Dunántúli Napló, 1981. május (38. évfolyam, 118-147. szám)

1981-05-25 / 141. szám

Tornäsz-EB Guczoghy aranyérmes Vasárnap délután sem telt meg a római Palazzo dello Sport nézőtere, pedig kivételes gálára volt kilátás a 14. férfi tornász Európa-bajnokságon a szerenkénti döntőkben. Talajon Guczoghy 9,70 pontot érdemelt ki, amely a 6—7. he­lyet, EB-pont megszerzését je­lentette a Honvéd válogatott­jának. Lólengésben Guczoghy remek gyakorlatot mutatott be, s akárcsak szombaton, most is 9,90 pontot kapott. Túlszárnyal­nia senkinek sem sikerült, így 1979 után másodszor termett Európa-bajnoki babér Gu­czoghy Györgynek, Magyar Zoltán utódának. — Hiába is nyugtattam ma­gamat, nagyon izgultam a dön­tős szereplés előtt — nyilatkoz­ta Guczoghy azon melegében. — Jobban elfáradtam, mint a szombati bemutatáskor, de szerencsére annyi erőm azért volt, hogy tartsam magam, s a végén a Magyar Zoltánról el­nevezett vándorkörzés közben is egyensúlyban legyek. Nagyon boldog vagyok, talán jobban örülök ennek a győzelemnek, mint az 1979-esnek, hiszen idő­közben annyi szomorúság ért a rontások miatt. . . Guczoghy egyébként nyújtón 4., korláton 5. lett. Mohács-Véménd—Sabaria 3-2 (2-2) Haladás VSE—Sellye 4-2 (1-0) Mohács, 2500 néző. V.: Kö­böl. MVTE:. Antal — Farkas, Hancz, Rótt. Berki - Schwarcz- kopí, dr. Zsolt, Lőrincz — Me­gyeri _ Havasi, Jónás. Edző: Mat. hesz Imre. Sabaria: Pálinkás — Sümeghy, Gáncs, Horváth L, Bencsics — Derdák, láger (Mes. kő a 73. percben), Tóth - Var­ga, Hauzer, Horváth Z. Edző: Szabó Imre. Negyedóra játék után úgy esett az első gól, mint derült égből a villámcsapás Hauzer tört be a 16-osra, ahol Rótt fel­vágta, a büntetőt Horváth. Z. lőtte élesen a léc alá (0-1). Kezdés után Jáger szerezte meg a labdát, kitört az egymásra váró védők között és a kapujá­ból kimozduló Antal fölött emelt a hálóba (0-2). Padlón volt az MVTE. A 24. percben Jónás ira­modott meg a balszélen, belőtt labdája a védőkről kipattant és a jókor érkező Lőrincz futtából 14 méterről óriási lövést zúdí­tott a kapu bal oldalába (1-2). A gól felrázta a hazaiakat, mert valóságos tűzijátékokat rendez­tek Pálinkás kapuja előtt A 40. percben dr. Zsoltot vágták fel a 16-os vonalán. A leállított labdát Jónás védhetetlenül csa­varta a kapu jobb oldalába (2-2). Szünet utón a 72. percben egy keresztbe ívelt labdát Ha­vasi sarokkal tett maga elé, nem engedte leesni, hanem ka. pásból küldte a bal felső sarok­ba (3-2). Az utolsó nagy hazai aka­dályt is sikerrel vette a Mo- hács-Véménd gárdája, mivel megőrizte hazai veretlenségét. Az év legjobb teljesítményét hozó találkozón a hazaiak kö­zül a két sokat vállalkozó hát­véd, Farkas és Berki, a gólt is lőtt Lőrincz és a rengeteget dolgozó Megyeri játszott jól, míg a vendégeknél a három kapott gól ellenére is jól védő Pálinkás, a hátvéd Horváth L. és az állandó gólveszélyt jelen­tő Hauzer érdemel dicséretet. Kapu László Komlói Bányász—Dombóvár 