Dunántúli Napló, 1980. november (37. évfolyam, 301-329. szám)

1980-11-02 / 302. szám

Labdarúgó NB l.f 13. forduló 1980. NOVEMBER 2. EREDMÉNY VEZETTE NÉZŐ GÓLLOVOK A BAJNOKSÁG ÁLLASA (j. Dózsa—Dunaújváros 5:2 (3:0) Szávó 3000 Kardos, Giron (öngól), Törőcsik, Kiss, Fekete, ill. Segesvári, Sugár 1. Ferencváros 13 S 3 2 30-13 19 2. Vasas 13 7 4 2 27-15 10 3. Videoton 13 0 2 3 24-16 10 4. Bp. Honvéd 12 7 2 3 25-15 16 5. Nyíregyháza 13 6 4 3 12- 7 16 6. U. Dózsa 13 5 5 3 26-21 15 7. Békéscsaba 13 6 2 5 17-17 14 0. Tatabánya 13 4 5 4 15-12 13 9. Volán 13 4 5 4 19-22 13 10. Pécsi MSC 13 4 4 5 15-19 12 11. Csepel 13 4 3 6 17-15 11 12. Rába ETO 13 3 5 5 14-16 11 13. Debrecen 13 5 1 7 14-10 11 14. ZTE 13 4 3 6 20-27 11 15. DVTK 13 3 4 6 11-10 10 16. MTK VM 13 2 5 6 11-20 9 17. Kaposvár 13 3 3 7 14-24 9 10. Dunaújváros 12 2 2 0 17-33 6 14. FORDULÓ NOVEMBER 8., SZOMBAT U. Dózsa—Nyíregyháza ZTE—Videoton Diósgyőr—Bp. Honvéd Vasas—MTK VM PMSC—Rába ETO Békéscsaba—Ferencváros Debrecen—Dunaújváros Volán—Tatabánya Csepel—Kaposvár MTK-VM—PMSC 1:3 (0:0) Jaczina 800 Fülöp T atabánya-Békéscsaba 1:0 (0:0) Huták 251 )0 Hermann DVTK—Videoton 0:1 (0:1) Kuti 6000 Burcsa Rába ETO-Csepel 1:1 (0:1) Soós 800 Mii* (11-esből), ill. Vinci* [Ny íregyháza­Ferencváros 0:1 (0:1) Pódár 25000 Nyilasi Kaposvár-DMVSC 0:2 (0:1) Körös 701 90 Bartha (2) Vo ilán SC—Vasas 1:1 (0:1) Palotai 6000 Seres, ill. Komjáti Bp. Honvéd-ZTE ______________i PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK Labdarúgás Megyei mérkőzés: Zsolnay—Boly 4:0 (3:0), Zsolnay-pályo, 300 néző. V.: Sör. A minden csapatrészben jobb Zsolnoy ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllövő: Harasztia (2), Lő- rincz (2). Jók: Harasztia, Lőrincz, Balogh, Király, illetve Ulrich. Felvételünkön a bólyiak kapusa hárít egy hazai támadást. Fotó: Arató László Saját magát verte meg a PMSC maoBBna Nyugdíjba vonult dr. Radochay Lajos, a csapat orvosa (Kiküldött munkatársunk te­lefonjelentése) Hungária körút, 1000 néző. Vezette: Jaczina. MTK-VM: Brünyi - Cseke, Turner, Var­ga, Kovács J. - Bognár, Kori­tár (Boda, a 70. percben), Se­bestyén (Török, a 62. percben) — Handel, Fülöp, Gyöngyösi. Edző: Szentmihályi Antal. PMSC: Katzirz - Schulteisz, Róth, Pál, Brezniczky - Lutz (Dohány, a szünetben), Dár­dai, Gallai (Vigh a 73. perc­ben), Lőrinci — Kardos, Nagy. Edző: Szöcs János. A tegnapi mérkőzésre Katzirz rendbe jött, s a hét közben még maródi Dárdai és Pál is vállalta a játékot, így „a törzs- gárdatagok közül’’ egyedül Kincses maradt ki a kezdőcsa­patból. (A balhátvéd továbbra is sérült.) Bátran kezdett a pé­csi együttes, Nagy és Kardos gyorsaságára épített akciókkal kísérletezett. Fokozatosan fel­jött az MTK-VM, de minden önbizalmat nélkülöző játékosai az első 10 percben egyetlen épkézláb támadásra sem vol­tak képesek. A hazaiak a 11. percben értek először a PMSC 16-osáig, ám akkor is csak egy szögletet tudtak kiharcolni. A 16. percben Bognár tört be balról, az alapvonal mentén éles szögből leadott lövésébe azonban Róth belevetődött, is­mét csak szöglet lett a vége. Újabb 10 perc telt