Dunántúli Napló, 1981. március (38. évfolyam, 59-89. szám)

1981-03-30 / 88. szám

PVSK—Olaj­bányász 1-1 (l-l) Hübet' (félig háttal, sötét mezben) 11-esből szerzett gólja után csapattársa. Kaszás köszönti. A háttérben a nagykanizsai Füle dr. Arató László felvétele PVSK-jzálya, 2000 néző. V.: Jaczina. PVSK: Sulyok — Hüber, Szabó, Grünwald, Németh (Stájer az 51. percben) — Szöcs, Tóth, Kaszás, Kresz — Szász (Tailási az 54. perc­ben), Horváth. Edző: Rónai István. Olajbányász: Szalai — Gondos — Engióner, Kormos, Savanyó, Bán­tó — Nagy, Horváth, dr. Füle — László, (Kelemen a 74. percben), Bélák. Edző; Madár Gábor. Hamar vezetéshez jutottak a kanizsaiak. Horváth a 4. perc­ben rácsapott egy röviden ha­zaadott labdára és a meglepett Sulyok mellett a hálóba lőtt. 0-1. A 12. percben a 16-oson belül Bántó ellökte Szócsőt, a 11-est Hüber értékesítette. 1-1. Kiegyensúlyozott volt a játék. A 23. percben Bélák szabadrúgá­sa után a labda a kapufa élé­ről vágódott a mezőnybe. A PVSK támadásai rendre el­akadtak a kanizsaiak 16-osá­­nál. A 33. percben Horváth háttal a kapunak állva emelte fölé a labdát A 41. percben Kresz egyéni játék után a ka­pufát találta el. Nagykanizsai támadásokkal folytatódott szünet után a já­ték. Az 50. percben az előre­törő Bántó lövését a kapufa mentette. A vendégek kezde­ményeztek többet. A vasutasok szétesően erőtlenül játszottak. A pécsiek a hajrában rákap­csoltak, a nagykanizsaiak szí­vósan védekeztek és sikerült megőrizni kapujukat a «góltól. A 87 percben Szöcs lövését üggyel-bajjal védte Szalai. Nagy taktikai harcot vivtak a csa­patok, jó játék nem alakulhatott ki. Sok volt a szabálytalanság. A pé­csiek közül Grünwald, Szöa és Sza­bó, a nagykanizsaiak közül Egnló­­ner kapott sárga lapot. A pécsiek, és a nagykanizsaiak is gyenge teljesít­ménnyel rukkoltak ki. A nagy akarás­sal játszó kanizsaiak megérdemel­ték az egyik pontot. A pécsiek közül Szabó, Szöcs játéka dicsérhető, a Nagykanizsa közül Kormos, Engióner játéka tetszett. Hegyi István * Bábolna—Komló 2-I (I-0) Bábolna, 500 néző. V.: Kiss G. Bá­bolna: Krass — Lipóth, Filep, Bara­nyai, Csikós — Deák, Hegedűs, OTüt* ler — Nagy, Sülé. Timár (Háklár a szünetben, Földes a 85. percben). Ed­ző: Haász László. ‘Komló; Bien — Iványi, Kovács, Mács (Katona az 50. percben), Barta — Mód, Gyurina, Róth — Radics, Stemler, Tóth (Raop a 75. percben). Edző: Kontha Károly. A 45. percben: Nagy két vé­dőt is átjátszott, majd 15 mé­terről a későn vetődő Bien mellett a jobb alsó sarokba Mohács, 2500 néző. V.: Soós. MVTE: Antal — Farkas, Rótt, Hancz, Berki — Dárdai, dr. Zsolt, (Nyári, a 65. percben), Lőrincz — Megyeri, Hova. si, Jónás. Edző: Mathesz Imre. Fűz­lő: Takács — Körli. Gál I., Szegedi. Fehér — Gál B., Csurgó (Szanyi, a 76. percben), Diósi, Zeidl — Siket (Püspöki, a 65. percben), Sinrm. Edző: Káló Pál. Hatalmas irammal kezdtek a hazaink. A 9. percben 16-osra betörő Megyerit csak szabály­talanságok árán tudták elvá­lasztani a labdától. A bünte­tőt Jónás lőtte a kapu bal sarkába (1-0). A 24. percben ismét gólt lőtt a hazai csa­pat. Jónás a balszélen szerezte meg a labdát, a kapu elé csa­varta, s amíg a védők és a csatárok eavmásra vártak, a labda akadálvtalanul pattant a bal alsó sarokba (2-0). Tapolca, 1800 néző. V.: Kárász. Sellye: Fiedler — Hosszú, Vass, Krén, Amigya —• Varga (Otártics a 80. percben), Markovics, Könyves — Sza­badi. Elmáyer, Goják. Edző: Koller Nándor. Bauxitbányász: Petrovics — Ughy, Bencze, Mészáros, Magyar — Major (Virág a szünetben), Tendli, Ormai — Tóth, Németh, Horváth. Edző: Németh Lajos. helyezett. 