Dunántúli Napló, 1980. szeptember (37. évfolyam, 240-269. szám)

1980-09-07 / 246. szám

Labdarugó NB f.f 7. forduló 1980. SZEPTEMBER 6. EREDMÉ NY VEZETTE NÉZI 5 GÓLLOVÖK A BAJNOKSÁG ALLASA Va sas-Ferei icváros 0:1 (0: |j Jaczina 1000 Q Ebedli 1. Ferencváros 7 4 2 1 18- 6 10 2. Nyíregyháza 7 4 2 1 8- 310 3. Vasas 7 3 3 1 15-10 9 4. Videoton 7 4 1 2 11- 9 9 5. Kaposvár 7 3 2 2 11-10 8 6. Békéscsaba 7 3 2 2 11-11 8 7. Rába ETO 7 2 3 2 9- 7 7 8. Volán 5 3 117-57 9. Tatabánya 6 2 3 1 6- 4 7 10. Ú. Dózsa 7 2 3 2 12-12 7 11. PMSC 7 2 3 2 9- 9 7 12. Debrecen 7 3 1 3 8- 8 7 J3. Bp. Honvéd 4 2 1 1 6-3 5 14. Csepel 7 2 14 11-10 5 15. MTK-VM 7 1 3 3 7-11 5 16. ZTE 7 1 2 4 8-15 4 17. Dunaújváros 6 1 — 5 6-20 2 18. Diósgyőr 6 — 15 3-13 1 8. FORDULÓ SZEPTEMBER 13., SZOMBAT U. Dózsa—PMSC Csepel—Volán Bp. Honvéd—Rába ETO Videoton—Vasas FTC—Debrecen ZTE-Nyíregyháza DVTK—MTK-VM Dunaújváros—Tatabánya Békéscsaba—Kaposvár MTK-VM-Ú. Dózsa 1:1 (1:1] | Kuti 800 Q Borsó, ill. Tóth A. Volán SC-Rába EIO 1:0 (0:( jj Soós 400 Q Magos Békéscsaba—Nyíregyháza 0:2 (0: Mohácsi 10 0( |Q Kiss és Czeczeli DMVSC-DVIK 0:0 Pálvölgyi 1201 )0 Kaposvár—Dunaújváros 3:0 (1: 0) 80t jjj Bíró, Gulyás és Házi ZTE-Csepel 2:0 (1:1 jj Palotai 4 Of IQ Gass (11-esből) és Halász PMSC-Vídeoton 1:1 (0:( jj Hartmann 1000 g Kardos, illetve Nováth Bp. Honvéd—Tatabánya MA JÁTSSZÁK Kimaradtak a pécsi Helyzetek PMSC-Videoton 1:1 (0:0) ~ Újmecsekalia, 10 000 néző. V.: Hartmann. PMSC: Katzirz — Brezniczky, Schulteisz, Róth, Kincses — Gallai (Lőrincz, a szünetben), Dohány (Baumann, a 69. percben), Dárdai, Lutz — Kardos, Vígh. Edző: Szőcs Já­nos. Videoton: Díszt I P. — Csuhay, Disztl L., Vadász, Végh — Ambrus (Nagy III., az Lőrincz (13) beadása után Kardos (félig takarva) kapásból a hálóba továbbítja a labdát. Arató László felvétele Németh Miklós győzelme 57. percben), Burcsa, Csongrá­di (Karsai, az 50. percben) — Májer, Nováth, Lieber. Edző: Verebes József. A vendég Videoton kezdett jobban. Két lehetőségük is adódott az első percekben, de Nováth lövése fölé szállt és Tieber beadásáról lemaradtak a csotárok. A 12. percben vi­szont gólhelyzetet hagyott ki a PMSC. Lutz beadását Dobány 6 méterről mellé fejelte. Ez­után ismét a fehérváriak ve­szélyeztettek, de Csongrádi lö­vését Katzirz szögletre ütötte. A 25. percben a fehérvári kapus volt a főszereplő. Kincses bom­báját szögletre ütötte, aztán Lutz közeli lövését védte. A 36. percben Dárdai fejelt közelről fölé. Változatos volt a mérkő­zés, mindkét csapat bátran kezdeményezett. Két perccel a félidő befejezése előtt a Vi­deoton előtt kínálkozott gól­szerzési lehetőség. Kincses könnyelmű hazaadását Nováth elcsípte, lövése nyomán a lab­da kipattant a vetődő Katzirz- ról, majd Májer próbálkozott és Róth a gólvonal előtt kife­jelte a labdát. A második félidő lendületes pécsi támadásokkal indult. Lutz átjátszott három fehérvári védőt, de kivárt a lövéssel és a 11-es pontnál Disztl L. beér­te, majd szögletre szerelte. Változatlanul a PMSC játszott mezőnyfölényben és a fölény az 56. percben góllá érett. Kar­dos a bal oldalon szöktette Lő- rinczet, 0 középpályás egy csellel becsapta a rátámadó Disztl L.