Dunántúli Napló, 1980. szeptember (37. évfolyam, 240-269. szám)

1980-09-29 / 268. szám

Komló-Várpalota 1:1 (0:0) Komló, 1500 néző. V.: Ágos­ton. Komló: Bien — Ivónyi, Ko­vács, Mács (Mód, a szünetben), Barta — Gyurina, Hohmann, Róth I. — Radics, Stemler, Tóth (Hegyi, a szünetben). Ed­ző: Kontha Károly. Várpalota: Csizsek — Szmulai, Kisbej, Szabó, Bor — Fauszt (Veller, a 66. percben), Fónagy, Wittmann — Druskóczi, Szöllősi (Farkas, a 66, percben), Nagy. Edző: Kárpáti István. A Komló kezdett lendülete­sebben, már az első percben szögletet harcoltak ki, majd a következő két akciójuk lesen akadt el. A 15. percben Stem­ler lőtt elhamarkodottan fölé. A másik oldalon Nagy lövését védte Bien. A hazaiak, enyhe mezőnyfölényben voltak, táma­dásaikat azonban körülménye­sen szőtték, így alig jelentettek veszélyt az ellenfél kapujára. A 23. percben Stemler kiugrott a védők között, de a kifutó ka­pusba lőtte a labdát. Ezután Radics közeli fejese találta el a vendégek kapusát. A 37. percben Stemler 15 méteres lövését ütötte szögletre Csizsek. Feltűnően sok volt az átadási hiba, a Komló nem tudott mit kezdeni fölényével, A 43. perc­ben Stemler elhúzott a jobb szélen, félmagasan középre lőtt. a berobbanó Radics 12 méterről rávágta a labdát, a kapus azonban bravúrral vé­dett. Ezután Stemler, majd Hohmann hibázott jól helyzet­ben. Szünet után folytatódott a komlói fölény. Az 50. percben Stemler 8 méterről a kapust ta. látta el. Az 55. percben végre megszületett a Komló vezető gólja. Radics átadását Stemler kapta, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába rúgta a labdát (1:0). Két perccel később Ra­dics fejese nyomán a kapus ke­zéből szögletre perdült a lab­da. A 68. percben Gyurina sár. ga lapos figyelmeztetésben ré­szesült. Esett az iram és a szín­vonal is. A 87. percben Róth jobb oldali szögletét Radics két méterről az üres kapu mellé fe­jelte. Az utolsó percben Drus­kóczi kapott sárga lapos fi­gyelmeztetést, majd Ágoston játékvezető időhúzás miatt hosszabbított. Az óramutató már a 91. percet jelezte, amikor a komlói 16-oson belül Barta és Druskóczi összeütköztek. A já­tékvezető meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Druskóczi ér­tékesítette (1:1). A listavezető Komló lebecsül­te az utolsó helyezett Várpalo­tát és ez megbosszulta magát. A hazaiak végig fölényben vol. tak, de körülményeskedtek, könnyelműsködtek és rendre ki­maradtak a helyzetek. A joggal remélt győzelem helyett igy az­tán be kellett érniük egy pont­tal. Ágoston játékvezető feltű­nően sokat hibázott és fordított •életeivel a Komlót sújtotta. A hazai csapatból csak Kovács és Stemler érdemel dicséretet. A lelkes vendégek közül Csizsek, Szabó és Fauszt dicsérhető. Lázár Lajos PVSK-Szekszárd 3:1 (2:0) Szekszárd, 2500 néző. V.: Barna. PVSK: Sulyok — Hüber, Szabó, Kaszás, Németh — Szőcs, Szász, Tóth, Kresz (Ská- fár, a 88. percben) — Freppán (Hámori, a 85. percben), Hor­váth. Edző: Rónai István, Szek­szárd: Pólyák — Szabó, Bony- nyai, Somodi, Varga — Korok­nál, Weitner, Márkus (Suba, a 60. percben) — Lauer, Pölös- kei. Pásztor (Orosz, az 50. percben). Edző: Maggsházi Jó­zsef. Lendületesebben kezdett a PVSK és a 9. percben Kresz jobb oldali beívelését a védők röviden fejelték ki. Horváth 12 méteres, nagy erejű lövését Pólyák a léc alól tornászta ki. Ezután fölénybe került a pécsi együttes, ügyesen játszották át a középpályát, míg védelmük könnyedén szűrte meg a magas labdákkal, ívelgetésekkel pró­bálkozó szekszárdi támadásin­dításokat A 33. percben góllá érett a PVSK fölénye. Kresz szögletét Hüber az 5-ösről a hosszú sarokba fejelte (1:0). Három perccel később tovább növelte előnyét a vasutas gár­da. Egy jobb feldőli beívelésnél „fejpárbaj” alakult ki a ha­zaiak kapuja előtt, Freppán fe_ jese a menteni akaró Vargáról a hálóba hullott, öngól! (2:0). Szünet utón rákapcsolt a Dózsa. Az 51, percben Orosz csúsztatott fejesét Sulyok vetőd­ve tenyerelte ki a bal alsó sarok elől. A 68. percben Tóth nagy­szerű átadást kapott Szőcstől, óriási helyzetből Pólyákba lőtt. A 79. percben a kapura törő Vargát buktatták a 16-oson be. lül, 11-es. A büntétőt Orosz ér­tékesítette (2:1). A 91. percben a felfutó Hüber cselsorozat után középre adott, Horváth közelről a léc alá lőtte a lab­dát (3:1). A minden csapatrészében jobb PVSK rászolgált győzelmé­re. Jók: Szőcs, Szász. Horváth, ill. Orosz, Bonnyai, Fekete László Ajka-Dombóvár 4:2 (3:0) Dombóvár, 1200 néző. V.: Nagy L. Ajka: Horváth — Hol- lenczer, Puskás, Kiss, Kocsis — Molnár, Czibik (Haraszti, a 76. percben), Menyhárt — Nagy, Túri, Udvardi (Göcze, a 46. percben). Edző: Dalnoki László. Dombóvár: Dobos — Lakos, Horváth, Engert (Porcsa, a 46. percben), Lamm — Tóth-Bagi, Nagy, Vörös — Iván (Karászi, az 58. percben), Banai, Landek. Edző: Herber József. A 9. percben Túri egyéni cse. lekkel lerázta védőit és 17 m-ről a bal alsó sarokba lőtt (1:0). A 24. percben Menyhárt 18 méteres lövése a jobb alsó sa­rokba vágódott (2:0). A 39. percben Udvardi beívelését a szabadon hagyott Nagy 6 mé­terről fejelte a kapuba (3:0). A 65. percben ' Nagy—Landek összjáték után Porcsa 10 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt (3:1). A 66. percben Göcze ki­ugrott a védők diszkíséretében és 8 méterről Dobos felett a kapu közepébe lőtt (4:1). A 71. percben Landek kilépett a vé­dők közül és 9 méterről a bal alsó sarokba továbbította a labdát (4:2). Gál István Nagykanizsa-Bakony Vegyész 3:0 (2:0) Nagykanizsa, Olajbányász­pálya, 2500 néző. V.: dr. Rákó­czi. Olajbányász: Szalai — Bántó, Englóner, Nagy (Kor­mos, a 65. percben), Gondos — Csepregi, Savanyó, Kelemen — Füle dr., Horváth (László, a 