Dunántúli Napló, 1981. február (38. évfolyam, 31-58. szám)

1981-02-09 / 39. szám

telefonnál Katzirz Bála ftrgentinából Szédületes, Hogy fűinek itt e bírók Ahhoz képest, hogy az ar­gentínai Mar del Plata vagy 12 ezer kilométerre van innen, egészen elfogadhatóan jelent­kezik be a Hotel Presidente a telefonvonal túlsó végén, ahol a dél-amerikai túrón lévő magyar labdarúgó válogatott felütötte főhadiszállását. Pén­teken délben, amikor a futball- delegóció egyik tagját, Katzirz Bétát kértük a készülékhez, odaát éppen reggelihez készü­lődtek a magyarok. (Nálunk négy órával több van, mint Mar del Platóban.) A szokásostól eltérően elő­ször Katzirz kérdezett, az itteni időjárásról faggatózott. Kurta meteorológiai jelentésünk után majd ö szívünk hasadt meg, meghallván: ott bennejámak a nyárban, harminc-harmicöt fo­kos meleg van. Ráadásul a ho- 'tel egy ugrásnyira fekszik az óceántól. — Hallottuk, kalandos volt a csapat útja . . . — Madridban sokat várakoz­tunk, aztán felszállás után éj­szakai viharba kerültünk, ami igencsak megtáncoltatta a gé­pet. Végül 36 órás utazás után — amiből alfelét a levegőben., töltöttük — szerencsésen megér­keztünk ide. — A magyar lapok mindegyi­ke balszerencsés vereségről irt, — Eddigi mindkét ellenfelünk, az Independiente és a River Plate is „kontrát" játszott, az­az beálltak védekezni és gyors ellentámadásokkal operáltak. Mi csak erőlködtünk, támad- gattunk, kihagytunk egy csomó helyzetet, a második mérkőzé­sen egy 11-est - és veszítet­tünk. — Apropó, második merítő­A menedzserek is keresni akarnak a bnltnn Pocaknsodik a társaság zés. Idehaza megrökönyödést keltett, hogy kaphat Katzirz gólt ,, majdnem Európából", azaz 40 m-ről... — Az első félidő utolsó per­cében történt. Bődületesen el­találta a gyerek a labdát, de az igazsághoz tartozik, hogy elnéztem. Azt hittem mellé megy, fél szemmel ugyanis már az órára pislogtam. — Egyébként milyenek az ar­gentin csatárok? — Jól cseleznek, nagyon technikásak. Utóbbira egy pél­da: az első meccsen az Inde­pendiente centere rávezette kö­zéphátvédünkre a labdát, a 16-osnál hirtelen megállt, sarkai közé szorítva átemelte saját ma­gán ésabekkünkön a pettyest, majd még a levegőből alapo­san rászúrta. Alig ment mellé. De aztán képesek a legna­gyobb helyzeteket is elhibázni. — S a birók? — Szédületes, hogy fújnak, a hazaiakat segítik. A River Pla­te ellen Péter a kapu mögött melegített, erre a játékvezető odament hozzá, és kiállította. Azt, aki még be sem szállt. Állítólag ott tilos a kapus háta mögött melegíteni. — Egyéb újság? — Talán csak annyi, hogy a menedzserek rendesen meg akarnak kopasztani bennünket. Kihasználják, hogy nagy a fel­hajtás körülöttünk Meg azt, hogy Argentínában óriási a drágaság, egy üveg ásványvíz például 3, egy kiló gyümölcs Kosárlabda ZTE—PVSK 79:77 (41 :33) NB I. nők. Zalaegerszeg, 300 néző. V.: Aranyosi, Szász. PVSK: Hollós (10), Bundászné (25), Padragi (19), Csankó (2), Verbőcziné (16). Csere: Koszper (—), Sztoj- kovics (1), Gádor (2), Horváth (2). Edző: Horváth Imre. A ZTE legjobb dobói: Antoni (33), Gergály (22), Zubor (17). ZTE—PVSK 94:76 (53:47). NB I. férfiak. Zalaegerszeg, 1000 néző. V.: