0:1 2 13. Taranto—Pescara 3:1 1 +1 14. Lanerossi—Rimini 1:0 1 Díjugratás Üszögpusztán, fogathajtók országos bajnoksága Dombóváron Telt lelátók előtt nagyszerű versenyek zajlottak^ tegnap öszögpusztán. Itt rendezték meg vasárnap az országos ME-' DOSZ lovasversenyt. A parkolók zsúfolásig teltek, akárcsak a lelátók, az égető napsugarak nem riasztották el az embereket. Arra nehéz voU na válaszolni: ki kapta a kö­zönségtől a legnagyobb elisme­rést. Hangorkánnal biztatták Pancsa Istvánt, a rádiházi üge- tőt. s amikor lova összeesett a pályán, néma csendben figyel­ték a nézők a verseny további menetét. Tapssal köszöntötték viszont Márfai Edit pécsi ifjú­sági lovast, aki a bukás után is folytatta a versenyt. Hálás volt a közönség Krucso Ferenc olimpikonnak, aki a 3-as aka­dálynál bukott, és bár fájlalta fejét, nem hagyta abba a díj­ugratást. Krucsó Ferenc, Hor­váth Zoltán olimpikonok meg­szakították edzőtáborozásukat, hogy részt vegyenek ezen az országos találkozón. Népes me­zőny indult a délutáni díjugrató vetélkedőn. Lapzártakor még nem dőlt el, ki nyeri az első he­lyezést. A rendezvénynek ked­ves színfoltja volt a póniverseny és a bólyi lovastornászok sze­replése is. H. T. Muity Ferenc győzött Tegnap délután fejeződött be Dombóváron a XI. Magyar Fogathajtó Bajnokság első for­dulója. 16 négyes fogat állt rajihoz két kategóriában. Ott volt a magyar fogathajtó válo­gatott teljes létszámmal. Az el­ső versenynapon a díjhajtást bo­nyolították le: Fintha Gábor, a Hortobágyi Állami Gazdaság fogatávol szerezte meg a győ­zelmet. A verseny legizgalmasabb számára, a maraton terephaj- lásra szombaton délután került sor. A 20 km-es terephajtáj győztese Muity Ferenc lett 6 hibaponttal. Vasárnap délelőtt 11 ódakor kezdődött az akadályhajtás, 800 méter hosszú pályát jelöl­tek ki, a győztes Fintha Gá­bor, a Hortobágyi Á. G. hajtója lett. Délután a kaposvári hon­védzenekar pattogó indulójára a versenyfogatok karusszelbe­mutatójában gyönyörködhetett a mintegy 4 ezres lelkes és ki­tartó közönség. A XI. Magyar Fogathajtó Baj­nokság első fordulójának össze­tett eredménye: V-kategória: 1. Muity Ferenc (Lenin Tsz, Kis­kunfélegyháza), 2. Fintha Gá­bor (Hortobágyi ÁG.), 3. Bálint Mihály (Szilvásvárad! ÁG.). NY-kateqória: 1. Abonyi Géza (Kiskunfélegyháza), 2. Varqa Sándor (Orosháza), 3. Papp Jó­zsef (Dömsöd). A vendégcsapatok jó napja Boly—U. PEAC 1-0 (1-0). Boly. 400 néző. V.: Szedeli. Jó iramú mérkőzé­sen győzött a hazai csapat. Góllövő: Schneider. Jók: Marián, Papsits, Schneider, ill. Kovács, Demo, Tihany- vári. Steinmetz SE—Villány 3-1 (2-0). Pos­tás pálya. 