Dunántúli Napló, 1980. októbar (37. évfolyam, 270-300. szám)

1980-10-27 / 296. szám

Vesztett a Komló, nyert a Sellye Sellye-Vár palota 2:0 (1:0) Keszthely-Komló 2:1 (2:1) Sellye, 400 néző. V.: Kárász: Sellye: Vincze - Hosszú, Vass, Krén, Lombosi — Martirr, Otár- tics (Markovics, a 72. percben), Amigyo — Szabadi, Szabó (Or_ lovics, a 75. percben), Goják. Edző: Koller Nándor. Várpalo­ta: Csizek — Szmulai, Kisbej, Szabó, Bor — Wittmann, Szőlősi (Fónagy, a 78. percben), Szuna — Farkas, Druskóczi, Mártái (Nagy,a szünetben). Edző: Kár­páti István. A 9. percben Szabadi—Szabó volt a labda útja, Szabó tiszta helyzetben mellé lőtt. A 30. percben a 16-oson Szabadi Hosszú elé perdítette a labdát, aki a kapuba bombázott (1:0). A második félidőben élénkült a játék, mindkét csapat na­gyobb lelkesedéssel játszott. A 88. percbeh Orlovics elfutott a jobb szélen, beadását Szabadi fejjel a hálóba továbbította (2:0). Alacsony színvonalú mérkő­zést vívott a két csapat, in­kább küzdelem folyt a pályán, mint látványos játék. A hazaiak nagyobb lelkesedésének kö­szönhető a megérdemelt győ­zelem. Jók: Hosszú, Vass, Mar­tin, Szabadi, ill. Kisbej, Witt­mann, Bor. Bary István Péti MTE-MVTE 2:2 (1:0) Pétfürdő, 800 néző. V. Ágos­ton J. Pét: Harth — Pintér, Stieger, Borsfái, Gáspár — Czuczka, Balogh (Kabhegyi, a 46. percben), Obuch — Kiss T. (Kila Cs., a 76. percben), Kus­tos, Ur. Edző: Kerekes Imre. Mohács: Antal — Tóth, Rótt, Hancz, Berki — Dárdai, dr. Zsolt, Lőrincz - Schwarczkopf, Havasi, Jónás (Farkas, a 68. percben). Edző: Mathesz Imre. A 19. percben a középen ka­pura törő Űrt ketten ollóba fogták és buktatták a 16-oson belül. A 11-est Kustos a bal sa­rokba vágta (1:0). A 68. perc­ben Jónás baloldalról kereszt­be ívelt labdáját Harth nem érte el, Dárdai azonban igen és három méterről a hálóba küldte (1:1). A "81. percben Havasi beverekedte magát a péti kapu elé, ahol a védők Nagykanizsai Olajbányász- MÁV-DAC 3:1 (1:0) Olajbányász-pólya, 2500 né­ző. V.: Nagy Béla. Olajbányász: Szalaii - Bántó, Englóner, Kor­mos, Gondos — Csepregi, Sava- nyó, Nagy (Balogh, a 68. perc­ben) - László (Kelemen, a 67. percben), Füle dr„ Bélák. Edző: Madár Gábor. MÁV DAC: Far- kasdi — Fehér, Baumann, Mol­nár Z., Kovács R. (Cs. Kovács, a 83. percben) — Csóka, Horváth D., Wunder (Horváth L., az 56. percben) — Csollány, Tamási, Dobos. Edző: Horváth Tamás. A viharos erejű széltől támo­gatott győriek ellen már a 6. percben gólt lőhetett volna a hazai gárda, de az egyedül ki­lépő Füle dr. a kifutó kapus fö­lött a kapu fölé helyezett. Vál­tozatos játék után a 34. perc­ben szerzett vezetést az Olaj­bányász: Füle dr. nagyszerűen ment el a bal oldalon, beadása Baumannról lepattant és a ré­PVSK-Ajka 4:0 (0:0) (Folytatás az 1. oldalról) buktatta „testőrét", ezért sárga lapot kapott. A 30. percben Göcze kaszálta el