Dunántúli Napló, 1981. május (38. évfolyam, 118-147. szám)

1981-05-18 / 134. szám

0-2-ről egyenlített a Sellye Sellye-Komló 2-2 (1-2) Sellye, 1200 néző. Vezette: Büki. Sellye: Vincze — Hosszú, Vass, Krén, Lombosi — Otártics, Baumann, (Könyves a 65. perc­ben), Amigya, (Szabó a 70. percben) — Elmajer, Szabadi, Goják Edző: Koller Nándor. Komló: Bien — Iványí, Stemler, Mács, Barta — Gyurina, (Kató. na az 55. percben). Mód, Róth — Regyi. (Rapp a 86. percben), Radics, Tóth. Edző: Kontha Ká­roly. Hatalmas küzdelemmel indult a játék, A Komló mezőnyfölényt Nagykanizsa, 2500 néző. Ve­zette: Nagy Z. Olajbányász: Megyimórecz — Englóner, (Ba­logh a 67. percben), Nagy L, Kormos, Müller (Simonecz a 60. percben), Horváth, László, Gondos — Kelemen, Füle dr., Bélák. Edző: Madár Gábor. Bábolna: Krass — Sebestyén, Horváth, Sülé (Plóza, az 57. percben), Káplár — Franczia (Baranyai a 46. percben), Deák, Müller, Csíkos — Nagy, Tímár. Edző: Haász László. A nagy erővel kezdő olajo­sok a 9. percben szereztek ve­zetést: Bélák szabadrúgását a berobbanó Füle dr. közelről fejelte a bal sarokba (1-0). A 12. percben egyenlítettek a vendégek: Tímár futott le az alapvonalig, majd belőtt lab­dáját az érkező Nagy fejelte a kapuba (1-1). Küzdelmes me­zőnyjáték után a 30. percben ismét vezetést szerzett a kani­zsai gárda: Kelemen labdáját Kormos 8 méterről küldte a kapuba (2-1). Szünet után a 48. percben Dombóvár, 1500 néző. V.: Hu­ták. Dombóvár: Foki — Banai, Horváth, Lakos, Porcsa — Tóth- Bagi, Herbst, Nagy — Túrái, Zirher (68. percben Maayar), Landek (51. percben Vörös). Edző: Herber József Várpalota: Palotai — Pávics, Naqy III., Bár, Tricskó — Naqy IV., Kis- bej, Szol lősi (a 77. percben Szucza) — Mártái, Fauszt (az 57, percben Holik), Nagy I. Ed­ző: Kárpáti István A 15. percben Túrái remek labdájával Tóth-Bagi elfutott a jobb oldalon, mintaszerű be­adását Zirher 7 méterről a jobb. sarokba lőtte. (1-0). A 47. perc. bér Zirher remek labdát adott Túráinak, aki 28 méterről óriási Szekszárd, 1500 néző. Vezet­te: Kovács. Fűzfő: Takács - Körli, Gáli I.. Szanyi, Fehér — Glöckl, Csurgó, Szeidl - Csi- kesz, Diósi (Simon, a 76. perc­ben), Püspöki. Edző: Káló Pál. Szekszárd: Pólyák — Szabó L., Tóth,- Somodi, Varga — Knief, Páli (Lieszkovszky, a 61. perc­ben) — Lauer, Orosz (Márkus, a 46. percben), Koroknai, Sza­bó Gy. Edző: Magasházi Jó­zsef. Bátran, nyílt sisakkal kezdett a kiesés ellen küzdő Fűzfő, szoros védekezésből gyors el­lenakciókra vállalkoztak. Húsz percen át kiegyenlített küzde­lem volt. A mintegy másfél ezer szekszárdi szurkoló fokozódó türelmetlensége közepette erő­harcolt ki, és fölényük a 9. percben góllá érett. Radics el­húzott a jobb szélen, beadását Tóth fejjel a bal sarokba helyez­te. (1-0). A 36. percben Vass elesett a 16-oson belül és a labdát a földről kézzel vissza­húzta. A játékvezető 11-est ítélt, amit Róth értékesített (2-0). A 38. percben