Dunántúli Napló, 1980. szeptember (37. évfolyam, 240-269. szám)

1980-09-14 / 253. szám

Labdarúgó NB f., 8. forduló 1980. SZEPTEMBER 13.. EREDMÉNY VEZETTE NÉZI 5 GÓLLOVŐK Ú. Dózsa—PMSC 5:1 (3:0) Győri 500 n Tóth A. (2, egyet 11-esből), I Fekete (2), Herédi, illetve Dobány Bp. Honvéd—Rába ETO 4:2 (3:0) Tompa 250 | Dajka (2), Kozma, Esterházy, 1 illetve Pölöskei, Hajszán Cs epei—Volán SC 2:0 (0:0) Jaczina 300 j Tulipán, Tarnóczi Fe rencváros—DMVSC 4:1 (1:0) Palotai 2000 n Nyilasi (2), Szokolai, Pogány, U illetve Kerekes Videoton-Vasas 1:0 (1:0) Pádár 1000 Q Burcsa Dunaújváros-Tatabánya 1:1 (1:1) Tátrai 300 Q Hermann, illetve Weimper DVTK-MTK-VM 3:1 (2:0) Körös 600 A Borostyán (2), Oláh, illetve U Handel ZTE—Nyíregyháza 2:1 (0:1) Nagy M. 600 A Gass (11-esből), Takács, J illetve Czeczeli Békéscsaba-Kaposvár 3:0 (0:0) Szávó 700 lO P<*SZt0r egyet 11-esből) A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Ferencváros 2. Videoton 3. Nyíregyháza 4. Békéscsaba 5. Ü. Dózsa 6. Vasas 7. Tatabánya 8. Bp. Honvéd 9. Kaposvár 10. Csepel 11. Rába ETO 12. Volán 13. Debrecen 14. Pécs 15. Zalaegerszeg 16. MTK-VM 17. Diósgyőr 18. Dunaújváros 9. FORDULÓ MTK-VM—FTC Vasas—Bp. Honvéd Tatabánya—Ú. Dózsa PMSC—Békéscsaba Nyíregyháza—Csepel DVTK—ZTE Dunaújváros—Videoton Rába ETO—Debrecen SZEPTEMBER 28., VASÁRNAP Volán—Kaposvár 8 5 2 1 22- 7 12 8 5 1 2 12- 9 11 8 4 2 2 9- 5 10 8 4 2 2 14-11 10 8 3 3 2 17-13 9 8 3 3 2 15-11 9 8 2 5 1 8- 6 9 6 3 2 1 11- 6 8 8 3 2 3 11-13 8 8 3 1 4 13-10 7 8 2 3 3 11-11 7 6 3 1 2 7- 7 7 8 3 1 4 9-12 7 8 2 3 3 10-14 7 8 2 2 4 10-16 6 8 1 3 4 8-14 5 7­1 1 5 6-14 3 7 1 1 5 7-21 3 1^ CM S ZOMBAT Súlyos uereseg a Megyeri utón Újpesti Dózsa- PMSC 5:1 |3s0| Megyeri út, 5000 néző. V.: Győri. Ú. Dózsa: Rothermel — Viczkó, Ko­vács J., Kardos, Jurácsik — Kolár, Dunai, Tóth A. (Nagy, a szünetben) — Herédi, Töröcsik, Fekete. Edző: Várhidi Pál. — PMSC: Katzirz — Tapaszti, Schulteisz, Brezniczky (Gal- lai, a 16. percben). Kincses — Lutz, Pál, Dobány (Lőrincz, a 70. perc­ben), Dárdai — Kardos, Nagy. Ed­ző: SzőC5 János. Jól kezdtek a pécsiek. A 2. percben Nagy elől Viczkó a ka­pu torkából, az utolsó pillanat­ban tudott csak menteni. Az el­lentámadás végén a pécsi ka­pu előtt Fekete nagy helyzetben hibázott. Két perccel később a pécsi Kardos lövésébe újpesti névrokona tette bele a lábát, és szöglet lett a vége. A 12. perc­ben megszerezte a vezetést az Ú. Dózsa: Kolár játszott Feke­téhez, aki 8 méterről biztosan lőtt a kapu jobb oldalába (1:0). A 19. percben Schulteisz nagy hibáját követően növelhette elő­nyét a Dózsa. Tóth A. a fele­zővonalról magasan küldött elő­re egy labdát Fekete felé, Schulteisz anélkül, hogy körül­nézett volna, a büntetőterületen belül, kézzel húzta le a labdát? 