el, szinte teljes eseménytelenségben — a nézők - nem kis bosszúságára. A 27. percben Nagy ívelt a 16- os vonalán egyedül felejtett Lutz elé, a középpályásnak márcsak be kellett volna lőni a labdát a hálóba, azonban addig pepecselt, amíg „felsza­badította" az MTK-VM kapuját. Némi vigasz a kék-fehér szur­kolóknak: a 37. perc tűzijáté­kot hozott Katzirz hálója előtt — gyatra befejezéssel. A 40. percben egy jobbról beívelt labdát Fülöp Handel elé csúsztatott, aki „ziccerben” az 5-ösről fejjel magasan a kapu fölé továbbított. A 43. percben Dárdai - felvágta Koritárt, sár­ga lapot kapott érte. A szünet utón az 50. perc­ben Dobány fütty utáni lab­da elrúgása okozott némi iz­galmat, Jaczina jelezte: 1 per­cet hosszabbított. Minden ott folytatódott, ahol az első fél­idő végén abba maradt. Hal­latlanul gyenge játszadozás folyt a pályán, amiben első­sorban Szentmihályi Antal le­génysége volt a ludas. Elemi hibák, könnyen kiismerhető megoldások borzolták a di­dergő nézők idegeit. Aztán váratlanul vezetést szerzett az MTK-VM. A 65. percben Fülö- pöt egyedül hagyták a pécsi védők a 16-oson belül, a cen­ter lőtt, . Róth a gólvonalról csak kifejelni tudta a labdát, amit Fülöp másodszorra 13 méterről a bal alsó sarokba helyezett (1:0). Erősítettek a hazaiak, egymást érték táma­dásaik. A 72. percben Boda távoli bombája az oldalháló­ban kötött ki. A 77. percben ugyanő tisztára játszotta Fü- löpöt, ám a gólszerző a kis gól helyett szépségdíjast akart lőni, s a jobb összekötő he­lyéről 14 méterről mellé rúgta a labdát. A 80. percben Lő­rincz jól időzített átadásával Vigh lépett ki, a 11-es pontról tiszta helyzetben Brünyibe lőtt. Csak saját magát okolhatja vereségéért a PMSC. A pécsi csapat az első félidőben - amikor az MTK-VM halvány­gyenge játékot mutatott — nem erőltette a góllövést csak lab­datartásra törekedett. A szü­net utáni 45 perc sem indult másként és a meglepetésszerű hazai gólt követően a PMSC már hiába igyekezett, támadá­sai - egy kivételével — nem okoztak meleg pillanatokat a hazaiak kapuja előtt. Nagy kár a vereségért, mert a pasz- szívan futballozó PMSC-t a nem sokkal aktívabb, ráadásul kezdetleges megoldásokat eről­tető kék-fehér csapat fektette kétvállra. A PMSC-ben Katzir- zot nemigen tették próbára, a gólt nem védhette. A hátvéd­sorban található a két leg­jobb teljesítményt nyújtó játé­kos, Róth és Pál. Rajtuk kívül még Dárdai igyekezete di­csérhető. A többiek keveset mutattak. A kék-fehéreknél Turner, Fülöp és a csereként beállt Boda neve emelhető ki. Horváth László ♦ NB I. ifjúsági bajnokság PMSC—MTK-VM 3:3 (2:1), Hungária-körút, 400 néző. Ve­zette: Hartmann. PMSC: Bálint — Kónya, Czérna, Hammer, Csizmadia, — Hrotko, Mészá­ros, Bendes, — Spiel (Vuk- mann) Hüber, Megyeri. Edző: Garami József. Góllövők: Hü­ber (2), Bendes (11-esből), il­letve Csiki, Adi, Fodor. A pé­csiek közül Czérna, Mészáros és Hüber tűnt ki. Tájfutás II világ legjobbjai Pécsett Rangos, nagy tájékozódási futóverseny színhelye iesz Or- fű. November 4-én és 5-én Or- fű környékén rendezi meg a Magyar Tájékozódási-futó Szö­vetség immár 4. alkalommal a