Goják baloldali szögletét Szabadi fejjel a kapu közepébe helyezte, a kapuba ragadt Bien keze között. (2-1). A 75. percben Goják a félpályá­ról hosszú labdával indította növelte előnyét az olajos csa­pat: Bélák labdájával Horváth szólózott, aki nagy szögből a jobb sarokba helyezett (3-1). Az 56. percben Kelemen cse­lezgetett a jobb oldalon, majd begurított labdáját Bélák 3 méterről vágta a hálóba (4-1). A 66. percben kitűnő támadást vezettek a hazaiak, melynek végén Kelemen a vetődő kapus alatt lőtt a hálóba (5-1). A 79. percben Horváth labdáját László 4 méterről gurította a kapuba (6-1). A 80. percben László labdáját Füle dr. 10 méterről vágta a kapuba (7-1). A 89. percben a figyelmetlen Nagy L. a kiinduló Megyimó­recz mellett a saját kapujába helyezte a labdát (7-2). (ön­gól!) A második félidőben remek teljesítményt nyújtó olajosok még ilyen arányban is rászol­gáltak a győzelemre. Jók: Kor­mos, Horváth, Kelemen, Füle dr., Gondos, illetve Tímár. Balogh Antal gólt lőtt a bol felső sarokba. (2-0) Az 58. percben a csere­ként beállt Holik kiugratta Nagy IV-et, aki a kifutó Foki mellett 14 méterről a jobb alsó sarok­ba lőtt. (2-1). A 83. percben Nagy IV. jobboldali beadását Kisbej 12 méterről a jobb alsó sarokba feielte. (2-2) Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen nagy lehetőséget szalasz­tott el a hazai csapat. 2-0 után érthetetlenül kiengedtek, a lel­kesen küzdő vendégek ezt ki­használták és a látottak alap­ján megérdemelten vitték el az egyik pontot. Jók: Zirher, Tóth- Bagi, Lakos, illetve Bár, (a me­zőny legjobbja), Pávics, Nagy IV., Nagy III. Gaál István sített a Dózsa, helyzeteik is akadtak, de átütő erő nélkül nem sikerülhettek a befejezé­sek. A 33. percben már verve volt a fűzfőiek veterán kapu­védője Takács, de Somodi lö­vése a baloldali lécről a me­zőnybe vágódott. Szünet után bátor támadó­játékkal rukkolt ki a vendég­csapat és nehéz feladat elé állította a Dózsa védelmét. A 60. percben Csurgó 35 méteres szabadrúgását Szanyi a léc alá fejelte (1-0). Az eredmény legfeljebb azok számára lehet meglepetés, akik nem látták a mérkőzést. Jók: Takács, Gáli I., Csurgó, Püs­pöki, illetve Somodi, Szabó L. Fekete László Könyvest, aki a 16-oson lekezel, te azt, és 12 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (2-2). A hátralévő időben mindkét csa­pat a győztes gólért harcolt, de ez egyiknek sem sikerült Drámai küzdelmet hozott a két baranyai csapat találkozó­ja. Az első félidőben a Komló lendületes, jó játékával fölényt harcolt ki és fölényét gólokra váltotta. A második félidőben a Sellye hatalmas hajrát vágott ki, de lelkes játéka csak döntetlen­re futotta. Jók: Stemler, Iványi, Radics, illetve Goják, Otártics, Hosszú. Bary István Az NB II további eredményei: Keszthely—Haladás 3-4 (1-2), Sopron—Rákóczi SE 4-1 (2-0), Pét—MÁV DAC 3-0 (1-0), Sa- baria—Ajka 1-1 (1-1), Bakony Vegyész—Bauxitbányász 1-1 (0-1). NYUGATI CSOPORT: 1. Haladás 33 17 15 1 75-32 49 2. Olajbányász 33 18 8 7 69-42 44 3. Sabaria 33 16 10 7 39-30 42 4. Keszthely 33 16 9 8 53-41 41 5. Mohács-V. 33 13 12 8 40-26 38 6. PVSK 33 14 9 10 49-34 37 7. Komló 33 14 8 11 39-30 36 8. Bauxitb. 