Dunántúli Napló, 1980. november (37. évfolyam, 301-329. szám)

1980-11-03 / 303. szám

Komlói Bányász Mohács-Véménd TE—PVSK 0:0 —Sellye 3:0 (1:0) Komló. 600 néző. Vezette: Földvári. Komló: Bien — Iványi, Kovács, Mács, Barta — Hohmann, Róth — Katona, (Hegyi, a 46. percben), Radics, Stemler, Tóth, (Mód, a 78. percben). Edző: Kontha Károly. Sellye: Vincze — Hosszú, Vass, Krén, Lombosi — Martin, (Golubics, az 57. percben), Otártics, (Markovics, az 57. perc­ben), Amigya — Elmayer, Szabadi, Goják. Edző: Koller Nándor. Sellye vezette az első támadást, Amigya a Szabadi által visszagurí­tott labdát a 16-osról bombázta ka­pura, a jól helyezkedő Bien szög­letre mentett. A 9. percben Tóth ügyetlenkedése miatt maradt ki ha­zai gólhelyzet. Egy perc múlva El­mayer már csak Biennel állt szemben, de gyatrán mellé lőtt. A havas pá­lyán rengeteget csúszkáltak a játé­kosok. A 17. percben Stemler 17 méteres lövését ütötte szögletre Vin­cze. A 25. percben a 16-oson belül Stemler Róth elé gurított és a kö­zéppályás 10 méterről a kapu bal oldalába helyezett. (1:0). Ezután Tóth, majd Stemler lövése okozott gondot a sellyei kapusnak. A 40.- percben Stemler remek kapáslövése ragadtatta tapsra a nézőket: a lab­da Vincze zsákmánya lett. Egy perc­cel a félidő vége előtt Bien remekelt. Goják balról adott középre, Elmayer az 5-ösről fejelt, a komlói kapus a gólvonalon csípte el a labdát. Szünet után az 51. percben Hoh­mann lerántásáért Martin sárga la­pot kapott. Az oldalvonal mellől a sértett végezte el a szabadrúgást, és beadását Radics négy lépésről fejelte Vincze kezei között a léc alá. (2:0). A gól után a komlói kapu­védő percei következtek. Az 54. perc­ben Szabadi tört egyedül kapura, a 11-es pontról jól célozta meg a bal­sarkot, Bien azonban bravúrosan, lábbal hárított. Az 58. percben a csereként beállt Golubics lövésénél már emelkedtek a sellyei karok, de Bien ezúttal is helyén volt. A 60. percben egy kapu előtti kavarodás­ból Szabadi elé került a labda, aki­nek emelését Bien a léc alól tor­nászta szögletre. Sellyei percek után Hohmann csavart szabadrúgása a bal kapufáról pattant ki. A 89. percben Róth jobb oldali szögletét Mód fe­jelte 8 méterről a bal sarokba. (3:0). Jók: Bien, Hohmann, Stemler, Ra­dics, illetve Vincze, Vass, Goják. Grünwald Géza Várpalota— Dombóvári MSC 3:0 (2:0) Várpalota, 500 néző. Vezette: Sze­mes. Várpalota: Csizek — Szmulai (Góhér a 71. percben), Kisbej, Sza­bó, Bor, — Fauszt, Szöllősi, Wift- mann, — Farkas, Druskóczi, (Mártái a szünetben), Nagy. Edző: Kárpáti István. Dombóvár: Foki — Lakos, (Nagy a szünetben), Horváth, Szíjár­tó, Lavim — Magyar, Tóth-Bagi, (Por­osa a 61. percben), Herbst — Iván, Vörös, Landek. Edző: Herbei József. A 24. percben Szöllősi szabadrúgá­sát Farkas kapufára fejelte, a vissza­pattanó labdát Fauszt fejjel továbbí­totta a hálóba. (1:0). A 40. percben a 16-oson belül cselezgető Farkast buktatták, a megítélt 11-est Druskóczi laposan lőtte, s Foki védett. A 44. percben Farkas nagyszerűen húzott el a jobbszélen, középre ívelt labdáját Nagy védhetetlenül befejelte. (2:0). A 69. percben Szmulai egy összecsapás­nál alsó lábszártörést szenvedett. A 82. percben Mártái kapu elé ívelt szögletrúgását Farkas fejjel csúsztatta a hálóba. (3:0). Szervezettebb, lendületesebb játé­kával