Gergely, F’éter Gy. PVSK: Vojtdk (8), Darázs (6), Varasdi (20), Rab II. (7), Tóth (24). Csere: Onhausz (7), Tarján (4). Edző: Solti József. A ZTE legjobb dobói: Szűcs I. (38), Halász és Góczán (18— 18) voltak. Dombóvár—Sabari'a 90:63 (44:32). NB II. férfimérkőzés, Szombathely. ti DEU-reJtvény Ki van a képen? Előző számunkban közölt képrejt­vény megfejtése: a sportoló, aki az elmúlt évtizedben több Európa-, viág- és olimpiai bajnoki címet szerzett, akinek neve a világ tornasportjában is külön fejezetet jelentett: Magyar Zoltán. A beérkezett 743 helyes meg­fejtő szelvényeivel megtartott sorso­láson a szerencse Papp Jenőné, Sely- lye, Dráva u. 15. szám alatti lakos­nak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Mai képrejtvényünk egy tavalyi sporttörténeti találkozón készült. Bajnoki mérkőzésen találkozott egy­mással Pécs két reprezentatív labda­rúgó-együttese. Hogy a piros-feketék győztek, nagy része volt benne a takart arcú játékosnak, aki nemcsak csapatának, de a magyar labdarú­gásnak is nagy ígérete. Ki a spor­toló? A szelvények beérkezési határ­ideje február 14. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601). A sportoló neve: A pályázó neve: A pályáié lakcíme; 8 dollárba kerül. Az ételek el­fogadhatóak, de rengeteg a „nassolni” való, így edzés, me­leg ide vagy oda, a többség enyhén pocakosodik. A többit majd élőszóban, otthon . .. Horváth László SpM. Vereség az OB l-ben A fekete-fehér bábuk bűvöletének pillanata. Sax (PMSC, jobbról), a piros-feketék sakkcsapatának újdonsült első táblása az OB I. rajtján. Ellenfele Benkő (Bp. Spartacus). A parti döntetlenre vég­ződött. Arató László felvétele Bemutatkozott az OB l-ben a PMSC férfi sakkcsapata — sajnos, vereséggel. A Pécsett lejátszott találkozón a Bp. Spartacustól kapott ki az együt­tes 10:4-re. A pécsiek közül Koszorús és Tompos győzött, Sax, Kádár, Bereczki és Oberst döntetlent ért el. Győri Spartacus—Komlói Bá­nyász 7,5:5,5 (1 függő). OB I. mérkőzés. Komlói győztesek: Grünwald, Sásdi, Kiss. Remiz­tek: Iván, Hámori, Miovecz, Győrke, Csuir. Labdarúgó HDN Kupa Szekszárd-DMSC J:0 (1:0) Dombóvár, 500 néző. V.: Se­bestyén. Szekszárdi Dózsa: Pó­lyák (Suba) — Varga, Tóth, So- modi, Szabó - Páli (Horváth), Weitner, Márkus (Lieskovszki), - Pölöskei (Vasvári), Pásztor (Koroknai), Lauer. Dombóvár: Foki — Lakos (Banai), Horváth, Szijjártó, Porcsa - Tóth-Bagi, Túrái (Iván), Magyar (Hercz), Nagy (Vörös) — Lamm, Landek. A 17. percben Porcsa nagy lendülettel és jó cselekkel be­tört a 16-oson belülre, és 14 méterről a jobb alsó sarok mel­lé lőtt. A 40. percben Lauer jobb oldali szögletét követően hibázott a dombóvári védelem, és Weitner 7 méterről a jobb olsó sarokba lőtt. (0:1). Szünet után, az 58. percben Koroknai 9 méteres remek lövését Foki óriási bravúrral hárította. A 83. percben Herbst óriási helyzet­ben 8 méterről mellé lőtt. A végig többet kezdeménye­ző hazaiak ellen szerencsés góllal nyert a vendégcsapat. G. I. * STEINMETZ KUPA Beremend-Drávalok 5:0 (2:0). Gázmű-pálya, 50 néző. V.: Kövesi. A mély talajhoz job­ban alkalmazkodó Beremend jó játékkal ilyen arányban is megérdemelten nyert. Góllövő: Dudás (2), Hél, Stölkler, Gál. Postás-Zsolnay 2:2 (2:0). If­júsági stadion, 200 néző. V.: Benkő. Nagy iramú mérkőzésen 11-esekkel nyert a Zsolnay. Gól­lövő: Vavika, Dobos II., ill. Lő- rincz. Anzil (11-esből). r Február 9-től 13-ig GUNDEL-HÉT A NÁDORBCN A klasszikus mogyar vendéglátás fellegvára, a tavaly ismét megnyílt nagy hírű étterem bemutatkozása Pécsett. • Hétfőtől csütörtökig étlap szerint, pénteken műsoros GUNDEL-gálaest, melyen fellép: KISHONTI ILDIKÓ és PAUDITS BÉLA Asztalfoglalás: a 11-477-es telefonon. 1 Nemzetközi labdarúgótorna (Folytatás az 1. oldalról) és mivel már volt egy sárgája, most a piros lap következett. Két perccel később Dobány tört kapura, a 16-oson belül buk­tatták, a játékvezető azonban 11-es helyett a 16-os vonaláról ítélt szabadrúgást. A szabad­rúgást Lőrincz fölé vágta. A 10 főre fogyatkozott PMSC ellen egyre nagyobb iramot kezdett diktálni az osztják csapot. Már- már úgy tűnt, hogy sikerül „kibekkelniük” a mérkőzést a pécsieknek, amikor a 88. perc­ben Djurics a kapu bal oldalá­ba talált (1:1). Biztos győzelmet engedett ki a kezéből a PMSC. A piros­feketék akárcsak az előző na­pon, most is végig irányitották a játékot és csak nagyon rövid időre engedték át a kezdemé­nyezést az osztrákoknak. Külö­nösen az első félidőben volt jó a pécsiek játéka. Szünet után viszont elkövették azt a hibát, hogy az eredmény tartására törekedtek, jobbára a mezőny­ben adogattak és lemondtak a támadások szervezéséről. Igaz, közben adódott egy óriási gól­helyzet, de az kimaradt. Aztán egy felesleges szabálytalanság egy pont elvesztésébe került. Miután 10 főre olvadt a pécsi csapat, az osztrákok vérszemet kaptak, mindent egy lapra tet­tek fel, és próbálkozásukat si­ker koronázta. A PMSC csapa­tából Róth, Dárdai, Dobány tel­jesítménye emelkedett az át­lagos fölé. Lázár Lajos Admira-Kaposvári Rákóczi 5:4 (4:l) Becs, 1000 néző. Vezette: Holczmanrű Kaposvár: Horváth (Békéi, a szünetben) - Kozma, Gulyás, Petrák, Csorba - Szlo­vák, Kisteleki, Havasi, Kanyar (Mészáros, a szünetben) - Lingl (Czabula, a 32. percben), Vékony. Rosszul indult a mérkőzés, mert az első percben már veie- tést szerzett az Admira, Binder góljával. (1:0). Továbbra is az Admira irányított, és a 6. perc­ben növelték előnyüket. Egy le­gurított szabadrúgás után Ku­na bombázott a bal sarokba. (2:0). Feljött a Rákóczi és előbb a felfutó Kozma, majd Lingl veszélyeztetett. A 28. percben Vékony közeli lövését, védte az osztrák kapüs. A kaposvári me­zőnyfölény ellenére mégis az Admira ért el újabb gólt, a 35. percben Frász fejesével. (3:0). Négy perccel később Kisteleki szépített. (3:1). Alig telt el 2 perc, ismét az Admira volt ered­ményes. Az üresen hagyott Gallos úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a kapufát is érintette. (4:1). Fordulás után lendületesebb lett a Rákóczi. Az 55. percben Kisteleki bombáját védte a kapus. A 60. percben egy ellentámadásnál a kifutó Békéi elhúzta Knaller lábát, 11-es! A büntetőt Gallos érté­kesítette. (5:1). A 68. percben a Rákóczi jutott 11-eshez, mert ez egyik védő kézzel ért a lab­dához a kapu előterében. A 11-est Gulyás a kapu jobb ol­dalába lőtte. (5:2). Egy perccel