1-0. A 69. percben Háklár balról beadott, s a jó­kor érkező Nagy 12 méterről naay erővel a jobb felső sa­rokba lőtt. 2-0. A 89. percben a hazai védők díszkísérele mel­lett Róth 8 méterről helyezett a jobb alsó sarokba. 2-1. A nagy szélben lejátszott mérkőzé­sen a Bábolna 75 percig (ölényben játszott, a két gólon kívül kdpufát is rúgott, győzelme megérdemelt. Jók: Lipót, Filep, Csikós, Deák, Nagy, il­letve Kovács, Barta. Szünet után nagyot esett a játék színvonala. A tétlenséget végül Megyeri unta meg, jó ütemben ugratta ki d jobb szélre húzódó Lőrinczet, akinek a kapu előtt keresztbe lőtt lab­dáját Jónás biztosan lőtte a hálóba (3-0). A 87. percben Rótt iramodott meg, kicselezett három védőt és legurított lab­dáját 14 méterről Havasi pör­gette a kapu jobb alsó sar­kába (4-0). Három hazai döntetlen után szerez* te meg első tavaszi győzelmét a mo­hácsi csapat. A védelemben Antal kapus és Berki volt a legbiztosabb, míg elöl a mesterhármast elért Jó­nás és a sokat játékban levő Megyeri érdemel dicséretet. A vendégek leg­jobbja a négy kapott gól ellenére is Takács kapus volt. A mezőnyben Csurgó és Simon érdemel dicséretet. Kapu László A 83. percben Markovics a kimozduló Petrovics fölött a jobb összekötő helyéről a há­lóba emelte a győztes gólt. 1:0. Eseménytelen, unalmas mérkőzésen o fegyelmezetebb vendégek megér­demelten vitték el a két pontot ener­­vált ellenfelük otthonából. Jók: az egész sellyei csapat, illetve Bencz* Szekszárd—Pét 2-I (0-I) Pétfürdő, 1000 néző. V.: Barna. Szekszárd: Pólyák — Szabó, Tóth, Somodi, Bonnyai — Márkus, Weitner (Lieszkovszky, a 68. percben). Varga — Lauer, Kniesz, Páli (Orosz, a 60. percben). Edző: Magasházi József. Péti MTE: Harth — Obuch. Stieger, Kiss L., Gáspár — Czuczka, Borsfa] (Hódosi, a 77. percben). Dómján — Kabhegyi, Kustos, Ur. Edző: Kereke* Imre. A 44. percben Kiss L. egye­dül vezette fel a labdát, majd a hátráló védők között óriási erővel a bal felső sarokba bombázott (0-1). A 69. perc­ben heves szekszárdi támadás után Harth kiütötte a labdát, az a tömörülésben Márkus elé pattant, s a szekszárdi játé­kos közelről egyenlített (1-1). A 72. percben jobb oldali tá­madás végén Varga visszaját­szott, s a péti védők közül Lauer bomba qólt lőtt (2-1). Az első félidőben a kitűnően ját­szó Pét nemcsak irányított, hanem vezetést is szerzett. A második féí*- i dobén a hazai együttes két nagy helyzet kihagyása után teljesen visz­­szaesett, a rutinosabb, egységesebb Szekszárd három perc alatt a maqa javára fordította az eredményt. Jók: Szabó Tóth, Somodi, Márkus. Var­ga, illetve Harth, Stieger, Kiss L., Dómján. Az NB II. további eredmé­nyei: Sabaria—Sopron 2-0 (1-0), Ajka—Keszthely 0-1 (0-1), MÁV DAC—Haladás 3-3 (0-2), Honvéd Rákóczi SE—Várpalota 0-1 (0-0). Az NB II. állása 1. Haladás 26 13 12 1 50-21 38 2. Olajbányász 16 15 6 5.54-34 36 3. Komló 26 14 6 6 34-17 34 4. PVSK 26 12 9 5 37-21 33 5. Keszthely 26 12 8 6 40-33 32 6. Sabária 26 12 7 7 30-25 31 7. Bauxitbányász 26 14 