-t, középre továbbított és a jókor érkező Kardos ka­pásból a kapu jobb oldalába vágta a labdát (1:0). A kezdés utón Májer megugrott a jobb­szélen, ‘ Kincses csak kézzel tudta lerántani, amiért Hart­mann. játékvezető felmutatta a sárga lapot a pécsi hátvédnek. A 61. percben Kardos ügyesen kilépett a védők között, már csak a kifutó kapussal állt szemben, de elhamarkodott lö­vését Disztl. P.-nek sikerült szögletre mentenie. Nem sok­kal később ismét Kardos ve­szélyeztetett, ezúttal is szöglet­re ütötte a labdát a kapus. A 69. percben egy ellentámadás után egyenlített a Videoton. Nagy III. középre adott és No­váth Róth mellett 10 méterről a kapu bal oldalába emelt (1:1). A 70. percben Kardos fejelt közelről az üres kapu mellé. Nem sokkal a befejezés előtt Lutz kilépett a lesre ját­szó fehérvári védők között, de Disztl P. jól vetődött a lövésbe. Küzdelmes, változatos mér­kőzést láthattak a nézők Üjme- csekalján. A kezdeti Videoton- fölény után átvette a kezdemé­nyezést a PMSC, de a szerve­zetten és fegyelmezetten véde­kező Videoton rendre megállí­totta a pécsi próbálkozásokat. Szünet után Lőrincz beállítá­sával és több pécsi játékos teljesítményének feljavulásá­val lendületesebbek és átgon- doltabbak lettek a pécsi táma­dások. A vezetést is sikerült megszerezni és úgy tűnt, ha marad ez a lendület, akkor nem fér kétség a piros-feketék győzelméhez. Sajnos, elég volt egy pillanatnyi megtorpanás, mely következménye a Video­ton. egyenlítő gólja volt. Ezután hiába rohamozott a Pécs, nem tudták áttörni a jól megszerve­zett fehérvári védőfalat. A PMSC helyzetei alapján köny- nyen megszerezhette volna a két bajnoki pontot is. A PMSC védelmének leg­jobbja Schulteisz volt, de nem okozott csalódást Brezniczky és Kincses sem. Róth egy alka­lommal góltól mentette meg kapuját, de a Videoton egyen­lítése előtt határozottabb lehe­tett volna. A középpályások a második félidőben nyújtottak jobb teljesítményt. Elöl Kardos halvány első félidő után sokat javult, góljáért dicséretet érde­mel. Vígh nem bírt őrzőjével. A Videotonból Disztl P., Csuhay, Vadász, Nováth és Tieber tel­jesítménye emelkedett az átla­gos fölé. Lázár Lajos Londonban megkezdődött Nagy-Britannia idei atlétikai bajnoksága, amelyen külföldiek is részt vettek. Az első napon a gerelyhajításban Németh Mik­lós 83,34 m-es eredménnyel győzött, mögötte az új-zélandi O. Rourke lett a második (81,04), a brit Ottley pedig a harmadik 80,38. Áruk a baráti országokból NDK ÁRUHÁZI NAPOK a Konzum Áruházban szeptember 9-tó7 13-ig AZ ABC, RUHÁZATI