Dunántúli Napló, 1980. november (37. évfolyam, 301-329. szám)

1980-11-13 / 312. szám

Asztalitenisz Labdarúgó NB f.r 15- forduló 1980. NOVEMBER 12. EREDMÉNY VEZETTE NÉZ ö GÓLLOVŐK ZTE-Ú. Dózsa 3:1 (1:0) Kuti 5001 I Mihalecz (11-esből), Gass, 1 Hozbor, illetve Kardos Videoton-Bp. Honvéd 1:0 (0:0) Pádár 5001 | Szabó Kaposvár-DVTK 1:1 (0:0) Jaczina 400 J Borostyán, illetve Kisteleki Dunaújváros-PMSC 2:1 (0:0) Tátrai 250( | Nagy II., Bartók, illetve 1 Lőrincz Rába ETO—Vasas 1:1 (1:0) Bártfai 200! | Szabó, illetve Farkas Csepel-Békéscsaba 1:1 (1:0) Mohácsi 100 j Lazsányi, illetve Zakar Ferencváros-Volán SC 1:0 (0:0) Győri 8001 j Nyilasi Tatabánya-DMVSC 2:0 (1:0) Soós 200 Jj Kovács és Schmidt Nyíregyháza—MTK-VM 1:1 (1:1) Tompa 1300 j Pető, illetve Sebestyén A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Ferencváros 2. Videoton 3. Vasas 4. Nyíregyháza 5. Bp. Honvéd 6. Tatabánya 7. Békéscsaba 8. Ú. Dózsa 9. Csepel 10. Pécs 11. Debrecen 12. Volán 13. Zalaegerszeg 14. Rába ETO 15. Diósgyőr 16. Kaposvár 17. MTK-VM 18. Dunaújváros 15 9 15 10 15 8 32-14 22 28-17 22 31-16 21 15- 9 19 27- 16 18 19-12 17 19-19 16 28- 26 15 21-17 14 17-21 14 17-20 13 19-25 13 24-31 13 15- 18 12 12-21 11 16- 28 10 12-24 10 19-37 8 16. FORDULÓ NOVEMBER 22., SZOMBAT Diósgyőr—Ü. Dózsa Bp. Honvéd—Nyíregyháza Dunaújváros—Rába ETO MTK-VM—Videoton Tatabánya—Csepel Vasas—Kaposvár Volán—Debrecen PMSC—Ferencváros Békéscsaba—ZTE Későn eszmélt a pécsi csapat Dárdai elviszi a labdát Nagy II. mellett. A háttérben Pál és Bartók, a földön Nagy, Arany Gábor felvétele Dunaújváros—PMSC 2:1 (0:0) Dunaújváros, 2500 néző. Vezette: Tátrai. Dunaújváros: Holló — Tímár, Giron, Tóth, Virágh — Bódi (Sugár, a 72. percben). Nagy, Weitner — Bartók (Segesvári a 86. percben), Weimper, Fajkusz. Edző: Ambruska Vilmos. PMSC: Katzirz — Schulteisz, Róth, Pál, Brezniczky — Baumann (Dobány, az 56. percben). Dárdai, Gallai, Lőrincx — Nagy (Kardos, a szünetben), Vigh. Edző: Szőcs János. Az utolsó pillanatban változ­tatott a tervezett összeállításon Szőcs János. Úgy gondolta, hogy a kiesés rémétől fenyege­tett Dunaújvárosi Kohász nagy lendülettel fog majd rohamozni, így a 4—4—2-es hadrendet vá­lasztotta és a csatár Kardos he­lyére a középpályás Baumann kerü It. Pécsi szöglet vezette be a ta­lálkozót, majd a 2. percben Ba­umann 18 méteres bombája centiméterekkel kerülte el a ha­zaiak kapuját. A 6. percben Weimper 17 méteres szabadrú­gását Katzirz a mezőnybe ütöt­te. Négy perccel később ismét szabadrúgást lőhetett a Kohász, de Katzirz ezúttal is hárított. Ezekben a percekben a duna­újvárosiak birtokolták valami­vel többet a labdát. A 18. perc­ben viszont a PMSC szerezhe­tett volna gólt. Dárdait buktatta Weitner és Lőrincz 18 méteres szabadrú­gása nyomán a felső lécen csattant a labda. Húsz perc el­telte után viszont a PMSC kez­deményezett többet. Előbb Vigh elől mentettek szögletre a vé­dők, majd Nagy lövését húzta le Holló. A 41. percben Fajkusz kiugrott a balösszekötő helyén. Katzirz azonban kiütötte a szél­ső nagy erejű lövését. A félidő utolsó percében nagy helyzetet hagyott ki a Dunaújváros. Weimper az üres kapura perdí- tette a labdát, de Schulteisz belevetődött a lövésbe és a gólvonal előtt mentett. Szünet után a PMSC