0-0 (Katona az 57. percben). Mód, Róth A. — Hegyi (Róth Zs. a 75. percben), Radics, Tóth. Ed­ző: Kontha Károly. DMSC: Foki — Banai, Horváth, Lakos, Por­osa — Tóth-Bagi (Vörös a 89. A PMSC—MTK-VM mérkőzés (0-0-ás) eredményét eltaláló öt pályázónk közül a szerencse ifj. Dani Sándor, 7623 Pécs, Tompa M. u. 54. sz. alatti lakosnak keditezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szel­vények beérkezési határideje május 30., szombat déli 12 óra. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601). Főmérkőzés: PVSK—Bábolna ............................................................. P ótmérkőzés: Sellye—Fűzfő .................................................................. A pályázó neve: ......................................................»..................... A pályázó cime: ............................................................................... Felajánljuk megvételre az alábbi gépi berendezéseinket O hűtőtorony O belső sablonpálya O Masztikátor O bitumenolvasztó O présgép O Anyo olajégő O Kromer—Sorow O UA analitikai mérleg O Tara-mérleg 423 tip. O 5265 penetrométer + tartozék O IGV szemcsevizsgáló szitasor O 606 termosztát + hőmérő O Kalciméter O körszámlapos mérleg lágyuláspont-meghatározó O szárítószekrény Érdeklődni lehet: Dél-dunántúli MÉH Vállalat központja, 7624 Pécs, Doktor S. u. 14., műszaki osztály, Telefon: 14-333, 14-909, Telex: 12203 Szombathely, 4000 néző. V.: Rúzsa. Haladás VSE: Hegedűs P. (Sándorli, a 79. percben) — Vörös, Király, Preszeller - Hor­váth /., Halmosi (Nagy I., a 64. percben), Fitos, Kulcsár — Hegyi Szabó F., Garics. Edző: Palicskó Tibor. Sellye: Vincze - Hosszú, Vass, Krén, Lombo- si — Könyves, Baumann, Ami- gya, Otártics (Varga, a szü­netben) — Goják, Szabadi. Ed­ző: Koller Nándor. A 17. percben Szabót a 16- os előtt akadályozták. Hegyi állt a szabadrúgáshoz leállí­tott labda mögé és a jobb fel­ső sarokba csavarta (1-0). Az 55y percben Kulcsár beadását Szabó F. az ötösről fejjel csúsztatta a balsarokba (2-0). A 72. percben Hegyi labdájá­val Garics kiugrott, a kimoz­duló kapus mellett 18 méter­ről kapura lőtt és a labda a bal oldali kapufa tövéről gu­rult a hálóba (3-0). A 80. percben Haladás támadások közben Szabadit üresen hagy­ták, a középcsatár rácsapott a labdára, s 14 méterről a léc alá vágta (3-1). A 84. percben Goják baloldali szög­letét Hosszú 8 méterről fejelte a hálóba (3-2). A 87. perc­ben Garics beadása után Nagy J. fejesét Vincze kiütötte, Sza­bó F. ott termett és közelről a léc alá vágta a labdát (4-2). A bajnokjelölt 3-0 után könnyelműsködni kezdett. Jók: Horváth I., Kulcsár, Hegyi, Ga­rics, ill. Hosszú és Goják. Olajbányász—Rákóczi SE 5-2 (4-I) Tata, 400 néző. V.r Bay. Nagykanizsa: Megyimórecz — Englóner, Nagy, Gondos, Kor­mos - Balogh (Simonecz, a 84. percben), Horváth (Bántó, a 61. percben), László - Ke­lemen, Füle dr., Bélák. Edző: Madár Gábor. Rákóczi: Vajda — Nagy, Juhász, Kocsis, llos- vai — Sikesdi, Szeibert, Kis- honti, Wunder — Bartik (Ka­pusi, a 73. percben), Hadászi. Edző: Horváth Lajos. A 8. percben Füle dr. legu­rított labdáját Balogh a 16-os vonaláról a kapu bal alsó sar­kába lőtte (1-0). A 25. perc­ben Kormos cselezgetett a ha­zai 16-osnál, megkeverte a vé­delmet, s a kifutó kapus mel­lett a 11-es pontról a kapu közepébe gurította a labdát (2-0). A 28. percben Horváth nagyszerű átadásával Füle dr. húzott kapura és a kifutó ka­pus mellett a kapu baloldalá­ba helyezte a labdát (3-0). A 31. percben Horváth nagyerejű lövése mintegy 18 méterről a háló jobb felső sarkában kö­tött ki (4-0). A 44. percben Hadászi baloldali ..kis szög­letét" Szeibert kapta, aki a 16-os vonaláról lövésre szánta el magát és a labda a kapus lába között a hálóba jutott (4-1). Az 53. percben Wunder a 11-es pontról kapura küld­te a labdát, a vetődő kapus Szeibert elé ütötte, aki az ötös sarkáról a kapu közepé­be vágta (4-2). A 86. percben Kelemen nagyszerű cselekkel ment el a hazai védők mel­lett és 18 méterről küldött nagyerejű lövése a kapu kö­zepében kötött ki (5-2). A nagyiramú, küzdelmes mérkőzésen a vendégcsapat 6 perc alatt eldöntötte a mér­kőzés sorsát Jók: Megyimó­recz, Kormos, Kelemen, Füle dr., ill. Juhász, Kocsis, Szei­bert. Komlói „támadás”. Foki, a dombóvári kapus könnyűszerrel véd. Nemesi Árpád felvétele Komló, 800 néző. V.: Nagy percben), Herbst, Nagy - Túrái, B. Komló: Bien — Iványi, Stem- Zircher, Landek. Edző: Herbei ler, Mács, Barta - Gyurina József. MÁV DAC-Pécsi VSK 0-0 A 6. percben alakult ki az el­ső komlói helyzet, Radics a 16- oson belül ügyesen a felfutó Róth elé fejelt, a középpályás az ötös sarkáról Fokiba lőtt A 26. percben Porcsa éles belövé- se pattant Zircher fejéről a bal sarok mellé. Túrái cselsorozata és jó lö­vése vezette be . a második fél­időt, Bien a bal sarok előtt tisz­tázta a lövést. Az 55. percben maradt ki a találkozó legna­gyobb helyzete. Túrái elé per­dült a labda a komlói 16-oson belül, a szélső elpörgetett Bien mellett, de a labda a kapu mel­lé gurult Egy perc múlva Mód 18 méteres szabadrúgását Foki a kapufa segítségével mentet­te. A dombóvári gólhelyzetek és a rengeteg hiba láttán a kö­zönség fütyülni kezdett, és fel­hangzott a „bunda, bunda” kó­rus is. Nagy Béla játékvezető — aki Pécsett már idő előtt vé­get vetett egy PMSC—Vasas Izzó mérkőzésnek — a 75. perc­ben magához hivta a csapat- kapitányokat és az edzőket, komolyabb játékra kérve őket. Grünwald Géza Győr, 1500 néző. V.: Büki. MÁV DAC: Horváth L. - Fe­hér, Gulyás, Farkas (Dömötör a 68. percben), Molnár M. — Csó­ka, Domanyik, Cs. Kovács (Mol­nár Z. az 59. percben) — Csol- lány, Tamási, Dobos. Edző: Hor­váth Tamás. PVSK: Sulyok — Hübet, Stájer, Grünwald, Szász - Skálát, Tóth, Kaszás, Kresz - Varga, Horváth. Edző: Rónai István. A PVSK kezdett jobban, egy félidőn át mutatósabb, mozgé­konyabb, jobb csapatjátékot