68. percben), Bélák. Edző: Ma­dár Gábor. Bakony Vegyész: Csiszár — Belső, Stieber, Éger, Horváth — Németh, Zsadányi, Csik — Nyitrai, Görbicz, Laba- nov (Csernyánszki, a 77. perc­ben). Edző: Németh Lajos. Eseménytelen játékot követő­en a 24. percben vezetést szer­zett a hazai gárda: gyors akció végén a fiatal Horváth ügyesen játszotta magát tisztára, majd 12 méterről a jobb sarokba lőt­te a labdát (1:0). Ezután Eng- Jóner 16 méterről az oldalháló­ba lőtt, majd a 32. percben Csepregi hét méterről mellé­helyezett. A 35. percben növel­te előnyét az Olajbányász: Gondos 22 méteres szabadrú­gása a bal alsó sarokba vágó­dott (2:0). Szünet után valamelyest élén­kült a játék. Előbb Kelemen hi­bázott nagy helyzetben, majd Csepregi a kapufát találta teli­be. A másik oldalon Labanov az üres kapu mellé helyezett. A 76. percben Csepregi jobb olda­li beadását a berobbanó Kele­men hét méterről vágta a kapu jobb oldalába (3:0). A 81. percben Kelemen a jobb olda­lon vezetett támadást, akinek beadása a 16-oson belül Hor­váth kezén felperdült. A játék­vezető büntetőt Ítélt, amelyet Füle dr. kapu fölé vágott. Balogh Antal Az NB II. további eredmé­nyei: Pét—Sabaria 2:0 (0:0), Sopron-Bauxitbányász 3:0 (0:0), Keszthely—MÁV DAC 5:4 (3:1), Fűzfő—Bábolna 6:2 (4:0), Ha­ladás—Rákóczi SE 0:0. AZ NB II. ALLASA 1. Komló 9 6 2 1 12-5 14 2. PVSK 9 5 3 1 16-9 13 3. Olajbányász 9 5 2 2 19-13 12 4. Bauxitbányász 9 6 — 3 18-13 12 5. Ajka 9 5 1 3 17-11 11 6. Keszthely 9 4 3 2 19-15 11 7. MÁV DAC 9 4 3 2 15-12 11 8. Sabaria 9 4 3 2 12-9 11 9. Haladás 9 2 6 1 12-8 10 10. Szekszárd 9 4 2 3 10-8 10 11. Sopron 9 4 1 4 16-11 9 12. Bábolna 9 3 3 3 6-9 9 Mohács-V. 9 3 3 3 6-9 9 14. Fűzfő 9 3 2 4 15-15 8 15. Sellye 9 3 1 5 12-19 7 16. Bakony V. 9 2 2 5 11-15 6 17. Rákóczi SE 9 2 2 5 5-9 6 18. Pét 9 2 — 7 10-17 4 19. Dombóvár 9 1 2 6 11-25 4 20. Várpalota 9 3 6 7-17 3 A Volán „elfázolta” a Kaposvárt Volán—Kaposvár 5:1 (1:1) Czabán Samu tér, 3000 né­ző, vezette: Győri. Volán: Kovács - Martos, Ebedli, Sebők, Zombori — Hat- vanger, Seres, Hámori — Sza­kái, Juhász, Magos. Kaposvár: Békéi — Mészá­ros, Zentai, Petrák, Szlovák — Czabula, Havasi, Kanyar, Vé­kony — Biró, Házi. Százhaton álltak rajthoz vasárnap Pécsett a nyugat-magyaror­szági autós slalom-bajnokság területi futamán, amely egyben a Baranya Kupa ügyességi versenysorozat futama is volt. Az ab­szolút 1. helyet Jelen István (Pécs) szerezte meg Trabant kocsi­jával. A Mázaszászvár elkerült az első helyről U. PEAC-Mázaszászvár 3:1 (2:0), Szentlőrinc, 150 néző. V.: Kiss. Jó mérkőzésen megérde­melten nyert a hazai csapat. Góllövők: Szőke (2), Deme, ill. Perényi (11-esből). Kiállítva Ka­tona (Mázaszászvár). Jók: Sző­ke, Deme, ill, Perényi. Mágocs-Pécsi Postás 3:1 (1:1), Mágocs, 200 néző. V.: Deák. Lelkesebb játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. Góllövők: Kolesánszky (2, egyet 11-esből), Nemes, ill. Szabó. Jók: Studer, Kovács, Nemes, Kolesánszky, ill. Do­bos I. Beremend-Drávaiok 4:1 (1:1), Beremend, 800 néző. V.: Berkes. Szünet utáni jobb já­tékával nyert a hazai csapat. Góllövők: Budai, Alföldi, Du­dás, Öbert (11-esből), ill. Mo­hács. Jók: Budai, Müller, Al­földi, ill. Hidasi. Szigetvár-Steinmetz SE 1.0 (1:0), Pécs, Postás-pólya, 100 néző. V.: ifj. Molnár. A hon­védcsapat gólhelyzeteit nem tudta értékesíteni. Góllövő: Palotai. Jók: Palotai, Kövesi, Popp, ill. Rapp, Schneider, Pá­pai. Siklós-Pécsi Zsolnay 6:2 (1:2), Siklós, 600 néző. V.: Sző­ke. A Siklós a második félidő­ben döntő fölénybe került és ilyen arányban is megérdemel, ten nyert. Góllövők: Agócsi (2), Bori, Petrétei, Bödő (öngól), Csőre, ill. Anzií (11-esből). Jók: Petrétei, Bori, Agócsi ill. Papp I. Villány-Vajszló 2:0 (1:0), Vil­lány, 300 néző. V.: Szedeli. Színvonalas mérkőzésen biztos hazai győzelem. Góllövők: Mim, Ivanek. Jók: Mim, Fékó, Szabó I., Vörös, ill. Borovócz, Heilmann. Bóly-lstván-akna 1:0 (0:0), Boly, 300 néző. V,: Horváth. A végig támadó hazai csapat ki­hagyta helyzeteit és így nehe­zen győzött. Góllövő: Ulrich (11-esből). Jók: Kiss, Schultz, Ulrich, ill. Szalai, Kódár. Vasasi Bányász-Pécsi Kinizsi 2:1 (0:1), Vasas, 150 néző. V.: Balázs. A lelkesebb bányász csapat megérdemelten szerezte meg első győzelmét. Góllövők: Adorján, Lémann (11-esből), ill. Léber, Jók: Rónai, Birkás, Lé­mann, ill. Léber. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Siklós 7 6 — 1 21-6 12 2. P. Kesztyűgyár 7 5 1 1 16-6 11 3. Villány 7 5 1 1 10-9 11 4. Mázaszászvár 7 4 2 1 22-13 10 5. Szigetvár 7 5 — 2 11-9 10 6. Beremend 7 4 1 2 16-11 9 7. P. Zsolnay 7 4 1 2 18-15 9 8. Boly 7 3 2 2 7-3 8 9. PBTC 7 3 1 3 6-6 7 10. P. Kinizsi 7 3 — 4 8-7 6 11. Drávafok 7 2 2 3 11-14 6 12. Vajszló 6 2 1 3 7-9 5 13. Mágocs 6 2 — 4 7-11 4 14. P. Postás 7 2 — 5 10-15 4 15. U. PEAC 7 2 — 5 12-19 4 16. István-akna 7 1 1 5 8-15 3 17. Steinmetz SE 7 1 1 5 2-12 3 18. Vasasi B. 7 1 — 6 5-17 2 A PMSC—Békéscsaba mérkőzés eredményét 9 pályázónk találta el. A sorsolásnál a szerencse Györkö Jánosné, Pécs, Dobó István u. 80. sz. alatti lokosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A szelvények beérkezési határideje szombat déli 12 óra. (Pécs Hunyadi út 11. 7601.) Fömérkőzés: Komló—Szekszárd ................................................. Pótmérkőzés: MVTE—Dombóvár ................................................. A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... Kézilabda PMSC-Üjpesti Dózsa 24:21 (11:11). NB I. férfi mérkőzés, Budapest. Legjobb pécsi do­bók: Kőszegi (10). Kedves (6), Hegedűs (3). Bp. Postás—Nagykanizsa 19:13 (10:6). NB I. B női mér­kőzés, Veszprémi Építők-Kom- lói Bányász 23:19 (12:10). NB I. B