Nemzetek Versenye tájékozó­dási-futó versenyét, melyen a világ legjobb versenyzői közül többen rajthoz állnak. Különö­sen a skandinávok rajtját kísé­ri nagy érdeklődés. A verse­nyen ott lesznek az idei orszá­gos bajnokságon eredménye­sen szerepelt PVSK-tájfutók is. Tenisz A kölni nemzetközi tenisz Grand-Prix-n szereplő Taróczy Balázs párosban is versenyez és a második fordulóban —a csehszlovák Slozillal az olda­lán 6:4, 6:3 arányban győzött az amerikai Hayes—Meister- kettős ellen és továbbjutott. Az egyesben Taróczy már nincs versenyben, miután az amerikai Hayestől vereséget szenvedett 6:3, 7:6 arányban. A PVSK labdarúgócsapata az ötvenes évek elején tehetőséget kopott egy lengyelországi túrá­ra. Nem volt orvosa a csapat­nak és felvetődött a gondolat: c túrán szükség lenne orvosra is. Erről tanakodtok éppen a vezetők egy bajnoki mérkőzés előtti utazás során Pest felé vonaton. Dr. Radochay Lajos sebész is azon a vonaton uta­zott és mivel szimpatizált a csapattal, az út során egy rö­vid időre a vasutas labdarúgók közé telepedett. Alaposan meg­lepődött, amikor az egyik veze­tő feltette a kérdést: — Nem lenne kedve Lengyel- országba utazni velünk? Már miért ne lett volna, hi­szen azon csapat tagjaival le­het együtt egy túra során, mely­nek szurkolója is. Gondot csu­pán az okozott, hogy nem tar­tozott hivatalosan a szakosztály kötelékébe. És még akkor a pesti út során egy újabb kér­désre is válaszolnia kellett: — A csapatnak sportorvosra van szüksége egyébként is. Vál- lolná? — Miért ne! - válaszolta. De, ha akkor azt mondja valaki, hogy ebből a kapcsolatból har­mincéves „házasság" lesz, nem hiszi ei. Az a „miért ne” vá­lasz három évtizedes együttlé- tet vezetett be. Dr. Radochay Lajos egyetemi docens azóta ritkán hiányzott a kispadról ai PVSK bajnoki mér­kőzésein, Kitairtott jóban, rossz­ban a fekete-fehérek mellett, pedig az út igencsak hullámos volt. A csapat többnyire a má­sodik vonalban szerepelt, elő­fordult azonban, hogy lecsúsz­tok az NB lll-ig is. De minden jó, ha jó a vége, az utóbbi időszak inkább örömet hozott. Bajnokság az NB lll-ban, egy év múlva az NB ll-ben is, így 27 év után 1979 nyarán a PVSK újból a legjobbak közé került. Igaz, egy év után búcsúzni kel­lett az élvonaltól, de akik józa­nul gondolkodtak, nem is vár­hattak csodát a csapattól. A labdarúgók melletti tevé­kenysége a klinikai munkájában is változást hozott. Elmélyülteb­ben kezdett foglalkozni a spor­tolók leggyakoribb sérüléseivel és ezen a területen is országos elismerést vívott ki magának. Bizalommal fordultak hozzá olyan ismert labdarúgók, mint Tichy, Szentmihályi, Dunai II. vagy a tatabányai Szepesi, a pécsiekről nem is beszélve. Most nyugdíjba vonult és ez azt jelentette, hogy elbúcsúzott a csapattól is. A napokban meghitt ünnepségen búcsúztat­ták az egyesület, a szakosztály vezetői, no meg a játékosok. Kérték, hogy ez a búcsú ne le­gyen végleges, a jövőben is szí­vesen látják a PVSK-nál, számí­tanak tudására, tapasztalatára és segítőkészségére. És ha szükség lesz, biztosan segít is majd. L. L. Kézilabda Perchtoldsdorfban 500 néző előtt