később Havasi talált a háló­ba. (5:3). Tovább tartott a Rá­kóczi fölénye, és a 81. percben Havasi lőtt újabb gólt. (5:4). Érdekesen alakult a mérkő­zés. A gyors két osztrák gól után rákapcsolt ugyan a Rá­kóczi, de nem tudtak élni a le­hetőséggel és a fellazult véde­lem mellett egy újabb gólt kaptak. Ezután úgy tűnt, hogy biztos Admira siker születik, de a zöld-fehérek a második fél­időre rendezték soraikat, kelle­mes benyomást keltettek, és közel álltak ahhoz, hogy ki­egyenlítsenek. A torna végeredménye: 1. PMSC 2 1 1 — 5-1 3 2. Wiener SC 2 — 2 — 1-1 2 3. Admira 2 1 — 1 5-8 2 4. Kaposvár 2 — 1 1 4-5 1 Kézilabda A városi sportcsarnokban foly­tatódott a kézilabda DNK, Az I. osztálybaa a negyedik for­duló nem hozott különösebb meglepetést, mind a férfiaknál, mind a nőknél az esélyesebb csapatok győztek. Eredmények: Férfi I. osztály: Bóly-Pécsi örogfiúk 19:19 (11:9). V.: Kiss L. Kiss K. Az első félidőben a bólyiak, a má­sodikban a pécsiek játszottak jobban, a döntetlen megfelel a játék képének. L. d.: Puppi A. (7), Burai (7), ill., Harmath (8), Ágoston (5). U. PEAC-Kes7tyügyár 30:18 (14:6) V.:. Lukács, Símen Cs. Az U. Pr:AC kitűnő iátékkal szerezte meg a győzelmet a harcias ellenféllel szemben. L. d.: Szabó (’■'), Czrírik (6), ill. Farkas (5), Gál (4), a PMSC- Komló találkozót későbbi idő­pontban játsszák le. Női I. osztály. PMSC—U. PEAC 19:13 (10.4). V.: Radnai, Róth. Közepes ira­mú mérkőzésen a piros-feketék jó játékkal győztek a várako­zás alatt szereplő egyetemis­ták ellen. L. d.: Balázsné (7), Pálvölgyiné (5), Peresné (3), ill. Láng (4), Kiskőrösi (3), Sza­koly (3). MEZÖGÉP-PMSC II. 14:10 (6:3). V.: Radics, Simon G. Vál­tozatos, iá iramú mérkőzésen a MEZŐGÉP rászolgált a győ­zelemre a lelkesen küzdő PMSC ellen. L. d.: Horváth (4)7’ Éles- né (3), ill. Hengl (5). Zsolnay-Mözs 13:6 (8:3). V.: Kiss K., Kiss L, Közepes iramú találkozón a Zsolnay győzelmét a mözsiek csak megnehezíteni tudták. L. d.: Tiszai (4), Har­tung (3), ill. Baumerné (4). Pécsi BTC-Kesztyűgyár 18:11 (8:4). V.: Lukács, Simon Cs. A Pécsi BTC fokozatosan len­dült játékba, s megérdemelten ■győzött a jól küzdő kesztyűgyá- riak ellen. L. d.: Tillinger (4), Apáti (3), ill. Gutrai (5). • Mai sportműsor LABDARÚGÁS. Steinmetz Kupa mérkőzés: Szigetvár—MVTE-vegyes, Szigetvár, 14.30. DNK Férfi II. osztály: Sportiskola -U. PEAC 15:13, Komló II.— Kesztyűgyár 15:13. Férfi III. osz­tály: Sportiskola—Kesztyűgyár II, 10:10 István-akna II.—Nagy- harsány 22:13. Női II. osztály: U. PEAC II.—Sportiskola 20:4, MEZŐGÉP II.—Dunaszekcső 13:11, U. PEAC II.-Dunaszek­cső 20:13, Siklós-Nagyharsány 13:7. Kovács Miklós — 1. Ascoli—Bologna 1:1 x 2. Avellino—Brescia 1:0 1 3. Catanzaro—Napoli 0:0 x 4. Juventus—Cagliari 1:1 x 5. Perugia—Fiorentina 0:0 x 6. Pistoiese—Torino 1:1 x 7. Bari—Milan 1:1 x 8. Catania—Rimini 1:1 x 9. Monza—Sampdoria 0:0 x 10. Palermo—Lazio 0:2 2 11. Taranto—Atalanta 0:1 2 12. Varese—Foggia 0:0 x 13. Verona—Pisa 0:0 x-4- 1 14. Spal—Lecce 1:1 x — rrerm Dunántúli napló A, I...- <»■«,.'■.-V« .. ....------­Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet «rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054