nyújtott, irányította a mérkő­zést, de helyzeteit nem tudta kihasználni. A MÁV DAC ekkor ellentámadásokkal próbálkozott és az egyik végén Dobos a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. Szünet után nagyot esett a játék színvonala, a MÁV DAC meddő mezőnyfö­lényével érdektelen játék folyt, és ekkor Hüber hagyott ki nagy helyzetet. Jók: Fehér, Gulyás, Molnár M., ill. Hüber, Szász, Kresz. Bauxitbányász—Szekszárd l-l (0-0) Tapolca, 1500 néző. V.: Bod­rogi. Tapolca: Petrovics - Tóth (Magyar a 77. percben), Ughy, Lovász, Mészáros - Ormai, Ma­jor (Markán a szünetben), Szá­lai — Németh, Horváth, Tendli. Edző: Németh Lajos. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Szabó, Tóth, Somodi, Bonnyai — Varga, Kniesz, Páli (Orosz a 60. perc­ben) - Pölöskei (Lieszkovszki a 80. percben), Koroknai, Lauer. Edző: Magasházi József. D Baranya megyei Cipőipari Szövetkezet felvételre keres ♦ szobafestő, mázoló szakmunkást, Pécs, Szabadság út 58. , sz. alatti központi telephelyére, ♦ cipőipari fárafoglaló gépen dolgozni tudó férfi munkaerőt, Mohács, Szabadság út 28. sz. alatti telephelyre (bérezés teljesítménybérben, kereseti lehetőség 5000,— Ft). ♦ Mecseknádasdon lévő cipöjavitő üzletünkben, cipész szakmunkást (gebinés elszámolási rendszerben). ♦ SZTK.ügyintézőt. JELENTKEZÉS: PÉCS, SZABADSÁG ÚT 58. SZ. ALATT, MUNKAÜGYI OSZTÁLYON. A 74. percben Lovász jó lab­dát adott Tendlinek, aki 14 mé­terről nagy gólt lőtt (1-0). A 81. percben jobboldali beadás után Bonnyai közelről a hálóba fejelte a labdát (1-1). Közepes iramú mérkőzésen az egyenlő erők küzdelmében a dönletlen igazságos. Jók: Tóth, Mészáros, ill. Pólyák és Bony- nyai. * A nyugati csoport további eredményei: Ajkai Alumínium -Bakony Vegyész 1-1 (1-0); Bábolnai SE—Péti MTE 3-0 (2-0); Várpalotai Bányász- Soproni SE 1-0 (0-0); NIKE Fűzfő AK-Kesz.thelyi Haladás 2-4 (1-3). A NYUGATI CSOPORT ALLASA: 1. Haladás 2. Olajbányász 3. Keszthely 4. Sabaria 5. Mohács-V. 6. PVSK 7. Komló 8. Bauxitb. 9. Bábolna 10. MÁV DAC 11. Sopron 12. Szekszárd 13. Ajka 14. Bakony V. 15. Várpalota 16. Dombóvár 17. Sellye 18. Rákóczi SE 19. Fűzfő 20. Pét 34 18 34 19 34 17 34 16 34 14 34 14 34 14 34 15 34 13 34 12 34 12 34 11 34 11 34 8 34 9 34 7 34 9 34 8 34 8 34 8 15 1 8 7 9 8 10 8 12 8 10 10 9 11 7 12 11 10 11 11 9 13 11 12 9 14 15 11 10 15 13 14 8 17 9 17 5 21 3 23 79-34 51 7<-44 46 57-43 43 41- 33 42 43-28 40 49-34 38 39-30 37 51-51 37 38-47 37 55-47 35 48-41 33 36- 33 33 43-46 31 38-45 31 43-56 28 32- 58 27 45-63 26 37- 49 25 33- 60 21 42- 81 19 Megyebajnokság Döntetlen Siklóson Siklós—Boly 0-0. Siklós, 1200 néző. V.: dr. Rákóczi. Nagy taktikai harc jellemezte a rangadót, a Boly erő­teljes játékával rászolgált az egyik pontra. Jók: Tábit, Dinnyés, Bori, Petrétei, ill. Paksfcs, Fitt. Ratting és Marián. P. Zsolnay—PBTC 2-1 (0-1). Zsol- nay-pálya, 350 néző. V.: Sör. A haj­rára feljavult hazai csapat és az utolsó 6 percben lőtt 2 