férfi mérkőzés. Kosárlabda EB Magyarország-Románia 81:71 (40:35) Vezette: Richardson (ameri. kai) és Apolonov (szovjet). Magyarország: Beloberk (12), Szuchy (13), Kiss (18), Boksay (22), Gulyás (6). Csere: Né­meth (4), Szabics. Medgyesi (6). Gyenge színvonalú mérkőzé­sen, még egyszer megmutatta a magyar válogatott, hogy van amikor képes túltenni magát a vereségeken. Az EB hetedik helyét szerezték meg a magya. rak, a legutóbbi, 1978-as len­gyelországi EB óta 1 hellyel hátrébb csúsztak A harmadik percben Bíró labdájával a 16-os vonaláról Házi ugorhatott meg az ál- mélkodó Volán-védők között, a kiinduló Kovács hiába vető­dött, a vidéki csatár a jobb al­só sarokba helyezett (0:1). Hat perc múlva Szakái középen bonyolódott bele saját cselei­be, majd úgy próbálta megol­dani a helyzetet, hogy kapura lőtt. A labda a menteni igyek­vő Mészáros lábát is érintve a kapu jobb oldalába perdült (1:1). Fordulás után két perccel Zombori lábáról a labda a ka­pu bal oldalába vágódott (2:1). Az 58. percben Sebők két lépésről háborítatlanul fe­jelhetett a kapu közepébe (3:1). Három perc múlva Sza­kái egyedül húzott kapura, Bé­kéi kifutott elé, rávetődött a szélső lábára, amit Győri já­tékvezető szabálytalannak mi­nősített. Mivel az eset a 16- oson belül játszódott le, a bí­rónak 11-est kellett ezek után ítélnie. Az ajándék büntetőt Martos a jobb alsó sarokba vágta (4:1). A 66. percben Szlovákot Fábián, a 73. perc­ben Juhászt Forintos váltotta fel. A 76. percben Czabula ment le, Horváth J. játszptt to­vább. Nyolc perccel a vége előtt Hámori szökött meg a bal ol­dalon, pontosan tálalt az őt követő Seres lábára, aki 16 méterről kapásból óriási gólt rúgott a bal alsó sarokba (5:1). A 88. percben Szakái helyett Durkonics állt be a ha­zaiakhoz. A második félideji iramvál­tás, a lényegesen hatékonyabb csatárjáték döntött a közleke­dési csapat javára, és az, hogy a második félidő elején egy­értelműen pánikhangulatot tu­dott előidézni a kaposvári vé­delemben. AZ NB I. ALLASA 1. Ferencváros 2. Nyíregyháza 3. Tatabánya 4. Vasas 5. Videoton 6. Békéscsaba 7. Volán 8. Rába ETO 9. Ü. Dózsa 10. Pécsi MSC 11. Bp. Honvéd 12. Kaposvár 13. Csepel 14. DMVSC 15. ZTE 18. Diósgyőr 17. MTK-VM 18. Dunaújváros 1 25-8 14 2 10-5 12 1 13-6 11 2 18-11 11 3 13-13 11 3 14-12 10 2 12-8 9 3 12-11 3 17-18 3 11-14 2 11-7 4 12-18 5 13-11 5 9-13 5 12-19 5 9-16 5 9-17 5 11-22 Röplabda Pécsi Vörös Meteor—ELGÉP Kinizsi 3:0. NB II. férfimérkő­zés, Pécs. Kaposvári Vasas Izzó—Pécsi Vörös Meteor 3:0. NB II. női mérkőzés, Pécs. Vitt« prol«tArJ«I, A, MSZMP B--—y. rr^mgym B..W'->•>­Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitiki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallatna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133—2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054