előtt kínálkozott lehetőség, Lőrincz le­gurított szabadrúgását Dárdai lőtte kapura, Holló vetődve el­csípte o labdát. Az 51. perc­ben vezetést szerzett a Kohász. Bartók lövésénél Róthnak még sikerült felszabadítania, de a labda az egyedül hagyott Nagy II. elé perdült, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba továbbított. (1:0). Ezután ismét Nagy II. ke­rült helyzetbe, Katzirz azonban szögletre ütötte a labdát. Az 57. percben növelték előnyüket a hazaiak. Weimper bal alsó sarok felé tartó lövését Katzirz kiütötte és a berobbanó Bartók közelről a hálóba gurított. (2:0). Ezt követően még volt a Kohász­nak egy-két támadása, de foko­zatosan átvette a játék irányí­tását a PMSC. A 70. percben Kardos elhúzott a jobb szélen, középre ívelt és Lőrincz maga­san felugorva 3 méterről a ka­pu jobb oldalába fejelt. (2:1). Négy perccel később Gallai előtt kínálkozott lehetőség, de lövés helyett legurította a lab­dát és a védők felszabadítot­tak. A 77. percben Dobány ívelt középre, Schulteisz azon­ban közelről fölé fejelt. Egyen­lítési lehetőség volt! Az utolsó percekben nyomasztó fölényben játszott a Pécs, de az egyenlí­tés elmaradt. Akárcsak másfél héttel ezelőtt az MTK-VM ellen, most is csak saját magát okolhatja a PMSC a veresé­gért. Lemondva a győzelem lehető­ségéről, a döntetlen reményében lé­pett pályára és csak akkor kezdtek el játszani, amikor a hazai csapat már két góllal vezetett. Ekkor rákapcsolt a PMSC, de későn eszméltek fel, még az egyenlítés sem sikerült. Ha a piros-feketék végig úgy játszanak, mint a találkozó utolsó harmadában, a két pontot is megszerezhették vol­na. A pécsi kapuban Katzirz megbíz­hatóan védett, a gólokról nem tehet. A hátvédek a találkozó jelentős ré­szében jól oldották meg feladatukat, de a második félidő elején kapkod­tak, és ez két gólba került. Közép­pályán Lőrincz nyújtotta a legjobb teljesítményt, a többieknek csak fel­villanásaik voltak. A csatársorban a csereként beállt Kardos érdemel em­lítést. A másik csere, Dobány sem okozott csalódást. A Dunaújvárosi Kohászból Giron, Tóth, Bódi, Nagy II. és Weimper játéka emelkedett az 'át­lagos fölé. Lázár Lajos A Csepel SC elnöksége közli, hogy a klub FK Zagreb elleni közép-európai kupamérkőzésé­ről két labdarúgó, Tarnóczy Sándor és Hegyi Gyula nem tért haza Jugoszláviából. Sakk A badeni nemzetközi sakk- fesztivál nagymesteri csoportja, nők 12. fordulójában a magyar Adorján András vereséget szen­vedett a szovjet Beljavszkijtól, aki ezzel át is vette a vezetést. Az élcsoport: Beljavszkij 9 p., Szpasszkij 8,5 p., Nunn, Vagon­ján 7,5—7,5 p., Byrne, Gheorghiu (lomán), Smejkal 6,5—6,5 p., Adorján András a 12. helyen áll 5 ponttal, A mesterek csoportjában a magyar versenyzők közül Por- tisch F. a 10. fordulóban le­győzte a nyugatnémet Bileket, míg a Swoboda (osztrák)-Hor- váth játszma döntetlenül vég­ződött. Ebben a kategóriában Horváth az első 7,5 ponttal, Portisch F. a 4-5. helyen áll 6 ponttal. Mai sportműsor Ökölvívás. IX. Steinmetz Kupa nem­zetközi verseny selejtezői, PVSK-tor- nacsarnok, 17.00. Asztalitenisz: Magyarország—NSZK Szuper Liga mérkőzés, városi sport- csarnok, 17.30. Ma este: Magyarország—NSZK Szuper Liga mérkőzés Pécsett Gergely minden edzés és mérkőzés előtt maga