nemzetközi barátságos férfi kézilabda-mérkőzésen Ma­gyarország 9 gólos győzelmet cratott Ausztria válogatottja ellen. Magyarország—Ausztria 29:20 (18:8). Samaranch sajtó­értekezlete „Az olimpiai mozgalom erő­sebb és nagyobb tekintélynek örvend ma, mint a moszkvai olimpia előtt” — jelentette ki lausanne-i sajtóértekezletén Juan Antonio Samaranch, a NOB VB utolsó munkaülésének befejeztével. Samaranch bejelentette, hogy bizottságot hoznak létre a görög kormány azon javaslatá­nak tanulmányozására, misze­rint egy állandó helyszínt kel­lene kijelölni az olimpiai ren­dezvények megtartására. A bi­zottság a Baden Baden-i kongresszus után határoz eb­ben a kérdésben, de még el­fogadása esetén is csak az 1992-es nyári játékoktól lehet­ne bevezetni. Ugyancsak Baden Badenben tárgyalják meg, hogy hol ke­rüljenek megrendezésre az 1988-as játékok, amelyekre 1980. november 30-ig lehet je­lentkezni, eddig hivatalosan Melbourne, félhivatalosan pe­dig Nagoya kérte a nyári já­tékok rendezési jogát, míg a téli olimpiára félhivatalosan eddig Cortina d'Ampezzo (Olaszország), Calgary (Kana­da) és Falun-Are (Svédország) ajánlkozott. Kosárlabda Pécsi Postás—Péti MTE 110:91 (50:46). NB II. férfi­mérkőzés, Pécs. Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Baling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 12—19 óráig 10-053, 19 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat ^ Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7Ó01 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécs, fcngeí János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Pécsi Szikra Nyomda Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30,— Ft negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 Ä mai sportműsor LABDARÚGÁS: NB II. mérkőzések: Komlói Bányász—Sellye, Komló, 13.00. Mohács-Véménd TE-PVSK, Mohács, 13.00. Megyei mérkőzé­sek: Mágocs—Steinmetz SE, Má- gocs, 13.00. U. PEAC—Villány, Szentlőrinc, 13.00. Siklós—Bere- mend, Siklós. 13.00. Mázaszászvpri Bányász—BTC, Mázaszászvár, 13.00. Postás—Vasasi Bányász, Postás-pá­lya, 10.00. Vajszló—-Szigetvár, Vajszló, 13.00. Drávátok—Kinizsi, Drávátok, 13.00. István-akna—Kesz­tyűgyár, Pécsszabolcs, 13.00. Or­szágos ifjúsági bajnokság: Sellye— Dombóvár, Sellye, 10.00. Mohács- Véménd—Szekszárdi Dózsa, Mo­hács, 11.30. Komló—Dunaújvárosi Építő, Komló, 11.15. PVSK—PMSC, PVSK-pálya, 9.30. KOSÁRLABDA: NB I. mérkőzés: PVSK-MAFC, férfiak, Városi Sport- csarnok, 15.30. BSE—PVSK nők, Bu­dapest, 10.30. NB II. mérkőzések: Komlói Bányász—Sabaria, nők, Komló, 10.30. Z. Volán—U. PEAC, nők, Zalaegerszeg, 11.00. RÖPLABDA: NB II. mérkőzések. U. PEAC—Tabi Videoton, férfiak, POTE-csarnok, 10.00. U. PEAC—Aj­kai Videoton, nők, POTE-csarnok, 11.30. Bauxitbányász—Pécsi Vörös Meteor, nők, Tapolca, 12.30. Keszt­helyi Petőfi—Pécsi Vörös Meteor, férfiak. Keszthely, 12.30. Sakk: OB II. mérkőzések: BKV- Előre—Komlói Bányász, Budapest, 10.30. Postás—PMSC, Budapest, 9.00. SÚLYEMELÉS: OB II. CSB II. fordulója: PMSC, Kinizsi Húsos és a Bp. Spartacus részvételével. PMSC Tüzér utcai terme, 10.00. . MTK-VM-PMSC 1:0 (0:0)