11-esi A büntetőrúgást Tóth A. végezte el, aki a jobbra moz­duló Katzirz mellett a háló kö­zepébe lőtt. (2:0). Ezután kitá­madtak a pécsiek és a 27. perc­ben Kardos szabadrúgását az előzőleg már jobbra elmozduló Rothermel bravúros mozdulattal hárítani tudta. Ezután Dárdai lőtt majdnem gólt, majd Dunai futtából leadott bombáját há­rította Katzirz. Az ellentámadás után a pécsi Nagy került jó helyzetbe, de közeli lövését az újpesti kapus biztosan fogta. A 42. percben Gallai szabálytalan, kodott a pécsi kaputól 18 m-re Törőcsikkel szemben. A szabadrú­gást Tóth A. mesterien küldte a sorfal mellett a kapu bal sarká­ba (3:0). NB I.ifjúsági bajnokság Pécsi MSC—Ú. Dózsa 2:0 (1:0). Megyeri út, 300 néző. V.: Huták. PMSC: Bálint — Kónya, Hammer, Vukmann, Csizmadia — Hrotkó, Besi­des, Mészáros F. (Gergics, Vörös) — Gettó, Hüber (Spiel), Megyeri. Edző: Garami József. Góllövők: Megyeri, Bendes. A pécsiek leg­jobbjai : Hammer, Csizmadia, Ben­des és Megyeri. A második félidőben továbbra is az Újpest játszott fölényben. Ennek eredményeként a 48. percben Töröcsik átadását Fe­kete 10 méterről a bal kapufára bombázta. És két perc múlva következett a negyedik újpesti gól I A dózsás Nagy átadását Fekete ügyesen átemelte Schul­teisz fölött, majd mielőtt a láb. da földet ért volna, jobbal pom­pás lövést küldött a kapu bal oldalába (4:0). Ezután a tete­mes előny birtokában az újpes­ti védelem könnyelműsködött. A 62. percben többen is csak néz­ték, hogy Dobány 5 méterről a bal sarokba gurít (4:1). A 67. percben a pécsi Nagy került tiszta helyzetbe az újpesti kapu előtt, de lövésébe Rothermel bravúrral beleütött, s a labda a felső lécre, .onnan a mezőny­be vágódott. Nem sokkal ké­sőbb Lőrincz került jó helyzet­be, de néhány méterre a kapu­tól elcsúszott, így elmaradt a szépítési lehetőség. A 83. perc­ben Töröcsik jó labdával indí­totta Herédit, aki két pécsi védő között kilépett és 8 méterről biz­tosan lőtt a hálóba, (5:1). A 86. percben Kincses kapufát lőtt. Az Újpesti Dózsa — amint azt a gólkülönbség is mutatja — biztos, majdhogynem fölényes győzelmet aratott a több jó lehetőséget is el­puskázó pécsiekkel szemben. A fő­városi lila-fehérek főként az első félidőben játszottak időnként úgy, ahogy azt korábban híveik megszok­ták tőlük. Mind gyorsaságban, mind a támadások szervezésében jelentős fölényben voltak a pécsiekkel szem­ben, és megérdemelten jutottak há­romgólos előnyhöz. Később ezt még növelni is tudták, persze köszönhet­ték annak is, hogy a PMSC kevés súlyt helyezett a támadásokra. Az Ú. Dózsából Kardos, Tóth A. és Fekete dicsérhető, a pécsiek közül Dárdai és Nagy emelhető ki. Zsiday István A itt ói sportműsor Labdarúgás. NB II. mérkőzések: Nagykanizsai Olajbányász—PVSK, Nagykanizsa. 16.30. NIKE Fűzfői AK —Mohács-Véménd, Fűzfő, 16.30. Sellye—Bauxitbányász, Sellye, 16.30, Komló—Bábolna, Komló, 16.30. Me­gyebajnokság: Boly—P. Kinizsi, Boly, 16.30, Beremend—P. Kesztyűgyár, Be- remend, 16.30, Villány—István-akna, Villány, 16.30, Mágocs—Drávafok, Mágocs, 16.30, U. PEAC—Vajszló. Szentlőrinc, 16.30, Steinmetz SE— Vasas? Bányász, Postás-pálya, 16.30, P. Zsolnay—Mázaszászvár, Zsolnay- pálya, 10.00 Országos ifjúsági baj­nokság : PVSK—Keszthely, PVSK-pá- lya, 10.45^ Komló—Mohács-Véménd, Komló. 