a Várpalota végig nagy fölény­ben volt. több gólhelyzetet teremtett a dombóvári kapu előtt, s ha csatá­rai kicsit is szemfülesebbek, nagyobb különbségű győzelmet érhetett volna el a kapura veszélytelen vendégek­kel szemben. Jók: Kisbej, Fauszt, Wittmann, Farkas, illetve Foki, Lan­dek. Kikapott a Real Madrid Három találkozót bonyolítottak le szombaton a spanyol bajnokságért és ezek közül az egyik a Bp. Honvédet is ,,érintette". A keddi BEK-ellenfél, a Real Madrid főpróbája nem a leg­jobban sikerült, hiszen idegenben 1:0 arányú vereséget szenvedett a Las Palmas együttesétől. A gól a 33. percben büntetőből, Juani révén esett, a madridiak összeállítása ez volt: Garcia, Remon — Isidro, Ca- mancho, GaJlego (Benito), Sabido, Del Bosque, Angel (Garda Hernan­dez), Stielike — Juanlto, Santillana, Cunningham. A másik két találkozó: Real Sociedad—Zaragoza 1:0. Va­lencia—Almeria 3:1. Mohács, 2000 néző. Vezette: Macz- kó. Mohács-Véménd: Antal — Tóth, Rótt, Hancz, Berki — Dárdai, dr. Zsolt, Lőrincz — Schwarczkopf, (Fos- kas a 73. percben), Lingl, Jónás. Ed­ző: Mathesz Imre. PVSK: Sulyok — Hüber, Tallósi, Szabó, Németh (Ská- fár a 82. percben) — Szőcs, Tóth, Kaszás, Kresz — Szász, Horváth. Ed­ző: Rónai István. A sűrű hóhullásban, PVSK kezdett jobban, már az első percben szög­letet harcoltak ki. Ezután egyre in­kább fölénybe került az MVTE. Előbb Jónás lövését hárította Sulyok, majd az 5. percben Tallósiról Lingl elé pat­tant a labda, de a csatárt meglepte a lehetőség és az 5-ösről a kivetődő Sulyokba lőtt. A 19. percben ismét gól­szerzési lehetőség adódott az MVTE előtt, ez a helyzet is kimaradt, mert Lingl és Jónás sem találta el a lab­dát. A havas talajon sok hiba csú­szott a játékba. A 35. percben Tóth sípszó után elrúgta a labdát, a pé­csi játékos sárgalapos figyelmeztetés­ben részesült. Nem sokkal később Sulyok kezéből kiperdült a labda, a berobbanó Lingl az 5-ös sarkáról az üres kapu mellé durrantott. Szünet után még néhány percig tartott a hazaiak lendülete, majd ki­egyenlítődött a játék. Az 59. percben dr. Zsolt előtt kínálkozott lehetőség, de Sulyok biztosan védte a 15 méte­res lövést. Tíz perccel később Szász lőtt szabadrúgást kapu elé, Horváth lábáról azonban lecsúszott a labda és a védők felszabadítottak. A 80. percben egy szabadrúgáshoz leállított labdát Horváth elrúgott, ezért a já­tékvezető neki is felmutatta a , sár­galapot. Egy perc múlva Németh meg­sérült, nem tudta folytatni a játé­kot. Jók: Hancz, Dárdai, Lőrincz, il­letve Hüber, Tallósi, Szőcs. Olajbányász—Bábolna 3:3 (2:0) Bábolna, 300 néző. Vezette: Bodro­gi. Olajbányász: Szalai __ Bántó, (Simonecz a 79. percben), Englóner, Kormos, Gondos, — Csepregi (Ba­logh a 82. percben), Savanyó, Nagy, — László, Füle dr., Kelemen. Edző: Madár Gábor. Bábolna: Krass (If- csics a szünetben) — Sebestyén, Hlagy- vik, Filep, Csikós, — Hegedűs, Ba­ranyai (Deák a 24. percben), Mül­ler, — Nagy, Sülé, Tímár. Edző: Haász László. Az 5. percben Csepregi belőtt lab­dáját a szabadon hagyott Kelemen 10 méterről a jobb felső sarokba fe­jelte. (1:0). A 17. percben Bántó 25 méteres lövése a felső kapufáról le­pattant, Krass Kelemenhez ütötte a labdát, aki 8 méterről a kapu köze­pébe fejelt. (2:0). A 46. percben Eng­lóner 20 méterről végezhetett szabad­rúgást. Lövése után