3 9 38-36 31 8. Bábolna 26 10 11 5 29-29 3r ». MAV-DAC 26 11 8 7 52-36 30 10. MVTE 26 8 11 7 26-20 27 11. Szekszárd 26 9 7 10 26-24 25 12. Ajka 26 10 5 11 35-35 25 13. Bakony V. 26 7 10 9 31-35 24 14. Sopron 26 7 8 11 35-36 22 15. Sellye 26 7 6 13 29-46 20 16. Várjzalota 26 5 8 13 28-42 18 17. Dombóvár 26 5 8 13 23-53 18 18. Rákóczi SE 26 5 7 14 20-30 17 19. Fűzfő 26 6 5 15 27-40 17 20. Pét 26 4 3 19 29-63 11 Kerékpár Szombaton Dobogókő kör­nyékén rendezték meg az or­szágos hegyi bajnokság első fordulóját. Eredmények. Felnőtt junior: 1. Halász Z. (Szek­szárd). ... 5. Lóki (PMSC). If­júságiak: ...5. Szakács. 6. Vá­mos (mindkettő Pécsi Sportis­kola). Vasárnap népes mező­nyök részvételével rendezték meg Székesfehérvárott a Krité­rium Dunántúl bajnokságot, ahol szép pécsi sikerek szület­tek. Eredmények. Felnőtt: 1. Bernát T. (PMSC). Juniorok: 1. Lóki (PMSC). Ifjúságiak: ...2. Szakács (Sportiskola). Serdü­lők: 1. Molnár (Sportiskola). Bakony V.—Dombóvár 1-0 (0-0) Veszprém, 1200 néző. V.: Tátrai. Bakony Vegyész: Csiszár — Belső II., Stieber, Éger, Horváth (Belső I., a 64. percben) — Németh, Csornai (Zsadányi a 64. percben), Csik — Kozmor, Kelemen, Görbitz. Edző: Né­meth Lajos. Dombóvár: Foki — Bo­­nai, Túrái, Horváth, Lakos — Por­­csa, Tóth-Bagi, Vörös — Nagy, Iván (Dobos az 56. percben), Landek. Edző: Herbei Jószef. A 79. percben Kozmor sza­badrúgása nyomán a labda a sorfalról Kelemen elé pattant, aki néhány lépésről védtelenül lőtt a hálóba. 1:0. Nagy akarattal, de tok hibával küzdött a gyenge támadójátékot pro­dukáló két csapat. A veszprémiek ugyan több helyzetet teremtettek, de így is csak keservesen győztek. Jók: Csiszár, Éger, Németh, ill. Foki, Hor­váth, Landek. A PVSK—Olajbányász mérkőzés 1:1-es végeredményét eltalált pályá­zóink közül a szerencse Csik Gyuláné, Pécs, Hajnóczi u. 19/C. alatti lakosnak kedvezett, aki nyereményét — a 100 forintos vásárlási utal­ványt — postai közvetítéssel kapja meg. Az e heti góltotó szelvények beérkezési határideje, április 3., péntek déli 12 óra. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601). Főmérkőzés: Komlói Bányász—Rákóczi SE: .................................................. Pótmérkőzés: Sellye—Ajka; ................................................................................ A pályázó neve: ........................................................................................................ A pályázó lakcíme: ..................................................................................................... Mohács-Véménd TE-Fűzfő 4-0 (2-0) Sellye—Bauxitbányász 1-0 (0-0) héttői ■ TOTO 1. MÁV DAC—Haladás 3-3 x 2. PVSK—Olajbányász 1-1 x 3. Dunaújvárosi É.—Bem SE 1-3 2 4. 22. Volán—Budafok 1-0 1 5. Kazincbarcika—Asztalos SE 2-1 1 6. Borsodi Volán—Eger 2-0 1 7. Ascoli—Aveilino 1-1 x 8. Internazionale—Juventus 1-0 1 9. Napoli—Bologna 2-1 1 10. Perugia—Pistoiese 3-0 1 11. Palermo—Milan 3-1 1 12. Rimini—Lazio 1-3 2 13. Spal—Cesena 1-1 x Pótmérkőzések: 14. Varese—Pescara 1-0 1 15. Bábolna—Komló 2-1 1 16. Alumínium—Keszthely 0-1 2 Ökölvívás A Thury György országos meghívásos ökölvívó emlékver­senyen Nagykanizsán 14 egye­sület több, mint 100 serdülő és felnőtt versenyzője vett részt. A dél-dunántúli egyesületek versenyzői közül a következők