ÉS VEGYESIPARCIKK OSZTÁLYOKON. ízelítőül a választékból: — FLORENA kozmetikai cikkek, cipőtisztító, kéz- és arctisztító kendők. — gyermekruházati cikkek, anorákok, dzsekik, ruhák, blúzok, — harisnyanadrágok, 31,50 Ft-ért, cipzárak, — szövetek, diszpárnák 65 Ft és 85 Ft-ért, — tapéták, evőeszközök. — GORKORCSOLYAK 32—45-ös számig 250 Ft helyett 20G Ft-ért, 230 Ft helyett 184 Ft-ért. 180 Ft helyett 144 Ft-ért. TEKINTSÉK MEG KIRAKATUNKAT, VÁLASSZANAK, VARJUK ÖNÖKET I a KONZUM SKÁLA-COOP Áruházban Pécs, Kossuth tér Szép volt öregiiúk! Labdaszeretet ük, játék­intelligenciájuk nem kopott meg Ugyan jó páran már mutatós sörpocakot eresztettek, de lab- daszereletük, játékintelligenci­ájuk nem kopottjneg. Bár a labda 40 év fölött nem min­dig engedelmeskedik úgy, ahogy .az a nagykönyvben meg van írva, a még most is sikerülő megmozdulások azon­ban az egykori trükköket, cse­leket, a hálót szaggató lövé­seket, kapusbravúrokat - a ré­gi szép napokat, a felejthetet­len mérkőzéseket idézik. Tegnap délután Újmecsek- alján a PMSC—Videoton ta­lálkozó előtt a Pécsi Ércbá­nyász és a Pécsi Bányász old boy futballistái adtak randevút egymásnak a zöld gyepen, A bányásznapi randevú kereté­ben olyan nem egyhamar fe­ledésbe menő játékosok eleve­nítették fel kétszer félórára a múltat, mint Kocsis Ernő, Zen- gői, Vincze Gyuri, Görgényi, Farkas L. az Ércbányászból, Krausz, Kresz, Halasi, Koch, Kása pedig a Bányászból. A felsorolás korántsem teljes, helyszűke miatt viszont elé­gedjen meg a kedves futball­rajongó ezzel a néhány, jól csengő névvel. A szűkszavú krónika: Pécsi Ércbányász—Pécsi Bányász 3:0 (1 :0), Újmecsekalja, 2000 né­ző. V.: Sör. Góllövők: Görgé­nyi, Csete, Farkas II. (11-es- ből). John Robson tragédiája John Robsonnak, az angol Aston Villa játékosának tragi­kus körülmények között fejező­dött be futballkarrierje. A tehet- ,séges védőjátékost, aki három esztendővel ezelőtt már az an­gol válogatott keret tagja volt, nem a szokásos labdarúgósors érte utál, nem súlyos bokatö­rést, vagy gerincsérülést szen­vedett, hanem ennél sokkal ve­szedelmesebb betegség miatt kellett abbahagynia a labda­rúgást. Nemrég egy sajtókon­ferencián bejelentette: végleg fel kell hagynia minden sport- tevékenységgel, mert az orvo­sok megállapították, hogy izom­bénulásban szenved. Amikor az első jelek mutat­koztok, Robson még nem gon­dolt semmi rosszra, s azt hitte, izombénulása egy korábbi bal­eset következménye, s hogy rövidesen elmúlik. Kezelőorvosai azonban már sejtették, hogy ezúttal egy sokkal súlyosabb és veszedelmesebb betegséggel kell számolni. Amikor Robson és felesége megtudta a betegség okát, egy világ omlott össze bennük. — Nem is tudom elmondani, hogy mit éreztem akkor — mondta Robson —, amikor a vizsgálat eredményét megtudtam. A lab­darúgás számomra az életet jelentette. Az a tény, hogy nem látszhatom