a rosszul felállt bábolnai sorfal mellett, Ifcsics hasa alatt a jobb alsó sarokba gurult a labda. (3:0). A 69. percben Tímár a félpályáról indult, szép egyéni já­ték után a kapujából kifutó Szalai mellett 14 méterről a jobb sarokba gurított. (3:1). A 71. percben bábol­nai összjáték után a védőkről lepat­tant labdát Müller 12 méterről a ka­puba lőtte (3:2). A 85. percben He­gedűs balról véqezhetett szögletrú­gást, belőtt labdáját Sülé 5 méterről a bal sarokba helyezte (3:3). A nagy iramú, izgalmas mérkőzésen az Olajbányász már 3:0-ra vezetett, a játék összképe alapján mégis in­kább a Bábolna érdemelt volna győ­zelmet. Jók: Englóner, Savanyó, Fü­le dr., Kelemen, illetve Sebestyén, Hlugyvik, Müller, Sülé. Fűzfő—Szekszárd 2:0 (l:0) Fűzfő, 300 néző. V.: Beki. Fűzfő: Takács — Gál B., Gál I., Szegedi, Fehér, — Diósi, Csurgó, Szanyi — Csikesz, Simon, Püspöki. Edző: Káló Pál. Szekszárd: Pólyák — Márkus, (Vasvári az 55. percben). Orosz, Sza­bó, Somodi, (Páli a 18. percben) — Varga, Lauer, Tóth — Pölöskei, Ko- roknai, Pásztor. Edző: Magasházi Jó­zsef. A 14. percben Gál B. pontosan in^ dította Csikeszt, aki 5 méterről a ka­pus mellett a jobb kapufára lőtt, és a visszapattanó labdát a bal sarokba küldte (1:0). A 84. percben Csikesz baloldali beadását Püspöki a bal sarokba fejelte. (2:0). A havazástól felázott, csúszós pá­lyán a több helyzetet kidolgozó Fűz­fő megérdemelten nyert. Jók: Csikesz, Gál I., Püspöki, Szegedi, ill. Orosz, Koroknai, Pölöskei. AZ NB II. NYUGATI CSOPORTJÁNAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Ajkai Alumínium—Sabaria 1:1 (1:6). Soproni SE_Honvéd Rákóczi SE 1:0 (1:0), Haladás VSE—Keszt­helyi Haladás 3:0 (1:0), Bakony Ve­gyész—Bauxitbányász 1:1 (1:0), MÁV DAC—Péti MTE 12:0 (2:0). AZ NB II. ALLASA Tájfutás A kedden és szerdán Orfűn meg­rendezésre kerülő Nemzetek verse­nye előtt a külföldi és magyar tájé­kozódási futók Vértesszőlős térségé­ben a november 7. emlékversenyen találkoztak. A férfiak versenye pécsi sikert hozott. A nagy és erős me­zőnyben Kelemen, a PVSK tájéko­zódó futója szerezte meg a győzel­met. megelőzve a norvég, svájci, svéd. csehszlovák, finn versenyzőket. Az F 21 A kategóriában Tóth (PVSK) versenyzett remekül, második helyet szerzett. Súlyemelés A hét végén országszerte folytak a súlyemelő csb-döntők. Pécsett, a Tü­zér utcai csarnokban az OB II. má­sodik fordulójára került sor. A PMSC együttese a Budapesti Spartacus és a Kinizsi Húsos társaságában vette fel a küzdelmet. A tét nem csupán a csapatgyőzelem volt, hanem olyan jó teljesítmény, amely az NB l-be való jutást jelentheti a csapat szá­mára. Egyelőre nem tudni, hogy a PMSC a két forduló alapján szer­zett 13 837 pontjával bejuthat-e a legjobbak közé, mivel lapzártáig a riválisok eredménye nem érkezett meg. Jobb eredmények. 60 kg: Lé- nárt, PMSC (122,5 kg szakítás, 135 kg lökés) 257.5 kg. 67 kg: Szabó, PMSC (127.5 kg és 162,5 kg), 290 kg. 75 kg: Kazinczy, PMSC (135 kg és 175 kg), 310 kg. 82 kg: Denke, PMSC (125 kg és 157,5 kg), 282,5 kg. A PMSC 7136 ponttal nyerte a ver­senyt. 