Dunántúli Napló, 1981. március (38. évfolyam, 59-89. szám)

1981-03-09 / 67. szám

Dombóvári MSC—Péti MTE 1:0 (0:0) Szekszárdi Dózsa —Bábolna 0:0 Dombóvár, 1500 néző. Ve­zette: Fekete. Dombóvár: Foki - Lakos, Horváth, Szijjártó, Por­osa — Tóth-Bagi (Banai, a 80. percben), Magyar, Nagy (Vö­rös, a 60. percben) — Iván, Tú­rái, Landek. Edző: Herbei József. Péti MTE: Harth - Obuch, Stieger. Gáspár, Kerekes — Czuczka, Kiss, Dómján — Kustos, Borsfái (Papp l„ a 46. percben), Úr (Hódosi, a 72. percben). Edző: Kerekes Imre. A 15. percben korszerű • péti akció végén Borsfái 6 méteres lövését Foki óriási bravúrral lábbal hárította. A 17. percben Túrái kitűnő labdát adott Ma­gyarnak, aki gólhelyzetben, 10 méterről a kapusba lőtt. A 38. percben Kiss 17 méteres lövését Komló, 1500 néző. Vezette: Földvári. Komló: Bien — Iványi, Kovács, Mács, Barta - Hoh­­mann, Mód, Róth — Radics, He­gyi, Tóth. Edző: Kontha Károly. Ajka: Bujtor - Hollenczel, Pus­kás, Haraszti, Udvardi - Czibik, Kiss, Menyhárt - Túri, Göcze, .Vajda. Edző: Dalnoki László. A Tapolcán' megsérült Stem­­ler nem gyógyult meg, így a leggólerősebb komlói csatárt kénytelen volt nélkülözni a ha­zai csapat. Az első percek őz Ajka fölényét hozták, majd Ivá­nyi előtt kínálkozott nagy lehe­tőség, de a lövés helyett az át­adást választotta és felszabadí­tott a vendégek védelme. A 12. percben Bujtor bravúrral védte Hegyi lövését. Átvette a játék irányítását a Komló, de körül­ményes csatáraik nem bírtak a szervezetten védekező ajkaiak­­kal. A 29. percben Hegyi lőtt két csel után' 10 méterről fölé, A 33. percben egy kapu előtti kavarodásnál Bien megsérült és ápolása miatt három percig állt a játék. A félidő hajrájá­ban néhány kemény belemenés jelentette az izgalmat. Szünet után erőteljesebben támadott a Komló és az 54. Sellye, 1000 néíö. Vezette: Ágoston. PVSK: Sulyok — Hü­­ber, Szabó. Grünwald,' Németh — Szőcs, Kaszás, Kresz, Tóth —­­Szász, Horváth. Edző: Rónai Ist­ván. Sellye: Fiedler — Golubics (Lombosi a szünetben), Hosszú, Krén, Elmajer — Markavics, Otártics (Könyves a 73. perc­ben); Amigya — Gojók, Szaba­di, Varga. Edző: Koller Nándor. Az első helyzet Sulyok kapu­ja előtt adódott, Goják azon­ban közelről hibázott Ezután negyedórát napoztak a csapa­tok, jóformán semmi sem-történf a pályán. A 21. percben a les­csapdát rosszul alkalmazó PVSK-védők mögül Golubics ki­lépett, beadáso után nagy ka­varodás támadt a vasutasok 5-ösén, végül Szabadi földre pattintott fejesét tornázta ki a pécsiek kapuvédője. A 30. perc­ben Németh bal oldali szögletét Grünwald az 5-ösről fejjel a bal alsó sarokba csúsztatta (1:0). 5 perc múlva egy jobb ol­dali szögletrúgást követően Tóth Fiedlert (a PMSC-t is meg. járt kapust a sellyeiek a hét kö-Sopron, 4000 néző. Vezette: Tátrai. Olajbányász: Megyimó­­recz — Bántó, Englóner, Kor­mos, Gondos — Savanyó, Nagy, Kelemen (Müller, a 80. perc­ben), Bélák. Edző: Madár Gá­bor. Soproni SE: Horváth Gy. — Török, Drázsnyák, Benkő, Li­­pócz, Makai, Németh l„ Horváth G. — Varga, Deák, Dercsák (Tirschler a 67. percben). Edző: Mihalecz Boldizsár. A 14. percben Deák átadásá­ból Németh 25 méterről ritkán látható nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (0:1). 