14.45. Autósport. Az országos hegyibaj­nokság 6. futama, Abaligeti út. Ed­zés: 10.00, verseny: 12.00. Atlétika. A PMSC nemzetközi ver­senye, Tüzér utca, 15.00. Kézilabda. NB I. férfi mérkőzés: PMSC—ózdi Kohász, városi sport­csarnok, 10.00. NB II. női' mérkőzés: Csurgó—Zsolnay SE, Csurgó, 10.00. NB II. férfi mérkőzés: Ajka—István- aknai Bányász, Ajka, 11.00. Megye­bajnokság. Nők: Siklós—Pécsi Sport­iskola, Siklós, 11.00, P. Gázmű— MVTE, Gépipari kollégium, 10.00. Férfiak: Siklós—Boly, Siklós, 10.00: Mecseknádasd—P. Kesztyűgyár, Me- cseknádasd, 17.00, Beremend—PMSC II., Nagyharsány, 17.00, Szentlőrinc —PSI, Szentlőrinc. 10.00, KBSK II.— U. PEAC, Komló, 9.00. Röplabda. NB II. férfi mérkőzések: U. PEAC—Zala Bútorgyár, POTE- csarnok, 10.00. Pécsi VM—Kossuth KFSE, Balokány-liget, 12.00. NB II. női mérkőzések: Pécsi VM—MÁV DAC, Balokány-liget, 10.00, U. PEAC —Zalaegerszegi Vasas Izzó, POTE- csarnok, 11.00. Teke. Pécs—Eszék válogatott mér­kőzés, Szántó Kovács János úti csar­nok. 12.00. Négy géposztályban és csapatban pécsi győzelem Kézilabda ■"iii | iwnm,,, ‘ •* ' í Y.fi:;.: PMSC-Szentes 23:18 (13:10). NB I. B női méTkőzés, Pécsúj- hegy, 100 néző. A pécsiek leg­jobb dobói'. Rákosa (5), Apáti (5) és Csirke (4). Labdarúgó megyebajnokság Siklós-Postás 3:0 (1:0). Pos­tás-pálya, 250 néző. V.: Tóth. A játék képe alapján túlzott a gólarány. Góllövők: Sztojka, Adorján, Kolompár. Jók: Bori, Adorján, Sztojka, ill. Vavika, Szigli, Balajti. Szigetvár—PBTC 2:1 (0:1). Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Benkő. Megérdemelten nyert 10 fővel a vendégcsapat. Gól­lövők: Khün, Palotai (11-esből), ill. Kálesz. Kiállítva: Révész (Szigetvár). Jók: Palotai, Papp, Béni, ill. a PBTC-ből senkit sem lehet kiemelni. Kardos Lajos nyugodtan vár a rajtra. A célba mór bajnokként erkezett Alaposan átírták a pályacsúcsokat Kitűnő versenyek a Mecsek autós hegyi bajnokság első napján Az időjárás úgy látszik kár­pótolni akarta az autósport ra­jongóit a tavaszi esős, hideg versenynapokért. Szombaton ra­gyogó időben állhatták rajthoz a versenyzők és foglalhatta el helyét a pálya mentén a mint­egy nyolc—tízezer néző. A tíz órára meghirdetett ed­zésfutamot csak késéssel lehe­tett rajtoltatni, mivel a pálya­bírók zászlói körül támadt né­mi bonyodalom. (Többen otthon felejtették a sárga zászlócs­kát ...) Ezért csak egy edzés­futamot tartottak. Kiderült, hogy a nevezettek közül többen nem jelentek meg a gépátvételnél. A nézők leginkább a két BMW- st, Szabolcsfit és Cserkútit hiá­nyolták. Mint kiderült, Szabolcs- fi egy külföldi versenyen a kar­ját törte, Cserkúti pedig az EB- helyezése szempontjából fontos versenyen vesz részt Szicilíában. Mauro Nesti — mint vendég — ezúttal is hű maradt ön­magához. Három percen belüli új pályacsúccsal tette le a névjegyét az edzőfutamon. A versenyen természetesen a Pécsi Volán versenyzőire figyelt mindenki. Sikerül-e a bajnok­jelölteknek bebiztosítaniuk a végső győzelmet, és sikerül-e a csapatversenye nevezetteknek a csapatgyőzelmet kiharcolni? Nos minden sikerült. Fodor János biztosan győzött. Bódis remek első futambeli ideje után du­gattyúszakadás miatt kénytelen volt feladni a versenyt. Kardos Lajos győzelme egy pillanatig sem forgott veszély­ben, csakúgy, mint az idei baj­noksága. Mahler József nagy biztonsággal győzött a listave­zető Genersich (Bp. Volán) előtt. A csapat harmadik tag­ja, Gulyás Imre is hozta az el­ső