2. Bp. Spartacus 5896, 3. Ki­nizsi Húsos 3632 ponttal. Kovács Miklós 1. Komló 14 9 3 2 22- » 21 2. Olajbányász 14 8 4 2 30-19 20 3. MAV-DAC 14 8 3 3 37-17 19 4. PVSK 14 7 4 3 25-14 18 5. Haladás 14 4 9 1 22-11 17 6. Keszthely 14 6 5 3 26-23 17 7. Sabária 14 6 4 4 21-17 16 8. Bauxitbányász 14 7 2 5 25-24 16 9. Bábolna 14 5 6 3 15-15 16 10. Ajka 14 6 3 5 21-18 15 11. Mohács-Véménd 14 4 7 3 11-13 15 12. Szekszárd 14 5 3 6 12-16 13 13. Sopron 14 5 2 7 18-19 12 14. Fűzfő 14 4 4 6 20-22 12 15. Bakony Vegyész 14 4 4 6 19-22 12 1«. Rákóczi SE 14 4 3 7 12-15 11 17. Sellye 14 4 1 9 15-28 9 18. Várpalota 14 1 6 7 11-20 8 19. Dombóvár 14 1 5 8 15-33 7 20. Pét 14 2 2 10 16-38 6 A Komló—Sellye mérkőzés végeredményét eltalált pá­lyázóink közül a szerencse Benkő László, 7634 Pécs, Kodó dűlő 11. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601.) Főmérkőzés: PMSC—Rába ETO: ........................................ ......... P ótmérközés: PVSK—MÁV DAC: ............................................. A pályázó neve: ........................................................................................ A pályázó lakcíme: ............................................................................... Torna Budapesten rendezték meg az or­szágos vidéki felnőtt II. osztályú női egyéni tornászbajnokságot. A ver­seny az Universitas PEAC tornászai­nak sikerét hozták. Az összetett ver­senyben a bajnokságot Csete Ildikó az U. PEAC versenyzője nyerte 73,70-el, 2. Németh (U. PEAC) 73,65, 3. Pető (PMSC) 73,20. Lóugrásban: 1. Pető 18,80, 2. Csethe 18,40, 3. Marhardt Erika (U. PEAC) 18,30. Korlát: 1. Csete 18,80, 2. Pető 18,50, 3. Németh 18,10. Gerenda; 1. Né­meth 18,80. Talaj: 1. Németh 18,55, 2. Csete 18,25. 3. Bibarc (PMSC) 18.20. Kosárlabda Bp. Honvéd—PVSK 125:78 (70:30) NB I. férfi mérkőzés, Budapest. PVSK: Vdjtek, Darázs, Varasdi, Rab II., Tóth. Csere: Tálján, Kovács, Borsós, Gálosi. A pécsiek legjobb dobói: Varasdi* (18), Rab II. (17). BSE—PVSK 109:76 (56:24), NB. I. női mérkőzés, Budapest: PVSK: Csankó, Padragi, Russainé, Hollós, Bundászné. Csere: Verbőcziné, Sza- bóné, Tölgyesné, Fekete, Kodór. A PVSK legjobb dobói: Hollós (20), Verbőcziné és Bundászné (14—14). MAFC— PVSK 107:88 (42:54), NB I. férfi mérkőzés, városi! sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Puhr, Bacsfay. PVSK: Vojtek (24). Darázs (2), Ko­vács (30), Varasdi (4), Rab (16). Csere: Tarján (2), Tóth (10). A PVSK jól kezdett, a 16. percben 19 pontos előnyre tettek szert. Szünet után elfáradtak a pécsiek, és a MAFC tetszés szerint dobta kosaraid. A vendégek legjobb dobói Kókai (41), Sipeki (20) és Moss (20) vol­tak. Megyebajnokság Megtorpant a Siklós, nyílt a versenyfutás Siklós—Beremend 2:2 (1:1). Sik­lós, 700 néző, v.: Pazaurek. Nagy iramú, változatos mérkőzésen a Be­remend jól használta ki a siklósi vé­delem megingásait. Góllövők: Cső­re, György ill. Stockier, Daka. Jók: Pazaurek, Kopacz, Adorján ill. Obert, Ragány, Héhl. U. PEAC—Villány 2:2 (0:0). Szent- lőrinc, 100 néző, v.: Sárkány. A má­sodik félidőben fölényben játszott az U. PEAC, de a Villány egy szeren­csés góllal egyenlíteni tudott. Gól­lövők: Rózsavölgyi, Szőke, ill. Iva- nek, Vörös (11-esből). Jók: Szőke, Rózsavölgyi, Major, Szende, Gálffy i'll. Friedrich, Ivanek, Ambruszt. P. Postás—Vasasi Bányász 2:1 (0:0). Postás-pálya, 50 néző, v.: Ke­resztes. Alacsony színvonalú mérkő­zés, szerencsés Postás-győzelem. Gól­lövők: Lakatos, Szabó ill. Berta (ön­gól). Jók: Vavika, Sziegli, ill. Kolya és Zéman. Vajszló—Szigetvár 