83. perc: a lesre játszó soproni védők kö­zött Müller kiugrott és nehéz szögből a bal sarokba helyezte a labdát. (1:1). 89. percben László szögletét Bántó közelről a hálóba fejelte. (2:1). védte Foki. Az 54. percben Tú­rái kitűnő labdával kiugratta Landeket, akit buktattak a 16- oson belül. A 11-est Magyar a jobb sarokba lőtte. (1:0). A 74. percben Túrái a jobb oldalon futtatta Magyart, akinek be­adását Vörös centiméterekkel fejelte a jobb sarok mellé. A kieséstől fenyegetett hazai csapat játékára rányomta bé­lyegét a nagy gyözniakarás. Sokkal többet kezdeményeztek, helyzeteket hagytak ki, így győ­zelmük megérdemelt, még ok­kor is, ha azt csak nagy küz­delem árán szerezték meg. Jók: Magyar, Túrái, Horváth, Iván, Landek, illetve Harth, Kiss, Stieger és Kerekes. Gaál István *-------------------------------­Jók: Englóner, Gondos, Savanyó, László, illetve Németh, Horváth G. Szekszárd, 1500 néző. V.: Dr. Rákóczi. Szekszárd: Pólyák — Szabó, Tóth, Somodi, Bonnyai — Páli (Dienes, a 46. percben), Koroknai, Lieszkovszki — Pölös­­kei (Orosz, a 75. percben), Var­ga, Lauer. Edző: Magasházi Jó­zsef. Bábolna: Krass - Sebes­tyén, Filep, Baranyai, Háklár — Hegedűs, Müller, Lipót, Deák (Sülé, a 66. percben) — Csikós, Tímár. Edző: Haász László. Alacsony színvonalú, elképze­lés nélküli játék, amelyben szin­te egymás hibáiból éltek a csa­patok és jobbára csak a küz­dőjelleg domborodott ki. Szü-' net után valamelyest élénkült az iram. Az utolsó 20 percben nagy hajrát nyitottak a szek­szárdiak. A 73. percben formás hazai támadás végén Bonnyai a 11-es pontról abszolút gól­helyzetben magasan a léc fölé bombázott. A 88. percben Ko­roknai iveit középre, Orosz elő­revetődve fejelt, Krass testéről a mezőnybe vágódott a labda. Fekete László —------------- « ---------------­Várpalota— MVTE 1:0 (1:0) Várpalota, 1800 néző. Vezet­te: Eőry. Várpalota: Palotai — Pávics, Kisbej, Bor, Nagy III. — Szőllősi (Holik, a 70. percben), Fauszt, Wittmann — Mártái, Nagy IV., Tricskó (Nagy I., a 81. percben). Edző: Kárpáti Zoltán. Mohács: Antal - Far­kas, Roll, Hancz, Berki - Dár­dai, dr. Zsolt, Lőrincz — Megye­ri, Havasi, Jónás. Edző: Ma-, ihesz Imre. A 7. percben a kapura húzó Tricskót a 16-oson belül Hancz elkaszálta, A büntetőt Nagy III. a jobb alsó sarokba rúgta. (1:0). Egyenlő erők végig nyílt, küz­delmes, jó iramú találkozóját láthattuk. A szoros emberfogás­ra beállt mohácsiakkal szem­ben a hazaiak összjátéka nehe­zen bontakozott ki. A Bányász, ha meg is izzadt, gólhelyzetei alapján megérdemelten győ­zött. Jók: Palotai, Nagy III., Kis­bej, Wittman, illetve Berki, Dár­dai, dr. Zsolt.---------------- * ---------------­Az NB II. további eredmé­nyei: Rákóczi SE—MÁV DAC 2:2 (1:1), Haladás-Bauxitbá­nyász 4:1 (0:1), Keszthely—Sa­­baria 1:0 (0:0), Fűzfő—Bakony Vegyész 0:1 (0:1). az nb it. Állasa 1. Haladás 23 11 11 1 4117 33 2. Olajbányász 23 13 5 5 47-31 31 3. Komló 23 13 5 5 31-15 31 4. PVSK 23 11 7 5 31-19 29 5. Bauxitbányász 23 13 3 7 37-34 29 6. Sabaria 23 11 6 6 28-23 28 7. MÁV DAC 23 10 7 6 45-29 27 8. Keszthely 23 10 7 6 38-33 27 9. Bábolna 23 8 10 5 24-27 26 10. Ajka 23 10 5 8 35-32 25 11. Mohács-V. 23 7 10 6 21-17 24 12. Sopron 23 7 7 9 34-32 21 13. Szekszárd 23 7 7 9 21-21 21 14. Bakony V. 