ragasztja fel az ütőjére a gumifelületet Erb János felvétele A magyar asztalitenisz válo­gatott idei első hazai Szuper Liga mérkőzését csütörtökön Pé­csett az NSZK válogatottja el­len vívja a városi sportcsarnok­ban. Az idénynyitó találkozón csapatunk 5:2-re nyert Újvidé­ken Jugoszlávia ellen. Bérezik Zoltán és játékosai szerdán a déli órákban érkez­tek meg Pécsre, délután a vá­rosi sportcsarnokban megtartott edzés közben beszélgettünk a magyar csapat szakvezetőjével. — Kisházi, Klampár és Ger­gely játssza az egyest az NSZK elleni Szuper Liga mérkőzésen — mondotta. — A vegyespáros­ban a fiatal Kriston, Urbán E. kettős kap játéklehetőséget, a férfi párost csak közvetlenül a mérkőzés előtt jelölöm ki, az biztos, hogy Klampár itt is ját­szik, de hogy ki lesz a partne­Népsport Magyar N. D. N. 2. Nagybátony—Óid 3. Szabó L. SE—Gyöngyös 4. Budafok—Pénzügyőr 5. Oroszlány—Szegedi Dózsa 6. Várpalota—Nagykanizsa 7. Bábolna—PVSK 8. Aluminium—Bauxitbányász 9. Catania—Taranto 10. Cesena—Monza 11. Lecce—Sampdoria 12. Pescara—Palermo 13. Lanerossi—Verona-hi 14. Atalanta—Pisa x 2 1 x 1 x LEÉRTÉKELÉS! 1980. november 3-tól 22-ig az alábbi cikkeket értékeljük le Iparcikküzletünkben: Uranus tv 7 700,— Ft helyett 6 700,- Ft EZC 125 bojler 3 400,— Ft helyett 2 800,— Ft 707 automata mosógép 10 600,— Ft helyett 9 000,— Ft Mecsta tűzhely 2 960,— Ft helyett 1 900,— Ft „Mecsta 3” kétlapos villanyfőző 700,— Ft helyett 480,— Ft Minden kedves vásárlót szeretettel várunk! CÍM: Pécs, Lenin tér 6. NYITVATARTÁS: 8 órától 17 óráig SZOMBATON: 8 órától 12 óráig KERESKEDELMI VÁLLALAT re, Gergely vagy a fiatal Kris­ton, arra még alszom. Jónyer sérülése miatt nem jöhetett ve­lünk.- Mi lesz a mérkőzés ered­ménye? — Az NSZK legjobbja, Stell- wag az első nyolc európai já­tékos között van, ellene nem lesz könnyű dolga sem Klam- párnak, sem Gergelynek. Min­denesetre 5:2 arányú magyar győzelemmel már elégedett lennék, de előfordulhat, hogy csak 4:3-ra nyerünk, de 6:1-es győzelmünk sem elképzelhetet­len. Az NSZK csapatát egy volt jugoszláv játékos, Korpa István vezeti, aki több alkalommal versenyzett már Pécsett. Stell- wag, Nolten és Wosik a három férfi, Krüger a női versenyző. A ma esti NSZK elleni Szuper Liga mérkőzés után a magyar versenyzők legközelebb a jugo­szláv nemzetközi bajnokságon indulnak, majd a svéd nemzet­közi bajnokságon versenyeznek. Decemberben lesz a legköze­lebbi Szuper Liga mérkőzés a svédek ellen idegenben. A ver­senysorozat jövő év januárjában folytatódik. Ökölvívó Steinmetz Kupa Ma a Vasutas tornacsarnok­ban megkezdődik a IX. Stein­metz Kupa nemzetközi ökölvívó viadal. Az előzetes nevezések alapján szorítóba lép a magyar élmezőny és számos ismert kül­földi ökölvívó is. Az első napi selejtezők után péntektől már a városi sportcsarnokban folyta­tódik a viadal és a döntőket vasárnap felvételről a televízió is közvetíti. Kérik a PVSK rendezőit, hogy ma délután fél 4-kor a Vasutas csarnokban jelenjenek meg. Dunántúli namo Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 12—19 óráig 10-053, 19 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Pécsi Szikra Nyomaa Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30,— Ft negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007