végezjek súlycsoportjukban az élen. Serdülők: Kispapírsúly: Simon (PVSK); pehelysúly: Or­sós (Komló); könnyűsúly: Ta­kács (ZTE); kisváltósúly: Kot­tán (ZTE); középsúly: Kővári (Nagykanizsa); nagyközépsúly: Lakatos (Nagykanizsa); nehéz­súly: Mihálovics (Mohács-Vé­ménd). A mezőny legtechniká­sabb versenyzőjének felajánlott tiszteletdíjat a nagykanizsai Kővári kapta. Felnőttek. Kisvál­tósúly: Kosztics (Mohács-Vé­ménd); nagyváltósúly: Budai (Kaposvár); nehézsúly: Unicsek (PVSK). Az összesített pontver­senyt és ezzel a városi tanács vándorserlegét a Budapesti Honvéd nverte a MÁV Nagy­­kanizsai TE és a PVSK előtt. Balogh Antal NB I. ifjúsági bajnokság PMSC—Újpesti Dózsa 5-0 (5-0). Pécsújhegy, 300 néző. V.: Dömény. PMSC: Bálint — Kónya, Hammer, Vukmann, Csizmadia (Balogh) — Hrotkó, Méízáros. Bendes — Vörös (Du­dás), Hüber, Gettó (Spiel). Edző: Garami József. Góllövők: Hüber (2), Mészáros, Gettó, Vörös. A pécsiek legjobbjai: Hammer, Mészáros, Vörös, Gettó. Mázaszászvári a rangadón Mázaszászvári Bányász—Zsolnay SE 5—3 (3—2). Mázaszászvár, 800 néző. V.: ifj. Molnár. Mindkét csapat nagy lendülettel játszott a megyei rang­adón, a bányász csapat helyzetei alapján és a második félidőben nyújtott jobb játékával, akár na­gyobb különbséggel is nyerhetett volna. Góllövők: Guth (3, egyet 11-esből), Dunai, Viszló, ill. Király, Popp II., Lőrincz. Jók: Czár, Guth, Viszló, illetve Balogh, Harasztia, Popp II. Siklós—P. Postás 0:0. Siklós, 300 néző. V.: Szedeli. A kiállítás miatt 10 főre csökkent hazaiak nem bírtak a szervezetten játszó vendégekkel. Kiállítva: Zrínyi (Siklós). Jók: Ham­mer, Petrétei, Dinnyés, ill. Hausznek, Dobos II., Georgiu. Drávafok—Mágocs 1—0 (0—0). Drávátok, 300 néző. V.: Kain. A lel­kesen játszó Mágocs ellen nehezen győzött a hazai csapat. Góllövő: Ka­nász II. Jók: Gólyák, Kovácsevics, ill. Kovács, Tonkó. Beremend—P. Kesztyűgyár 1—0 (1—0). Pécsbányatelep, 200 néző. V.: Lakatos. A nagy lelkesedéssel és keményen küzdő Beremend megér­demelten vitte el a két pontot a gyengén játszó Kesztyűgyártól. Gól­lövő: Stölkler. Jók: Óbert, Stölkler, Héhl, ill. Szöllősi. Boly—P. Kinizsi 1—0 (0—0). Ko­vácstelep, 100 néző. V.: Tóth I. Küz­delmes mérkőzésen, nagy védelmi hi­bából szerzett gólt a Boly. Góllövő: Ulrich. Jók: Léber, ill. Fitt, Marián. Kézilabda Veretlenül nyerte Komlón a házigazda Bányász a kézilabda Felszabadulási tornát. A küzde­lemsorozaton a rendezők mel­lett a jugoszláv területi bajnok­ságban szereplő Dakovo, az NB ll-es Nagykanizsai Olajbá­nyász és Universitas PEAC.^va­­lamint a megyebajnokság mér­kőzéseire készülő Bólyi ME­­DOSZ vett részt. Szoros mér­kőzéseket vívtak a csapatok, a második napra feljavult Kom­lói NB I B-s gárda biztosan lett első, a nagykanizsaiak és a bólyiak előtt. A 4. helyen a jugoszlávok végeztek. Az NB II. újonca az Ű. PEAC nem tu­dott pontot szerezni. Tolna megyei labdarúgó-bajnokság A Tolna megyei labdarúgó-bajnok­ság 19. fordulójának eredményei: Fadd—Tamási 0-2 (0-1), Pincehely— Kisdorog 1-0 (0-0), Szekszárdi TÁÉV SK—Paks 1-1 (1-1), Dombóvári Vasas —Bonyhádi Pannónia 0-2 (0-0), Ten­­gelic—Bátaszék 1-3 (1-2), Bonyhádi MSC—Dunaszentgyörgy 2-0 (0-0), Nagymányok—Ozoro 5-1 (3-0), Tevel —Aparhant 2-1 (0-1). A bajnokság élcsoportjának állása: 1. Paks 19 12 7 — 50-13 31 2. Bonyhád 19 12 4 3 41-17 28 3. Bátaszék 19 10 8 1 38-21 28 4. Tamási 19 11 5 3 45-13 27 5. D.