tovább, számomra több mint súlyos betegség, több mint azok a fájdalmak, amelye­ket el kell viselnem. Úgy érzem magam, mint akit élve eltemet­tek! :.. Barátai és a hivatalos szer­vek mindent megtesznek, hogy némileg enyhítsék a tragédiát. De nemcsak Robson egészségi állapota az egyetlen probléma, hanem súlyos kérdőjelként áll még, mit hoz számára a jövő anyagi szempontból. Rövid sportpályafutása során még nem tudott eleget félretenni ah­hoz, hogy jövőjét biztosítsa. A szociális intézmények a lehető­ségek szerint is mindent meg­tesznek érdekében. Klubja, az- Aston Villa már egy mérkőzést is szervez, amelyen a világsztá­rok ingyen játszanak és a tisz­ta jövedelmet a Robson család kapja. John Robson csodálatos kar­rierje 1972-ben indult, a Derby County színeiben csapatával angol bajnokságot nyert. Labdarúgás. NB II. mérkőzések: Bakony Vegyész—Sellye, Veszprém, 16.30. Mohács-Véménd TE—Haladás, Mohács, 16.30. PVSK—Sopron, PVSK- pálya, 16.30. MÁV DAC—Komlói Bá­nyász, Győr, 16.30. Megyei I. osztály: Pécsi Postás—Pécsi Zsolnay, Postás- pálya, 10.00. Vajszló—Siklós, Vajszló, 16.30. Drávátok—Universitas PEAC, Drávátok, 16.30. Pécsi Kesztyűgyár— Villány, Pécsbányatelep, 16.30. Pécsi Kinizsi—Beremend, Kovácstelep, 11.30. Mázaszászvár—Honvéd Steinmetz SE, Mázaszászvár, 16.30. Országos ifjúsági bajnokság: MVTE—Olajbányász, Mo­hács, 14.45. Sellye—PVSK, Sellye, 15.00. ^ Kézilabda. NB I. férfiak: Tatabá­nya—PMSC, Tatabánya, 11.00. Megye­bajnokság, férfiak: Boly—Mecsekná- dasd, Boly, 16.00. Mázaszászvár—Sik­lós, Mázaszászvár, 10.00. PMSC II.— Szentlőrinc, Rácvárosi iskola, 10.00. Komló II.—Beremend, Komló, 10.00. Nők: MVTE—Pécsi Zsolnay, Mohács, 10.00. Ökölvívás. Dél-dunántúli területi ifjúsági bajnokság döntői. Vasutas tornacsarnok, 9.00. Röplabda. NB II. férfiak: Kőbányai Lombik—Pécsi Vörös Meteor, Buda­♦ NB I. ifjúsági bajnokság PMSC—Videoton 3:1 (0:1). Pécsújhegy, 200 néző. V.: Nagy. FMSC: Bálint (Tálas) — Kónya, . Hommer, Vukman, Csizmadia — Hrotkó, Mészáros, Bendes — Spiel (Dudás), Hüber (Vörös), Gettó. Góllövők: Dudás, Ben- des, Hrotkó, ill. Szakái. A pécsi csapat legjobbjai: Kónya, Du­dás, Bendes. pest, 12.00. NB II. nők: Zalaeger­szegi Vasas Izzó—Mohács-Véménd TE, Zalaegerszeg, 11.00. Postás—Pé­csi Vörös Meteor, Budapest, 12.00. Asztalitenisz. NB II. nők: Pécsi Spartacus—Szekszárdi Spartacus, Be­rek utcai általános iskola, 11.00. Tömegsport. Termelőszövetkezeti Ku­pa megyei döntője. Sakk; Megyei TSH, asztalitenisz: Egyetemi torna- csarnok, teke: BTC-terem, 9*00. Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 12—19 óráig 10-053, 19 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 _________ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomaa Pécs, k'ngel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30,— Ft negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007