Szabót, neki is sárga lapot mutatott fel a játékvezető. Egy perc múlva Hüber jobb oldali beívelése után Horváth L. hálóba tartó labdáját a szél a léc fölé emel. te. A szünet után lecsillapodott a szél, mindjárt könnyebben le­hetett támadást vezetni. Ennek eredménye, hogy a 46. percben Szász mintaszerűen indította a jobb szélen Hübert, akinek be­adott labdáját Horváth L. há­rom lépésről estében, jobb láb­bal helyezte a kapuba (1:0). A vezetés megnyugtatta a pécsie­ket, egyre-másra vezették tá­madásaikat, még Szabó is elő­re merészkedett. A 66. perc hoz­ta o második PVSK-gólt, Hor­váth L. ragyogóan időzített át­adásával a lyukra futó Kresz ki­tört, s a 11-es pontról a kivető­dő kapus hóna alatt a hálóba gurított (2:0). A 77. percben Kaszás—Hüber-Szász háromszö­gelés után Szász, a cserejáté­kos 12 méterről biztosan lőtt a hálóba (3:0). A 80. perc újabb szép akciót hozott, Szőcs bal­ról élesen belőtt labdája: a 16. os vonalon álló Kresz elé pat­tant, aki habozás nélkül a bal felső sarokba bombázott (4:0). Még a 89. perc is tartogatott izgalmat, Kresz hagyott ki nagy helyzetet. A negyedórányi viszonylagos szélcsendet ragyogóan használ­ta ki a PVSK, ekkor jobbnál jobb támadásokkal kísérletezett — sikerrel. Két mesteri akcióból két gólt lőtt, ezzel el is dön­tötte a mérkőzés sorsát. Ugyan a második játékrész közepén néhány percig -az Ajka huszáros rohamokba kezdett, de nem tudta feltörni a hibátlanul mű­ködő vasutas reteszt. Rövid pi­henő után új erőre kapott a PVSK, és újabb két góllal tett koronát jó teljesitményére. A kiváló második 45 percet muta­tó FVSK-ból elsősorban Hüber, Kresz, Horváth és Tóth játéka ragadtatta tapsra a nézőket, az ajkaiak közül Túri, valamint Kiss hajtott többet társainál. Horváth László Keszthely, 3000 néző. V.: Si­mon. Keszthely: Béres — Paizs, Filó, Antoni, Cziráki — Czédula, Nagy, Simon — Bogáti, Rácz L., Szabó K. Edző: Gellei Imre. Komló: Bien — Iványi, Kovács, Mács, Barta — Gyurina, Hoh- mann, Mód, Róth — Radics (Ka­tona, a 85. percben), Stemler. Edző: Kontha Károly. A 18. percben Rácz L.-Bo- gáti összjáték után Bogátihoz került a labda, ciki a jobb alsó sarokba talált (1 :0). A 38. perc­Honvéd Rákóczi SE- Dombóvár 1:1 (1:0) ben egy szögletrúgást követően Radics fejelt a hálóba (1:1). A 40. percben Rácz L. a 16-os jobboldali sarkáról védhetetle- nül lőtt a kapu jobb oldalába (2:1). Az orkánszerü szélben a Keszthely végig fölényben ját­szott és akár nagyobb különb­séggel is nyerhetett volna. Jók: Paizs, Cziráki, Bogáti, Rácz L„ Szabó K., ill. Bien, Hohmann, Stemler. buktatták. Ez is jogos 11-es. Dárdai lövését Harth kitűnő reflexszel szögletre ütötte. A 83. percben Dárdai szöglete átszállt a pécsi védők felett és Rótt közelről a hálóba vágta a labdát (1 :2). A 88. percben Kustos a jobb oldalon indítot­ta Kabhegyit, a kétségbeeset­ten