-szentgyörgy 19 10 5 4 34-17 25 0 ZARAGOZA: A spanyol rendőrség letartóztatta Jose- Eduardo Sendino 28 éves mű­szerészt, akinek ugyancsak ré­sze volt Quini elrablásában. Abban a házban rejtőzött egy barátjánál, amelynek alagsorá­ban megtalálták a Barcelona játékosát. győzelem Villány—István-akna 5—0 (1—0). Pécsszabolcs, 200 néző. V.: Varga. Akár még több gólt is lőhetett vol­na a Villány. Góllövők: Czékó, Iva­­nek, Molnár, Fekete, Vörös (11-es­­ből). Jók: Vörös, Czékó, Fekete, Iva­­nek, ill. Kádár. Vasasi Bányász—Steinmetz SE 0—0. Vasas, 150 néző. V.: Eisenberg. Kö­zepes színvonalú mérkőzés, gólkép­telen csatársorok. Jók: Róth, Szabó, Bogdán I., ill. Knoch, Szabó, Schmidt. Ü. PEAC—Vajszló 2—0 (1—0). Vajszló, 100 néző. V.: dr. Deák. Jobb támadójátékával nyert az Ú. PEAC. Góllövök: Szőke (2). Jók: Sző­ke, Bodró, Krénusz, ill. Ungvári L., Császár. A megyei I. osztály állása 1. Siklós 22 13 5 4 53-22 31 2. Boly 22 13 5 4 26-17 31 3. M.-szászvár 21 13 4 4 50-32 30 4. Zsolngy 22 12 6 4“ 46-34 30 5. PBTC 22 12 5 5 35-20'29 6. Kesztyűgyár 22 11 6 5 35-20 28 7. Beremend 21 10 7 4 40-28 27 8. Szigetvár 22 10 7 5 32-23 27 9. U. PEAC 22 11 4 7 39-30 26 10. Drávafok 23 9 7 7 31-28 25 11. P. Kinizsi 22 10 2 10 25-21 22 12. Villány 22 7 7 8 22-25 21 13. P. Postás 22 5 4 13 20-34 1 4 14. Steinmetz SE 22 4 5 1 3 12-32M3 15. Vajszló 22 4 4 14 15-32 12 16. Vasasi B. 22 4 3 15 25-51 11 17. Mágocs 23 3 4 15 20-47 1 0 18. István-akna .21 2 3 16 15-45 7 Kosárlabda Szolnokon magyar győzelem­mel fejeződött be a Tisza Kupa nemzetközi férfi kosárlabda-­­torna. A döntőbe Magyaror­szág 91—90 (46—49) arányban nyert Kuba ellen. Atlétika Az országos mezei futóbaj­nokságokon Dunakeszin a fér­fiak 12 kilométeres futamában Bauer (Komlói Bányász) 4. volt, a csapatban a komlóiak ugyan­csak a 4. helyen végeztek. Engedtek az amerikaiak Az amerikai labdarúgásban 24 órával az új bajnoki idény kezdete előtt eleget tettek a FIFA azon követelésének, hogy az alkalmazott játékszabályok teljes mértékben igazodjanak az általános gyakorlathoz. Szin­te az utolsó órában történt a módosítás, mivel már megkap­ták az ultimátumot, hogy ha nem történik változás, az ame­rikai Labdarúgó Szövetséget ki­zárják a FIFA-ból. A kívánal­maknak megfelelően eltörölték az eddig alkalmazott 35 yardos leshatárt, és a jövőben csak két játékost cserélhetnek egy mér­kőzés folyamán az eddigi há­rom helyett. vn*9 prowftrjat, nBcjry — íreiTO Dunántúli napló . -Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8-20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320________ Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Vállalatok, ktsz-ek és mgtsz-ek, figyelem !| A KOHÁSZATI MÜVEK megnövekedett igényének kielégítése érdekében minden kg hulladékvasra nagy szükség van. Felhívjuk a vállalatok, ktsz-ek és a mezőgazdasági üzemek figyelmét, hogy a saját fuvareszközzel a KOKOV telepére szállított hulladékvasért az átvételi áron leiül 200,— Ft/t szállítási költséget térítünk A bejelentett hulladékvas elszállításáról rövid időn belül telepünk is gondoskodik. CÍM: KOHÁSZATI ALAPANYAG-ELŐKÉSZÍTŐ KÖZÖS VÁLLALAT, pécsi telep, Pécs, Légszeszgyár u. 30. Telefon: 12-202