23 6 8 9 29-34 20 15. Dombóvár 23 5 7 11 22-44 17 16. Rákóczi SE 23 5 6 12 19-26 16 17. Várpalota 23 4 8 11 25-36 16 18. Fűzfő 23 5 5 13 26-35 15 19. Sellye 23 5 5 13 25-45 15 20. Pét 23 3 3 17 25-56 9 Kosárlabda Pécsi VSK—Szekszárdi Dózsa 63:61 (30:28). NB I. női mérkő­zés. Szekszárd, 200 néző. V.: Bacsfai, Földházi. Legjobb do­bók: Bundászné (18), Verbőczi­­né (17), Padragi (12), Hollós (12), ill. Grószné (16), Varga (14), Támer (12). Dombóvár- Székesfehérvári GEO 74:55 (32:31). NB II. férfimérkőzés. Góltotó-pályázatunkra sok szavazat érkezett. A telitalálatot elért pá­lyázóink köztit a szerencse Csík Gyuláné, Pécs, Hajnóczy u. 19/a. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek o 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Mostani góltotó-szelvényünk beérkezési határideje szombat déli 12 óra (Pécs, Hunyadi út 11.). Fömérközés: Bp. Vasas—PMSC; .................... Pótmérközés: Mohács-Véménd 7E—Komlói Bányász: A pályázó neve: .................................................................... A pályázó lakcíme: .............................................................. Komlói Bányász—Ajka 1:0 (0:0:) PVSK—Sellye 1:1 (1:0) zepén igazolták Bolyból) meg­előzve a jobb kapufára fejelt. A szünet után maradt minden a régiben: izgalommentes me­zőnyjátékkal teltek-múltak a percek. Egészen" az 58. percig: ekkor Goják jobb oldali szögle­te megpattant az egyik védő fején, Hosszú menetrendszerű­en érkezett, és 6 méterről erő­teljes fejessel a kopu közepébe küldte o labdát. (1:1). Nem mondhatni, hogy sokáig emlékezetes 90 percet szerzett a népes publikumnak a két együttes. Sellyéi próbálkozások közepette a pécsiek egy szög­letből fél óra múltán vezetést szereztek, azután elteltek elő­nyükkel. A hazai tizenegy mind­végig többet kezdeményezett, de csak egyenlíteni tudott. A megyebajnoki iramú és színvo­nalú mérkőzésen igazságos dön­tetlen született, A Sellyéből El­­májer, Hosszú és Markovics igyekezett jobban a többieknél, a PVSK legjobbjai Sulyok, Né­meth és Grünwald voltak. Horváth László Olajbányász—Soproni SE 2:1 (0:1) percben sikerült megszerezni a vezetést. Radics lépett ki a vé­dők között, 10 méterről küldött lövését Bujtor kiütötte és a jól érkező Tóth fejjel a kapu kö­zepébe továbbított. (1:0). A 67. percben meghűlt a vér a kom. lói szurkolók ereiben. Barta ha­zaadását Bien csak bravúr árán tudta szögletre menteni. A 74. percben Radics lövését véd­te Bujtor. Kitámadott az Ajka, a 78. percben Kiss bombájánál ismét Bien bravúrjára volt szük­ség. A hajrában a Komló az eredmény tartására törekedett és ez sikerült. Ami a'küzdelmet illeti, a né­zők nem csalódtak, a színvonal azonban az átlagos alatt ma­radt. A Komló ugyan a talál­kozó jelentős részében többet kezdeményezett, de az Ajka határozottan védekezett, és így a körülményes hazai csatárok kevés veszélyt jelentettek a ka­pura. MezŐnyfölénye alapján a Komló egygólos győzelme meg­érdemelt. A hazai csapatból Bien, Kovács, Mács és Mód tel­jesítménye emelkedett az átla­gos fölé. Az Ajkából Hollenczel, Kiss és Menyhárt dicsérhető. Lázár Lajos n s MPijf- £ iilllSIi Vasárnapi eredmények Megyebajnokság Öt gólt lőtt a Máza­­szászvár Mázaszávóri Bányász—Vajszló 5:1 (2:1). Mázaszávár, 