0:0. Vajszló, 100 néző, v.: Benkő. A sűrű hóesés­ben igazságos döntetlen született. Jók: Tóth Cs. (a mezőny legjobbja), Tavali, Herke ill. Jokl, Kövesi, Rácz. Mázaszászvár—PBTC 1:0 (0:0). Má- zaszászvár, 100 néző. v.: Thassy. A Mázaszászvár végig támadott, hely­zetei alapján nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Góllövő: Varga. Jók: Maglódi, Katona ill. Lőrincz, Aradi. Steinmetz SE—Mágocs 2:0 (0:0). Mágocs, 100 néző, v.: Kulcsár. Gól­lövők: Kocsis, Herbst. Jók: Molnár, Kocsis, ill. a Mágocsból senkit nem lehet kiemelni. P. Kesztyűgyár—István-aknai1 Bá­nyász 1:1 (1:0). Pécsszabolcs, 100 néző, v.: Antalfi. A mély talajú pá­lyán lejátszott találkozón az István- akna közelebb állt a győzelemhez. Kiállítva: Kanizsa (István-akna) a 80. percben. Góllövők: Varga, ill. Szalai. Jók: Szűcs. Garai, Barcsa ill. Barna, Lajos, Szalai, Szebényi. Drávafok—P. Kinizsi 3:2 (0:2). Drá- vafok, 100 néző, v.: Színger. A máso­dik félidőben nagy lelkesedéssel játszó hazaiak meg tudták fordítani a mérkőzés sorsát. Góllövők: Szabó, Vitkovics, Bódis ill. Juhász (2). Jók: Szabó, Kovácsevics Ml. Lajtai, Ju­hász. A MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. Siklós 12 9 1 2 38- 9 19 2. P. Kesztyűgyár 12 8 2 2 25-10 18 3. Beremend 12 7 3 2 28-16 17 4. Szigetvár 12 7 3 2 17-11 17 5. Zsolnay SE 12 6 4 2 27-19 16 6. Mázaszászvár 12 6 3 3 26-18 15 7. PBTC 12 7 1 4 17-10 15 8. Boly 12 6 3 3 12- 9 15 9. Villány 12 6 3 3 13-13 15 10. Drávafok 12 4 4 4 21-20 12 11. U. PEAC 12 4 2 6 17-21 10 12. P. Kinizsi 11 4 1 6 11-11 9 13. Vajszló 12 3 2 7 11-15 8 14. P. Postás 12 4 ■ 8 14-24 8 15. Vasasi B. 13 4 9 15-29 8 16. Steinmetz SE 12 2 1 9 4-22 5 17. Mágocs 13 2 1 10 10-33 5 18. István-akna 11 1 2 8 12-26 4 Kézilabda Az ausztriai Badenben a visszavá­gón is fölényes győzelmet aratott Magyarország férfi kézilabda-váloga­tottja Ausztria ellen. A magyar csa­pat 30:22 (16:9) arányban nyert. A BARANYA MEGYEI ALLATFORGALMI ÉS HÚSIPARI VÁLLALAT felvételre keres húsipari szakmunkásokat és húsipari betanított munkásokat kétműszakos munkakörbe. JELENTKEZÉS: a vállalat Munkaügyi Osztályán Pécs, Bolgár Néphadsereg u. 37. PMSC-gólok híján kínos vereség Dárdai (középen, sötét mezben) lövését védi Brünyi, az MTK-VM kapusa Fotó: Magdics László Már pénteken megkezdődött a labdarúgó NB I. 13. fordulója, ekkor játszották a Real elleni kupavisszavágó miatt előreho­zott Bp. Honvéd—ZTE (3:1) ta­lálkozót. Szombatra nyolc mér. kőzés maradt, amelyek itt-ott meglepetést hoztak. Kaposvá­ron is nyerni tudott a DMVSC, Nyíregyházán győzött az FTC, otthonában vesztett a DVTK a Videoton ellen. A Vasas a Vo­lánnál ,,felejtett” egy pontot, a Rába ETO nem bírt a Csepel­lel, a Dunaújvárost lelépte az Ü. Dózsa, nehezen birkózott meg a Tatabánya a Békéscsa­bával és a gyengécske MTK-VM egy góllal „legyűrte” a PMSC-t. * Családias hangulatban (ezer néző ha lehetett) kezdődött a Hungária körúton az MTK-VM —PMSC mérkőzés, amelv előtt Szentmihályi Antal; a kék-fehé­rek edzője idegesen járt-kelt az öltözőfolyosón. „Nyernünk kell, ez létkérdés" - nyilatkozta. „Rossz rágondolni, mi lesz, ha nem tudunk győzni" — panasz­kodott. Szőcs János, a pécsiek szakvezetője nyugodtabbnak tűnt: „Biztonságos védekezésből kontraakciókkal próbálkozunk. A hullámvölgyben