hazagurítani akaró Tóth a kilépő Antal mellett saját hálójába talált. (öngól.) (2:2). Jól kezdett a péti együttes és megérdemelten szerzett ve­zetést. A második félidőben aztán a bátran támadó MVTE nemcsak egyenlített, hanem ve­zetést is szerzett, ráadásul egy büntetőt is elhibázott. A lélektelenül játszó hazai csa­pat csak szerencsével mentette meg az egyik pontot. Dombóvár, 900 néző. V.: Eg­ri. Honvéd Rákóczi SE: Farkas- Andreánszky (Papp, az 55. percben), Törő, Balogh, llosvay- Kakas, Juhász, Bartik — Ott- lakán, Hadászi (Németh, a 81. percben), Dómján. Edző: Sóly­mos Tibor. Dombóvár: Dobos- Lakos, Horváth, Szíjártó (Vö­rös, a 46. percben). Lamm — Magyar, Tóth-Bagi, Nagy — Banai (Porcsa, a 61. percben), Iván, Landek, Edző: Herbei Jó­zsef. A 21. percben Hadászi szög­letére Dobos rossz ütemben jött ki és Balogh hat méterről a kapuba lőtt (1 :0). A 38. perc­ben Landek nagy erejű, 27 mé­teres szabadrúgását Farkas óriási bravúrral hárította, négy perc múlva Nagy abszolút gól­helyzetben mellé lőtt. A 92. percben Landek remek cselek­kel betört a 16-oson belülre, amikor buktatták. A megítélt 11-est Horváth a jobb alsó sa­rokba lőtte (1:1). Gyenge első félidei játék után végigtámadta a második fél­időt a hazai együttes. A soro­zatban kimaradt helyzetek miatt a végén a döntetlenért is meg kellett küzdenie. Gál István Bakony-Szekszárd 1:1 (0:0) Szekszárd, 600 néző. V.: Horváth. B. Vegyész: Csiszár- Belső II., Stieber, Éger, Hor­váth — Németh, Zsadányi (Bel­ső I., a 85. percben), Csik — Bocskai, Csornai (Csernyánszky, a 71. percben), Görbicz. Edző: Németh Lajos. Szekszárd: Pó­lyák — Somodi, Tóth, Orosz, Varga — Koroknai, Weitner (Páli, a 65. percben), Márkus — Lauer, Bonnyai, Pölöskei (Pásztor, az 58. percben). Ed­ző: Magasházi József. Az 59. percben a Dó­zsa kapujától 20 méterre Bocs­kai belerobbant a labda útjá­ba, nála maradt a labda, ka­pura tört és a kimozduló Pó­lyák mellett a jobb sarokba lőtte (1:0). A 66. percben Orosz szabadrúgásból az ötös­re ívelte a labdát, azt a vé­dők gyűrűjéből felugró Bony- nyai fejjel a kapu közepébe csúsztatta (1 :1). Az első félidő alacsony szín­vonalú, csapkodó játéka egy percig sem tudta tűzbe hozni a lelátón didergő kis számú közönséget. Szünet után élén­kült az iram és az utolsó 20 percben óriási nyomás nehe­zedett a vendégek kapujára, de a több helyzetet elügyet­lenkedő szekszárdiaknak meg AZ NB II. ALLASA kellett elégedniük az egy pont­tal. Fekete László A nyugati csoport további eredményei: Sabaria—Bauxit­bányász 4:1 (1:0), Sopron—Bá­bolna 1 :2 (0:0), Fűzfő—Haladás 1:1 (1:1). TOTO 1. Bem SE—Kecskemét 2:1 2. Pénzügyőr—SZEOL AK 1:1 3. BKV Előre—Budafok 0:0 4. Ózd—Gyöngyös 2:0 5. Gyula—Eger 4:2 6. Keszthely—Komló 2:1 7. Brescia—Fiorentina 0:0 8. Cagliari—Napoli 0:0 9. Catanzaro—Perugia 0:1 10. Juventus—Torino 1:2 11. Udinese—Bologna 