500 néző. V.: Kulcsár. A bányászcsapot könnyed, tetszetős játékkál ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Góllövők: Dunai (4), Guth, ill. Borovácz (11-es­­ből). Jók: Dunai (a mezőny legjobb­ja), Katona, Csábrák, Guth, ill. a Vajszlóból senkit nem lehet kiemel­ni. Siklós—István-akna 1:0 (0:0). Sik­lós, 400 néző. IV.: Benkő. Alacsony színvonalú mérkőzésen nehezen győ­zött a hazai csapat a lelkes vendé­gek ellen. Góllövő: Csőre. Jók: Diny­­nvés, Bori, Petrétei, ill. Végvári, Ka­nizsa, Szőllősi. Szigetvár—Villány 2:1 (1:1). Vil­lány, 300 néző. V.: ifj. Molnár. A szerencsésebb csapat nvert. Góllövők: Baumholczer (2). ill. Martini. Jók: Papp Palotai, Kövesi, Baumholczer, ill. Szabó I., Cseh, Czékó. U. PEAC—P. Kesztyűgyár 2:0 (0:0). Pécs, Ifjúsági stadion, 100 néző. V.: Kuluncsics. A mérkőzést végigtámad­ták az egyetemisták, de csak a haj­rában tudtak gólokat lőni. Góllövők: Deme, Krénusz. Jók: Krénusz, Ko­vács, Major, Kálmán, ill. Szűcs, Sza­bina, Kocsrs. P. Zsolnay—Drávátok 0:0. Pécs, If­júsági stadion, 150 néző. V.: Thassy. Megérdemelten vitte el az egyik pon­tot a Drávafok. Jók: Gadár, Baloah, Papfr I., ill. Mohácsi, Goják, Ka­nász I. Máaocs—P. Kinizsi 0:0. Mágocs, 300 néző. V.: Radó. A mágocsiak mezőfölénvüket nem tudták gólokra váltani. Jók: Studer, Lippert, Bencs, ill. Csatári, Szeszán, Léber, Sebes­tyén. P. Postás—Steinmetz SE 1:1 (1:1). PVSK-edzőpálya, 100 néző. V.: Laka­tos. Nagv iramú, változatos mérkőzés, igazságos döntetlen. Góllövők: Kis­­tóth, ill. Schmidt. Jók: Hausznek, Lakatos, Tóth, ill. Schmidt, Szabó, Knoch. Beremend—Vasasi Bányász 1:1 (0:0). Beremend, 400 néző. V.: Hor­váth J. Meaérdemelt vasasi pont­szerzés. Góllövő: Stölkler, ill. Vol­­avi. Jók: Óbert, ill. Hirth, Kólya, Völgvi: Bóly—PBTC 1:0 10:0). Bólv, 400 né­ző. V.: Sárkány. Többet támadott-a Boly. Góllövó: Panta. Jók; Ambrus, Fitt, Panta, III. Aradi, Jurin. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLASA 1. Siklós 19 13 3 3 51-18 29 2. Zsolnay ÍR 10 6 2 38-25 26 3. Beremend 17 9 6 2 37-23 24 4. Mázaszászvár 18 10 4 4 41-28 24 5. P. Kesztyűgy. 18 10 4 4 30-17 24 6. Sziqetvár 19 10 4 5 30-21 24 7. Boly 18 10 4 4 21-15 24 8. PBTC 18 10 3 5 27-17 23 9. U. PEAC 19 8 4 7 31-30 20 10. Drávafok 18 6 6 6 25-23 18 11. Pécsi Kinizsi 19 8 2 9 20-19 18 12. Villány 18 6 6 6 17-20 18 13. P. Postás 18 5 2 11 20-31 12 14. Vajszló 18 4 3 11 15-25 11 15. Steinmetz SE 17 3 4 10 7-25 10 16. Vasasi B. 19 4 1 14 23-48 9 17. István-akna 18 2 3 13 14-34 7 18. Mágocs 19 2 3 14 16-44 7 Ferencváros—Rába ETO 2-1 (1-0). üllői, út, 25 000 néző, v.: Tompa. Góllövők: Murai és Nyilasi (11-esből), illetve Han­­nich (11-esből). Ferencváros: Kakas — Jancsika, Judik, Rab, Takács — Ebedli, Nyilasi, Mu­cha — Murai (46. p. Mörtel), Szokolai, Pogány (88. p. Koch). Rába ETO: Kiss — Pásztor, Hlagyvik, Onhausz, Magyar — Hannich, Mile (39. p. Gyur­­mánczi), Glázer — Szabó, Pö­­löskei, Hajszán. A vártnál ne­hezebben, gyenge teljesítmény­­nyel szerezte meg a Ferencvá­ros a két bajnoki pontot. Jók: Nyilasi,-. Takács, Szokolai, illet­ve Kiss, Magyar. Dunaújvárosi Kohász—Bé­késcsaba 2-2 (2-1). Dunaújvá­ros, 6000 néző, v.: Mohácsi. Góllövő: Nagy II., Weimper (11-esből), illetve