50 néző. V.: Balázs. A vé­gig többet támadó honvédcsapat megérdemelten győzött. Góllövő: Bo- dó (3. egyet 11-esből), illetve Fekete. Jó: Szabó, Ragány, Bodó (a mezőny legjobbja), ill. Rajnai. Kecskés. Vajszló—P. Kesztyűgyár 2-1 (1*1). Fécsbánya, 100 néző. V.: 'Rákosi. A lelkesen játszó Vajszló rászolgált a győzelemre az idegesen és sok hely­zetet kihagyó hazai csapat ellen. Gól­lövő: Bodor (2), ill. Kocsis. Jó: Hel- mann (a mezőny legjobbja). Bodor és Borovácz. A Kesztyűgyárból senkit nem lehet kiemelni. Vasasi Bányász—Zsolnay 4-2 (1-0). Vasas, 200 néző. V,: Kain. Jó iramú mérkőzésen nyert a hazai csapot. Góllövők: Völgyi, Lechmann (11-es­ből), Rónai. Adorján, ill. Lőrincz és Papp. Jók: Szabó, Dobsi, Rónai, Ador­ján, illetve Lőrincz, Papp. Pécsi Kinizsi—Postás 0-0. Kovács­telep, 50 néző. V.: Tatai. A nagy me­legben és a rossz talajú pályán a csapatok nem bírtak egymással. Az eredmény igazságos. lók: Csatári, Albertkovics, Szeszán, ill. Szabó, Va- vika, Hausznek. félidei jó játékával nyert a Szigetvár. Góllövők: Köves, Baumholczer, Jokl, ÍIT. Borsos. Jók: Köves, Béni, Papp, Baumholczer, Kecskés, ill. Kővári, Borsos. Beremend—Mágocs 4-1 (4-0). Bere- mcnd. 300 néző. V.: Botyaki. István-akna—Drávátok 0-1 (0-0). Pécsszabolcs, 200 néző. V.: Antalfi. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Siklós 2. Boly 3. PBTC 4. Szigetvár 5. Mázaszászvár 6. P. Zsolnay 7. P. Kesztyűgy. 8. Beremend 9. U. PEAC 10. P. Kinizsi . 11. Drávátok 12. Villány 13. P. Postás 14. Steinmetz SE 15. Vajszló 16. Vasasi B. 17. Mágocs 18. István-akna 32 21 6 5 81-30 48 32 19 7 6 47-26 45 32 17 8 7 47-28 42 32 15 10 7 49-33 40 32 17 5 10 69-50 39 32 16 7 9 63-54 39 32 15 8 9 50-35 38 32 1 3 11 8 58-53 37 32 1 5 5 12 58-47 35 32 14 6 12 41-33 34 33 12 10 11 42-39 34 32 9 11 12 32-40 29 33 8 10 15 29-44 26 32 9 7 16 £9-46 25 32 8 7 17 27-43 23 32 8 5 19 41-66 21 32 4 4 24 29-79 12 32 3 5 24 24-70 11 Tolna megyei bajnokság Siklós—PBTC 3-1 (1-0). Bőrgyár pá­lya, 400* néző. V.: Nagy L. A ,,rang­adóra" jobban felkészült Siklós biz­tos győzelmet aratott a mérsékelt tel­jesítményt nyújtó Bőrgyár ellen. Gól­lövők: Agócsi, Pazaurek, Csőre, ill. Hajós. Jók: Petrétei, Adorján, Kolom­pár, ill. Hámori, Miklós. Szigetvár—Mázaszászvár 3-1 (2-0). Szigetvár, 600 néző. V.: Burai. Első A 28. forduló eredményei Tengelic—Szekszárdi TÁÉV 0-1 (0-C), Bonyhádi MSC—Pincehely 5-3 (2-0), Nagymányok—Fadd 4-3 (3-0), Tevel—Kisdorog 0-0, Ozora—Bonyhádi P. 2-1 (1-1), Dunaszentgyörgy—Báta- szék 1-1 (1-0), Aparhant—Paks 0-0. 1. Bátaszék 44, 2. Paks 42, 3. Bony­hádi MSC 40 ponttal. Elhunyt Lóránt Gyula A futballpölyón, a kispadon érte a halál Lóránt Gyulát, a görög Paok Szaloniki labdarú­gócsapatának magyar szakve­zetőjét — jelentette gyorshír­ben az AP hírügynökség Sza- lonikiből. Az 58 esztendős Ló­ránt az Olympiakos Pireus el­leni bajnoki mérkőzésen — nem sokkal azelőtt, hogy csa­pata megszerezte a találkozó sorsát eldöntő - egyetlen gólt — szívrohamot kapott. föl ==“ sm Dunántúli napló .. A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8-20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054