1:1 12. Foggia—Lazio 0:1 13. Sampdoria—Milan 0:0 + 1 14. Rimini—Pescara 1:1 # Philippe Fournier 29 éves svájci sportember kerékpáros görgőzésben 32 óra 40 perces idővel új világrekordot állított fel. Fournier minden órában 5 perc pihenőt tartott. Autómodellezés A hét végén az Ércbányász modellező klub rendezésében került sor az autómodellezők Dunántúl-bajnokságára, 6 klub 49 versenyzője részvételével. A viharos erejű szél alaposan próbára tette a sport és a for­1. Olajbányász 13 8 3 2 27-16 19 2. Komló 13 8 3 2 19- 9 19 3. PVSK 13 7 3 3 25-14 17 4. MÁV DAC 13 7 3 3 25-17 17 5. Keszthely 13 6 5 2 26-20 17 6. Haladás 13 3 9 1 19-11 15 7. Sabaria 13 6 3 4 20-16 15 8. Bauxitbányász 13 7 1 5 24-23 15 9. Bábolna 13 5 5 3 12-12 15 10. Ajka 13 6 2 5 20-17 14 11. Mohács-Vém. 13 4 6 3 11-13 14 12. Szekszárd 13 5 3 5 12-14 13 13. Rákóczi SE 13 4 3 6 12-14 11 14. Bakony Vegy. 13 4 3 6 18-21 11 15. Sopron 13 4 2 T 17-19 10 16. Fűzfő 13 3 4 6 18-22 10 17. Sellye 13 4 1 8 15-25 9 18. Dombóvár 13 1 5 7 15-30 7 19. Várpalota 13 — 6 7 8-20 6 20. Pét 13 2 2 9 16-26 6 Ujoncbrauur 800 néző előtt Villány—Siklós 1:0 (0:0) Vil­lány, 800 néző, v.: Radó. Az újonc Villány hallatlan lelkese­léssel ellensúlyozta a listaveze­tő nagyobb tudását és megér­demelten győzött. Góllövő: Vö­rös (11-esből). Jók: az egész vil­lányi csapat, ill. Batik, Zrínyi. Vasasi Bányász—Vajszló 1:0 (1:0). Vasas, 100 néző, v.: Hor­váth J. Közepes színvonalú mér­kőzésen a hazai csapat értékes két pontot szerzett. Góllövő: Róth. Jók: Róth, Bogdán, Szabó, ill. Heilmann, Borovácz. U. PEAC—Mágocs 2:0 (2:0). Mágocs, 100 néző, v.: Miseta. Egy perc alatt két gólt rúgtak az egyetemisták. A Mágocs 11- est hibázott. Góllövők: Szőke, Gálfy. Jók: Kálmán, Major, Ró­zsavölgyi, a mágocsiak közül senkit nem lehet kiemelni. Beremend—Pécsi Zsolnay 2:2 (H0). Beremend, 200 néző, v.: Lakatos. Szerencsés gólokkal, A PMSC—Tatabánya mérkőzés végeredményét eltaláló pályázóink közül a szerencse Bogdán János, Pécs, Endresz Gy. utca 7/c. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komló—Sellye: ................................................. Pótméfkőzés: Mohács-Véménd—PVSK: ............................... A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: ................................................................... i gazságos eredmény. Góllövők: Óbert, Dudás ill. Lőrincz (2). Jók: Hirtner, Héhl J. ill. Papp I., Lőrincz, Anzil. Szigetvár—Drávátok 0:0. Szi­getvár, 350 néző, v.: Eisenberg. A lelkes vendégcsapat megér­demelten vette el az egyik pon­tot az erőtlenül játszó Sziget­vártól. Jók: Köves, Béni, ill. Tóth, Pintér, Kanász II., Szabó, Pénz. P. Kesztyűgyár—Steinmetz SE 2:0 (1:0). Postás-pálya, 50 né­ző, v.: Varga E. Némi szeren­csével nyert a Kesztyűgyár. Gól­lövők: Szűcs (11-esből), Rózsa­hegyi. Jók: Szűcs, Rózsahegyi Szöllősi ill. Knoch, Schneider Boly—Mázaszászvár 2:1 (0:1) Boly, 200 néző, v.: Burai. Töb bet támadott a hazai csopat Góllövők: Kiss, Schneider Maglódi. Jók: Papsity, Kiss Marján, Schultz ill. Dunai, Visz ló, Maglódi. A P. Kinizsi—István-akna mér­kőzést a 60. percben, 2:0-ás P. Kinizsi vezetésnél a játékvezető az orkánszerű szél miatt lefújta. A megyei 1. osztály állása 1. Siklós 11 9 _ 2 36- 7 18 2. P. Keszyűgyár 11 8 1 2 24- 9 17 3. Beremend 11 7 2 2 26-14 16 4. Szigetvár 11 7 2 2 17-11 16 5. PBTC 11 7 1 3 17- 9 15 6. Boly 11 6 3 2 12- 5 15 7. P. Zsolnay 11 5 4 2 23-19 14 8. Villány 11 6 2 3 11-11 14 9. Mázaszászvár 11 5 3 3 25-18 13 10. Drávafok 11 3 4 4 18-18 10 11. P. Kinizsi 10 4 1 5 9-8 9 12. U. PEAC 11 4 1 6 15-19 9 13, Vasasi B. 12 4 — 8 12-27 5 14. Vajszló 11 3 1 7 11-15 7 15. P. Postás 11 3 — 8 12-23 6 16. Mágocs 12 2 1 9 10-31 5 17. István-akna 10 1 1 8 11-25 3 18. Steinmetz SE 11 1 1 9 2-22 3 * A félbeszakadt P. Kinizsi—ist- ván-akna mérkőzés eredménye nem szerepel a táblázatban. ma (kategóriájú autók pilótái­nak ügyességét, technikáját, de ennek ellenére is sok volt a karambol, sőt nem egy kisautó még a karosszériáját is „leve­tette”. A körpályán az 1,5 köb­centisek küzdelmében Kovács (Ércbányász), a 2,5 köbcenti­seknél Horváth (Zalaegerszeg) győzött, az 5 és o 10 köbcentis kategóriában pedig kettős ka­posvári győzelem született, Ket. zeni és Bogdán révén. Az ifjú­ságiaknál Molnár (Zalaeger­szeg) szerezte meg az elsősé­get. A rádióirányításos sport autómodellék küzdelmében Ma. róczay (Győr), a forma kategó­riában Kovács (Budapest) nyert. A két forduló összesített eredménye alapján a sport ka­tegóriában Szilágyi (Bp. Klub), Mohai (Ércbányász), Szénási (Bp. Klub), míg a forma kate­góriában Kovács (Bp. Klub), Mohai (Ércbányász), Szvacsek (Ércbányász) a végső sorrend. Az összesített csapatverseny végeredménye: 1. Bp. Klub 2196 ponttal; 2. Pécsi Ércbá­nyász 1613; 3. Győr 543 pont. Kovács Miklós 9 prol.térj«], —,^MUTT Xim ~ liTSKSfl [Dunántúli Inapió - ­A/ WSZMP rr Az MSZMP Baranya megye! Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 sen levő Nagy három lépésről a kapuba lőtt (1:0). A hazai gárda a! 69. percben növelte előnyét: Kormos remekül lépett ki a félpályán, majd négy já­tékos kicselezése után Füle dr.- hoz továbbított, aki 12 méter­ről a jobb sarokba helyezett (2:0). Változatos játék után a 81. percben ismét zörgött a győri háló: Englóner felszaba­dító rúgásával Bélák iramodott megi, aki a kifutó kapus fölött helyezett a kapuba (3:0). A mérkőzés hajrájában, a 85. percben szépített a vendégcsa­pat. Csollány c» félpályáról ira­modott meg, majd Szalai kicse­lezése után az üres kapuba gu­rított (3 ft). A rangadó jellegű mérkőzé­sen az egységesebb és gólra- törőbb hazai csapat megérde­melt, biztos győzelmet aratott. Balogh Antal