33 15 6 12 50-53 36 9. Bábolna 33 12 11 10 35-47 35 10. MÁV DAC 33 12 10 11 55-47 34 11. Sopron 33 12 9 12 48-40 33 12. Szekszárd 33 11 10 12 35-32 32 13. Ajka 33 11 8 14 42-45 30 14. Bakony V. 33 8 14 11 37-44 30 15. Várpalota 33 8 10 15 42-56 26 16. Sellye 33 9 8 16 43-59 26 17. Dombóvár 33 7 12 14 32-58 26 18. Rákóczi SE 33 8 9 16 35-44 25 19. Fűzfő 33 8 6 20 31-56 21 20. Pét 33 8 3 22 42-78 19 Eredmények röviden ökölvívás. Szombathelyen, a Sabaria Kupán baranyai siker született, a győzelmet a Mo- hács-Véménd TE szerezte meg. Súlycsoportjában első helyen végzett Mihalovics, Kovács, Ke­szeg (mindhárom MVTE), má­sodikak lettek Szigeti (MVTE), Szabó, Tetra, Németh (mindhá­rom Steinmetz SE) és Orsós I. (Komló). A harmadik helyen végzett Szűcs, Orsós F. és Or­sós J. (mindhárom Komló). Sakk. Harminc csapat részvé­telével rendezték Dunaszekcsőn a 17. Duna Kupát. A naqv csa­patok versenyében a Videoton bizonyult a leqiobbnak Bóta- szék és Szentlőrinc előtt. A kis­csapatoknál a Györkönyi Tsz (Tolna megye) lett a qyőztes. További sorrend: 2. Babarc, 3. Pécsi Geodézia. Női egyéni: 1. Bánkuti (Kaposvár), 2. Mráv (Kaposvár), 3. Rafalovics (Szed­res). Kézilabda. NB II. nők: Csor­na—MEZŐGÉP 16:14 (10:7). Modellezés. Az úttörő repülő- modellezők Dunóntúl-bainoksá- gónak győztesei: vitorlázó kate­gória: Pálfi (Ércbányász), gu­mimotoros kategória: Fejes (Székesfehérvár). Mechanikai motoros kategória: Weszely (Sopron). Csapatban: 1. Ércbá­nyász, 2. KOMÉP, 3. Sopron. Kerékpár. Székesfehérváron az Alba Regia Kupán szép pé­csi sikerek születtek. Az első versenynapon a 95 km-es tá­von a felnőtteknél Bernát T. (PMSC), a junioroknál Hirth (PMSC) győzött. A második na­pi kritériumi versenyen a PMSC kerékpárosai közül a felnőttek­nél Szabó a negyedik, Bernát T. a hatodik, míg az ifjúságiak­nál Hirth az első helyen érke­zett célba. Az összetett ver­senyt Bernát T. nyerte, az ifjú­ságiaknál Puskás a második, Hirth a harmadik, Szilvási pe­dig a hatodik lett. A serdülők­nél Molnár (Sportiskola) máso­dik helyen végzett. Autó Az argentin Reutemann nyerte a Forma I. gépkocsi vasárnapi idei 5. futamát a belga Grand Prix versenyt. A 70 körös viadalt viszont az eső­zés miatt az 57. körben félbeszakí­tották és befejezettnek nyilvánították. Reutemann a 18.- körtől vezetett és idei második GP győzelmét aratta. ,A héten három pályázónk találta el a góltotó fomérkö- zését. Közülük a szerencse Nezdei Jánosné, Pécs, Tiborc u. 89. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A szelvények beérke­zési határideje május 23., déli 12 óra. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601.) Fömérközés: PMSC—MTK-VM: .................................................... P ótmérközés: Komló—Dombóvár: ................................................ A pályázó neve: ............................................................................... A pályázó cime: ...............................................................................------------------------------------------------------------------ v --------------------­O lajbányász-Bábolna 7-2 (2-1) Dombóvár-Várpalota 2-2 (1-0) Szekszárd-Fűzfő 0-1 (0-0) Hz élen nem változott a helyzet Bóly-Zsolnay 2-1 (1-0). Boly, 400 néző. V.: Burai. Nagyira­mú mérkőzésen megérdemelten győzött a többet támadó hazai csapat. Góllövők: Fitt, Schnei­der, ill. Király. Jók: Kiss, Rat­ting, Fitt, Marián, ill. Koleszá- rics, Harasztia, Király. Pécsi Kesztyűgyár-lstván-ak- na 3-1 (2-0). Pécsbányatelep, 200 néző. V.: Kiss J. A nagy lendülettel kezdő Kesztyűgyár már a 8. percben 2-0-ra veze­tett és végül biztosan győzött. A szegediek sánca menteni próbálja a Vörös Meteor játékosának leütését. A Vörös Meteor—Szegedi Építők NB ll-es női mérkőzést a pécsiek nyerték 3-1-re. További eredmények: NB II. férfiak: Vörös Meteor—Honvéd Steinmetz SE 3-0, U. PEAC—Békéscsaba 3-0. NB II. nők: U. PEAC—Szegedi Spartacus 3-1, U. PEAC—Békéscsaba 3-2. Új világcsúcs a diszkoszvetésben A Kalifornia állambeli Mo- destóban nagy atlétikai ver­seny kezdődött, amelynek első napja új világcsúcsot hozott. A diszkoszvetésben az ameri­kai Ben Plucknett 71,20 méter­rel ért el világcsúcsot, megja­vítva az NDK-bajnok Wolf­gang Schmidt eddigi 71,16 m-es eredményét. amelyet 1978. augusztus 9. óta tartott. A 201 cm magas, 138 kilós atléta nem túl kimagasló soro­zat utolsó dobására érte el a világcsúcsot. 67,82 m-rel kez­dett, aztán érvénytelen követ: kezelt, majd 63,84 m, 59,98 m, 66,54 m és az utolsóra a 71,20 m-es rekord. A 27 éves spor­tolónak eddig 68,18 m volt az egyéni csúcsa, . amelyet tavaly júliusban Stuttgartban állított fel. Íjászat A Somogy megyei Szántódpuszta o Dél-Dunántúlon kevésbé ismert sportág, az Íjászat országos bajnok­sága második fordulójának volt szom­baton és vasárnap a színhelye. Mindkét nem nagyon jó hírverést csinált ennek a sportágnak, amely 1968 óta az olimoia műsorában is szerepel. Különösen az ifjúsági Szé­kely Zsolt (Mogyar Viscosa) jeleske­dett, aki már az első napon a 60 m-es távon megjavította az országos csúcsot. A fiatal esztergomi diák va­sárnap aztán az összetett verseny­ben is kiemelkedően lőtt, nemcsak új ifi csúcsot állított fel, hanem a fel­nőtt győztest, a régi rekord tulajdo­nosát is maga mögé utasította. A versenyen rajthoz álltak a rövid tá­vokon a Pécsi Vízügy íjászai is, a dél-dunántúli versenyzők azonban a gyors értékelésnél az élcsoportban nem foglaltak helyet. Győztesek. Fér­fiak: Nagy F. (Bp. Spartacus) 1198, ifjúságiak: 1. Székely (Magyar Vis- cosa) 1218, (új országos csúcs). Nők: Hamvas (Bp. Spartacus) 1160, ifjúságiak: Baranyai (Bp. Spartacus) 1058. Kovács Sándor figyelem! MOST ingedm áron ny< vásárolható bátaszéki sajtolt tetőfedő cserép a TÜZÉP-telepeken Az engedmény mértéke; 900 Ft/ezer db. Amíg a készlet tart. PÉCS DÉL-DUNÁNTÚLI TUZÉP VÁLLALAT A SZÉK- ÉS KÁRPITOSIPARI VÁLLALAT MOHÁCSI GYÁRA pályázatot Hirdet C föraktárosi O raktárgazdálkodási csoportvezetői munkakörök betöltésére Bérezés: megegyezés szerint. A pályázatot részletes önéletrajzzal a gyár személyzeti osztályára kérjük küldeni. Cím: Mohács, Budapesti ou. 5 a. Góllövők: Varga, Pauli, Szűcs (1 Résből), ill. Kádár, Jók: Szí­vós, Balázs G., Barcsa, Varga, ill. Kádár. Szigetvár—Vajszló 2-0 (1-0). Szigetvár, 400 néző. V.: Kövesi. Közepes színvonalú mérkőzésen a Vajszló lelkesedése kevés volt. Góllövők: Palotai, Baum- holczer. Jók: Béni, Kecskés, Dvorszky, Szállási, ill. Császár, Herke. Steinmetz SE-Mágocs 2-1 (0-0). Postás pálya, 150 néző. V.: Benkő. A nagy meleg elle­nére végig küzdelmes mérkő­zésen a többet támadó honr védcsapat rászolgált a győ­zelemre. Góllövők: Bodó (2, egyet 11-esből), ill. Lipper. Jók: Horváth, Szabó, Schnei­der, ill. Bencs, Tonkó, Lipper. Villány-U. PEAC 2-2 (2-2). Villány, 400 néző. V.: Szabó. Igazságos döntetlen született a jóiramú mérkőzésen. Góllö­vők: Macsi (2), ill. Krénusz. Kovács. Jók: Friedrich, Amb- ruszt, Macsi, Szabó I., ill. Ko­vács, Bodró, Tihanyvári. Siklós-Beremend 4-0 (1-0). Beremend, 1300 néző. V.: Sör. A minden csapatrészében jobb vendégcsapat megérdemelte a győzelmet. Góllövő: Csőre (4). Jók: Csőre (a mezőny legjobb­ja), Adorján. Kopacz, Kapitány, ill. Kubatov, Hergenrőder. Ki­állítva: Gál (Beremend). A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLASA: 1. Siklós 30 20 5 5 78-29 45 2. PBTC 30 17 8 5 45-23 42 3. Boly 30 18 6 6 46-26 42 4. P. Kesztyűgy. 30 15 8 7 49-31 38 5. Mázaszászv. 30 16 5 9 64-46 37 6. Szigetvár 30 14 9 7 46-32 37 7. Zsolnay 30 15 7 8 59-49 37 8. Beremend 30 12 11 7 52-44 35 9. U. PEAC 30 14 5 11 50-44 33 10. P. Kinizsi 30 14 4 12 39-31 32 11. Drávátok 30 10 10 10 39-38 30 12. Villány 30 8 11 11 28-35 27 13. P. Postás 30 7 8 15 28-44 22 14. Steinmetz SE 30 8 6 16 26-45 22 15. Vajszló 30 7 6 17 23-40 20 16. Vasasi B. 30 7 5 18 36-60 19 17. Mágocs 30 4 4 22 26-72 12 18. István-akna 30 3 4 23 24-69 10 CSELGÁNCS EB Ozsvár bronzérmes Debrecenben a cselgáncs Európa-bajnokságon az abszo­lút kategóriában Ozsvár And­rás a bronzéremért mérkőzhe­tett. Taktikusan, okosan küzdött a csehszlovák Kocman ellen, ledöntése (öt pontot ért) és még egy horogja is volt. Az­után ügyesen hagyta magát in­teni, mert még ez is „belefért". A 140 kg-os magyar cselgón- csozó így a dobogó harmadik fokára léphetett. Az abszolút kategória Európa-bajnoka Reszko (Lengyelország) lett. ™ irrigü Dunüntütt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 760t Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054