góllal meg­érdemelten nyert a sok gólhelyzetet kihagyó PBTC ellen. Góllövők: Papp II., Lőrincz, ill. Hámori. Jók: Ho- rasztia, Koleszárics, Balogh, ill. Aradi, Bíró. U. PEAC—Beremend 8-2 (3-1). Pécsújhegy, 100 néző. V.: Radó. Az ötletesen, kulturáltan játszó hazai csapat tetszés szerint érte el góljait. Gól lövők: Kovács (3), Bodró (2), Krénusz, Deme, Szőke, ill. Major (öngól), Stölkler. Jók: Kovács (a mezőny legjobbja), Bodró, Deme, Ti- hanyvári, ill. Lóth. Mázaszászvári Bányász—Vasasi Bá­nyász 4-1 (1-0). Mázaszászvár, 500 néző. V.: Sárkány. Jó iramú mérkő­zésen, biztos hazai győzelem szüle­tett. Góllövők: Perényi (3), Dunai, ill. Rónai. Jók: Dunai, Perényi, ill. Szabó, Rónai. P. Postás—Szigetvár 0-0. Postás­pálya, 150 néző. V.: Szenttamási. A Postás helyzetei alapján győzelmet érdemelt volna. Mágocs—Villány 3-2 (2-0). Mágocs, 200 néző. V.: Szőke. A sok gólhely­zetet kihagyó Mágocs balszerencsés vereséget szenvedett. Gól lövők: Mim (2), Ivanek, ill. Lippert, Kolesánszky. Jók: Molnár, Rajnai, Kecskés, Mim, ill. Bencs, Doszpod, Li'ppert. Drávátok—P. Kesztyűgyár 2-0 (0-0). Drávátok, 300 néző. V.: Kulcsár: Vé­gig a hazai csapat irányította a já­tékot. Góllövők: Kovácsevics (2). Jók: Kovácsevics, Majorosi, Tóth, Dalmi, ill. Rózsahegyi, Heidl. Vajszló—P. Kinizsi 2-2 (1-1). Vajszló, 200 néző. V.: Altmann. Igaz­ságos döntetlen. Góllövők: Bodor, Orsós, Ül. Sebestyén, Albertkovics. Jók: Herke, Finta, Bodor, ill. Nagy, Sebestyén. István-akna—Steinmetz SE 0-0. Pécsszabolcs. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA Siklós Boly PBTC Mázaszászv. Zsolnay P. Kesztyügy. Szigetvár Ú. PEAC Beremend P. Kinizsi Drávátok Villány P. Postás Steinmetz SE Vajszló Vasasi B. Mágocs István-akna 31 20 31 18 31 17 31 17 31 16 31 15 (31 14 31 15 31 12 31 14 31 11 31 9 31 31 31 31 31 31 5 78-29 46 6 46-26 43 6 46-25 42 9 68-47 39 8 61-50 39 r 49-33 39 7 46-32 38 11 58-46 35 8 54-52 35 12 41-33 33 10 10 41-38 32 11 11 31-37 29 9 15 28-44 23 7 16 26-45 23 7 17 25-42 21 5 19-37-64 19 4 23 28-75 12 5 23 24-69 11 Tolna megyei bajnokság A Tolna megyei bajnokság 27. for­dulójának eredményei: Bátaszék— Tamási 2-1 (1-1), B. Pannónia—Du- naszengyörgy 2-1 (0-0), Faks—Ozora 3-1 (2-0), Kisdorog—Aparhant 0-0, Pincehely—Nagymányok 1-0 (0-0), Sz. TÁÉV—B. MSC 0-1 (0-0), Dombóvári Vasas—Tengelic 5-0 (2-0). Az élcso­port állása: 1. Bátaszék 43, 2. Paks 41, 3. Bonyhádi MSC 38 pont. 1. Bp. Spartacus—Kecskemét 1-1 x 2. 22. Volán—Balassagyarmat 0-0 x 3. Dorog—Pénzügyőr 3-2 1 4. Mohács-V.—Sabaria 3-2 1 5. Rákóczi SE—Olajbányász 2-5 2 6. Fűzfő—Keszthely 2-4 2 7. Ascoli—Brescia 0-0 x 8. Avellino—Róma 1-1 x 9. Catanzaro—Internazionale 0-0 x 10. Como—Bologna 2-1 1 11. Juventus—Fiorentina 1-0 1 12. Udinese—Napoli 2-1 1 13. Lazio—Sampdoria 0-1 2 + 1 14. Genoa—Cesena 1-0 1 nettói Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 760T Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054