Királyvári, Pásztor (11-esből). Dunaújvá­ros: Németh — Keller, Tóth, Paizs ((Giron, a szünetben), Virógh — Nagy II., Bódi, Su­­lia — Magyar (Weitner, 83. p.), Weimper, Fajkusz. Békéscsaba: Rabcsák — Királyvári, Kerekes, Zsömbörgi, Rácz — Maján, Pásztor, Tisza, Fodor (Vágási, 76. p.) — Kurucz, Budavári (Kanyári, 65 p.). A Dunaújváros 70 percen keresztül jól játszott, több gól­helyzetet teremtett ellenfele Jégkorong Vasárnap 18 000 ezer néző volt kiváncsi a pekingi jégpalo­tában a C-jégkorong világbaj­nokság 2. fordulójára. A ma­gyar válogatott az angolok el­leni biztató, 8:0-ás győzelmet követően majdnem kiegyenlí­tette gólarányát az osztrákok­tól elszenvedett 7:0-ás (3:0, 2:0, 2:0) vereséggel. kapuja előtt, de ezeket nem tudta kihasználni. Jók: Németh. Keller, Bódi, Nagy !l„ illetve Rabcsák, Királyvári, Pásztor, Kurucz. Tatabánya—Nyíregyháza 1-1 (1-0). Tatabánya, 6000 néző, v.:. Jaczina. Góllövők: Kovács, illetve Czeczeli. Tatabánya: Kiss — Szabó, Lakatos, Fejes, Fischer — Barabás, Csapó, Emmer — P. Nagy (Méhesi, 78. p.), Kovács, Schmidt. Nyíregy­háza: Szendrei — Pólyák, Szűcs, Szikszói, Szekrényes — Cséke, Kozma (Kléninger, 78. p.), Moldván — Kovács (Pető, 66. p.), Kiss, Czeczeli. A vendégek igazolták jó hí­rüket, fegyelmezett védőjáté­kukkal megérdemelten szerez­tek egy pontot a kényelmesen játszó hazaiakkal szemben. AZ NB I. ALLASA: 1. Ferencváros 22 13 7 2 48-20 33 2. Vasas 22 13 6 3 49-24 32 3. Videoton 22 13 4 5 40-24 30 4. Bp. Honvéd 22 12 5 5 38-22 29 5. Tatabánya 22 9 8 5 30-21 26 6. Békéscsaba 22 10 6 6 30-25 26 7. Nyíregyháza 22 8 9 5 19-15 25 8. Pécsi MSC 22 7 8 7 29-27 22 9. U. Dózsa 22 7 8 7 39-39 22 10. Debrecen 22 8 5 9 22-23 21 11. Zalaegerszeg 22 8 3 11 35-40 19 12. Volán 22 7 5 10 29-38 19 13. Csepel 22 5 8 9 24-25 18 14. Rába ETO 22 5 7 10 24-28 17 15. Diósgyőr 22 4 8 10 16-30 16 16. Dunaújváros 22 4 7 11 27-50 15 17. MTK VM 22 3 8 11 18-35 14 18. Kaposvár 22 4 4 14 22-53 12 TOTO 1. Gyula—Özd 0-0 * 2. Szarvas—Hódmezövh. 1-1 * 3. Sz. MÁV MTE—Györgyös 1-1 i 4. Rákóczi SE—MÁV DAC 2-2 x 5. Keszthely Sabaria 1-0 1 6. Sopron—Olajbányász 1-2 2 7. Cagliari—Torino 1-1 x 8. Pistoiese—Bologna 0-2 2 9. Róma—Napoli 1-1 x 10. Udinese—Como 2-0 1 11. Pescara—Sampdoria 2-1 1 12. Varese—Lazio 3-2 1 13. Verona—Milan 1-1 x +1 14. »Bari—Palermo 2-0 1 Két jégkorongcsapat alakult Pécsett. Az AFIT és o DEDASZ, Táv­fűtő Vállalat amatör csapatai vasárnap délelőtt jégkorong-mér­kőzést játszottak a pécsi műjégpályán. Az AFIT qyözött. Hétfőn már nem nyit ki a műjégpálya, majd ősszel használhatják ismét o sportkedvelők. Akkor tartják az ünnepélyes megnyitót is. Fotó: Arató László A Baranya megyei Baromfi­­feldolgozA és -forgalmazó közös Vállalat * KONYHALÁNYOKAT DÉLELŐTTÖS, + IRODATAKARiTÖT DÉLUTÁNOS műszakbeosztással keres felvételre JELENTKEZNI LEHET A GONDNOKSÁG VEZETŐJÉNÉL, PÉCS, EDISON U. V.iég prot*Urj«t. AÁJBJM — ntsmul Dunántúli napló , Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erisébe! Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, \20 óra után 15-726 ^ Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320______ Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 11-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054