lévő MTK-VM ellen még itt is kereshetünk va­lamit." A hazai együttes kiábrándító első félidővel „örvendeztette” meg törzsszurkolóit. Játékosai hibát hibára halmoztak, a le­látón ülők Sándor Csikar nevét emlegették, mondván edzés nélkül is többet érne még most is, mint az MTK-VM csatársorá. nak minden egyes tagja. A PMSC akkortájt ügyesen lassí­totta a játékot, ellentámadások, kai is próbálkozott, ha többet, jobban erőlködnek futballistái, gólokkal vezethetett volna. Lutz százszázalékos gólhelyzetben hi­bázott. (Lutz: „Igaz, hogy már csak a kapussal álltam szem­ben, de egy göröngyön meg­pattant a labda, ezért cselez­gettem — sikertelenül"), aztán a második félidőre feljavultak a hazaiak, váratlanul gólt lőt­tek és rohamoztak tovább. A hajrára újból feljött a pécsi gárda egyenlítésért küzdött, de Vigh ígéretes akció végén dön. tő pozícióban hibázott, ezzel maradt az 1:0. Szentmihályi Antal a mérkő­zés végén gratulált fiainak. „Nehezen ment, nagyon akar­tatok és ez majdnem megbosz- szulta magát." Szőcs János sze­rint nagy lehetőséget szalasztot­tak el a pécsiek, Lutz helyzet­kihagyása hozta meg a forduló­pontot, ami vereséghez vezetett. A PMSC-nek jócskán van ja. vítanivalója. Amikor az edző, dr. Puskás Lajos a meccs előtt úgy nyilat­kozott, hogy tart a Debrecen elleni találkozótól, szinte senki sem osztotta véleményét. — Az Ú. Dózsa elleni csapatjáték legutóbb azt mutatta, hogy a forma fölfele ívelt. Legyőzzük a Debrecent, s egy hét múlva el. csíphetünk egy pontot Csepelen is, és ezzel búcsút mondunk a táblázat alsó régiójának' — mondta Márkus Tibor technikai vezető. Ö és a kezdetben lelkes nézősereg dehogy hitte, hogy a következő 90 percben minden elképzelés szertefoszlik. Hogy valójában mi is történt, azt Ka. posvárott igazában még ma sem tudja senki megmagyaráz­ni. Egy biztos, hogy ilyen gyat­rán ebben a bajnokságban még nem játszott a Puskás-legény­ség. A mérkőzés folyamán — különösen a vendégek szeren­csés vezető gólja után — egyet­len pillanat sem volt. amikor a Rákóczi előtt megcsillant volna a remény. Azaz, amikor Szíj­gyártót, a 67. percben 0:1-nél kiállította a játékvezető, a Rá- kóczi-hivők abban bíztak, hogy majd most... Aztán jött az újabb csalódás, a hazaiak játéka ugyanolyan tervszerűtlen, széteső és lélektelen volt, mint az első órában. A végén még a DMVSC rúgott újabb gólt, és szerencse, hogy csak egyet. Szombaton nemcsak a kapós, vári temetőkben, hanem a Rá- kóczi-stadionban is a temető- hangulat uralkodott. A szurko­lókat annyira meglepte a fias­kó, hogy még a füttykoncert is elmaradt. A nézők nem akar­ták elhinni ... összeroskadva, értetlenül ballagtok hazafele. Bizony ezt a Rákóczi-produk- ciót nem is könnyű megérteni... H. L. — K. S. * így látta A Hungária körúton kínos vereséget szenvedett PMSC já­tékosainak teljesítményét mun­katársunk, Horváth László így látta: Katzirz (—) Schulteisz (5), Róth (6), Pál (6), Brezniczky (5) — Lutz (4), Dárdai (6), Gallai (4), Lőrincz (5), Nagy (5), Kar­dos (4). Csere: Dobány (4), Vigh (-). héttői Dunántúlt nnntó ... A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkl Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébel Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245. 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054