helyet, klubtársa Simor Gyu­la előtt. Ezzel gyakorlatilag biz­tosították a P. Volán számára az idei csapatbajnoki címet. A nagyok párharcában ezút­tal is Tóth János bizonyult jobb­nak. Új magyar bajnoki pálya­csúcsát (3:02,69) Kiss Dezső nem tudta veszélyeztetni. A bemutatót tartó Mauro Nesti pedig a yerseny első fu­tamában gyorsan átírta« a sa­ját pályacsúcsát, 2:55,92 perc alatt száguldott végig az 5400 méteres pályán. A győzteseknek a díjakat Kiss József, a Magyar Autó és Motorsport Szövetség Baranya megyei elnöke nyújtotta át, Mauro Nestinek pedig Fűzi Ár­pád, a Volán 12. sz. Vállalat igazgatója« adott át tiszteletdí­jat. Eredmények: 2—5. csop. 5. géposztály: 1. Fodor János (P. Volán), 2. Ángyási András (ÁFOR). 3. Bodó Feter (AFIT Z eger- szeg). 2—5. csop. 6. géposztály: 1. Kardos Lajos (P. Volán). 2. Leltold Károly (Óbuda), 3. Vincze János (Volán Kecskemét). 1/B. csop. 3. géposztály: 1. Mah­ler József (P. Volán), 2. Genersich Zoltán (Bp. Volán), 3. Gyabronka István (Főtaxi). 1/B. csop. 4. géposztály: 1. Sel- meczl György (Bp. Volán). 2. csop. 7/1. géposztály: 1. Gulyás Imre (Bp. Volán). 2. Simor Gyula (P. Volán), 3. Szabó András (KÜLKER). 2—5. csop. 7. géposztály: 1. Gaál József (KÜLKER), 2. Nagy András (Bp. Volán). 2—5. csop. 8. géposztály: 1. Ba­latoni Mihály (Bp. Volán), 2. Hideg János (Kaposvár). 6. csop. 1. Tóth János (KÜLKER), 2. Kiss Dezső (Bp. Volán). 8. csop. 1. Túrán Frigyes (AFIT II.), 2. Kovács Sándor (ÁFOR). Csapatverseny: 1. Pécsi Volán, 2. Bp. Volán, 3. KÜLKER. 4. ÁFOR. 5. Volán Kecskemét, 6. FÖTAXI I. és Kaposvár, 8. Fécsi AFIT. zi uas-musi-T * l i i T-I1TTL '-i­tt • Tájfutás Székelyszabar térségében pénteken este került sor a me­gyei éjszakai bajnokságra. Ér­dekesség, a felnőtteknél az esélyesek közül csak Gyenis került a dobogóra. Eredmények: Felnőttek: 1. Nagy L. (PVSK), 2. Gyenis (PVSK), 3. Lajtai (Pécsi VM). Juniorok: 1. Szie- berth (PVSK), 2. Péter (PVSK). Ifjúságiak: 1. Gajdos (PVSK), 2. Horgos (PVSK). SZEPTEMBER 15—OKTOBER 4-IG AJÁNLATAINK: M 531 sztereo mognetofon 4550,—Ft helyett 3180,­-Ft Plútó táskarádió Selena táskarádió MK 27 magnetofon valamint 3150,— Ft helyett 2150,— Ft 2150,—Ft helyett 1500,—Ft 2050,—Ft helyett 1640,—Ft 2 lapos villanyfőzők, elektromos szeletelögépek, hősugárzók, hajsütővasak stb. m CENTRUM ÁRUHÁZ Amíg a készlet tart ŐSZI VAS-MŰSZAKI VÁSÁR SZEPTEMBER 15-TÖL OKTÓBER 4-IG. NAGY ÁRENGEDMÉNNYEL VÁSÁROLHATÓK: BVG 101, 203 elektromos szivattyú, HV—80, 200 vízellátó berendezés, zománcozott, öntöttvas és lemez fürdőkád, olajégő, terménydaráló, különféle kapa, kasza, táskarádió, kazettás magnetofon, kétlapos főző, átfolyó bojler, radiátorok és még számos árucikk. • TÁJÉKOZÓDJON PÉCSETT, KOMLÓN. MOHÁCSON, SZÁSZVÁRON. SIKLÓSON, HARKÁNYBAN SZAKUZLETEINKBEN Dunántúlt namo Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 12—19 óráig. 10-053, 19 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 1 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Enge! János u. 8. 7630 Tel.: 13-177. 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30,— Ft negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007